Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ουκ Αν Λάβοις Παρά Του Μη Έχοντος (ελληνική animated σειρά στο MEGA)


  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#16 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 19 September 2010 - 15:29

Ναι αλλά το τι ψυχή κόπηκε γιατί τσακώθηκαν μεταξύ τους, όχι γιατί ήταν παράτολμο :P

Posted Image


#17 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 September 2010 - 15:33

Είναι αστείο. Είναι πραγματικά αστείο. Στη χώρα του Αριστοφάνη, να είναι αυτό παράτολμο. Αλλά μιλάμε για τη χώρα που βασιλεύει η ηλιθιότητα της Λαμπίρη, του Πρέκα και του Αυτιά και η μόνη εναλλακτική είναι ο λαικισμός του Λαζόπουλου και τα καραγκιοζιλίκια των Αρβυλαίων επομένως δεν θα έπρεπε να με εκπλήσσει.

Δεν ξέρω αυτή η σειρά με κάνει να πιστεύω πως έχουμε ελπίδα σαν χώρα...

xbJ3b2w.jpeg


#18 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 19 September 2010 - 15:34

Παιδες το κακο θα βγαινει ο καθε πρεκας μεκας στα μεσιριανα θα τα βλεπει η κυρα Κατινα και θα τιςς γινεται πληση εγκεφαλου.Παντως προβλεπω προστιμα απο ΕΣΡ αβερτα λογο gore και σεξ αμα παιξει πριν τις 11
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#19 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 19 September 2010 - 15:36

καιρός ήταν, αν και άξιζε μεγαλύτερη χρηματοδότιση από το να βλέπει ο κοσμος ταινιες σε φθηνη ποιοτητα flash.

κατι αναλογο φυσικα ειχε γινει στο παρελθον και με πολυ καλυτερη ποιοτητα, πχ η μεταφορα του Ισοβιτη:

http://www.greektube.org/content/view/60007/2/

#20 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 19 September 2010 - 15:37

Στην τελική, αν τους απαγορεύσει το ΕΣΡ τη μετάδοση, webtv. Την υποδομή την έχουν.

#21 Piscatella

Piscatella

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 19 September 2010 - 15:37

100% Original και ο χαρος κανει The Matrix bullet-time... I love this series already

#22 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 September 2010 - 15:41

Γιατί το γρουσουζεύουμε? :Crying2: Οσο και να χτυπηθεί ο κάθε πικραμένος δεν νομίζω να κοπεί προσωπικά. Εδώ δεν έχουν κοπεί άλλα και άλλα. /denial

#23 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 September 2010 - 15:46

Είμαι η μόνη που της φαίνεται τραγική αυτή η συζήτηση περί λογοκρισίας και του τι θα πει η κάθε τηλεκατίνα?

I mean ας το σκεφτούμε λιγάκι. Είναι ok να ακούει κάθε παιδάκι σε αυτή τη χώρα στίχους όπως:

"Θέλω μόνο το κορμί σου, μμμμμ γδύσου"
"Κι όταν εργάζεσαι ούτε φαντάζεσαι τι κάνω μόνη μου μες στο σαλόνι μου"
"νταραμπανταμ sex νταραμπανταμ sex " (ένα της Κοκκίνου νομίζω κάπως έτσι πάει)

ΑΛΛΑ οι γονείς να ανησυχούν για τα μηνύματα που περνάει η μπεμπε Λιλή

Είναι ok να υπάρχουν σειρές που προάγουν την ανορεξία στα νεαρά κορίτσια, το μίσος, την ομοφοβία, τη βλακεία και όλα αυτά να επικροτούνται από όλους αυτούς που έχουμε κατσικώσει πάνω από τα κεφάλια μας να μας λένε τι είναι ηθικό και τι όχι, ανθρώπους που δεν έχουν την παραμικρή παιδεία και επανειλλήμένως αποφαίνονται για πράγματα που δεν γνωρίζουν ούτε στο ελάχιστο...

ΑΛΛΑ πριν ξεκινήσει καν μια σειρά που το μόνο που χρειάζεται για να τη δεις είναι το χιούμορ να συζητάμε για το πότε θα την κόψει το ΕΣΡ!

Ε εγώ το θεωρώ τραγικό και κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να δίνουμε οι ίδιοι δύναμη στα τηλεσκουπίδια.

xbJ3b2w.jpeg


#24 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 19 September 2010 - 15:46

Ναι αλλά το τι ψυχή κόπηκε γιατί τσακώθηκαν μεταξύ τους, όχι γιατί ήταν παράτολμο :P



Ναι σιγά, έτσι είπαν. ηθοποιοι που ειχαν συνεργαστει 500 φορές στο παρεθόν θα παρατούσαν τέτοιο χρυσορυχείο! :hiding_something:

Τεσπα να μην ειμαστε και οφτοπικ...



καιρός ήταν, αν και άξιζε μεγαλύτερη χρηματοδότιση από το να βλέπει ο κοσμος ταινιες σε φθηνη ποιοτητα flash.

κατι αναλογο φυσικα ειχε γινει στο παρελθον και με πολυ καλυτερη ποιοτητα, πχ η μεταφορα του Ισοβιτη:



Δεν επιράζει και το SP έτσι ξεκίνησε, και να πω την αλήθεια μου άρεσε ήταν κάπως καλτ. Εξάλλου σε αυτά οι διάλογοι εχουν κυρίως σημασια.


Είναι αστείο. Είναι πραγματικά αστείο. Στη χώρα του Αριστοφάνη, να είναι αυτό παράτολμο. Αλλά μιλάμε για τη χώρα που βασιλεύει η ηλιθιότητα της Λαμπίρη, του Πρέκα και του Αυτιά και η μόνη εναλλακτική είναι ο λαικισμός του Λαζόπουλου και τα καραγκιοζιλίκια των Αρβυλαίων επομένως δεν θα έπρεπε να με εκπλήσσει.

Δεν ξέρω αυτή η σειρά με κάνει να πιστεύω πως έχουμε ελπίδα σαν χώρα...


+1

yeap. ας μην είμαστε απαισιόδοξοι.

stasou%2520mygdala.jpg


#25 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 19 September 2010 - 15:59

Mακάρι να βγαίνει και κανα torrentάκι να το κατεβάζουμε...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#26 ellesmira

ellesmira

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 19 September 2010 - 16:05

σε μια παρουσίαση που βρήκα λέει ότι θα προβάλλεται τα μεσάνυχτα
το ότι τα τορεντάδικα θα πάρουν φωτιά το χω σίγουρο

#27 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 19 September 2010 - 16:07

me wants!!!!
Ελπίζω να επαληθεύσει τις προσδοκίες μας και ασε τις τηλεκατίνες να λένε. Τηλεκανιβαλισμό κάνουν.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#28 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 19 September 2010 - 16:09

ΛΟΛ Μεσάνυχτα για να προστατέψει τους αθώους αμνούς από τη διαφθορά....

Posted Image


#29 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 19 September 2010 - 16:11

Κανείς δε το ανέφερε, αλλά έπαιζε και στο athens festival την Παρασκευή. (μια ώρα προβολή συνολικά για την ακρίβεια, οπότε φαντάζομαι ήταν μονάχα τα πρώτα επεισόδια). Δεν πρόλαβα να πάω να το δω πάντως...
Will probably wait for a torrent as well...

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#30 Piscatella

Piscatella

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 19 September 2010 - 16:11

Είμαι η μόνη που της φαίνεται τραγική αυτή η συζήτηση περί λογοκρισίας και του τι θα πει η κάθε τηλεκατίνα?

I mean ας το σκεφτούμε λιγάκι. Είναι ok να ακούει κάθε παιδάκι σε αυτή τη χώρα στίχους όπως:

"Θέλω μόνο το κορμί σου, μμμμμ γδύσου"
"Κι όταν εργάζεσαι ούτε φαντάζεσαι τι κάνω μόνη μου μες στο σαλόνι μου"
"νταραμπανταμ sex νταραμπανταμ sex " (ένα της Κοκκίνου νομίζω κάπως έτσι πάει)

ΑΛΛΑ οι γονείς να ανησυχούν για τα μηνύματα που περνάει η μπεμπε Λιλή

Είναι ok να υπάρχουν σειρές που προάγουν την ανορεξία στα νεαρά κορίτσια, το μίσος, την ομοφοβία, τη βλακεία και όλα αυτά να επικροτούνται από όλους αυτούς που έχουμε κατσικώσει πάνω από τα κεφάλια μας να μας λένε τι είναι ηθικό και τι όχι, ανθρώπους που δεν έχουν την παραμικρή παιδεία και επανειλλήμένως αποφαίνονται για πράγματα που δεν γνωρίζουν ούτε στο ελάχιστο...

ΑΛΛΑ πριν ξεκινήσει καν μια σειρά που το μόνο που χρειάζεται για να τη δεις είναι το χιούμορ να συζητάμε για το πότε θα την κόψει το ΕΣΡ!

Ε εγώ το θεωρώ τραγικό και κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να δίνουμε οι ίδιοι δύναμη στα τηλεσκουπίδια.


serious bussiness is serious!

but really, I agree...