Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town... [GAME OVER]


  • This topic is locked This topic is locked
228 replies to this topic

#1 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 05 September 2009 - 10:27

Στην .aNiMe//GR Town κάθε χρόνο διοργανώνεται το μεγαλύτερο anime convention όλων των εποχών. Όλος ο κόσμος ζει και αναπνέει ώστε να του δοθεί μια φορά η ευκαιρία να παραστεί εκεί. Χαρακτήρες όλων των ειδικοτήτων από Naruto μέχρι Ghost In The Shell και Lucky Star έως Berserk έχουν μαζευτεί ώστε να πραγματοποιήσουν τα όνειρα των εκατομμυρίων fans τους.
Μέχρι που ένα πρωινό σαν όλα τ' άλλα, ένας από τους παριστάμενους κείτεται νεκρός. Ήταν τυχαίο ? Μήπως κάποιος θέλει να επωφεληθεί από την ευκαιρία και να ξεφορτωθεί τον ανταγωνισμό ? Είναι συνωμοσία ? Η επόμενη μέρα θα βρει τους υπόλοιπους σώους ? Ποιος έφαγε το τελευταίο κομμάτι πίτσα ? Και κυρίως τι είχε στο μυαλό του ? Η πίτσα ήταν προχθεσινή...


Το αν θα λάβουν απάντηση τα παραπάνω κρίσιμα ερωτήματα εξαρτάται από εσάς. Και η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town....




Το λοιπόν, το concept το ξέρετε. Όσοι δεν έχετε ιδέα για τι μιλάμε, ρίξτε μια ματιά στο προηγούμενο παιχνίδι που είχαμε κάνει. Οι κανόνες είναι οι παρακάτω:

Spoiler: Γενικοί κανόνες



Spoiler: ρόλοι


Spoiler: Ειδικοί κανόνες


Και μερικά επιπλέον πράγματα που πρέπει να έχετε υπ' όψιν σας:

Α) Διαλέγετε έναν anime χαρακτήρα της αρεσκείας σας που θέλετε να υποδυθείτε. Στην αρχή του κάθε post σας γράφετε το όνομά σας και το username σας με μπλε χρώμα. Μπορείτε να έχετε και μια μικρή εικόνα του χαρακτήρα σας σαν avatar σε κάθε post όμως δεν είναι απαραίτητο.

Β) ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ πρέπει να περιέχει ψήφο. Μπορείτε να την αλλάξετε σε μετέπειτα post σας, όμως το κάθε post πρέπει να περιλαμβάνει ένα (και μόνο ένα) όνομα γραμμένο με κόκκινο χρώμα.

Γ) Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εκτός παιχνιδιού όσον αφορά προτάσεις παρατηρήσεις κλπ, το κάνει στο κάτω μέρος του post του με italics διαφορετικού χρώματος ώστε να μην εμποδίζει τη ροή του παιχνιδιού.

Δ) Ο αφηγητής (η αφεντιά μου δηλαδή) γράφει πότε είναι μέρα και πότε νύχτα. Ο κάθε γύρος δεν είναι ανάγκη να κρατάει μια κανονική μέρα. Θα ξεκινήσουμε με τον κάθε γύρο να κρατάει ~2 κανονικές μέρες, και μετά ανάλογα με το πως θα πάει το πράμα, κανονίζουμε καταλλήλως. Όποτε λέω πως είναι μέρα κάνετε τα ντιμπέητ σας και ψηφίζετε, όταν λέω πως είναι νύχτα περιμένω ΠΜ από τους αντίστοιχους ρόλους.

Ε) Το παιχνίδι θέλει συμμετοχή. Αν δεν είστε σίγουροι πως μπορείτε να ανταπεξέλθετε με τουλάχιστον ~2 post ανά μέρα, ας μην πάρετε μέρος. Άτομα που δεν παίρνουν μέρος θα κινδυνεύουν να "εκτελεστούν", ακόμα και αν δεν έχουν ψηφιστεί, προκειμένου να συνεχιστεί η ομαλή ροή του παιχνιδιού.


