Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

ROCK WAVE FEST. SUCKS


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 12:49

Δεν μπορώ αλλο............. κρίμα δεν είναι ρε παιδιά :despair: :despair: :despair: :despair:
Έμαθα πως βουλγαρία με 150 πρπ ευρώπουλα βλέπεις 5ήμερο με (προσοχη μην σας πέσουν τα αυτιά (tool, metallica, machine head, iron maiden, joe satriani vai κτλ. dream theater........ ουφ..)
Και εμείς καλώς τα δεχτήκαμε (και πάλι) wasp, twisted sister κτλ. κτλ.....
ΈΛΕΟΣ______ΕΛΕΟΣ__________ΕΛΕΟΣ_________ΕΛΕΟΣ :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair:
Δημοσιευμένη  εικόνα
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 16:44

Δύο μέρες Rockwave. ΔΥΟ μόνο. Και να έρθουν οι Moonspell, εγώ θα λείπω εκείνη την περίοδο. ¶σε που ακούγονταν από φήμες ένα σωρό συγκροτήματα. Τέλος πάντων,ελληνικό Rockwave 2006 Sux :cry:

E5VV38U.jpg


#3 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 17:01

γιατί τα λέτε αυτά ρε παιδιά αφού στις 10 παίζουν οι guns 'n roses! :calm:
προσωπικά προτιμώ τον παίδαρο,τον axle εννοώ καλέ :bleh: :bleh: από τον άχρηστο satriani που δεν ξέρει να παίζει κιθάρα! :laughing:
πέρα από την πλάκα φέτος το φεστιβάλ είναι για κλάματα,τουλάχιστον πέρισυ ήρθαν οι black sabbath,και μόνο που σκέφτομαι εκείνη τη μέρα ακόμα χ...ω ποτάμια!!!
συγνώμη για την έκφραση αλλά έτσι νιώθω! :happy2:

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 19:20

Ναι το έχουν κάνει καρνάβαλο το θέμα.... :dry:

Πάντως το μόνο Rockwave που μου έμεινε αξέχαστο ήταν το 1998 με Τρύπες....και για τελείωμα Nick Cave and the Budseeds στα ντουζένια τους....α ρε καιροί τότε...(ναι είμαι απο τα χούφταλα εδώ μέσα)... :sleep:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 21:30

γιατί τα λέτε αυτά ρε παιδιά αφού στις 10 παίζουν οι guns 'n roses! :calm:
προσωπικά προτιμώ τον παίδαρο,τον axle εννοώ καλέ :bleh: :bleh: από τον άχρηστο satriani που δεν ξέρει να παίζει κιθάρα! :laughing:
πέρα από την πλάκα φέτος το φεστιβάλ είναι για κλάματα,τουλάχιστον πέρισυ ήρθαν οι black sabbath,και μόνο που σκέφτομαι εκείνη τη μέρα ακόμα χ...ω ποτάμια!!!
συγνώμη για την έκφραση αλλά έτσι νιώθω! :happy2:


Τι λες ρε ο Satriani δεν ξέρει να παίζει κιθάρα? Ε, τότε ποιος ξέρει?

#6 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 21:46

Δες το εικονιδιάκι " :laughing: " που έχει βάλει δίπλα, και την φράση που έγραψε "πέρα από την πλάκα". Οποιοσδήποτε άνθρωπος έχοντας σώας τας φρένας δεν θα έλεγε τέτοια πράγματα. :bleh:

E5VV38U.jpg


#7 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 22:53

Ώπα... είμαι fun του satriani και η γνώμη μου είναι οτι είναι λίγο δύσκολο να βγάλεις πλέον με τον καινούριο δισκο 20 κατα σειρά.... Και υπ'όψην ο satriani δασκάλεψε Steve vai και kirk hammet... Να προσέχουμε λίγο τι λέμε.... Δεν λέω guns n roses respectάρουν όπως και οι υπόλοιποι καλλιτέχνες προς θεού...
Πάντως όποιος ή ότι καλό συγκρότημα και να έρθει θα δυσκολευτεί έστω να βγάλει και μια νότα στην Ελληνική ατμόσφαιρα.....
Απαλεψιά και Μούφα μόνο αυτό έχω να πω....... :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :dwarf: :dwarf: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair: :despair:
Δημοσιευμένη  εικόνα
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#8 xHatebreedx

xHatebreedx

    Animeρος

  • Retired Staff
  • 394 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 23:00

Ok, δεν περιμενα να ακουσω συγκροτηματα πιο καινουρια απο τα ΚΑΠΗ που κλεισανε στο Rockwave. Μιας και οι διοργανωτες δεν προσφερουν λεφτα, αρα θα παρουν τους τελειωμενους ροκαδες/μεταλλαδες.
Για μια ακομη φορα η Ελλας θα ζησει στον Μεσαιωνα και αυτο το καλοκαιρι :greece: :despair: .

Απο τα ιστορικα συγκροτηματα που θα ερθουν(οχι στο Rockwave), μονο οι Pearl Jam αξιζουν κατ'εμε, μιας και μεγαλωσα για κανα 2 χρονια μαυτους.

Satriani και Vai (αλλα και Petrucci-Dream Theater) εχω δει ζωντανα, με τους Dream Theater να τους εχω δει δυο φορες. Οποτε απο κορυφαιους κιθαριστες εν ζωη(και εν ακμη) ειμαι καλυμμενος.

#9 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 23:05

παιδιά όπως είπε και phantom μια πλακίτσα έκανα ο καημένος,εννοείται ότι σε satriani προσκηνάμε :respect:

#10 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούλιος 2006 - 23:32

παιδιά όπως είπε και phantom μια πλακίτσα έκανα ο καημένος,εννοείται ότι σε satriani προσκηνάμε :respect:


και Malmsteen :hehe: :hehe:

#11 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούλιος 2006 - 15:41

Καταρχην περα απο τα rockwave '96 (Slayer, Blind Guardian, οι δικοι μας Nightfall κ.λ.π) και του '99 (Sodom, Immortal, akoma δακρυζω απο συγκινηση), δεν εχω μπει στον κοπο να ασχοληθω γιατι το θεμα με αφηνει αδιαφορο.

Θελω να σταθω σε ενα σημειο απο το post του Neji_igore που γραφει "wasp και μλκιες".
Φιλε μου, ελπιζω να μην βαζεις και τους W.A.S.P. στο σωρο με τις "μ@λ@κιες"
που περιγραφεις.
Για να μην παρεξηγηθω, δεν ειμαι ο πωρομενος οπαδος που θιχτηκε και postαρει μπινελικια. Ευτυχως εχω μεγαλωσει λιγακι :happy2:

Απλα θελω να τονισω οτι μιλαμε για ενα συγκροτημα που μεχρι και περσι εβγαζε ακομα δισκους και εχουν προσφερει και αυτοι το δικο τους μεριδιο σε αυτην την υπεροχη μουσικη που λεγεται Heavy Metal!!!

Ας μην βιαζομαστε να μειωσουμε ενα συγκροτημα επειδη δεν συμφωνει με τα προσωπικα μας γουστα :kakashithumbup:
All hail the machine
Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούλιος 2006 - 18:09

Δίκιο έχεις απλα με μπρίζωσε το όλο θέμα γιατί δεν έχω πάει σε κανένα φεστ. λόγω οικονομικών και απόστασης εννοείτε. Κ επειδή πέρισυ είδα wasp και μου άρεσαν αρκέτα δηλ. το 30άρικο άξιζε.....!!!!!
Μην μασάτε θα ξαναρθούν μικρές χαρές :clap: :clap: :clap: :clap:
Δημοσιευμένη  εικόνα
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#13 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούλιος 2006 - 23:00

Οντως φετος το rockwave eiναι αδιαφορο.οι twisted αξιζοθν λιγο oi frost kai oi wasp.παντος ακουσα απο την εκπομπη μεταλ zone (pου δυστυχως σταματησε) οτι οι WASp οταν ηρθαν παιξαν poly ligo στη θεσ/νικη.
περσι δε θυμαστε το κλεψιμο που εγινε στο αλλο festival που τοσος κοσμος πληρωσε τζαμπα για να δει anthrax k.t.l kai telika egine μπουρδελο.(συγγνωμη για την εκφραση αλλα....Ελλας το μεγαλειο σου. μονο για τα σκυλαδικα ειμαστε.)

#14 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2006 - 14:44

Ρε παιδια δεν την μπορω τη μιζερια :dwarf:
Ενταξει μπορει σαν χωρα να μην ειμαστε στην κορυφη των διοργανωσεων και το 90% των διοργανωτων να ειναι φραγκοθηρες, αλλα καντε μια ιστορικη αναδρομη και δειτε ποσα συγκροτηματα εχουν ερθει στη χωρα μας!

Εγω σαν περηφανος Ελλην μεταλλας :greece: εχω δει αρκετα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα ζωντανα.
Οκ, Rockwave festival sucks big time, απο λαθος διοργανωσης και επειδη εχει γινει μια προσπαθεια να μαζευονται συγκροτηματα απο διαφορους μουσικους χωρους, με αποτελεσμα να δυσαρεστουνται η' οι μεν η' οι δε.
Οι πιο σκληροπυρηνικοι παραπονιουνται για τα πολλα "χλεχλεδικα" συγκροτηματα που ερχοντα, και τα ατομα με πιο light γουστα, παραπονιουνται για "ολους αυτους τους απλυτους καφρους που μας κουβαλιουνται καθε χρονο".

Το Rockwave ομως δεν ειναι το Α και το Ω των συναυλιακων διοργανωσεων που εχει να επιδειξει αυτη η χωρα. Ουτε με την παραμικρη στραβη πρεπει να τα ριχνουμε στο οτι εδω ειναι Ελλαδα, τελιτσες τελιτσες και ο νοων νοειτο.

Ισως οι πιο νεοι να μην εχουν δει πολλες συναυλιες λογω ηλικιας, αυτο δεν σημαινει κιολας οτι δεν εχουν ερθει πολλα αξιολογα συγκροτηματα στη χωρα μας.

Σκεφτειτε λιγο οτι υπαρχουν και χωρες που οι ροκαδες\μεταλλαδες ειναι η σιωπηλη μειοψηφια και δεν προκειται να ζησουν ποτε τους τη χαρα και την πορωση μιας συναυλιας.
All hail the machine
Δημοσιευμένη  εικόνα

#15 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Ιούλιος 2006 - 23:43

ontos ton teleutaia to exoun g... to 8ema.. alla i deuteri mera tou fetinou rock wave psilo elege!! moonspell, wasp, guns, crimson glory(8eoi)...

pantos se sxesi me alles xwres.. eimaste piso k se auton ton tomea!! :mad2: :x: