Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Avatar: The Last Airbender


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#76 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 16 November 2013 - 18:30

bumi, wan οι καλυτεροι χαρακτηρες της season 2 για μενα.

Επίσης vaatu πολύ καλύτερος του amon. Θέλω καταστροφη, αυτή είναι η φυση μου...ποσο πιο απλα?



#77 Tightwad

Tightwad

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 25 November 2013 - 20:22

Προσωπικά πιστεύω ότι ο αντίστοιχος του Amon ήταν ο Unalaq. O Vaatu ήταν απλούστατα σε ένα τελείως διαφορετικό επίπεδο, και δεν μπορεί να συγκριθεί με έναν ανθρώπινο χαρακτήρα. 



#78 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 29 January 2014 - 17:26

Και με την ολοκλήρωση της δεύτερη σεζόν, το The Legend of Korra αποτελεί για μένα(μαζί με το Avatar The Last Airbender) ορόσημο για τα καρτούν του σήμερα.

 

Γενικώς έχω περισσότερο μια αδυναμία στο The Legend of Korra, κυρίως γιατί μου έβγαζε ένα λιγότερο σονενίστικο(όσο μπορεί να είναι) χαρακτήρα και μια πιο ώριμη ματιά σε σχέση με τον Aang. Ας πούμε βλέπαμε τις περιπέτεις που περνούσε ένα παιδί που κουβαλούσε την κληρονομία ολόκληρης της φυλής του + του ότι είναι και Άβαταρ, ενώ στη LoK βλέπουμε μια έφηβη να προσπαθεί να διαχειριστεί ένα τόσο μεγάλο χάρισμα. Το αποτέλεσμα ήταν να ταυτιστώ περισσότερο με το χαρακτήρα της Korra, πάρα με αυτόν του Aang, χαρακτήρα που θεωρώ πολύ δυναμικό και likeable.

 

Κάθε σειρά είχα τα μείον και τα συν της, αλλά το ζουμί της υπόθεσης ήταν εξαιρετικό.

 

Εκεί που με εξέπληξε αφάνταστα το "The Legend of Korra" ήταν στο animation, στη μουσική του και στο voice acting. Θεωρώ πως και οι τρεις τομείς αυτοί ήταν right to the point. Συν του ότι έντυσαν τη σειρά με τα πολύ ωραία κινέζικα στοιχεία για τα τέσσερα στοιχεία, το yin και το yang(harmonic convergance, Raava - Vaatu). To OST εξαιρετικό.


84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#79 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 10 June 2014 - 12:14

Spoiler:


Απελευθέρωση από τις πανελλήνιες και επικό τρέιλερ για τη σεζόν 3 του Korra την ίδια μέρα.It's a beautiful,beautiful daaaayyyyyy :angelr:


sc5bab.jpg


#80 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 10 June 2014 - 13:23

Είναι από τα καλυτερα καρτούν που έχω δει. Μου άρεσαν και τα δυο, αν και θα συμφωνήσω με τον προλαλίσαντα, ότι στο the legend of Korra μπορούσες να ταυτιστείς καλύτερα, καθώς έβλεπες όχι μόνο πως εξελισσόταν σε Avatar, αλλά και όλα τα προβλήματα, τις εννοιες που αντιμετωπίζει μία έφηβη κοπέλα.

 

Η ταινία, θεωρώ ότι έχει κόψει παρα πολλά πράγματα, και τώρα που την ξαναείδα, αφότου τέλειωσα με το καρτούν, δε με ενθουσίασε κιόλας.

 

@Kalamaris: Ω! Αλήθεια, βγαίνει η 3η σεζόν; Αυτά είναι καταπληκτικά νέα!!! Αυτή η κυρία με το τρίτο μάτι, μου θυμίζει έναν ίδιο που είχε βάλει ο Zuko να σκοτώσει τον Aang. Λες να είναι συγγενείς; :P


30w46c0.jpg


#81 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 17 January 2015 - 01:02

Βρε παιδιά συνεχίζει να βλέπει κανείς το The Legend Of Korra;;; Έχω φτάσει κοντά στο τέλος της 4 σεζόν και όσο το βλέπω μου έχει δημιουργηθεί η απορία

Spoiler: S04 Ep 05 - 06

 

Και κάτι γενικό

Spoiler: περιέχει spoiler της σεζον 4


Edited by Aena, 17 January 2015 - 01:05.

30w46c0.jpg


#82 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 17 January 2015 - 04:45

Βρε παιδιά συνεχίζει να βλέπει κανείς το The Legend Of Korra;;; Έχω φτάσει κοντά στο τέλος της 4 σεζόν και όσο το βλέπω μου έχει δημιουργηθεί η απορία

Spoiler: S04 Ep 05 - 06

 

Και κάτι γενικό

Spoiler: περιέχει spoiler της σεζον 4

Spoiler: Korra season4 episode 5,6


Edited by Kalamaris, 17 January 2015 - 04:45.

sc5bab.jpg


#83 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 17 January 2015 - 14:05

Spoiler: Korra season4 episode 5,6

Συμπληρωματικά

Spoiler:



#84 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 17 January 2015 - 19:52

Spoiler: Korra season4 episode 5,6

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο, δε το σκέφτηκα έτσι. Αλλά και πάλι με το χαρακτήρα της Korra, τον τρόπο σκέψης της, την ψυχολογία της, δε τη βλέπω να μπορεί

Spoiler: Korra season 4

 

Σε αυτό που λέει η ma_foteini

Spoiler:


Edited by Aena, 17 January 2015 - 20:01.

30w46c0.jpg