Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Slipknot!!!


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#76 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 September 2010 - 20:39

Απο τα αγαπημενα μου τραγουδια.
[media]http://www.youtube.com/watch?v=kP5PqJpk5lQ&ob=av2e[/media]

Slipknot FTW ρε!!!!!:burningbe3:

#77 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 28 September 2010 - 20:40

Aνεξαρτητα απο την εμπορικουρα, πιστευω οτι και παλι δεν ειναι καλοι.


βασικα οι στιχοι νομιζω ειναι καπως ποζεριστικοι...δεν γινεται μια μεταλ (βαρυ μεταλ) μπαντα να παιζει παραλληλα μπαλαντες...παντως εχουν πολλους φανς και τα κονομανε κανονικα

#78 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 September 2010 - 04:39

Ελάτε τώρα με το κλασσικό δεν είναι δυνατόν να παίζουν μπαλάντες τα τρου μέταλ συγκροτήματα... Έλεος! Αυτά είναι κολλήματα των ίδιων των φανς και όχι των μουσικών.
Σόρι κιόλας αλλά το Vermillion pt.2 παίζει να είναι και από τα καλύτερα κομμάτια τους με το πιο βαθύ νόημα.
Η μέταλ δεν είναι για να νιώθουμε κγγγγγγγγρρραααα φάση και να γεμίζουμε τεστοστερόνη, είδος μουσικής είναι. Αν είναι δυνατόν!

Posted Image


#79 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 29 September 2010 - 14:05

Ελάτε τώρα με το κλασσικό δεν είναι δυνατόν να παίζουν μπαλάντες τα τρου μέταλ συγκροτήματα... Έλεος! Αυτά είναι κολλήματα των ίδιων των φανς και όχι των μουσικών.
Σόρι κιόλας αλλά το Vermillion pt.2 παίζει να είναι και από τα καλύτερα κομμάτια τους με το πιο βαθύ νόημα.
Η μέταλ δεν είναι για να νιώθουμε κγγγγγγγγρρραααα φάση και να γεμίζουμε τεστοστερόνη, είδος μουσικής είναι. Αν είναι δυνατόν!


Συγκροτημα του τυπου....i am the beast...και να ειναι ''υπερμαχοι'' της μεταλ μουσικης ειναι καπως να κανουν μπαλαντες...

#80 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 September 2010 - 14:22

I think not, αλλά και πάλι, απόψεις είναι αυτές...

Posted Image


#81 ChopperFan93

ChopperFan93

    Anime Amateur

  • Members
  • 122 posts

Posted 29 September 2010 - 17:24

Κατα τα αλλα, δειισδυοντας περισσοτερο, θα καταλαβετε ποσο απαραδεκτοι, προχειροι, φτηνοι, εμπορικοι, ποζερια, και γενικα κατωτεροι ειναι οι Slipknot.

Ok να πω οτι το απαράδεκτοι είναι η δικιά σου γνώμη και Ok να συμφωνήσω οτι τα τελευταία χρόνια είναι εμπορικοί και το ολο image είναι ποζεράδικο...Αλλα πώς μπορείς να χαρακτηρίσεις "πρόχειρο" ένα συγκρότημα 9 ατόμων που συγχρονίζεται τόσο άψογα live που ακούγεται το ίδιο καλό όσο στα album του κ που φτιάχνει συνθέσεις που συνδυάζουν hardcore guitarwork και death metal drumming χωρίς κανένα τεχνικό ψεγάδι?

βασικα οι στιχοι νομιζω ειναι καπως ποζεριστικοι...δεν γινεται μια μεταλ (βαρυ μεταλ) μπαντα να παιζει παραλληλα μπαλαντες...παντως εχουν πολλους φανς και τα κονομανε κανονικα

Αν έχεις ακούσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ αλμπουμ τους διαβάζοντας παράλληλα τους στίχους τότε πάω πάσο.Το 1ο τους album στιχουργικά σπέρνει(κοτζάμ ανάλυση της ψυχολογίας ενος μηδενιστή έχουν κάνει!)...Α αλήθεια για το θέμα μπαλάντες οι Priest τι μουσική είπαμε παίζουν?
Posted Image

#82 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 29 September 2010 - 17:31

Ok να πω οτι το απαράδεκτοι είναι η δικιά σου γνώμη και Ok να συμφωνήσω οτι τα τελευταία χρόνια είναι εμπορικοί και το ολο image είναι ποζεράδικο...Αλλα πώς μπορείς να χαρακτηρίσεις "πρόχειρο" ένα συγκρότημα 9 ατόμων που συγχρονίζεται τόσο άψογα live που ακούγεται το ίδιο καλό όσο στα album του κ που φτιάχνει συνθέσεις που συνδυάζουν hardcore guitarwork και death metal drumming χωρίς κανένα τεχνικό ψεγάδι?


Αν έχεις ακούσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ αλμπουμ τους διαβάζοντας παράλληλα τους στίχους τότε πάω πάσο.Το 1ο τους album στιχουργικά σπέρνει(κοτζάμ ανάλυση της ψυχολογίας ενος μηδενιστή έχουν κάνει!)...Α αλήθεια για το θέμα μπαλάντες οι Priest τι μουσική είπαμε παίζουν?


πως γινεται να συγκρινεις...judas priest με slipknot...τεσπα...απο την στιγμη που γινονται εμπορικοι χαλανε την μουσικη τους

#83 ChopperFan93

ChopperFan93

    Anime Amateur

  • Members
  • 122 posts

Posted 29 September 2010 - 17:44

πως γινεται να συγκρινεις...judas priest με slipknot...τεσπα...απο την στιγμη που γινονται εμπορικοι χαλανε την μουσικη τους

Που την είδες την σύγκριση ρε μαν...Απλα θέλω να σου δείξω οτι ένα συγκρότημα μπορεί να παίζει και μπαλάντες όποτε γουστάρει άσχετα αν είναι σε γενικά πιο "σπάστα" φάση.
Posted Image

#84 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 29 September 2010 - 17:51

Που την είδες την σύγκριση ρε μαν...Απλα θέλω να σου δείξω οτι ένα συγκρότημα μπορεί να παίζει και μπαλάντες όποτε γουστάρει άσχετα αν είναι σε γενικά πιο "σπάστα" φάση.


και οι μεταλλικα αμα το παμε ετσι το ''γυρισαν'' (εμενα μου αρεσουν περισσοτερο τωρα οι Μεταλλικα) απλα οι Σλιπκνοτ...ειναι εντελως ποζεραδες...δεν μπορει αμα εχεις την εικονα του hardcore μεταλα να το γυριζεις στις μπαλαντες για να κανεις πωλησεις και στα κοριτσακια

#85 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 29 September 2010 - 19:45

το συγκροτημα τα σπαει!!!!!!μακαρι να εκαναν κανα amv του one piece με μουσικη απ'τους θεους.........

#86 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 18 November 2010 - 01:56

τα δυο πρωτα τους μου αρεσαν και μπορω να πω τα εχω συνδεσει με την εφηβικη μου ηλικια. απ'το Vol. 3 ορισμενα κομματια μονο, ενω απ'το τελευταιο τους δε μου εμεινε κανενα. δυστυχως το μελλον του συγκροτηματος μοιαζει χλωμο μετα το θανατο του Paul Gray.