Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#61 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2009 - 18:10

7.Η φωτια εξαχνιζει και τις πιο ’’κακες’’ ψυχες!!!
Το επομενο πρωινο εφτασε πολύ συντομα και παρα τις χθεσινες αποκαλυψεις,ολοι ηταν πολύ θερμοι μαζι μας!Ακομα και ο Chimchar που στην αρχη φαινοταν καπως στεναχωρημενος για αυτά που ακουσε,τωρα που εμαθε πως είναι σημαντικο να μας βοηθησει,ειχε ξαναβρει τον παλιο καλο του εαυτο!
Τα πραγματα όμως ητανηδη δυσκολα και οσο περναγαν οι μερες δυσκολευαν ακομα περισσοτερο!Για αυτό το λογο,επρεπε να δρασουμε γρηγορα!Ετσι,αφου ξυπνησαμε για τα καλα,χαρη στην υδραντλια του Squirtle,ξεκινησαμε για το βουνο της φωτιας!!

Όπως παντα,ο Chimchar ηταν ο οδηγος μας!!Πρωτου φτασουμε στη κορυφη λοιπον,επρεπε να διασχισουμε ένα ατελειωτο μπουντρουμι,με αρκετα αγρια ποκεμον που επρεπε να νικησουμε!Ακομα και εγω ως ποκεμον του χορτου καταφερα να νικησω αρκετους από αυτους τους ταραξιες!!

Κι ενώ ολοι μας ειχαμε αρχισει να απελπιζομαστε,ξαφνικα αντικρυσαμε τη κορυφη του βουνου!Ηταν η πιο παραξενη κορυφη που ειχαμε συναντησει μεχρι τωρα,αφου υπηρχαν τεραστιοι κρατηρες από τους οποιους ανευλιζαν φλογες!Εκανε πολύ ζεστη και το Moltres δεν φαινοταν πουθενα!Ετσι αποφασισαμε να το προκαλεσουμε λιγο!!
-Treecko:Squirtle,Chimchar,παμε!!
-Squirtle:Υδραντλια!!
-Chimchar:Σκαψιμο!!!
Αυτό που σκεφτηκαμε ηταν να φραξουμε αυτους τους κρατηρες και τελικα τα καταφεραμε,χαρη στη λασπη που δημιουργησε η Dawn με την επιθεση νερου!!

Υστερα από λιγα λεπτα,μια λαμψη φανηκε να σκιζει τον ουρανο και μια κραυγη ακουστηκε!!Ηταν ο Moltres!Προετοιμασμενοι για το χειροτερο,αμεσως πηραμε θεσεις μαχης!!
-Moltres:Θα το μετανιωσετε ταραξιες!!
-Treecko:Γιατι δεν εκπλησσομαι που και αυτος ο θρυλος δεν παιρνει από λογια!!
-Moltres:Ραμφισμα Τρυπανι!!
-Squirtle:Ασπιδα Καθρεπτης!
-Treecko: Dawn προσεξε….
-Chimchar:Δεν χρησιμοποιει ειδικη επιθεση,θα σε χτυπησει!
-?????: Όχι αν μπορω να το εμποδισω εγω!!
-Treecko:Gengar!!!Προσεξε,είναι επιθεση τυπου πτησης,θα σε χτυπησει και παλι!!
-Gengar:AAAAAAAAAAAAAAAAa
-Treecko:GENGAR……
-Chimchar:Ελπιζω να μην τραυματιστηκε θανασιμα….
-Squirtle:Μα γιατι??Εχουμε τους σπορους αναβιωσης,δεν αρκει αυτό??
-Chimchar: Όχι δεν αρκει,γιατι οι σποροι αναβιωσης ενεργοποιουνται μονο για μελη της ομαδας διασωσης που τους χρησιμοποιει και ο Gengar…
-Treecko:Δεν ανηκει στην ομαδα!
-Squirtle:Nα παρει!!!Moltres θα το πληρωσεις!Υδραντλια!!
-Treecko:Γρηγορη επιθεση!!
-Moltres:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!Πυρινη λελαπα!!
-Chimchar:Φλογοβολο!!
-Treecko:Chimchar!!Γιατι μπηκες στη μεση???
-Chimchar:Μην ανησυχεις για μενα!!Ηταν μονο μια επιθεση φωτιας και ειμαι ποκεμον φωτιας,δεν με επηρεαζει και πολύ!!
-Squirtle:Ας τελειωνουμε!!Υδραντλια!
-Treecko:Χτυπημα ουρας!!
-Moltres:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

-Treecko:Τα καταφεραμε!
-Squirtle:Ναι αλλα με πιο κοστος???
-Chimchar:Νομιζω πως θα γινει καλα!
-Squirtle:Πως εισαι Gengar???
-Gengar:Τωρα καλυτερα!!
-Treecko:Ηταν πολύ ηρωικο αυτό που εκανες!!Δεν το περιμεναμε!
-Chimchar:Aν και ξεραμε ότι εχεις καλη ψυχη!!!
-Gengar:Εχω καλη ψυχη,αλλα ο κοσμος είναι προκατυλλημενος πολλες φορες και με εκριναν λογο της εμφανισης μου!Θεωρουσαν πως επειδη ειμαι ποκεμον φαντασμα,ειμαι και κακος!Ολοι κοροιδευαν την ομαδα μου και τελικα εγινα αυτό που ηθελαν να δουν!Αλλα τωρα αλλαξα!Και σας ζηταω και συγγνωμη για τα προβληματα που σας δημιουργησα!!
-Squirtle:Δεν βαριεσαι!!Αυτο που εκανες ηταν τελειο!!

