Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR Cosplay meetingu 2010


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#31 Lilia20

Lilia20

    Want a cookie? ^^

  • Members
  • 48 posts

Posted 07 February 2010 - 18:27

Ohh~!!! :o Thankies Yo! Master x333:nod2:
:joyful:Yoshaaaa!! ;333

#32 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 07 February 2010 - 22:32

Helloooo... αν μπορεσω λεω να ερθω και εγω για πρωτη φορα σε meeting της Αθηνας!! αν και δεν γνωριζω κανεναν.. :sigh2: :sigh2:

#33 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 08 February 2010 - 14:22

αν και δεν γνωριζω κανεναν.. :sigh2: :sigh2:


ολοι ετσι αρχισαμε....
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#34 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 08 February 2010 - 18:31

Helloooo... αν μπορεσω λεω να ερθω και εγω για πρωτη φορα σε meeting της Αθηνας!! αν και δεν γνωριζω κανεναν.. :sigh2: :sigh2:

Εγώ είμαι δω καλέ!!! :thatsit: Don't worry όλους θα τους μάθεις και εννοείται θα σου γνωρίσω κ όσους ξέρω και γω :D
Posted ImagePosted Image

#35 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 08 February 2010 - 22:17

Ωραίο ακούγεται! Θα ήθελα πάρα πολύ να έρθω αλλά δυστυχώς πέφτει μαζί με του Αγίου Λουλουδοπώλη την γιορτή και μάλλον δεν θα έχω παρέα για να έρθω. Solo κομματάκι δύσκολο μιας και δεν ξέρω κανέναν απο εδώ :(

#36 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 09 February 2010 - 00:17

@ ~*memole*~ Ναι :thatsit: οντως ευτυχως εχω και εσενα!!:joyful:
ελπιζω τοτε να μπορεσω να ερθω και με cosplay!!

@ Baka~No~Jutsu Οπως βλεπεις και εγω μια απο τα ιδια (εκτος απο 1 υπεροχο ατομο που ξερω!!:8): )

#37 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 09 February 2010 - 00:22

χμμμ, δεν εχω παρευρεθει ποτε σε τετοιο παρτυ....και απ οτι φαινεται πλαι δεν προκειται να ερθω γιατι 8α ετοιμαζομαι γαι το κοσπλει παρτυ που 8α γινει μετα.....κριμας..ελπιζω να σας δω ολους εκει μετααααααα!!!!:joyful:
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#38 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 09 February 2010 - 00:41

χμμμ, δεν εχω παρευρεθει ποτε σε τετοιο παρτυ....και απ οτι φαινεται πλαι δεν προκειται να ερθω γιατι 8α ετοιμαζομαι γαι το κοσπλει παρτυ που 8α γινει μετα.....κριμας..ελπιζω να σας δω ολους εκει μετααααααα!!!!:joyful:


...δεν πιστευω, επειδή ντρεπεσαι να κυκλοφορήσεις στο δρόμο με το cosplay πριν το πάρτυ...

...τελευταία Κυριακή της αποκριάς....


...να τρελαθώ να πηδηχτώ απ το παράθυρο....:fromabove:

#39 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 09 February 2010 - 11:21

αχχαχαχχαα...ναι αυτο ακριβως ειναι...το βρηκες......ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΕ!!!!!!! :erk:

Απλα δεν μπορω να βγω νωριτερα γιατι θα προγραμματιζω το υπολοιπο γκρουπακι μου και κατι αλλους φιλους μου για το που θα βρεθουμε σε ποιο σπιτι κτλ...καποιοι θελουν πολυ βοηθεια για βαψιμο και ντυσιμο οποτε θα μας παρει πολυ ωρα......ως γνωστον οταν ειναι πολλα ατομα μεσα σε ενα σπιτι γινεται της τρελης!!!!!

οποτε θ ατα πουμε στο παρτυ των Παντα!:gotit:
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#40 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 09 February 2010 - 18:09

Ok ok, έκανα λάθος, έχω έρθει σε ένα cosplay meeting :beaten:


Εγώ αντιθέτως δεν θα έρθω όντως για 4η συνεχόμενη χρονιά όπως είπα και στο θέμα του πάρτι.Ποντάρω στην 5η:hihi2:.Ά βρε άτιμο σύμπαν που τα κάνεις όλα να συμπέφτουν:uhh:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#41 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 11 February 2010 - 03:30

Wee, δεν έχω παρευρεθεί ποτέ σε κάποιο από τα Cosplay Meeting. Εάν έχω καταφέρει να γυρίσω μέχρι εκείνη την ώρα από το καρναβάλι της Πάτρας θα ήθελα να έρθω κι εγώ! :wooi2:

