Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 12 Ιουνίου, Θεσσαλονίκη!


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#1 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 04 May 2009 - 23:03

Posted Image


Πότε: Παρασκευή, 12 Ιουνίου
Πού: Cofix Cafe-Bar (Λώρη Μαργαρίτη 11), Θεσσαλονίκη
Ώρα: 21:00
Ελάχιστη κατανάλωση: 4 ευρώ

- COSPLAY
- Δώρα για τα καλύτερα cosplay που εσείς θα ψηφίσετε!
- Η καλύτερη μουσική και τα καλύτερα βίντεο της πόλης ~ Visual Kei, J-rock, Jpop, Anime&Game OSTs, Extreme sounds and images, we've got it all!
- Secret Band Presentation! Our popular feature continues, introducing you to a new, exciting band at a time!
- J-music Merchandise [νέες παραλαβές]
- Εκπλήξεις!


- Θα προβληθεί αποκλειστικό βίντεο-μήνυμα από τους DJ Sisen (Seileen) και Takuya Angel , τους δυο καλλιτέχνες που παρουσιάσαμε στο release party της Αθήνας

[Ελπίζω να μην πειράζει που το γράφω στα αγγλικά, το έκανα c/p από το myspace μας]

-..Because when we talk about surprises we mean it, how about this!

Anubis Manga, the company responsible for the Greek manga versions of Naruto, Rurouni Kenshin, Love Hina, Shaman King, Blade etc, in collaboration with Cofix, is giving away 40 (!) of their titles, exclusively to the guests of Japan&Anime Party!

Everyone has the chance to win!

Winners can pick up their prizes from Anubis' pavillion at Thessaloniki's Book Exhibition (Ekthesi Vivliou)

The best cosplayers will be awarded with gift-cards courtesy of the one and only Cineshop of course!

This will be the biggest prize giveaway in a J-event ever, so don't miss it! It's our way to say "THANK YOU" to all of you who supported and accompanied us for 4 continuous, successful seasons!

Join us for one last, great event before summer!

Edited by Somnium_in_Tenebris, 11 June 2009 - 01:54.


#2 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 05 May 2009 - 00:47

Ελπ'ιζω να μπορέσω να ανέβω αυτή τη φορά. Δεν πιστευώ να έχω βρει δουλειά μέσα σε 20 μέρες, για να με εμποδίσει πάλι



#3 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 05 May 2009 - 01:17

Ο....Μ....G.....:oo::oo::oo:Σοφία....δεν ξέρω από που ήρθε αυτό το "popular demand", αλλά μόλις τώρα ρίμαξαν τα σχέδια τουλάχιστον 15 cosplayers που είχαν υπόψη για Ιούνιο ( πόσων άλλων επίσης μάλλον που δεν ξέρω τι είχαν υπόψην...)....δεν γράφω άλλα, απλά τώρα έχω μείνει :terror2:. Δεν μπορώ να σκεφτώ...:unlucky::despair::rip:...


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#4 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 05 May 2009 - 01:29

Τα λυπαμαι τα παιδια που πανε 3η λυκειου, τους εκαψε η συγκεκριμενη ημερομηνια :terror2:

Η αληθεια ειναι οτι ολοι το περιμεναμε Ιουνιο το παρτυ κι ετσι μας ηρθε ενα μικρο σοκ, αλλα ευτυχως η ανακοινωση ηρθε εγκαιρα, και ευχαριστουμε γι΄αυτο, οποτε πιθανοτατα οι περισσοτεροι θα προλαβουν να ετοιμαστον στην ωρα τους. Προσωπικα αποκλειεται να εχω κοστουμι ετοιμο σε αυτο αλλα Θεου θελοντος θα εχω για το επομενο ;)

ΥΓ: Εχει φαση που αυτο το Cosplay Party θα ειναι το 10ο συνεχομενο μου :wooi2:
Posted Image

#5 MogDevil

MogDevil

    Retro AnimeFan

  • Members
  • 63 posts

Posted 05 May 2009 - 01:30

ελεος:oo::oo::oo::oo: Σοφια δεν πεζη .... απλα μας χαντακοσες με αυτο .... τι να πω :canthelp: εχω μηνι :terror2:

