Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Slipknot!!!


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#16 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 24 July 2006 - 01:20

Αφου ψαξω το θεμα λιγο καλυτερα θα σου πω για καποιους στιχους που με αφηνουν μπερδεμενο.
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#17 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 24 July 2006 - 14:49

euxaristos k sou tous e3igisoume... opoios dld mporei na katalavei to nohma twn stixwn tous... :kakashithumbup: ;)

#18 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 24 July 2006 - 16:11

Βασικα αφιερωσα λιγο χρονο σημερα στους στιχους τους κ ή τους ειχα παραξηγήσει τελείως ή είμουν σχετικά ανωριμος κ τωρα ωριμασα :happy2: Παντως μου μενουν πολλοι ακομα..
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#19 Yuki13

Yuki13

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 28 July 2006 - 16:40

Oi slipknot einai pragmatika gam... .Wraia tragoudia kai mousiki alla kai fovera video clips(spit it out,vermillion,My plague,duality)






edit by Dante80: DP removed... :happy2:

#20 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 15 November 2006 - 22:48

Για να μην ανοίγω thread, μάθατε για το νέο CD/DVD? :clap: 5 December θα έχει βγει στα μαγαζάκια!!!!

#21 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 15 November 2006 - 23:27

Τώρα τελευταία δεν είχα ξαναβγάλει(ή πέταξα κοτσάνα?)?

#22 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 16 November 2006 - 01:13

Τα σπάνε ! Ότι πρέπει για χτύπημα :happy2:

The Blister Exists :pink:

Eyeless :love: :love:

#23 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 16 November 2006 - 08:58

Για να μην ανοίγω thread, μάθατε για το νέο CD/DVD? :clap: 5 December θα έχει βγει στα μαγαζάκια!!!!


Εχουμε μαθει ονομα? Καινουργια ή παλια κομματια? Λεπτομερειεςςςς...!!![/i]
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#24 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 16 November 2006 - 22:04

"At Slipknot1.com they've posted a clip from the upcoming Voliminal DVD release: Voliminal: Inside the 9, which is in stores december 5."

Από slipknot1.com... Εγώ όμως άκουσα για ομόνοιμο CD με καινούργια τραγουδάκια... ¶ντε μακάρι!
theo.gr το τελευταίο τους CD το βγάλαν το 2003 :kakashithumbup:
Επίσης τσεκάρετε το clipaki από το www.slipknot1.com

#25 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 22 November 2006 - 17:41

Ειναι ποζεροι μεχρι αηδιας και δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο νοημα αλλα εχουν καποια καλα κομματια(κυριως απο subliminal verses,γενικα πολυ καλο album).Τωρα και για χτυπημα καλοι ειναι αλλα δοκιμαστε και καποιο ποιο underground συγκροτημα(οι Darkest Hour τα σπανε εδω και ενα μηνα χτυπιεμαι στους 4 τοιχους του δωματιου μου με τα Low και these fevered times:))

#26 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 23 November 2006 - 10:42

απ'οσο έχω ακούσει δε θα έχει τόσο καινούρια κομμάτια όσο σκηνές από τη ζωή των μελών σε διάφορες στιγμές... Στο δρόμο , στο στούντιο κτλ κτλ. Επίσης κάποια videoclip ίσως και κάποια κομμάτια Live...

ΠΡΟΣΟΧΗ! Είναι ότι έχω ακούσει και όχι official...

#27 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 27 November 2006 - 19:46

Ειναι ποζεροι μεχρι αηδιας και δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο νοημα αλλα εχουν καποια καλα κομματια(κυριως απο subliminal verses,γενικα πολυ καλο album).Τωρα και για χτυπημα καλοι ειναι αλλα δοκιμαστε και καποιο ποιο underground συγκροτημα(οι Darkest Hour τα σπανε εδω και ενα μηνα χτυπιεμαι στους 4 τοιχους του δωματιου μου με τα Low και these fevered times:))

Ναι είναι αλήθεια είναι λίγο ποζερακια (άλλωστε και οι περισσότεροι για τα λευτά παίζουν, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν παίζουν καλά) αλλα ok'z για εμένα τα κομμάτια τους έχουν νόημα, και από μουσική τα σπάνε, δηλ.για στίχους έιναι όπως το πάρει κανείς :)

#28 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 11 February 2007 - 19:28

Guyz το new τους ειναι το Voliminal of the Nine ή τζαμπα το πηρα?
I put up my headphones and listen to the deftones

#29 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 12 February 2007 - 19:08

Guyz το new τους ειναι το Voliminal of the Nine ή τζαμπα το πηρα?


Αυτό είναι. γενικά καλό ήταν αλλά περίμενα κάτι περισσότερο.

Theo.gr το τελευταίο DVD πρίν το Voliminal ήταν το Disasterpieces (νομίζω) και έχει καιρό που βγήκε. 8)

#30 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 13 February 2007 - 00:29

Αυτό είναι. γενικά καλό ήταν αλλά περίμενα κάτι περισσότερο.

Theo.gr το τελευταίο DVD πρίν το Voliminal ήταν το Disasterpieces (νομίζω) και έχει καιρό που βγήκε. 8)

πριν το Voliminal Ηταν το Welcome to Our Neightbourhood.

Posted Image