Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Escape The Fate


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Portgas D. Spark

Portgas D. Spark

    ''ThiS WaR iS MinE''

  • Members
  • 152 posts

Posted 01 August 2010 - 00:58

οχι θεμα για Escape The Fate ακομα...απιστευτο....για να απολαυσουμε κανα τραγουδακι τους!!:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=02Me9nPk5ro[/media]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=p4I7Ak1N2z8[/media]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=BfO0TjJrTEU[/media]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=GyzbQ0Gdg3w[/media]

Posted Image


#2 ChopperFan93

ChopperFan93

    Anime Amateur

  • Members
  • 122 posts

Posted 01 August 2010 - 01:28

Λοιπον δεν θα κλαψομουνιασω για την φυγη του Ronnie Radke λογω των μπλεξιματων του με τον νομο,απλα θα πω πως το Τhis War Is Ours ειναι ΔΙΣΚΑΡΟΣ.Alternative πορωσεις με metal περασματα και με κιθαρες που σπερνουν.Και οσο κ αν δεν γουσταρουμε τον monsieur Craig με τις emo-παρεες του παραδεχομαστε πως χωρις αυτον το This War... δεν θα ταν ετσι οπως ειναι τωρα!
Posted Image

#3 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 01 August 2010 - 01:36

Εγώ πάλι θα παραπονεθώ λίγο xD

Πιστεύω ότι οι παλιοί Espace The Fate ήταν καλύτεροι, όταν ήταν ο Radke ακόμη lead vocal. Από τότε που έγινε το συμβάν και τα λοιπά, αν και φυσικά δεν μπορώ να δικαιολογίσω τον τραγουδιστή γι' αυτό που έγινε, η μουσική τους μου ξένιζε. Δεν μου φαινόταν απλά οι Espace The Fate. Φυσικά δε λέω ότι πια η μπάντα δε βγάζει καλή μουσική και φυσικά πιάνει ακόμα, αλλά έχει χάσει πάρα πολλούς από τους παλιούς φανς.
Θα προτιμούσα να είχαν δημιουργήσει μια κανούρια μπάντα, και να μην συνεχίσουν ως ESTF. Βέβαια, με το δίκιο τους συνέχισαν αφού ήθελαν να προστατέψουν το όνομά τους, αλλά πραγματικά η γνώμη μου είναι ότι θα ήταν καλύτερο να δημιουργούσαν καινούρια.

Όπως επίσης, και προτιμούσα το παλιό στυλ των τραγουδιών τους. Και ο Mabbitt κάνει αρκετά καλή δουλειά, αλλά πραγματικά τον προτιμούσα στους Blessthefall. Εκεί κολλάει. Το στυλ του και η φωνή του, ταίριαζε πολύ περισσότερο στο πρώην συγκρότημα. Μου φαίνεται σαν να έχει αλλάξει τελείως, και προβάλλει τελείως διαφορετικό άτομο.

Βέβαια, τα καινούρια τραγούδια τους είναι επίσης πολύ καλά, καλή μουσική και ο Craig έχει ωραία φωνή έτσι και αλλιώς. Μπορώ να πω ότι συνεχίζουν καλά.

#4 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 01 August 2010 - 20:31

I only like this song
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wsdrJmXzISs[/media]


2bbd14fc.jpg


#5 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 09 August 2010 - 18:34

χαλιετε ο Craig στους etf δεν χρησιμοποιει καθολου Screamo φωνη, Καλυτερα ηταν στους btf πιστευω...
O Ronnie Radke ηταν ναρκομανης για αυτο τον λογο τον βαλανε φυλακη, εχει βγει τωρα και εχει φτιαξει δικη του μπαντα
http://www.youtube.com/watch?v=RYT7Xp2MvVs

ezgif.com-resize.gif


#6 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 09 August 2010 - 21:26

αααχ οι Escape the Fate πόσο καιρό είχα να ακούσω?..Πολύ καλή μπάντα αν και όταν έφυγε ο Ronnie Radke άλλαξε λίγο ύφος νομίζω!! Κρίμα..
Τα καινούργια τραγούδια τους είναι πιο χαλαρά σε σχέση με τα προηγούμενα
, δεν έχει πολλες screamo κραυγές όχι ότι είναι κακό αυτό βέβαια, αλλά και οι φωνές τους είναι διαφορετικές!!
Ο
Craig Mabbitt είναι καλός τραγουδιστής και μου άρεσε από τότε που ήταν με τους Bless The Fall έχει καλή φωνή και ταιριάζει με το band αυτό, αλλά ήταν καλύτερα με τους BTF πιστεύω.

