Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town - 2010- Event


  • This topic is locked This topic is locked
435 replies to this topic

#1 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 11 October 2010 - 23:04

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος διοργανώνεται μια μεγάλη γιορτή στην υπέροχη πόλη της .anime//gr όπου έρχονται κάθε λογής χαρακτήρες, από όλες τις μεριές του πλανήτη, μέχρι και από το μακρινό διάστημα. Στη γιορτή γίνονται πολλά και διάφορα events, από παιχνίδια, μουσικές εκδηλώσεις, ακόμη και διαγωνισμοί. Οι διοργανωτές όμως για φέτος έχουν ένα ανεπανάληπτο μουσικό show. Ένας αστέρας πρόκειται να δώσει τη μεγαλύτερη συναυλία που έγινε ποτέ.
Όταν ήρθε λοιπόν η μέρα για τη συναυλία, ο μουσικός μας καθυστερούσε να βγει στη σκηνή και το πλήθος άρχισε να αγανακτεί. Ώσπου ξαφνικά εμφανίστηκε πάνω στη σκηνή ένας από τους διοργανωτές της γιορτής και ενημέρωσε το κοινό πως ο τραγουδιστής βρέθηκε δολοφονημένος στο καμαρίνι του.
Είχε γίνει άνω-κάτω και παντού υπήρχαν φωτογραφίες του θύματος...

Ποιος θα μπορούσε να κάνει κάτι τόσο αποτρόπαιο? Τι κίνητρα είχε ? Μήπως ήταν εκδίκηση?
Ίσως κάποιος θαυμαστής?
Κανείς δε μπορεί να ξέρει μέχρι να βοηθήσετε εσείς στο να λυθεί αυτό το μυστήριο!!


Το λοιπόν, το concept το ξέρετε. Όσοι δεν έχετε ιδέα για τι μιλάμε, ρίξτε μια ματιά στο προηγούμενο παιχνίδι που είχαμε κάνει. Οι κανόνες είναι οι παρακάτω:


Γενικοί κανόνες:

Spoiler:



ρόλοι:

Spoiler:



Ειδικοί κανόνες:

Spoiler:



Και μερικά επιπλέον πράγματα που πρέπει να έχετε υπ' όψιν σας:

Α) Διαλέγετε έναν anime χαρακτήρα της αρεσκείας σας που θέλετε να υποδυθείτε. Στην αρχή του κάθε post σας γράφετε το όνομά σας και το username σας με μπλε χρώμα. Μπορείτε να έχετε και μια μικρή εικόνα του χαρακτήρα σας σαν avatar σε κάθε post όμως δεν είναι απαραίτητο.

Β) ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ πρέπει να περιέχει ψήφο. Μπορείτε να την αλλάξετε σε μετέπειτα post σας, όμως το κάθε post πρέπει να περιλαμβάνει ένα (και μόνο ένα) όνομα γραμμένο με κόκκινο χρώμα.

Γ) Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εκτός παιχνιδιού όσον αφορά προτάσεις παρατηρήσεις κλπ, το κάνει στο κάτω μέρος του post του με italics διαφορετικού χρώματος ώστε να μην εμποδίζει τη ροή του παιχνιδιού.

Δ) Ο αφηγητής (η αφεντιά μου δηλαδή) γράφει πότε είναι μέρα και πότε νύχτα. Ο κάθε γύρος δεν είναι ανάγκη να κρατάει μια κανονική μέρα. Θα ξεκινήσουμε με τον κάθε γύρο να κρατάει ~2 κανονικές μέρες, και μετά ανάλογα με το πως θα πάει το πράμα, κανονίζουμε καταλλήλως. Όποτε λέω πως είναι μέρα κάνετε τα ντιμπέητ σας και ψηφίζετε, όταν λέω πως είναι νύχτα περιμένω ΠΜ από τους αντίστοιχους ρόλους.

Ε) Το παιχνίδι θέλει συμμετοχή. Αν δεν είστε σίγουροι πως μπορείτε να ανταπεξέλθετε με τουλάχιστον ~2 post ανά μέρα, ας μην πάρετε μέρος. Άτομα που δεν παίρνουν μέρος θα κινδυνεύουν να "εκτελεστούν", ακόμα και αν δεν έχουν ψηφιστεί, προκειμένου να συνεχιστεί η ομαλή ροή του παιχνιδιού.


