Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

KPOP


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#1 Nanamiii

Nanamiii

    no?

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιούλιος 2009 - 23:44

Χεχεχε...δεν ειδα κανενα thread για κποπ και πηρα πρωτοβουλια...ελπιζω να εκτιμηθει!μπουΧΑ

Λοιπον τι να πω?Απο που να αρχισω, που να τελειωσω, δεν ξερω...DBSK, Super Junior, Big Bang, BoA, Wonder Girls, SNSD, SS501, Epik High, SHINee, Se7en,Rain(Bi), KARA, 2AM, T-ARA, Fly to the Sky, FT Island, 4minute, 2NE1, Shinhwa, T-Max.....^^?

Δημοσιευμένη  εικόνα
Blame my parents.Yes?Yes.


#2 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 00:23

μετα τα johnny's σιγα μη γλιτωνε κι η kpop (:hehehe:)
συστηματικη και full-fledged fan ειμαι μονο 2-3 bands απο kpop.
Dong Bang Shin Ki, Big Bang και BoA αγαπαμε και εκτιμαμε πολυ αλλα 2 ειναι οι αθεραπευτες λατρειες μου σ'αυτη τη χωρα:

Epik High m(_ _)m x∞

και αυτα εδω τα καμμενα παληκαρια xD
Posted Image

SuJu for the absolute win kthnx X33/
(η τυπισσα στην pic ειναι ασχετη btw και ναι, επιτηδες διαλεξα μια χωρις kibum -__-)

απο κει και περα, it's mostly the odd hit here and there που ακουω κατα καιρους...


p.s. Nanami απειρο respect στη sig σου btw |DD


Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#3 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 00:25

lately I'm listening to unhealthy amounts of this
[media]http://www.youtube.com/watch?v=QZBn1e9pr2Q[/media]:D

....εχω την υποψια οτι φταιει αυτο το vid (of Sho dancing to it last year in the Korean AAA08 con) γι'αυτο. D:


#4 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 00:36

^σε νιωθω... εμενα μια περιοδο μου χε κολλησει το "Tell me" των Wonder Girls εξ'αιτιας του Heechul xD
(Sho was too lol-tastic doing the Nobody dance :hahaha:)

οι Wonder Girls παντως παιζει να ναι και το πιο παλεψιμο kpop girl band -αντε κι οι 2ΝΕ1-
everyone else is kinda...ugh... for my taste at least =__=;;

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#5 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 01:09

^σε νιωθω... εμενα μια περιοδο μου χε κολλησει το "Tell me" των Wonder Girls εξ'αιτιας του Heechul xD
(Sho was too lol-tastic doing the Nobody dance :hahaha:)

οι Wonder Girls παντως παιζει να ναι και το πιο παλεψιμο kpop girl band -αντε κι οι 2ΝΕ1-
everyone else is kinda...ugh... for my taste at least =__=;;

actually και το πρωτο τραγουδι που ειχα ακουσει/κολλησει απο Wonder Girls(το So Hot)παλι λογω Arashi ηταν omg XD

IAWTS :P

παντως κι εγω occasional listener ειμαι when it comes to kpop ; mainly DBSK,Big Bang,Wonder Girls,Rain,Super Junior and stuff (and the past few days I liked a couple of songs of 2PM XD)


#6 Nanamiii

Nanamiii

    no?

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 01:43

μετα τα johnny's σιγα μη γλιτωνε κι η kpop (:hehehe:)
συστηματικη και full-fledged fan ειμαι μονο 2-3 bands απο kpop.
Dong Bang Shin Ki, Big Bang και BoA αγαπαμε και εκτιμαμε πολυ αλλα 2 ειναι οι αθεραπευτες λατρειες μου σ'αυτη τη χωρα:

Epik High m(_ _)m x∞

και αυτα εδω τα καμμενα παληκαρια xD
Posted Image

SuJu for the absolute win kthnx X33/
(η τυπισσα στην pic ειναι ασχετη btw και ναι, επιτηδες διαλεξα μια χωρις kibum -__-)

απο κει και περα, it's mostly the odd hit here and there που ακουω κατα καιρους...


p.s. Nanami απειρο respect στη sig σου btw |DD


Τελεια τελεια εχουμε κοσμο! χαχαχαχαχ!Ειμαι περιεργη, προς τι η αδιαφορια απεναντι στον Kibum? Such a sweet kiddie he is! Θα κανω μια wild μαντεψια και θα πω οτι ο Heechul ειναι ο αγαπημενος σου, de?


Aaaaah! Το τσουναμι του Noobody ! Ελπιζω να εχει παρει το ματι σας τα tango versions με τους 2PM? Ταιριαζουν τα χρυσα μου.

Παντως για chickbands εγω προμοταρω και 4minute και KARA. Α και SNSD, δεν ειν' κακες!

Ακουστε και SHINee, για αυτους βαζω σφραγιδα και εγγυηση!

Posted Image

Δημοσιευμένη  εικόνα
Blame my parents.Yes?Yes.


#7 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1.667 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 02:15

lately I'm listening to unhealthy amounts of this
[media]http://www.youtube.com/watch?v=QZBn1e9pr2Q[/media]:D

Πω τι γέλιο αυτό το video. Πολύ καλό...:hahaha:

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα


#8 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 03:24

actually και το πρωτο τραγουδι που ειχα ακουσει/κολλησει απο Wonder Girls(το So Hot)παλι λογω Arashi ηταν omg XD

Arashi are the reason behind many things anyway :pp
nice fanvid! XDD i lol'd quite a lot ειδικα στο ποσο κολλουσε το lipsync του Sho με τη rap της Yoobin σε σημεια:hahaha::hahaha:

Ειμαι περιεργη, προς τι η αδιαφορια απεναντι στον Kibum? Such a sweet kiddie he is! Θα κανω μια wild μαντεψια και θα πω οτι ο Heechul ειναι ο αγαπημενος σου, de?


Aaaaah! Το τσουναμι του Noobody ! Ελπιζω να εχει παρει το ματι σας τα tango versions με τους 2PM? Ταιριαζουν τα χρυσα μου.


λογω της αδιαφοριας του ιδιου του Kibum για τους SuJu. Αν εξαιρεσεις λιγο τα γυρισματα του Full House o Kibum ολο απων και αδιαφορος ειναι οποτε εχουν activities οι Super Junior -__-;;
as a fan it hurts me to admit it, but he never really cared anyway >_>

Νot exactly but close enough! Το αγαπημενο μου μελος ειναι ο Eeteuk, o Heechul ομως ειναι second favourite (and a close one too)! xD
Kαι το Attack on the Pinup Boys ειναι τοσο καμμενα epic! :congrats:

Tα tango versions ηταν οντως ωραια δε μπορω να πω, ταιριαζουν indeed =w=
Παντως αν λεμε για nobody covers, Wonder Boys και ξερο ψωμι imo XDDD
πατατε τα links με δικη σας ευθυνη, εγω προειδοποιω :P

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#9 Nanamiii

Nanamiii

    no?

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 15:51


λογω της αδιαφοριας του ιδιου του Kibum για τους SuJu. Αν εξαιρεσεις λιγο τα γυρισματα του Full House o Kibum ολο απων και αδιαφορος ειναι οποτε εχουν activities οι Super Junior -__-;;
as a fan it hurts me to admit it, but he never really cared anyway >_>

Νot exactly but close enough! Το αγαπημενο μου μελος ειναι ο Eeteuk, o Heechul ομως ειναι second favourite (and a close one too)! xD
Kαι το Attack on the Pinup Boys ειναι τοσο καμμενα epic! :congrats:

Tα tango versions ηταν οντως ωραια δε μπορω να πω, ταιριαζουν indeed =w=
Παντως αν λεμε για nobody covers, Wonder Boys και ξερο ψωμι imo XDDD
[SIZE=1]πατατε τα links με δικη σας ευθυνη, εγω προειδοποιω :P


(sorry pou den grafw me ellhnika alla me grafei to mac mou kanonikotata auth th stigmh)
Koita koita einai gnwsto auto gia ton Kibum alla kai sta variety shows kai sta live emfanizotan, oloi olo kai kapoion sumpathoume ligotero alla h 13 h kaneis einai oi SuJu. lol.

A Teukieee! Oloi exoun ksexwristes aretes pisteuw :P den mporw na dialeksw..

Hahahahahahahaha mh mou milas gia Wonder Boys, Jokwon/Taemin pethainwwww XD
*cough* hm kati ksexastike THIS
Asxeto! Eide kaneis ta Wild Bunnies? Perimenw to 2o episodio!hehe.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Nanamiii: 26 Ιούλιος 2009 - 16:31

Δημοσιευμένη  εικόνα
Blame my parents.Yes?Yes.


#10 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 18:14

Το Nobody είναι το μοναδικό κορεάτικο τραγούδι που χω ακούσει και είναι πραγματικά εθιστικό.Το δειξα σε μια φίλη μου και καταλήξαμε να κάνουμε τη χορογραφία μαζί:hahaha:
@LucyBR ωραία τα παληκάρια!!!Θα τα ψάξω εκτενώς...

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#11 Nanamiii

Nanamiii

    no?

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Ιούλιος 2009 - 23:51

Posted Image

Posted Image

Αχ συγγνωμη ηταν αυθορμητο..

Posted Image

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Blame my parents.Yes?Yes.


#12 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιούλιος 2009 - 02:21


Koita koita einai gnwsto auto gia ton Kibum alla kai sta variety shows kai sta live emfanizotan, oloi olo kai kapoion sumpathoume ligotero alla h 13 h kaneis einai oi SuJu. lol.

A Teukieee! Oloi exoun ksexwristes aretes pisteuw :P den mporw na dialeksw..

Hahahahahahahaha mh mou milas gia Wonder Boys, Jokwon/Taemin pethainwwww XD
*cough* hm kati ksexastike THIS


ακριβως οπως το ειπες. 'εμφανιζοταν'. γιατι τους τελευταιους 5 τουλαχιστον μηνες, αντε να χει εμφανιστει 2-3 φορες.
Ειδικα στο Sorry, Sorry περισσοτερο συμμετειχα εγω ως μελος των SuJu παρα ο Kibum που λεει ο λογος.
Και αντε ημουν διατεθειμενη να τον δικαιολογησω για την απουσια του στο promotion του album, αλλα απο τη στιγμη που δε συμμετειχε καν στην tour για το Super Show II και μαλιστα χωρις ουσιαστικη δικαιολογια του τι στο καλο κανει τοσο καιρο και ειναι τοσο σημαντικο πια, ψυχρανθηκα αρκετα με την παρτη του ομολογω :/ :/
Ειμαι πολυ περιεργη να δω αν θα συμμετεχει στο φετινο SM Town, αν και εχω την εντυπωση οτι και περσυ ελειπε.


Αν το καλοσκεφτεις κιολας παντα απων ηταν συνηθως. Στα varieties των SuJu ειναι σε μια γωνια και δε συμμετεχει σχεδον καθολου, στις συνεντευξεις μιλαει ελαχιστα, στο Ιαπωνικο fanmeeting ελειπε, οταν ειχαν επισκεφτει οι SuJu την Taiwan επισης ελειπε, στο προηγουμενο Super Show ηταν ο λιγοτερο ενεργητικος και ειναι ο μοναδικος απ τους 13 που δε συμμετειχε ποτε σε sub-unit.
It adds up if you think about it ;__;
Μοναδικη εξαιρεση σ'ολα αυτα το Full House. Αφου μας ειχες δειξει οτι μπορεις βρε Kibum... u__u

Και δεν ειναι οτι κανει και τιποτα το συγκλονιστικα time consuming ταυτοχρονα... Δεν ξερω απλα παραεχουν μαζευτει πολλα για την περιπτωση του... Ως fan στεναχωρηθηκα με την ολη κατασταση αλλα facts are against him :/


Posted Image
♥ X33

100% agreed! τα suju ειναι ολα too priceless and special :wooi2: *E.L.F. mode on* xDD

:hahaha: o Changmin ειδικα ηταν φοβερος στο crossdressing ΧDD
αφου πιασαμε ομως ολα τα girl band covers ειναι κριμα να λειπει κι αυτο
(δεν ηξερα οτι οι 2ΡΜ το χουν τοσο :pp)
και φυσικα αυτο
slakl;a *no words* XDDD