Μετα από αυτή την ηρωικη πραξη κι αφου ο Gengar ενιωσε καλυτερα,ξυπνησαμε το Moltres και του τα εξηγησαμε όλα!Οπως και οι συγγενεις του ζητησε συγγνωμη ειδικα από το Gengar!!Φαινεται πως ηταν το δυνατοτερο από όλα τα θρυλικα ποκεμον που αντιμετωπισαμε γιατι σταματησε αμεσως τις φωτιες από το ηφαιστειο!Ηξερε να ελεγχει πολύ καλα τις δυναμεις του!!
-Moltres:Σας ευχαριστω που μου θυμισατε το χρεος μου σε αυτό το κοσμο!!Πρεπει να προστατευω τις πυλες κι όχι να σπαταλαω την ενεργεια μου!!
-Squirtle:Ετσι ακριβως!!Ολα θα πανε καλα,αρκει να συνεργαστουμε!
-Moltres:Εγινε!Αν χρειαστειτε τη βοηθεια μου απλα πειιτε το ονομα μου και θα ερθω σε εσας!!
-Treecko:Εγινε!!
-Gengar:Αντιο Moltres!!!

Eτσι επιστρεψαμε πισω στη πολη των ποκεμον!!Εμενε μια ακομα περιοχη να ελεγξουμε συμφωνα με τις πληροφοριες του Xatu!Ολοι ξεραμε πως το ποκεμον που θα συναντουσαμε θα ηταν διαφορετικο από όλα οσα αντιμετωπισαμε καθως ειχε τη δυναμη να προκαλει μεγαλους σεισμους!Ηταν πολύ επικυνδινη αποστολη,αλλα ημασταν σιγουροι πως θα τα καταφερουμε!!

Κι ενώ εξιστορουσαμε σε ολους το πώς ο Gengar μας εσωσε ενας σεισμος ηρθε να ταραξει την ηρεμια μας!
-Dugtrio:Κι άλλος σεισμος!
-Whiscash:Αυτό δεν είναι καλο….
-Treecko:Τι θελεις να πεις???
-Squirtle:Θελει να πει πως δεν είναι καλο γιατι θα δημιουργηθουν πολλες νεες καταστροφες και τα ποκεμον θα ταραχθουν πολύ ξεροντας για τη μεγαλη καταστροφη!
-Whiscash: Όχι,δεν εννοω αυτό…
-Chimchar:Τοτε??Τι συνεβει Whiscash??
-Whiscash:Θελοντας να βοηθησει να σταματησει αυτη η τρελλα-διοτι ολο το βαρος επεσε σε εσας-,η ομαδα του Alakazam πηγε να ερευνησει τι δημιουργουσε τους σεισμους!!!
-Squirtle: Ωχ όχι………

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#62 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2009 - 18:12

8.Καλιο αργα,παρα ποτε!!!
Μολις ο Whiscash μας ενημερωσε πως η ομαδα του Alakazam πηγε στο μπουντρουμι της φωτιας προκειμενου να αντιμετωπισει το ποκεμον που δημιουργουσε τους σεισμους,ολοι μας ταραχτηκαμε γιατι αυτό ποκεμον ειχε μεγαλη δυναμη αφου καταφερνε να δημιουγρει σεισμους σε ολη τη χωρα και αν ο τελευταιος σεισμος ηταν η επιθεση του εναντια στην ομαδα του Alakazam μαλλον τα πραγματα δεν ηταν και πολύ καλα!!
Ξεκινησαμε χωρις δευτερη σκεψη για το μπουντρουμι της φωτιας οπου θα βρισκαμε την ομαδα του Alakazam,με οδηγο μας το Chimchar!

(Μεσα στο μπουντρουμι της φωτιας…)
Το μπουντρουμι της φωτιας ηταν πραγματικα το πιο ζεστο αλλα και στενο μπουντρουμι που ειχαμε μπει!Υπηρχαν παρα πολλα ποκεμον της φωτιας αλλα και του εδαφους τα οποια κάθε άλλο παρα φιλικα ηταν με εμας κι ετσι σε κάθε ευκαιρια μας επιτεθοντουσαν.Εμεις λοιπον δεν καθομασταν με σταυρωμενα τα χερια!Η Dawn,ο Chimchar κι εγω βαλαμε τα δυνατα μας και τα νικησαμε όλα!!
Το μονο καλο σε ολη αυτή τη κατασταση ηταν ότι ειχαμε παρει αρκετες προμηθειες με αποτελεσμα να αναπληρωνουμε γρηγορα δυναμεις και να προχωραμε ευκολοτερα στο μπουντρουμι!

