Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town - 2011 Edition


  • This topic is locked This topic is locked
503 replies to this topic

#16 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 13 February 2011 - 00:52

Sakata Gintoki


Erica Furudo

'nuff said
*throws a booger to her*

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#17 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 13 February 2011 - 01:09

Zagi[Babba]
Τι θα έκανε ένας δολοφόνος; Καταρχήν θα δυσκόλευε τους άλλους στο να τον κατηγορήσουν. Μα βέβαια, ποιος θα μπορούσε να επαναλαμβάνει το όνομα-σιδηρόδρομο του Ushiromiya Hideyoshi[Hanzo]; Είναι άραγε το πραγματικό του όνομα;



Ushiromiya Hideyoshi

Xo Χο Χο~

Καλε μου κυριε κανετε λαθος.Το ονομα της γυναικας μου ειναι!Και ονομα που μοιραζoνται οι αλλοι 11 φιλτατοι συγγενεις της.Διευθυνω μια ολοτελα νομοταγης επιχειρηση.Mια αλυσιδα εστιατοριων!Οταν τελειωσουμε απο αυτο το μπλεξιμο σας περιμενουμε να δοκιμασετε το εξαιρετικο φαγητο μας με τιμη γνωριμιας~!

Furudo Erika
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#18 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 13 February 2011 - 01:10

Sima Yi

Posted Image
Eιλικρινα δεν καταλαβαινω που βρισκομαι...
Ολα ειναι τοσο διαφορετικα σε αυτο το μερος...
Παντως,γιατι τοσος ντορος για ενα νεκρο κοριτσακι?
Εγω εχω δει εκατομυρια ανθρωπους να πεθαινουν σε χρονο δευτερολεπτων.
Ο κοσμος εδω ειναι υπερβολικα ευαισθητος.
Οτι και να συμβαινει παντως,δεν μπορω να αφησω κανεναν απο αυτα τα σκουλικια να σταθουν εμποδιο στην μεγαλη μου αυτοκρατορια.
Και τι ειναι αυτο το κιτρινο πραγμα που απ'οτι ακουω,ονομαζεται pikachu?
Ειμαι σιγουρος πως πισω απο αυτην τη μυστιριωδη φυσιογνωμια κρυβεται ενας μοχθηρος δαιμονας.

O6rrvsU.jpg


#19 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 13 February 2011 - 01:29

Hei
Το γεγονος οτι υπηρχε ενα μουστακι ζωγραφισμενο σε μια φωτογραφια, δειχνει οτι ισως ο εκληματιας ειχε "ορεξη για πλακες". Ετσι γεμιζω με υποψιες για τον Πικατσου. Το γεγονος ομως οτι υπηρχαν σημαδια παλης, τον απενοχοποιει αυτοματα, οπως και εμενα. Ξερετε γιατι. Οι υποψιες μου για τωρα στρεφονται στον Sakata Gintoki γιατι ειναι ο μονος που θα εκανε κατι παιδαριωδες σαν και αυτο.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#20 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 13 February 2011 - 01:35

zoro77(Roronoa Zoro)
λοιπον μετα την εμφανιση τοσων ονοματων η διαισθηση του ξιφομαχου μου λεει οτι τουλαχιστον 1 απο αυτα ειναι ενα δολοφονος.
Μα ποιος? Μπορει και o λιγομιλητος Sakata Gintoki(πιου πιου)

μπορω να ψηφιζω απο του δωματιου μου ε?

Edited by zoro77, 13 February 2011 - 01:42.

2po6sfa_jpg.gif


#21 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 13 February 2011 - 01:40

Sakata Gintoki

Δεν εχω κανενα λογο να το κανω αυτο. Καταρχην την ωρα που γινοταν ο φονος εγω επινα γαλα- oi!
Posted Image

Erica και δεν ξαναμιλαω γιατι το ψηνω να κατσω για παραπανω απο ενα γυρο αυτη τη φορα :P

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#22 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 13 February 2011 - 01:50

