Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Dreams


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#31 animestarling

animestarling

    Anime Amateur

  • Members
  • 108 posts

Posted 27 August 2011 - 19:50

Χτες ειδα ονειρο οτι λεει ημουν σπιτι μου και μας ειχαν καταλαβει τα ζομπι απο το H.O.T.D και εγω τα αποθουσα με το κονταρι της σκουπας ριχνοντας τα απο το μπαλκονι...
Μιλαμε για πολυ Rei καταστασεις...

Spoiler:


#32 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 30 August 2011 - 11:37

Ονειρεύτηκα ότι άκουσα ένα 8-bit remix από ένα τραγούδι αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω ποιο ήταν. Μόλις κατάλαβα ότι ήταν το 1o opening του ttgl,έβαλα τα κλάματα για κάποιον λόγο.

#33 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 30 August 2011 - 13:31

Υπάρχει περίπτωση να έχω αναφέρει ξανά το όνειρο που είδα πριν δυο χρόνια. Το είχα δει πριν δυο χρόνια :P

Το λεπόν...
...ήμουν λέει στο Βιετνάμ και ανέμενα με αγωνία περισσή να παρακολουθήσω την ποδοσφαιρική ματσάρα ανάμεσα στην Εθνική Ομάδα της χώρας και στην Strawhats Team! Όλα καλά, όλα ανθηρά μέχρι να εμφανιστεί ο πρόεδρος των Βιετκόνγκ για να κηρύξει το ρηξικέλευθο μανιφέστο: στο ποδόσφαιρο απαγορεύονται τα γκολ! Τι το ήθελε ο άτιμος;! Τα γκολ είναι ως γνωστόν η πεμπτουσία του παιχνιδιού. Φτάνει το αναθεματισμένο νέο στα αυτιά του ηγέτη των Strawhats, του Luffy, κι αποφασίζει εν ριπή οφθαλμού να δημιουργήσει σκηνικό βαρβάτο! Κατευθύνεται πρησμένος, έχων μάτι γουρλωμένο, κατευθύνεται ο Luffy προς το σημείο του πρόγιεδρα της αντιπάλου ομάδος τε και χώρας. Ολάκερη η ασιατική ομήγυρη να τον κοιτάζει εκστασιασμένη... αφήνουσα κραυγάς τρεμάμενους τη στιγμή που Αυτός Με Το Ψάθινον Σκουφί θα εναποθέσει αέρινα και γλαφυρά τη διαμέσου φλεβών γροθιά στην αφεντομουτσουνάρα του Μεγάλου εν Βιετνάμουνουμουνου Αφεντικού! Αίμα και άμμος!
Του άξιζε του δοσίλογου!
Posted Image

#34 HakunaMatata

HakunaMatata

    Remember my name.

  • Members
  • 178 posts

Posted 30 August 2011 - 14:27

:OMG3: α ουαου!
To find Hakuna Matata,you must look beyond what you see....

#35 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 30 August 2011 - 14:32

Εγώ μια φορά είχα δει τον εαυτό μου στη Soul society να προσπαθώ για καμιά ώρα να κάνω τον Byakuya να γελάσει :OMG3: δυστυχώς δεν θυμάμαι λεπτομέρειες μόνο ότι δεν τα κατάφερα και ότι εκανε senkei... εκεί ξύπνησα...

Posted Image


#36 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 September 2011 - 11:21

πρωτη φορα βλεπω τετοιο ονειρο. βεβαια δεν εμφανιστηκε χαρακτηρας ανιμε απο την αρχη αλλα μετα.

Ημασταν λεει σε ενα πανυγηρι σε ενα παραλιακο οικισμο και την ωρα που τελειωνε να'σου ο Shinji απο το Evangelion να ετοιμαζεται να αποχωρησει οταν ειχε τελειωσει το πανυγηρι και ειχε φυγει ολος ο κοσμος.

ειχε κατι θυληκους φρουρους στην εισοδο/εξοδο, σαν αυτες του Κανταφι. Ξαφνικα κατι τις πιανει και δαιμονιζονται και ορμανε στο Shinji να τον κανουν κομματακια. Αυτος χεσμενος αρχιζει να τρεχει. Δεν ξερω τι εγινε αλλα η επομενη σκηνη τον δειχνει να εχει κατασκηνωσει σε ενα ερημοτοπο. ειναι μπροστα στη φωτια και ψηνει φαγητο (κεφτε, ψαρι, δεν ξερω). Τρεμει για τη ζωη του φοβουμενος μην τον πιασουν οι φρουροι, που μαλλον τον κυνηγανε ως τα περατα της γης.

Ξαφνικα εμφανιζεται μπροστα του η King απο το παιχνιδι King of Fighters, με λιγο πιο μακρυ μαλλι βεβαια αλλα το ιδιο κοστουμι και τον διαβεβαιωνει πως ολα ειναι πλεον καλα και δεν κινδυνευει. Ο Shinji τοτε κλασσικα ξεσπα σε λυγμους και μυξες πεφτοντας στην αγκαλια της King και τελειωσε το ονειρο.

Αυτο το ονειρο ηταν απανωτο γιατι χθες ονειρευτηκα σκηνες απο το Rose of Versailles, δεν θυμαμαι τι ακριβως, αλλα ηταν να βγει βιντεοπαιχνιδι fighting και καναν προβες και καστινγκ με τους χαρακτηρες


αυτα....

#37 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 04 September 2011 - 11:39

Είχα δει παλιότερα (αυτόν τον χρόνο) στον ύπνο μου τον Sesshomaru από Inuyasha..Λίγο μετά αφού τελειώσω το ανιμε..Δεν θυμάμαι καθόλου τι είδα

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#38 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 04 September 2011 - 15:07

Δυστυχώς προσωπικά δεν έχω δει πολλά τέτοια όνειρα αν και θέλω τόσοοοοοο πολύ Τ^Τ Αλλά η κολλητή μου συνέχεια έχει τέτοια όνειρα κι όταν λέμε συνέχεια εννοούμε σχεδον κάθε βράδυ xD Μια φορά είχε δει τον Xanxus απ'το Reborn με μια Barbie , την άλλη να τη κυνηγάει η Varia, την άλλη κάτι με fma και μια φορά είδε την England από Hetalia να την αγκαλιάζει ρομαντικά (ενώ υποτίθεται ότι δικός μου αγαπημένος χαρακτήρας είναι /ο/ και ο δικός της είναι η Αμερική /ο/) και γενικά με πολλά xD

#39 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 10 September 2011 - 10:46

Ονειρεύτηκα ότι ήταν ένας τύπος που φορούσε μια μπλούζα με αυτό το πράγμα που έχει ο Daimonhand στο avatar του και γι'αυτό ο Daimonhand του έκανε μήνυση!

#40 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 10 September 2011 - 11:01

Έλεος!!!!

Posted Image


#41 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 10 September 2011 - 12:42

Τώρα που το θυμήθηκα, την νύχτα που τελείωσα το HOTD, είδα ότι είχαν μαζευτεί όλες από τα anime και τα video games και έκαναν boob contest. Για να βρεθεί η νικήτρια ο κριτής (εγώ) έχωνε το κεφάλι του ανάμεσα και αποφάσιζε που ήταν πιο άνετα. Τελικά νίκησε η Cynthia από τα Pokemon και η Maka από Soul Eater έκλαιγε σε μια γωνία.

#42 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 11 September 2011 - 11:46

Για να βρεθεί η νικήτρια ο κριτής (εγώ) έχωνε το κεφάλι του ανάμεσα και αποφάσιζε που ήταν πιο άνετα.


ετσι πως το λες παει ο νους σε πιο hardcore πραγματα.....

#43 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 11 September 2011 - 12:09

ετσι πως το λες παει ο νους σε πιο hardcore πραγματα.....

Να στε καλά και οι δυο με κάνατε και γέλασα και ξέχασα τον καημό μου:hahaha:

8w32.jpg


#44 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 11 September 2011 - 12:10

XAXAXAXXAXAXAXAXAXAXA:hahaha:!!!!!!

Posted Image


#45 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 11 September 2011 - 16:39

ετσι πως το λες παει ο νους σε πιο hardcore πραγματα.....


Το πάνω κεφάλι.....damn I almost got my head out of the gutter.....τελικά μέσα έχει πιο πλάκα! Και ναι το innuendo ήταν σκόπιμο! :yahoo:

Edited by Terraplant, 11 September 2011 - 18:21.