Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Ατακες και κουλες φασεις που εχετε ζησει


  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#181 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Φεβρουάριος 2018 - 00:05

Λοιπόν να δώσω λίγο εικόνα: πρωτη μου δουλειά πάνω σε αμιγώς κτιριακή διοίκηση στο Λονδίνο, όπου μου δίνουν να μανατζάρω κατι σχολεία. 

Αντιμετωπίζοντας λοιπόν καθημερινά πομπώδεις διαλογους σε e-mail με επιτηδευμένα over the top εκφρασεις και βαρύ "επαγγελματικό" λεξιλογιο, κάπου εχω αρχίσει να ξεχνάω οτι εχω να κανω με μια γκαμα απο δημοτικά ως νηπιαγωγεία. Και έρχεται η ζωη να μου ριξει φαπα. Οπου με παιρνει ο janitor να μου αναφερει προβληματα με τον κηπο και του λεω να μου στειλει ενα μεηλ να το στειλω στον κηπουρο.

 

Και εκει που στις δυο το μεσημερι τα ματάκια που κανουν πουλακια απο contractual obligations, statutory compliance, variations, lifecycle replacement κτλ. παιρνω ενα γαμιστερο μέηλ που λέει:

 

"Hey man, the plants are dying in the fairy garden, behind the penguin"

 

Τον αγάπώ! Εκλαιγα!

 

Και εκει που κλαιω απο τα γελια το στελνω σε μυνημα σε εναν παλιο μου μανατζερ που λατρευω και με ειχε βοηθησει πολυ στις αρχες. Και μου απανταει:

 

"You know, I believe you have not trained your fairies adequately and just this time you might have to outsource"

 

Σε όποια χωρα και να μαι τραβαω συνεχεια βλαμμένους ειναι γεγονος  :kakaka:

 

(σορρυ που δε μεταφράζω αλλά θα χασει τη μιση του γλυκα  :bleh: )


stasou%2520mygdala.jpg


#182 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Φεβρουάριος 2018 - 00:26

Λοιπόν, πριν κάνα δυο χρόνια Σάββατο βράδυ γύρω στις 10 περπατουσαμε σ εναν από τους πιο κεντρικούς δρόμους του Δουβλίνου τίγκα στον κόσμο. Περπατουσαμε στο πεζοδρόμιο και σκάνε δύο τύποι έξω από ένα σούπερ μάρκετ μπροστά μας και κάνουν "tickling tiiimeeeee" και αρχίζουν και μας γαργαλανε..αυτό

pic.jpg


#183 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 15 Φεβρουάριος 2018 - 00:31

Λοιπόν να δώσω λίγο εικόνα: πρωτη μου δουλειά πάνω σε αμιγώς κτιριακή διοίκηση στο Λονδίνο, όπου μου δίνουν να μανατζάρω κατι σχολεία. 

Αντιμετωπίζοντας λοιπόν καθημερινά πομπώδεις διαλογους σε e-mail με επιτηδευμένα over the top εκφρασεις και βαρύ "επαγγελματικό" λεξιλογιο, κάπου εχω αρχίσει να ξεχνάω οτι εχω να κανω με μια γκαμα απο δημοτικά ως νηπιαγωγεία. Και έρχεται η ζωη να μου ριξει φαπα. Οπου με παιρνει ο janitor να μου αναφερει προβληματα με τον κηπο και του λεω να μου στειλει ενα μεηλ να το στειλω στον κηπουρο.

 

Και εκει που στις δυο το μεσημερι τα ματάκια που κανουν πουλακια απο contractual obligations, statutory compliance, variations, lifecycle replacement κτλ. παιρνω ενα γαμιστερο μέηλ που λέει:

 

"Hey man, the plants are dying in the fairy garden, behind the penguin"

 

Τον αγάπώ! Εκλαιγα!

 

Και εκει που κλαιω απο τα γελια το στελνω σε μυνημα σε εναν παλιο μου μανατζερ που λατρευω και με ειχε βοηθησει πολυ στις αρχες. Και μου απανταει:

 

"You know, I believe you have not trained your fairies adequately and just this time you might have to outsource"

 

Σε όποια χωρα και να μαι τραβαω συνεχεια βλαμμένους ειναι γεγονος  :kakaka:

 

(σορρυ που δε μεταφράζω αλλά θα χασει τη μιση του γλυκα  :bleh: )

 

τέτοια ανεπισημότητα μου θύμισε αυτό

 

goose-will-attack.jpg



#184 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Φεβρουάριος 2018 - 00:43

εμενα αυτο μου θυμισε το ανεκδοτο "Προσοχή Επικίνδυνος Παπαγάλος" αλλά λεω να την κάνω γιατί είμαι εκτός θέματος  :


stasou%2520mygdala.jpg


#185 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 20 Μάρτιος 2018 - 23:45

Και είμαι σήμερα στον ηλεκτρικό, έχει κόσμο αλλά όχι πίτα, ευτυχώς κάθομαι. Μπαίνει κυρία που φέρει σελφι στικ! Παρατηρώ έκπληκτος ότι χρησιμοποιεί το κινητό της με το σελφι στικ ακόμα πάνω του.

Στην επόμενη στάση μπαίνει πιτσιρικάς με ακορντεόν, καθώς πλησιάζει η κυρία αγχώνεται χωρίς να καταλάβω το γιατί, τεντώνει διακριτικά το σελφι στικ, λέω από μέσα μου ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ έχει κόσμο.

Ο πιτσιρικάς έχει φτάσει δίπλα της και κοιτάει από δω κι από κει μπας και του δώσει κανένας κανά ψιλό. Ενώ κοιτάει, η κυρία έχει γυρίσει πλάτη για να τον εχει πίσω της και προσπαθεί να βγει σελφι με αυτόν μέσα.

Φυσικά λόγο κόσμου δεν μπορεί να τεντώσει καλά το σελφι στικ για την τέλεια σελφι οπότε την παίρνει χαμπάρι ο πιτσιρικάς και απλά του σκάει ένα χαμόγελο του ΣΤΥΛ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΧΑΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

 

Ηθικό δίδαγμα, το σελφι στικ κάνει κακό!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#186 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 21 Μάρτιος 2018 - 00:34

Ήταν ένα σούπερ μάρκετ που δεχόταν άδεια μπουκάλια και καφάσια. Αν τους έδινες καφάσια σου δίναν 4 ευρώ. Πίσω από το σούπερ μάρκετ είχαν στοιβάξει άδεια καφάσια και μπουκάλια από αυτή τη διαδικασία. Παίρνουμε λοιπόν ένα καφάσι με μπουκάλια από εκεί, μπαίνουμε μέσα και το επιστρέφουμε. 5 ευρώ τσάμπα!

#187 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 19 Μάιος 2018 - 19:53

στο σχολείο δίπλα κυκλοφορεί ένα μαύρο σκυλί με μια κόκκινη μαντίλα στο λαιμό. Μαντέψτε πως το βγάλαν οι συνάδελφοι:

 

Spoiler:



#188 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάιος 2018 - 14:02

Τις προάλλες είδα σε φανάρι τζιπάκι σταματημένο που το οδηγούσε, μάλλον, Κορεάτης, φορώντας την στολή judo. Όχι τόσο αστείο τώρα που το γράφω όσο να το βλέπεις! 


rsrGbGx.gif

#189 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 25 Ιούλιος 2018 - 08:51

Ο πατέρας ενός φίλου καθόταν στο μπαλκονι του που βλέπει στο πάρκο. Ξαφνικά βλέπει στο παρκο έναν να στέκεται όρθιος και να κάνει κινήσεις που μάλλον προϊδεάζαν για εγκεφαλικό. Την πλάτη του κοιτούσε. Και ξάφνου γυρνά αυτός και βλέπει να την έχει βγάλει και να την παίζει! Μπροστά στα παιδιά που ήταν στο πάρκο και παιζανε! Έγινε χαμός, τον πήραν στο κυνήγι, αλλά ξεφυγε. Το αστειο είναι πως μου λέει ο φίλος μου πως ο πατέρας του του είπε πως έμοιαζε σε εμένα! Να ξέρω άμα είναι, να μην περάσω από το πάρκο!

#190 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2019 - 12:46

παω να στύψω χυμό γκρειπ φρουτ. Στύβω ένα φρούτο, δεν γεμίζει το δοχείο, στύβω το μισό από το δεύτερο, πάλι τίποτα και ξεχύλησε ο τόπος. Ευτυχως που τα έστιβα μεσα στο νεροχύτη.

Τελικά είχα βάλει το δοχείο ανάποδα.....