Οσο η ωρα περνουσε,ολο και περισσοτεροι σεισμοι λαμβαναν χωρα και σαν να μην εφτανε αυτό,η ομαδα του Alakazam δεν φαινοταν πουθενα μεχρι που ακουστηκε ενας εκωφατικος θορυβος,ενας τοιχος εσπασε και ξεπροβαλε ο Charizard πληγωμενος.
-Squirtle:Charizard……Ειναι πληγωμενος!
-Chimchar:Παρε αυτό,θα σε βοηθησει να αναπληρωσεις δυναμεις!
-Charizard:Αισθανομαι καλυτερα τωρα…
-Treecko:Tι συνεβει??Που είναι οι υπολοιποι??
-Charizard:Πολεμανε το Groudon
-Squirtle: To GROUDON???
-Treecko:Ωστε αυτο ειναι το ποκεμον που δημιουργουσε τους σεισμους…
-Chimchar:Είναι καλα οι αλλοι??
-Charizard:Προβαλουν μεγαλη αντισταση και σιγουρα θα τον εχουν κουρασει μεχρι τωρα!
-Chimchar:Είναι τοσο δυνατος??
-Charizard:Είναι αρκετα,αλλα η ειδικη του ικανοτητα καλει το φως του ηλιου με αποτελεσμα οι επιθεσεις φωτιας που χρησιμοποιει να γινονται πολύ δυνατες
-Treecko:Καταλαβα!Μεινε εδώ Charizard,εισαι πολύ κουρασμενος για να δωσεις μαχη!
-Squirtle:Θα το κανονισουμε εμεις
-Charizard:Εγινε!Ομως Squirtle προσεξε οι επιθεσεις νερου δεν θα εχουν πολύ μεγαλο αποτελεσμα με αυτή την ηλιοφανια!
-Squirtle:Θα προσεξω!!


-Alakazam:Tyrranintar ΟΧΙ!
-Groudon:Και τωρα η σειρα σου!Πυρινη Λελαπα!
-Squirtle:Ασπιδα καθρεπτης!
-Groudon:………………..
-Alakazam:Ηρθατε??Επιτελους!
-Squirtle:Καλιο αργα παρα ποτε Alakazam!
-Chimchar:Να παρει,μπορει η ασπιδα καθρεφτης να γυριζει την ειδικη επιθεση πισω με διπλασια δυναμη,όμως αυτό δεν ειχε αποτελεσμα στο Groudon αφου είναι ποκεμον εδαφους
-Treecko:Σωστα οι επιθεσεις φωτιας δεν εχουν μεγαλο αποτελεσμα!
-Groudon:Ειστε αξιοθρηνητοι οπως κι η προηγουμενη ομαδα!Θα τελειωσω πρωτα μαζι τους και μετα θα ασχοληθω μαζι σας!Πυρινη Λελαπα
-Treecko:Δεν προκειται!Ηλιακη Ακτινα!
-Groudon:AAAAAAAAAAAAAAAA
-Chimchar:Τελεια,μια απο τις δυνατοτερες επιθεσεις χορτου!Θα εκανε πολύ ζημια!!
-Groudon:Χρειαζεται κατι περισσοτερο απο αυτο!
-Squirtle:Δεν το πιστευω στεκεται ακομα!
-Treecko:Να παρει!!
-Chimchar:Φλογοβολο!!
-Groudon:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Τreecko: (Πως θα τον νικησουμε..??Το βρηκα)Dawn εχω μια ιδεα!Ελα κοντα μου!
-Alakazam:Ψυχισμος!
-Squirtle:Καταλαβα!!
-Treecko:Τωρα!!
-Groudon:Τι εγινε τωρα?Γιατι στεκεστε ο ενας μπροστα κι ο άλλος πισω μου??
-Treecko:Για να σου επιτεθουμε μαζι!Ηλιακη ακτινα!
-Groudon:Νομιζεις πως θα τη πατησω δευτερη φορα??Θα πηδηξω ψηλα και θα χτυπησεις το συντροφο σου!
-Treecko:Σε αυτό βασιζομουν!Τωρα που προσγειωνεται!!
-Squirtle:Ασπιδα καθρεφτης!!
-Groudon:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
-Chimchar:Ναι!!!Τον εξουδετερωσαμε!
-Alakazam:Πολύ εξυπνο να χρησιμοποιησετε ετσι την ασπιδα καθρεφτη!
-Squirtle:Ευχαριστουμε!!
-Treecko:Ξεραμε πως αντανακλα τις ειδικες επιθεσεις με διπλασια δυναμη ετσι ειχαμε μια ενισχυμενη ηλιακη ακτινα που εκανε μεγαλη ζημια στο Groudon!
lakazam:Ειστε πολυ καλη ομαδα!!
-Chimchar:Ευχαριστουμε!!Ο Tyrranintar είναι πολύ καλα!Οπως και ο Charizard!Eιναι η καταλληλη στιγμη για να μιλησουμε στο Groudon!Τωρα θα ηρεμησε!
-Squirtle:Πολύ καλη ιδεα!!

