Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

South Park a.k.a "Screw you guys, i'm going home"


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1.256 Δημοσιεύσεις:
  • LocationEl Salonica

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:27

Copy + paste από wikipedia

South Park is an American animated sitcom created by Trey Parker and Matt Stone for the Comedy Central television network. Intended for mature audiences, the show has become infamous for its crude, surreal, satirical, and dark humor that lampoons a wide range of topics. The ongoing narrative revolves around four children—Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman, and Kenny McCormick—and their bizarre adventures in and around the fictional and titular Colorado town.
Parker and Stone developed the show from two animated shorts they created in 1992 and 1995. The latter became one of the first Internet viral videos, which ultimately led to its production as a series. South Park debuted on August 13, 1997 with great success, consistently earning the highest ratings of any basic cable program. Subsequent ratings have varied, but the show remains Comedy Central's highest rated and longest running program. A total of 202 episodes have been broadcast, and the fourteenth season began airing on March 17, 2010. Parker and Stone, who continue to do most of the writing, directing, and voice acting, are under contract to produce 14 new episodes a year through 2011.[2] Originally produced by cutout animation, each episode is now created with computer software that emulates the show's distinct style.
Following the early success of the series, the feature length musical film South Park: Bigger, Longer & Uncut had a widespread theatrical release in June 1999. South Park has also received numerous media awards, including four Primetime Emmy Awards. The show has also garnered a Peabody Award for Comedy Central.

Οι βασικοί χαρακτήρες είναι:

Eric Theodore Cartman: Cartman is an overweight, spoiled, foul-mouthed, mean-spirited, selfish, and ill-tempered fourth-grader living with his mother in the fictional town of South Park, Colorado, where he commonly has extraordinary experiences not typical of conventional small-town life.

Posted Image

Stan Marsh: Stan is a fourth-grade student who commonly has extraordinary experiences not typical of conventional small-town life in his fictional hometown of South Park, Colorado. Stan is generally kind, honest, smart, well-meaning, assertive, and often shares with Kyle a leadership role as the main protagonist of the show. Stan is unreserved in verbally expressing his distinct lack of esteem for adults and their influences, as adult South Park residents rarely make use of their critical faculties.

Posted Image

Kyle Broflovski: Kyle is a fourth grade student who commonly has extraordinary experiences not typical of conventional small-town life in his fictional hometown of South Park, Colorado. He often trades places with Stan as the protagonist of the show, customarily in opposition to Cartman's antagonist. Kyle is distinctive as one of the few Jewish children on the show, and because of this, he often feels like an outsider amongst the core group of characters. His portrayal in this role is often dealt with satirically, and has elicited praise and criticism from Jewish viewers.

Posted Image

και φυσικά ο

Kenny McCormick: Kenny is a fourth-grade student who commonly has extraordinary experiences not typical of conventional small-town life in his fictional hometown of South Park, Colorado, where he lives with his relatively poor family. Kenny is animated by computer in a way to emulate the show's original method of cutout animation. He also appears in the 1999 full-length feature film South Park: Bigger, Longer & Uncut, as well as South Park-related media and merchandise.

Posted Image


Υπάρχουν και άλλο πάρα πολλοί χαρακτήρες όπως ο θεϊκός Butters, o Timmy, Jimmy, Clyde και αααααααπειροι....

Έχει βγεί επίσης μια ταινία το 1999

South Park: Bigger Longer & Uncut ή οποία καλό είναι αν δεν έχετε δεί τις 2-3 πρώτες season να μη τη δείτε. (απλά θα την καταλάβαιτε καλύτερα) ;)

mmmm, what else σίγουρα ξεχνάω πάρα πολλά ακόμα ( τεμπελχανάς ) γι'αυτό μπορούμε εδώ να συζητάμε για την πολυαγαπημένη μας σειρά South Park.


Mπορείτε επίσης να βρείτε όλες τις season στο http://www.southparkstudios.com/

Έχουν βγει εως τώρα 14 season ή οποία 14η είναι περίπου στη μέση και περιέχει και το πολύ γνωστό σε όλους πλέον episode " You have 0 friends"

Πραγματικά ΠΡΕΠΕΙ να το δείτε όσοι δε το έχετε δει....έχει πολύ ωραία και σωστή σάτυρα...

και για όσους λένε " μαααα το σχέδιο δε μ'αρέσει, μα το ένα μα το άλλο....ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ!!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:30

Μέχρι στιγμής μόνο την ταινία έχω τιμήσει και κάποια διάσπαρτα επεισόδια but good job in reminding me.


Here have a kenny doorstopper

Spoiler: i want one of these so badly


#3 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:33

ΟΥΙΙΙΙΙΙ!!!! Μεγειές το θρεντ!!
Την αγαπάω αυτή τη σειρά, από τις ελάχιστες που έχω κάνει rewatch όλα τα επεισόδια, αρκετές φορές!

Τι να πρωτοπείς, Jesus, Towely, Hanky the Christmas Poo, Barbara Streisand, You Wanna do it in my Butt, Kyle's mom is a Bitch, the WOW episode, the anal probs, Blame Canada, Uncle Fucker, το επεισόδιο που ο Cartman πετσοκόβει και ταίζει 2 γονείς στο αντιπαθητικό παιδί τους, το epic επεισόδιο με τον βιασμό του Indiana Jones..?!!!

Κρίμα μόνο που πλέον έχει φύγει ο μάγειρας γαμώτο!

Παραθέτω το αγαπημένο μου τραγουδάκι τους που με έκανε να γελάω για μέρες...
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=6GzOoyOOfqM[/YOUTUBE]

Εγώ έχω ένα adorable plushie του Kenny...poor guy...literally! xD


also: TIMMY!

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Anelis: 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:42

Δημοσιευμένη  εικόνα


#4 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1.256 Δημοσιεύσεις:
  • LocationEl Salonica

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:47

Youtube Video


Τη μετάφραση σε λίγο :P

Tiger-stock-blog-header.jpg


#5 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:50

Κρίμα μόνο που πλέον έχει φύγει ο μάγειρας γαμώτο!


Ο οποίος μάγειρας ήταν ο πασίγνωστος Isaac Hayes, από τις πιο ερωτικές soul φωνές όλων των εποχών. Αν δεν κάνω λάθος ο λόγος που έφυγε είναι επειδή τσακώθηκε με τους Mat & Trey για το επεισόδιο με τους Σαιεντολόγους, αφού αυτή ήταν η πίστη του. Τεράστια μορφή και δεν νομίζω ότι δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα, μάλλον όπως είναι στην κανονική του ζωή τον παρουσιάσαν. :P

Περισσότερα σχολία αργότερα, για την ώρα απλά

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R6BeRb_y5x0[/youtube]
Δημοσιευμένη  εικόνα

#6 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 11:56

[media]http://www.youtube.com/watch?v=gzcc97IrfJ4[/media]
Howdy hoooo!!!

Γεια σου ρε Tenshi με το thread σου!!

Απιστευτη σειρα, πολλα τα ωραια επεισοδια ειδικα εκεινο με τον αρχοντα των δακτυλιδιων και με το wow. Καθομαι πολλες φορες και τα ξαναβλεπω γιατι απλα ειναι τελεια!! αντε να συνεχισει παλι η σεζον...
Δημοσιευμένη  εικόνα
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#7 vtheofilis

vtheofilis

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 12:09

Δείτε τα "Good times with weapons", "Chinpokomon" και "Imagination Land: Special Edition", "Make love not Warcraft" και "Guitar Queero". To "Make Love not Warcraft" με πόρωσε και με το WoW και με το South Park. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Parker και Stone σατυρίζουν τους πάντες, σε αντίθεση με τον Λάκη και το Ράδιο Αρβύλα.

ΥΓ.: Και εγώ θέλω Kenny Doorstopper!:blingeye2:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#8 Getekid

Getekid

    Apprentice Human

  • Members
  • 251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 12:24

Πλάκα πλάκα πώς και δεν είχαμε τόσο καιρό ένα thread για το SouthPark.

Αγαπημένη σειρά, η καλύτερη που έχω δει μέχρι στιγμής σε θέμα σάτυρας με πολλά επεισόδια όπως του lotr ή WOW ακόμα και αυτό που κοροιδεύει τις γιαπωνέζικες ταινίες νίντζα ή τα Jipokomon να βγάζουν άφθνο γέλιο. Ειδικά στο "Make love not Warkraft" και στα Jipokomon πιστεύω χτυπάει εκεί που τους πονάει!!!
Μετά επεισόδια όπως στο Aspen ή εκεί που κάναν οντισιόν τα παιδιά για καινούργιο φίλο πιάνουν την σαπίλα της Αμερικής και την σατυρίζουν πολύ πετυχημένα!!!

Πρωσοπικά μέχρι στιγμής είμαι ακόμα στην 8η σεζόν αλλά έχω μια καλή ιδέα του τι εστί SouthPark και από ότι μου έχουν πει δεν χειροτερεύει αργότερα. Παρόλα αυτά.....
Spoiler:

Όλα έχουν τη μαθηματική τους προσέγγιση!!!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#9 Ryuji

Ryuji

  • Members
  • 181 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 12:45

Άπαιχτη είναι η σειρά με πολύ γέλιο! Πως και δεν είχαμε thread!? Η πλάκα είναι ότι πρώτα είχα δει την ταινία και μετά πωρώθηκα με την σειρά :P.
Spoiler: Και μια δοκιμασία για τους καμμένους:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#10 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 12:53

Spoiler: Και μια δοκιμασία για τους καμμένους:



cartman vs the dog whisperer episode name: tsst :thatsit:
Δημοσιευμένη  εικόνα
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#11 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 12:55

Ο οποίος μάγειρας ήταν ο πασίγνωστος Isaac Hayes, από τις πιο ερωτικές soul φωνές όλων των εποχών. Αν δεν κάνω λάθος ο λόγος που έφυγε είναι επειδή τσακώθηκε με τους Mat & Trey για το επεισόδιο με τους Σαιεντολόγους, αφού αυτή ήταν η πίστη του. Τεράστια μορφή και δεν νομίζω ότι δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα, μάλλον όπως είναι στην κανονική του ζωή τον παρουσιάσαν. :P


Εγώ είχα διαβάσει ότι βαρέθηκε και του φάνηκε πως επαναλαμβανόντουσαν τα αστεία, και μην το βρίσκοντας πια ως μια σειρά με καλό χιούμορ, αποφάσισε να φύγει.
Και μερικούς μήνες μετά πέθανε.

Βέβαια να σου πω πιό λογικό ακούγεται αυτό που λες εσύ, άνετα νομίζω ισχύει ( wow και αυτός σαιεντολόγος;! έλεος πιά! )

Δημοσιευμένη  εικόνα


#12 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1.256 Δημοσιεύσεις:
  • LocationEl Salonica

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 15:03

Βασικά είναι όντως αυτό που λέει ο πυραμίδας....

but worry not my friends.....
oσοι δεν έχετε δει και τη 10η season do not open this!!

Spoiler:

Tiger-stock-blog-header.jpg


#13 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 15:35

oσοι δεν έχετε δει και τη 10η season do not open this!!

Spoiler:


Spoiler: Dont open, Season 10 spoiler

Δημοσιευμένη  εικόνα
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#14 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1.256 Δημοσιεύσεις:
  • LocationEl Salonica

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 15:43

χεχε!! Το ξέρω, ειρωνικά το είπα για να κοροϊδέψω το τηλεοπτικό παιχνίδι....


True dat, but you never know with Stone and Parker!!! ;)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#15 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Σεπτέμβριος 2010 - 15:47

Και τι καλέ θα τον κάνουν μουγκό ή θα κάνουν copy pasta τη φωνή του από προηγούμενα επεισόδια; :P (που δεν παίζει να έχουν και τα δικαιώματα για να κάνουν κάτι τέτοιο δηλαδή έτσι κ αλλιώς.. )

/party pooper

Δημοσιευμένη  εικόνα