Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Vagelio no Fanart Gallery


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#16 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2009 - 13:53

ναι, ειναι πολυ εξυπνα σχεδιασμενο...τα συγχαρητηρια μου!!:hero: τον hijikata σκοπευεις να τον ζωγραφισεις?


Εννοειται πως θα τον χρωματισω :tensai:, δεν περιμενα να μου βγει τοσο καλος. Αλλα πρεπει να τελειωσω τον lambo πρωτα.
Toν ειχα ξεκινησει (τον hijikata) με την ιδεα πως θα εκανα ενα προσχεδιο πριν το παω στο μεγαλο χαρτι αλλα τελικα μου βγηκε καλο και λυπηθηκα να τον αφησω στην ακρη.
Γενικως, καθε φορα που σκιτσαρω κατι και λεω απο μεσα μου πως ειναι ενα απλο σκιτσο για εξασκηση αναγκαζομαι να το χρωματιζω μετα γιατι για καποιον εντελως αγνωστο λογο μου βγηκε υπερβολικα καλυτερο απ' οτι συνηθως, το ιδιο εγινε και με τον chibitalia και επρεπε μετα να τον κοψω και να τον κολλησω σε ενα καθαρο χαρτι για να ζωγραφισω το φοντο :bahhh:.

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#17 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2009 - 17:47

Μια χαρά όλα τα σχέδια. Και πολύ καλή αναλογία στα περισσότερα, τα χρώματα που βάζεις μου αρέσουν, Οι εκφράσεις πολύ χαριτωμένες. Πολύ καλό που δοκιμάζεις και πράγματα και μέσω υπολογιστή.

Αγαπημένο απο όσα έχεις δείξει ως τώρα είναι το κόμιξ σου και η chibi-italia. Ειδικά με το πρώτο έριξα το γέλιο της ζωής μου :wooi2:

Thumbs up from me ^__^ Συνέχισε έτσι.

Αν γίνεται και original δημιουργίες.


I second that! Αν και απο την άλλη είναι 17, μια χαρά κάθονται σε αυτή τη φάση τα fanarts.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#18 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2009 - 21:25

Σ' ευχαριστω πολυ Red Pyramid :ureshii:.
Η αληθεια να λεγεται, εχουμε μπει εδω και κατι χρονια στην εποχη της τεχνολογιας οποτε ειναι καλο να ξερουμε να χειριζομαστε 1-2 προγραμματα σχεδιασμου (οσοι ασχολουνται με το σχεδιο). Προσωπικα μου αρεσει πολυ να σχεδιαζω μεσο pc κυριως γιατι μπορω να κανω πιο εντυπωσιακη δουλεια και δεν βρομιζουν τα χερια μου.
Επρεπε να το ειχα βαλει το κομικ οταν ειχα πρωτοανοιξει το thread για να το δει περισσοτερος κοσμος :uhh:
Και μια μικρη διορθοσουλα αν μου επιτρεπεις: ειναι "ο" chibitalia, τωρα το γιατι φοραει φορεμα ειναι αλλη ιστορια (fan service προφανως).

Οντως, το 80% των σχεδιων μου ειναι fanart. Αλλα σιγα σιγα οσο βελτιωνομαι θα τα μειωσω και θα ασχολιθω λιγο παραπανω με original art που ειναι πιο δυσκολη κατα την γνωμη μου :hot:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#19 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2009 - 21:52

keep up the good job!!!!:kill4u:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα
Click the hatchlings and save them!!!




#20 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1.280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2009 - 21:55

Ενταξει Vagelio τα σχολια μου τα εχεις ακουσει...
You are the best

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#21 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2009 - 15:25

Ρε σι σε εχω σχολιαση στο DA XD ... λοιπον ας περασω στα σχολια σαν κακιασμενος senpai...Το προτο να υποθεσω πως ειναι και το ποιο προσφατο? Επειδη ειναι το ποιο σοστο ανατομικα και γενικος στο σινολο. Ηλικρινα ηταν ευχαριστο να δω κανα καλο σχεδειο αυτες τις μερες επειδη δινω για τιν σχολη καλον τεχνον και πραγματικα για 2 μερες τωρα εχω δει χαλια σχεδεια για 2 ζωες(ποοο εχως κ αλλες 3 μερες @_@ ) . Γενικος μου αρεσουν τα ζωηρα χροματα που χρισιμοποιης αν και οι σκιες θελουνε δουλια ακομα ... κατι ακομα που δεν μπορω να σου το σινχορεσω.......... Η BLAIR!!!! ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!!????!!!!????!!!! Να το ξανακανεις και να βαλης το σοστο μεγεθος F !!!! Αυτα γενικος δεν εχω καποιες παρατιρισης εισος εκτος απο το στισημο οτι θα μπορουσε να ειναι στιμενω καπος αλλιος οστε να δοση ακομα καλιτερο αποτελεσμα. Αυτα για τωρα ... kukuku αλλα ετιμασου για αργοτερα μουαχαχαχα

#22 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2009 - 16:25

Eυχαριστω και παλι για την υποστιριξη.