..Παντως αγαπημένος μου στο συγκρότημα είναι ο Max Green bass guitar!!!:love:,
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#7 Portgas D. Spark

Portgas D. Spark

    ''ThiS WaR iS MinE''

  • Members
  • 152 posts

Posted 25 September 2010 - 11:17

Σχεδον ολα τα κοματια απο την Mabbit εποχη και μετα,ειναι σαν metal καψουροτραγουδα....εμενα απο το Band αγαπημενος και ειδωλο ειναι ο Robert(drumer)!!
Οσο για Ronnie,δεν βγηκε ακομα απο την φυλακη...τον Νοεμβριο βγενει...και δεν μπηκε για ναρκωτηκα μεσα...οπως υποστηριζουν οι περισσοτεροι...αν ηταν ετσι θα εμπεναν ολοι οι τραγουδιστες!το εχω ψαξει για τον συγκεκριμενο!
τωρα στο νεο album που ετοιμαζουν για Νοεμβριο,εχουν πει οτι θα ειναι κατι σαν τα παλια :/
θα διξει...εγω μεχρι στιγμης αρκουμε με τα 3 που εχω ποσταρει στην αρχη,απο το τελευταιο
και ολα τα παλια... :P

[media]http://www.youtube.com/watch?v=iiiz8m2IP2Q[/media]

Posted Image


#8 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 25 September 2010 - 11:42

1000 φορες ronnie!!!ακούστε "the day η left the womb"και θα με θυμηθείτε...δεν λέω καλός είναι και ο craig αλλα θα τον προτιμούσα στους bleesthefall
όσο για την υπόθεση με την φυλακή λένε ότι σήκωσε πιστόλι σε κάποιον(νομίζω δεν τον σκότωσε)...not sure

#9 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 25 September 2010 - 12:02

Πωπω όσοι απάντησαν σε αυτό το thread, στην ηλικία τους δεν έχουν τον αριθμό 2 μπροστά... Τόσο πολύ μεγάλωσα?

Από τα αγαπημένα συγκροτήματα και μάλλον θα μαι Λονδίνο να τους ακούσω το Δεκέμβριο live μιας και Ελλάδα δε κόβω να ρχονται ποτέ. Με τον Ronnie θεωρώ η μπάντα ήταν καλύτερη, η φωνή του ήταν εξαιρετική και πολύ χαρακτηριστική. Το καλύτερο τους κομμάτι μακράν κατ εμέ το Not Good Enough for Truth in Cliche. Δύσκολα θα ξαναβγάλουν τέτοιο τραγούδι.

#10 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 25 September 2010 - 12:37

Shit > Escape The Fate

Νταξ δεν τα ισοπεδωνουμε ολα, απλα εχουν αυτο το κατι που με διωχνει μακρια....
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#11 Portgas D. Spark

Portgas D. Spark

    ''ThiS WaR iS MinE''

  • Members
  • 152 posts

Posted 25 September 2010 - 13:34

Πωπω όσοι απάντησαν σε αυτό το thread, στην ηλικία τους δεν έχουν τον αριθμό 2 μπροστά... Τόσο πολύ μεγάλωσα?


:o
Παρε με μαζι ρε! xD
ή πανε back stage και πες τους να περασουν μια βολτα απο Ελλαδα... :P
Not Good Enough For Truth In Cliche το πρωτο τους κομματι που με πορωσε...και εχω μαθει ολα τα λογια απ εξω :P
@Mikami Teru
Σε αποθουνε??Μηπως γιατι αρχισες να ακους οταν αλλαξε τραγουδιστης!!!γιατι με Mabbit και εγω το νιωθω καπου καπου αυτο χωρις βεβαια να κρυψω οτι 3 τραγουδια τους...χωρις Mabbit δεν γινονταν...αλλα πολυ emo ρε γ@μωτο...αλλαξε και ο Max την ειδε Marlyn Manson και καλα.... :/
αι να δουμε.....

Posted Image


#12 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 25 September 2010 - 15:10

Aκουγα περιστασιακα κανα Cellar Door, Reverse This Curse(fav), μεχρι εκει. Αλλα μολις ηρθε ο Κρεγκ.....meh. Ητανε που ειμαι BTF fan και ειχα ξενερωσει, ητανε που αποgayεψανε τελειως (μεχρι και φιλια οn-stage )....και τελος. Τωρα για τα τραγουδια επι Mabbit εποχης δεν μου αρεσουνε καθολου. Μα καθολου. Που ειναι τα καταπληκτικα screams του , ε ? Στην αρχη ελεγα Mabbit back to BTF αλλα μετα βγαλανε καταπληκτικο δισκο με Beau και ξεχασα τελειως τους ETF.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image