Trafalgar Law

Απ'ότι έμαθα η πόλη αυτή άρχισε πάλι να παρακμάζει... Πφφφφ.... Μυστικές συνομωσίες και βλακείες....... Ως γιατρός μελέτησα το πτώμα και δεν βρήκα κάτι το ιδιαίτερο εκτός από αυτά που αναφέρθηκαν ήδη....
*sits and smiles* έχει αρχίσει να γίνεται ενδιαφέρουσα η υπόθεση αυτη....
Επίσης ενδιαφέρουσα είναι και η κυρία Yuuji Fukunaga... Αν είναι όντως αυτή που ισχυρίζεται.....Στο βλέμα της/του μπορείς να δείς έναν δολοπλόκο και μοχθηρό ανθρωπο..
*Calls Beepo and leaves*


Frankenstein

Μου φαίνεται κάπως ύποπτο που δεν ξέρεις το φύλο του Yuuji Fukunaga ΄ αυτό σημαίνει ότι λες ψέματα και ποτέ δεν είδες το δόλο στα μάτια του όπως λες ή μήπως...αυtός δεν ήταν εκεί για να τον δεις...? Ω, μα τι λέω, επηρρεάζομαι από την πραγματικότητα-ένας άνθρωπος μπορεί να διαλέξει το φύλο του πλέον~αχ πως περάσαν τα χρόνια... Μήπως τελικά ένας άνθωπος τέτοιος που ζηλεύει μια νεαρή κοπέλα, είναι ο δράστης...? Τόσες πολλές απορίες, τόσος λίγος χρόνος...και να σκεφτείς ότι ζω τόσα πολλά χρόνια και βιάζομαι πρώτη φορά στη ζωή μου-τι απρεπές. Μα νομίζω θα ήταν φρονιμότερο να επιμείνω στην πρώτη μου κατηγορία: Erica Furudo.
Είναι μικρή και παρασύρεται εύκολα από τέτοιου είδους πράγματα...εγώ ξέρω καλύτερα απ'όλους το θέλγητρο του απαγορευμένου -ιδιαίτερα σε νεαρή ηλικία- και κατανοώ αλλά καταδικάζω αυτήν την πράξη.

Αναρωτιέμαι αν θα με συγχωρήσει ποτέ ο αφέντης για εκείνα τα πειράματα...

#23 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 13 February 2011 - 01:58

Posted Image
Kyubey :3

Erica Furudo φαίνεσαι το σωστό vessel για να γίνεις puella magi, αυτό δείχνει πως όχι απλά δεν είσαι καλή κοπέλα αλλα μάλλον θα σκότωνες άνετα την asuka μονο και μονο για να το διασκεδάσεις. το μονο που μπορώ να σου πω τώρα είναι το εξής: become a puella magi! this way you will be a good girl and save your friends! become stronger in order to be a better assassin

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#24 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 13 February 2011 - 02:22

Akashiya Moka

Posted Image


ura(outer) mode on:

Αμαν! τι έγινε; δολοφονία; Σε καλλιστεία; Αχ δε μπορώ να το πιστέψω; που είναι ο τσουκούνε μου; Φοβάμαι!
Και οι μισοι εδώ ειναι αγριοφατσες, και κουβαλανε οπλα τι να κάνω; φοβαμαι! kyaaaa!:nanana:

Ε; ποιος τόκανε; δεν ξέρω... αυτος ο γκιντοκι εχει οπλο ειναι η αλήθεια... Αλλα με το βλεμμα της αγελαδας και σπαθι από τελεμαρκετινγκ δε τον κοβω... Μάλλον θα χε πάει να φάει καμια πάστα...
Και αυτός ο trafalgar Law έχει σπαθι, αλλά είνα κάπως γλυκουλης... :wooi2:και χμμμ είναι και γιατρός... :wooi2:και έχει και ωραία τατουαζ... και χμμμ εεεεεε tsukune kuuuuun! που είναι ο τσουκουνε μουουουου!
Δεν τσερωωω... μαλλον αυτός ο roronoa zoro, που εχει τρια σπαθια και sτο ένα αισθάνομαι μια πολυ σατανική αυρα... πρέπει να είναι καταραμενο και διψαει για αιμα... και στην τελικη τι τα θέλει και τα τρία; Ε;
Αλλα μπορει να κανω και λάθος δεν τσερωωω... και ηρθε κι ο τσουκουνε μου...

omote (inner) mode on:
Posted Image

Εσυ κίτρινο σκαθαρουποθετο με την κοτλέ ουρά, να πλένεις το στομα σου όταν μιλας για μενα! εγω δεν ασχολουμαι με απλούς θνητους πόσο μάλλον (ίου!) να παω και στα καλλιστεία τους! Ας όψεται η ura που έχει το πάνω χερι και τρέχει πίσω από τα βρακιά του τσουκουνε!

