Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Zetman


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 07 January 2012 - 18:01

Εγω απο την αλλη καθε 30 περιπου chapters το βαριεμαι και το σταματαω. Φυσικα μετα απο επαρκες χρονικο διαστημα το συνεχιζω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι η πλοκη μου αφηνει τετοια γευση.

#17 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 07 January 2012 - 18:11

Εγω απο την αλλη καθε 30 περιπου chapters το βαριεμαι και το σταματαω. Φυσικα μετα απο επαρκες χρονικο διαστημα το συνεχιζω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι η πλοκη μου αφηνει τετοια γευση.


Καλό ειναι αλλα δεν διαχειριζονται σωστά το pacing. Και γω κάπως έτσι είμαι.

stasou%2520mygdala.jpg


#18 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 April 2012 - 00:25

Το διαβάζω εδώ και καμιά εβδομάδα. Μέχρι και τον δέκατο πέμπτο τόμο έφτασα.

Spoiler:


Και τώρα μερικές γενικότερες εντυπώσεις από το σύνολο του έργου. Οι μάχες αν και καλογυρισμένες, δεν παρουσιάζουν απολύτως κανένα ενδιαφέρον.
Spoiler:
Ούτε στα χειρότερα shounen να βρισκόμασταν δηλαδή.

Οι κακοί που είναι τσιράκια, δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον. Όλα όσα λένε είναι ασήμαντα και δεν αξίζει να τα διαβάζεις. Το ίδιο ισχύει και για τις περισσότερες μικρές ιστορίες που πλαισιώνουν την κύρια αφήγηση. Εξαίρεση αποτελούν φυσικά οι σκέψεις του Kouga περί δικαιοσύνης.

Πολλές αχρείαστες σκηνές γυμνού. Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται για αυξημένο ρεαλισμό ή είναι απλά μια απέλπιδα προσπάθεια να φανεί ώριμο το έργο όμως προκαλεί αμηχανία στη καλύτερη περίπτωση και αφαιρεί πολύ από την δραματικότητα της ιστορίας, πχ
Spoiler:

Edited by Nikos1451, 25 April 2012 - 00:28.


#19 Moefag

Moefag

    萌え~!

  • Members
  • 59 posts

Posted 26 April 2012 - 17:43

Πολλές αχρείαστες σκηνές γυμνού.

Δεν θυμάμαι την συγκεκριμένη σκηνή που αναφέρεις στο spoiler, αλλά γενικότερα στην σειρά το γυμνό χρησιμοποιείται με το ίδιο τρόπο που χρησιμοποιείται και στο Berserk. Για fanservice και επειδή και καλά είναι ώριμο manga. Ευτυχώς δεν καταναλώνει πολλά panels για δαύτη.
Spoiler:

Edited by Moefag, 26 April 2012 - 18:35.


#20 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 26 April 2012 - 18:10

Εννοείς το σημείο
Spoiler:
Κι εγώ αναρωτήθηκα βέβαια για το αν χρειαζόταν.

#21 helo

helo

    lonely boy

  • Members
  • 373 posts

Posted 15 October 2012 - 22:29

http://www.mangareader.net/zetman/181/4
τι να λέμε τώρα....
Posted Image
the good the bad and the Hiratsuka

#22 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 16 October 2012 - 09:02

Είχα δει τα raws από αυτό και πραγματικά, ΚΑΙΓΟΜΟΥΝ να δω τί λένε. (καιρός ήταν οι evil_genius να κουνηθούν!)

Spoiler:


Αχ και να τα βγάζουν πιο συχνά τώρα...! :nanteee:

Posted Image


#23 mugiwarapontios

mugiwarapontios

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 01 April 2013 - 21:45

Zητω το .aNiMe//gr
τι εγινε ρε παιδια που πηγε το αγαπημενο μας zetman ξερει κανεις γιατι σταματησε?

Ζητω οι moderators.

Edited by ice_hime, 01 April 2013 - 21:58.
viva la revolution


#24 helo

helo

    lonely boy

  • Members
  • 373 posts

Posted 01 April 2013 - 23:16

έχω δει RAW μέχρι 200+, αλλά οι evil_genius είναι λίγο αργοί, ίσως να το έχουν παρατήσει πλήρως...
Posted Image
the good the bad and the Hiratsuka

#25 mugiwarapontios

mugiwarapontios

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 14 May 2013 - 22:07

200?? τωρα ξεκινησαν κουτσα στραβα και βγαλαν 3 chapters, αλλα οχι λιγο, πολυ αργοι ειναι εφωσον εχει βγει μεχρι 200.. COME ON SCANLATORS WE NEED YOU!

#26 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 14 August 2014 - 21:46

Διαβάζει ακόμα κανένας?Βγήκαν σήμερα 4 chapters και έμαθα ότι στα raws γίνεται χαμός αλλά με αυτά τα releases όποτε το θυμηθούνε σκοτώνει το hype.Επίσης http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-07-19/zetman-dark-hero-manga-act-1-ends/.76809


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#27 helo

helo

    lonely boy

  • Members
  • 373 posts

Posted 14 August 2014 - 22:26

γίνεται όντως χαμός

Spoiler:
, περινένω να μεταφραστούν βέβαια


Posted Image
the good the bad and the Hiratsuka

#28 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 12 February 2015 - 13:36

Βγήκαν μετά από κανά 6μηνο 5 chapters άμα θυμάσται τίποτα διαβάστε τα...


                                                                                                                                                09pntFA.png?1