Αυτά. Για να κρατήσουμε το θέμα καθαρό, όποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή πηγαίνει στο thread της γενικής συζήτησης. Πείτε μας ποιον χαρακτήρα θέλετε, από ποιο anime/manga είναι και λίγα λόγια για αυτόν. Αριθμός ατόμων που χρειαζόμαστε για να βγει καλό παιχνίδι, είναι 16 έως 20. Περισσότεροι δεν πειράζει, όσο πιο πολλοί τόσο το καλύτερο. Λιγότεροι να μην είμαστε. Επίδοξοι δολοφόνοι και ντετέκτιβς, let the story begin!


[table="head"] #| Username | Character
01 | dmvagos | Fay D. Flourite
02 | Tenshi | Tamaki
03 | moonheart | Nodame-chan
04 | Tolis Izumi | Shikimaru Nara
05 | mono | Ayanami Rei
06 | shinigami94 | Sasuke Uchiha
07 | d. neko-angel | Yuzuhira Nekoi
08 | Rin | Earl cain Hargreaves
09 | Gkloc | Black Star
10 | Sponis | Wolfgang Grimmer
11 | Kenny | Okita Sougo
12 | iristella | Yosuke Kobayashi
13 | Skiarxon | Hajime Saito
14 | Kon_Okami | Czeslaw Meyer
15 | Erisadesu | Elizabeth
16 | Irish | Beyond The Grave
17 | psofia | Gintoki Sakata
18 | Loke | Katura Kotarou
19 | Dsx | Ikari Shinji
20 | Namida | Johannes Krauser II
[/table]

Edited by Player_By_Post, 07 September 2009 - 19:42.

... let the massacre begin...
Posted Image


#2 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 06 September 2009 - 18:11

Μέχρι στιγμής έχουμε 16 επίδοξους ντετέκτιβ. Λογικά κάποια στιγμή αύριο θα ξεκινήσουμε το σφαξ... εεε την ιστορία. Όποιος θέλει να συμμετάσχει, ας κάνει ένα post στο thread της γενικής συζήτησης γράφοντας ποιον χαρακτήρα θέλει και από ποιο anime/manga είναι.

... let the massacre begin...
Posted Image


#3 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 07 September 2009 - 20:54

20 άτομα μαζεύτηκαν το λοιπόν. 20 αθώα πλάσματα που έπαθαν σοκ μετά το τραγικό συμβάν. Ή μήπως μερικοί έμειναν ανέπαφοι με τον θάνατο του δασκάλου Kakashi επειδή ήξεραν τι του επιφύλασσε η μοίρα ? Ω ναι, αυτό ήταν το μυστηριώδες θύμα που δεν αποκάλυπταν έως σήμερα, προκειμένου να μην πανικοβληθεί ο κόσμος. Ο Kakashi ήταν ο Guest Star της εκδήλωσης και σήμερα θα αποκάλυπτε μερικά από τα ninjutsu του στο κοινό... όμως τον φάγαν μπαμπέσικα οι αλήτες πριν προλάβει να κάνει τίποτα απ' όσα είχε υποσχεθεί. Μάλλον κάποιοι τον φοβόντουσαν περισσότερο απ' όσο φανταζόμαστε.



Κτήριο 1
[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Fay D. Flourite | dmvagos
02 | Nodame-chan | moonheart
03 | Earl cain Hargreaves | Rin
04 | Czeslaw Meyer | Kon_Okami
05 | Beyond The Grave | Irish
06 | Katsura Kotarou | Loke
07 | Johannes Krauser II | Namida
[/table]


Κτήριο 2

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Tamaki | Tenshi
02 | Sasuke Uchiha | shinigami94
03 | Wolfgang Grimmer | Sponis
04 | Okita Sougo | Kenny
05 | Kakashi | xxx | MURDERED | NPC
06 | Gintoki Sakata | psofia
07 | Ikari Shinji | Dxs
[/table]


Κτήριο 3
[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Shikimaru Nara | Tolis Izumi
02 | Ayanami Rei | mono
03 | Yuzuriha Nekoi | d. neko-angel
04 | Black Star |Gkloc
05 | Yosuke Kobayashi | iristella
06 | Hajime Saito | Skiarxon
07 | Elizabeth | Erisadesu
[/table]


Τα κτήρια στα οποία θα περνάτε από εδώ και πέρα τη νύχτα σας είναι τα παραπάνω. Προσοχή στους συγκατοίκους, εδώ δεν εμπιστευόμαστε κανέναν. Στοιχεία που ξέρετε:

  • 2 Επιθεωρητές έχουν σταλεί από την Ο.Ο.Π.Γ.Τ.Δ.Κ.Ε.Τ.Α (Ομοσπονδιακή Ομάδα Προστασίας Για Την Διάδοση Και Εξέλιξη Των Ανιμε).
  • Αυτοί κατάφεραν και έμαθαν πως οι δολοφόνοι δεν είναι ούτε ένας ούτε δύο, αλλά τέσσερις (4). Δυστυχώς δεν έμαθαν ποιοι. Από εδώ και πέρα αναλαμβάνετε όλοι σας.
  • Ο Kakashi (ζωή σε λόγου μας) πέρασε την τελευταία του νύχτα στα ίδια δωμάτια όπως όλοι οι υπόλοιποι. Για λεπτομέρειες βλ. τους πίνακες παραπάνω.
  • Ένα κομμάτι πίτσας βρέθηκε στο πτώμα του Kakashi. Τελικά ήταν όντως ήταν προχθεσινή. Ήταν μία απρόσεκτη κίνηση, ή απλά οι δολοφόνοι είναι αχώνευτοι ? Κανείς δεν ξέρει...


Λοιπόν, ανακεφαλαιώνουμε. Στην αρχή του κάθε ποστ σας, γράφετε το όνομά σας με μπλε γράμματα π.χ. Kakashi (Player_By_Post). Σε κάθε σας post έχετε ένα όνομα γραμμένο με κόκκινα γράμματα, ακόμα και αν το αλλάξετε σε επόμενό σας Post. Ό,τι θέλετε εκτός παιχνιδιού, το γράφετε στο κάτω κάτω μέρος με Italics διαφορετικού χρώματος. Και κυρίως πάνω απ' όλα, συμμετοχή και καλό roleplay.
Οι ρόλοι έχουν μοιραστεί. Όσοι ΔΕΝ έχετε πάρει ΠΜ, είστε απλοί πολίτες. Όσοι έχετε λάβει ΠΜ, ξέρετε τη δουλειά σας. Οι δολοφόνοι νικάνε αν καταφέρουν να μειώσουν τους πολίτες σε αριθμό μικρότερο ή ίσο από αυτούς.


Και η μέρα ξημερώνει στην .aNiMe//GR Town... Πλέον είστε μόνοι σας και άξιοι της τύχης σας...

Edited by Player_By_Post, 09 September 2009 - 16:02.

... let the massacre begin...
Posted Image


#4 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 07 September 2009 - 21:42

Fay D. Flourite [dmvagos]
Posted Image
Χμμμ... Καλά ξεκινάμε, δεν μπορώ να πω. Ακόμα δεν άρχισε καλά καλά το anime convention και κάποιος... άντε να μην βρίζω πρωινιάτικα... δολοφονεί τον Kakashi-sensei... Τέτοια αποτρόπαια πράξη μόνο κάποιος ψυχοπαθής θα την έκανε... Και απ' ότι ξέρω κάποιοι εδώ το έχουν το ιστορικό τους... Anyway, η πιτσούλα θεωρώ ότι είναι ξεκάρφωμα, εκτός κι αν ο εις εκ των δολοφόνων είναι τόσο χαμένος στην κοσμάρα του που δεν ξέρει τι κάνει... Ne, Ikari Shinji-kun?

Περιμένω, περιμένω, λέω κάποιος θα απαντήσει πρώτος, δε μπορεί... Κανείς δεν εδέησε, οπότε βάζω εγώ την πρώτη φυτιλιά :P (sorry Dxs ^^)

Edited by dmvagos, 07 September 2009 - 22:21.