Ετσι και καναμε λοιπον!!Ξυπνησαμε το Groudon κι αυτή τη φορα φαινοταν πιο συζητησιμος από πριν!!Του εξηγησαμε λοιπον τα παντα!Ποιοι ειμαστε,ποιος είναι ο στοχος μας,για ποιο λογο πηγαμε να τον συναντησουμε!
-Groudon:Εκανα λαθος λοιπον!!Αλλα μπορω ακομα να επανορθωσω,ετσι??
-Treecko:Φυσικα Groudon!
-Groudon:Τοτε λοιπον,υποθετω πως ηρθε η ωρα για να φυγω!!Σας ευχομαι καλη τυχη!!
-Squirtle:Καλο ταξιδι!!
-Chimchar:Και μαθε να εισαι πιο προσεκτικος με τις δυναμεις σου!!
-Groudon:XAXAXAXAXAXAXAXA!Μην ανησυχειτε….

Ο Groudon εφυγε λοιπον κι ετσι εμεις γυρισαμε πισω στη πολη ποκεμον με την ομαδα του Alakazam!Χαρη στη τελευταια διασωση,το εμβλημα μας απεκτησε μια χρυση λαμψη!Τωρα ημασταν ισοι με την ομαδα του Alakazam που ηταν η καλυτερη!
Ολη η πολη χαιροταν που η ομαδα του Alakazam γυρισε πισω σοα αλλα και για το ότι οι σεισμοι πλεον ειχαν σταματησει!!Κανεις δεν μπορουσε να πιστεψει πως ο Groudon δημιουργουσε αυτές τις σεισμικες δονησεις αλλα και το πώς καταφεραμε να το νικησουμε!

Μεσα σε αυτό το κλιμα χαρας και αισιοδοξιας που επικρατουσε ο Squirtle,o Chimchar κι εγω κατευθυνθηκαμε προς τη βαση μας προκειμενου να ξεκουραστουμε!
Αφου ανακτησαμε πληρως τις δυναμεις μας συζητουσαμε για α τελευταια γεγονοτα αλλα και για το τι θα κανουμε τωρα
-Chimchar:Τι θα κανουμε τωρα??
-Squirtle:Τι εννοεις??
-Chimchar:Εννοω πως πηγαμε σε ολες τις περιοχες που μας ζητησε ο Xatu!Ηρεμησαμε όλα τα ποκεμον εκει και τωρα τι θα κανουμε λοιπον??Θα περιμενουμε τη μεγαλη καταστροφη??
-Squirtle:Εχεις δικιο…
-Treecko:Νομιζω πως είναι η καταλληλοτερη στιγμη για να παμε ξανα στο Xatu!Μπορει να εμαθε καποια πραγματα παραπανω για την επερχομενη καταστροφη!
-Squirtle:Σωστα!!Ας ξεκινησουμε!!!

Ετσι λοιπον ξεκινησαμε για την τελευταια φαση του ταξιδιου μας ως ποκεμον…….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#63 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2009 - 18:13

9.Σωζοντας το κοσμο (pt 1)
Αφου ολοκληρωσαμε με επιτυχια πολλες διασωσεις,ηρεμωντας πολλα ποκεμον και πολεμωντας καποια αλλα,ηρθε πλεον η στιγμη για την μεγαλυτερη διασωση μας!Ο κοσμος των ποκεμον αλλα και ο κοσμος των ανθρωπων χρειαζοταν τη βοηθεια μας κι εμεις θα καναμε ότι περναγε από το χερι μας για να σταματησουμε αυτή τη καταστροφη!
Ετσι λοιπον κατευθυνθηκαμε προς τη κορυφη του βουνου στο οποιο ζουσε το Xatu!Πηγαιναμε εκει ώστε να μαθουμε τι πρεπει να κανουμε τωρα που καταφεραμε και ηρεμησαμε τα ποκεμον θρυλλους.
Σε ολο το δρομο αναπολουσαμε ολες τις περιπετειες που ζησαμε ως ποκεμον και ξαφνικα αυτό που περασε από το μυαλο μου ηταν πως σε λιγο θα χωριζαμε με το Chimchar!Το προσωπο μου σκοτεινιασε μονο στην ιδεα!Αραγε θα αντεχα αυτό τον αποχωρισμο??Και πριν προλαβω να ολοκληρωσω τις σκεψεις μου,ειχαμε φτασει στη κορυφη!