Ή νομιζεις πως δεν ξέρω οτι από τότε που μπλεκόσουν στα φουστάνια μου και έφαγες κουτουπιέ, πάς και κοπανας το γλυκουλι το psyduck στο κεφαλι για να μας σηκωνει τις φουστιτσες...
Know your place!

@zoro ναι μπορείς το ξεκαθαρισε η μονο οτι η σειρά των δωματιων δεν παιζει ρολο

Edited by Lord Leon, 13 February 2011 - 03:47.

stasou%2520mygdala.jpg


#25 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 13 February 2011 - 02:39

Lambo
Posted Image

Who are you?
I'm Lambo!
Who am I?
You are Lambo!
I'm Lambo-chaaan 〜 *sings*

:oo:εεε;;;;

Σκοτωσαν την Asuka? Hmph! Αυτος που το εκανε σιγουρα δεν ειναι μελος της μαφιας. Ουτε αυτη η ηλιθια αγελαδα δεν θα εκανε τοσοαθλια δουλεια.

Δεν είμαι ηλίθια αγελάδα , AHO DERA!!!

Τελοθ πάντωv τι είναι ολος αυτός ο χαμός;;;; Φόνος;;;;
Kowai!!! :kowai: ... Gotta stay calm....... Nyahahahahaiiiii :nanana:

*αφου ηρεμίσει και ο Tsuna του δωσει καραμέλα*

Hmmmm,.... ο δολοφόνοs;;; mmmmmm Kenji Meshiya, η φάτσα του είναι τρομαχτική!

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#26 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 13 February 2011 - 03:31

Posted Image


Nougami Neuro (Kai)

Τι σύμπτωση να παραβρεθώ σε ένα τόσο δυσάρεστο συμβάν. Δυστυχώς η Yako-sensei δεν είναι εδώ για να διαλευκάνει γρήγορα το μυστήριο. Παρόλα αυτά, όπως είμαι σίγουρος ότι θα έλεγε και η sensei, μία αντίζηλος θα είχε πολύ περισσότερες ευκαιρίες καθ’ όλη τη διάρκεια των καλλιστείων να καταστρώσει ένα πολύ καλύτερο σχέδιο και ίσως να βγάλει την αντίπαλο της εκτός μάχης πριν της πάρει το στέμμα χωρίς να πέσουν οι υποψίες πάνω της.

Και συνεχίζω όπως πιστεύω ότι θα έκανε και η sensei και στρίβω την προσοχή μου σε υποψήφιους απελπισμένους θαυμαστές. Μιας και υπάρχουν σημάδια πάλης μέσα στο δωμάτιο, η δύστυχη κοπέλα, σαν πιστή waifu του κύριου Kenny, που μας εξέφρασε τη βαθύτατη λύπη του και την επιθυμία του να πάρει εκδίκηση, πιθανόν αντιστάθηκε στις πιέσεις του θαυμαστή της και αυτή κατέληξε στο ατυχές γεγονός. Ο δράστης ίσως κατέστρεψε τις φωτογραφίες για να ρίξει τις υποψίες σε πιθανές αντίζηλές της.

Τι έχεις να μας πεις γι’ αυτό κύριε Sakata Gintoki(πιου πιου); Πώς γνωρίζεις ότι εσύ την ώρα του φόνου έπινες το γαλατάκι σου ενώ η ώρα του φόνου δεν έχει προσδιοριστεί; Γιατί προσπαθείς να δημιουργήσεις άλλοθι από το πουθενά;

ySss0UF.jpg


#27 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 13 February 2011 - 03:50

Τι έχεις να μας πεις γι’ αυτό κύριε Sakata Gintoki(πιου πιου); Πώς γνωρίζεις ότι εσύ την ώρα του φόνου έπινες το γαλατάκι σου ενώ η ώρα του φόνου δεν έχει προσδιοριστεί; Γιατί προσπαθείς να δημιουργήσεις άλλοθι από το πουθενά;

Επινε αργα.

