Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

BAND CREATION,,χαλαρα :P


  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 replies to this topic

#1 LexKuro

LexKuro

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 22:13

πεζω ηλεκτρικη ,,,,παιδιΑ που να παιζουν μουσικη ,,κ να εχουν ενα ενδιαφερον προς jrock δεν βρισκω εδω γυρω (βαρκιζα ) και αν βρισκω καποιον που να παιζει τυχαινει να μου τη σπαει :P...so oποιος πεζει drums ,,bass,keyboards, ας χτυπησει ενα comment μπας και δημιουργησουμε λιγη ωρεα μουσικη σε αυτην την rapometalskulaδικη χωρα


quALIFICATIONS**: BE COOL:try:

2 πραγματακια που 3εχασα να σημειωσω (αφηρημαδα full) εκανα 6 χρονακια piano και <<βαδιζω>> στο μουσικο μου αυτι στην κι8αρα ,,,να πω ακομα στους ενδιαφερομενους οτι το request ειναι κα8αρα για ευχαριστιση και οχι τιποτα too σοβαροο γτ πιεζομαι και απο πολες αλλες ασχολιες,,,βεβαια αν προχοραει καλα (μακροπρο8εσμα γτ οχι και να μην γινουμε διασημοι με λευτα κλπ κλπ:P:P lol

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από iristella: 12 Μάιος 2009 - 22:25
double post


#2 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2009 - 02:14

πεζω ηλεκτρικη ,,,,παιδιΑ που να παιζουν μουσικη ,,κ να εχουν ενα ενδιαφερον προς jrock δεν βρισκω εδω γυρω (βαρκιζα ) και αν βρισκω καποιον που να παιζει τυχαινει να μου τη σπαει


Μήπως απλά δεν ξέρεις να παίζεις;
On the seventh day, God saw the world had already been outdated, so he did a god@heaven# emerge --sync && emerge --update world && exit."

#3 LexKuro

LexKuro

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2009 - 13:24

,,,ναι 3ερω να παιζω αλιως γτ να ρωταω?? και το ενδιαφερον πρως jrock δεν σημενει οτι 8α τραγουδαμε και γιαπονεζικα (duh) (αν και οι gazzete meta tin 1000 φορα που τους ακους αρχιζουν να σου μενουν τα λογια

#4 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2009 - 15:56

,,,ναι 3ερω να παιζω αλιως γτ να ρωταω?? και το ενδιαφερον πρως jrock δεν σημενει οτι 8α τραγουδαμε και γιαπονεζικα (duh) (αν και οι gazzete meta tin 1000 φορα που τους ακους αρχιζουν να σου μενουν τα λογια



Εμμ...χωρις ιαπωνικο στιχο....τι ακριβως θα παιζετε??......
Οχι j-rock παντως...
Νταξ δεν ειπα να γραφετε κιολας αλλα τουλαχιστον διασκευες μπορειτε να παιξετε,τα λογια ειναι αρκετα memorable συνηθως ακομα και για καποιον που δεν εχει ιδεα....
Δημοσιευμένη  εικόνα


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#5 d0n Fistikis-Jim-chan*EF*

d0n Fistikis-Jim-chan*EF*

    So high..

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2009 - 14:28

Εγω γιατι να μενω στα κατσαβραχα? =[ και να βλεπουμε μονο 4-5 ατομα anime?? Θελω κ εγω jrock...arrrrrg
υπογραφή εκτός κανονισμών

#6 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Ιούνιος 2009 - 14:32

Κρίμα που δεν το κοιτάνε περισσοτεροι το thread.Μου έχει περασει πολλές φορές από το μυαλό αλλά με το που θυμάμαι ότι κανείς από αυτούς που ξερω δεν ακουνε αμέσως μου φευγει.Να το κάνουμε πιο οργανωμένο πάντως!

Πάντως από θεσσαλονίκη όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm και βλέπουμε.Παίζω κιθάρα (εντάξει δεν παίζω και ultra-imba solo) και λιγα πληκτρα.

Και όσοι δεν είστε θεσσαλονίκη απλά αναφερθείτε για να ακουστείτε και σεις.Δεν έχετε τιποτα να χασετε.

#7 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Ιούνιος 2009 - 15:47

θεωρητικα παντως πιστευω πως μπορει να επιτευχθει παρομοιος ηχος και εκτος ιαπωνιας.
αρκει να μιμηθει καποιος την χροια που εχουν συνηθως οι τραγουδιστες τετοιων συγκροτηματων και να προσθεσει στον ηχο ασιατικές μελωδιες,ακομα και σαν δευτερευοντα στοιχεια.αλλο ενα χαρακτηριστικο στην j rock ειναι η μιξη πολλων ειδων μουσικης.δηλαδη τα περισσοτερα γκρουπ εχουν στα αλμπουμ τους και πανκ και μεταλ και ποπ και r&b χωρις να χαλαει η μουσικη.το θεμα ειναι να το χεις :Ρ

seishun jidai wa watashi no subete desu

#8 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Ιούνιος 2009 - 22:52

το θεμα ειναι να το χεις :Ρ

...ή να είσαι ασιάτης...Αυτοί με ό,τι καταπιάνονται είναι πωρωμένοι και το καίνε!

#9 Sukkkiko

Sukkkiko

    Starting...

  • Members
  • 5 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Οκτώβριος 2009 - 00:03

αν δεν σπούδαζα μακριά από την Αθήνα θα γούσταρα απίστευτα μια τετοια φάση!!!
καλή τύχη ρε συ! μακάρι να βρείς άτομα!:riiight:
~~~Don't Know What I Want But I Know How To Get It~~~

#10 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Οκτώβριος 2009 - 16:00

μπας και δημιουργησουμε λιγη ωρεα μουσικη σε αυτην την rapometalskulaδικη χωρα


Νομίζω ότι η ιδέα σου είναι πολύ καλή και ειδικά το να δημιουργηθεί λίγη καλή μουσική επειδή κακός τα ψέματα η σύγχρονη ελληνική μουσική δεν είναι και ότι καλύτερο. Το παράξενο είναι ότι δεν είδα να έχει μεγάλη απήχηση το θέμα, και είναι κρίμα εξάλλου για την παρέα και την καλή μουσική δεν υποτίθεται ότι ψάχνεις? Το εάν θα τραγουδήσουν στα ιαπωνικά δεν νομίζω να έχει και μεγάλη σημασία εάν δεν μπορούν να βγάλουν πρώτα σωστά την μουσική ... που είναι το πρώτο που προσεχή κανείς και μετά είναι η φωνή και στο τέλος σε τι γλωσσά τραγουδάνε . Αργότερα όταν θα έχουν γυνή καλή(ή θα έχουν συντονιστεί) μπορεί να ζητήσουν από κάποιον να τους γράψει στίχους στα ιαπωνικά ή να πάρουν στίχους από κάποιο ιαπωνικό κομμάτι και να το προσαρμόσουν στην μουσική τους εξάλλου δεν πάνε να γίνουν διάσημη και να πουλήσουν CD όταν με το καλό μαζευτούν παιδιά.

#11 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1.535 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Οκτώβριος 2009 - 18:11

Το παλικαρι που εκανε το thread εχει 3 μηνες να μπει στο forum, οποτε δεν μπορω να πω οτι βλεπω την ιδεα να γινεται πραξη. Σε περιπτωση που υπαρξει καποια πιο σοβαρη προσπαθεια απο τον ιδιο ή καποιον αλλο εδω ειμαστε, μεχρι τοτε...:lockulocku: