Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Denpa Teki na Kanojo /Electromagnetic Girlfriend


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16 Animanga fan

Animanga fan

    Kaede FTW

  • Members
  • 164 posts

Posted 14 October 2011 - 12:25

Μου άρεσε πάρα πολύ αυτό το anime!Αλλά ρε ****** θέλω να διαβάσω και τα βιβλία...κρίμα που δεν είναι μεταφρασμένα...

#17 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 14 October 2011 - 12:44

Είναι δύο easy to watch επεισόδια με καλή ατμόσφαιρα, αρκετά καλό story, fucked up καταστάσεις και αρκετά προσεγμένα στον τεχνικό τομέα. Έχει κάποιες αδυναμίες αλλα το μήκος του και τα γενικότερα χαρακτηριστικά του είναι τέτοια που σου μένουν κυρίως τα καλά.


To αυτό.
Ειδικά αν είστε thriller/horror fans, πιθανότατα θα σας αφήσει με σχετικά καλές εντυπώσεις οπότε δοκιμάστε το.
Όπως είπαν κάποιοι, μην περιμένετε και κάνα αριστούργημα, ή φοβερό σενάριο απλά δύο ευχάριστες ωρίτσες στο genre του.

Δεν νομίζω να το ξαναδώ πάντως η μια προβολή αρκεί και no time anymore.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#18 konata.otaku

konata.otaku

    Show me your brave heart .

  • Members
  • 79 posts
  • LocationDigital Word

Posted 14 October 2011 - 13:33

Το κατεβαζω σημερα κιολας!!Φαινεται αρκετα ενδιαφερον,αλλα δεν νομιζω πως θα με ξατρελανει.Απλως εψαχνα να ασχοληθω με κατι..:ureshii:

Posted Image

~Iie watashi wa sasori za no onna
Oki no sumu made warau ga ii wa~


#19 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 12 November 2012 - 20:56

Παιδιά δεν ξέρω γιατί σας άρεσε τόσο. Εμένα πάλι δεν μ'άρεσε καθόλου.

Μου φάνηκε τόσο πρόχειρο και κακοφτιαγμένο, που δεν το απόλαυσα καθόλου και ας μ'αρέσουν πολύ τα thriller. Οι χαρακτήρες ρηχοί και εκνευριστικοί και η σκηνοθεσία εξίσου κακή.
Ούτε ατμόσφαιρα είχε, ούτε τίποτα (τουλάχιστον from my side of view). Αντιθέτως είχε ένα wannabe-θρίλερ στοιχείο, συνδιασμένο με ψευτοφιλοσοφίες, που όταν τις άκουγα ήθελα να τραβήξω τα μαλλιά μου.

Τώρα υπόθεση; Τίποτα τρομερό. Και όταν κάτι μη-τρομερό συνδυάζεται με κακή εκτέλεση, το αποτέλεσμα είναι ακόμα πιο καταστροφικό και άθλιο.

Αυτό λοιπόν. Από εμένα παίρνει επιεικώς ένα 4 και πολύ είναι.

#20 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 13 November 2012 - 15:03

^^ ναι δν ξερω αν φταιει οτι το δαμε μαζι αλλα κι εμενα δν μπορω να πω οτι με ξετρελανε ιδιαιτερα

Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...