Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Είναι το ελληνικό ροκ ROCK?


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Poll: Ναι ή Όχι? (137 member(s) have cast votes)

Ναι ή Όχι?

  1. Ναι! (6 votes [31.58%] - View)

    Percentage of vote: 31.58%

  2. Όχι! (13 votes [68.42%] - View)

    Percentage of vote: 68.42%

Vote Guests cannot vote

#1 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 26 June 2006 - 12:22

Λοιπόν..? Τι έχετε να δηλώσετε?

Posted Image



#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 26 June 2006 - 12:32

Κοίτα, εγώ δεν ακούω καθόλου ελληνικά τραγούδια γιατί δεν μου αρέσουν. Το μόνο ελληνικό (ελληνόφωνο) συγκρότημα που ακούω και μου αρέσει τρελλά είναι "Το πλοκάμι του καρχαρία", και φέρνει πιο πολύ σε "Metal" (λέμε τώρα) σε ορισμένα κομμάτια :greece:



Πλοκάμι Rules The World :king: :respect:Posted Image

E5VV38U.jpg


#3 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 26 June 2006 - 14:59

Tα ξυλινα σπαθια κατι ελεγαν αλλα μαλλον δεν υπαρχει rock ουτος η αλλος ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη...
Τωρα που το ξανασκεφτομαι... εδω δεν υπαρχει ελληνικη μουσικη (πλεον)(κολοτουρκοι) πως περιμενουμε να εχουμε και ξενη.
不 林 カ 山
Posted Image

#4 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 26 June 2006 - 23:47

Υπαρχουν "δηθεν" ροκαδες (δεν κατονομαζω, θα στεναχωρησω πολλα παιδια), αλλα τουλαχιστον υπαρχει ακομα ο Πανουσης :greece:


Απο κει και περα υπαρχουν καλα ελληνικα metal συγκροτηματα που μας κανουν παγκοσμιως περηφανους και ας μην πανε στη eurovision :hehe:
All hail the machine
Posted Image

#5 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 27 June 2006 - 01:02

παπακωνστάντινου λέγεται ο κύριος που δεν θες να κατανομάσεις musashi.
ελληνική ροκ σκηνή δεν υπάρχει,συγκροτήματα όμως ναι.
last drive,ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα παγκοσμίος(δεν κάνω πλάκα) όσων αφορά την garage rock.δεν είναι λίγο να κάνεις περιοδία αμερική και να έχεις μαζί τους nirvana έστω και αν ακόμα δεν είχαν γίνει γνωστοί.
αν πάμε πιο παλιά θα θυμηθούμε τους socrates και τους aphrodite's child.
τώρα μπάντες με ελληνικό στίχο που ξεχωρίζουν από το σωρό είναι τρύπες,ξύλινα σπαθιά(απλά η πιο ταξιδιάρικη μουσικη-φωνή του παυλίδη ever) και διάφανα κρίνα(ποίηση).
και δεν θέλω να ξανακούσω για καρχαρίες και πλοκάμια,ας κρατήσουμε ένα επίπεδο.για χαβαλέ υπάρχουν οι τσοπάναrave που τα χώνουν συγχρώνος! :kakashithumbup:

#6 Sandman

Sandman

    Anime Freak

  • Members
  • 377 posts

Posted 27 June 2006 - 03:27

τώρα μπάντες με ελληνικό στίχο που ξεχωρίζουν από το σωρό είναι τρύπες,ξύλινα σπαθιά(απλά η πιο ταξιδιάρικη μουσικη-φωνή του παυλίδη ever) και διάφανα κρίνα(ποίηση).
και δεν θέλω να ξανακούσω για καρχαρίες και πλοκάμια,ας κρατήσουμε ένα επίπεδο.για χαβαλέ υπάρχουν οι τσοπάναrave που τα χώνουν συγχρώνος! :kakashithumbup:


Symfwnw ki epayksanw.

#7 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 27 June 2006 - 12:36

Υπαρχουν "δηθεν" ροκαδες (δεν κατονομαζω, θα στεναχωρησω πολλα παιδια), αλλα τουλαχιστον υπαρχει ακομα ο Πανουσης

Πανουσης ROCKS
不 林 カ 山
Posted Image

#8 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 27 June 2006 - 13:45

και δεν θέλω να ξανακούσω για καρχαρίες και πλοκάμια,ας κρατήσουμε ένα επίπεδο


Πλακόμι ROCKS too !!! :bleh:

E5VV38U.jpg


#9 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 28 June 2006 - 11:40

Γενικως, καθε τιμια προσπαθεια για μενα μετραει στην πλαστικοποιημενη εποχη που ο καθε μουσικος "Τσαρος" προσπαθει να μας πει τι θα ακουσουμε μεσω ενος fame story η' καθε αλλης μουσικης εμποροπανυγηρης :hehe:
All hail the machine
Posted Image

#10 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 29 June 2006 - 23:36

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΛΥΡΑ SAMA ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΤΙΜΑΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ.... ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ.. ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΟΚ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ... ΞΕΧΑΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ.. ΤΡΥΠΕΣ, ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ, ΠΡΑΣΙΝ' ΑΛΟΓΑ, ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ Κ.Ο.Κ?
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ Γ......ΕΝΟ ΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ... ΟΥΡΤ
(ΟΥΦ ΣΥΓΧΙΣΤΗΚΑ)!!

#11 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 30 June 2006 - 00:08

Oι τρυπες ποτε δε ξεχνιουνται κι ουτε προκειτε (δε θα το επιτρεψω χνιαχνιαχνια).
不 林 カ 山
Posted Image

#12 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 16 July 2006 - 01:42

enoite mora stin fotia,tripes,oxra spiroxeti,ksilina spa8ia!Merika mas komatia einai para ma para poli kala!BUT the best of all in my opinion is taratatzoum taratatzoum tzimakos panousis!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#13 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 17 July 2006 - 23:51

και εγω ροκας ειμαι
αλλα το εχω ριξει πιο πολυ στο ξενο
κατι λιγο ακουω απο ελληνικα
πχ κιτρινα ποδηλατα κατι τραγουδακια ειναι πολυ καλα
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#14 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 18 July 2006 - 00:00

Όταν είδα το thread μου ήρθαν στο μυαλό μόνο ο Πανούσης και ο Παπακωνσταντίνου ως αντιπρόσωποι του ελληνικού rock. Δυστυχώς δεν είναι αρκετοί για να πεις ότι όντως υπάρχει ελληνικό rock, άντε να είναι 3-4 ακόμα καλλιτέχνες... Τέσπα όπως είπατε υπάρχουν και χαβαλέ ελληνικά rock... Πάντε να ακούσετε τους Ανώριμους, παιδιά θα γελάσετε. Τουλάχιστον ακούστε τα 3 κομμάτια που προτείνω στο thread που άνοιξα γι'αυτούς, θα δείτε πως θα τα βρείτε...
¶ντε, ακόμα εδώ είστε;!; :kakashithumbup:
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...