Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gothic


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 11 July 2006 - 12:51

Den kserw ti alla stin gothic mousiki vrika auto pou den vrika se alla eidi mousikis!!!! :respect:

#2 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 11 July 2006 - 13:26

Θα συμφωνίσω οτι κρύβει μια μαγεία αλλά δεν πάυει να είναι ένα υποκατάστατο της μέταλ με ποιό "μπαμπουλίστικα ή μαυροφορεμένα βαμπιροκοριτσάκια" κ.ο.κ στοιχεία :head: :head:
(Παντως καλό είναι το καινούριο icon με headbaging)
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#3 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 11 July 2006 - 14:19

Εχει καλα στοιχεια, αλλα πολυ ψυχοπλακωμα για μενα. Προτιμω πιο χαρουμενα πραγματα :head: :head: :head:
All hail the machine
Posted Image

#4 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 11 July 2006 - 15:35

Sorry για το off topic αλλα να σαι καλά ρε musashi για την πρόταση του emoticon TA ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙ

:head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head: :head:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#5 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 12 July 2006 - 18:31

isws einai ipokatastato tis metal alla en exoun kamia sxesi

:bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:

#6 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 12 July 2006 - 19:08

Ψάξτε να βρείτε ένα γερμανικό συγκρότημα με όνομα "Lacrimosa". Μόλις μου έπεσε στα χέρια μου ένα δισκάκι τους το "Echos". Δεν έχω ξανακούσει τέτοιο gothic (δεν έχει πολύ βαριά ηλεκτρική κιθάρα το album, αλλά πολλά στοιχεία κλασσικής μουσικής) και αξίζει τον κόπο να το βρείτε.
Πριν μια βδομάδα γνώρισα και τους "Virgin Black". Σας συστήνω να βρείτε το album τους "Sombre Romantic". Είναι απίστευτο album και ίσως από τις καλύτερες gothic δουλειές που έχω ακούσει ποτέ (δεν έχει μόνο στοιχεία κλασσικής μουσικής, χώνει και η κιθάρα άγρια).
Ψάξτε τους... :dwarf:
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#7 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 12 July 2006 - 23:37

prosopika i gothic mousiki en ta spaei toso oso les phant0m!! einai kaloutsiki mwre... alla oxi opws tin parousiazeis..(gnomi m e!) :bleh: :bleh: :bleh:

#8 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 12 July 2006 - 23:57

APO ANTHRWPO POU EINAI KOLLIMENOS ME SLIPKNOT EN PERIMENA NA AKOUSW KAI TIPOTA ALLO

:bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:

KSEKOLA OSO EINAI KAIROS :bleh:

#9 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 13 July 2006 - 00:25

e tora 8a se po apo konta gia slipknot.. mpas kai ma8eis tpt!!! :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:

SLIPKNOT RE!! ;)

#10 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 July 2006 - 05:32

Ρε παλίκαροι, τα forum δεν είναι για κουβεντούλες τετ -α- τετ...λίγο αυτοσυγκράτηση παρακαλώ... ;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 14 July 2006 - 00:20

από Lacrimosa έχω το πρώτο τους αν δεν κάνω λάθος [Angst] και είναι "αρρώστια". Πολύ δύσκολο σαν άκουσμα αλλά εξίσου περίεργο και ωραίο...

#12 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 posts

Posted 14 July 2006 - 16:36

Εχει καλα στοιχεια, αλλα πολυ ψυχοπλακωμα για μενα. Προτιμω πιο χαρουμενα πραγματα :head: :head: :head:


Pes ta pes taaaaaaaa!!Opws einai oi Darkthrone px XD
Suomi metal einai kaluterh sugkritika...Finnish gothic metal dld..charon sentenced ktl ktl..Dikia m apopsh mh varate ;_;

#13 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 16 July 2006 - 01:15

i gothic einai para poli kali mousiki exei kali ilekrotita goustaro na poronomai me dafti epei taperisotera komatia exoun oraia kouple kai psixotika riff!kali epilogi Phant0m! :head:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#14 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 16 July 2006 - 01:15

i gothic einai para poli kali mousiki :respect: exei kali ilekrotita goustaro na poronomai me dafti epei taperisotera komatia exoun oraia kouple kai psixotika riff!kali epilogi Phant0m! :head:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#15 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 25 July 2006 - 13:59

Πω Πωωωω! Μπηκα να ριξω μια ματια και βλεπω σκηνικα τυπου "οι ταδε ειναι γκρουπαρα, οχι οι ταδε" κ.λ.π. κ.λ.π. Βρε παιδια ελεος! Ο καθενας εχει τις προσωπικες του προτιμησεις και πρεπει να ειναι σεβαστες :kakashithumbup:

Ουτε εμενα μ'αρεσει η gothic, αλλα δεν μπηκα να τα χωσω στον καθε γκοθα η' σε καποιον που ακουει slipknot η' Tjesto η' οτιδηποτε αλλο! Σεβαστειτε τα γουστα του καθενος δε πα'να'κουει και Στανιση!

P.S. Οι Lacrimosa οντως ειναι πολυ καλοι :kakashithumbup: :kakashithumbup:
All hail the machine
Posted Image