Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Best Main Hero


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

Poll: Best Main Hero (125 member(s) have cast votes)

Best Main Hero

  1. Ichigo (16 votes [12.80%] - View)

    Percentage of vote: 12.80%

  2. Luffy (59 votes [47.20%] - View)

    Percentage of vote: 47.20%

  3. Naruto (22 votes [17.60%] - View)

    Percentage of vote: 17.60%

  4. Goku (28 votes [22.40%] - View)

    Percentage of vote: 22.40%

Vote Guests cannot vote

#1 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 17 March 2009 - 00:49

Exouμε και λεμε,ποιος απο τους παρακατω ειναι αραγε ο καλυτερος Main Hero?




Kurosaki Ichigo



Posted Image








Luffy




Posted Image











Uzumaki Naruto:


Posted Image










Goku:








Posted Image

Edited by †Soul_Eater†, 17 March 2009 - 13:09.



Posted Image






#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 17 March 2009 - 00:53

Gintoki......... (τον ξέχασες και θα σε φάνε ζωντανό οι gintama fans. και δεν άφησες καν την επιλογή άλλος τρομάρα σου)


INB4Gintama fans!!!:hahaha:

Seriously δεν με τρελάίνει κανείς αλλά σιχαίνομαι τον Luffy λιγότερο από όλους τους υπόλοιπους. (και έχω δει μόνο 70 επεισόδια one piece:hahaha:- μπορεί να είναι και εξαιτίας αυτού βέβαια δεν παίρνω και όρκο)

Εdit.... και τώρα που το σκέφτομαι είχαν και άλλοι θέση στο poll όπως ο kenshin, o kenshiro και λοιποί......

Edited by iristella, 17 March 2009 - 01:13.


#3 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 17 March 2009 - 00:55

luffy ftw !!!

seriously, θα μας βρισουν που λειπει ο gintoki, και ο αλλος (katsura?)

qzMHWHd.png


#4 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 17 March 2009 - 01:00

Besto hero janai, Katsura da!
Posted Image

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 March 2009 - 01:03

THIS THREAD IS NOW ABOUT CAPTAIN KATSURA

Posted Image


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 17 March 2009 - 01:07

Ε?τωρα ο Gintoki η αυτος θεωρουνται ηρωες?ελεος δλδ,ειπαμε,πλακα πλακα,αλλα νταξ μν το χεζουμε τωρα, και οχι spam παρακαλω



Posted Image






#7 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 17 March 2009 - 01:07

Luffy δαγκωτο και ας φαμε warning που δεν ψηφισαμε τον baka katsura!!!!!!!!!!:fromabove::burningbe3:

Posted Image


#8 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 17 March 2009 - 01:14

Ένας είναι ο Best Main Hero!!!!!

Posted Image

Seriously :P Luffy sucks big time :P Απορώ πως τον ψηφίζουν...

Επισης λειπει ο σασουκε ΧΡ

Edited by Seraphimon-T.K., 17 March 2009 - 01:24.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#9 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 17 March 2009 - 01:39

Mario janai! Katsuo da!

Posted Image

LfNX0dh.png


#10 papous

papous

    Sky Ojii-san

  • Members
  • 472 posts

Posted 17 March 2009 - 02:37

Luffy...nuff said

#11 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 17 March 2009 - 03:10

Με τέτοιο όνομα δε θα μπορούσα να ψηφίσω και κάποιον άλλον απο αυτούς που έβαλες...

#12 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 17 March 2009 - 08:37

Ξεκολλάτε με το Gintama παρακαλώ, no spamming...:smokingg:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#13 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 17 March 2009 - 12:08

Για μπουνίδια είναι όλοι οι πρωταγωνιστές στα σόνεν. Οπότε αφού είναι fighting shonen, δικαιολογούνται.

Έχουμε και λέμε...

Κρασάκης Φράουλας: Ουγκ! Σώζω γκομενάκια και αδιαφορώ για το ότι φαντάσματα πάνε να κατακτήσουνε τον κόσμο. Τρώω το ξύλο της αρκούδας αλλά ο Κούμπο με σώζει πάντα και μυστηριωδώς νικάω συνέχεια.
Αξιολόγηση: Ρε δε μας παρατάς λέω εγώ ρε γκάου - μπίου

Μαϊμούδης Λούφης και Παραλλαγής: Θέλω να γίνω ο καλύτερος πειρατής στον κόσμο! Και αφού ποτέ δεν μπορώ να πεθάνω, κάποτε θα το καταφέρω. Μια στιγμή τώρα να κάνω χαζομάρες πριν αρχίσω να δέρνω το κατεστημένο...
Αξιολόγηση: Αστείος αναρχικός. Οκ, κάτι γίνεται αφού περνάει κοινωνικό προβληματισμό με το να καίει σημαίες

Ου-σούπα-κης Ναρουτάρδος: Θέλω να γίνω ο καλύτερος νίντζα στον κόσμο ντάτεμπαγιο. Είμαι πολύ ηλίθιος για να φανταστώ πως θα γίνει αυτό αλλά έχω πάντα το Κιούμπι να με ξελασπώνει ντάτεμπαγιο.
Αξιολόγηση: Ρε άντε πάρατα μας βλαμένο που η Χινάτα σου τρίβεται τόσα χρόνια κι εσύ πετάς χαρταετό.

Γκό-κουκου Κα-καρότο τριμμένο: Θέλω να γίνω δυνατός και να δέρνω κόσμο. Θα πεθάνω και μια ντουζίνα φορές αλλά δε πειράζει. Θα με κάνει ρισπόουν ο δράκος δυνατότερο, θα γκαρίξω και για μερικά λεπτά και θα γίνω μυστηριωδώς πάντα δυνατότερος από τον αντίπαλο.
Αξιολόγηση: Δεν υπάρχει πρόβλημα που να μη λύνεται με ένα κάμεχάμε στα μούτρα του.

And the winner is...
Spoiler:


Υ.Γ. Το Gintama είναι στόριλες παρωδία των άλλων σόνεν και ακόμα δεν ξέρω αν πιάνει για σόνεν δράσης ή απλά για σκετσάκι - επιθεώρηση.

#14 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 17 March 2009 - 12:27

Πέρα από την πλάκα, τώρα από ένα τέτοιο poll δεν είναι δυνατόν να λείπει ο Kenshin ή ο Gon(ΗunterxHunter) ή ο Inuyasha κλπ.Αλλά μάλλον θα εννοείς shonen με πάνω από 200 επεισόδια.
Οπότε αφού λείπει ο Kenshin θα ψηφίσω Luffy γιατί βγάζει τρελό γέλιο.Όσον αφορά τον Ichigo παρόλο που έχει ωραίο στυλάκι και είναι αλάνι μου τη σπάει αυτό που είπε και ο roriconfan για τα power-ups.

#15 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 17 March 2009 - 12:28

Posted Image

...χεχ,με τον νικητή κι εγώ...πέρα από το ότι,όταν πρέπει,ξέρει να μιλάει και να κάνει το σωστό,σε κάνει πραγματικά να γελάς ώρες ώρες με τις βλάκειες του...οι άλλοι πάλι...:canthelp: