Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Valentine`s Cosplay party 14 Φεβρουρίου @ F.S.I. Factory (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#1 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 30 January 2010 - 03:35

Δημοσιευμένη  εικόνα

Συμβαίνει περίπου μια φορά στα 40 χρόνια, να συμπίπτει η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου με την τελευταία Κυριακή των Αποκριών, οπότε δεν θα μπορούσαμε παρά να εκμεταλλευτούμε αυτή την περίσταση για να διοργανώσουμε ένα πολύ lovu-lovu πάρτι!

Η μουσική θα περιλαμβάνει όλα τα αγαπημένα σας είδη, j-pop, j-rock, visual kei, anime OST, καθώς και κάποια ειδικά επιλεγμένα κομμάτια για τη συγκεκριμένη μέρα. Στα decks, εγώ και ο Chiroto σαν special guest.

Άφθονη σοκολάτα για όλους του παρευρισκόμενους, και για όσους είναι μόνοι ένα παιχνίδι έκπληξη!

Φυσικά θα υπάρξει ψηφοφορία για τις καλύτερες στολές που θα βραβευθούν καθώς και κλήρωση για διάφορα anime goodies.


Η είσοδος είναι δωρεάν, και ώρα έναρξης 21:00


Τα πράγματα ισχύουν όπως τα ξέρετε


Δημοσιευμένη  εικόνα


Κατά την είσοδο σας θα παίρνετε ένα χαρτάκι, όπως αυτό από πάνω . Το χαρτάκι κόβεται στη μέση!
Το αριστερό μέρος το κρατάτε για την κλήρωση.
Το δεξί μέρος θα το χρησιμοποιήσετε στην ψηφοφορία που θα αναδείξει τα καλύτερα cosplay.


COSPLAY VOTING
Από τις 22:00 και μέχρι τις 24:00 (προσοχή στην ώρα που αναγράφετε για την διεξαγωγή της ψηφοφορίας) μπορείτε να ψηφίζετε για τα καλύτερα cosplay. Δύο άτομα θα περιφέρονται μέσα στο μαγαζί, ο καθένας κρατώντας από μια κάλπη. Θα γράψετε στο δεξί μισό το όνομα του cosplay που σας αρέσει, και θα το ρίξετε στην κάλπη. Το άλλο μισό το κρατάτε. Στις 24:00 θα ζητήσουμε από 3 άτομα να μας βοηθήσουν στην καταμέτρηση. Αυτά τα 3 άτομα δεν πρέπει να είναι υποψήφια για το κοσπλέι. Η καταμέτρηση θα γίνει παρουσία τους, και τα χαρτάκια 8α ξαναμπούν σε στις κάλπες. Στη 1:00 θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα και οι νικητές θα πάρουν τα δώρα τους.


GIVEAWAY
Στη συνέχεια θα γίνει η κλήρωση για τους παρευρισκόμενους(!) μέσα από τις κάλπες θα τραβάμε τυχαία χαρτάκια, και όποιος έχει το αντίστοιχο νούμερο, προφανώς θα κερδίζει και το αντίστοιχο δώρο!



Το Factory βρίσκεται πολύ κοντά (1-2 λεπτά) στην έξοδο του μετρό (Στάση Κεραμικός). Με το που βγαίνετε από την έξοδο Κωνσταστινουπόλεως, βρίσκεστε στην οδό Δεκελέων. Το Factory είναι στο νούμερο 26.

Δημοσιευμένη  εικόνα



Poster by misa yoshiko


Requests για μουσική μπορείτε να μας στέλνετε με pms ή επικοινωνώντας σε κάποιον από τους παρακάτω δικτυακούς τόπους

akaipanda@hotmail.com / www.myspace.com/akaipanda / www.facebook.com/akaipanda

Άντε και επειδή είμαστε στις καλές, θα σας δώσουμε και ένα μικρό hint για αυτό που ετοιμάζουμε για τις 20 Μαρτίου. Maids, all day, cafe, after party....


Edited by Namida, 30 January 2010 - 09:51.



