Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Best Main Hero


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

Poll: Best Main Hero (125 member(s) have cast votes)

Best Main Hero

  1. Ichigo (16 votes [12.80%] - View)

    Percentage of vote: 12.80%

  2. Luffy (59 votes [47.20%] - View)

    Percentage of vote: 47.20%

  3. Naruto (22 votes [17.60%] - View)

    Percentage of vote: 17.60%

  4. Goku (28 votes [22.40%] - View)

    Percentage of vote: 22.40%

Vote Guests cannot vote

#16 dOOpLiSSaKoS

dOOpLiSSaKoS

    Cloud Gets Owned

  • Members
  • 221 posts

Posted 17 March 2009 - 12:37

:hahaha::hahaha::hahaha:

Γέλασα πολύ με τα παραπάνω!
Ψηφίζω Luffy και πάω να δω One Piece Funny Moments!! :hihi2:

[SIGPIC]Life is RPG[/SIGPIC]

#17 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 17 March 2009 - 12:42

Υ.Γ. Το Gintama είναι στόριλες παρωδία των άλλων σόνεν και ακόμα δεν ξέρω αν πιάνει για σόνεν δράσης ή απλά για σκετσάκι - επιθεώρηση.


Μαλλον δεν θα εχεις δει τα main arcs...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#18 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 posts

Posted 17 March 2009 - 12:46

Καλος ο Luffy αλλα θα ψηφισω το πρωτοτυπο του που ειναι ο Goku:tensai::tensai::tensai::tensai:..

#19 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 17 March 2009 - 12:48

Για μπουνίδια είναι όλοι οι πρωταγωνιστές στα σόνεν. Οπότε αφού είναι fighting shonen, δικαιολογούνται.

Έχουμε και λέμε...

Κρασάκης Φράουλας: Ουγκ! Σώζω γκομενάκια και αδιαφορώ για το ότι φαντάσματα πάνε να κατακτήσουνε τον κόσμο. Τρώω το ξύλο της αρκούδας αλλά ο Κούμπο με σώζει πάντα και μυστηριωδώς νικάω συνέχεια.
Αξιολόγηση: Ρε δε μας παρατάς λέω εγώ ρε γκάου - μπίου

Μαϊμούδης Λούφης και Παραλλαγής: Θέλω να γίνω ο καλύτερος πειρατής στον κόσμο! Και αφού ποτέ δεν μπορώ να πεθάνω, κάποτε θα το καταφέρω. Μια στιγμή τώρα να κάνω χαζομάρες πριν αρχίσω να δέρνω το κατεστημένο...
Αξιολόγηση: Αστείος αναρχικός. Οκ, κάτι γίνεται αφού περνάει κοινωνικό προβληματισμό με το να καίει σημαίες

Ου-σούπα-κης Ναρουτάρδος: Θέλω να γίνω ο καλύτερος νίντζα στον κόσμο ντάτεμπαγιο. Είμαι πολύ ηλίθιος για να φανταστώ πως θα γίνει αυτό αλλά έχω πάντα το Κιούμπι να με ξελασπώνει ντάτεμπαγιο.
Αξιολόγηση: Ρε άντε πάρατα μας βλαμένο που η Χινάτα σου τρίβεται τόσα χρόνια κι εσύ πετάς χαρταετό.

Γκό-κουκου Κα-καρότο τριμμένο: Θέλω να γίνω δυνατός και να δέρνω κόσμο. Θα πεθάνω και μια ντουζίνα φορές αλλά δε πειράζει. Θα με κάνει ρισπόουν ο δράκος δυνατότερο, θα γκαρίξω και για μερικά λεπτά και θα γίνω μυστηριωδώς πάντα δυνατότερος από τον αντίπαλο.
Αξιολόγηση: Δεν υπάρχει πρόβλημα που να μη λύνεται με ένα κάμεχάμε στα μούτρα του.

And the winner is...

Spoiler:

τελικα εισαι μεγαλος αστειατορας, και σε ειχα παρεξηγησει...
ποσα ξερεις ατιμουτσικο εσυ...

Υ.Γ. Το Gintama είναι στόριλες παρωδία των άλλων σόνεν και ακόμα δεν ξέρω αν πιάνει για σόνεν δράσης ή απλά για σκετσάκι - επιθεώρηση.

δυστυχως ομως δεν τα ξερεις ολα ακομα. μην στεναχωριεσαι και μην απελπιζεσαι... δεν ηρθε το τελος του κοσμου ακομα. εχεις 3 χρονια μπροστα σου


Μαλλον δεν θα εχεις δει τα main arcs...

δεν εκανε ακομα review στο anidb ακομα ρε γιαυτο... μην τον μαλωνεις...


Οσο για μενα, Goku is the name, epic pwnage is his game

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#20 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 17 March 2009 - 12:53

Take it easy ppl....... Το thread έχει σαν ρόλο να λέει ο καθένας την γνώμη του για τον αγαπημένο του χαρακτήρα και όχι να κρίνει τις απόψεις άλλων μελών. Oπότε κρατήστε τα πνεύματα σε χαλαρούς τόνους kk?

#21 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 17 March 2009 - 13:04

Παντως για να ξεκαθαριζω κατι,δεν λεω υπαρχουν και αλλοι cool main heroes,απλως τωρα σε αυτο το thread ειναι αυτοι οι 4,και θα κανω και λιγο και ενα edit,για να μην γινεται χωρις λογο spam,βαβουρα κ etc



oσο για την ψηφο παει στον Ichigo,γιατι ειναι αλανι(και ειδικα με την μασκα οταν πολεμαει ειναι απλα respect),μετα παει ο Goku(Eιναι απο τους πιο legendary heroes απλα),then Luffy(Exei poly γελιο και φαση,και επισης οταν παλευει,σαπιζει ασχημα) και last o Naruto(που μπορει να γινει καλος ηρωας,αλλα εχει ακομη πολυ δρομο μπροστα του)



Posted Image






#22 Pain_GodRealm

Pain_GodRealm

    against the odds.

  • Members
  • 187 posts

Posted 19 March 2009 - 10:05

GOMU GOMU NOOOOOOOOOOOOOOOOO BAZOOOOOOOOOOOOOOOKA


nuff said :D

"A ninja who couldn't save his friend can never be hokage. Isn't that right, Sasuke?"
Posted Image
click em και βοηθηστε να μεγαλωσουν plz :)

#23 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 19 March 2009 - 11:40

Posted Image

...χεχ,με τον νικητή κι εγώ...πέρα από το ότι,όταν πρέπει,ξέρει να μιλάει και να κάνει το σωστό,σε κάνει πραγματικά να γελάς ώρες ώρες με τις βλάκειες του...οι άλλοι πάλι...:canthelp:


Πρώτος λόγω απύθμενης βλακείας........ΚΑΛΟ......

Spoiler: winner


p.s @ ρορικονφαν.....:bahhh:

Posted Image
Spoiler:

#24 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 20 March 2009 - 23:12

Τhe Will of D. nuff said...

Παντως οσο Imba ηταν ο Goku οταν πρωτοεγινε SSJ,οι αλλοι τρεις δεν αγγιζουν καν σε τετοια υπερπορωση που διημουργησε...

Berserk___Gatsu.jpg


#25 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 20 March 2009 - 23:26

λοιπον ψηφιζω luffy επειδη ειναι ο χαρακτηρας που και στην πιο κρισιμη στιγμη θα κανει μια χαζομαρα και θα σε κανει να γελασεις με την ψυχη σου
o naruto μου την δινει επειδη ειναι πολυ σπαστικος(Sasuke where are you???)
ο ichigo ενω μου αρεσει το στυλ του μου την δινει που δεν χανει ποτε επειδη ξαφνικα βρισκει απο το πουθενα δυναμη
ο goku ειναι αλλος ενας σπαστικος. αλλα αρκετα οσα ειπα για αυτον. θελει να σταματησω να μιλαω για να παει να αναγεννηθει για 1000 φορα
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#26 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 21 March 2009 - 00:21

Goku φιληκος,στηρηζοντας τους αλους
τα εχει ολα αυτος sayan

I am the Hope of the Universe... I am the Answer to all Living Things that cry out for Peace... I am Protector of the Innocent... I am the Light in the Darkness... I am Truth... I AM A SUPER SAIYAN!!!

#27 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 21 March 2009 - 00:29

Χαλαρά ο Ichigo(ανάμεσα σε αυτούς που μπήκαν στη ψηφοφορία, έτσι;) επειδή
Spoiler: Bleach spoilers

Ο Naruto έχει μουστάκι γάτας, ο πειρατής σκοτώνει τη μουσική και ο Goku μου θυμίζει το πρόσφατο ανοσιούργημα.

#28 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 21 March 2009 - 16:43

Naruto φυσικα ....τωρα ας μην αρχισω την συγκριση αναμεσα στα τρια bleach,one piece και naruto γτ για μενα εχουν διαφορες πολλες και η σειρα παει ετσι....
naruto>bleach>one piece...

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#29 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 22 March 2009 - 13:29

Ψηφιζω Ichigo .
Τον θεωρω πολυ cool χαρακτηρα και γενικα πιστευω οτι ισως ειναι μια ανασα παραπανω απο τους υπολοιπους.

#30 Angelbless

Angelbless

    Anime Amateur

  • Members
  • 96 posts

Posted 22 March 2009 - 20:57

Luffy δαγκωτό, το γέλιο που μου έχει βγάλει δεν το έχει βγάλει κανείς από τους άλλους 3. και όταν σοβαρεύει είναι όλα τα λεφτά απλα. :drink: