Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Πάτρα Otaku meetings


  • Please log in to reply
1169 replies to this topic

#31 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 12 November 2009 - 20:00

Heh, catchphrase για το club μας by LNEnja *does victory pose*

:joyful: Άρχισα Gintama και έχω πορωθεί :hero: Τώρα με τα διάφορα online τρεξίματα+αργόοοο internet δεν έχω δει πολλά, αλλά θα δω όσα πιο πολλά μπορώ μέχρι την συνάντηση για σχολιασμό :ureshii:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#32 LNEnja

LNEnja

    Run. Jump. GLOMP! /repeat

  • Members
  • 35 posts

Posted 13 November 2009 - 12:28

Λοιπόν κατ' αρχήν να πούμε ότι την Τρίτη στις 17/11 κανονίζουμε μια mini συνάντηση κυρίως για τα παιδιά του σχολείου μας αλλά και για όσους δεν μπορούν να έρθουν το Σάββατο στις 21 που γίνεται η κανονική συναντηση (όπως ο vegeta)...
Είδατε πώς σας σκεφτόμαστε? :wooi2:
Η συνάντηση θα γίνει στις 12:00 (το πρωί εννοείται) στο πάνω μέρος της Γεροκοστοπούλου στο καφε cinema θα καθόμαστε και θα σας περιμένουμε... :Blissfull:
Νέοι παλιοί μαζοχτείτε! :chigau:
Όσο για τον μαραθώνιο anime καλό θα ήταν να το παίρναμε μονοκοπανιά όλο μαζί ένα anime των 25 περίπου (αντέχουμε έτσι? είμαστε mangες εμείς)... :hahaha:
Τοποθεσία να βρούμε είναι το θέμα... :emptyonexg1:
Πιστεύω ότι οι περισσότεροι ψηνόμαστε. :tensai:

---- Raito, Pain, Kaoru, Death the Kid, Lelouch, Frau, Yazoo, Kanji, Zexion, Gin, Kusuriuri, Ciel, Crow, Pikachu... Pick One!
------ Fangirls' Forces United ----> (We stalk because we care!)
-------- Patra's Otaku Kurabu... Έλα να σε μυήσουμε...

Posted Image

O Ανιμοπλανήτης μου^^

Καβαΐ Shotaaas~ <3


#33 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 13 November 2009 - 12:30

Λοιπόν, ένα ένα με τη σειρά για να μην τα ξεχάσω!

Hooray για τη συνάντηση!!!! Ευχαριστώ που κανονίσατε μία όταν θα είμαι εκεί!!

ρε Veg3ta παιδί μ, ανταλλαγή στρατοπέδων θα κάνουμε? Εσύ στο χωριό μου κ εγώ στο δικό σου? χεχε

Χτες πήγα στην προβολή, είδαμε το Steamboy που εμένα μου άρεσε πιο πολύ από το Akira, κ ας με βρίσουν όλοι, χ*στ*κα!!!! (Γνωρίζω πολύ καλά την αξία του Akira κ πιστεύω ότι πραγματικά πρέπει να το έχει δει κάποιος, αλλιώς τι otaku είναι? Γι' αυτό νομίζω είναι κ πολύ καλή επιλογή για προβολή. Παρόλα αυτά εμένα δεν μου άρεσε ποτέ... κ πιστεύω ότι δεν μου προσέφερε τίποτα, ειδικά αφού είχα δει νωρίτερα όλα τα "παιδιά" του, βλ. NGE που εγώ το έχω κορυφή γενικά.

Aiorral θα σε απογοητεύσω αλλά όχι μόνο δεν έχω αρχίσει το Gintama, ούτε να συνεχίσω άλλα που έχω αφήσει στη μέση δεν πρόλαβα, αυτή την busy περίοδο! Τι να κάνουμε.... θα έρθει η ώρα!

Σήμερα θα πάω στο Halloween party κ θα βγάλω πολλές φωτογραφίες yeeeaaahhhhhh!!!! Κ θα τους φέρω κ νέο αίμα, μεταφορικά κ κυριολεκτικά μουχαχαχαχαχαχαχααααα
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#34 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 13 November 2009 - 12:52

Δεν θα ελεγα οχι, αλλα κολαω λιγο στο θεμα της ηλικιας :nosey:.

Τι ηλικιες παιζανε στη συναντηση?
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#35 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 13 November 2009 - 15:03

Από ηλικίες ήμαστε 4 minors (2 ήμασταν, τώρα ήρθαν και άλλα δύο) και 10+ από 20 χρονών και πάνω :ureshii: Δεν υπάρχει πρόβλημα ηλικίας, έχουμε και αρκετούς 25+ (δεν τους έχω φακελώσει όλους, κακώς :yellowcard: )

Όσο για την προβολή, ενώ ωραίο θα ήταν να το δούμε μονοκοπανιά, λέω να το χωρίσουμε σε δύο κομμάτια για να βρούμε πιο εύκολα χώρο
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#36 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 13 November 2009 - 18:44

Ισως ερθω και εγω την επομενη φορα.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#37 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 15 November 2009 - 19:10

Yattaaaaaa~ Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο!

Για το meeting στις 17 μπορεί να μην τα καταφέρω (ο oto-san νομίζει ότι θέλω να ανακατευτώ με πορείες κτλ :emptyonexg1: που να ήξερε ότι ούτε για ξύλο δεν έχω motivation και είμαι αφοσιωμένη σε anime :sigh2: ) αλλά στις 21 θα είμαι εκεί~ Οπότε LNEnja, τα αφήνω σε εσένα τα νέα μέλη (το πολύ πολύ να βάλω κανένα πρόγραμμα ομιλίας και να με έχετε σε ανοιχτή ακρόαση :hahaha: Πανταχού παρών η Στέφη) αλλά στις 21 ετοιμαστείτε, έχουμε πολλά να πούμε!
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#38 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 17 November 2009 - 14:38

Δεν υπάρχει πρόβλημα ηλικίας, έχουμε και αρκετούς 25+ (δεν τους έχω φακελώσει όλους, κακώς :yellowcard: )


Μην τον παραπλανείς τον άνθρωπο βρε Στέφη. 2-3 άτομα ειναι στα 25, οριακά (και κάποιοι μπορεί και να μην έρθουν, δεν ξέρεις).Πάνω από 25, κανείς. Αλλά, Igano, με μερικά άτομα θα μπορείς να συνεννοηθείς, στάνταρ (αφού είναι όντως ηλικιακά πιο κοντά σε σένα). Τσέκαρε, δλδ, και τις ηλικίες κάτω από τα άβαταρς για να είσαι σίγουρος.

#39 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 17 November 2009 - 15:31

Καλα θα το ρισκαρω και θα εμφανιστω :tensai:.

Δεν ξερω αν θα μπορεσω σιγουρα αλλα πιστευω θα ειμαι το Σαββατο εκει!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#40 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 17 November 2009 - 22:09

Έλα βρε, έχω κάτι χρόνια να μπω και έχουν παίξει ήδη τόσα meetings? Θα πω στη samurai-pizza και αν είναι, μπορεί να σκάσουμε και εμείς το Σάββατο.

Posted Image


#41 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 18 November 2009 - 18:27

Λοιπον επειδη απο την ανακοινωση της συναντησης εχουν περασει αρκετα ποστ, με παλιους, νεους κτλ.

Συγκεντρωτικα εχουμε...


Η συναντηση θα γινει στο Θεατρακι, Σαββατο 21 Νοεμβριου στις 18.00 το απογευμα

Τροπος συναντησης: Αρχικα θα περιμενουμε λιγο στις σκαλες απεξω (αν βρεχει στην εισοδο της καφετερειας), υστερα θα μπουμε στην καφετερεια (μπορει να κατσουμε και στον πανω οροφο),
..........Stefi να φορας το armband της Haruhi για να μας καταλαβουν, Aiorral να φωναζεις διαφορα στα γιαπωνεζικα

Για επικοινωνια, και αν καποιος δυσκολευεται/αργησει η οτιδηποτε αλλο θελει, στελνει pm στην stefi ή σε μενα με το κινητο του και επικοινωνουμε

Επισης οποιος ξερει να ενημερωσει τους Δημητρηδες και ton Gus απο msn κτλ

Posted Image


#42 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 20 November 2009 - 21:44

Yatta~ Όσοι περισσότεροι, τόσο το καλύτερο!

Datte, nii-san... Έλεγα να φορέσω το headband της Konoha :himitsu: Το πολύ πολύ να τα βάλω μαζί για μια Ultra made-in-Konoha Director εμφάνιση :blingeye2:
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#43 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 21 November 2009 - 10:18

I'll be there! Για σιγουρια ομως ας μου κανει οποιος θελει ΠΜ ενα κινητο του μηπως και δεν σας βρω ευκολα. Η να δωσω το κινητο μου με ΠΜ.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#44 igano

igano

    Shinobi Tousan

  • Members
  • 94 posts

Posted 21 November 2009 - 18:52

Περασα γαμάτα! Οδηγησα 30 χλμ πηγαινε ελα για το τιποτα ωστε να χαλασω το σαββατιατικο απογευμα μου και να γυρναω σαν χαζος μεσα στο θεατρακι μηπως και σας βρω! Για την ιστορια ημουν εκει 18:03. Δεν το χανω και το επομενο meeting-στησιμο με τιποτα στο κοσμο! Να'στε καλα!

Υ.Γ. Οπως βλεπετε απο τις 10 το πρωι σημερα, ειχα γραψει μηπως κανεις με βοηθησει.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#45 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 posts

Posted 21 November 2009 - 22:09

6:00 ήμασταν έξω δίπλα στις σκάλες που πάνε στο Θεατράκι, όπως είχε πει ο Hyuuga_Nikorasu και περιμέναμε, μια παρέα που πέταγε ιαπωνικά (εγώ προσωπικά φώναζα, μάτι βγάζαμε). Κατά τις 6:20 μπήκαμε μέσα, στον πάνω όροφο (πάλι όπως είπε ο Hyuuga_Nikorasu).

Για επικοινωνια, και αν καποιος δυσκολευεται/αργησει η οτιδηποτε αλλο θελει, στελνει pm στην stefi ή σε μενα με το κινητο του και επικοινωνουμε



Σήμερα δεν μπήκα καθόλου το πρωί ή μεσημέρι γιατί διάβαζα, αλλά αν έπαιρνα pm θα το έβλεπα (το incoming mail θα είχε δυνατή ειδοποίηση και πάντα το έχω ενεργοποιημένο αν λάβω κανένα pm σε οποιοδήποτε site).

Ο σαρκασμός δεν είναι απαραίτητος.
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews