Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * - - - 1 Ψήφοι

Kingdom Hearts manga


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#31 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Μάιος 2009 - 23:27

Αυτο που με παραξενεψε ηταν το οτι δειχνει δυο εξωφυλλα για το Chain of memories που δεν τα εχω ξαναδει πουθενα. Τι στο καλο ειναι αυτα?

Διορθωση: Δειχνει ενα αγνωστο εξωφυλλο απο το Chain of memories και ενα απο πρωτο παιχνιδι. Επιπλεον εχουν αλλαξει τον τονισμο του Λέον σε Λεόν. Lame


Τα εξωφυλλα που λες δεν ειναι απο το παιχνιδι, αλλα απο τα novels που εχουν βγει. Εχουν βγει καμποσα τετοια και ειδικα με τον Roxas και τον Axel πρεπει να εχουν ενδιαφερον. Μερικα απο τα γεγονοτα που ειναι στις νουβέλες ειναι και μέσα στο μάνγκα, και μετα εβγαιναν και στα Final Mix...

Τα αγορασα και εγω ολα σημερα, θα τους ρίξω μια ματια αποψε και θα επανέλθω.

ΥΓ: εδω την Kairi (Κάϊρι) την εγραφαν Καϊρί... Καλα τα ονοματα ειναι μικρο το κακο, ευτυχως που τα γραφουν με κεφαλαία :hahaha:

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#32 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάιος 2009 - 10:51

Ωραια!αλλα μαλλον θα το παρω στα αγγλικα...δεν ξερω ειναι καπως ξενερωτο "οι ακαρδοι" "η κακια μαγισσα"κλπ για οσους εχουν συνηθισει τα ονοματα απο το παιχνιδι...τους nobodies πως θα τους λεει?κανενες:bahhh:?τεσπα ξερει κανεις που μπορω να το βρω;ρωταει ενας φιλος π μενει Χαλκιδα αμα υπαρχει μεσω ιντερνετ η καποιο μαγαζι.
edit:WTF???ΚΛΕΙΔΟΣΠΑΘΟ? :hahaha:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Nikos21: 30 Μάιος 2009 - 11:07


#33 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάιος 2009 - 13:29

Heh και εγω τα ε χω στα αγγλικα, αλλα αμα το παιχνιδι το ειχες αυθεντικό θα ειχες συνηθισει την ορολογια, μιας και το manual ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα. Μεχρι να φτάσει στα Nobodies εχουμε καιροοο~. Η Tokyopop ειναι κριμα, αλλα το σταμάτησε στην αρχή του Kingdom Hearts 2 (volume 2) λόγω οικονομικής κρίσης, ενω στην ιαπωνια τελειώνει η σειρα στον επομενο τόμο (6ο τομο).

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#34 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Μάιος 2009 - 22:54

Ωραια!αλλα μαλλον θα το παρω στα αγγλικα...δεν ξερω ειναι καπως ξενερωτο "οι ακαρδοι" "η κακια μαγισσα"κλπ για οσους εχουν συνηθισει τα ονοματα απο το παιχνιδι...τους nobodies πως θα τους λεει?κανενες:bahhh:?τεσπα ξερει κανεις που μπορω να το βρω;ρωταει ενας φιλος π μενει Χαλκιδα αμα υπαρχει μεσω ιντερνετ η καποιο μαγαζι.
edit:WTF???ΚΛΕΙΔΟΣΠΑΘΟ? :hahaha:

LOL! Πραγματικα θα ειναι πολυ παραξενο. Παντως και εγω καθε φορα που το ανοιγω το ματι μου περιμενει να δει αγγλικα και συνεχως παραξενευομαι που βλεπω ελληνικα. Απο το να το λενε κλειδι λεπιδα...


Τα εξωφυλλα που λες δεν ειναι απο το παιχνιδι, αλλα απο τα novels που εχουν βγει. Εχουν βγει καμποσα τετοια και ειδικα με τον Roxas και τον Axel πρεπει να εχουν ενδιαφερον. Μερικα απο τα γεγονοτα που ειναι στις νουβέλες ειναι και μέσα στο μάνγκα, και μετα εβγαιναν και στα Final Mix...

Τα αγορασα και εγω ολα σημερα, θα τους ρίξω μια ματια αποψε και θα επανέλθω.

ΥΓ: εδω την Kairi (Κάϊρι) την εγραφαν Καϊρί... Καλα τα ονοματα ειναι μικρο το κακο, ευτυχως που τα γραφουν με κεφαλαία :hahaha:


Ευχαριστω για της πληροφοριες. Α και κατι που προσεξα. Νομιζω οτι η εξτρα ιστορια με τον Γουινι που εχει στο τελευταιο τευχος ειναι απο το final mix another report.

