Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Christmas Cosplay party 18 Δεκεμβρίου @ MAD (by Akai Panda)


  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#1 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 01 December 2009 - 21:26

Posted Image


Καθώς πλησιάζουν Χριστούγεννα, πλησιάζει και το επόμενο cosplay party μας!


Στις 18 Δεκεμβρίου σας περιμένουμε στο καινούριο MAD (Δεκελέων 12, Γκάζι) για να ανταλλάξουμε ευχές και δώρα (στο Secret Santa`s Game) και να αποχαιρετήσουμε μαζί το 2009!


Η μουσική θα περιλαμβάνει όλα τα αγαπημένα σας είδη, j-pop, j-rock, visual kei, anime OST, καθώς και κάποια ειδικά επιλεγμένα κομμάτια για τη συγκεκριμένη μέρα. Στα decks, η Camus, εγώ και .....


Φυσικά θα υπάρξει ψηφοφορία για τις καλύτερες στολές που θα βραβευθούν καθώς και κλήρωση για διάφορα anime goodies.


Η είσοδος είναι δωρεάν, και ώρα έναρξης 21:00


SECRET SANTA`S GAME
Τα Χριστούγεννα συνηθίζεται να ανταλλάζουμε δώρα. Έτσι η Camus πρότεινε να μεταφέρουμε το έθιμο αυτό και στο πάρτι μας. Όποιος θέλει να συμμετέχει μπορεί να φέρει κάτι που δεν χρειάζεται πια (π.χ. ένα manga, μια μικρή φιγούρα, κάποιο μπρελόκ, DVD ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με anime) και να το ανταλλάξει με κάποιον άλλο. Όμως για να έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι η ανταλλαγή θα γίνει στην τύχη. Η συμμετοχή στο παιχνίδι αυτό είναι προαιρετική, και όποιος φέρνει δώρο, θα μας το παραδίδει με την είσοδο του και θα σφραγίζεται στο χέρι, έτσι ώστε να μπορέσει να πάρει ένα δώρο όταν θα φεύγει. Αν θέλετε μπορείτε να φέρετε και περισσότερα από ένα δώρα, και να πάρετε τον αντίστοιχο αριθμό όταν φεύγετε.
Ελπίζουμε να σας αρέσει η ιδέα μας, και να συμμετέχετε



Οι περισσότεροι έχετε μάθει πια πως γίνεται η ψηφοφορία και η κλήρωση, αλλά ας τα πούμε ακόμα μια φορά για τους καινούριους.


Posted Image


Κατά την είσοδο σας θα παίρνετε ένα χαρτάκι, όπως αυτό από πάνω . Το χαρτάκι κόβεται στη μέση!
Το αριστερό μέρος το κρατάτε για την κλήρωση.
Το δεξί μέρος θα το χρησιμοποιήσετε στην ψηφοφορία που θα αναδείξει τα καλύτερα cosplay.


COSPLAY VOTING
Από τις 22:00 και μέχρι τις 24:00 (προσοχή στην ώρα που αναγράφετε για την διεξαγωγή της ψηφοφορίας) μπορείτε να ψηφίζετε για τα καλύτερα cosplay. Δύο άτομα θα περιφέρονται μέσα στο μαγαζί, ο καθένας κρατώντας από μια κάλπη. Θα γράψετε στο δεξί μισό το όνομα του cosplay που σας αρέσει, και θα το ρίξετε στην κάλπη. Το άλλο μισό το κρατάτε. Στις 24:00 θα ζητήσουμε από 3 άτομα να μας βοηθήσουν στην καταμέτρηση. Αυτά τα 3 άτομα δεν πρέπει να είναι υποψήφια για το κοσπλέι. Η καταμέτρηση θα γίνει παρουσία τους, και τα χαρτάκια 8α ξαναμπούν σε στις κάλπες. Στη 1:00 θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα και οι νικητές θα πάρουν τα δώρα τους.


GIVEAWAY
Στη συνέχεια θα γίνει η κλήρωση για τους παρευρισκόμενους(!) μέσα από τις κάλπες θα τραβάμε τυχαία χαρτάκια, και όποιος έχει το αντίστοιχο νούμερο, προφανώς θα κερδίζει και το αντίστοιχο δώρο!



Το MAD βρίσκεται πολύ κοντά στην έξοδο του μετρό. Με το που βγαίνετε από την έξοδο Κωνσταστινουπόλεως, βρίσκεστε στην οδό Δεκελαίων. Στα αριστερά σας είναι το Γκαζοχώρι. Μόλις το περάσετε, το MAD είναι στο βάθος του αδιέξοδου που θα δείτε


Posted Image



Poster by misa yoshiko



akaipanda@hotmail.com / www.myspace.com/akaipanda / www.facebook.com/akaipanda



Α, και μιας και το φέρε η κουβέντα, για τις 14 Φεβρουαρίου, ετοιμάζουμε κάτι πολύ special :3


Edited by Namida, 16 December 2009 - 11:51.



#2 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 01 December 2009 - 21:38

Καταπληκτικό! Εννοείται πως θα έρθω με χίλια! Χάνεται το τελευταίο πάρτι του χρόνου; Ελπίζω να περάσουμε όλοι τέλεια. Ευχαριστούμε πολύ για όλα!:wooi2:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#3 noh

noh

    pcofos sth psalida

  • Members
  • 22 posts

Posted 02 December 2009 - 00:38

yes,κι αναρωτιομουν που θα γινοταν!!!!
εννοειτε πως θα ειμαστε εκει!!!
τελευταιο cosplay του χρονου,δν χανονται τετοια :)

[με την ελπιδα να εχουν ερθει ολα ως τοτε!!!]

:ureshii:
~να του κανω ενα chidori να φυγει?

~τι σε κανει να πιτευεις πως πουλανε akatsuke-ικο βερνικι νυχιων?

~το yamamoto ειναι κοινο επιθετο...πως λεμε παπαδοπουλος?

~απο τι πεθανε ο kimimaru???
.....οστεοπορωση


~ο aizen ειναι ο chuck norris του bleach

#4 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 December 2009 - 06:24

Στο τελευταίο cosplay party για το 2009
η "Μάνα του Cosplayer" θα κάνει την εμφάνισή της ως:

Lust (Full Metal Alchemist)

Posted Image

concept: "I am nothing but myself!"

cosplay progress: 75% complete


#5 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 02 December 2009 - 11:11

Επιτέλους :)
(και είχα αρχίσει να ανησυχώ! Πάλι Παρασκευή όμως ε...; Can't have everything in this life...)

Ελπίζω να είναι ακόμα καλύτερο από το προηγούμενο :)

#6 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 02 December 2009 - 14:36

γουάου, tomo πάλι ανυπομονώ να δω πως θα το κάνεις, εξελίσσομαι σε φαν i think :D!

Εγώ καλώ εχόντων των πραγμάτων θα κάνω επιτέλους μαζί με φίλο μου Vampire Knight, Yuki kai Zero, κύκλος Guilty!

Posted Image

Ελπίζω αυτή τη φορά να μη με κρεμάσει ο zero μου... <<
Posted ImagePosted Image

#7 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 02 December 2009 - 14:48

Αγγελική μου πιάσε τον και αλυσόδεσε τον κάπου να μην φύγει μέχρι τότε!:hihi2:

Εγώ καλώς εχόντων των πραγμάτων θα κάνω την μαγισσούλα Lambdadelta από Umineko no Naku Koro ni!

Spoiler:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#8 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 02 December 2009 - 15:12

Αγγελική μου πιάσε τον και αλυσόδεσε τον κάπου να μην φύγει μέχρι τότε!:hihi2:

Εγώ καλώς εχόντων των πραγμάτων θα κάνω την μαγισσούλα Lambdadelta από Umineko no Naku Koro ni!

Spoiler:


:wooi2:αυτο κ αν θελουμε να το δουμε....

#9 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 02 December 2009 - 16:26

Osu! Θα είμαι κι εγώ εκεί με ένα μικρό cosplay μιας και ο χρόνος πιέζει μεχρί και τα χριστούγεννα :terror2:

Edited by Six Winged Angel, 02 December 2009 - 21:07.


#10 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 02 December 2009 - 19:38

yes, yes! θα είμαι εκεί!! (αφού έκλεισα εισητήρια για εξωτερικό με βάση κ αυτή την ημερομηνία... ήταν δυνατόν να λείπω?? χαχαχα!!)
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#11 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 02 December 2009 - 19:46

τελεια τελεια!!! ετσι να βλεπω συμμετοχες!!!

Θα δηλωσω κ εγω μ ετην σειρα μου οτι σ αυτο το παρτυ θα κανει εισβολη.....εεεε.....εισοδο ηθελα να πω, και το μεγαλο τιμ του ΟΠ!!! Τελικα δεν θα ειμαστε ολα τα παιδια που δηλωσαμε, αλλα μικρο το κακο (κεφαλια δεν παιρνουμε!!:hahaha:)
επισης η Λουσι-Νιου θα παρευρεθει ως Μποα Χανκοκ

Spoiler:


οπως καταλαβαινετε θα ειναι ενα ακομη παρτυ με πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ φανσερβισε και τα αγορια μας!!!

from the female forum members, with much luuuuuuv!!!:hahaha::wooi2:
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#12 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 02 December 2009 - 22:44

γουάου, tomo πάλι ανυπομονώ να δω πως θα το κάνεις, εξελίσσομαι σε φαν i think :D!

Εγώ καλώ εχόντων των πραγμάτων θα κάνω επιτέλους μαζί με φίλο μου Vampire Knight, Yuki kai Zero, κύκλος Guilty!

Posted Image

Ελπίζω αυτή τη φορά να μη με κρεμάσει ο zero μου... <<



+10!!!!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#13 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 02 December 2009 - 22:44

Στο τελευταίο cosplay party για το 2009
η "Μάνα του Cosplayer" θα κάνει την εμφάνισή της ως:

Lust (Full Metal Alchemist)

concept: "I am nothing but myself!"

cosplay progress: 75% complete



Μάνα του Cosplayer, για μία ακόμη φορά σε συγχαίρω για την επιλογή σου! :riiight:

(Επίσης αρχίζω ν'ανησυχώ ότι με κάποιον τρόπο έχεις βρει μία λίστα με τους χαρακτήρες που με αρέσουν & τις έχεις πάρει με τη σειρά. Δηλαδή ήμαρτον!)


Cosplay Progress: 75% complete (καταραμένο φελιζόλ μου έχεις φάει τη ζωή μου έχεις φάει)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#14 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 03 December 2009 - 15:44

Ωωωω! Dai Ski Partu!!! Θα προσπαθήσω να είμαι και εγώ εκεί!
Αν και ο χώρος του "νέου" MAD δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα, η μουσική, η καλή διάθεση και ο κόσμος που έρχετε, σίγουρα δε θα μου επιτρέψουν να ασχοληθώ μαζί του. Και αυτή την φορά, ελπίζω να γνωρίσω κάποιους από τους νέους φίλους των anime, που έχουν κατακλύσει τελευταία τα πάρτυ!

#15 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 04 December 2009 - 14:41

Θα 'μαι και εγώ εκεί^^
Posted Image