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#5 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 07 September 2009 - 21:54

Czeslaw Meyer

Posted Image


Αν και γενικά οι δουλειές των ανθρώπων μου είναι αδιάφορες τολμώ να πω ότι αυτή η υπόθεση δεν είναι σαν τις άλλες. Για να καταφέρεις να ξεπαστρέψεις κάποιον με ένα τόσο μεθοδικό και αποτελεσματικό τροπο χρειάζεσαι μυαλό, υπεροψία αλλά πάνω απ όλα εμπειρία. Ε Yosuke Kobayasi...ehmm Shinji Nishizono...ehhnnn Kazuhiko Amamiya...ehmmm whatever[iristella]? Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι είναι ο τρόπος που θα διάλεγες εσύ για να κάνεις κάτι τέτοιο. Πιο πιθανό να του τίναζες τα μυαλά στον αέρα απευθείας. Οπότε μένει μόνο μία πιθανότητα....όσο ο Katsura Kotarou[Loke] τσακονώταν με τον Gintoki Sakata[psofia] κάποιος βρήκε ευκαιρία και έβαλε την Elizabeth[Erisadesu] να παραδώσει τη πίτσα στον Kakashi-sensei.

Είναι ανάγκη να γράφουμε στην αρχή το και username μας εκτός από το όνομα του χαρακτήρα μας? Αφού ούτως ή άλλως από τα account μας κάνουμε τα post μας.

Edited by Kon_Okami, 08 September 2009 - 11:05.
change of pic :P

Posted Image


#6 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 07 September 2009 - 22:08

Όχι, η αναφορά του username σας δεν είναι απαραίτητη, απλά δεν βλάπτει να υπάρχει. Αντιστοίχως δεν είναι υποχρεωτικό να αναγράφετε και τα nicknames όλων των υπόλοιπων χαρακτήρων στους οποίους αναφέρεστε. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι οι anime χαρακτήρες τους οποίους επιλέξατε, τα nicknames είναι προαιρετικά.

... let the massacre begin...
Posted Image


#7 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 07 September 2009 - 22:13

Yôsuke Kobayashi

Posted Image


Πιστεύω ότι ο Kakashi αποτελούσε την ενσάρκωση του εργαλείου ενός μηχανισμού ο οποίος κινείται φανερά αλλά και παρασκηνιακά, με νόμιμα και όχι τόσο νόμιμα μέσα προς έναν σκοπό. Το χτύπημα κατά την γνώμη μου είναι περισσότερο συμβολικό και έχει περισσότερο σχέση με τις αρνητικές εμπειρίες των δολοφόνων από την δράση ενός τέτοιου οργανισμού. Ψαχνουμε επομένως για άτομα αρκετά μεγάλης ευφυίας προκειμένου να σκοτώσουν έναν ninja και πάνω από όλα με την κάλυψη να το κάνουν. Θεωρώ ότι το κομμάτι pizzas δεν είναι τυχαίο και ότι πιθανότατα στα χέρια μας έχουμε το φονικό όπλο. Μόνο ένα άτομο ξέρω το οποίο έχει την απαραίτητη κοινωνική κάλυψη (κόμης) και ηλικιακή κάλυψη (17 χρονών), εξυπνάδα, γνώσεις σε δηλητήρια τα οποία δεν μπορούν καν να ανιχνευτούν αλλά και κίνητρο να δράσει εναντίον ενός οργανισμού όπως η Konoha που φέρεται να δρα κυρίως παρασκηνιακά. Oι υποψίες μου πέφτουν στον κόμη Earl Cain Hargreaves. Πιστεύω επίσης ότι όλα είναι μέρος μιας ευρύτερης συνωμοσίας ανάμεσα σε Konoha και Delilah. Aλλά αυτό είναι το πρώτο βήμα μόνο. Σίγουρα ο κόμης δεν δρούσε μόνος.

Βtw.... I am Kazuhiko Amamiya. Και Czeslaw Meyer σε αυτό που λες να προσθέσω ότι την στιγμή που λόγω παρελθόντος και λεπτής νοητικής κατάστασης θα ήμουν ύποπτος δεν βρίσκεις κάπως αυτοκτονικό να έχω κάνει εγώ τον φόνο?Εξυπνα άτομα σαν τους δολοφόνους δεν θα ακολουθούσαν αυτήν την τακτική. Πιο πολύ πιστεύω ότι πρέπει να επικεντρωθούμε σε άτομα "υπεράνω υποψίας".



Edited by iristella, 07 September 2009 - 22:25.


