Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ζητούνται μέλη για J-band!


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 ~egnirys~

~egnirys~

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 27 December 2009 - 01:48

(Xρόνια Πολλά σε όλους^^)
Ψάχνω εδώ και καιρό μέλη για να φτιάξω ένα J συγκρότημα αλλά...τζίφος.Είμαστε ήδη ενας κιθαρίστας και μια τραγουδίστρια(εγώ) και έχουμε βρει ακόμα έναν για κιθάρα αλλά δεν είναι σίγουρος ακόμα..'Αρα κατα σειρά προτεραιότητας θέλουμε:

ντράμερ
μπασίστα
και ίσως κιθαρίστα
(εννοείται πως αν θέλουν μπορούν να συμμετέχουν και κοπέλες)

Αν λοιπόν ακούτε Dir en Grey,D'espairs Ray,Maximum the Hormone,Miyavi,X Japan ή κάτι παραπλήσιο τελοσπάντων,δεν θα τα χαλάσουμε εκεί,μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου.Επίσης αν γνωρίζετε κάποιον εκτός forum που μπορεί να ενδιαφέρεται προτείνετέ τον.Θα κάνουμε κάποιες διασκευές Jrock και σκεφτόμαστε ότι αν πάει καλά θα γράψουμε και δικά μας πράγματα με αγγλικό στίχο βέβαια..

Μένουμε Πειραιά άρα θέλουμε κάποιον από Αθήνα...

Nighteyes
Όσοι ενδιαφέρονται να φτιάξουν j-συγκρότημα γενικά, άσχετα με το 1ο ποστ, μπορούν να το λένε εδώ.

Edited by Nighteyes, 02 May 2010 - 23:17.
note added


#2 Itachi_HAZE

Itachi_HAZE

    Story Scripter/Manga Draw

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 May 2010 - 22:03

Ειμαι μπασιστας χερο να παιζο σε στιλ NIRVANA,ΧΑΛΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟ ΤΡΕΛΑ!!! πιο πολι αλτερνατιβ μαθενο απο guitar pro πσινομαι για jrock συνγροτιμα μενο το ζεφιρυ αμα θελεις να επικινονισουμε μετα τις εξετασις
με λενε μαριος 6986862547

#3 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 02 May 2010 - 22:23

Itachi_HAZE ο δημιουργός του thread έχει να μπει στο forum από τον Δεκέμβρη (κι αυτό για έναν μήνα) οπότε αμφιβάλλω αν θα δει το ποστ σου. Αν θέλεις να φτιάξεις συγκρότημα μάλλον θα πρέπει να το κάνεις με άλλους.

Δεν το κλειδώνω το thread γιατί μπορεί να ενδιαφέρονται κι άλλοι να φτιάξουν μπάντα οπότε μπορεί το θέμα να έχει πιο γενικό χαρακτήρα. Όσοι ενδιαφέρονται να φτιάξουν j-συγκρότημα γενικά, άσχετα με το 1ο ποστ, μπορούν να το λένε εδώ. Θα παρακαλούσα όμως τα προσωπικά σας στοιχεία να τα ανταλλάσσετε μέσω pm.

--Άλλαξα τον τίτλο του thread σε κάτι πιο γενικό--

Posted Image

Posted Image


#4 Itachi_HAZE

Itachi_HAZE

    Story Scripter/Manga Draw

  • Members
  • 35 posts

Posted 02 May 2010 - 22:59

Nighteyes χαχαχαχχα:blurah5:τι χαζως π ειμαι, παντος tnx sorry αλλα πριν δο το μνμ σ ειχα φτιαχει ιδη thred ελπιζω να μιν μπιραζει:thatsit: αμα μπιραζει sorry.

#5 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 02 May 2010 - 23:10

Εντάξει, δεν ήσουν υποχρεωμένος να το ξέρεις. Δεν ξέρεις καμιά φορά, μπορεί και να σου απαντήσει κάποτε.

Tο thread το έσβησα αφού υπάρχει αυτό. Αν θέλει κάποιος να σου απαντήσει θα το κάνει εδώ.

Posted Image

Posted Image


#6 Kelfecil

Kelfecil

    Archmage Highlord

  • Members
  • 3 posts

Posted 22 September 2010 - 18:37

Loipoooooooooon!

Παίζω εδώ και 7-8 χρόνια κλασσική και εδώ και 2 χρόνια ηλεκτρική. Επίσης έχω γνώσεις 3 χρόνων πιάνου και κάνω και ορθοφωνία.
Εκτός αυτού είμαι 2 (3 σύντομα) συγκροτήματα (από τα οποία το ένα είναι σοβαρό και κάνει ήδη πολλά lives στην Θεσσαλονίκη).
Στα συγκροτήματα έχω την θέση φωνητικών, αλλά αν με θέλετε να κάνω κάτι άλλο στο συγκρότημα τότε sure.
Μπορώ να παίξω και μπάσο.

