Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bakugan vs Pokemon vs Gormiti vs Dragonball vs Digimon vs Yu-gi-oh


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

Poll: Bakugan vs Pokemon vs Gormiti vs Dragonball vs Digimon vs Yu-gi-oh (68 member(s) have cast votes)

Bakugan vs Pokemon vs Gormiti vs Dragonball vs Digimon vs Yu-gi-oh

  1. Bakugan (2 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  2. Pokemon (20 votes [29.41%])

    Percentage of vote: 29.41%

  3. Gormiti (3 votes [4.41%])

    Percentage of vote: 4.41%

  4. Dragonball (22 votes [32.35%])

    Percentage of vote: 32.35%

  5. Digimon (12 votes [17.65%])

    Percentage of vote: 17.65%

  6. Yu-gi-oh (9 votes [13.24%])

    Percentage of vote: 13.24%

Vote Guests cannot vote

#31 Jimking

Jimking

    Anime Amateur

  • Members
  • 134 posts

Posted 25 April 2011 - 17:25

To Dragonball δεν κολούσε ρε παιδιά εδώ. Πάντως το ψηφίζω 1ο. Το Ζ όμως και επίσης Digimon > Pokemon
Posted Image

#32 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 01 May 2011 - 13:33

Bakugan και gormiti ειναι φριχτη προσπαθεια να αναγεννησουν το ειδος των αλλων.Τα digimon και τα pokemon ειναι και τα 2 ιδανικα για παιδει αλλα λογω μεγαλυτερης προτωτυπιας κερδιζουν τα Pokemon by a hair.Τα yu-gi-oh ειναι λιγουλακι πιο ενδιαφεροντα απο τα pokemon οποτε παλι κερδιζουν By a hair.Ομως το dragonball τα παταει ολα κατω.Ειναι σχεδον αδικο που ειναι στη λιστα........

sc5bab.jpg


#33 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 03 May 2011 - 22:45

meh, δεν έχει bayblade και medabots



#34 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 03 May 2011 - 23:52

'Οντως ρε παιδιά,το dragonball αδικία να είναι στην λίστα:redcard2:

Από τα άλλα θα πω το Digimon απ' όσο το θυμάμαι όταν το έβλεπα πιτσιρικάς.Το θεωρώ κλάσης ανώτερο από τα άλλα 3(το Βakugan δεν το χω δει)και πραγματικά γούσταρα όταν το έβλεπα.Το θεωρώ κορυφή για το target group του καθώς δεν εκνεύριζε το παιδί π.χ με άπειρα pokemon η' κάρτες,αυτοτελείς ιστοριούλες και με κακούς που γινόταν καλοί.Γρήγορο και ευθυγραμμισμένο σενάριο,με συγκεκριμένο ''άρχοντα του σκότους'',με ένα συνεχές win or die σκηνικό,και φυσικά με γαμάτες μάχες.

Πορώθηκα τώρα,πάω να το ξαναδώ:rofl::bleh:

#35 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 22 May 2011 - 03:06

Τα προιόντα αυτά έχουν να κάνουν με την τάση του ανθρώπου να είναι συλλέκτης. Το Dragonball είναι ΑΚΥΡΟ στην ψηφοφορία γιατί έχει να κάνει με shonen ΞΥΛΟ !
Έχουμε λοιπόν...
Digimon > Pokemon Anime. Πόρωση είχα πάθει μικρός ! BRAVE HEART 4 LIFE !!!
Yugioh > Pokemon in the trading card game. (Επίσης καλή φάση να πορωθείς με κάτι αν δεν έχεις τι να κάνεις)
Pokemon >>>> Everything in Video games. Και επειδή κολλάω μέχρι και σήμερα, θα ψηφίσω αυτο.
Aπό Bakugan και Gormiti δεν έχω ιδέα..
Posted Image

#36 Astrinos

Astrinos

    /人 ◕ ‿‿ ◕人\

  • Members
  • 201 posts

Posted 22 May 2011 - 23:34

Πόκεμον φυσικά μιας κι απ' τ' άλλα δεν είχα φάει τόσο κόλλημα, όσο για το Gormiti & το Bakuman δεν έχω άποψη λόγο του ότι έπαιξαν πιο πρόσφατα στην tv..... :D

Edited by Paparizikos, 22 May 2011 - 23:46.

Posted Image


#37 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 23 May 2011 - 18:03

Γελασα οταν ειδα το Gormitti να υπαρχει ως επιλογη...
Τι σχεση εχει με τα ανιμε αυτο το καφρικο εκτρωμα για μικρα παιδια?

Επεισης, αδυνατω να καταλαβω τι σχεση εχει το dragonball με τα υπολοιπα...

Whatever, εγω για καποιο λογο ψηφισα Digimon.
Εχω ασχολιθει περισσοτερο με pokemon, dragonball κλπ, αλλα ο κοσμος των digimon μου προξενει ενα περιεργο ενδιαφερον που δεν εχω ανακαλυψει πληρως.

Whatever...:borednn9:

O6rrvsU.jpg