Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yu-Gi-Oh! Trading Cards


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#16 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 26 February 2010 - 22:31

Καλά ρε παιδιά, απλά αυτές είναι οι κάρτες τις οποίες χρησιμοποιώ για την μια μου τράπουλα. Κάνω και αλλαγές και κάποιες βγαίνουν :) Είναι όλα μέσα. Πάντως μπορείς να κάνεις θαύματα με αυτές. Και είναι και κάποιες πολύ σπάνιες.


Δεν παιζει ρολο. Μια τραπουλα πρεπει να ειναι μικρη και γερη και οπως ειπε και ο Kakashinote πρεπει να υπαρχει θεμα. Επειδη ψιλοβαριεμαι να το ψαχνω πολυ παρατησα το παιχνιδι εκτος του online.

πάνω από 42 είναι overkill, mr. brightside φαίνεται να ξέρεις :Ο παίζεις και εσύ? :Ο


Βασικα επαιζα παλια, αλλα εχω καιρο να ασχοληθω. Βαρεθηκα και πλεον αγοραζω μια στο τοσο να δω τι καρτες βγαινουν. Παιζω τα καλοκαιρια με τον αδερφο ενος φιλου (και χανω :sigh2:) Τωρα στο διαδικτυακο μονο.

ρε παιδια εγω που παιζω και στο online παιχνιδι και ειμαι μελος μιας απο τις καλυτερες ομαδες, εχω να πω ως και οι 42 εινια overkill. 40 καρτες ειναι υπεραρκετες. και το καθε deck καλο ειναι να εχει ενα θεμα γιατι οι καρτες που βγαινουν σε packs βγαινουν με θεματα. πριν φτιαξεις ενα deck θελει αρκετο ψαξιμο...

p.s.: My Dino deck rules!!


Αχα! Επιτελους και αλλος που παιζει! Σε ποια ομαδα εισαι? Εγω ειμαι μελος μιας ομαδας που κανενα μελος της δεν ειναι ενεργο πλεον! :hihi2: Ο τελευταιος υπερασπιστης :P

τωρα στο yo3 δεν ξερω τελικα τι θα κανουν. ακουγεται για δωρεαν duelling αλλα ολοι εχουμε επιφυλαξεις.


Δωρεαν θα ειναι... εχω ξενερωσει με την νεα εκδοση να πω την αληθεια. Σα φτηνο κολπο μου φανηκε για να προωθησουν το 5D's. Και οσο σκεφτομαι οτι πρεπει να μαθω τα synchro & Junk... δεν ειχα ασχοληθει μεχρι τωρα με αυτα

#17 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 27 February 2010 - 16:04

Τι εννοείτε όταν λέτε διαδικτυακό; Παίζεις αγώνες στο διαδίκτυο; Και με τι κάρτες ;

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#18 Angelcross

Angelcross

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 27 February 2010 - 16:14

εχω να παιξω γυρω στα 3-4 χρονια και σιγα σιγα το μετανιωνω που δε συνεχισα ,να μου πειτε ποτε δεν ειναι αργα να αρχισω και παλι τωρα και το σκεφτομαι σοβαρα ,παλια ειχα ενα zombie deck ,επαιζα και το online game αλλα το σταματησα

#19 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 28 February 2010 - 01:06

Έκανα εντίτ στην τραπουλά μου και έβγαλα αυτές που δεν χρησιμοποιώ και ξαναέβαλα την αρχική της μορφή.)
Νομίζω πως από άποψη αριθμού καρτών είναι καλή και το θέμα είναι Elemental Heroes και The six samurai.
Όλες όλες είναι 50.
Αυτά.

Επίσης για το παιχνίδι που είναι στο νέτ και είναι με τον αριθμό 3 πρέπει να πληρώσεις; (Αυτό βέβαια λέει δωρεάν.) Αν κάποιος ξέρει... ας πεί.

Edited by Night Wizard Seal, 28 February 2010 - 14:20.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#20 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 01 March 2010 - 22:14

@Night Wizard Sea: Χτες τελειωσε και επισημα το YGO2 (πανω που μου εβγαινε το φυλλο στην μονομαχια...) Στο YGO2 πληρωνες ποντους, μια καρτα βασικα που ειχε τριαντα ποντους μονομαχιας και με αυτους επαιζες. Τωρα στο YGO3 (που φαινεται χαλια...) οι μονομαχιες ειναι δωρεαν. Ολο το παιχνιδι δωρεαν, αλλα θα μπορεις να αγοραζεις booster points (οπως μετονομαστηκαν οι dueling points) για να βρισκεις πιο σπανιες καρτες ή κατι τετοιο (δεν εχω ασχοληθει ακομη)

Το παιχνιδι νομιζω ξεκιναει απο τις 5 Μαρτιου και πλεον θα υπαρχουν Junk & Synchro monsters (απο το 5D'S και τα οποια δεν εχω ιδεα να τα χρησιμοποιω :sigh2:) Δεν ξερω τωρα ποση ωρα θα παιρνει για να εργκατασταθει. Το 2 μου ειχε παρει τρεις ωρες. Το καινουριο ομως με νεα τερατα και τρισδιαστατα γραφικα δεν εχω ιδεα ποση ωρα μπορει να κανει. :beaten:

#21 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 01 March 2010 - 23:26

Α δηλαδή πάπαλα το δύο...