#6 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 05 May 2009 - 01:37

Ξέχνα το Γιάννη αδύνατον αυτό που λες:uhh:. Σε 16 μέρες δεν ετοιμάζεις αυτά τα έπη που είναι να ετοιμαστούν από τους περισσότερους, και δεν μιλάω για μένα μόνο:sadist:. Ας πουν και οι υπόλοιποι πόσο μας χαντάκωσε αυτή η ημερομηνία.Είναι και πανελλαδικές τότε; Ούτε που το θυμήθηκα... Μείον άλλα τόσα άτομα από το πάρτι που θα δίνουν γενικά εξετάσεις.... Αρχικά σκεφτόμουν ότι δεν θα είχε μόνο cosplay...τώρα πάει και για κόσμο:zetsubou:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#7 ripperroolia

ripperroolia

    Black_Devil

  • Members
  • 16 posts

Posted 05 May 2009 - 01:39

οπα οπα πεδες δικιο εχει ο cassiel το θεμα το σκοτοσατε δεν θα ερθουν αρκετα ατομα λογο εξετασεον......και εκτος αφτου πολλη σιντομα το κανατε ....αμα το καθιστερουσατε ολιγον τοτε θα ειχε πιο πολυ ενδιαφερον.....αλλα εσεις ξερετε τελοσπαντονθα ειδουμε κι απο μονη μας το τη μας περιμενη........:uhh:

ουτε τιν στολυ μου δεν ετιμασα ακομα:nanana:τιν εχο βαψη αγρια!!!

Edited by Sponis, 05 May 2009 - 08:49.


#8 Ritsuka

Ritsuka

    Anime Fan

  • Members
  • 190 posts

Posted 05 May 2009 - 01:59

:o oh.... noooooo .Δεν θα είμαι μάλλον εκείνες τις μέρες Θεσσαλονίκη και ήθελα να κάνω πρώτη φορα cosplay :if:

EDIT:jiupiii θα μπορεσω να ερθω τελικα :joyful:

Edited by Ritsuka, 06 May 2009 - 19:41.


#9 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 05 May 2009 - 02:04

Το ξέρω ότι είναι λίγο παράξενη η ημερομηνία και ότι κάποια παιδιά γράφουν πανελλήνιες και επίσης επαναλαμβάνω πως όπως είχαμε πει ανεπίσημα με κάποιους, η ημερομηνία υπολογιζόταν για τέλη Ιουνίου, όπως περυσι. Η οποία ημερομηνία βέβαια αφήνει παραπονεμένους όσους έχουν εξεταστικές σε πανεπιστήμια κτλ κτλ...

Ασφαλώς και δεν ήταν πρόθεσή μου να αφήσω απέξω ούτε τους μεν ούτε τους δε, αλλά πάντα καμμία ημερομηνία δεν μπορεί να είναι 100% βολική για όλους, σωστα?:cry5:

Το "popular demand", προήλθε από διάφορες πηγές όπως είναι φυσικό. :)
Όσο για το θέμα του χρόνου, είναι 1 μήνας και 20 μέρες απόσταση από το προηγούμενο, ακριβώς όσο απείχε και το προηγούμενο.

Παρόλα αυτά βρε παιδιά, παρακαλώ πριν σπείρετε τον πανικό, αν και ήδη βλέπω έντονες αντιδράσεις, εάν για τον οποιονδήποτε λόγο έχετε κάποιο παράπονο, σχόλιο κτλ, θα τα ακούσω όλα με προσοχή, σε inbox. Δεν είναι ανάγκη να δημιουργείται αγχωτικό κλίμα χωρίς κανέναν απολύτως λόγο. Αφού πάντοτε στο τέλος βρίσκεται η λύση, σωστά? ^.^

<3

#10 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 05 May 2009 - 02:08

Σοφια δεν πεζη .... απλα μας χαντακοσες με αυτο .... τι να πω εχω μηνι :terror2:

Δηλαδη θα ερθεις στο Cosplay Party ντυμενος καπως ετσι;
Posted Image

Χωρις πλακα παιδια, κι εγω το επαθα το σοκ οπως δηλωσα, αλλα για να το ανακοινωσε η Σοφια σημαινει οτι το εχει ηδη κανονισει οποτε τωρα δε θα αλλαξει τιποτα (αν γινοταν καλα θα ηταν). Πιστευω παντως πως μολις ξυπνησουμε το πρωι και το σκεφτουμε πιο ηρεμα, θα αρκει να κανουμε ενα νεο χρονοδιαγραμμα στο μυαλο μας και οι περισσοτεροι θα προλαβουμε μια χαρα τα cosplays που εχουμε υποψιν μας. Δεν ειναι αυτο που περιμεναμε, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν μπορουμε να προσαρμοστουμε:gotit:



Edit : Με προλαβε η Somnium!

