Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

EVANGELION ANIMA ANIMATED?(Τι θα λέγατε;)


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 newtype

newtype

    Starting...

  • Members
  • 3 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Ιούνιος 2010 - 20:59

Πως θα σας φαινόταν μια anime έκδοση του Εvangelion Anima;Για όσους δεν ξέρουν τι είναι,το Anima είναι ένα νόβελ του οποίου τα chapters εκδίδονται στο περιοδικό Dengeki Hobby και εξελίσσεται σε ένα εναλλακτικό μέλλον της κλασικής σειράς,μια ιστορία ''what if'' με λίγα λόγια.
Οι EVA έχουν γίνει re-designed όντας λίγο πιο "ρομποτικές'' αυτή την φορά και τα σχέδια φυσικά είναι του Ikuto Yamashita(ορίτζιναλ mecha designer του Evangelion).
Ορίστε και κάποια λινκ με το στόρυ(συνοπτικά μεταφρασμένο)αλλά και σκίτσα από την σειρά.
http://sites.google.com/site/i2kthoughtrec/evangelion-anima

http://wiki.evageeks.org/Evangelion_Anima

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις....

#2 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:
  • LocationArah

Καταχωρήθηκε 30 Ιούνιος 2010 - 21:04

Οτιδηποτε βγαινει animated απο evangelion καλο ειναι:joyful:

qzMHWHd.png


#3 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3.927 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Ιούνιος 2010 - 23:10

Οτιδηποτε βγαινει animated απο evangelion καλο ειναι:joyful:


ειμαι σιγουρος οτι μπορουνε ανετα να βγαλουν κατι σαπιο. XD

αμα ειναι κατι καλο γτ οχι!

( ειμαι σιγουρος οτι καπου εχω κατι manga απο ενα alternative nge universe )