Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Ποια είναι η αγαπημένη σας Miyazaki δημιουργία??


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#31 shadow explorer

shadow explorer

    kage meishi

  • Members
  • 18 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2012 - 22:34

tonari no totoro για μενα as well :)

#32 BloodyPrincess

BloodyPrincess

    The Day That Never Comes

  • Members
  • 11 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιανουάριος 2012 - 23:14

εννοειται και Nausicaa Of The Valley Of The Wind,Princess Mononoke,Spirited Away,Howl's Moving Castle,Castle In The Sky!!!

ασχετο αλλα εχω διαβασει οτι μπορει να βγει
"SPIRITED AWAY 2: RETURN TO THE SPIRIT WORLD" !!!!

Αλλα ειναι βιβλιο,και νομιζω οτι ειναι και fanmade.....(damn those fanmades!! :damn: )

οποιος ενδιαφερεται να δαβασει εχω το link :
http://www.scribd.com/doc/38871593/Spirited-Away-2-return-to-the-spirit-world
Δημοσιευμένη  εικόνα

χαχαχχα όλες δικές του xD

#33 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1.740 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2012 - 22:34

Δεν υπαρχει περιπτωση να βγει spirited away 2 με καμια παναγια. Τελως παντων αγαπημενα anime απο Miyazaki ειναι Howl's Moving Castle( τωρα που μου το θυμισατε το ξαναειδα :D ) και Spirited Away!!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#34 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthens

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2012 - 22:50

Χμμμμ, δύσκολο να ξεχωρίσω αλλά μάλλον θα έλεγα το Whisper of the Heart.
Εντυπωσιάστηκα από την απλότητα αυτής της ταινίας.

Και μετά θα διάλεγα Only Yesterday.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από filmmusic: 12 Μάιος 2012 - 22:50

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#35 ekati13

ekati13

    Starting...

  • Members
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2012 - 14:09

Nausicaa Of The Valley Of The Wind, Spirited Away, Castle In The Sky, Karigurashi no Arrietty, Howl's Moving Castle!

#36 DarkZone

DarkZone

    Starting...

  • Members
  • 2 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιούλιος 2012 - 13:29

Nausicaä of the Valley of the Wind και Spirited Away για να πω την αλήθεια όλες η ταινίες του Miyazaki μου αρέσουν όλες έχουν κάτι να σου προσφέρουν...! :riiight:

#37 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2012 - 13:18

εννοειται και Nausicaa Of The Valley Of The Wind,Princess Mononoke,Spirited Away,Howl's Moving Castle,Castle In The Sky!!!

ασχετο αλλα εχω διαβασει οτι μπορει να βγει
"SPIRITED AWAY 2: RETURN TO THE SPIRIT WORLD" !!!!

Αλλα ειναι βιβλιο,και νομιζω οτι ειναι και fanmade.....(damn those fanmades!! :damn: )

οποιος ενδιαφερεται να δαβασει εχω το link :
http://www.scribd.com/doc/38871593/Spirited-Away-2-return-to-the-spirit-world

Εγώ τώρα το βλέπω και έχω πάθει την πλάκα μου...ουά.. :awww: Θα το διαβάσω όλο,ήδη έχω αρχίσει.
Μακάρι να βγει σε κανονικό βιβλίο και ταινία......... :blingeye2: :blingeye2: :blingeye2: Και ποιος φαν του Μιγιαζακι δεν θα το ηθελε..

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#38 batigoal9

batigoal9

    Anime Amateur

  • Members
  • 130 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Σεπτέμβριος 2012 - 23:32

Mononoke Hime. Την ειχα δει μικρος στο Φιλμνετ θυμαμαι κι ειχα παθει πλακα.
Και την ξαναειδα μεγαλος φυσικα, οπου και καταλαβα ακομα περισσοτερο τις φοβερες παραβολες του Μιγιαζακι.
Κι οι αλλες φοβερες ειναι βεβαια, αλλα αυτη με ειχε αγγιξει περισσοτερο.

#39 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 Δημοσιεύσεις:
  • Locationκοντα στη μαμακα

Καταχωρήθηκε 10 Σεπτέμβριος 2012 - 22:37

εννοειται και Nausicaa Of The Valley Of The Wind,Princess Mononoke,Spirited Away,Howl's Moving Castle,Castle In The Sky!!!

ασχετο αλλα εχω διαβασει οτι μπορει να βγει
"SPIRITED AWAY 2: RETURN TO THE SPIRIT WORLD" !!!!

Αλλα ειναι βιβλιο,και νομιζω οτι ειναι και fanmade.....(damn those fanmades!! :damn: )

οποιος ενδιαφερεται να δαβασει εχω το link :
http://www.scribd.com/doc/38871593/Spirited-Away-2-return-to-the-spirit-world

Ε πραγματικα εχω φρικαρει!!!!!!εΊΜΑΙ ΣΤΟ 8 ΚΕΦΑΛΑΙΟ και σημερα και χθες που μπηκα δεν μου εμφανίζεται η σελιδα

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#40 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 Δημοσιεύσεις:
  • Locationearth

Καταχωρήθηκε 09 Ιανουάριος 2014 - 22:24

Spirited away  :blingeye2: Θυμαμαι που το ειχα δει στην τηλεοραση μικρος και αμεσως μου εκανε εντυπωση επειδη απλως ηταν τοσο διαφορετικο απο τα απλα κινουμενα σχεδια, ακομα και ενα παιδι μπορει να καταλαβει την διαφορα των ανιμε. τεσπα μολις μεγαλωσα και εμαθα για τα ανιμε θυμηθηκα μια ταινια που ειχα δει με ενα κοριτσακι, που οι γονεις του ειχαν γινει γουρουνια και περιπλανιοταν σε εναν παραξενο κοσμο. Ηθελα να το ξαναδω αλλα δεν ηξερα πως λεγεται και τελικα με διαφορες λεξεις κλειδια το βρηκα :riiight: μετα εγινα φαν του μιγιαζακι και εχω δει πολλες ταινιες οπως το movie castle (υπεροχο), neighbor totoro, nausica και καποιες αλλες που δεν θυμαμαι. 


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#41 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Ιανουάριος 2014 - 19:25

Θυμαμαι οι γονεις μου μου ειχαν βαλει να δω οταν ημουν πολυ μικρη το princess mononoke και με ειχε στιγματισει ειλικρινα. Προσπαθουσα για πολυ καιρο να θυμηθω ποια ταινια ηταν και δεν μπορουσα μεχρι που ετυχε να δω το spirited away(την εχω δει πανω απο 100 φορες) και εψαξα λιγο για τον Miyazaki και την βρηκα. Δεν τις εχω δει ολες αλλα αυτες που λατρεψα και ακομα βλεπω οποτε μπορω ειναι :spirited away, howls moving castle, princess mononoke και nausica! Λυπαμαι τοοοσο πολυ ο Miyazaki θα αποχωρησει για παντα απο τον χωρο.. οι ταινιες του ηταν παντα μαγευτικες και πραγματικα υπεροχες! 



#42 Gina

Gina

    Starting...

  • Members
  • 10 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2014 - 19:48

όλες!

 με πρώτο από όλα το Spirited Away, ακόμα και οι ταινίες μικρού μήκους που παίζονται στο Μουσείο Ghibli δια χειρός Μιγιαζάκι, όσες κατάφερα τουλάχιστον να δω, είναι πραγματικά αριστουργήματα...



#43 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 Δημοσιεύσεις:
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Καταχωρήθηκε 17 Μάρτιος 2014 - 22:44

Nausicaa .


dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#44 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2014 - 23:11

spirited  away :kill4u:



#45 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 19 Απρίλιος 2014 - 13:34

Προσθέτω στις αγαπημένες δημιουργίες το The Cat Returns. Το είδα σχετικά πρόσφατα και λίγο τα γατσούλια (ειδικά τα γατσούλια βασικά >ω<), λίγο το ότι ήταν πολύ διασκεδαστικό και λίγο το ότι είχε δύο πραματάκια να πει, πουλήθηκα εντελώς. Ο Μπαρόν λατρεία σκέτη.