Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town - 2011 Edition


  • This topic is locked This topic is locked
503 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 04 February 2011 - 20:45

Ήρθε η ώρα για το γεγονός που όλοι περιμένατε. Για την ετήσια σφαγή εξιχνίαση εγκλημάτων από μέλη του .aNiMe//GR. Το concept και τον Game Master θα τα βρούμε αργότερα, προς το παρόν δηλώνετε συμμετοχές (και προτάσεις για το παιχνίδι) στο thread της γενικής συζήτησης.

Τα προηγούμενα παιχνίδια θα τα βρείτε εδώ.

Η νύχτα πέφτει - 2008
Η νύχτα πέφτει - 2009
Η νύχτα πέφτει - 2010

Ακολουθούν copy / paste οι κανόνες, οι οποίοι δεν είναι τελικοί ακόμα μιας και την προηγούμενη φορά είχαμε κάποια θεματάκια.



Γενικοί κανόνες:

Spoiler:



ρόλοι:

Spoiler:



Ειδικοί κανόνες:

Spoiler:



Και μερικά επιπλέον πράγματα που πρέπει να έχετε υπ' όψιν σας:

Α) Διαλέγετε έναν anime χαρακτήρα της αρεσκείας σας που θέλετε να υποδυθείτε. Στην αρχή του κάθε post σας γράφετε το όνομά σας και το username σας με μπλε χρώμα. Μπορείτε να έχετε και μια μικρή εικόνα του χαρακτήρα σας σαν avatar σε κάθε post όμως δεν είναι απαραίτητο.

Β) ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ πρέπει να περιέχει ψήφο. Μπορείτε να την αλλάξετε σε μετέπειτα post σας, όμως το κάθε post πρέπει να περιλαμβάνει ένα (και μόνο ένα) όνομα γραμμένο με κόκκινο χρώμα.

Γ) Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εκτός παιχνιδιού όσον αφορά προτάσεις παρατηρήσεις κλπ, το κάνει στο κάτω μέρος του post του με italics διαφορετικού χρώματος ώστε να μην εμποδίζει τη ροή του παιχνιδιού.

Δ) Ο αφηγητής γράφει πότε είναι μέρα και πότε νύχτα. Ο κάθε γύρος δεν είναι ανάγκη να κρατάει μια κανονική μέρα. Θα ξεκινήσουμε με τον κάθε γύρο να κρατάει ~2 κανονικές μέρες, και μετά ανάλογα με το πως θα πάει το πράμα, κανονίζουμε καταλλήλως. Όποτε ο Αφηγητής λέει πως είναι μέρα κάνετε τα ντιμπέητ σας και ψηφίζετε, όταν λέει πως είναι νύχτα περιμένει ΠΜ από τους αντίστοιχους ρόλους.

Ε) Το παιχνίδι θέλει συμμετοχή. Αν δεν είστε σίγουροι πως μπορείτε να ανταπεξέλθετε με τουλάχιστον ~2 post ανά ημέρα, ας μην πάρετε μέρος. Άτομα που δεν παίρνουν μέρος θα κινδυνεύουν να "εκτελεστούν", ακόμα και αν δεν έχουν ψηφιστεί, προκειμένου να συνεχιστεί η ομαλή ροή του παιχνιδιού.

E5VV38U.jpg


#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 07 February 2011 - 16:52

Ελάτε κόσμε, πάρτε πράμα, μέχρι στιγμής μαζεύτηκαν 28 κορόιδα άτομα. Με 1 ακόμα θύμα παίχτη σπάμε το ρεκόρ συμμετοχής του προηγούμενου ολοκαυτώματος παιχνιδιού.

Αφηγητής θα είναι η Mono, παραθέτω το ταμπλώ που συγκέντρωσε στο thread της γενικής συζήτησης. Το παιχνίδι μάλλον θα ξεκινήσει κάποια στιγμή αύριο (Τρίτη, 8 Φεβρουαρίου) Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου. Το επόμενο post θα είναι δικό της.


