Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ατακες και κουλες φασεις που εχετε ζησει


  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#1 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 07 October 2010 - 22:51

Πιστευω οτι ο τιτλος τα λεει ολα! Εδω μπορειτε να μοιραστειτε οτι κουλο σας εχει συμβει ή οτι θεικη (ή μη) ατακα εχετε πει ή ακουσει. Ξεκιναω, μιας και το συγκεκριμενο γεγονος ελαβε χωρα σημερα....

Χωρος:Πανεπιστημιο

Εγινε μια αλλαγη στο φετινο προγραμμα και ενα μαθημα που το διδασκε μια καθηγητρια, το εχουν χωρισει σε 2 τμηματα με 2 καθηγητες. Τα τμηματα ειναι αλφαβητικα. Το δικο μου τμημα το εχει ενας καθηγητης που οποτε τον βλεπω μου γυρνανε τα αντερα γ ιαυτο ειπαμε να παμε με την φιλη μου στο αλλο τμημα...Πηγαμε κ πιασαμε τον αχονευτο και του ειπαμε οτι δεν μπορουμε να μαστε στο δικο του τμημα με δικαιολογιες της πενταρας. Περιμενουμε λοιπν ν αρχισει το μαθημα....Περναει μιση ωρα κ ο καθηγητης αφαντος. Μπαινει τοτε μια τυπισσα μεσα στο αμφιθεατρο κ μας λεει :"Για το μαθημα της στατιστικης περαστε στην διπλανη αιθουσα...ο κ. Κ....δεν μπορει να διδαξει σημερα"

Η φιλη μ κ εγω αρχιζουμε να ριχνουμε καντιλια και οποως προχωραγαμε για να παμε μαζι με ολο το μπουγιο στην αλλη αιθουσα πεταει την κορυφαια ατακα:" Εεεε ρε π*** μου αυτο δεν γινεται!!! Μας εχει καταραστει ο κοντοπιθαρος μ******. Αυτο πια ειναι η εκδικηση της μικρης ξανθιας κοντης ψ**ης!!!"

περιττο να πω οτι ειχα δακρυσει απο τα γελια και καταφερα να σταματησω περιπου στην μεση του μαθηματος!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#2 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 08 October 2010 - 00:17

Σήμερα στη δουλειά....

- Καλησπέρα
- Καλησπέρα. Την κ. Ι..... παρακαλώ
- Είστε ο κύριος;
- Α......
- Και από που τηλεφωνείτε;
- Από το σπίτι μου από το κινητό



#3 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 08 October 2010 - 04:11

Σε ενα γυραδικο

Υπαλληλος στο αφεντικο (Αφου εχει γραψει το αφεντικο παραγγελια)
- Πο ρε Μιχαλη τι γραμματα ειναι αυτα? ορνιθοσκαλισματα!
- Γτ ρε συ? Ο Γιαννης απεναντι λεει οτι κανω τα καλυτερα γραμματα
- Ποιος ειναι αυτος ο Γιαννης ?
- Ο Φαρμακοποιος ρε συ! :hahaha::hahaha::hahaha:

Υ.Γ. Πολυ αλανι αφεντικο. δουλευε ο διδυμος εκει και πηγαιναμε αραζαμε.


2bbd14fc.jpg


#4 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 October 2010 - 08:22

Στο ΤΕΙ πριν από κάτι δισεκατομμύρια χρόνια,

Αγγλικά 1 (μάθημα 2ο εξαμήνου σε σχολή πληροφορικής)

Καθηγήτρια: Και που λέτε keyboard, σημαίνει πληκτρολόγιο ή κλειδοπίνακας.
Φοιτητές: ~_________~΄;
rsrGbGx.gif

#5 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 08 October 2010 - 09:05

πριν χρονια οταν δουλευα σε κεντρικο δισκοπωλειο:
-το αντιδωρο της αννας βισσης το εχετε?
(σιγα μην εχουμε και το προσφορο του καρβελα!)

ηταν ενα ζευγαρι απο γαλλια η ισπανια δεν θυμαμαι με το παιδακι τους
και την ωρα που μιλαγαν με ενα συναδελφο κατι μου ελεγε το παιδι
-...χαμπο...
δεν καταλαβαινα τη γλωσσα και σκεφτηκα θα πειναει το παιδι
-νοτ χαμπο μπατ δερ ις α γουεντυς ον δε εξιτ του γιορ ραιτ!
-νο νο χαμπο(δειχνοντας τα cd)
μετα απο καποια ωρα χωρις να βγει νοημα...
-ρε ******* τι λεει αυτο το σκατοπαιδο και μου εχει σπασει τα νευρα?
τυχαινει να περναει καποιος που μιλαει τη γλωσσα...
-α! το ost του Ραμπο θελει
:rofl:

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#6 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 08 October 2010 - 10:07

Σε βιβλιοπωλειο που δουλευα για πασχα ένα συνηθισμενο:
"Εχετε βιβλία του φουκω; το εκκρεμές ψάχνω..."

και ένα ασυνηθιστο:

"Να, πως το λέγανε... έχει γίνει και μπεστ σέλλερ..."

(σε αυτό το σημείο, άκουσα άπειρες εκδοχες του βιβλίου. το κλάμα του νίτσε, το δάκρυ του νίτσε, πότε έκλαψε ο νίτσε; κτλ. αλλά το καλύτερο ήταν...)



... τον Νίτσε τον εκλαίγανε!

stasou%2520mygdala.jpg


#7 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 08 October 2010 - 10:35

στην παραλια φετος το καλοκαιρι.
ειχαμε αραξει με την παρεα και περιμεναμε να μας φερουν τα καφεδακια μας και σκαει μυτη ο κλασσικος πωλητης cd/dvd.
τον βλεπουμε να πλησιαζει και κανουμε οτι συνεχιζουμε την συζητηση μας.
μας λεει: παρε κυριος παρε
εμεις: οχι φιλε
και απανταει δειχνοντας τα cd και προτασσοντας τα μες στις μουρες μας: παρε φρεσκο νταμπαντουμπα!!!

γελαγαμε ολη την υπολοιπη μερα με αυτο και μας εχει μεινει ακομα η ατακα
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#8 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 08 October 2010 - 11:01

η πιο κουλη και τρελη φαση που εχω ζησει (σε σημειο ακομη να τη θυμομαστε και να πεθαινουμε στα γελια): (επειδη περιεχει βρισιες και "ακαταλληλο" περιεχομενο τη βαζω σε σποιλερ..
Spoiler:


και μια αλλη τρελη φαση που μας συνεβει χθες, αυτη ειναι πιο ηπεια:

ειχαμε κειμενα, με μια φιλολογο (αλλα ντι αλλον) που μας εκανε αρχαια στην πρωτη λυκειου και δεν μας ξαναειχε παρει στην δευτερα (αναρωτιεμαι γιατι:hehehe:) και προφανως δεν θυμοταν καλα τα ονομα τα μας, αρχισε λοιπον το χαβα της αυτη να μας κανε κυριγμα για τη συμπεριφορα μας και μετα απο κανα 20λεπτο μας ξεκινησε μαθημα (για τους συγγραφεις του μεσοπολεμου! τι συναρπαστικο!)
οπως ηταν φυσικο στην ταξη επικρατουσε πανζουρλισμος, καθε 2 λεπτα δακοπτοταν το μαθημα
εγω με ενα συμμαθητη μου τον Χ. καθομασταν 2ο θρανειο και πισω μας ο Γ. ειχε κοιμηθει, κανονικοτατα, ειχε βαλει την τσαντα μαξιλαρι πανω στο θρανειο και κοιμοταν τον υπνο του δικαιου χωρις να τον ξυπνα τιποτα (που επικρατουσε τρομερη φασαρια με στην ταξη.
ο Χ. λοιπον αποφασιζει να τον βρεξει με το μπουκαλι (σατανικο:hehehe:) , εγω χαζεβα το υπερπεραν προσπαθοντας να προχωρισω τον χρονο με την νοητικη μου δυναμη (ποτε δεν πετυχαινει:sadist:),
ο Χ. εχει γυρισει πλατη στην κυρια και σιγα σιγα σηκωνει το μπουκαλι ετοιμος να βρεξει τον κοιμισμενο Γ.
η κυρια τοτε βλεποντας τον ετοιμο για χαζομαρα (αμφιβαλω αν ειχε παρει χαμπαρι τον κοιμισμενο) φωναζει με ολη της την δυναμη
-ΤΑΑΑΑΑΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! -ΤΑΑΑΑΑΑΑΣΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!
ξεκολαω εγω στο πρωτο "Τασο" και καταλαβαινω τι παιζει, οπωτε στο δευτερο "Τασο" φωναζω και εγω μια:
-Εγω ειμαι ο Τασος κυρια! η ταξη να εχει σκασει στα γελια εντοματαξυ και ο Γ ακομη να κοιματε..
περναει κανα 5 λεπτο (συνεχιζει να επικρατει ενας πανζουρλισμος, μιας και μπηκαμε στους συγγραφεις της μεταπολεμικης περιοδου) και χτυπαει ο κοδον
εγω με τον Χ. γυρναμε κατευθειαν και ετοιμαζουμε το επομενο σατανικο σχεδιο για να ξυπνισουμε τον Γ. ομως αυτος μας χαλασε τα σχεδια:
το κουδουνι τον ειχε ξυπνισει, σιγα σιγα ανεβαζει το κεφαλι του και μας κοιτα με ενα αγουροξυπνιμενο βλεμμα και εμεις πεθαινουμε στα γελια
ολη η φατσα του ειχε γεμισει κοκκινες γραμμες απο την τσαντα , εκαναν ενα 5λεπτο να φυγουν:if:

#9 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 08 October 2010 - 11:49

Xωρος : Γυραδικο

Ολοι οι υπαλληλοι φορουσαν κοκκινα μπλουζακια. Ηρθε η ωρα να πληρωσουμε. Περναει ενας τυπας με κοκκινο μπλουζακι και του λεει ο φιλος μου, να πληρωσουμε. Γυρναει, και δεν ητανε του μαγαζιου, απλα φοραγε κοκκινο μπλουζακι !!:hahaha: Εγω παντως το θυμαμαι και γελαω...!!
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#10 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 08 October 2010 - 13:21

Πρώτο μάθημα στο Κολλέγιο, computer applications. Μετά τα τυπικά (ονοματεπώνυμο, απαιτήσεις μαθήματος κλπ κλπ) μας κάνει γενικές ερωτήσεις πάνω στα pc για να δει πόσο εξοικειωμένοι είμαστε για να προσαρμόσει το μάθημα ανάλογα.
Ρωτάει λοιπόν μια κοπέλα "Πες μου, πως λέγεται ο εκτυπωτής στα Αγγλικά"
"Prinτσer κύριε" (Όλη η τάξη έχει λυθεί στα γέλια)
"Είσαι από την Κύπρο?" Την ρωτάει.
"Ναι κύριε, πως το καταλάβατε?"

:hihi2:
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#11 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 09 October 2010 - 01:35

Χώρος: Αεροδρόμιο Liverpool.