Αυτά. Για να κρατήσουμε το θέμα καθαρό, όποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή πηγαίνει στο thread της γενικής συζήτησης. Πείτε μας ποιον χαρακτήρα θέλετε, από ποιο anime/manga είναι και λίγα λόγια για αυτόν. Αριθμός ατόμων που χρειαζόμαστε για να βγει καλό παιχνίδι, είναι 16 έως 20. Περισσότεροι δεν πειράζει, όσο πιο πολλοί τόσο το καλύτερο. Λιγότεροι να μην είμαστε. Επίδοξοι δολοφόνοι και ντετέκτιβς, let the story begin!

Edited by Tenshi, 20 October 2010 - 21:48.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 11 October 2010 - 23:18

Ok παίδες, επειδή ο αφηγητής σε αυτό το παιχνίδι αυτό δεν είναι κάποιος mod / admin αλλά ένα απλό μέλος (επομένως δεν μπορεί να κλειδώνει / ανοίγει το thread όποτε θέλει), ας κάνουμε σαφές το παρακάτω.

Ο TENSHI είναι ο άρχοντας του παιχνιδιού, ο DM, ο GM, ο αφηγητής, ο δημιουργός, ο ΜΑΣ του thread κλπ κλπ. Ό,τι λέει το ακολουθείτε. Αν πει πως η μέρα τελείωσε, τότε η μέρα τελείωσε. Αν ακολουθήσουν άλλα posts απλά δεν μετράνε. Αν πει πως η μέρα τελειώνει σε μία συγκεκριμένη ώρα, τότε η μέρα τελειώνει εκείνη τη συγκεκριμένη ώρα, και ό,τι επιπλέον posts ακολουθήσουν δεν μετράνε, κλπ.


Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ σε αυτό το thread, βρισκόμαστε στο στάδιο δηλώσεων συμμετοχής. Όποιος θέλει να συμμετάσχει κάνει ένα post στο thread της γενικής συζήτησης. Το επόμενο post στο συγκεκριμένο thread θα γίνει από τον Tenshi προκειμένου να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Ουγκ.

E5VV38U.jpg


#3 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 14 October 2010 - 17:11

28 άτομα μαζεύτηκαν λοιπόν. 28 αθώες περιστέρες....ή μήπως οχι ???
Όλοι έπαθαν σοκ με το που έμαθαν τα τραγικά νέα, βέβαια κάποιους δεν τους κάηκε καρφάκι για το θάνατο του Koyuki. Ο μεγάλος star της βραδιάς που θα έδινε μια αξέχαστη συναυλία δεν ήταν άλλος ,παρα από τον Koyuki. Κάποιοι τον ήθελαν νεκρό για λόγους που δυστυχώς δε γνωρίζουμε.
Κρίμα το παλικάρι και ήταν στο άνθος της καριέρας του.


Αναπάυσου εν ειρήνη !!

Posted Image


Κτήριο 1

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος

01 | Kurosaki Ichigo | Ηawkeyes | |
02 | Mukuro Rokudo | Nozomu | |
03 | Gendo Ikari | alxdjo | |
04 | Hitsugaya Toshiro | johntheo95 | |
05 | Lain | mono | |
06 | Haruhi Suzumiya | matassos | |
07 | Κiryuu Zero | °•πίΟu-πίΟu•°™ | |

[/table]

Κτήριο 2

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος

01 | Shira | Hanzo | |
02 | Shinichi Akiyama | shinigami94 | |
03 | Yuuki Cross | VampireGirlization | |
04 | Kaworu Nagisa | Anelis | |
05 | Road Kamelot | Serestrum | |
06 | Beel | didimakia | |
07 | Allen Walker | d.neko-angel | |

[/table]


Κτήριο 3

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος

01 | Trafalgar Law | kakashinote | |
02 | Saotome Ranma | Sponis | |
03 | Hajime Saito | Azathoth | |
04 | Medicine Seller | NightWizardSeal | |
05 | Nodame | StrangeLoop | |
06 | Prince Ludwig | iristella | |
07 | Beatrice | The Tragic Prince | |

[/table]


Κτήριο 4

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος

01 | Ryuk | Badboy | |
02 | Earl cain Hargreaves | Mad_Hatter | |
03 | Walter C.Dornez | Lord Leon | |
04 | Heinrich Lunge | laraska | |
05 | Onizuka Eikichi | Ryuji | |
06 | Jonathan Joestar | aboumonkey | |
07 | Ηijikata | MikamiTeru | |

[/table]


Και φυσικά

Καμαρίνι του Koyuki

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος

01 | Yukio "Koyuki" Tanaka | xxx | MURDERED | NPC

[/table]