#8 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 07 September 2009 - 22:19

Gintoki Sakata
Posted Image

Eντάξει μωρέ ο φίλος Ζura είναι λίγο παρεξηγιάρης, αν και δε γιγνώσκω το γιατί... Αλλά δεν πιστεύω ότι είναι ικανός για φόνο... προς το παρόν!
Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω καμία εντύπωση, αλλά θεωρώ ότι οπωσδήποτε ήταν κάποιος από το κτίριο 2, στο οποίο βρίσκομαι και εγώ. Καθώς λοιπόν κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότητα, στρέφω τα βλέμματα στον wannabe badass Shinji Ikari, o οποίος κοιμόταν στο ίδιο δωμάτιο με τον αλησμόνητο Kakashi. Σαν καλός ψυχοπαθής φλώρος που είναι, ξεπάστρεψε τον συγκάτοικο του με ένα αθώο φαγητό, την πίτσα. Και σε εμένα θα έπιανε αυτό το κόλπο... :frozen:

#9 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 07 September 2009 - 22:33

Czeslaw Meyer

Posted Image



Και ο αφελής Gintoki Sakata άθελα του έφερε στο φως μία ακόμα θεωρία για τον περίεργο αυτό θάνατο.

"Και σε εμένα θα έπιανε αυτό το κόλπο... :frozen:"

Μήπως τελικά ο Kakashi-sensei δεν είναι πάρα ένα ατυχές θύμα το οποίο δεν είχε καμία σχέση με όλο αυτό? Η πίτσα θα μπορούσε να είναι για τον οποιονδήποτε και απλά να πήγε να ικανοποιήσει την πείνα του μη γνωρίζοντας τι τον περιμένει. Θα μπορούσε κάλλιστα η πίτσα να έχει ως παραλήπτη των αρχηγό του 1ου squad των Shinsengumi και μέγα σαδιστή Okita Shougo. Και ποιός άλλος από τον Katsura Kotarou μπορεί να θέλει να βγάλει από τη μέση ένα θανάσιμο εχθρό του?

Edited by Kon_Okami, 08 September 2009 - 11:06.
change of pic :P

Posted Image


#10 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 07 September 2009 - 22:36

Earl Cain Hargeaves

Posted Image

Απορω πως γινετε να βρεθω εγω στοχος υποψιων, ενα αθωο 17 χρονο παιδι λογο ενος περιεργου hobi.Επισης να τονισω οτι η konoha και η οικογενεια μου διατηρουσαν αψογες σχεσεις και δεν εχω κανεναν απολυτως λογο να επωφεληθω απο την δολοφονια ενος τετοιου ατομου, περα του οτι ημουν σε αλλο δωματιο.Πιστευω πως η απαντηση βρισκετε στους ανθρωπου που ερχοντουσαν αντιμετωποι με το φιλειρηνικο εργο του kakashi-sensei, και δεν ειναι αλλοι απο τα κεφαλια του σατανικου Μυστικου οργανισμου ενονοματι nerv, οι οπιοι απεστηλαν τον δολοφονο με το αγγελικο προσωπο ikari shinji να κανει τη βρωμοδουλεια τους.

qzMHWHd.png


#11 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 07 September 2009 - 22:47

Posted Image

Tamaki

Ήταν μια υπεροχη βραδυα. Το φεγγαρι ελαμπε πανω στον ουρανό, υπήρχαν χιλιάδες αστέρια και ένα τοσο ρομαντικο κλίμα. Είχα βγει με την Yuzuhira Nekoi για δειπνο. ωω τα πανεμορφα μάτια της, το αστραφτερο χαμογελο της. Με είχε μαγεψει. Μετα το δειπνο αποφασισαμε να παμε μια βολτα. Και τοτε ολα εγιναν.καθως περνουσαμε εξω απο το 3ο κτιριο ακουσαμε ουρλιαχτα. Η αγαπημενη μου Yuzuhira ειχε τρομαξει παρα πολυ. Της ειπα να προσεχει καθω εμπαινα μεσα για να δω τι εγινε. Και τοτε μολις μπηκα ενα ριγος διαπερασε την πλατη μου. Το θεαμα ηταν τοσο φρικτο...ο Kakashi βρισκοταν κατω στο πατωμα. βρισκοταν εκει κατω νεκρος με αφρους να εχουν βγει απο το στομα του. Προσεξα πως ειχε φαει ενα κομματι πιτσα.
Πηγα αμεσως λοιπον να καλεσω την αστυνομια και ενα ασθενοφορο. Με το που βγηκα εξω , ειδα την πανεμορφη Yuzuhira Nekoi να τρεμει. Τη ρωτησα τι συνεβει. Μου ειπε πως ειδε μια σκια να βγαινει απο το παραθυρο. Ετρεξα αμεσως προς εκεινη την κατευθυνση. Το μονο δυστυχως που προλαβα να δω ηταν μια φιγουρα θολη που εμοιαζε πολυ με τον Wolfgang Grimmer.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#12 Nozomu