#2 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 30 January 2010 - 11:46

αν βρίσκομαι αθηνα θα έρθω οπωσδήποτε :D last time δυστυχώς δεν είδα και πόλους παλιούς γνωστούς so I hope αυτή τι φορα να πετύχω πoλους :Ο

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#3 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 31 January 2010 - 09:59

will be there.....
cosplay hint: *gling*, *gling*.....Ikimasho.....
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#4 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 31 January 2010 - 12:10

Δυστηχώς λόγου μέρας,λόγου έλλειψης χρημάτων (να νε καλάτο νέο μου PC και τα χρέη που μυο έφερε:wis:) και για διάφορουν άλλους μικρότερους λόγους δεν θα μπορέσω να έρθω σε αυτό το πάρτι αν και το είχα σκοπό εξαρχής. Θα αναπληρώσω όμως με το maid cafe που θα ακολουθήσει και το επόμενο πάρτι στα οποία πιστεύω κατά 99% θα είμαι παρόν εκτός απροόπτου.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#5 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 31 January 2010 - 15:07

Λοιπόν, σε αυτό το πάρτυ η "Μάνα του cosplayer" θα εμφανιστεί ως:

C.C. από Code Geass

(Black Knights R2 outfit)


Δημοσιευμένη  εικόνα


cosplay progress: 80% complete

Edited by Tomodachi2, 04 February 2010 - 01:12.


#6 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 31 January 2010 - 17:14

ενοειται οτι δεν προκειται να το χασω!! θα μαι κ εγω εκει, και αν ολα βαινουν καλως θα κανω ομαδικο απο ενα πολυ αγαπημενο παλιο μανγκα κ ανιμε!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#7 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 31 January 2010 - 20:38

Dammit! Ο καιρός προσφέρεται για cosplay λόγω Αποκριών, αλλά έχω κολλήσει και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. (Όχι δεν πρόκειται να κάνω αυτό που σκέφτεστε μερικοί και μερικές...)
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#8 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 01 February 2010 - 01:03

Koυτι μας ειρθαν οι αποκριες :P,,ενοιτε πως θα ερθω ,,με cos Uchiha Madara-((naruto))
Spoiler:


#9 Akihisa

Akihisa

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 01 February 2010 - 03:03

προφανως θα ειμαι και εγω παρων!
hint: ενα φυτο με διχασμεη προσοπικοτητα... χεχεχε

#10 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2010 - 03:45

εγώ λέω να σκάσω γυμνή με ένα παλούκι στον πάτο μου....
να ντυθώ μεζές δηλαδή.

#11 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 01 February 2010 - 10:47

Θα έρθω κι εγώ, κλασικά ντυμένος φωτογράφος... :)

[IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:tTFgCiwmImDafM:http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2010/006/9/e/My_deviant_ID_by_garion.jpg[/IMG]
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#12 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 01 February 2010 - 18:08

Θα έρθω κι εγώ, κλασικά ντυμένος φωτογράφος... :)

[IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:tTFgCiwmImDafM:http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2010/006/9/e/My_deviant_ID_by_garion.jpg[/IMG]


Πωπω, μεγάλη που είναι!...
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#13 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 02 February 2010 - 10:30

Πωπω, μεγάλη που είναι!...


LooL, ε, αυτό είναι το original. Το cosplay μου δε θα είναι 100% πιστό :)
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#14 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 02 February 2010 - 14:54

Hello και από εμένα. Τώρα πήρα είδηση ότι άνοιξε το forum. Anyway ελπίζω να παρευρεθώ κι εγώ στο πάρτι για να σας δω κιόλας. Cosplay δεν θα έχω έτοιμο λόγω εξεταστικής οπότε lolita και πάλι (όχι ότι με χαλάει φυσικά!).:wis:
Also, εξαιρετική η αφίσα παιδιά, well done!

P.S. Tomodachi, αυτό το cosplay κι αν θέλω να το δώ!

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#15 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 February 2010 - 15:18

P.S. Tomodachi, αυτό το cosplay κι αν θέλω να το δώ!


H CC είναι απο εκεινα τα cosplay για τα οποια δε χρειάζεται να απογοητευτεί κανείς, επειδή καποιος άλλος το χει κάνει ήδη. Γιατί η CC εχει 4 κοστούμια +1!

Μια βερσιόν της CC η οποια θεωρώ ότι εσένα wabbit σου ταιριάζει απόλυτα, ειναι αυτή

Δημοσιευμένη  εικόνα

Αν τυχών σε ενδιαφέρει (ή ενδιαφέρει καποιον άλλον) ελάτε να το συζητήσουμε στο cosplay sub-forum στο thread "Easy Cosplay!": http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=5455&page=3