(Στη κορυφη του μπουντρουμιου…)
Με το που φτασαμε στη κορυφη,ειδαμε τρια ποκεμον να μας περιμενουν!Tον Alakazam,τον Xatu και την Gardevoir!
-Gardevoir:Ηξερα πως θα τα καταφερνατε!
-Alakazam:Σας χρωσταμε παρα πολλα παιδια!
-Treecko:Δεν μας χρωστατε τιποτα Alakazam!
-Squirtle:Ηταν χρεος μας να βοηθησουμε πρωτα πρωτα σαν ποκεμον και μετα σαν ανθρωποι!
-Xatu:Και τα πηγατε εξαιρετικα καλα!
-Treecko:Μεχρι στιγμης ναι,αλλα δεν εξαλειψαμε την μεγαλη καταστροφη!
-Chimchar:Για αυτό και ειμαστε εδώ!
-Xatu:Το ξέρω πως για αυτό ηρθατε!Ψαχνετε απαντησεις,τις οποιες θα σας δωσω!Αρχικα θελω να σας πω,πως ηξερα καλα ποια ηταν τα ποκεμον-φυλακες των πυλων-στις περιοχες που σας εστειλα,αλλα δεν σας ειπα τιποτα γιατι δεν ηθελα καποιος παραγοντας όπως ο φοβος να επηρεασει τη δραση σας εδώ!
-Squirtle:Καταλαβα!Θελεις να πεις δηλαδη πως υπαρχουν κι αλλα ποκεμον φυλακες??
-Alakazam:Μα φυσικα και υπαρχουν κι αλλα!
-Xatu:Για την ακριβεια,οποιοδηποτε ποκεμον εμφανιζεται σαν θρυλος φυλαει τις πυλες αλλα και φροντιζει για την αρμονια μεταξυ των δυο κοσμων!
-Chimchar:Τοτε γιατι δεν δημιουργησαν προβλημα οι αλλοι θρυλοι!
-Xatu: Οι αλλοι θρυλοι δεν δημιουργησαν προβλημα γιατι καταφεραν να κατευνασουν τις δυναμεις τους καλυτερα από ότι τα αλλα ποκεμον!
-Treecko:Καλα όλα αυτά για τους θρυλους αλλα τι γινεται με τη μεγαλη καταστροφη Xatu??
-Xatu:Θα σου απαντησω αμεσως!Η μεγαλη καταστροφη που μας απειλει ολους είναι ενας μετεωριτης ο οποιος ερχεται με μεγαλη ταχυτητα ψηλα από τον ουρανο!
-Squirtle:Δεν ακουγεται καλο!
-Chimchar:Πως θα σταματησουμε έναν μετεωριτη όταν δεν μπορουμε καν να πεταξουμε για να τον τασουμε??
-Xatu:Ακομα και να μπορουσατε να πεταξετε δεν θα μπορουσατε να το καταστρεψετε μονοι σας!
-Treecko:Τοτε τι θα κανουμε??
-Gardevoir:Το μονο ποκεμον που εχει τη δυναμη να σταματησει το μετεωριτη είναι ο βασιλιας των ουρανων!
-Alakazam:είναι το θρυλικο ποκεμον Rayquaza!
-Treecko:TI???
-Squirtle:Δεν φανταζομουν πως θα το βλεπαμε ποτε…
- Xatu:Δουλεια σας λοιπον ειναι να πατε στο βασιλειο του και να τον προειδοποιησετε ωστε να καταστρεψει εκεινος το μεγαλο αστερι!
-Treecko:Και πως θα παμε στον ουρανο??
-Gardevoir:Με αυτό εδώ!!
-Alakazam:Είναι μια σφαιρα,που δημιουργηθηκε από μεγαλη ψυχικη δυναμη,τη δικη μου,της Gardevoir και του Xatu!
-Xatu:Εχει αρκετη δυναμη ώστε να σας παει στο βασιλειο του Rayquaza!
-Gardevoir:Πρεπει ομως να ειστε πολυ προσεκτικοι αφου τα ποκεμον που ζουν εκει δεν εχουν συνηθισει να βλεπουν αλλα ποκεμον σαν εσας και ισως γινουν επιθετικα!
-Alakazam:Να προσεξετε και τον Rayquaza γιατι καποιες φορες είναι πολύ υπερηφανος και αλλαζονας!
-Treecko:Εγινε!!
-Squirtle:Θα βαλουμε τα δυνατα μας!!
-Chimchar:Και θα τα καταφερουμε όπως παντα!!
-Xatu:Καλη τυχη παιδια!
-Gardevoir:Και να θυμαστε πως από εσας κρινεται η τυχη ολων μας!!
-Alakazam:Ακουμπειστε τη σφαιρα και θα βρεθειτε αμεσως στον ουρανο!
-Treecko:Παμε παιδια!
-Squirtle & Chimchar:ΠΑΜΕ!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#64 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2009 - 18:15

10.Σωζοντας το κοσμο (pt.2)
Χαρη στη ψυχικη σφαιρα που εφτιαξαν ο Xatu,o Alakazam κι η Gardevoir βρεθηκαμε σε ένα τεραστιο πυργο από συννεφα πολύ ψηλα στον ουρανο πολύ γρηγορα!
Χωρις δευτερη σκεψη λοιπον οι συντροφοι μου κι εγω αμεσως μπηκαμε στο πυργο κι αρχισαμε να τον εξερευνουμε καθως ο χρονος δεν ηταν κι ο μεγαλυτερος συμμαχος μας,κι αν ο μετεωριτης εφτανε πολύ κοντα στο πυργο θα ηταν δυσκολο να καταστραφει!