Συμβουλή μου να παρατήσεις στην άκρη το καρναβάλι της Πάτρας (τ' οποίο μετά από 3-4 φορές κιόλας έχω βαρεθεί) και να δεις τι εστί cosplay meeting. :8):

Ας ελπίσω, όμως, ότι θα με βάλουν τότε πρωινή βάρδια στην δουλειά για να το προλάβω. Στο μετέπειτα party θα παρεβρεθώ οπωσδήποτε (ετοιμάζω και cosplay, άλλωστε) αλλά για το meeting δεν το 'χω ακόμα σίγουρο. :nanana:

#42 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 11 February 2010 - 04:00

Τελικά μετά το cosplay meeting που θα γίνει στην Πάτρα το Σάββατο, θα παρευρεθώ την Κυριακή στο cosplay meeting στην Αθήνα (έχω πάρει σβάρνα τα cosplay, να μην χάσω xD) Πέρσι δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω αλλά φέτος θα σας τιμήσω. Δεν έχω παρευρεθεί στο παρελθόν σε κανένα cosplay meeting, (το πρώτο μου θα είναι το Σάββατο) και γενικά δεν τα πάω καλά με το άθλημα, οπότε δε θα δείτε κάποιο cosplay από μένα. Άντε ανορθόδοξη για άλλη μια φορά, την ημέρα της μεγάλης παρέλασης στην Πάτρα που γίνεται το σώσε και μαζεύονται από διάφορες πόλεις εδώ, εγώ θα την κάνω από νωρίς με ελαφριά πηδηματάκια. xD
Τα λέμε στο meeting, minna-san. (^.^)
Posted Image

#43 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 11 February 2010 - 05:40

Κάθε τελευταία Κυριακή της αποκριάς γινεται-με αφετηρία το Συνταγμα,

το καρναβάλι των Otaku! :8):

Μιλάμε για λαοσύναξη, όχι αστεια! Πρεπει να σηκώσουμε και πανό φετος.

Αυτά του στυλ "το σκεφτομαι να ρθω γιατι δεν ξερω κανένανε" ειναι τρίχες. Ποιος είπε ότι ειναι απαραιτητο να γνωρίζονται όλοι? Ανοιχτό meeting είναι.
Απαξ και βρεθεί καποιος σε μια σύναξη όπου υπάρχουν ατομα με τα οποια μπορει να ανοιξει ενα θεμα συζήτησης κοινού ενδιαφέροντος, αμέσως γίνεται η γνωριμία και επιτόπου.

Γι αυτό, αν και εφόσον πραγματικά θελει καποιος να ερθει, ας αφήσει τετοιες δικαιολογίες....

#44 ILKSie

ILKSie

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 11 February 2010 - 06:22

Παιδιά μπερδεύτηκα...
είχα διαβάσει κάπου ότι το επόμενο cosplay meeting θα γίνει στο Γκάζι. Άλλαξε; Ή υπάρχει και άλλο τώρα; xD Sorry αν είναι χαζή ερώτηση άλλα είμαι καινούργια και παλεύω με τη μάνα μου μήνες τώρα για να μπορέσω να πάω σε ένα cosplay party. Αφού είναι στην πλατεία του Συντάγματος τώρα λογικά θα μπορέσω να έρθω :D άντε να πήσω και τη φίλη μου κ τη μητέρα της τώρα και μπορεί να σας έρθουμε ως Mello & Near~
Spoiler:

Spoiler:

:hehehe:

#45 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 11 February 2010 - 08:24

Παιδιά μπερδεύτηκα...
είχα διαβάσει κάπου ότι το επόμενο cosplay meeting θα γίνει στο Γκάζι. Άλλαξε; Ή υπάρχει και άλλο τώρα;


Την Κυριακή βασικά γίνονται 2 ξεχωριστά events:

- Το ετήσιο Αποκριάτικο cosplay meeting του anime//gr (18.00 στο Σύνταγμα)

- Το Αποκριάτικο / Αγ. Βαλεντίνου cosplay party των Akai Panda (21.00 στο Γκάζι)

Όπως μπορείς να φανταστείς ένα μεγάλο μέρος του κόσμου που πηγαίνει στο 1ο μετά καταλήγει και στο 2ο, αφού κάνουμε τη βόλτα μας & πιούμε τον καφέ μας, αλλά κατά τ'άλλα τα δύο τους είναι ανεξάρτητα.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.