Gokudera Hayato

Δεν είμαι ηλίθια αγελάδα , AHO DERA!!!

Ποιον λες Aho-dera ηλιθιο μωρο?? Με τα κλαματα σου ενοχλησες τον Δεκατο!!:mador2:

Απο την λιγη ερευνα που προλαβα να κανω βασικος υποπτος ειναι ακομα ο Roy Mustang (αν και εχω ακομα μερικες αμφιβολιες) μαζι με μερικους αλλους για τους οποιους δεν ειμαι ακομα πολυ σιγουρος. Θα περιμενω λιγο ακομα πριν προχωρησω κι αλλο στην ερευνα. Θελω να δω τις κινησεις των υπολοιπων. Φυσικα βλεποντας τον χαμο που εγινε στο μερος του φονου θα μπορουσε να ειναι καποιο αγριο U.M.A. (Unidentified Mysterious Animal). Θα ερευνησω αυτη την υποθεση απο κοντα! Παντως αν καποιος/κατι απο τους δολοφονους πειραξει εστω και μια τριχα απο τον Δεκατο θα του βαλω βομβες σε ενα πολυ αβολο σημειο!!

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#28 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 13 February 2011 - 04:19

Griff
Posted Image


Ohohoho. Τι εγινε ρε κοριτσια?
Ηρθα εγω σαν καλος ανθρωπος να δω τα κοριτσια :nbleed: να κανω καποιες τοπογραφικες μετρησεις στην anime//gr town και να την σχεδιασω στον μεγαλο μου χαρτη, και εμπλεξα σε μπαχαλο. Κριμα. Δεν προλαβα να δω και την νικητρια γυμνη :love:

Απ οτι πηρε το αυτι μου, ο δολοφονος σχεδιασε ενα μουστακι σωστα?
Αν θυμαμαι καλα απ τα παιδικα μου νιατα που εβλεπα Pokemon, αυτο το κουσουρι το ειχε το αγαπημενο μας Jiglipuff. Αρα για μενα ο pikachu(matassos) ειναι ο νουμερο 1 υποπτος για τωρα.

Μια μεγαλη παρακληση, οταν ποσταρετε να βαζετε και φωτογραφια του χαρακτηρα σας οπως επισης οταν ψηφιζετε καποιον να γραφετε και το username του σε παρενθεση, διοτι με τετοια μεγαλη γκαμα username-character, εχω φαει μεγαλο μπερδεμα και ειναι κουραστικο να γυρναω και να checkαρω usernames. Δεν ειμαι και καλος με τα ονοματα.
Pweaaaaseee? -puppy eyes-


2bbd14fc.jpg


#29 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 13 February 2011 - 10:28

Akita Hikaru (Zura)

Posted Image


:drink:

Έχει ενδιαφέρον το θέμα τελικά.
Οι υποψίες μου έχουν αλλάξει, ίσως είναι άνδρας ίσως είναι γυναίκα.
Η δεσποινίς την οποία κατηγόρησα νωρίτερα για αρχή, δεν έχει μιλήσει και δεν έχει ενοχοποιήσει τον εαυτό της.
Νομίζω ότι ο Hei(MikamiTeru) θέλει να αποφύγει τις κατηγορίες των υπολοίπων και να ξεφύγει από το θέμα. Χοχοχο *κουνάει βεντάλια*
Το να ζωγραφίσει πάνω στην φωτογραφία, όπως ανέφερα και νωρίτερα μπορεί να ήταν από ζήλια αλλά ίσως και παραπλάνηση για να δείξει ότι το έκανε κάποιος που συμπεριφέρεται έτσι.
Ο καθένας θα μπορούσε να ήταν.
Ακόμη και αν προς το παρόν κατηγορώ τον Hei, υπάρχουν άλλοι τόσοι :D :D

Edited by Zura, 13 February 2011 - 11:54.


#30 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 13 February 2011 - 11:15

Παιδιά μόνο μια παράκληση, όταν κατηγορείτε κάποιον βάλτε και το username του σε παρένθεση γιατί είμαστε πολλοί προς το παρόν και όντως γίνεται χαμός...

Κατά τάλλα συνεχίστε and keep it clean ^^

xbJ3b2w.jpeg