(Μεσα στο πυργο…)
Εξευρευνουσαμε λοιπον το πυργο προσπαθωντας να βρουμε την εξοδο που θα μας οδηγουσε στο Rayquaza!Στο δρομο βρηκαμε παρα πολλα ιπταμενα ποκεμον,αλλα και ποκεμον δρακους που δεν ηταν ευχαριστημενοι που εισβαλαμε στο βασιλειο τους κι ετσι συχνα επρεπε να δινουμε μαχες για να προχωρησουμε!Παρόλα αυτά όμως όλα πηγαιναν πολύ καλα.
Μπορει μεν αυτος ο πυργος να ηταν ο μεγαλυτερος που ειχαμε διανυσει μεχρι τωρα,αλλα δεν ειχαμε κουραστει καθως στο μυαλο μας ειχαμε πως η μοιρα του κοσμου εξαρταται από εμας!Ολοι μας όμως αισθανομασταν πως φταναμε στη κορυφη,καθως διαπυστωναμε πως το οξυγονο ηταν πολύ αραιο!Και ξαφνικα,μια μεγαλοπρεπη πορτα με διαφορα σκαλισματα πανω της,αποκαλυφθηκε μπροστα μας!Καταλαβαμε πως πισω από αυτή τη πορτα κρυβεται ο Rayquaza κι ετσι πηγαμε να την ανοιξουμε!Τοτε ένα Dragonite,ένα Salamence κι ένα Altaria ξεπροβαλαν μπροστα μας!

-Dragonite:Τι θελετε εδώ εσεις κατοικη του εδαφους??
-Treecko:Ηρθαμε να δουμε τον αρχηγο σας!
-Salamence:Κανεις δεν βλεπει τον αρχηγο μας!
-Squirtle:Δεν καταλαβαινετε??Ο κοσμος ετοιμαζεται να καταστραφει..
-Chimchar:Για αυτό ηρθαμε εμεις εδώ!Για να ζητησουμε βοηθεια από το Rayquaza!
-Altaria:Αν κι είναι αξιοσημειωτο το πώς καταφερατε να ερθετε εδώ πανω,δεν προκειται να περασετε μεσα!
-Treecko:Δεν εχουμε χρονο για χασιμο
-Dragonite:Για να τον δειτε πρεπει να περασετε απο εμας!
-Squirtle:Εσευ το ζητησες!Χιονοθυελλα!!!
-Dragonite:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
-Salamence:Όχι ΠΑΓΟΣ!!!
-Altaria:AAAAA
-Treecko:Με ένα χτυπημα ΚΟ???Εντυπωσιαστηκα!
-Squirtle:Θα ειναι καλα!!
-Chimchar:Παμε!

(Στη κορυφη του πυργου…)
-Rayquaza:Εχετε πολυ θρασσος με το να ερεστε εδω!!Θα επρεπε να ξερετε πως προκαλειτε τη τυχη σας!Και μετα από αυτό που κανατε στους φιλους μου δεν θα δειξω ελεος!
-Squirtle:Εβλεπες τι συνεβαινε??
-Rayquaza:Φυσικα!Ξερω τα παντα σε ότι αναφορα το βασιλειο μου!
-Treecko:Τοτε θα ακουσες τι ειπαμε για τη καταστροφη??
-Rayquaza:Το ακουσα,αλλα δεν σας πιστευω!
-Chimchar:Μα πως είναι δυνατον να μην μας πιστευει ποτε κανεις θρυλλος???
-Rayquaza:Φλογοβολο!
-Squirtle:Ασπιδα καθρεφτης!
-Rayquaza:Ειστε απαραδεχτοι που χτυπησατε τον βασιλια του ουρανου!
-Chimchar:Εσυ μας επιτεθηκες πρωτος!
-Rayquaza:Νυχι του δρακου!
-Squirtle:Χιονοθυελλα!
-Rayquaza:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα
-Treecko:Rayquaza ακουσε μας!!Ενας μεγαλος μετεωριτης κατευθυνετε στη γη μας!Αν δεν κανεις κατι τωρα θα ερθει πολύ κοντα για να τον σταματησουμε
-Rayquaza:Ανοησιες!!Το λετε γιατι θελετε να με καταστρεψετε!
-Squirtle:Χιονοθυελλα!
-Rayquaza:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
-Treecko:Ελα στα καλα σου!Δεν νοιαζομαστε για το βασιλειο σου αλλα για το κοσμο!Οσο μαχομαστε εναντια ο ενας στον άλλο ο μετεωριτης πλησιαζει!
-Squirtle:Μπορουμε να σε νικησουμε και να μεινεις αναισθητος και τοτε ο μετεωριτης μπορει να πεσει!
-Chimchar:Δεν το καταλαβαινεις πως αυτή η μαχη είναι ανουσια??
-Rayquaza:………………………..