[table=head]# | Username | Character
01 | BoredForLife | Trafalgar Law
02 | LucyHeartfilia | Lambo
03 | Babba | Zagi
04 | Robin-Chwan | Gokudera Hayato
05 | johntheo95 | Akisame Kōetsuji
06 | Lord Leon | Akashiya Moka
07 | MikamiTeru | Hei
08 | matassos| pikachu
09 | Bad Boy | Chopper
10 | Kamui| Sima Υi
11 | zoro77 | Roronoa Zoro
12 | Tenshi | Akagi Shigeru
13 | d.neko-angel | Chidori Kaname
14 | didimakia | Griff
15 | °•πίΟu-πίΟu•°™ | Sakata Gintoki
16 | Erisadesu | Guu
17 | Nozomu | Chuck
18 | The Tragic Prince | Erica Furudo
19 | Hanzo | Ushiromiya Hideyoshi
20 | Iristella | Stocking
21 | Mad_Hatter | Head
22 | shinigami94 | Yuuji Fukunaga
23 | Anelis | Kenji Meshiya
24 | VampireGirlization | Nao Kanzaki
25 | Kai | Nougami Neuro
26 | Zura | Akita Hikaru
27 | Piscatella | Roy Mustang
28 | Sponis | Kenzō Tenma

[/table]

Edited by Phantom Duck, 08 February 2011 - 23:13.

E5VV38U.jpg


#3 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 February 2011 - 01:34

Το επόμενο post θα είναι δικό της. δικό μου :hero:

Οι συμμετέχοντες είναι μέχρι στιγμής 31. Επειδή ο αφηγητής σε αυτό το παιχνίδι αυτό δεν είναι κάποιος mod / admin αλλά ένα απλό μέλος (επομένως δεν μπορεί να κλειδώνει / ανοίγει το thread όποτε θέλει), ας κάνουμε σαφές το παρακάτω.

Η MONO είναι ο άρχοντας του παιχνιδιού, ο DM, ο GM, ο αφηγητής, ο δημιουργός, ο ΜΑΣ του thread κλπ κλπ. Ό,τι λέει το ακολουθείτε. Αν πει πως η μέρα τελείωσε, τότε η μέρα τελείωσε. Αν ακολουθήσουν άλλα posts απλά δεν μετράνε. Αν πει πως η μέρα τελειώνει σε μία συγκεκριμένη ώρα, τότε η μέρα τελειώνει εκείνη τη συγκεκριμένη ώρα, και ό,τι επιπλέον posts ακολουθήσουν δεν μετράνε, κλπ.


Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ σε αυτό το thread, βρισκόμαστε στο στάδιο δηλώσεων συμμετοχής. Όποιος θέλει να συμμετάσχει κάνει ένα post στο thread της γενικής συζήτησης. Το επόμενο post στο συγκεκριμένο thread θα γίνει από τη Mono προκειμένου να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Σημαντικό. Επειδή στο προηγούμενο παιχνίδι είχαμε κάποιες παρεξηγήσεις, ας κάνουμε σαφές πως δεν επιτρέπονται ανταλλαγές ΠΜ αν δεν είναι στον ρόλο σας. Π.χ. ο μόνος τρόπος που ένας επιθεωρητής μπορεί να μάθει την ταυτότητα ενός ατόμου είναι από τον αφηγητή. Αν σε δύο γύρους ξέρει την ταυτότητα τεσσάρων μελών, κάτι δεν πάει καλά. Φυσικά δεν μπορούμε να ελέγξουμε ποιος μιλάει με ποιον, όμως ελπίζουμε να ακολουθήσετε όλοι αυτόν τον κανόνα για την ομαλή διεξαγωγή του παιχνιδιού.

Εννοείται πως δεν απαγορεύεται να μιλάτε μέσω ΠΜ / VM / IRC / whatever για θεωρίες και ποιος πιστεύετε ότι είναι ο δολοφόνος, όμως ας αποφύγουμε τα καρφώματα, τα στεγνά δωσίματα και τα συναφή πισωμαχαιρώματα.

Συντονιστείτε στο thread της γενικής συζήτησης για περισσότερες πληροφορίες.