Τα κτήρια στα οποία θα περνάτε από εδώ και πέρα τη νύχτα σας είναι τα παραπάνω. Προσοχή στους συγκατοίκους, εδώ δεν εμπιστευόμαστε κανέναν. Στοιχεία που ξέρετε:

  • 3 Επιθεωρητές έχουν σταλεί από την Ο.Ο.Π.Γ.Τ.Δ.Κ.Ε.Τ.Α (Ομοσπονδιακή Ομάδα Προστασίας Για Την Διάδοση Και Εξέλιξη Των Ανιμε).
  • Αυτοί κατάφεραν και έμαθαν πως οι δολοφόνοι δεν είναι ούτε ένας ούτε δύο, αλλά πέντε (5). Δυστυχώς δεν έμαθαν ποιοι. Από εδώ και πέρα αναλαμβάνετε όλοι σας.
  • Ο Koyuki (ζωή σε λόγου μας) πέρασε την τελευταία του νύχτα στα καμαρίνι του.
    Για λεπτομέρειες βλ. τον τελευταίο πίνακα.
  • Στο καμαρίνι βρέθηκαν άπειρες φωτογραφίες με το θύμα πριν και μετά το θάνατο του.
  • Η κιθάρα του ήταν 1.000 κομματάκια.

Άραγε ήταν κάποιοι οπαδοί του, πρώην μπάντα του ή μήπως κατά συρροή δολοφόνοι?
Κανείς δεν ξέρει......


Λοιπόν, ανακεφαλαιώνουμε. Στην αρχή του κάθε ποστ σας, γράφετε το όνομά σας με μπλε γράμματα π.χ. Koyuki (Tenshi). Σε κάθε σας post έχετε ένα όνομα γραμμένο με κόκκινα γράμματα, ακόμα και αν το αλλάξετε σε επόμενό σας Post. Ό,τι θέλετε εκτός παιχνιδιού, το γράφετε στο κάτω κάτω μέρος με Italics διαφορετικού χρώματος. Και κυρίως πάνω απ' όλα, συμμετοχή και καλό roleplay.
Οι ρόλοι έχουν μοιραστεί. Όσοι ΔΕΝ έχετε πάρει ΠΜ, είστε απλοί πολίτες. Όσοι έχετε λάβει ΠΜ, ξέρετε τη δουλειά σας. Οι δολοφόνοι νικάνε αν καταφέρουν να μειώσουν τους πολίτες σε αριθμό μικρότερο ή ίσο από αυτούς.


Και η μέρα ξημερώνει στην .aNiMe//GR Town... Πλέον είστε μόνοι σας και άξιοι της τύχης σας...

Tiger-stock-blog-header.jpg


#4 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 14 October 2010 - 17:32

Beel (didimakia)

DAH!

Ηθελα να κουχω μουχικη!!! ΝΙΑΑΑAAA :
*stares road kamelot (Serestrum)*
DAH! *points his finger*

Υ.Γ. Μωρακι ειμαι μην περιεμεντε πολλες λεξεις απο μενα..χαχα


2bbd14fc.jpg


#5 HawkEyes

HawkEyes

    Anime Newbie

  • Members
  • 49 posts

Posted 14 October 2010 - 17:37

Kurosaki Ichigo(HawkEyes)

Damn!Δεν μπορεσα να τον σωσω!Μαλλον ειμαι αδυναμος...I have to train more!
χμμμ παντως ο Hitsugaya Toushiro(johntheo95)
δειχνει υποπτος.....
"They chose their destiny,they changed the world..."

[SIGPIC]http://lulzimg.com/i5/311fa403.jpg[/SIGPIC]

#6 BadBoy

BadBoy

    Girls are so Troublesome....

  • Members
  • 50 posts

Posted 14 October 2010 - 17:46

Ryuk ( BadBoy )

Posted Image

Χμμμ... Τελικα καλα εκανα και κατεβηκα ξανα στην γη. Για να πω την αληθεια, περα απο την βαρεμαρα μου, ειχα και αλλο λογο για να ερθω. Ηθελα να δω αν οντως και οι αλλοι ανθρωποι ειναι τοσο συναρπαστικοι οσο ηταν οι προηγουμενοι που γνωρισα. Και αυτο το γεγονος σιγουρα δειχνει πως ειναι. Χεχεχε...
Το συμβαν το ειχα δει. Ειδα καποιον να σπαει την κιθαρα του αλλα δεν εμεινα πολυ παραπανω για να δω αν τον σκοτωσε κιολας.
Αλλα σιγα το πραγμα, ας κανω καλυτερα μια βολτα απο τα δωματια των αλλων να δω πως εχουν αντιδρασει σε αυτην την τροπη των πραγματων.
Και η πρωτη μου σταση ηταν το δωματιο του Heinrich Lunge ( laraska )


