Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Higurashi no Naku Koro ni


  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#16 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 13 Αύγουστος 2007 - 10:29

Το έχουν αναλάβει πολλά groops αν αναφέρεσαι στην δεύτερη season. Κάποια από αυτά είναι τα εξής: Wind,Otakon,Shinsen,Hauu,Ni-pah,Ayu, Ni-pah κλπ... Από τα ποιο γρήγορα από αυτά είναι οι Otakon και οι Hauu
(δεν εχουν δικιά τους σελίδα απλά στον tracker εκείνο και κάνεις search τα releases τους). Εγώ μετά τα κατεβάζω από Wind ως κύριο groop κυρίως επειδή από αυτούς κατέβαζα και την πρώτη season.

Αν πάλι ενδιαφέρεσαι για την πρώτη season κατέβασε το release των Wind από εδώ
(μιας και δεν θα το βρεις στον tracker τους επειδή το έβγαλαν λόγο licensing)

Btw, επειδή φαίνεται ότι έχεις καιρό να postάρεις εδώ να σε ενημερώσω ότι greeklish έχουν απαγορευτεί στο forum. Χρησιμοποίησε ελληνικούς χαρακτήρες ;)
phmava.php

#17 fitsou

fitsou

    Starting...

  • Members
  • 13 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Αύγουστος 2007 - 11:36

Ksero gia ta greeklish alla eimai stin douleia kai o ipologistis pou exo tora den exei ellinika!!!!!!

Thanks for the info!

#18 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Αύγουστος 2007 - 19:24

ΑΑΑΑΑ!!!!

Δεν βρίσκω direct download της σειράς που να είναι online!!!!!
Θα κάνω φόνο! Έχω δει μέχρι το 6ο επισόδειο και πεθαίνω να δω τι γίνεται μετά!!!!

#19 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 16 Αύγουστος 2007 - 19:59

Αν εννοείς την πρώτη season, είναι licenced οπότε μόνο σε torrent πλέον. Ψάξε στο btmon.com/ και σίγουρα θα το βρεις. :)

Αν εννοείς την δεύτερη season, lolipower.com/ all the way. :thumbup:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#20 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Αύγουστος 2007 - 09:24

Την πρώτη season εννούσα, αλλά τελικά την ΒΡΗΚΑΑΑ!!! (στο πιο άσχετο μέρος βέβαια, αλλά τι μας νοιάζει?!)

Πάντως ομολογώ ότι με έχουν μπερδέψει λίγο τα flashback.
Βέβαια θα μου πείτε, ακόμα στο 6ο επισόδιο είσαι, θέλεις να καταλάβεις και ολόκληρη την ιστορία? Τέσπα! Πάντως μου αρέσει πολύ!!

#21 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Αύγουστος 2007 - 18:17

Το πρώτο Arc-άκι είναι λίγο άκυρο και δεν κολλάει πουθενά απ' ότι θυμάμαι, ή τέλως πάντων υπάρχουν μη αποδεδειγμένες θεωρίες για το πού κολλάει αλλά τίποτα το επίσημο. Τα επόμενα δένουν μια χαρά μεταξύ τους, επί το πλήστον, συνέχισε να βλέπεις και θα αρχίσει να γίνεται λογικότερο σιγά σιγά. Από τα καλύτερα anime των τελευταίων χρόνων και πολύ πρωτότυπο storytelling, κατά τη γνώμη μου πάντα :)
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#22 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Αύγουστος 2007 - 18:14

Όντως το πρώτο ήτανε παράξενο... Αφού το έβλεπα και αναρωτιόμουνα "μηπως βλέπω με λάθος σειρά τα επισόδεια??"
όντως πολύ καλή σειρά! Και ψάχνω για αυτό το OST του. Το αρχικό τραγούδι μου αρέσει πάρα πολυ!!!

#23 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 19 Αύγουστος 2007 - 12:30

Τα 2 OSTs και τα OP,ED albums μπορείς να τα βρεις εδώ.
phmava.php

#24 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2007 - 16:22

Ευχαριστώ πολύ!!:wooi2::wooi2:

#25 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Αύγουστος 2007 - 16:24

Όντως το Intro ήταν πάρα πολύ ωραίο, είχε ένα μοναδικό feeling :)
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#26 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 09:01

Και μία από τις καλύτερες σειρές τις σαιζόν φτάνει στο τέλος της. Με έχει φάει η αγωνία να δω τι θα γίνει στο τελευταίο επισόδειο.


Πότε θα το βγάλουν οι Hauu. Κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#27 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 11:33

Χεχε, όντως σήμερα θα δούμε το τελευταίο επεισόδιο της δεύτερης season. Είμαι περίεργος κι εγώ να δω πως θα τελειώσει :blingeye2: Λογικά θα βγεί κατά το βραδάκι.

Πάντως ακόμα δεν τέλειωσε η δεύτερη season ανακοινώθηκε και τρίτη :wis:
Posted Image
Παρόλα αυτά αναρωτιέμαι τι νόημα θα έχει η τρίτη season αφού υποτίθεται η "ιστορία" τελειώνει εδώ :blurah5:
phmava.php

#28 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 14:02

Κοίτα όταν κάτι πουλάει, μπορούν να βρεθούν πάρα πολύ τρόποι για να το τραβήξεις. Καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Που διάβασα λίγο στο Animenewsnetwork, υπάρχουν ιστορίες που έχουν βγει μόνο στο Playstation. Ή μπορεί να σου δείξουν εναλακτικά τι θα μπορούσε να είχε συμβεί αν έκαναν άλλες επιλογές σε προηγούμενες ιστορίες.

Και εγώ υποθέσεις κάνω. Ελπίζω μόνο η τρίτη σαιζόν, να είναι το ίδιο καλή με τις 2 προηγούμενες.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#29 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 14:23

Εχω δει μονο την 1η σεζον εγω, η οποια γενικα μου αρεσε παρα πολυ, σε λιγα σημεια ομως με κουρασε επειδη ειχε καποια βαρετα επεισοδια :nosey:, αλλα μου αρεσε το οτι ειχε εκδοχες, οπως και η ταινια hero που αναφερθηκε στην αρχη (που btw την βρισκω πολυ κορυφαια ταινια, την εχω δει 5 φορες τουλαχιστον:wooi2:)....

Ημουν λιγο διστακτικος για το εαν θα ξεκινησω τη 2η σεζον, αλλα απο οτι φαινεται ειναι καλη.... All the better!:wooi2:

#30 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 16:43

Κοίτα όταν κάτι πουλάει, μπορούν να βρεθούν πάρα πολύ τρόποι για να το τραβήξεις. Καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Που διάβασα λίγο στο Animenewsnetwork, υπάρχουν ιστορίες που έχουν βγει μόνο στο Playstation. Ή μπορεί να σου δείξουν εναλακτικά τι θα μπορούσε να είχε συμβεί αν έκαναν άλλες επιλογές σε προηγούμενες ιστορίες.

Και εγώ υποθέσεις κάνω. Ελπίζω μόνο η τρίτη σαιζόν, να είναι το ίδιο καλή με τις 2 προηγούμενες.


Να θυμίσω απλά ότι τα παιχνίδια προυπάρχουν της σειρας και ναι, υπάρχει συνέχεια :)

Αλλά να ενημερώσω όποιον δεν το έχει ακούσει ακόμα ότι η σειρά τελειώνει εκεί. Τουλάχιστον το "higurashi" μέρος.

Όπως φαίνεται το επόμενο παιχνίδι της "σειράς", που πλέον officially ονομάζεται "when they cry", και της οποίας το "higurashi" ήταν το πρώτο μέρος, δεν έχει σχέση με Hinamizawa, μάλλον είναι ένα murder mystery, και θα λέγεται Umineko no Naku Koro ni (When the Seagulls Cry).

http://www.youtube.com/watch?v=Jg-Dhb-I9Cc

http://www.youtube.com/watch?v=4bgwgpTeiok

Welcome to Rokkenjima. :terror2:

Επίσης, από το wiki, ετοιμαστείτε και για ταινία του Demoned Away: :Blissfull:
Movie A live action movie adaptation of the series, to be directed by Ataru Oikawa, has been announced for 2008.[5][23] The movie will be an adaptation of the first story arc, Onikakushi-hen.[24] Gōki Maeda will play Keiichi, Airi Matsuyama will play Rena, Rin Asuka will play Mion, Aika will play Rika, and Erena Ono will play Satoko.[25]

και όποιος αντέξει...
Δημοσιευμένη  εικόνα