Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Μερικα σκιτσα μου :o


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#16 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Οκτώβριος 2009 - 15:20

Σπιρτο αναμενο εισαι iri :riiight:
οντως απο το Yellow ειναι!

#17 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Οκτώβριος 2009 - 22:37

Οπα εδω εχει πολυ πραμα :P
στον Sesh. το προσωπο επιτηδες το εκανα ετσι.!δεν μπορουσα να το κανω να φαινεται ενω κανει αυτη την κινηση :P
οσον αφορα για το 2ο spoiler μαλλον εχεις δικιο.
στον σκιασμο τα καταφερνω πολυ σπανια αλλα παρολα αυτα προσπαθω..αυτο με τις φυτρες παλι δεν το πολυκαταλαβα...:nosey:κανονικα δεν ειναι τα μαλλια του απλως τα μπροστα ειναι καπως πιο "πεταχτα". Α και απο μολυβια αναλογα..πιο πολυ χρησιμοποιω τα Β2 της faber η σκληρα και για καποια σημεια και μηχανικο....με στυλο δεν μπορω να ζωγραφισω:|


Παραξενο, νομιζα οτι τα 2 πρωτα σου σχεδια ηταν σχεδιασμενα με στυλο. Λαθος μου.
B2 ε? Ενδιαφερον, εγω χρησιμοποιω συνηθως το B3.
Ελπιζω να μην σε πειραζει που το πειραξα

Spoiler:


Αυτο που εχω κυκλωσει ειναι λαθος. Καταλαβα τι προσπαθησες να κανεις αλλα δεν το εχεις αποδοσει σωστα. Για να πω την αληθεια δεν ξερω πως μπορεις να σχεδιασεις προφιλ τετοιου ειδους μαλλι γιατι δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα χμμμ

Spoiler:


νομιζω καπως ετσι θα επρεπε να ειναι σχεδιασμενο. Συγγνωμη που το ξαναπειραξα και ελπιζω να βγαζεις ακρη.

#18 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Οκτώβριος 2009 - 03:31

Σπιρτο αναμενο εισαι iri :riiight:
οντως απο το Yellow ειναι!


Mάλλον κάτι πιο πολύ σε καμμένο θα έλεγα ότι είμαι αλλά και το αναμμένο με βολεύει μια χαρά xD. Μου έκανε εντύπωση το πως πέτυχες την έκφραση. Και ας υπάρχει μια παρέκκλιση στα μαλλιά μόνο και μόνο για το πόσο όμορφο βγήκε το πρόσωπο you won me over.

#19 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Νοέμβριος 2009 - 18:37

Comeback με new entry![Brightside ευχαριστω για την παρατηρηση κιολας καλα εκανες κ το διορθωσες :)]
αυτη τη φορα & με φοντο :P
Iδου!
Spoiler:


ξοδεψα αρεκετες ωριτσες για το τελειωσω οποτε θελω επειικια[πως γραφετε δε ξερω :P] για να μην καταληξω καπως ετσι:emptyonexg1:
Φυσικα kidding
Λοιποον????:rolleyes:

#20 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Νοέμβριος 2009 - 18:51

Eχεις πολυ αξιολογα σχεδια, αυτα τα 2 τελευταια μαρεσουν παρα πολυ.Συνεχισε την προσπαθεια κια την καλη δουλεα!:gotit:

#21 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Νοέμβριος 2009 - 19:06

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII <333333333333333333333333333 (Αυτόν δεν ζωγράφισες πάλι?)

Moυ αρέσει που μπορείς και ακολουθείς πιστά το σχέδιο της mangaka. Πάρα πολύ καλή δουλειά εύγε. Έχεις κάνει πολύ ωραία και τους διαφορετικούς τόνους και τις σκιές. Keep it up!

#22 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Νοέμβριος 2009 - 19:44

:hahaha:iriii ναι αυτος ειναι!
ευχαριστω πολυ γ τ coms!
κ αυτο με τη mangaka να φανταστεις ειναι απο τις σπανιες φορες που το
καταφερνω οποτε ειμαι happy :)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Hollister: 06 Δεκέμβριος 2010 - 20:35


#23 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Νοέμβριος 2009 - 22:50

Πολυ ομορφο αυτο το σχεδιο πραγματικα. Μου αρεσουν παρα πολυ τα μαλλια του και το σκισιμο στην μπλουζα :riiight:

#24 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2009 - 03:41

ευχαριστω πολυ Brightside!τελικα αυτη τη φορα τα μαλλια τα εκανα σωστα!:tensai:

#25 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Νοέμβριος 2009 - 20:31

new thing came up B)
τελικα αποφασισα να μην το στειλω στον καδχρωματισω
και να το αφησω ασπρομαυρο:canthelp:
Vagelio μαλλον θα το ριξω στα tutorials:P


Spoiler:



#26 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 19 Νοέμβριος 2009 - 05:45

INB4 iristella :hahaha:

Πολύ ωραίο Mononoke fanart (και πρέπει να είναι κι από το αγαπημένο μου arc, το Nopperabou), αλλά πρόσεξε τα δάχτυλα. :thatsit:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#27 Xod

Xod

    Green and evil

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Νοέμβριος 2009 - 05:00

Υπέροχα! Μου άρεσε περισσότερο από όλα τα σχέδια η κοπέλα, αλλά και οι άνδρες ήταν πολύ γοητευτικά σχεδιασμένοι. Μου αρέσει πολύ η τεχνοτροπία σου.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#28 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Νοέμβριος 2009 - 05:20

OOps i missed the last update. Nice job Hollister chaaaan. Medicine seller looks so cute :3. Έδωσες πολύ ωραία την αίσθηση του βάθους στο background. Keep it up. ^^

#29 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 02:26

loooooong time no update!
επανηλθα λοιπον με ακομα ενα σκιτσο!
here it is!!!


Spoiler:


suichi αυτη τη φορα...λοιπον??:D



#30 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2010 - 13:29

Εχω μια ξαφνικη επιθυμια για να koisuru bokkun...
Φτου σου αγορι μου =w=, το βλεμμα σου με καψωνει:nbleed:. Kαι περα απο το αστειο, μου αρεσει που δεν σβηνεις τελειως τους αξονες (στο προσωπο τουλαχιστον). Αυτο ειναι που κανει ενα σκιτσο ενδιαφερον κι επισης που χρησιμοποιεις τονικοτητα για την αποδοση του χρωματος καθως και αντιθεσεις (το μαυρο το πουκαμισο το κανει αρκετα πιο eye-catching).

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.