Παιδια να ρωτησω γιατι δεν το λεει πουθενα. Ψηφιζουμε μονο ατομα που ειναι στο δικο μας κτηριο ε? Για αυτο και ειμαστε χωρισμενοι σε αυτα? Για πρωτη φορα ψηφισα καποιον στο δικο μου αλλα διευκρινιστε το:hot:

J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 25-10-09--> Roronoa Zoro(One piece)
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 6-12-09--> Spirit-Death Scythe(Soul Eater)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 11-12-09--> Abarai Renji(Bleach)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 5-2-010--> Ebisu(Naruto)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 23-4-010--> Roronoa Zoro(One piece)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 15-7-010--> Yamamoto Takeshi(in training clothes)& Yamamoto Takeshi(in costume) (Katekyo Hitman Reborn!)

#7 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 14 October 2010 - 17:57

Hajime Saito (Azathoth)
swift death to evil, αυτός ο prince ludwig είναι πολύ ύποπτος, άλλωστε από ότι είχα ακούσει όταν ήμουν μέλος στην αστυνομία
Spoiler:
είχε στείλει διαφορα επιθετικά death letters στον Koyuki

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#8 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 14 October 2010 - 18:12

Shira (Hanzo)

Αι στα γαμiδια.Βρισκομαι σε ενα κτηριο γεματο φλωρους γυναικωτους και καθυστερημενα μωρα.Δεν πα να ψοφησουν ολοι.
Τωρα που το σκεφτομαι ομως αυτη η Road Kamelot.... χε χε... *wipes saliva*

Θα υποφερει αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Επειδη αυτη ειναι η μοιρα της,μονη της επιλογη ειναι να σταματησει να αντιστεκεται και να το απολαυσει!

......
......
...... :golgo:
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#9 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 14 October 2010 - 18:23

Haruhi Suzumiya (matassos)

Posted Image

επιτελους εγινε κατι, ειχα αρχησει να πεθαινω απο τη βαρεμαρααααααααααααααααα :zombie::zombie:
βεβαια κριμα το παιδακι που πεθανε (αν και φενοταν τρελα βαρετο.. εγω κανω παρεα μονο με εξωγηνους:burningbe3:) αλλα οτι εγινε εγινε και αποτι φενετε ηταν μια ξεκαθαρη δολοφονια.
αλλο ενα μυστηριο για την φοβερη SOS Brigade που ζηταει επιλυση:8)::8):


μεχρι τωρα ολοι οσοι μιλισαν ειναι υποπτοι..
- ο ενας (Beel) ειναι μωρο, οπωτε ειναι δυσκολο να τον υποπτευτουμε, αυτο το ετοιμο αλλωθι τον καθιστα μεγαλο υποπτο
- ο αλλος (ichigos) κρυβει ενα κρυφο διαβολικο εαυτο μεσα του, που ποιος ξερει τι κανει τα βραδια και αν εχει κολληματα με τις φωτογραφικες (θυμιθητε οτι στον τοπο του εγκληματος βρεθηκαν φωτογραφιες του θυματος, μονο ενα αρρωστημενο μυαλο θα εκανε κατι τετοιο)
-ο αλλος (ryouk) ισχυριζετε οτι ειδε μια μορφη να σπαει την κιθαρα, γνωριζουμε ομως οτι οι δολοφονοι ηταν 5, επισις ο χαρακτηρας του ειναι εξαρχης υποπτος αφου χρειαζετε νεκρους για να ζησει
- αλλος (hajime saito) εχει επισις τρελο αλωθι λογο του χαρακτηρα του και αυτο τον καθιστα επισις τρελα υποπτο
-ο αλλος (shira) ειναι ξεκαθαρο απο το τι λεει πως ειναι υποπτος..
σιγα σιγα αποτι φενετε οι δολοφονοι αρχιζουν και εμφανιζονται απο μονοι τους στον τοπο του εγκληματος :smokingg: το κουβαρι του μυστηριου αρχιζει να ξεμπλεκετε μπροστα στα ματια μας και περιμενει εμενα (:borednn9:) την haruhi με την τρομερη ομαδα μου να ερθω να το διελευκανω
ποιος ξερει τι epsers, time travelers και εξωγηινοι μπορει να κρυβονται πισω απο αυτο το αποτροπεο εγκλημα...

μιας και διακρινομαι για τη διαυγεια πνευματος που με διακατεχει(:8)::8):) δεν θα ψηφισω ακομη οποιον φενετε υποπτος αλλα οτι μου καπνισει εμενα, γι αυτο ψηφιζω εσενα (:chigau:) Saotome Ranma (Sponis) αφου ειναι προφανες οτι εισαι ο δολοφονος:borednn9::borednn9:

τα κτιρια τελικα παιζουν καθολου ρολο στους νομους του παιχνιδιου? (πχ αν οι δολοφονοι σκοτωνουν μονο σε σπιτακια που εχουν δολοφονους)
το ποιος ειναι δολοφονος και ποιος επιθεωρητης καθοριστηκε με κληρωση? (ετσι θελω να πιστευω..)
πρεπει να βαλετε και ενα emoticon ντεντεκτιβ, εχω μπει στο πετσι του ρολου xD
εδιτ: τα στοιχεια που εχουμε εχουν σχεση με τους δολοφονους ή ειναι τυχαια?

Edited by matassos, 14 October 2010 - 18:42.


#10 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 14 October 2010 - 18:24

Lain

anata wa dare? Ποιά είμαι? Πού πάω?
Spoiler:


Koyuki ελπίζω να τα πούμε στο wired :cry:

Προς το παρόν η μόνη ύποπτη μου φαίνεται η Haruhi Suzumiya (matassos). Tης την έσπασε η δόξα του Koyuki και λόγω καθαρής τσουντεριάς τον έφαγε λάχανο.

Ψηφίζουμε όποιον θέλουμε άσχετα με το ποιό κτήριο είναι :P

xbJ3b2w.jpeg


#11 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 14 October 2010 - 18:28

Hijikata

Ahh Koyuki-san.... Δεν θα μπορουσα να ελειπα απο αυτη τη συναυλια. Ειχα παρει αδεια απο τους Shinsegumi και ετρεξα εκει. Οπως επισης δεν θα μπορουσα παρα να παω στο καμαρινι του Koyuki για να μου υπογραψει ενα αυτογραφο. Η ασφαλεια δεν με αφησε. Οπως εφευγα ειδα τον Walter C. Dornez. Κατευθυνοταν προς το καμαρινι με μια βαλιτσα, και το κλασσικο σκληρο του υφος. Δεν ειδα τη συνεχεια. Ειχα φυγει. Δεν ξερω μετα τι εγινε με τον Walter και ποια ηταν η τυχη του με τους μπραβους. Αυτο που ξερω ομως στα σιγουρα ειναι, οτι, οταν πηγα στο καμαρινι , ο Koyuki ηταν σιγουρα ζωντανος.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#12 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 October 2010 - 19:06

Prince Ludwig

[media]http://img3.cdn.crunchyroll.com/i/spire2/01172008/c/d/b/4/cdb473ae583890_full.jpg[/media]
*yawns* Μα τι συμβαίνει με αυτόν τον πανικό και την φασαρία? Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι όταν κάποιος υπηρετεί το ωραίο φύλο όλη νύχτα θέλει λίγη ξεκούραση? Πέθανε ο Koyuki λέτε?
Πολύ λυπηρό γεγονός.[/careface] Τουλάχιστον οι δεσποσύνες φαίνονται ασφαλείς. Αν και είναι όλες άβυζες σε βαθμό απελπισίας είναι το καθήκον ενός τζέντλεμαν να τις προστατεύσει. Τα ιδιαίτερα διαμερίσματά μου είναι ανοιχτά 24/7 για όποιο τρομαγμένο πλάσμα θελήσει προστασία.

Αν και αν ήμουν στην θέση των υπόλοιπων αξιότιμων κυρίων θα έδινα ιδιαίτερη προσοχή στον Earl Cain Heargreaves. Έχει εμπλακεί στο παρελθόν σε ανάλογο περιστατικό και ο θάνατος φαίνεται να τον ακολουθεί. Είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι έχει αρκετά issues που θα έκαναν τον Freud να εκστασιαστεί με την περίπτωσή του.