~ Thread unlocked

E5VV38U.jpg


#4 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 February 2011 - 21:14

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος κόσμος και κοσμάκης από όλα τα μέρη του κόσμου έχει μαζευτεί στην aNiMe//GR Town για το διεθνές συνέδριο anime χαρακτήρων. Όμως αυτή τη φορά έχουν αλλάξει πολλά στην φιλήσυχη πόλη...Πριν μερικούς μήνες άρχισε να μαστίζεται από ταραχές και συγκρούσεις που άλλαξαν για πάντα το πρόσωπο της...Όλοι ήλπιζαν ότι για χάρη του συνεδρίου η ειρήνη θα επανερχόταν στην πόλη και θα ηρεμούσαν τα πράγματα και όντως για αρκετές μέρες όλα έδειχναν ήρεμα...

Σαν την ηρεμία πριν την καταιγίδα...Το τελευταίο βράδυ όλα θα άλλαζαν...

Η κεντρική εκδήλωση του συνεδρίου αυτή τη φορά ήταν καλιστεία...Πρωταγωνίστριες από όλα τα anime και manga δήλωσαν συμμετοχή θέλοντας να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους και να βγουν πρώτες σε έναν διαγωνισμό ομορφιάς...Μετά από αρκετή αγωνία και nosebleeds από την μεριά των παρευρισκόμενων star της βραδιάς στέφθηκε μια ατίθαση κοκκινομάλλα...Την ώρα που θα ανέβαινε να παραλάβει το στέμα της μεγάλη ησυχία απλώθηκε στο ακροατήριο. Όλοι την περίμεναν. Όμως αυτή ποτέ δεν ήρθε...

Ο υπεύθυνος της διοργάνωσης ανακάλυψε μετά από λίγο με τρόμο την πρωταγωνίστρια της βραδιάς νεκρή στο καμαρίνι της...Σημάδια μάχης ορατά σε όλο το δωμάτιο ενώ κάπου πεταμένο ήταν ένα ματωμένο βάζο, κατά πάσα πιθανότητα το όργανο του εγκλήματος...Λουλούδια από θαυμαστές πεταμένα παντού ενώ οι φωτογραφίες της ήταν κομματιασμένες και πάνω σε μία ήταν ζωγραφισμένο ένα μουστάκι!

Ναι καλά καταλάβατε το θύμα μας δεν ήταν άλλη από την...

Spoiler:



Ποιός ήταν αυτός που έστειλε στα τσακίδια στον άλλο κόσμο τη στριμμένη την αθώα κορασίδα? Κάποιος θαυμαστής που δεν άντεξε την απόρριψη? Κάποια αντίζηλος που δεν άντεξε τη νίκη της στα καλιστεία? Ή κάποιος επαναστάτης που ήθελε με αυτή την κίνηση να ξαναρίξει την πόλη στο χάος ?

Εκ των υστέρων αποδείχτηκε ότι ο δολοφόνος είχε και συνεργούς...Η υπόθεση όσο πήγαινε και δυσκόλευε...Στις πλάτες 32 χαρακτήρων έπεσε ο κλήρος να σώσουν την πόλη...Αν δεν βρίσκονταν οι δολοφόνοι και μάλιστα εγκαίρως, η οργή του πλήθους για την αδικοχαμένη θα προκαλούσε νέες αναταραχές και κανείς δεν το ήθελε αυτό...Ανάμεσα τους κατάφεραν να παρεισφρύσουν και τα 5 ανθρωπόμορφα τερατα οι 5 δολοφόνοι με μοναδικό σκοπό να αποπροσανατολίσουν τους απλούς πολίτες και σιγά σιγά να τους εξοντώσουν έτσι ώστε να καταφέρουν να ξεφύγουν...Όμως υπολόγιζαν χωρίς τους επιθεωρητές που είχαν άλλα σχέδια ~hohoho~

Θα καταφέρουν οι ήρωες μας να βρουν τους δολοφόνους και να σώσουν την πόλη? Μια μεγάλη περιπέτεια είναι έτοιμη να ξεκινήσει...