-Treecko:Ωχ οχι…..
-Chimchar: Ο μετεωριτης!
-Squirtle:Τον βλεπω πολύ καθαρα!Δες κι εσυ Rayquaza και καταλαβε ότι σου λεμε την αληθεια!
-Rayquaza:Εχετε δικιο!!Συγγνωμη που σας αμφισβητησα!!
-Treecko:Δεν είναι ωρα για συγγνωμες!!Πρεπει να σταματησεις το μετεωριτη!
-Squirtle:Ελπιζω να μην είναι τοσο κοντα ώστε να μην μπορει να καταστραφει!
-Rayquaza:Θα βαλω τα δυνατα μου!Υπερακτινα!
……………………………………………………………………………………………..
-Treecko:Δεν το πιστευω…Σεν εγινε τιποτα!
-Squirtle:Ουτε που ραγισε!!
-Chimchar:Παμε ξανα ολοι μαζι!
-Treecko:Hλιακη ακτινα!
-Squirtle:Υδραντλια!
-Chimchar:Φλογοβολο!
-Rayquaza:Υπερακτινα!
………………………………………………………………………………………………..
-Treecko:Τιποτα???
-Squirtle:Τι θα κανουμε??
-Chimchar: Πλησιαζει πολύ γρηγορα!
-Rayquaza:Αν ειχαμε περισσοτερη δυναμη……..
-Treecko: (Περισσοτερη δυναμη..???)Το βρηκα!!Θυμαστε πως νικησαμε το Groudon??
-Squirtle:Ναι!Με την ασπιδα καθρεφτη!
-Treecko:Ωραια!Dawn μπορεις να αποκρουσεις 3 επιθεσεις??
-Squirtle:Ετσι νομιζω!!
-Treecko:Ωραια!!Rayquaza πρεπει να πεταξουμε κοντα στο μετεωριτη!!
-Rayquaza:Εγινε!Ανεβειτε!!
-Treecko:Ελα Chimchar!
-Rayquaza:Γιατι το κανουμε αυτο??
-Treecko:Για να ενισχυσουμε τις επιθεσεις μας!
-Rayquaza:Δηλαδη??
-Chimchar:Θα ριξουμε τις επιθεσεις μας πανω στο Squirtle και χαρη στην ασπιδα καθρεφτη θα τις στειλει πισω σε εμας με διπλη δυναμη!
-Treecko:Ελπιζουμε,με αρκετη δυναμη ώστε να καταστραφει ο κομητης!
-Rayquaza:Ωραια!Παμε!Πρεπει να ακολουθησουμε τη μελλοντικη πορεια του κομητη για να χτυπησουν ακριβως οι επιθεσεις!!
-Treecko:Eτοιμος Squirtle??
-Squirtle:ΝΑΙ!!
-Rayquaza:Υπερακτινα!
-Chimchar:Φλογοβολο!
-Treecko:Hliakh Aktina!!!
-Squirtle:ΑΣΠΙΔΑ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ!!!!
-Treecko:Φυγε Rayquaza!!
……………………………………………………………………………………………………
-Chimchar:Δεν επαθε τιποτα??
-Treecko:Κοιταξε καλυτερα!
-Rayquaza:Ραγιζει…………….και…………….ΣΠΑΕΙ!!!!
-Squirtle:NAI!!!
reecko:Τα καταφεραμε!!!!!!!!!!
-Chimchar:Ειμαστε οι καλυτεροι!
-Rayquaza:Μπραβο σε ολους μας!!

Επιτελους!!Η απειλη της μεγαλης καταστροφης τελειωσε!Χαρ στις συνδυασμενες επιθεσεις μας καταφεραμε να σπασουμε τον κομητη σε πολύ μικρα κομματια που επεφταν στον βραδινο ουρανο σαν πεφταστερια!Το θεαμα ηταν πολύ μαγευτικο κι αφου το απολαυσαμε με το Rayquaza επειτα φφυγαμε για τη πολη ποκεμον!!
-Treecko:Λοιπον Rayquaza,χαρηκα πολύ που συνεργαστηκαμε!!
-Rayquaza:Ηταν φοβερο!Και πιο πολύ η ιδεα με την ασπιδα καθρεφτη!!
-Squirtle:Ειμαστε τελεια ομαδα!!
-Chimchar:Ναι!!Σωσαμε το κοσμο!!
-Treecko:Τωρα όμως πρεπει να γυρισουμε στη πολη ποκεμον Rayquaza!
-Chimchar:Σωστα!Πρεπει να δουμε πως ειναι τα πραγματα εκει!!
-Rayquaza:Κανενα προβλημα!!Πηγαινετε και σας ευχαριστω πολύ που μου δειξατε πως τα ποκεμον που δεν ζουν στον ουρανο είναι πολύ αξιοσημειωτα!!
-Squirtle:Καλη τυχη από εδώ και περα
-Treecko:Και φροντισε να μην εισαι τοσο υπερηφανος!!!
-Rayquaza:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!ΑΝΤΙΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!

Ετσι χρησιμοποιωντας την ιδια σφαιρα που χρησιμοποιησαμε για να ερθουμε στο πυργο των συννεφων,αυτή χρησιμοποιησαμε και τωρα για να γυρισουμε πισω στη πολη ποκεμον!!

(Στη πολη ποκεμον)
Με το που τηλεμεταφερθηκαμε στη πολη ποκεμον ειδαμε το Xatu,τον Alkazam και την Gardevoir να μας περιμενουν εκει μαζι με αλλα ποκεμον!Αναμεσα τους ηταν πολλα καινουργια ποκεμον αλλα και ολες οι ομαδες διασωσης ηταν εκει!!
-Gardevoir:Τα καταφερατε!Συγχαρητηρια!!
-Xatu:Ησαστε πραγματι οι εκλεκτοι!
-Alakazam:Καταφερατε να σταματησετε τις κλιματολογικες αλλαγες!Σταματησατε το μετεωριτη και αποκαταστησατε την εξελικτικη πορεια μας!
-Treecko:Εννοεις πως όλα αυτά τα ποκεμον είναι τα ποκεμον που διασωσαμε τα οποια εξελιχθηκαν??
-Alakazam:Ακριβως Treecko!!
-Squirtle:Τελειο!!
-Chimchar:Πως ξεραν να μαζευτουν ολοι εδώ??
-Xatu: Oταν φυγατε για το πυργο ο Alakazam ηρθε και ειπε σε ολους για τον μετεωριτη γιατι επρεπε να γνωριζουν τι τους απειλουσε!
-Gardevoir:Ετσι ολοι μας συναντηθηκαμε εδώ από οπου μπορουσαμε να δουμε το μετεωριτη καθως και τη προσπαθεια σας να τον σταματησετε!
-Alakazam:Και φιανεται πως όλα πηγαν καλα!!
-Gardevoir:Ευτυχως αυτή τη φορα δεν θυσιαστηκαν οι εκλεκτοι!