#13 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 14 October 2010 - 19:52

Shinichi Akiyama
Posted Image


Hijikata,δεν καταλαβαίνω κάτι στην ιστορία σου.Πώς γίνεται να υποπτεύεσαι κάποιον για φόνο ενώ λές οτι βγήκε απο το δωμάτιο και ο Koyuki ήταν ακόμη ζωντανός?Και ακόμη,τι εννοείς όταν λές οτι δεν ξέρεις τι συνέβει στους μπράβους μετά την αποχώρηση του Walter.Μετά,αφού πήγες στο καμαρίνι,δεν τους είδες?Υποτίθεται οτι οι μπράβοι είναι για να φυλάνε διαρκώς τον πελάτη τους.
Θα ήθελα κάποιες απαντήσεις στα συγκεκριμένα ερωτήματα ώστε να συνεχίσω και εγώ την προσωπική μου έρευνα όπως όλοι οι παρευρισκόμενοι.
Προς το παρόν,σε θεωρώ ύποπτο εξαιτίας της περίεργης ιστορίας που διηγήθηκες πρίν.

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#14 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 14 October 2010 - 20:05

Heinrich Lunge (laraska)

χμμμ εχω στο μυαλο μου μεθοδους δολοφονων, αλλα συγκεκριμενοι ειναι πραγματικα αναγνωρισιμοι ( θελει λιγο ακομα το χερι μου να ζεσταθει!)
δεν θελει και πολυ σκεψη, πασιφανες ειναι ΄θα επισκεφτω πρωτα την Beatrice
...


Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#15 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 14 October 2010 - 20:18

Walter C. Dolneaz (Angel of Death) aka Lord Leon

Posted Image

Καλησπέρα στους αγαπητούς κυριους και κυρίες. Με την αδεια της κυρίας μου ανέλαβα την υποχρέωση να σας ενημερώσω για τα καθέκαστα, όπως ακριβως τα παρατήρησα εκείνη τη νύχτα. Είναι αλήθεια οτι βρέθηκα στο άτυχο - για τον κύριο Koyuki - εκείνο σημείο, λίγο αργότερα όμως απο την ώρα του εγκληματος. Δεδομένου και ο,τι εγω δεν είδα τον κύριο hijikata και δεν ξερω την τυφλα μου από γκινταμα γνωρίζω καν τον εν λόγω κύριο, θα σας τα μεταφέρω όπως ακριβώς τα είπα στην κυρία μου Sir Integra Hellsing.

Όταν έφτασα όλα είχαν ηδη τελειώσει ομως ένιωθα πολύ έντονα μια sinister παρουσία. Υπήρχε στον αέρα η αύρα του θανάτου, και για να σας το λέει αυτό ένας "angel of death" kαταλαβαίνετε...

κρύφτηκα στις σκιες και άπλωσα τα ασημένια μου νήματα σε όλο το χώρο, οχι φυσικά για να σκοτώσω, αλλα για να ελέγξω απαρατήρητος την οποιαδήποτε κίνηση. Το οτι δεν βρηκα κανένα και τίποτα, με κάνουν να υποθέτω οτι μιλάμε για μια πολύ έντονη παρουσία που η αύρα της παρέμενε στο χωρο ακομα και αφου είχε ήδη απομακρυνθεί. Ή ακόμα και οτι δεν πατούσε στο έδαφος αλλά παρακολουθούσε σιωπηλα από ψηλά...

Τούτου δωθέντος και χωρίς καμία βεβαιότητα, παρα μόνο με το ένστικτο ένος απλού μπάτλερ ανθρωπου που επέζησε από χιλιάδες μάχες με ανθρώπους και νεκροζώντανους, έχω σημαντικές ενδείξεις ότι οι μαρτυρίες του κύριου Ryuk ( BadBoy ) ίσως και να μην είναι ολοκληρωμένες. Θα ξανατοποθετηθώ όταν προχωρήσουν οι έρευνες αλλα και όταν αποφασίσουν να μιλήσουν και οι (υπόλοιποι) δολοφόνοι, που αυτοί τη στιγμή κρύβονται στις σκιές νομίζοντας οτι έτσι θα αποφύγουν τα βλέματα.

Όσο για το "σκληρό" (sic) μου ύφος κύριε hijikata είναι το ύφος ενος ανθρώπου που έζησε στην πρωτη γραμμη του Β' παγκοσμιου, και έθαψε δεκάδες χιλιάδες αντιπάλους και όλα του σχεδον τα αγαπημένα πρόσωπα. Συγνώμη αν δεν εκπληρώνω τα πρότυπα ευθυμίας σας.

Με την αδεια σας θα αποχωρήσω προσωρινά.

stasou%2520mygdala.jpg