Κτήριο 1

[TABLE=head]# | Username | Character | Κατάσταση | Ρόλος
01 | BoredForLife | Trafalgar Law |
02 | LucyHeartfilia | Lambo
03 | Babba | Zagi
04 | Robin-Chwan | Gokudera Hayato
05 | johntheo95 | Akisame Kōetsuji
06 | Lord Leon | Akashiya Moka
07 | MikamiTeru | Hei
08 | matassos| pikachu[/TABLE]


Κτήριο 2


[TABLE=head]# | Username | Character | Κατάσταση | Ρόλος
09 | Bad Boy | Chopper
10 | Kamui| Sima Υi
11 | zoro77 | Roronoa Zoro
12 | Tenshi | Akagi Shigeru
13 | d.neko-angel | Yuuko Ichihara
14 | didimakia | Griff
15 | °•πίΟu-πίΟu•°™ | Sakata Gintoki
16 | Erisadesu | Guu[/TABLE]


Κτήριο 3

[TABLE=head]# | Username | Character | Κατάσταση | Ρόλος
17 | Nozomu | Chuck
18 | The Tragic Prince | Erica Furudo
19 | Hanzo | Ushiromiya Hideyoshi
20 | Iristella | Stocking
21 | Mad_Hatter | Head
22 | shinigami94 | Yuuji Fukunaga
23 | Anelis | Kenji Meshiya
24 | VampireGirlization | Nao Kanzaki [/TABLE]


Κτήριο 4

[TABLE=head]# | Username | Character | Κατάσταση | Ρόλος
25 | Kai | Nougami Neuro
26 | Zura | Akita Hikaru
27 | Piscatella | Roy Mustang
28 | Sponis | Kenzō Tenma
29 | Fallen_Angel_Itachi | Frankenstein
30 | Azathoth | Kyubey
31 | Johnyman | Grimmer
32 | Night Wizard Seal | Medicine Seller
[/TABLE]

Και...


Καμαρίνι της Asuka

[TABLE=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Asuka Langley Soryu | xxx | MURDERED | NPC
[/TABLE]

Spoiler: Παρατηρήσεις



Και η μέρα ξημερώνει στην .aNiMe//GR Town...Ξεκινάει το μακελειό :drink:


Οι επιθεωρητές μπορούν να μου στείλουν από τώρα για να μάθουν για κάποιον, όλοι οι υπόλοιποι ξέρετε τι να κάνετε :P


Επειδή είμαστε πολλοί η νύχτα θα πέσει την Τρίτη το βράδυ

Edited by mono, 12 February 2011 - 21:38.

xbJ3b2w.jpeg


#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 February 2011 - 21:28

Εγώ (σαν θεατής) ένα πράγμα έχω να δηλώσω... ΡΕΜΑΛΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ... μου φάγατε τη waifu... αν δεν σας πιάσουνε οι επιθεωρητές, θα σας πιάσω εγώ ο ίδιος, ρε. ΧΙΛΛΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ. :madtodeath::madtodeath::madtodeath:

Kenny out, have fun. :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 12 February 2011 - 23:18

zoro77(Roronoa Zoro)
επειδη βλεπω οτι κομπλαρετε να κανετε την αρχη, θα την κανω εγω
Θα τιμωρησω αρχικα τον Night Wizard Seal(Medicine Seller) επειδη αργησε να δηλωσει συμμετοχη:P

2po6sfa_jpg.gif


#7 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 12 February 2011 - 23:43

dude πες κατι πιο νορμαλ, υποτιθετε κανουμε role playing..

pikachu [matassos]
Spoiler:


:Crying2: pika pika pikapikapika pikaaaaaaaaa pika pika! pikaaa piiiiii kaaaaaaa piiiiika pika!~ pika pi pi ka ka pikachuuu pika pika pika chuuuu piiiii pika pika pi pi ka~ pikaaakapika pika pi pika pika pi pi pika pika!
Spoiler:


#8 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 12 February 2011 - 23:47

Ushiromiya Hideyoshi


Αραξτε βασικα.Δεν εγιν' κανενας φονος.Πιθανοτατα προσποιηθηκε τ' θανατο της για να τραβηξει τν' προσοχη.Εχουν τα προβληματα τους τ' παιδια σ' αυτη τν' ηλικια.Δυσκολη φαση.Ποσο μαλλον για τους γονεις.