Nozomu

    Haino haino haino~

  • Members
  • 317 posts
  • LocationΕργοστάσιο Nutella A.E.

Posted 07 September 2009 - 22:48

Shikamaru Nara
Posted Image

Το ατομο που κρυβεται πισω απο την δολοφονια του sensei ειναι καποιος που δν τον συμφερε να αποκαλυφ8ουν τα ninjutsu για παραδειγμα o Sasuke Uchiha... Αυτη 8α ηταν η ετυμιγορια μου αν δν βαριομουν να σκεφτω κ δν ειχαν συμβει τα επομενα γεγονοτα...Ειχα αρα3ει στην σκεπη του κτηριου 3 κ 3αφνικα ακουσα 2 φωνες, μια γυναικεια κ μια αντρικη... Κοιταζω κ βλεπω τον Black Star να λογομαχει με την Tsubaki ενω κατευ8υνοταν προς το κτηριο 2... Επειδη ομως it was too troublesome to keep watching 3αναεπεσα για υπνο... Τι εχεις να πεις για αυτο Black Star?

Posted Image

Spoiler:


#13 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 07 September 2009 - 22:49

Sasuke Uchiha
Posted Image


Ο ένοχος πρέπει να είναι κάποιος που δείχνει ηλίθιος αλλά δεν είναι.Ένα άτομο που με την πρώτη ματιά μοιάζει αθώο και χρησιμοποιεί την βλακεια ωσ κάλυψη.Έτσι θα καταλήξω και εγώ στον Ikari Shinji.

#14 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 07 September 2009 - 22:53

Rei Ayanami

Posted Image


Ο θάνατος του Kakashi με βρίσκει παγερά αδιάφορη...Δεν τον συμπαθούσα, ούτε τον αντιπαθούσα (όπως με τον περισσότερο κόσμο άλλωστε). Αλλά ειλικρινά πιστεύετε ότι ο Shinji θα είχε ποτέ τα κότσια να σκοτώσει κάποιον? Εδώ αμάν και πως κάνουμε με τη Misato να τον βάλουμε μέσα στο EVA...Εμένα οι υποψίες μου στρέφονται αλλού...Σε κάποιο επαναστατικό στοιχείο που ειδικεύεται στις δολοφονίες...Σε έναν samurai που δεν συμπαθεί ιδιαίτερα τους ninja...Τί έχεις να πεις για αυτό Zura?Oooops I mean Katsura Kotaru?

xbJ3b2w.jpeg


#15 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 07 September 2009 - 22:59

Gintoki Sakata
Posted Image

Σαν περίεργα μας τα λες, Tamaki. Oι αρχές δήλωσαν ότι ο αποθανών είχε φάει όλο το κομμάτι της πίτσας. Οπότε πώς πρόσεξες ότι είχε φάει πίτσα; Μήπως εσύ την έδωσες στο δυστυχές θύμα; Την επομένη φορά που θα με κεράσεις strawberry milk θα κοιτάξω μήπως έριξες τίποτα στο γαλατάκι μου! Και επιπλέον, αν ο Kakashi είχε βρεθεί χωρίς τη μάσκα του, τότε η είδηση θα είχε γίνει βούκινο... Στο Weekly Shonen Jump δεν έγραφε τίποτα, όμως. Το δηλητήριο που το έβαλες είχε αργή δράση, έτσι Tamaki?