Είχε έρθει ένας φίλος ονόματι Cheung. Ο κρετίνος είχε καταφέρει να χάσει τη βαλίτσα του και πήγαμε να την παραλάβουμε. Αφού λοιπόν πήρε το παλικάρι τη βαλίτσα παίρνουμε τηλέφωνο λοιπόν για ενά ταξί και δίνω το όνομα μου. Μετά απο κάνα 20λεπτό σκάει ένα ταχί και μου κάνει "are you Mr. Chon?" εγώ ότι ελαφρώς κουφός άκουσα Cheung. Γυρνάω λοιπόν στον περίπου-κινέζο φίλο μου και του λέω "ρε μήπως σε λένε Chon?" καθώς και αυτός κουφός άκουσε και αυτός το όνομα του. Μπαίνουμε λοιπόν στο ταχί και βλέπω στο μηχανάκι του τυπά ότι ήταν το ταχί για κάποιον κύριο Chon. Αφού λοιπόν ο οδηγός δεν πήρε πρέφα μας πήγε σπίτι κομπλέ.

Σε όλη τη διαδρομή εγώ έκλαιγα απο τα γέλια και ο κακομοίρης ο κύριος Chon δεν πήρε ποτέ το ταχί του :hihi2:
Posted Image

#12 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 09 October 2010 - 02:27

Σε βιβλιοπωλειο που δουλευα για πασχα ένα συνηθισμενο:
"Εχετε βιβλία του φουκω; το εκκρεμές ψάχνω..."

και ένα ασυνηθιστο:

"Να, πως το λέγανε... έχει γίνει και μπεστ σέλλερ..."

(σε αυτό το σημείο, άκουσα άπειρες εκδοχες του βιβλίου. το κλάμα του νίτσε, το δάκρυ του νίτσε, πότε έκλαψε ο νίτσε; κτλ. αλλά το καλύτερο ήταν...)



... τον Νίτσε τον εκλαίγανε!


:hahaha: Ι lol'ed. :hahaha:
Γενικώς, είναι τίτλος που εύκολα τον μπερδεύεις, αλλά όχι και έτσι.:hahaha:

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#13 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 13 October 2010 - 10:28

Πριν απο καποια χρονια οταν ειχα τον επιτραπεζιο υπολογιστη αντικα μου (τωρα εχει δωριστει στο αρχαιολογικο μουσειο) καθομουν σπιτι και καιγομουνα....

Καποια στιγμη το μεσημερι παω να τον ανοιξω αλλα η οθονη δεν αναβε...ξαναδοκιμασα, ξαναδοκιμασα, τιποτα!! Ως σκραπας στους υπολογιστες παιρνω μια φιλη μου τηλεφωνο.

Εγω:" Ελα ρε συ να σου πω, ανοιγω το πσ και η οθονη δεν αναβει...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩ?"

Μ:" Κοιταξες αν εχει βγει κανενα καλωδιο?"

Εγω:" Ναι"

Μ:" Κοιταξες αν εχει κουνηθει λιγο κανενα?"

Εγω:" Ναι"

Μ:" Εεε, τοτε λυπαμει που στο λεω αλλα μαλλον σου καηκε η οθονη"

Εγω:" Οχι, ποκλειεται"

Μ:" ? Γιατι?"

Εγω:" Γιατι δεν βλεπω καπνους"

Μετα ακολουθησε μια βραχυχρονια σιγη κι μετα με σκυλοεβρισε για την αχρηστια μου πανω στους υπολογιστες
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#14 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 14 October 2010 - 20:51

Να μία από το καθηγητή της φυσικής μου στη 2α γυμνασίου. Κάνοντας μάθημα σχετικά με τον άνθρωπο και μιλώντας για τα ακάρεα.

Καθηγητής: ''Τα ακάρεα...."
Παιδιά: *προσέχουν για πρώτη φορά*
Καθηγητής: *συνεχίζει*.... είναι ΠΑΝΤΟΥ, είναι γύρω μας τρώνε τα κύταρρα μας!" με μία χαρακτηριστική φάτσα τρόμου και γουρλωμένο το ένα μάτι λέγοντάς το με έμφαση στο παντού και τα κύταρρα. Μπορεί να μην ακούγεται αστείο αλλά αν βλέπατε την έκφραση του.

Πέρυσι, στο μάθημα επιλογής της πληροφορικής, την ώρα που κάναμε την εργασία μας ακούω μία συμμαθήτρια μου να λέει ''έχει χαλάσει το ποντίκι." Η δικιά μας η μεριά είχε τα ποντίκια ακόμη με τις μπίλιες. Το λέει ακόμη δυο-τρεις φορές και στο τέλος γυρνάω να δω, γιατί ακουγόταν και κάτι γέλια συμμαθητών μου.
Είχε σηκώσει το ποντίκι στον αέρα και το ταρακουνούσε κουνώντας την μπίλια, νομίζοντας πως θα δουλέψει.

Μιλώντας σε κάποια φάση με κάτι συμμαθητές μου για anime. Μιλούσαμε συγκεκριμένα για anime με samurai και τα λοιπά. Ήμουν εγώ, ένας φίλος μου και μια συμμαθήτρια μας. Ε σε κάποια φάση μας έλεγε κάτι, και μας κάνει μία "Καλά δεν ξες τον PATUSAI;"
Μένουμε κόκκαλο και οι δύο, κοιταζόμαστε με έκφραση απορίας και γυρνάω και της λέω "εννοείς hitokiti battusai; batussai; hitokiri λεγόντουσαν τέσσερις σαμουράι στην εποχή Bakumatsu.....". Και γυρνάει και μου λέει με μια ξινίλα και απαξίωση "Τι λες καλέ;! Patusai είναι! Άσχετοι όλοι σας!"

Το χαρακτηριστικό είναι όταν η γιαγιά μου παίρνει τηλέφωνο στο σπίτι και ρωτάει "Έλα, σπίτι είσαι;" όταν της είπα Όχι, γιαγιά, στο λεωφορείο" μου γύρισε και μου είπε "Τι είναι αυτά που λες; εγώ σπίτι πήρα. που έχεις το μυαλό σου κορίτσι μου;". Παρόμοιο έχει κάνει και στην αδερφή μου.

Στην πρώτη φετινή εκδρομή του σχολείου, μπαίνουμε να πάρουμε παρουσίες. Μας λένε θα πάτε στις κατευθύνσεις σας, και οπότε κάναμε αυτό στην αρχή. Οπότε μπαίνει η κοντή καθηγήτρια των αρχαίων μας, να σημειώσω ότι είναι περίπου στο μισό μου ύψος και είμαι 1.67, εντάξει λίγο πιο κάτω από τον ώμο. Ε λοιπόν, για ευκολία των καθαριστών τα παιδιά ανεβάζουν τις καρέκλες πάνω στα θρανία (ανάποδα γιατί ένας το είχε βάλει κανονικά όπως στο πάτωμα.) Ε πρώτο θρανίο εγώ, περνάει από μπροστά μου βλέπει τις καρέκλες και λέει:
"Καλέ! Κατεβάστε τις καρέκλες! Τις φοβάμαι!"
Κρατήθηκα να μην γελάσω εκείνη την ώρα, μου φάνηκε λίγο κουλό xD

Edited by Zura, 06 November 2010 - 09:52.


#15 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 18 October 2010 - 18:52

Στο πανεπιστημιο στο μαθημα Περιγραφικης στατιστικης....Καθομουν εγω με την φιλη μου και παρακολουθουσαμε. καποια στιγμη γυριζει και μου λεει:"Καλα, αν περασω εγω αυτο το μαθημα, να με χεσεις"

"ναι, ναι ετσι ακριβως ειναι", ακουμε τον καθηγητη να λεει!! Μενουμε κοκλαλο και τον κοιταζουμε λες και εβγαλε κερατα!!
μετα καταλαβαμε οτι αυτο το ειπε σε μια κοπελα εκριβως πισω μου που εκανε μια παρατηρηση πανω σε ενα διαγραμμα!!!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image