Ρε σι σε εχω σχολιαση στο DA XD ... λοιπον ας περασω στα σχολια σαν κακιασμενος senpai...Το προτο να υποθεσω πως ειναι και το ποιο προσφατο? Επειδη ειναι το ποιο σοστο ανατομικα και γενικος στο σινολο. Ηλικρινα ηταν ευχαριστο να δω κανα καλο σχεδειο αυτες τις μερες επειδη δινω για τιν σχολη καλον τεχνον και πραγματικα για 2 μερες τωρα εχω δει χαλια σχεδεια για 2 ζωες(ποοο εχως κ αλλες 3 μερες @_@ ) . Γενικος μου αρεσουν τα ζωηρα χροματα που χρισιμοποιης αν και οι σκιες θελουνε δουλια ακομα ...


Δεν σε θυμαμαι καλα, gomenasai Νeuro-sempai, αν θες μπορεις αν μου δωσεις ενα λινκ για την gallery σου στο DA :hot:
Σωστα, το πρωτο ειναι το πιο προσφατο (ωχ, πεσαμε σε ειδικο). Αισθανομαι μια ανακουφηση ακουγοντας απο εναν επαγγελματια οτι τα παω καλα με την ανατομια, οσο για την φωτοσκιαση, εχω ενα προβλημα εκει :emptyonexg1:. Θα εκτιμουσα πολυ να μου εξηγησεις τα λαθη που κανω και να μου δωσεις συμβουλες για να τα διορθωσω (αν δεν ειναι δυσκολο). Αν θες τσεκαρε και αυτο, ειναι υπο κατασκευη ακομα [media]http://s285.photobucket.com/albums/ll80/Vagelio4ever/MY%20ART/?action=view¤t=looking-1.jpg[/media]

... κατι ακομα που δεν μπορω να σου το σινχορεσω.......... Η BLAIR!!!! ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!!????!!!!????!!!! Να το ξανακανεις και να βαλης το σοστο μεγεθος F !!!! Αυτα γενικος δεν εχω καποιες παρατιρισης εισος εκτος απο το στισημο οτι θα μπορουσε να ειναι στιμενω καπος αλλιος οστε να δοση ακομα καλιτερο αποτελεσμα. Αυτα για τωρα ... kukuku αλλα ετιμασου για αργοτερα μουαχαχαχα


OMG:erk:! Πως τολμησα να διαπραξω τετοιο εγκλημα?:OMG3: Βαλτε με στην ηλεκτρικη καρεκλα και καντε με φρικασε! Πλακα πλακα τωρα προσεξα οτι της εκανα τοσο μικρα boobies, sorry sempai, οσο και να προσπαθησω δεν προκειται να μου βγει. Το μικρο στηθος ειναι μια απο τις κακες μου συνηθειες στο θεμα σκιτσο ><. Παντως ετσι εξηγειται γιατι εχει τοσα λιγα faves στο DA XDDDDDDD.

Οπως και να εχει, ευχαριστω που εκατσες και εγραψες ολα αυτα:ureshii:. Οποιαδιποτε σχολια/κριτικες ειναι ευπροσδεκτα!


Kαι κατι καινουργιο αλλα οχι αρκετα καλο:

Spoiler:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Vagelio: 08 Σεπτέμβριος 2009 - 19:13

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#23 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Νοέμβριος 2009 - 18:50

Οριστε και ο hijikata χρωματισμενος....

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#24 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Νοέμβριος 2009 - 19:11

Ok o Hijikata απλά τα σπάει.:nbleed: Προβλέπω μια ψυχή (ανάμεσα στις πολλές hijikata supporters) εδώ μέσα να χάνει λίτρα αίματος με το που θα το πάρει είδηση. Kαι εγώ τώρα που το σκέφτομαι δεν νιώθω πολύ καλά... *faints*

Lol και για το Sailormoon κρεμαστό του σπαθιού. Προσεγμένη η εικόνα μέχρι την παραμικρή λεπτομέρεια. xD

#25 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 05 Νοέμβριος 2009 - 19:21

Απλά καταπληκτικό coloring! Ίσως ήθελε λίγο πιο λεπτες σκιές στο στήθος, but still one hell of a work! Cheers! :riiight:

Τα απανταχού Hijikata fangirls έχουν να πάθουν πατατράκ μ' αυτό... :hihi2:

Nice touch η μινιατούρα Tomoe-chan στο katana του Tosshi. :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#26 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Νοέμβριος 2009 - 19:46

Πολυ ωραια ολα Vagel!Ειδικα ο Hijicata κ το comic!Εντυπωσιαστικα που μπορεις και χρησιμοποιεις τετοια προγραμματα *.*
Συνεχισε ετσι!

#27 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Νοέμβριος 2009 - 23:21

Ok o Hijikata απλά τα σπάει.:nbleed: Προβλέπω μια ψυχή (ανάμεσα στις πολλές hijikata supporters) εδώ μέσα να χάνει λίτρα αίματος με το που θα το πάρει είδηση. Kαι εγώ τώρα που το σκέφτομαι δεν νιώθω πολύ καλά... *faints*

Lol και για το Sailormoon κρεμαστό του σπαθιού. Προσεγμένη η εικόνα μέχρι την παραμικρή λεπτομέρεια. xD


Ηihihihi, ξερω πια λες, αν και παραξενευομαι που δεν εχει γραψει ακομα τιποτα (και ταυτοχρονα ανυσηχω λιγακι, ελπιζω να μην επαθε τιποτα απο τα πολλα nosebleeds :nbleed: , δεν θελω να ζησω με τις ενοχες)
Arigato Iri-chan :wooi2:

Απλά καταπληκτικό coloring! Ίσως ήθελε λίγο πιο λεπτες σκιές στο στήθος, but still one hell of a work! Cheers! :riiight:

Τα απανταχού Hijikata fangirls έχουν να πάθουν πατατράκ μ' αυτό... :hihi2:

Nice touch η μινιατούρα Tomoe-chan στο katana του Tosshi. :P


I know, το παρακανα λιγακι με shades στα boobies του.... την επομενη φορα θα το προσεξω περισσοτερο.
LOL, ακομα και το ονομα της sailor moon του gintama θυμασαι, εγω αναγκαστηκα να ξανακατεβασω το ep 101 για να την θυμηθω XD.

Πολυ ωραια ολα Vagel!Ειδικα ο Hijicata κ το comic!Εντυπωσιαστικα που μπορεις και χρησιμοποιεις τετοια προγραμματα *.*
Συνεχισε ετσι!


Σ' ευχαριστω πολυ holly :ureshii:, εξασκηση + tutorial + pen tablet = win! Αντε, και εις ανωτερα και για τις δυο μας! Εχεις δοκιμασει να χρωματησεις κανενα δικο σου σχεδιο?

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#28 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2009 - 03:38

θα δοκιμασω σ αυτο που κανω τωρα και θα ειναι το επομενο που θα ανεβασω!:ureshii:ελπιζω να βγει καλο!!

#29 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2009 - 21:25

Subarashii! *Kakashi mode* Απλά υπέροχα, και καταπληκτικό σχέδιο με λεπτομέρεια, και πολύ καλό coloring! Μόλις απέκτησες μία ακόμα fan :ureshii:

Ειδικά το πρώτο από Gintama ήταν φανταστικό (να φανταστείς μου είπαν χθες να το αρχίσω και είπα "Οκ, καααααποια στιγμή στο μακρινοοοοο μέλλον" και με το που είδα το fan art σου άνοιξα παράθυρο για να το αρχίσω επί τόπου :wooi2: ) και το κόμικ από την τάξη σου επίσης, είναι τα αγαπημένα μου :ureshii: Περιμένουμε και άλλα, onegaaaaai~

*runs to check out your DA*
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#30 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Νοέμβριος 2009 - 17:39

Subarashii! *Kakashi mode* Απλά υπέροχα, και καταπληκτικό σχέδιο με λεπτομέρεια, και πολύ καλό coloring! Μόλις απέκτησες μία ακόμα fan :ureshii:

Ειδικά το πρώτο από Gintama ήταν φανταστικό (να φανταστείς μου είπαν χθες να το αρχίσω και είπα "Οκ, καααααποια στιγμή στο μακρινοοοοο μέλλον" και με το που είδα το fan art σου άνοιξα παράθυρο για να το αρχίσω επί τόπου :wooi2: ) και το κόμικ από την τάξη σου επίσης, είναι τα αγαπημένα μου :ureshii: Περιμένουμε και άλλα, onegaaaaai~

*runs to check out your DA*


Ευχαριστω πολυ stefi-chan, :wooi2: τα λογια σου με τιμανε!
Το πρωτο με τον hijikata ειναι το πιο προσφατο μου. Anyway, στην κανονικη σειρα δεν κυκλοφορει ετσι αλλα και παλι σαν χαρακτηρας ειναι πολυ καλος και μοναδικος (οπως και καθε χαρακτηρας της θεοπαλαβης αυτης σειρας). Κι εγω σου συνιστω λοιπον να το δεις, αρκει να εχεις ορεξη για να μην το παρατησεις μια και τα πρωτα επεισοδια που ειναι αδυναμα.

Σου αρεσε και το κομικ μου? Χαιρομαι γι' αυτο :joyful:(και στεναχωριεμαι που δεν βρισκω καθολου χρονο για να χρωματισω και τα υπολοιπα κομματια του οπως αυτο με το yaoi στην ταξη)
Θα φτιαξω κι αλλα σχεδια καποια στιγμη και θα τα ανεβασω (στο μακρινο μελλον, το coloring θελει πολλη δουλεια)

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.