Edit2 : Ripperroolia, for future reference, αν θυμηθεις κατι που θελεις να προσθεσεις στο ποστ σου αφου το ποσταρες, χρησιμοποιησε το Edit button, οπως μολις εκανα κι εγω ;)

Edited by Adventurer, 05 May 2009 - 02:14.

Posted Image

#11 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 05 May 2009 - 02:08

τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?????:terror2::terror2:

καλέ σοβαρευτείτε λίγο είναι δυνατόν μέσα στις πανελλήνιες? :uhh:

μα πραγματικά είναι δυνατόν...δεν έχω ξαναδεί χειρότερη ημερομηνία...:bahhh:

έλεος ρε παιδιά..δεν μπορείτε να το κάνετε τουλάχιστον αρχές Ιουνίου???:deadga6:
πολύ φοβάμαι ότι τζάμπα θα πάει το cosplay που ετοίμαζα...δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να έρθω...:emptyonexg1:
παρόλα αυτά ελπίζω να αλλάξει η ημερομηνία και να γίνει πιο προσιτή...:emptyonexg1:

#12 SakuSuki

SakuSuki

    rabid fangirl

  • Members
  • 117 posts

Posted 05 May 2009 - 02:29

Κρίμα... πραγματικά τζάμπα τα Cosplay...δεν πειράζει άλλη φορά...

Αννετούλα μου συγγνώμη που δεν θα πας εξαιτίας μου...

δεν πειράζει...άλλη φορά....

Πάντως μην λέμε βλακείες μέση λύση υπάρχει... μέσα Ιουνίου και οι σχολικές εξετάσεις έχουν τελειώσει και οι εξεταστική δεν θα έχει αρχίσει!
Posted Image

#13 Gohanomaru

Gohanomaru

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 05 May 2009 - 06:54

Παιδιά όπως είναι φυσικό για να είναι ένα anime party επιτυχημένο θα πρέπει να έρθουν και αρκετά παιδιά όπως έγινε στις 25 Απριλίου στο Dazein στην Αθήνα!!!:gotit: Λοιπόν ποια είναι λοιπόν η λογική να γίνει στις 22 Μαίου και να μην μαζευτούν πολλά άτομα???:canthelp:Εγώ είμαι της άποψης το anime party να γίνει σε μία περίοδο που βολεύει τα περισσότερα άτομα ( αν όχι όλα ) ... για αυτό να αλλάξετε πάλι την ημερομηνία και να το κάνατε πάλι μέσα Ιουνιου πράγμα που πιστεύω θα ικανοποιούσε την πλειοψηφία !!!!:thatsit:

#14 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 05 May 2009 - 07:28

*stickied*

Παιδιά όπως είπε και η Somnium_in_Tenebris, δεν υπάρχει λόγος να σπείρουμε τον πανικό. Σε περίπτωση που κάποιος έχει μεγάλο πρόβλημα με την ημερομηνία, παρακαλώ ρίξτε στην κοπέλα ένα pm. Είμαι σίγουρος πως αν πολλοί ενδιαφερόμενοι για το party έχουν πρόβλημα, ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει η ημερομηνία (κάτι που πολλές φορές οι υπεύθυνοι δεν μπορούν να ελέγξουν) τότε ίσως μπορεί να γίνει κάτι.
:thatsit:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#15 DarcRose22

DarcRose22

    In my Dreamworld....

  • Members
  • 72 posts

Posted 05 May 2009 - 08:53

oh bloody hell.... τώρα την πάτησα.... πυρετός ξε-πυρετός τώρα τρέχουμε..... και ελπίζω να πάνε όλα καλά..... ωχ αμάν.... blimey!!:oo::deadga6:
Come to the dark side.... we have cookies......

http://darcrose22.deviantart.com