Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 1 Ψήφοι

One-Piece προβλέψεις(τρελά spoilers μέσα)


  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#556 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1.451 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Απρίλιος 2015 - 15:32

https://www.youtube.com/watch?v=TI2gqQRzZwI

 

^ σχετικά με αυτό δε θα ήταν διόλου απίθανο τα 3 καταραμένα σπαθιά να έχουν μέσα τους zoan devil fruits (model devil?). To ένα το έχει ο

Ζορο το άλλο ο Hakuba και το τρίτο ο Shiryu. Και είναι καταραμένα γιατί αυτοί που τα είχαν πριν δεν είχαν δυνατό haki-potential για να τα ελέγξουν.



#557 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Απρίλιος 2015 - 15:53

Προσωπικα συμφωνω με πολλες θεωριες που εχουν να κανουν με τις δυναμεις, στις πιο ειδικες θεωριες ομως εχω παθει πλακα με:

 

Spoiler:

Έμπειρος (και κάμμενος) , ο τύπος! Στις περισσότερες θεωρείες συμφωνώ και απορώ πώς τα έβαλε κάτω...

Βέβαια σε άλλες όπως το μάτι του Ντοφλαμίνγκο δε με πείθει..

Αλλά Κάιντο,Σάντζι και Σκόππερ Γκάμπαν πολύ δυνατές.


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#558 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα

Καταχωρήθηκε 24 Απρίλιος 2015 - 03:06

https://www.youtube.com/watch?v=TI2gqQRzZwI

 

^ σχετικά με αυτό δε θα ήταν διόλου απίθανο τα 3 καταραμένα σπαθιά να έχουν μέσα τους zoan devil fruits (model devil?). To ένα το έχει ο

Ζορο το άλλο ο Hakuba και το τρίτο ο Shiryu. Και είναι καταραμένα γιατί αυτοί που τα είχαν πριν δεν είχαν δυνατό haki-potential για να τα ελέγξουν.

Καθολου απιθανο, λυνει και το μυστηριο της "καταρας"... Αν δεν ειναι αυτο και ειναι κατι καινουργιο τοτε μεγαλωνει και αλλο ο κοσμος του OP και δεν θα με χαλαγε καθολου.

 

@Aldark Χλωμο το βλεπω και εγω, αλλα δεν θα με χαλαγε κατι καινουργιο που εχει σοβαρη αναλυση και υποβαθρο!


image.jpg


#559 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1.740 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Απρίλιος 2015 - 21:00

Προσωπικα συμφωνω με πολλες θεωριες που εχουν να κανουν με τις δυναμεις, στις πιο ειδικες θεωριες ομως εχω παθει πλακα με:

 

Spoiler:

Δυνατες προβλεψεις ο τυπος!!!!!!!

Φαση θα εχει να ισχυουν!!!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#560 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα

Καταχωρήθηκε 16 Ιούλιος 2015 - 15:19

Λοιπον, εχω μια ανυποστατη θεωρια (προς το παρων). Πιστευω οτι ο Dragon εχει το DF του Roger. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο επεισοδιο 0 (ειναι κανον) εγινε ειδικη αναφορα στην καταιγιδα που κατεστρεψε ΜΟΝΟ τα πλοια του Shiki (προσεξτε, δεν κατεστρεψε ο Roger τα πλοια, αλλα η καταιγιδα...). Και ειναι η μονη αναφορα σε μαχη που ειχε κανει ο Roger. Ειναι γνωστο οτι ο Dragon ελεγχει τον καιρο, sooo... Μηπως ενας απο τους πιο σημαντικους λογους που ο Dragon ειναι ο πιο επικινδυνος ανθρωπος για την WG, με ισως το μεγαλυτερο Bounty, ειναι επειδη εχει το DF του Roger? Οτιδηποτε εχει να κανει με τον Roger εχει δαιμονοποιηθει και πολυ πιθανο ο Roger να ειχε ενα απο τα δυνατοτερα, αν οχι το δυνατοτερο DF. Αλλωστε εχουμε μαθει πως τα DF ξαναδημιουργουνται και οποιος εχει το DF θα πρεπει να ειναι πολυ γνωστος. Αυτη ειναι δικη μου ιδεα που μου ηρθε στο ακυρο οταν εβλεπα το episode 0.~ Ισως ο Dragon ηταν στο πληρωμα του, παντως αυτη η καταιγιδα δεν ηταν τυχαια.

