Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Higurashi no Naku Koro ni


  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#31 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 22 December 2007 - 17:25

Όπως φαίνεται το επόμενο παιχνίδι της "σειράς", που πλέον officially ονομάζεται "when they cry", και της οποίας το "higurashi" ήταν το πρώτο μέρος, δεν έχει σχέση με Hinamizawa, μάλλον είναι ένα murder mystery, και θα λέγεται Umineko no Naku Koro ni (When the Seagulls Cry).

http://www.youtube.com/watch?v=Jg-Dhb-I9Cc

http://www.youtube.com/watch?v=4bgwgpTeiok

Welcome to Rokkenjima. :terror2:

Χεχε, βλέπω να έχουμε και season 4 τότε :wooi2:

Επίσης, από το wiki, ετοιμαστείτε και για ταινία του Demoned Away: :Blissfull:
Movie A live action movie adaptation of the series, to be directed by Ataru Oikawa, has been announced for 2008.[5][23] The movie will be an adaptation of the first story arc, Onikakushi-hen.[24] Gōki Maeda will play Keiichi, Airi Matsuyama will play Rena, Rin Asuka will play Mion, Aika will play Rika, and Erena Ono will play Satoko.[25]

και όποιος αντέξει...


Βασικά αναρωτιέμαι τι θα πρωτοπρολάβουν να βάλουν στην ταινία :nosey: Πάντως να και το trailer της:
Spoiler:

phmava.php

#32 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 22 December 2007 - 17:51

LOL κάποιος βρήκε τη Hinamizawa. :wis:


Για όσους δεν γνωρίζουν, το anime αλλά και τα παιχνίδια βασίζονται σε πραγματική πόλη, η οποία λέγεται Shirakawa (白川郷).

http://youtube.com/watch?v=8KXpV-nNZqI

http://youtube.com/watch?v=VwnMVphfIuw
Η πόλη, όπως παρατηρήτε, παρουσιάζεται ΑΥΤΟΥΣΙΑ στο anime. :Blissfull: Να κανονίσουμε για εκδρομούλα, ne?
Posted Image

#33 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 22 December 2007 - 18:05

Lol οι WIND-fansubs το κάναν είδη πάντως :P Γεια του λόγου το αληθές πάντε στην σελίδα τους :congrats:
phmava.php

#34 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 23 December 2007 - 20:23

Sorry για το double post, αλλά μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο της δεύτερης σειράς Higurashi και έχω να πω, ότι μου άρεσε πάρα πολύ:nanana::blingeye2:

Και btw βρήκα αυτό στο youtube που είναι από ένα character CD της δεύτερης σειράς. Τώρα μου 'ρχεται να τα κατεβάσω όλα! Αυτό τουλάχιστον έχει πολύ πλάκα :hihi2:

Youtube Video

phmava.php

#35 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 24 December 2007 - 00:30

Αχ είδα και εγώ το τελευταίο επισόδιο, και ήταν πάρα πολύ καλό.

Μόνο για αυτούς που έχουν δει το τελευταίο επισόδιο της σειράς.
Spoiler:



Και τώρα δηλαδή θα πρέπει να καθόμαστε σε αναμένα κάρβουνα μέχρι να βγει η επόμενη σαιζόν μέσα στο 2008, αυτό είναι σκέτο μαρτύριο.
Posted Image

#36 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 24 December 2007 - 19:35

Καλά να πάθεις, Alexiel-san :) Περίμενε τώρα. :P

edit: ΤΙ ΤΟ 'ΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ Ο Μ....

μόλις τελείωσα το 11. Και η ώρα είναι 12:30. Και ΔΕΝ προβλέπεται να κοιμηθώ σήμερα....

καλά...έτσι και το έβλεπα σιγά-σιγά θα είχα κόψει τις φλέβες μου τώρα...
Posted Image

#37 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 01 January 2008 - 19:06

Λοιπόν τελικά ο καινούργιος χρόνος για εμάς τους Higurashi no naku koro ni fans μπαίνει πολύ καλά.

Τελικά όλοι ξεχάσαμε τα 2 ειδικά επισόδεια που θα έβγαιναν στην 2η σαιζόν.