Οποτ' δεν υπαρχει λογος ανησυχιας!Δεν υπαρχει δολοφονος!Και αν υπαρχει καποιος απ εξω ειναι μωρε...Τετοια ωραια παρεα π' ειμαστε.Δεν θελω να υποπτευθω κανεναν :D

Αλλα αυτ' η Furudo Erika σαν ν' μου θυμιζει κατ' απο καποιο kaker...ahem.
Παω ν' φαω!
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#9 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 12 February 2011 - 23:50

Gokudera Hayato (φανταζομαι με το συγκεκριμενο σετ δεν χρειαζεται να βαλω εικονα)

Σκοτωσαν την Asuka? Hmph! Αυτος που το εκανε σιγουρα δεν ειναι μελος της μαφιας. Ουτε αυτη η ηλιθια αγελαδα δεν θα εκανε τοσο αθλια δουλεια. Ειδικα με βαζο :chigau:. Αυτο που με ανησυχει τωρα ειναι οτι υπαρχουν 5 δολοφονοι αναμεσα μας. Αν καποιος απο αυτους κανει κακο στον Δεκατο δεν θα συγχωρισω ποτε τον εαυτο μου. Αν και ο Δεκατος φυσικα και ειναι αρκετα δυνατος για να προστατευτει μονος του, ως το δεξι του χερι οφειλω να τον προστατευω μεχρι θανατου, οποτε θα ερευνησω αυτη την υποθεση σε βαθος και θα βρω τους δολοφονους ο,τι κι αν γινει! Φυσικα θα ηταν καλυτερα αν ημουν παρων την ημερα των καλιστειων αλλα δυστυχως οτι Δεκατος ηταν αρρωστος και επρεπε να μεινω να τον φροντισω. Για αρχη ο Roy Mustang ειναι ενας απο τους βασικους υποπτους. Ολοι ξερουμε τι γυναικας ειναι και ειναι πολυ πιθανο να εχασε τον ελενχο οταν τον απερριψε η Asuka. Ετσι εξηγουνται και οι σπασμενες φωτογραφιες και τα σκορπισμενα λουλουδια. Προφανως δεν χρησιμοποιησε φωτια για να μην τον καταλαβουν αμεσως και μιας και δεν ηξερε να χρησιμοποιει καποιο αλλο οπλο την σκοτωσε με το πρωτο πραγμα που βρηκε μπροστα του: το βαζο. Αυτα για την ωρα. Θα επιστρεψω οταν εχω μελετησει καλυτερα την υποθεση.

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#10 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 12 February 2011 - 23:51

Zura (Akita Hikaru)

Και πάνω που η πόλη ηρέμησε~
Τσκ τσκ.
Υποπτεύομαι κυρίως τις κοπέλες για τώρα, λόγω των καλλιστείων. Χοχοχο *κουνάει την βεντάλια* :D Ειδικά η κίνηση της ζωγραφιάς του μουστακιού δηλώνει ζήλια.
Ίσως είναι η Nao Kanzaki (VampireGirlization).

Edited by Zura, 13 February 2011 - 00:02.


#11 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 13 February 2011 - 00:15

Medicine Seller

Posted Image

Ποιοι αγνοί και κι ευωδιαστοί άνεμοι μ'έφεραν σε αυτήν την πόλη; Αισθάνθηκα μια ανησυχητική έξαρση κακών ενεργειών και η περιέργειά μου δεν μ'άφησε σε γαλήνη.

Τα πνέυματα είναι ανήσυχα, καλά καλά δεν πάτησα το πόδι μου. Μηχανορραφούν αδιάκοπα.
Τυχαία ήμουν μάρτυρας σε ένα δόλιο και μυστήριο γεγονός. Τα πνεύματα είναι πολύ ταραγμένα...