 

Μια αλλη θεωρια εχει να κανει με τον Crocodile και την ειδα πριν λιγο. Ο Crocodile στο war arc φανηκε οτι ηθελε να σκοτωσει τον WB και να παρει εκδικηση για κατι. Υπαρχει μια θεωρια οτι ο Crocodile ηταν μελος του πληρωματος του WB και ο WB εδιωξε το Crocoboy μολις εμαθε το ντροπιαστικο μυστικο που ξερει η Ivankov. Και αυτο δεν ειναι αλλο απο το οτι η Ivankov αλλαξε το φυλο του Crocodile, ισως με την δικη του θεληση. Ο WB εχει στο πληρωμα του μονο αντρες που τους αποκαλει γιους και δεν μπορουσε να δεχτει τον Crocodile, ειτε γιατι του ειπε ψεματα, ειτε γιατι δεν μπορουσε να δεχτει εναν ανθρωπο σαν τον Crocodile. Εδω ο Croco βρισκεται αναμεσα στους WB pirates και ο Akainu τους αποκαλεσε ολους ετσι. http://mangafox.me/manga/one_piece/v59/c578/13.html

 

Εδω ειναι η θεωρια για τον Crocodile https://www.youtube.com/watch?v=3oeAsHUPvnc


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kaidou: 16 Ιούλιος 2015 - 15:31

image.jpg


#561 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Ιούλιος 2015 - 15:16

Εχει καποια βαση αυτο που λες για τον Dragon. Αν και προτιμω ο Dragon να μην εχει κατι απο καποιον αλλον αλλα ειναι 100% unique, παντως θα μπορουσε να ισχυει για το Df. Τωρα το αν ηταν στο πληρωμα θα μπορουσε και να είναι αφου δεν εχουμε καποια πληροφορια που να δειχνει το αντιθετο αλλα πιστευω αν ηταν θα ηταν καποιος ισχυρος ισως commander οπως ο Rayleigh και σε καποια πλανα που δειχνει πληρωμα του Roger θα τον εδειχνε καπου.  Εγω πιστευω οτι ο Dagon δεν ηταν πειρατης χωρις να το στηριζω καπου αυτο. αλλα παρόλαυτα μου αρεσει η θεωρια σου. 

 

Για τον Crocodile ίναι μια θεωρια που συζητιεται πολυ και ειδικα το οτι όταν ο Ivankov ελευθερωσε τον Crocodile απο το impel Down τον αναγκασε να συνργαστει μαζι του λεγοντας του οτι αν δε το κανει θα πει το μυστικο του, και ο τύπος τρομοκρατηθηκε μεχρι το κοκκαλο! Ο Ivankov ειναι γνωστο το πως μπορει να αλλαξει φυλο σε οποιονδηποτε το εχουμε δει να το κανει απο αντρα σε γυναικα.

 

Αλλα θα μου εκανε εντυπωση ο WB να εδιωξε καποιον απο το πληρωμα του γιαυτο το λογο. Πολυ πιθανο να εχει πολλα προηγουμενα με το WB το ειδαμε και στο War arc αλλα γιαυτο το λογο;



#562 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα

Καταχωρήθηκε 18 Ιούλιος 2015 - 16:13

Κοιτα τραβηγμενο μου φαινεται, αλλα ο Ivankok μιλουσε για κατι ντροπιαστικο... Θα δειξει!


image.jpg


#563 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα

Καταχωρήθηκε 23 Ιούλιος 2015 - 22:16

Τελικα και η Boney ειναι ειτε κορη της BM, ειτε crewmember.


image.jpg


#564 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Αύγουστος 2015 - 12:50

Δεν έχω να παραθέσω κάποια πρόβλεψη, απλώς αναρωτιέμαι τι ρόλο θα παίξει μια μορφή που έχει παραμεληθεί ακόμη και στην άρθρωση του ονόματός του: ο Vegapunk. :/


Δημοσιευμένη  εικόνα

#565 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθηνα

Καταχωρήθηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 14:25

^Απο τις πιο μυστηριωδεις φιγουρες της σειρας.

 

Youtube Video

 

Κοιτα να δεις... Λετε να ειναι τοσο ψαγμενο;

 

Εδιτ: https://www.youtube.com/watch?v=6hvSdTUFO5c Επισης πολυ ενδιαφερον.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kaidou: 20 Σεπτέμβριος 2015 - 02:04

image.jpg


#566 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Αύγουστος 2021 - 11:55

Καλό είναι να έχετε διαβάσει τα τελευταία chapters του One Piece, ώστε να μην spoilerιαστείτε καθόλου. Μιλάμε για θεωρία ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ! Ορίστε: 

 

Youtube Video


Δημοσιευμένη  εικόνα