Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#31 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 24 July 2006 - 23:04

Εγώ τέλειωσα το απόγευμα με το Ragnarok The Animation... Μέτριο, τέλος πάντων...
Αποφάσισα τώρα να πάρω από την αρχή όλα τα Naruto μια που και τα απέκτησα από ANBU&AonE. Βεβαια ήδη τα έχω (και τα έχω δει) όλα τα επεισόδια μέχρι και το 192 από διάφορα fansub groups και κυρίως από DB που πλέον δεν μου αρέσουν τα Naruto releases του... Οπότε αφήνω στην άκρη τα DVDs που έγραψα τα παλιά και κατεβάζω από την αρχή τα τελευταία releases που είναι από AonE μόνο...
Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αν δείτε το πρώτο επεισόδιο Naruto τώρα, θα νομίσετε ότι βλέπετε ένα εντελώς διαφορετικό anime, η διαφορά είναι τεράστια!!!
Με βλέπω να κάθομαι για ολονύχτια προβολή τώρα, η ώρα είναι 12:00, μέχρι τις 8:00 θα έχω δει τα πρώτα 25 επεισόδια!!! :kakashithumbup:
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#32 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 24 July 2006 - 23:13

Mexri prosfata Fate/stay night alla teliose :/ tora aplos perimeno na thimithoun na kanoune kanena sub oi YGO mpas kai do kanena Tsubasa oso gia ta Naruto....

Posted Image


#33 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 25 July 2006 - 12:17

Ξεκίνησα και το Now and Then, Here and There. Κάτι λέει, αλλά δεν με κράτησε και για δεύτερο επεισόδιο. Θα το προσπαθήσω μετά απο λίγο καιρό όμως.
Επίσης, είδα το Serial Experiments Lain ως το 4ο επεισόδιο και δεν με εντυπωσίασε και πολύ, αντιθέτως μου άφησε αρνητικές εντυπώσεις.


Πολύς κόσμος την πάτησε με το 1ο eps του NTHT...σου προτείνω να το συνεχίσεις...θα δεις γιατί... ;)
Τώρα για το SEL, σίγουρα δεν είναι anime για όλους... :mellow:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#34 Arikkado

Arikkado

    Noctis Filius

  • Members
  • 92 posts

Posted 25 July 2006 - 13:18

Το SEL το έψαχνα καιρό τώρα και κάτι μου λέει οτι στην συνέχεια θα μου αρέσει. Απλά μου την σπάει το μονότονο του anime και τα τόσα ερωτήματα. Πάντως το concept με το Wired είναι ενδιαφέρον.

Είχα αρχίσει Gankutsuou και είχα δει το πρώτο επεισόδιο, και μετά απο καιρό είδα το 2ο και το 3ο. Αριστούργημα, αν και πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο με γαλλικούς διαλόγους [τότε δεν θα ήταν anime θα μου πεις].

Τέλειωσα την πρώτη σαιζόν του Ah! My Goddess! Το 24ο επεισόδιο ήταν ουσιαστικά το τελευταίο της σαιζόν και τα 25-26 ήταν σε στυλ fillers αν και αξιόλογα. ¶ρχισα την δεύτερη σαιζόν, αν και έχω μόνο 2 επεισόδια.

Τέλος, άρχισα το Gunslinger Girl. Μου άφησε καλές εντυπώσεις και ελπίζω να αποτυπώσει σωστά το feeling του να σε χρησιμοποιούν σαν εργαλείο.

#35 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 28 July 2006 - 23:41

Τέλος το Shuffle! και ξεκίνησα το Fruit Basket. Μέχρι το 4ο επεισόδιο που έφτασα καλά μας πάει...

Στο Ranma 1/2 έχω μείνει στο 17 και ακόμα προπσαθώ να συνέλθω από τα γέλια...

#36 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 29 July 2006 - 03:02

blepw to otogizoshi,poli kalo anime to proteinw anepifylakta :D

#37 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 29 July 2006 - 12:06

Aquarian age κατι ψιλα (ας ειναι καλα το Lost που εχω κολλησει και 4400)
και ευελπιστω να με φτιαξει συντομα και ο Dante με καμια καλη σειρα :whistling: :whistling: :whistling:
All hail the machine
Posted Image

#38 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 29 July 2006 - 12:41

Gankutsuou:The Count Of Monte Cristo 7

απλά αριστούργημα... :cry:
1

#39 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 29 July 2006 - 13:20

Αρχησα Elfen Lied αλλα κατεβαζω κ τα Honey & Clover 2nd season κ τα Bleach 83-90
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#40 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 29 July 2006 - 18:27

Μετά την σταυροφορία Ginga Eiyuu Densetsu, έχουμε πλέον 8 ongoing στο τελευταίο fansubbed eps. + το καταπληκτικό Mushishi...8)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#41 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 29 July 2006 - 21:25

Ayakashi....

Πραγματικά διαφορετικό anime.....
Παρουσιάζει εκδοχές 3 κλασικών Japanese Horror Stories....
Κάτι σε αστικούς μύθους δλδ....
Give it a TRY.... :kakashithumbup:
Αξίζει..
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#42 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 July 2006 - 04:35

Ayakashi....
Give it a TRY....
Αξίζει..


Eπαυξάνω...το είδα πρίν ένα 2μηνο και μου άρεσε αρκετά τόσο στο ιστορικό του στήσιμο όσο και στο σενάριο... :thumbup:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#43 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 02 August 2006 - 19:27

Ξεκίνησα το ΧΧΧHolic.....
Συμπαθητικό.. :) ...¶,και μή σας αποθαρρύνει ο σχεδιασμός...
CLAMP.....That's why...
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#44 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 August 2006 - 20:09

Εγώ είπα να ξεκινήσω μία μεγάααααλη σειρά που θα μου καλύψει μεγάλο μέρος του καλοκαιριού. Για αυτό έπιασα το Inuyasha :bleh:

E5VV38U.jpg


#45 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 02 August 2006 - 20:12

Να σου ευχηθώ καλό κουράγιο??? ;)
Θα το χρειαστείς....
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis: