Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγαπημένος χαρακτήρας από Dragonball


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

Poll: Αγαπημένος χαρακτήρας από Dragonball (22 member(s) have cast votes)

Αγαπημένος χαρακτήρας από Dragonball

  1. Goku (6 votes [27.27%])

    Percentage of vote: 27.27%

  2. Krillin (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Piccolo (2 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

  4. Gohan (1 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  5. Vegeta (9 votes [40.91%])

    Percentage of vote: 40.91%

  6. Goten (1 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  7. Trunks (2 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

  8. Yamcha (1 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  9. Tien Sinhan (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Hercule (mr Satan) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  11. Dende (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  12. Bulma (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 08 September 2010 - 16:42

Γεια σας!! Ποιος είναι ο αγαπημένος χαρακτήρας από το Dragonball...(εάν θέλετε αιτιολογείται την απάντηση σας!)

Εμένα προσωπικά ο Πίκολο διότι άλλαξε και από ''κακός'' έγινε καλός...Και πάντοτε νοιαζόταν για τον Γκόχαν και τους άλλους...Και γενικώς μου αρέσει σαν χαρακτήρας!!

Πείτε μου και εσείς λοιπόν...!

#2 Yiannis123

Yiannis123

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 08 September 2010 - 16:51

Εγώ ψήφισα Vegeta όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο απλά μου αρέσει το στυλάκι του...Και το ότι στο τέλος έγινε καλός...Και παραδέχτηκε τον Goku...
One Piece & Dragonball και ξερό ψωμί

#3 NickNaruto

NickNaruto

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 08 September 2010 - 17:00

Goku με χιλιααααα...Αν και ποτε δεν ημουν φανατικος οπαδος του Dragonball τον Goku τον παω πολυ γιατι ειναι καλος...και προσπαθει να προστατεψει τους αλλους...Γιατι ποτε κανεις (σχεδον) δεν ψηφιζει Goku?? btw

#4 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 08 September 2010 - 19:18

Vegeta + Freeza ....
Posted Image

#5 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 08 September 2010 - 19:20

Vegeta + Freeza ....


Freeza?????

#6 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 08 September 2010 - 19:24

Frieza, Freezer ..
http://dragonball.wikia.com/wiki/Frieza
εμφανίζεται με διάφορα ονόματα ..
Posted Image

#7 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 08 September 2010 - 19:25

Frieza, Freezer ..
http://dragonball.wikia.com/wiki/Frieza
εμφανίζεται με διάφορα ονόματα ..


αλλο εννοω...που κολλαει η Frieza?

#8 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 08 September 2010 - 19:25

Αν και δεν το εχω δει ποτε (μονο απο ANT1) και απλα εχω παιξει τα παιχνιδια οι αγαπημενοι ειναι Vegeta + Trunks αλλα ξεχασα να τον ψηφισω XD


2bbd14fc.jpg


#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 September 2010 - 19:29

αλλο εννοω...που κολλαει η Frieza?


O Frieza είναι χαρακτήρας στο dragonball, τί που κολλάει?:blurah5:

Εμένα ο αγαπημένος μου ήταν το χελωνοντζίνι...:kakaka:

xbJ3b2w.jpeg


#10 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 08 September 2010 - 19:30

O Frieza είναι χαρακτήρας στο dragonball, τί που κολλάει?:blurah5:

Εμένα ο αγαπημένος μου ήταν το χελωνοντζίνι...:kakaka:


Σαν φανατικός οπαδός το ξέρω πολύ καλά εννοώ που κολλάει στο poll...(μην πετάτε άσχετα θέματα)

#11 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 September 2010 - 19:33

Κάτσε για να καταλάβω...Στον τίτλο λες ή δεν λες να πούμε ποιος είναι ο αγαπημένος μας χαρακτήρας από το dragonball? Ε, επειδή στο poll δεν τους έχεις βάλει όλους δεν σημαίνει ότι ο άλλος θα απαντάει μόνο αυτούς που έχεις βάλει...Εμένα μου φαίνεται απολύτως λογικό και καθόλου άσχετο kkthnxbb

xbJ3b2w.jpeg


#12 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 08 September 2010 - 19:36

Κάτσε για να καταλάβω...Στον τίτλο λες ή δεν λες να πούμε ποιος είναι ο αγαπημένος μας χαρακτήρας από το dragonball? Ε, επειδή στο poll δεν τους έχεις βάλει όλους δεν σημαίνει ότι ο άλλος θα απαντάει μόνο αυτούς που έχεις βάλει...Εμένα μου φαίνεται απολύτως λογικό και καθόλου άσχετο kkthnbb


Καλά Καλά έχεις δίκιο...άπλα έχω την εντύπωση ότι για άλλο λόγο το έγραψε...btw τον χελονοντζινι δεν το εχω περιλαβει στο poll...αρα ψήφισαι κατι αλλο

#13 ebiliopoulos

ebiliopoulos

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 21 September 2010 - 21:51

VEGETA εννοείται....Ο καλύτερος. Μπορεί να μην είναι στο power level του Goku αλλά έχει ωραίο στυλάκι

#14 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 21 September 2010 - 23:20

VEGETAAAAAAAAAAAAAAA!! Vegeta! Vegetaki! Vegetouli!! Vegiee-kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun!!!!:awww::nbleed::blush2::kyaaa::yahoo::joyful::kawaii::wooi2::lovulovu:

Νομιζω οτι εγινα κατανοητη!!!:hihi2:

ΦΥΣΙΚΑ και ψηφισα τον Vegeta για πολλους λογους:
1) το στυλακι του

2) το eye candy

3) ηταν ο μονος ρεαλιστικος χαρακτηρας της σειρας. Ο μονος που ειχε σοβαρο τραυματικο παρελθον, και ειχε δικαιωμα να αισθανεται μισος και φθονο. Ο μονος που ξεσκιζοταν στην προπονηση και τα εδινε ολα μονο και μονο για να ερθει την επομενη ενας βλακας ονοματι Goku και να του ανακοινωσει οτι απο χθες που ηταν στο 3000 επιπεδο εφτασε στο 9000!!! Ημαρτον δηλαδη.

4) Επισης ο μονος που παροτι μισουσε τους παντες τελικα εκανε μια οικογενεια και θυσιαστηκε γι αυτην (οχι σαν καποιους αλλουςγνωστους-αγνωστους που προτιμουσαν να μεινουν ψωφιοι μακρια απο την οικογενεια για 7 χρονια....ΖΩΟΝ)

5)he's a jerk to the core........but a fucking too good looking jerk to the core with some very good +!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#15 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 22 September 2010 - 02:28

Aπο τους ανθρωπους καλυτεροι μου ηταν παντα ο Yamcha και ο Tien.Xωρις αυτους το later half του Dragonball Ζ εχασε πολλα.Μιλαμε για τυπους με φοβερο attitude και τεχνικη και ειναι τοσο διαφορετικοι μεταξυ τους ωστε συμπληρωνει φοβερα ο ενας τον αλλον.Βεβαια να συμπληρωσω οτι δεν μαρεσουν σε ολες τις φασεις τους.Πχ η αγαπημενη μου περιοδος του Tien ηταν εκει στο τελος του πρωτου DB στο 23ο πρωταθλημα,οπου ηρθε εντελως badass,ξεφτυλισε τον Tao και εφυγε για τους καταρακτες παλι με μια manly γρατζουνια στο στηθος.

Ο Yamcha παλι ηταν αντιπαθητικος φλωρακος στην αρχη του db.To παιζε bandit ρεμπελος και παραλληλα κυνηγουσε φουστανια.Η καλυτερη φαση του ηταν εκει που χε βαρεθει την Βulma στην αρχη του Z,ειχε ξανααφησει χαιτη και επαιζε baseball,αθλημα που του ταιριαζε αψογα.

Απο κει κε περα παντα γουσταρα τον Piccolo.Και εμφανισιακα ηταν εντυπωσιακοτατος αλλα και σαν χαρακτηρας ειχε απο το περισσοτερο βαθος.Μερικα απο τα αγαπημενα μου επεισοδια εινα με αυτον.Απο την θυσια του στην μαχη με τον Nappa ως τα μαθηματα οδηγησης.Dude takes badassness to a namekian level...

edit:Nα συμπληρωσω οτι απο τους namekians μαρεσει πολυ και ο Nail.

To Ζ oμως δυστηχως για καποιους ηταν υπερβολικα επικεντρωμενo στους Sayians και ετσι πρεπει να αναφερω και εναν απο αυτους.Trunks ανετα.Κατ αρχας και **** τα original character designs.Αλλα η ολη φαση με το time travel ηταν πολυ καλη.Το ιδιο και οι ταινιες αφιερωμενες σε αυτον.Mακραν οι καλυτερες.Η σκηνη στο παρελθον του που ουρλιαζει και τρεχουν αιματα απο τις γροθιες του,αφου ειδε τα αισχη που προηγηθηκαν ειναι απιστευτη.Το ιδιο και η συναντηση με τον Tapion.Παιδι ομως δεν μαρεσει και στο gt εγινε υπερβολικα douchebag...
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.