Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Toriko


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#16 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 22 July 2011 - 22:23

Το άνιμε μεγάλη απογοήτευση έχει και αυτή τη filler bitch τη δημοσιογράφο που χώνει τη μύτη της παντού και είναι απόλυτα εκνευριστηκή. Για αυτό σταμάτησα να βλέπω το άνιμε αλλά το μάνγκα είναι σκέτη πόρωση


οντως τι τους ηρθε και την εβαλαν και στο main cast κιολας?

anywayz...

παντως την ειδα νομιζω οταν τσεκαρα λιγο το 145 μαζι με το πουλι της τον kruppoh.

#17 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 19 August 2011 - 05:32

Διάβασα μέχρι το 145.
Spoiler:

All in all το manga τα σπάει, διαβάστε το.
Posted Image

#18 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 21 March 2013 - 22:00

Re-spawning Thread
Chapter 224-227
Spoiler:

O Shimabukuro-sensei δινει ρεστα στο manga.Καθε βδομαδα περιμενω πως και πως για νεο chapter!Πρεπει να το διαβασετε αξιζει πραγματικα!!

header.jpg?t=1485907896


#19 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 13 October 2014 - 19:02

srsly? κανείς δεν το εχει κομμενταρει από το '10? τετοιο σαπακιασμα του κερατα? where have all the cowboys gone?

 

τεσπα τρομερό, για 5' τσιγαρο βγαινω στη δουλεια και διαβαζω καμιά δεκαριά σελίδες. πάλι καλά που το είδα σε κάτι top ten και το ξεκίνησα (ή μου το πρότεινε κανένας? δεν θυμάμαι)

 

Spoiler:

 

ααα, έχει τελειώσει?


Posted Image

#20 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 13 October 2014 - 19:05

Ουτε καν δεν εχει τελειωσει συνεχιζει ακομη και πανε στο 2ο Ingredient του Acacia.
Απο το 13' τελευταιο Post ηταν το δικο μου,αλλα απο οτι φαινεται ολοι ειναι απασχολημενοι να διαβαζουν το απιστευτο Naruto,Βleach Και Fairy Tail oποτε δε δινουν καν την ευκαιρια στο Toriko :P


header.jpg?t=1485907896


#21 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 13 October 2014 - 22:04

Εγώ το διαβάζω ακόμα αλλά πλέον δεν είναι οτι με συγκινεί ιδιαίτερα νιώθω ότι ο mangaka βιάζεται και βασίζεται πολύ στο shock value γενικά έχει γίνει αρκετά ridiculus το όλο concept γενικά γρήγορα σαν να το πρέσαρουν από το jump για να ανεβούν οι πωλήσεις.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#22 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 14 October 2014 - 04:31

Θα διαφωνησω μαζι σου.

Spoiler:

Δε θα μου εκανε εντυπωση αν τελειωνε στα επομενα 3 με 4 χρονια το πολυ.


Edited by Toriko, 14 October 2014 - 04:32.

header.jpg?t=1485907896


#23 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 14 October 2014 - 08:03

Γενικά έχει κάποιες ωραίες ιδέες και τοπία αλλά δεν βλέπω διάθεση να τα εξερευνήσει και το έχει παρακάνει με το scale imo.Μου είχαν κακοφανεί ιδιαίτερα και κάποια πράγματα μετά το cooking festival, απλά τώρα δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη το μόνο αρκ που πραγματικά με πόρωσε ήταν το frozen hell και η μάχη με τον tommyrod.Γενικότερα είχε κάποιες δυνατότητες το manga αλλά δεν τις πολυαξιοποήσε και είχε φάει πολύ σπρώξιμο για next big thing στα shounen.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#24 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 15 October 2014 - 11:23

Δεν μπορώ να πω ότι έχω διαβάσει πολλα σουνιά (χα!) αλλά το στόρι του συγκεκριμένου που θιγει το παγκόσμιο πρόβλημα της πείνας μου αρέσει. Καλό χιούμορ, ωραίο σχέδιο και χαρακτήρες, δύσκολο το βλέπω να χαλάσει αργότερα. Έχει και τις (προβλεψιμες ως επί το
πλείστον) ανατροπές του, μια χαρα!

P. S. Sorry toriko για την ημερομηνία, στην ηλικία μου δεν νοιώθω

Edited by robostav, 15 October 2014 - 11:32.

Posted Image

#25 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 01 December 2014 - 04:00

http://readms.com/r/toriko/303/2616/1

What the fuck????

Ούτε τα μάτια μας δεν θα μπορούμε να κλείνουμε από δω και πέρα :ρ

Σοβαρά τώρα τι ακριβώς έκανε ο King δεν παίζει με τίποτα να πέσαν νεκροί αυτοί οι 3



#26 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 01 December 2014 - 07:51

Ή οντως είναι οφθαλμαπατη ή πραγματικα γιναν κομματα ολοι :P(πονταρω στο 1ο).


header.jpg?t=1485907896


#27 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 07 May 2016 - 14:51

Μολις διαβασα ολο το manga.Αλλο ενα masterpiece που δεν ειχα δει τοσο καιρο και απ'οτι φαινεται οδευει προς τελος.Σταναχωρηθηκα για τον Jirou ρε γμτο...Βλεπω god vs 8 kings και acacia vs των υπολοιπων.Εχει φτασει στο pic του το manga.

Edited by itachi_se, 07 May 2016 - 14:53.

2008ipman01.jpg


#28 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 08 May 2016 - 20:23

Να πω την αμαρτία έχει γίνει τόσο over the top το toriko που έχει γίνει το wsj manga που ανυπομονώ περισσότερο αν και από ότι καταλαβαίνω πρέπει να τον αναγκάσαν να το τελειώνει σιγά σιγά γτ πολλά πράγματα έχουν γίνει skip χώρις άλλο προφανή λόγο αλλά το καλό είναι ότι έχει κόψει όλα τα "filler" και έχει πάει full ότι να ναι και αυτό το κάνει απείρως διασκεδαστικό.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#29 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 09 May 2016 - 00:12

Iσχυει οτι τον πιεζουν και κονταροχτυπιεται με το Bleach Για το ποιο θα τελειωσει περισσοτερο,αλλα...ΑΛΛΑ!Οσες μαχες εχει δειξει μεχρι στιγμης απο New World Μεταεκπαιδευση και εξελιξη ειναι απιστευτα.Μπραβο του ακομη και σε αυτη την πιεση.Ο Shimabukuro Κανει σωστη δουλεια.


header.jpg?t=1485907896


#30 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 09 May 2016 - 01:34

Το bleach θα τελειώσει όποτε θελήσει ο Kubo, όταν περνάνε ένα σημείο popularity κάποια manga μετά τους δίνεται απόλυτη ελευθερία κινήσεων.Το toriko δυστηχως δεν έπιασε τα standards που του έβαλε το wsj που το προόριζε για mega hit για αυτό είχε τόσα special με one piece και db, έγινε popular αλλά οχι όσο περιμένανε κόπηκε και το anime ε και του λένε αντε σιγά σιγά να τελειώνουμε.Εγώ προσωπικα είμαι σε φάση just enjoy the ride.


Edited by pasxaleas, 09 May 2016 - 01:34.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1