Έτσι όπως τα πλήθη έρεαν προς την έξοδο, η ματιά μου έπεσε στην Stocking. Είναι ακόμη πολύ νωρίς για συμπεράσματα. Ποιος ξέρει... Απλά προαίσθηση.


*σηκώνει την ομπρέλα του* Let us meet again. *walks away*


84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#12 BadBoy

BadBoy

    Girls are so Troublesome....

  • Members
  • 50 posts

Posted 13 February 2011 - 00:24

Tony Tony Chopper!
Posted Image


Παρακαλω καντε χωρο. Ανοιξτε χωρο. Εφτασε ο Γιατρος. Πρεπει να δω το πτωμα... Καντε στην ακρη...
Αλλα ολοι με αγνοουν παντελως. Περνωντας αναμεσα απο τα ποδια καταφερνω με προσπαθεια να ξεσφινωθω και να βγω απο την απεναντι μερα και μπροστα στο πτωμα

Χμμμ... Ειναι ξεκαθαρο οτι προκεται για φονο. Οι μολωπες στα χερια της δειχνουν οτι ασκηθηκε βια πανω της πριν την σκοτωσουν. Τα σημεια της μαχης ειναι ολοφανερα... αντισταθηκε αρκετα και δεν ηταν μονο ενας που την σκοτωσε. Ηταν πανω απο 3! Και σιγουρα το τελειωτικο χτυπημα της το εδωσε αντρας...
Ακομα εφτασα αμεσως με το που πληροφορηθηκα για τον φονο και δεν ειδα κανεναν να φευγει απο δω. Οποτε οι δολοφονοι ειναι αναμεσα μας! Ποιοι ειναι ομως??

Κανωντας μια βολτα αναμεσα στο πληθος και παρατηρωντας καλα τον καθενα βρηκα καποιον που να ταιριαζε σε αυτα που υπεθετα για τον δολοφονο. Χωρις να ειμαι σιγουρος εριξα τις υποψιες μου στον Frankenstein
[IMG]http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://1.bp.blogspot.com/_3sU0MnRawMI/TOi2v5FDlSI/AAAAAAAAAwA/7JkKgY4VKSc/s1600/tony-tony-copper.jpg&imgrefurl=http://disneycartoonblog.blogspot.com/2010/11/eater-devil-fruits-type-zoan.html&usg=__y50kG2VXhD5thjhkLDCRWfH0ot0=&h=590&w=384&sz=30&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=1UF8Oq_jxhPBiM:&tbnh=145&tbnw=102&ei=OQFXTbOxF5GJ5AbDwuytBw&prev=/images%3Fq%3Dtony%2Btony%2Bchopper%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1920%26bih%3D888%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=250&vpy=47&dur=5152&hovh=278&hovw=181&tx=119&ty=144&oei=OQFXTbOxF5GJ5AbDwuytBw&page=1&ndsp=60&ved=1t:429,r:1,s:0[/IMG]
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 25-10-09--> Roronoa Zoro(One piece)
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 6-12-09--> Spirit-Death Scythe(Soul Eater)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 11-12-09--> Abarai Renji(Bleach)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 5-2-010--> Ebisu(Naruto)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 23-4-010--> Roronoa Zoro(One piece)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 15-7-010--> Yamamoto Takeshi(in training clothes)& Yamamoto Takeshi(in costume) (Katekyo Hitman Reborn!)

#13 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 13 February 2011 - 00:38

Frankenstein (για looks βλ.avatar )

Ω, αγαπητέ μου chopper, δε θα έκανα ποτέ μου ένα τέτοιο ειδεχθές έγκλημα ιδιαίτερα εαν επρόκειτο για μια όμορφη νέα κοπέλα... -βέβαια αν ήταν να διεξάγω κάποιο πείραμα κι ήμουν 1000 χρόνια νεότερος και με τον όρο να μην το μάθαινε ο master θα μπορούσατε να με θεωρήσετε εμένα εγκληματία-.:himitsu:

Και παρόλη την κατηγορία σου, που προσβάλλει και εμένα και τον αφέντη μου που καν μας υποψιάστηκες, θα συμφωνήσω μαζί σου πως το τελειωτικό χτύπημα το έδωσε άντρας...Όμως δε μπορώ απλώς να αγνοήσω το γεγονός ότι υπήρχαν τόσες αντίζηλοι στα καλλιστεία και πως η φωτογραφία της μουντζουρώθηκε με τέτοιον τρόπο ώστε να την κάνει να φαίνεται πιο άσχημη. Έτσι, επειδή ο εγληματίας ή ένας απ'αυτούς τόλμησε να κάνει αυτη τη βάνδαλη πράξη και έβαλε μουστάκι-εεε, εννοώ σκότωσε την κοπέλα, θα βοηθήσω της έρευνες και θα κατονομάσω κι εγώ μία ένοχο... την Erica Furudo.

Μα τώρα συγχωρήστε με, πρέπει αν πάω να μαγειρέψω τα ramen του αφέντη μου...και να προστατέψω το σπίτι μου απάυτά τα ασυνείδητα παιδιά που *rumble*...

#14 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 13 February 2011 - 00:42

Trafalgar Law

Απ'ότι έμαθα η πόλη αυτή άρχισε πάλι να παρακμάζει... Πφφφφ.... Μυστικές συνομωσίες και βλακείες....... Ως γιατρός μελέτησα το πτώμα και δεν βρήκα κάτι το ιδιαίτερο εκτός από αυτά που αναφέρθηκαν ήδη....
*sits and smiles* έχει αρχίσει να γίνεται ενδιαφέρουσα η υπόθεση αυτη....
Επίσης ενδιαφέρουσα είναι και η κυρία Yuuji Fukunaga... Αν είναι όντως αυτή που ισχυρίζεται.....Στο βλέμα της/του μπορείς να δείς έναν δολοπλόκο και μοχθηρό ανθρωπο..
*Calls Beepo and leaves*

v4kFmx.png


#15 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 13 February 2011 - 00:50

Zagi[Babba]
Κατάρα! Πώς μπλέξαμε έτσι; Για το κοριτσάκι δεν μπορώ να πω ότι νοιάζομαι ιδιαίτερα, αλλά τέτοιο χάος στην αγαπημένη πόλη δεν μπορώ να το ανεχτώ. Και το χειρότερο, έχω γύρω μου 5 δολοφόνους που στοχεύουν στο να με καθαρίσουν. Πρέπει απαραιτήτως να επιζήσω και για να το καταφέρω αυτό πρέπει να τους εντοπίσω γρήγορα. Δεν εμπιστεύομαι κανέναν και δεν μπορώ να βασιστώ στους επιθεωρητές, που δεν αποκλείεται να αποδειχθούν άχρηστοι. Τι θα έκανε ένας δολοφόνος; Καταρχήν θα δυσκόλευε τους άλλους στο να τον κατηγορήσουν. Μα βέβαια, ποιος θα μπορούσε να επαναλαμβάνει το όνομα-σιδηρόδρομο του Ushiromiya Hideyoshi[Hanzo]; Είναι άραγε το πραγματικό του όνομα; Μήπως πίσω από το αθώο και αφελές παρουσιαστικό του κρύβεται ένα μοχθηρό μυαλό; Μήπως τον παρέσυραν; Μήπως όλη αυτή η χαρά και η άρνηση είναι από τίποτα ναρκωτικά που τον οδήγησαν στο έγκλημα; Μήπως την καθάρισε για πλάκα νομίζοντας ότι θα ξαναζωντανέψει στο επόμενο κεφάλαιο, όπως κάνει αυτός; Όπως και να 'χει, είναι επικίνδυνο να παραμείνει δίπλα μου κάποιος που δεν έχει αίσθηση της πραγματικότητας και σωστή κρίση. Οι δολοφόνοι σίγουρα θα τον παρασύρουν και θα κινηθεί εναντίων αθώων. Αργά ή γρήγορα και εναντίον μου. Για να καταφέρω να επιζήσω χρειάζομαι τη βοήθεια ευφυών ανθρώπων (ή πλασμάτων τέλος πάντων) με διορατικότητα και σθένος. Δε θα σας αφήσω να με φάτε, καθάρματα!

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.