Μην νομίζεις, ξερω εγώ; Το 5Δ νομίζω είναι πανάθλιο yu-gi-oh δεν συγκρίνεται με τα άλλα. Και ειδικά με μηχανές και μηχανήματα. Άνθρωπος είμαι και εγώ, πόσα άλλα χτυπήματα να δεχθώ;

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#22 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 01 March 2010 - 23:36

Για yugioh παντα μια χαρα ειναι το 5d, δε νομιζω να απογοητευσει τους fans της σειρας.......Ολλοι ετσι λενε πριν το δουνε..........

Απο το GX παντως εμενα μου αρεσε πολυ περισσοτερο.

qzMHWHd.png


#23 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 02 March 2010 - 22:54

Α δηλαδή πάπαλα το δύο...

Μην νομίζεις, ξερω εγώ; Το 5Δ νομίζω είναι πανάθλιο yu-gi-oh δεν συγκρίνεται με τα άλλα. Και ειδικά με μηχανές και μηχανήματα. Άνθρωπος είμαι και εγώ, πόσα άλλα χτυπήματα να δεχθώ;


Καλα κοιτα, δεν θα εχει μηχανες. Κανονικα θα γινονται οι μονομαχιες, απλα θα υπαρχουν τρισιαστατα στοιχεια, οπως χαρακτηρες και οι καρτες του 5D's.

#24 Nozomu

Nozomu

    Haino haino haino~

  • Members
  • 317 posts
  • LocationΕργοστάσιο Nutella A.E.

Posted 04 March 2010 - 15:13

Τελικα στο maid cafe 8α φερεται decks κ ετσι? Αμα ειναι να φερω κ εγω την (noobikia) δικια μου. :P

Posted Image

Spoiler:


#25 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 04 March 2010 - 15:33

φέρτε! θα φέρω και εγώ άμα είναι :D

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#26 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 08 March 2010 - 17:53

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει λίγο ότι ξέρετε γύρω από τα spell counters; Επειδή δεν ξέρω αν το ξέρω σωστά.:D

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#27 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 posts

Posted 08 March 2010 - 21:03

Το δευτερο μ ντεκ.Counter fairy λοιπον γιατι στο main κανω αλλαγες.
Splendid venus (1)
Athena (1)
Voltanis the adjudicator (1)
Honest (1)
Airknight parshath (2)
Meltiel, sage of the sky (3)
Harvest angel of wisdom (2)
Zeradias, herald of heaven (3)
Nova summoner (2)
Marshmallom (1)
Mudora (1)
Hecatrice (1)
Zolga (1)
The santuary in the sky (3)
Valhalla, hall of the fallen (2)
Lighting vortex (1)
Mage power (1)
United we stand (1)
Mystical space typhoon (1)
Pot of avarice (1)
Judgment of anubis (1)
Horn of heaven (1)
Dust tornado (1)
Sakuretsu armor (1)
Solemn judgment (1)
Forced back (1)
Call of the haunted (1)
Destruction jammer (1)
Divine wrath (1)
Drastic drop off (1)

Posted Image


#28 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 08 March 2010 - 22:43

Το δευτερο μ ντεκ.Counter fairy λοιπον γιατι στο main κανω αλλαγες.
Splendid venus (1)
Athena (1)
Voltanis the adjudicator (1)
Honest (1)
Airknight parshath (2)
Meltiel, sage of the sky (3)
Harvest angel of wisdom (2)
Zeradias, herald of heaven (3)
Nova summoner (2)
Marshmallom (1)
Mudora (1)
Hecatrice (1)
Zolga (1)
The santuary in the sky (3)
Valhalla, hall of the fallen (2)
Lighting vortex (1)
Mage power (1)
United we stand (1)
Mystical space typhoon (1)
Pot of avarice (1)
Judgment of anubis (1)
Horn of heaven (1)
Dust tornado (1)
Sakuretsu armor (1)
Solemn judgment (1)
Forced back (1)
Call of the haunted (1)
Destruction jammer (1)
Divine wrath (1)
Drastic drop off (1)

Ρισπέκτ τράπουλα. Μακάρι να είχα και εγώ τέτοια:Crying2:.
Μπορείς κάποιος να απαντήσει στην ερώτηση μου ;;;;;;;;;;

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#29 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 08 March 2010 - 22:47

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει λίγο ότι ξέρετε γύρω από τα spell counters; Επειδή δεν ξέρω αν το ξέρω σωστά.:D


Για spell counters μπορεις να χρησιμοποιησεις οτιδηποτε, απο κερματα μεχρι και κομματια χαρτι. Νομιζω οτι υπαρχουν και "επισημα"αλλα στα καισσα μου ειχαν πει οτι και κομματακια χαρτιου κανουν.

#30 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 08 March 2010 - 22:48

A Spell Counter is a specific type of counter that can be placed on certain cards whose effect allows them to gain Spell Counters. Such cards usually have an effect that allows them to gain Spell Counters (often, but not always, simply gaining 1 whenever a Spell Card is activated). For example "Skilled Dark Magician". Other cards, such as "Pitch-Black Power Stone", have effects that allow them to place Spell Counters on other cards.
A Spell Counter itself does nothing. Certain cards require Spell Counters to use their effects.
Spell Counters are usually centered around Spellcaster-Type monsters. The Structure Decks, Spellcaster's Judgment and Spellcaster's Command contain a number of Spell Counter related cards.

yugioh wiki knows everything

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.