#191 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 01 Απρίλιος 2019 - 19:43

Στο σχολείο του πατέρα μου έγινε το ακόλουθο

 

Για να κάνουν Πρωταπριλιά κατι κορίτσια, μαθητριες Λυκείου, σε μια φίλη τους, πάει μια και στα καλά καθούμενα της σπάει ένα αυγό στο κεφάλι. Πάει πασαλειμμένη με λυγμούς στο διευθυντή και λέει "κύριε, μου έκαναν αυτό". Φωνάζει τις άλλες, έγιναν οι ανάλογες παρατηρήσεις. Αυτή όμως συνέχισε να κλαίει. Της λέει γιατί κλαίει, αφού έληξε το θέμα. Και αυτή απαντά "Μα γιατί να μου ρίξει αυγό". Δηλ δεν την πείραζε η πράξη αλλά το αντικείμενο!  Ευτυχώς που δεν ήταν κλούβιο (το αυγό).  



#192 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 27 Αύγουστος 2019 - 10:20

Ήταν το μυαλο μου κουρκούτι, πάω στην παραλία να βρω τους γονείς μου και ήταν στη θάλασσα εκείνη την ώρα.
βλέπω μια ομπρέλα, δύο καρέκλες και μια ψάθα. Έκανα λάθος επεξεργασία του εγκεφάλου. Επειδή μια πετσέτα ήταν ίδια με τη δικιά μας και είχε η καρέκλα έναν καπνό τσιγάρου και ένα βιβλιο, νόμιζα πως ήταν η δικιά μας. Που κανονικά ούτε ομπρέλα παίρνουν και μόνο μια καρεκλιτσα.
κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα για 2-3 λεπτά, βλέπω πως έχουν και ένα παγούρι δίπλα με νερό, πίνω και από εκεί από το στόμιο μάλιστα. Μετά άρχισα να συνειδητοποιώ τι γίνεται και σηκώνομαι και φεύγω! Ευτυχώς που κάναν μπάνιο και δεν ήρθε κανεις! την επόμενη μέρα ούτε πάτησα καν, ελπίζοντας πως θα είχαν φύγει λόγω κυριακης

#193 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Αύγουστος 2019 - 14:26

ΧΑχααχ, έχω πάει με τον αδερφό μου να πάρουμε κάτι πράματα, αδεια ντιβιντι αρ αν θυμάμαι. Μπαίνω εγω στο μαγαζί, ο αδερφός περίμενε στο αμάξι μη χρειαστεί να το κουνήσει γιατί για παρκάρισμα ούτε λόγος, στάθμευση δίπλα στα παρκαρισμένα. Πέρνω τα πράματα, βγαίνω έξω από το μαγαζί, μπαίνω στο αμάξι, βάζω ζώνη και περιμένω να βάλει μπρος καθώς κοιτάω τη σακούλα αν τα πήρα όλα. Τελικά όλα τα είχα πάρει όλα οκ αλλα ακόμα δεν έχει βάλει μπρός. Ξαφνικά ακούω γέλια, κοιτάω αριστερά μου και βλέπω εναν ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ να έχει λειώσει στα γέλια και να μου λέει "λάθος αμάξι μάλλον ε?"


:terror2:

Κοιτάω πίσω και βλέπω στο πίσω αμάξι τον αδερφό μου με γουρλωμένα μάτια να κουνάει και τα 2 χέρια στον αέρα. Βγάζω ζώνη, ζητάω συγνώμη, βγαίνω και αποφασίζω οτι απο δω κ ομπρός θα λέω οτι έχω αλτζχάιμερ.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#194 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 30 Αύγουστος 2019 - 11:44

Μέσα-τέλη δεκαετίας 90. Εξάρχεια μεσημέρι. Σκασιαρχείο από φροντιστήριο και καθ'οδόν για παρακμιακό καφενείο. Με σταματάει ένας μαύρος με CD (ήμουνα λίγο σκατόφατσα πιτσιρικάς) και με σπαστά αγγλικά, χειρονομίες κλπ μου δίνει να καταλάβω πως πουλάει φούντα. "Ωραία γίναμε" σκέφτομαι εγώ, πέντε χιλιάρικα του κάνω, οκ έρχομαι μου κάνει. Στρίβει τρέχοντας στην γωνία του δρόμου, και σε 30'' είναι πίσω. Έχω βάλει ένα πεντοχίλιαρο στο χέρι και ανταλλάσσουμε εγκάρδια χειραψία.

 

Του δίνω το πεντοχίλιαρο, μου δίνει ένα πεντοχίλιαρο. Κοιταζόμαστε βαθιά στα μάτια και χωρίς να πούμε τπτ άλλο χωρίζουν οι δρόμοι μας. 3uTkhPq.gif


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#195 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 Δημοσιεύσεις:
  • LocationLost in Time...

Καταχωρήθηκε 30 Αύγουστος 2019 - 15:57

^ Πανέμορφο.