Σήμερα βγήκε το πρώτο από τους WIND. Περιμένουμε άλλο ένα μέτα.

Το link για το torrent BitTorrent Files for [We're In Denial] Anime

Δείτε το και πείτε εντυπώσεις γιατί εγώ χάθηκα λίγο.
Posted Image

#38 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 01 January 2008 - 21:08

Το Higurashi no Naku Koro ni - Special - Nekogoroshi-hen (aka Cat Killing Chapter) είναι αν δεν κάνω λάθος special της πρώτης season που είχε βγει από hauu~ τον Αύγουστο.
[Hauu~] Higurashi no Naku Koro ni Nekogoroshi-hen (H264 Vorbis)[F654D046].mkv


Το story και το animation είναι λίγο χάλια, αλλά οι fan οφείλουν να το δουν.

Πάντως είμαι περίεργος να δω τόσο την τρίτη season όσο και την live action ταινία, όταν με το καλό έρθουν!

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#39 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 18 January 2008 - 01:47

Μόλις τελείωσα το Kai.Απλά :respect:.Ειδικά από ένα σημείο και μετά ήταν απλά απίστευτη.Και η τελευταία σκηνή ήρθε εντελώς από το πουθενά.Τώρα θέλω κι άλλο:nanteee:Επίσης ορίστε ένα link με αρκετές φωτογραφίες από το Shirakawa.Απλά να σταθώ σε μερικές:

Spoiler:

Posted Image


#40 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 18 January 2008 - 15:06

Ασε το πράσινο στην Ιαπωνία είναι πράσινο... Τα μικρά χωριά και πόλεις είναι τίγκα στο πράσινο, επίσης έχουν πολλούς κήπους (όπως οι κήποι Roku-en), και γενικά με το που βγαίνεις από μία πόλη να πας σε άλλη, βλέπεις πράσινο, πράσινο, πράσινο. Νομίζω ότι στην Shirakawa κάναμε έναν σταθμό όταν πήγα Ιαπωνία το 2006. Θα κοιτάξω και τις δικές μου φωτογραφίες και θα κάνω καμμιά ανάρτηση ακόμα σχετικά με το ταξίδι εκείνο (ούτε το μισό δεν έχω ακόμα βάλει στο Blog...)

#41 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 06 March 2008 - 15:09

έγω είχα μερικές αμφιβολίες άρχικα αλλά τώρα που το άρχισα δεν ξεκολλάω με τίποτα^^...όλοι οι σχιζοφρενείς εκεί είναι μαζεμένοι...
Spoiler:
η τρίτη sesson πότε βγαίνει? i want more.......
Posted Image

#42 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 06 March 2008 - 16:59

Έχω μείνει πίσω στη δεύτερη σεζόν.

Καλά, το μέρος στις φωτό είναι ΟΛΟΙΔΙΟ!!!:terror2:


Μιλάμε, ακόμα θυμάμαι το κλιπάκι πριν το intro της πρώτης σεζόν. Με το που είδα ροπαλιές και αίματα, λέω "Εδώ είμαστε!"

Απο τα πιο deranged anime που έχω δεί! Το λατρεύω!

#43 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 posts

Posted 19 March 2008 - 07:37

Παιδιά ξέρεις κανείς πότε βγαίνει η τρίτη σεζόν;

#44 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 19 March 2008 - 11:43

Δεν είναι γνωστό ακόμη, αλλά αν τα πράγματα πάνε όπως και με την δεύτερη season, τότε μάλλον μέσα στο καλοκαίρι.
phmava.php

#45 Lolki

Lolki

    Shinigami και δερνει

  • Members
  • 40 posts

Posted 19 March 2008 - 13:30

Μέχρι να βγεί η 3η season, διαφημίζουν κλιπάκια απο DVD specials κτλ. Χιουμοριστικά βέβαια, όπως στη μπουγαδα του Keiichi να είναι τα ρούχα που τον βάζουν να φοράει οταν χάνει σε παιχνίδι.
Στο YouTube υπάρχουν μπόλικα.