Ενημερώστε με plzzzzzzzzzz!

Εδώ είναι και το συναφές link για την αγγελία που είχα ανεβάσει και έψαχνα κι εγω για άτομα ωστε να δημιουργήσω ένα τέτοιο συγκρότημα!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=17744

thx και πάλι!
Laters!

-=Kelfecil=-

Edited by Nighteyes, 22 September 2010 - 18:45.
greeklish converted

Flawless , tireless , extraordinary and just a speck of greatness...
.... that is <Natural Perfection>.
Posted Image
Posted Image[IMG]http://www.anime.gr/forums/%3Cimg%20src=%22http://www.siglaunch.com/sigs/wow/.png%22%20border=%220%22%3E[/IMG][IMG]http://www.siglaunch.com/sigs/wow/.png[/IMG]

#7 minaredes

minaredes

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 23 August 2011 - 17:40

Γεια σας παιδιά, μήπως υπάρχουν κάποιοι εδώ που θα ήθελαν να φτιάξουν μπάντα για anime και jrock τραγούδια?? Εγώ παίζω κιθάρα και θα ήθελα πολύ να φτιάξουμε ένα. Ποσταρετε από κάτω αν θέλετε.!!!Για Πάτρα μιλάω πάντα.

sorry για τα greeklish πριν.

Edited by minaredes, 23 August 2011 - 17:51.
greeklish converted


#8 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 24 August 2011 - 11:36

Εγώ ψήνομαι για J-Rock αλλά όπως βλέπεις είμαι από Θεσσαλονίκη. Πάντως μ'αρέσει η ιδέα, οπότε αν κάποιος από Θεσσαλονίκη ψήνεται για J-Rock Band ας το πει. Εγώ κάνω φωνητικά και παίζω ντραμς μόνο που είμαι στο αρχικό στάδιο και δεν ξέρω πολύ καλά άρα θέλουμε

Κιθάρα (θα δω αν μπορώ να το βολέψω αυτό)
Μπάσο
Ντραμς (για αρχη θα δω τι μπορώ να κάνω εγώ αλλά επειδή δε παίζει να τα καταφέρω...)
Πλήκτρα (προαιρέτικα αλλά θα δω αν μπορώ να τπ βολέψω και αυτό)

Εννοείται πως μπορούν να συμμετέχουν και κοπέλες (κυρίως για φωνητικά μιας που η δική μου φωνή δεν θα ταίριαζε για J-Rock, αλλά και όργανο να παίζετε είστε καλοδεχούμενες)
Posted Image

#9 takaros

takaros

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 19 October 2019 - 21:46

Καλησπερα στους μουσικους του portal.Παιζω πιανο 4.5 χρονια και ψαχνομαι για ατομο/α να τζαμαρουμε με τραγουδια ιαπωνικου ρεπερτοριου(εγω μονο x japan εχω ακουσει μεχρι τωρα αλλα καλοδεχουμενες και αλλες προτασεις),η και οτιδηποτε αλλο,απο rock μεχρι και ελληνικο εντεχνο.Η φαση και τα vibes να ειναι ωραια,και τα κομματια τα βρισκουμε στην πορεια.Οποτε οποιος/α ξερει κιθαρα ,μπασο ,η εχει καλη φωνη(εστω ανεκτη!!!),η ξερει καποιο αλλο μουσικο οργανο ,μπορει να απαντησει και θα στειλω pm.



#10 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 23 October 2019 - 21:57

Όποιος μένει εξωτερικό και θα ήθελε σχηματισμό μπάντας (ενός ή δύο ή παραπάνω ατόμων) παρακαλώ να μου γράψει.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#11 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 25 October 2019 - 09:09

Όποιος μένει εξωτερικό και θα ήθελε σχηματισμό μπάντας (ενός ή δύο ή παραπάνω ατόμων) παρακαλώ να μου γράψει.

απο φωνή κορμάρα


ezgif.com-resize.gif


#12 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 25 October 2019 - 17:49

απο φωνή κορμάρα

υπονοείς κάτι νεαρέ?? δε σε βλέπω να πολυενδιαφέρεσαι... τι όργανο παίζεις εδώ που τα λέμε?


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#13 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 25 October 2019 - 18:21

Μένω σε ένα μέρος που λέγεται εξωτερικό και ενδιαφέρομαι για σχηματισμό μπάντας ενός ατόμου τι να κάνω;


O6rrvsU.jpg