Heh και εγω τα ε χω στα αγγλικα, αλλα αμα το παιχνιδι το ειχες αυθεντικό θα ειχες συνηθισει την ορολογια, μιας και το manual ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα. Μεχρι να φτάσει στα Nobodies εχουμε καιροοο~. Η Tokyopop ειναι κριμα, αλλα το σταμάτησε στην αρχή του Kingdom Hearts 2 (volume 2) λόγω οικονομικής κρίσης, ενω στην ιαπωνια τελειώνει η σειρα στον επομενο τόμο (6ο τομο).


Βασικα συμφωνα με τη λιστα κυκλοφοριων της Tokyopop, εκτος και την ακυρωσε το 4ο τευχος θα βγει τον Αυγουστο. Αλλα το τριτο...?

#35 Ankaa

Ankaa

    :]

  • Members
  • 121 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2009 - 01:44

τα μάτια του Sora είναι΄πολύ παιδιάστικα ενώ στο game ήταν καλύτερα :/ dunno , σίγουρα θα το πάρω γιατί είμαι λάτρης του Kingdom Hearts αλλά..

Γιαυτό θα το πάρω στα αγγλικά xD τα ονόματα κτλπ δέν τα θέλω αλαγμένα >.<
Spoiler:

#36 Dinos21

Dinos21

    Starting...

  • Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2009 - 18:55

Εγω πηρα και τα τεσσερα την παρασκευη καιτα τελειωσα σημεραγιατιδεν ηθελα να καψω με την μια. Εχει χαβαλε να βλεπεις ενα παιχνιδι που εχεις παιξει και ηταν ωραιο να το διαβασεις σε στυλ μανγκα.Καποιες ονομασιες μου την σπανε στα ελληνικα οπως τσιχλοφουσκοπλιο και ερεβος αλλα συνειθυζεις.Αλλα που με χαλασε αλλα δεν ειναι και πολυ σημαντικο ειναι οτι δεν εδειξε ολους τους κοσμους ελειπε ο ταρζαν και το nightmare before christmas.
Μεχρι που εχουν βγαλει ξερετε????

#37 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2009 - 21:01

Aυτοι οι 4 τομοι καλυπτουν το πρώτο παιχνιδι. Υπαρχουν 2 για το CoM με 200 σελιδες ο καθενας (περιπου) και θα βγουν 6 για το KH2. Στο μάνγκα για το πρωτο παιχνιδι εβαλαν τους κοσμους που ηταν σημαντικοι για την εξελιξη της ιστοριας. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα φυσικα.

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#38 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2009 - 14:35

βρήκα τον πρώτο τόμο χτες στο ΚΤΕΛ στα Κάτω Πατήσια και το πήρα για να διαβάσω κάτι στον δρόμο για Τρίκαλα.
Δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με το παιχνίδι, αλλά η ιστορία μου φάνηκε αρκετά καλή και με έπεισε να πάρω και τους άλλους τόμους (τους οποίους φυσικά ΔΕΝ έχει κανένα κατάστημα στα Τρίκαλα :erk:).
Αυτό όμως που με χάλασε είναι πως το χαρτί είναι κάπως φτηνιάρικο , το οποίο δημιουργεί αρκετό ράστερ (έτσι το λένε??) στα σχέδια, καθώς και η εκτύπωση είναι αρκετά σκούρα, σε σημείο που μερικές φορές δεν ξεχωρίζεις καλά τα σχέδια και τους χαρακτήρες. Να υποθέσω πως έτσι είναι και στο original?
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#39 animeotaku07

animeotaku07

    Major Otaku Fangirl >3

  • Members
  • 50 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2009 - 14:47

omg! η ελλαδα δεν εχει sign contract με το VIZ Media? αυτο ειχα ακουσει εγω.. και αυτο μαλλον εγινε εδω εχχ? Μαρεσει τα αγγλικα καλυτερα, αλλα και παλι εγω δεν μενω ελλαδα για να τα μιλισω παντα τη γλωσσα :uhh:

ΑΛΛΑ! YAY FOR KINGDOM HEARTS IN GREEEEEEEEEEEEEK :D
Otakus~<3
Gotta love yaoi, fangirling, cosplay, and jrock!
www.animeninja07.deviantart.com
www.youtube.com/pockyteaproductions

#40 Stefi-chan

Stefi-chan

    Ultra Director

  • Members
  • 389 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2009 - 15:28

Τα Kingdom Hearts manga τα πέτυχα χθές σε ένα βιβλιοπολίο που πήγα για manga hunting και τα πήρε και τα 4 η Kingdom Hearts addict otaku friend μου. Έριξα και εγώ μια ματιά και εντάξει μου φάνηκαν (gomen, αλλά είχα πορωθεί σε τον Cloud στις τελευταίες σελίδες ενός από τα 4 και δεν πρόσεξα τα υπόλοιπα :nbleed:) Θα τα διαβάσω soon (η otaku friend μου απαγορεύει να τα διαβάσω αν δεν τελιώσω το παιχνίδι πρώτα :bahhh:) και θα σας πω γνώμη *runs to play*
Join the Patras otaku club or heads will roll ^^:Blissfull:

Δημοσιευμένη  εικόνα
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#41 DoT-ToD

DoT-ToD

    D. oTaKu MaN

  • Members
  • 10 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2009 - 16:02

ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ!!!! διαβασα ολη την σειρα και πραγματικα αξιζει:nbleed:
το μονο κακο ειναι το πως δεν ειναι κανονικο manga γιατι διαβαζεται σαν comic , αλλα κατα τ αλλα ειναι μια πολυ καλη μεταφορα video game se mangaXcomic και ειναι απ τις πρωτες συνεργασιες της disney με την square enix στα ελληνικα :kill4u:
Οποτε πρεπει να το υποστηριηουμε :burningbe3:

#42 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2009 - 16:27

ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ!!!! διαβασα ολη την σειρα και πραγματικα αξιζει:nbleed:
το μονο κακο ειναι το πως δεν ειναι κανονικο manga γιατι διαβαζεται σαν comic , αλλα κατα τ αλλα ειναι μια πολυ καλη μεταφορα video game se mangaXcomic και ειναι απ τις πρωτες συνεργασιες της disney με την square enix στα ελληνικα :kill4u:
Οποτε πρεπει να το υποστηριηουμε :burningbe3:

Ετσι εκδοθηκε και στην Ιαπωνια...Με τον δυτικο τροπο αναγνωσης.

omg! η ελλαδα δεν εχει sign contract με το VIZ Media? αυτο ειχα ακουσει εγω.. και αυτο μαλλον εγινε εδω εχχ? Μαρεσει τα αγγλικα καλυτερα, αλλα και παλι εγω δεν μενω ελλαδα για να τα μιλισω παντα τη γλωσσα :uhh:

ΑΛΛΑ! YAY FOR KINGDOM HEARTS IN GREEEEEEEEEEEEEK :D

Ναι αλλα το Kingdom Hearts δεν το εχει η Viz αλλα η Tokyopop... Το ΚΗ που εχουμε εδω ειναι μεσω της ιταλικης εκδοσης.

βρήκα τον πρώτο τόμο χτες στο ΚΤΕΛ στα Κάτω Πατήσια και το πήρα για να διαβάσω κάτι στον δρόμο για Τρίκαλα.
Δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με το παιχνίδι, αλλά η ιστορία μου φάνηκε αρκετά καλή και με έπεισε να πάρω και τους άλλους τόμους (τους οποίους φυσικά ΔΕΝ έχει κανένα κατάστημα στα Τρίκαλα :erk:).
Αυτό όμως που με χάλασε είναι πως το χαρτί είναι κάπως φτηνιάρικο , το οποίο δημιουργεί αρκετό ράστερ (έτσι το λένε??) στα σχέδια, καθώς και η εκτύπωση είναι αρκετά σκούρα, σε σημείο που μερικές φορές δεν ξεχωρίζεις καλά τα σχέδια και τους χαρακτήρες. Να υποθέσω πως έτσι είναι και στο original?

Η αληθεια ειναι οτι στο ελληνικο τα φυλλα ειναι πιο λεπτα, αλλα η ποιοιτητα ειναι η ιδια με αυτη της Τοκυοποπ, μονο που της ΤΠ ειναι λιγο πιο παχια θα ελεγα. Η εκτυπωση επισης ειναι καλυτερη, γιατι στα Tokyopop ειναι τοσο σκουρα τα manga tones που ορισμενες φορες δεν φαινονται οι ασπρες γραμμες και φαινεται οτι απλα εχουν βαψει τα μαλλια μαυρα ενω κανονικα εχει manga tone... Επισης διαβαζοντας τον πρωτο τομο σε ενα σημειο επιασα το αγγλικο και υπαρχουν μερικες μικρο διαφορες (ασημαντες) αλλα παρατηρησα οτι της Tokyopo οι σελιδες εχουν κοψει καρε... Με λιγα λογια το εκοψαν/εραψαν για να χωρεσει σε αυτο το μεγεθος, κατι που δεν μαρεσε...

Οποτε με λιγα λογια για μενα προς το παρον ειναι καλυτερη η ελληνικη εκδοση. (ειμαι στο τελος του 2ο τομου, και μερικα λαθη στα ονοματα οπως το Γιάφι το διορθωσαν...)

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#43 Dinos21

Dinos21

    Starting...

  • Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Αύγουστος 2009 - 09:48

Κσερετε ποτε θα βγαλουν την συνεχεια σε εμας????Το chains of memories και το kh2.

#44 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Αύγουστος 2009 - 12:09

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#45 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Αύγουστος 2009 - 11:13

εγω τα διαβασα τα ''μανγκα'' του kh αλλα πραγματικα δεν μου εκανε καθολου εντυπωση..ηταν ολα σχεδιασμενα τελειως σε στυλ ντισνευ,τα ονοματα ηταν λαθος,1000 φορες το game...εμενα το μονο που μου εμεινε ηταν οι πληροφοριες που ειχε στην αρχη και το τελος του ''μανγκα'' για τα μανγκα και τις ζωγραφιες και ετσι...
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]