@LucyBR ωραία τα παληκάρια!!!Θα τα ψάξω εκτενώς...


ooh a victim! +___+
j/k XDD


imo αξιζει να τους ψαξεις :3
13 ειναι κι ολας (μη σου πω 15) ολο και κατι μπορεις να βρεις που θα σου τραβηξει την προσοχη ^^

*cough*
Posted Image
:pp

o Heechul παντως ακομα ειναι το καλυτερο Reno cosplay που χω δει ποτε

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από LucyBR: 27 Ιούλιος 2009 - 15:37

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#13 Nanamiii

Nanamiii

    no?

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιούλιος 2009 - 14:37

ακριβως οπως το ειπες. 'εμφανιζοταν'. γιατι τους τελευταιους 5 τουλαχιστον μηνες, αντε να χει εμφανιστει 2-3 φορες.
Ειδικα στο Sorry, Sorry περισσοτερο συμμετειχα εγω ως μελος των SuJu παρα ο Kibum που λεει ο λογος.
Και αντε ημουν διατεθειμενη να τον δικαιολογησω για την απουσια του στο promotion του album, αλλα απο τη στιγμη που δε συμμετειχε καν στην tour για το Super Show II και μαλιστα χωρις ουσιαστικη δικαιολογια του τι στο καλο κανει τοσο καιρο και ειναι τοσο σημαντικο πια, ψυχρανθηκα αρκετα με την παρτη του ομολογω :/ :/
Ειμαι πολυ περιεργη να δω αν θα συμμετεχει στο φετινο SM Town, αν και εχω την εντυπωση οτι και περσυ ελειπε.


Αν το καλοσκεφτεις κιολας παντα απων ηταν συνηθως. Στα varieties των SuJu ειναι σε μια γωνια και δε συμμετεχει σχεδον καθολου, στις συνεντευξεις μιλαει ελαχιστα, στο Ιαπωνικο fanmeeting ελειπε, οταν ειχαν επισκεφτει οι SuJu την Taiwan επισης ελειπε, στο προηγουμενο Super Show ηταν ο και ειναι ο μοναδικος απ τους 13 που δε συμμετειχε ποτε σε sub-unit.
It adds up if you think about it ;__;
Μοναδικη εξαιρεση σ'ολα αυτα το Full House. Αφου μας ειχες δειξει οτι μπορεις βρε Kibum... u__u

Και δεν ειναι οτι κανει και τιποτα το συγκλονιστικα time consuming ταυτοχρονα... Δεν ξερω απλα παραεχουν μαζευτει πολλα για την περιπτωση του... Ως fan στεναχωρηθηκα με την ολη κατασταση αλλα facts are against him :/


Posted Image
♥ X33

100% agreed! τα suju ειναι ολα too priceless and special :wooi2: *E.L.F. mode on* xDD

:hahaha: o Changmin ειδικα ηταν φοβερος στο crossdressing ΧDD
αφου πιασαμε ομως ολα τα girl band covers ειναι κριμα να λειπει κι αυτο
(δεν ηξερα οτι οι 2ΡΜ το χουν τοσο :pp)
και φυσικα αυτο
slakl;a *no words* XDDD



o Heechul παντως ακομα ειναι το καλυτερο Reno cosplay που χω δει ποτε


Mmm sumfwnw, leipei suxna einai gegonos, emena pantws den me peirazei an den peirazei tous upoloipous 12. Oloi fainontai na exoun kales sxeseis mazi tou. Wx twra 8umh8hka pou eixe parei o JaeJoong thl. enw ekanan oi SuJu ekpomph sto radio kai eipe oti den sumpathei ton Yesung XD
Awwwwwww kai einai ap'tous agaphmenous mou gee gee gee gee baby baby baby

hahahahahhahahahahahaha des ton Kwon re des ton, den mporwww XD
aah! h fatsa ths Heesica sto "Babo ^.~!" lol priceless alla ntaksei to apoluto win s'auto einai to megaleio Eunhyuk/Sungmin LOL kouklares

Nai! H agaph mou gia tous 2PM megalwnei me th mera :P einai foveroi, kala ennoeitai tragoudia xoreutika k etsi alla ama tous deis kai sto Idol Army exoun trelo gelio.
Einai kai kawaii ^^ eidika o Wooyoung mou

Posted Image

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Blame my parents.Yes?Yes.


#14 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1.058 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιούλιος 2009 - 23:26

Ώπα ώπα kpop thread και δεν το πήρα χαμπάρι; Κάτω από ποια πέτρα ζω;;;; (Κάτω από μια μεγάλη που λέγεται Κοπανάκι προφανώς...)

Και γω ακούω Kpop όχι τόσο όσο τη Jpop αλλά αρκετά και έχω αγοράσει αρκετά άλμπουμ από καλλιτέχνες. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι άρχισα να καίγομαι τέλη 2006 με DBSK και Se7en. Από τότε έχει περάσει καιρός.

Μεγάλες μου αγάπες θεωρώ τους DBSK, τους Big Bang και μετά τους SuJu και φυσικά τον Se7en που τον πεθύμησα. Τώρα τελευταίες μου λατρείες είναι οι 2NE1 και οι 2PM. Το άλμπουμ των πρώτων περιμένω να γυρίσω από τις διακοπές να το πάρω. Των δεύτερων το Time for Change ήταν το τελευταίο που μου έσκασε μαζί με το Everything των Arashi. Η Κορέα έχει τόσο φθηνά CD που αν δεν ήμουν ήδη ταγμένη Jpop fan δε θα υπήρχε καλλιτέχνης για καλλιτέχνης που να μην έχω αγοράσει!

Α ναι έχω ένα μικρό κόλλημα τελευταία και με τις SNSD που έχει αρχίσει να παίρνει τρομακτικές διαστάσεις. (Όχι ότι με το νέο μου κούρεμα μοιάζω κάπως με τη Jessica αλλά τέλος πάντων...)

#15 Nanamiii

Nanamiii

    no?

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιούλιος 2009 - 01:41

Ώπα ώπα kpop thread και δεν το πήρα χαμπάρι; Κάτω από ποια πέτρα ζω;;;; (Κάτω από μια μεγάλη που λέγεται Κοπανάκι προφανώς...)

Και γω ακούω Kpop όχι τόσο όσο τη Jpop αλλά αρκετά και έχω αγοράσει αρκετά άλμπουμ από καλλιτέχνες. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι άρχισα να καίγομαι τέλη 2006 με DBSK και Se7en. Από τότε έχει περάσει καιρός.

Μεγάλες μου αγάπες θεωρώ τους DBSK, τους Big Bang και μετά τους SuJu και φυσικά τον Se7en που τον πεθύμησα. Τώρα τελευταίες μου λατρείες είναι οι 2NE1 και οι 2PM. Το άλμπουμ των πρώτων περιμένω να γυρίσω από τις διακοπές να το πάρω. Των δεύτερων το Time for Change ήταν το τελευταίο που μου έσκασε μαζί με το Everything των Arashi. Η Κορέα έχει τόσο φθηνά CD που αν δεν ήμουν ήδη ταγμένη Jpop fan δε θα υπήρχε καλλιτέχνης για καλλιτέχνης που να μην έχω αγοράσει!

Α ναι έχω ένα μικρό κόλλημα τελευταία και με τις SNSD που έχει αρχίσει να παίρνει τρομακτικές διαστάσεις. (Όχι ότι με το νέο μου κούρεμα μοιάζω κάπως με τη Jessica αλλά τέλος πάντων...)


Se7en yay! Crazy love!

waaaaah! Εχεις και σιντια! @____@ Κι εγω θελωω! Απ'το ιντερνετ ε? %*&#%#@* αντε επιτελους να γινω legal κι εγω να βγαλω καρτα : PP

Μπλιεχ ξαναβλεπω το Idol Army με 2PM, Brown Eyed Girls και μου ξινιζουν ακομα περισσοτερο αυτες.

Δημοσιευμένη  εικόνα
Blame my parents.Yes?Yes.