Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

VLC media player


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 12 July 2006 - 19:07

einai euxristo kai den masaei pouthena me ena aplo search sto google to vriskeis

#2 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 12 July 2006 - 19:15

απο τους καλυτερους players αλλα εγω προτιμω τον media player classic που ειναι και πιο ελαφρυς. :D

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#3 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 13 July 2006 - 00:04

O MEDIA PLAYER DEN PAIZEI OSA TO VLC ME TPT GIATI MOU EXEI SIMVEI ARKETES FORES ENNOEITE OMWS OTI TO MEDIA EINAI POIO ORGANOMENO SAN PROGRAMA KAI POIO OREO EMFANISIAKA . DEN KSERW AN EXEIS DEI TO MP 11 OLA TA LEFTA EINAI

#4 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 13 July 2006 - 00:06

vrika tin ugeia mou ego me to VLC.. opos kai opoios to exei!!! pragmatika ta spaei to programma... :kakashithumbup:

#5 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 July 2006 - 05:12

O MEDIA PLAYER DEN PAIZEI OSA TO VLC ME TPT GIATI MOU EXEI SIMVEI ARKETES FORES ENNOEITE OMWS OTI TO MEDIA EINAI POIO ORGANOMENO SAN PROGRAMA KAI POIO OREO EMFANISIAKA . DEN KSERW AN EXEIS DEI TO MP 11 OLA TA LEFTA EINAI


Ε, ναι αλλά δεν μιλάμε για τον Windows Media Player αλλά για τον MPC που σε συνδυασμό με το CCCP παίζει και αυτά που το VLC δεν παίζει... ;)

Ο Video Lan Client είναι πάντως ένας απίστευτα ευκολόχρηστος και πολυσχιδής media player, που για κάποιον που δεν ξέρει ή δεν θέλει να ασχοληθεί με codecs, filters κτλ θα του λύσει τα χέρια μια και καλή...αν δεν είχε και πρόβλημα με τους stylised υπότιτλους θα ήταν πραγματικά top... :happy2:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#6 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 13 July 2006 - 14:15

a soory den iksera.... ti skiniko einai auto to programa.. apo pou ti katevazeis?

#7 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 13 July 2006 - 14:44

a soory den iksera.... ti skiniko einai auto to programa.. apo pou ti katevazeis?

http://www.free-codecs.com/download/Media_Player_Classic.htm
(H τελευταια του έκδοση :idea: )

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#8 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 13 July 2006 - 16:35

Πολύ καλώς.... :kakashithumbup:


:arrow: ¶μα γίνεται dante ή gaara βαλτε και ένα link για το cccp εδώ γιατί το έλεγξα μόνο στις αλυσίδες του dante
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#9 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 July 2006 - 18:14

Posted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#10 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 July 2006 - 22:42

Εγώ επειδή θέλω παραπάνω ρυθμίσεις και επεξεργασίες στα Anime, προτιμάω τον Zoom Player. Ο VLC είναι πολύ πιο απλός, και παίζει τα πάντα χωρίς Codec packs, αλλά δυστυχώς χωρίς τις δυνατότητες άλλων προγραμμάτων

E5VV38U.jpg


#11 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 17 July 2006 - 12:14

απο τους καλυτερους players αλλα εγω προτιμω τον media player classic που ειναι και πιο ελαφρυς. :D

me too.. :bleh: .. Συμφωνω μαζι σου Phantom Duck...
I put up my headphones and listen to the deftones

#12 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 17 July 2006 - 15:41

Εγώ έχω το VLC, πράγματι, είναι πάρα πολύ καλό, αλλά οι επιλογές του είναι περιορισμένες. Παρ' όλα αυτά, ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΑ!!! :-) :P
Έχω και το zplayer, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Μόλις είδα ότι το χρησιμοποιείτε κάμποσοι από εδώ, το δοκίμασα και πράγματι είναι αρκετά εύχρηστο. Όσον αφορά το τι μπορεί να παίξει, όμως, πιστεύω πως το VLC το ξεπερνάει.

Υ.Γ.: Phantom Duck, θέλω να σε ρωτήσω: στο Zoom Player, πώς βγάζω screenshot;

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#13 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 July 2006 - 18:49

Δεν το έχω ψάξει. Πάντως αν πατήσεις Ctrl+O θα σου βγάλει έναν μεγάλο πίνακα με όλες τις λειτουργίες του Zoom Player ;)

E5VV38U.jpg


#14 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 17 July 2006 - 19:20

Yep, και εγώ τον zoom χρησιμοποιώ ένα χρόνο τώρα...κάνει παπάδες... :kakashithumbup:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#15 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 17 July 2006 - 20:32

Ομως με το VLC υπαρχει ενα προβλημα... Ειναι 30 κατασκευαστες πλυντηριων και οι 29 το εγκρινουν :bleh: . Ο αλλος θα βρηκε καποιο ελαττωμα
(Οι πηγες των κατασκευαστων ειναι απο τον Dante80)
I put up my headphones and listen to the deftones