Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ποια είναι η αγαπημένη σας Miyazaki δημιουργία??


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 27 January 2011 - 17:09

Όλοι λατρεύουμε σίγουρα κάτι από miyazaki....Προσωπικά,τα αγαπημένα μου είναι το spirited away και το hawl s moving castle ,ενώ εντύπωση μου έκανε το ponyo....

Attached Files


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#2 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 30 January 2011 - 03:36

howl's moving castle. την πρώτη φορα που την είχα είχα μπει τόσο μέσα στην ψυχολογία της ταινίας που σε κάποια συγκεκριμένη φάση ράγισα...

#3 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 January 2011 - 11:21

Nausicaä of the Valley of the Wind.

#4 Blackcut

Blackcut

    Anime Amateur

  • Members
  • 118 posts

Posted 30 January 2011 - 13:41

Έμενα η πιο αγαπημένες μου ταινίες του Miyazaki ειναι το Princes Mononoke Το Spirited Away Και Howl's Moving Castle.

#5 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 30 January 2011 - 13:51

Totoro, απλά και μόνο επειδή παραμένει γλυκό και όμορφο χωρίς τα κλασικά διδακτικά μηνύματα που προσπαθεί να περάσει ο συγκεκριμένος δημιουργός και που συνήθως μου σπάνε τα νεύρα.
Posted Image

#6 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 30 January 2011 - 14:28

omg i forgot about Princes Mononoke!!!!!!!!!!

#7 rahxephon

rahxephon

    "Hokuto stinken my ass!!!

  • Members
  • 106 posts

Posted 01 February 2011 - 12:12

Nausicaä of the Valley of the Wind.The very best
Spoiler:

Posted Image

#8 Guest-23320

Guest-23320

    ..................

  • Members
  • 29 posts

Posted 01 February 2011 - 18:47

Spirited Away.

Η πιο αγαπημένη μου ταινία του Studio Ghibli όμως είναι το Whisper of the Ηeart που ο Miyazaki έχει γράψει το σενάριο.Έχω χάσει το μέτρημα για το πόσες φορές το'χω δει...

#9 atB

atB

    ♥ I Love Chaos ♥

  • Members
  • 83 posts

Posted 01 February 2011 - 19:45

Το Nausicaä για μενα γιατι ειχε τοσο απιθανες εικονες , με τοοοοοση φαντασια που σε εχωναν σε εναν αλλο κοσμο!Γενικα απ τις καλυτερες δουλειες που εχω δει!Και ειδικα για ταινια του 94 πολυ μπροστα!:blingeye2:


Posted Image


Fascea My Manga!


#10 Astargatis

Astargatis

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 27 August 2011 - 14:30

Nausicaä of the Valley of the Wind

απίστευτες εικόνες γεμάτες φαντασία και μηνύματα

#11 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 27 August 2011 - 14:37

Απίστευτο το howl's moving castle, σε ρουφάει μέσα του και δε σκέφτεσαι τίποτα άλλο
Posted Image

#12 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 27 August 2011 - 14:42

Βασικα ειναι δυσκολο να διαλεξεις γιατι οι περισσοτερες ταινιες του Hayao Miyazaki εχουν πολυ καλες ιστοριες που περνανανε πολλα μηνυματα και με υπεροχες εικονες και τοπια που ειναι μαγικα τα συναισθηματα που σου δημιουργει. Princess Mononoke, Kurenai no Buta(Porco Rosso) και Howl's Moving Castle!
Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."

#13 fwto

fwto

    Anime Newbie

  • Members
  • 61 posts

Posted 21 October 2011 - 11:10

Spirited away! Οχι απλα η αγαπημένη μου ταινια του Miyazaki, γενικα μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες!!
Επισης, τρελαίνομαι για το Princess Μononoke και το λιγότερο γνωστο, αλλα εξισου υπέροχο, Castle in the sky
Spoiler:
Μέγιστο επιτρεπτό ύψος υπογραφής: 250 pixels

The .aNiMe//GR Team

#14 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 21 October 2011 - 11:49

spirited away! ..indeed a master piece :3 αλλα και το castle in the sky ηταν υπεροχο ^^
フカフカ

#15 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 21 October 2011 - 17:18

nausika κ castle in the sky (που δεν σας είδα να αναφέρετε, είναι πολύ καλό) αλλά κ απο τα τελευταία δεν μπορώ να μην πω οτι πολύ αγαπημένη ταινία το spirited.

δυστυχως δεν είδα ακόμη totoro, mononoke κ porco rosso που λένε είναι πολύ καλο.

όλα τα miyazaki είναι αγαπημένα!
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!