Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Dreams


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#16 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 08 June 2010 - 12:27

Nice thread~

Anime όνειρα έχω δει πολλά, ούτε καν που θυμάμαι πόσα (έχω καεί :damn: ) Το πρόσφατο (χθες το βράδυ δηλαδή) ήταν ότι έπρεπε να πάω σχολείο για εξετάσεις, και ενώ στην πραγματικότητα το σχολείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου, στο όνειρο ήταν μακριά και έπρεπε να περάσω όλες τις πίστες και bosses για να φτάσω :borednn9: Bosses ήταν οι major κακοί από πολλά anime (Akatsuki, Aizen και η παρέα, ο Kira με κυνήγαγε για το στυλό μου κτλ), είχα δύναμη Devil Fruit και katon jutsu (μέχρι και zanpakuto έβγαλα κάποια στιγμή) και κάθε φορά που κέρδιζα έπαιρνα exp points και σκονάκια...

Πιο άκυρο όνειρο EVER :yahoo:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#17 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 08 June 2010 - 12:34

λοιπον ειδα προχθες ενα απο τα πιο ακυρα ονειρα. οne piece με εισβολη εξωγηινων....:hot:
λεπτομερειες δεν θυμαμαι. γενικα πραγματα οπως οτι εσωζα την nami με τον sanji :hahaha:

επρεπε να το γραψω καπου. ειχε πολυ καλο σεναριο. θα το δινα και σε κανεναν σεναριογραφο θα εβγαζα και τιποτα!!!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#18 Dramatic Heroine

Dramatic Heroine

    .:Esta soy yo:.

  • Members
  • 45 posts

Posted 08 June 2010 - 20:16

lol εγώ είχα δει τον Sasuke και την Sakura να φασώνονται στον καναπέ μου (πρέπει να κόψω τα πολλά fan arts:wet2:) και παλιότερα είδα κανα δυο φορές ότι πιλόταρα EVAs. Και κάτι με FMA είχα δει κάποτε αλλά δε θυμάμαι τι:if:.
Spoiler: Kawai L is kawai

Spoiler: DON'T CLICK HERE!!



#19 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 09 June 2010 - 17:51

Αντε καιρο ειχα να δω ανιμε ονειρο, (ειχα δει κατι με τον Ishida και εμενα που πολεμουσαμε, αλλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες).

Αυτη τη φορα η κυρια θεματολογια μας ειναι Katekyo Hitman Reborn! Λεω κυρια γιατι θα δειτε και καποιες αλλες XD.

!!!Προσοχη, ανεμενεται να ειναι πολυυυυ καμμενο (δεν ξερω πως θα το κρινεται, βεβαια)!!!

Πρωτον νομιζα πως διαβαζα το μανγκα αλλα οι σκηνες ηταν animated.
Ο πρωταγωνιστης δεν ηταν ο Tsuna αλλα ο Ninth ο οποιος ηταν σαν τον Primo σε μικροτερη ηληκια (δηλαδη σαν τον Tsuna με ξανθια μαλλια).
Ειχε ενα αδερφακι και αφου επαιξαν Playstation (ή κατι τετοιο δεν θυμαμαι) η μητερα τους πηγε να κοιμηθει και τους εδωσε να διαβασουν ενα βιβλιο ο καθενας (μαλιστα σαν παιδικα βιβλια φαινοταν).
Αυτοι βαρεθηκαν και εριξαν κατι μαλακα μπαλακια στο δωματιο της μητερας τους, η οποια φαινοταν οτι ειχε κριση με αυτα και εφυγε απο το δωματιο και πηγε στον αδερφο της που ηταν ο Willy Wonka απο το εργοστασιο σοκολατας (ασχολιαστο).
Η μητερα τους φαινοταν να ηταν κατι σαν τον Sheldon απο Bing bang theory και ο Wonka προσπαθουσε να την βοηθησει να το ξεπερασει.

Τεσπα, εγιναν κατι ενδιαμεσα εκει περα που δεν το πολυθυμαμαι και βγαινω και λιγο off-topic.
Ο Ninth συναντιεται με τον καλυτερο του φιλο που ηταν μαυρος.
Ειχε girlfriend την Sakura απο το Naruto (και το περιεργο ειναι οτι δεν βλεπω Naruto)
Πηγαν σε ενα νησακι πανω σε μια βαρκα με ενα μπουκαλι κοκκινο κρασι να κανουν σεξ και με προκαταρκτικα τα οποια δεν μπορω να τα διηγηθω γιατι με βλεπω να τρωω ban.
Στο ending τον εδειχνε σε Hyper-Dying-Will mode και ηταν ολοιδιος ο Primo αλλα με κατι cyber γυαλια (δηλαδη γινοταν μεγαλυτερος οταν ηταν σε Hyper-dying-will mode)
Ε και καπου εκει μετα ξυπνησα... και μετα μου λετε για τα δικα σας (πρεπει να γελασω ή να κλαψω?)

Οκ, πραγματικα αρχιζω να ανησυχω :hahaha:!!!

Edited by Jorg, 09 June 2010 - 18:07.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#20 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 09 June 2010 - 18:36

Jorg... στις 11 ειπαμε πως εχεις τα γενεθλια σου? Σκεφτομουν να σου παρω κανενα μανγκα αλλα πιστευω πως εκεινο το ωραιο λευκο παπλωμα με τα μανικια που δενουν απο πισω θα σου ηταν πιο χρησιμο XD.
Θα ηταν παντως υποφερτο αν δεν ειχε μεσα sakura hentai :hahaha:
Οσο για 'μενα μου φαινεται περιεργο που δεν εχω δει ποτε μου ονειρο με ανιμε μεσα.... πολλες φορες που βαριεμαι μεσα στην ταξη η στο λεωφοριο φαντασιονομαι διαφορες γελοιες καταστασεις με anime characters και anime original characters, και οσοι ειναι διπλα μου σκιαζονται XDDDDDD.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#21 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 10 June 2010 - 10:03

Αυτό το βράδυ ονειρεύτικα λέει πως βρισκόμουν σε ένα αεροδρόμιο όπου έκαναν επίθεση κάτι χρωματιστοί εξωγήινοι και εγω να αρπάζω κάτι κοοντάρια αλλα να μην μπορω να τα καρφώσω στους εχθρούς μέχρι που πήγαν να με σκοτώσουν αλλα τότε εμφανίζεται ο Vegeta και με σώζει. Αργότερα όμως, αφού βάλω rage mode και πλακώσουμε τους εχθρούς και φύγουμε με κάτι ροζ μιχανάκια με φωσφοριζέ ρόδες, πάμε σε μια σπηλιά όπου ο Goku αρχίζει να την πέφτει στον Vegeta κάπως ΕΤΣΙ....

Πρέπει να σταματήσω για λίγο να διαβάζω yaoi γιατί δεν με βλέπω καλά....:frozen:

Edited by Jiji, 10 June 2010 - 14:36.

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#22 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 posts

Posted 11 June 2010 - 00:01

πάμε σε μια σπηλιά όπου ο Goku αρχίζει να την πέφτει στον Vegeta κάπως ΕΤΣΙ....


:OMG3:omg lol!!...
Posted Image
love is being attached by his magnetic personality...

#23 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 13 July 2010 - 14:37

λολ ακουστε το δικο μου epic fail dream :

Εγω και ο Mikami απο Deathnote καναμε Anime-Over-The-Top-Reaction παιζοντας Yugioh.

Νuff' said.
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#24 konata.otaku

konata.otaku

    Show me your brave heart .

  • Members
  • 79 posts
  • LocationDigital Word

Posted 10 August 2011 - 23:34

>.<

Edited by konata.otaku, 10 August 2011 - 23:50.
baka desu

Posted Image

~Iie watashi wa sasori za no onna
Oki no sumu made warau ga ii wa~


#25 Caliburn

Caliburn

    ZzZzZzZz

  • Members
  • 102 posts

Posted 13 August 2011 - 00:43

2 Ονειρα εχω δει που να εχουν σχεση με Animes:

1) Ημουνα λεει ο Sasuke και μπορουσα να κανω Fire Style: Fire Ball Jutsu και Chidori.....

2)Ημουνα ο Tsuna και με κυνηγαγε καπιος μεσα σε ενα δασος (και οι 2 πετουσαμε-_-)
Spoiler:
Μέγιστο επιτρεπτό ύψος υπογραφής: 250 pixels

The .aNiMe//GR Team

#26 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 21 August 2011 - 15:54

Εγώ πάλι όποτε έχω δει όνειρο anime δεν μου πετυχαίνουν οι επιθέσεις . Πολύ σπάσιμο μιλάμε !!!

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#27 HakunaMatata

HakunaMatata

    Remember my name.

  • Members
  • 178 posts

Posted 22 August 2011 - 16:13

Έγω είχα ένα υπέροχο όνειρο σχετικό με anime!!!!
Ήμουν στην τάξη σε τεστ μαθηματικών(ως εδώ ήταν εφιάλτης) και εκεί που πάλευα και έστιβα το μυαλό μου,μπουκάρει από την πόρτα ο Sanji,γυρνάει και μου λέει "τι τα θες τα μαθηματικά?Στην απέραντη αναζήτηση για το one piece δεν χρειάζονται,θα βάζουμε την nami-chan να τα κάνει" όλα αυτά καθώς προχωράει πρς το μέρος μου,μου φιλάει το χέρι και μετά με ειασε όπως πιάνουν τις πριγκιπισσες κ φύγαμε από το παράθυρο με τον μαθηματικό μου να ωρίεται από πίσω μας.........:kawaii:
και μετά ξυπνησα.Ωστόσο είχα τέλεια διάθεση όλη μέρα!!!:D
To find Hakuna Matata,you must look beyond what you see....

#28 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 23 August 2011 - 11:12

Anime όνειρα έχω δει πολλά, το πρόβλημα είναι οτι σπάνια θυμάμαι το σενάριο από οποιοδήποτε όνειρο που βλέπω :uhh:
Posted Image

#29 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 23 August 2011 - 12:24

Δεν εχω δει ποτε anime-ονειρα :S
Προχθες μονο ειδα οτι στην anime.gr, εγινε ο Kalamaris admin.
What is this, i dont even...


2bbd14fc.jpg


#30 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 25 August 2011 - 16:26

Δεν εχω δει ποτε anime-ονειρα :S
Προχθες μονο ειδα οτι στην anime.gr, εγινε ο Kalamaris admin.
What is this, i dont even...

Προφητη μου εσυ:hehehe:.
Εγω λοιπον ειχα δει ενα τρομερα κουλο.Παλευαν απο διπλα τα eva του shinji και της asuka και εγω ημουν σε ενα τριτο που εμοιαζε σαν να ξεπυδισε απο καλβιν και χομπς και..........κοιμομουνα.Srsly εχω δει πολλα ονειρα που κοιμαμαι,μια αλλη φορα που ειχα διαβασει το χομπιτ ονειρευτηκα οτι κοιμομουν πανω στο βιβλιο (σε μεγθυνση).

Το αλλο ωραιο ηταν που ανεβαινια με την yoko(12k) σε ενα βουνο με κερασια και για καποιο λογο δεν μου αρεσε καθολου.Anyway βλεπω πολλα τετοια surreal ονειρα:hypno:

sc5bab.jpg