Ξαφνικα το εμβλημα της ομαδας μας αρχισε να λαμπει κι από χρυσκο πηρε τη μορφη του Lucario!
-Blastoise:Κοιταξτε!!
-Golem:Αυτό σημαινει ότι φτασατε στο επιπεδο του Lucario!
-Gardevoir:Αυτό δεν εχει γινει εδώ και πολλα χρονια!!
-Gengar:Πρεπει να ειστε πολύ υπερηφανοι!
-Treecko:Ειμαστε!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Ολοι ημασταν πολύ χαρουμενοι,όχι επειδη γιναμε ηρωες,αλλα επειδη σωσαμε τον κοσμο!!Ολοι διασκεδαζαν στην Μεγαλη Γιορτη που στηθηκε για να γιορτασουμε την εναρξη μιας νεας ειρηνικης περιοδου!Χωρις φοβους και παθη!
Κι ενώ όλα κυλουσαν πολύ ωραια η Gardevoir ηρθε κοντα σε εμενα,το Squirtle και το Chimchar!Ολοι ησυχασαν!!
-Gardevoir:Λοιπον παιδια!!Ολα πηγαν πολύ καλα!
-Treecko:Ετσι φαινεται!!
-Gardevoir:Ολοι σας ειμαστε ευγνομονες!Σας ευχαριστουμε πολύ!!
Πολλα επιφωνηματα χαρας ακουστηκαν από όλα τα ποκεμον στη πλατεια
-Squirtle:Χαρηκαμε που καταφεραμε να βοηθησουμε!
-Gardevoir:Tωρα που τελειωσαν όλα λοιπον μπορειτε να γυρισετε πισω στο κοσμο σας και να συνεχισετε τις ζωες σας από εκει που τις αφησατε!!

Ολη η πλατεια παγωσε!Ολα τα γελια σταματησαν!Κανεις δεν ηθελε να φυγουμε!!Ο Chimchar όμως ηταν αυτος που φαινοταν πιο ασχημα!!Η Dawn κι εγω δεν ειχαμε λογια!Ξεραμε πως δεν γινοταν να μεινουμε στο κοσμο αυτό αφου οι ζωες μας ηταν στο κοσμο των ανθρωπων!Εκει ηταν ολοι οι φιλοι μας,τα υπολοιπα ποκεμον μας και οσο δυσκολο κι αν ηταν,επρεπε να φυγουμε!
-Treecko:Εχεις δικιο!Οι ζωες μας βρισκονται στο κοσμο των ανθρωπων και ξεραμε από την αρχη πως θα φευγαμε καποια στιγμη!
-Squirtle:Μεσα από αυτή την εμπειρια μαθαμε τι ακριβως σημαινει να εισαι ποκεμον και να αγωνιζεσαι για τη τιμη σου!!
-Treecko:Δεν μπορουμε να φυγουμε ετσι λοιπον!
-Gardevoir:Τι εννοεις??
-Treecko:Καποτε ειπες πως δεν ηταν τυχαιο πως ο Chimchar βρεθηκε στο δρομο μας και συμφωνω!Δεν πιστευω πως ο ρολος του ηταν να μας βοηθησει μονο στις αποστολες μας!Εχει πολλα να προσφερει ακομα!
-Chimchar:………………….
O Chimchar δεν μιλουσε αλλα με αυτα τα λογια το προσωπο του αρχισε να αστραφτει ξανα,σαν να ηξερε τι προκειται να ζητουσα!
-Xatu:Που θελεις να καταληξεις???
-Treecko:Είναι απλο!!Ζηταω ο Chimchar να ερθει στο κοσμο των ανθρωπων!Θα ειμαι εγω ο εκπαιδευτης του!Θα ειμαι υπευθυνος για αυτόν!Νομιζω πως είναι το λιγοτερο που μπορειτε να προσφερετε για τη βοηθεια μας!Διαφορετικα δεν επρεπε να τον βαζατε στο δρομο μας!
-Gardevoir:Δεκτο!!
Ολη η πλατεια ξεσπασε σε χειροκροτηματα και επιφωνηματα!Ο Chimchar φαινοταν πιο χαρουμενος από ποτε και συμφωνουσε να ερθει μαζι μας!!

-Blastoise:Και τι θα γινει με την ομαδα και τη βαση σας??
-Squirtle:Το εχουμε σκεφτει κι αυτό!!
-Alakazam:Δηλαδη??
-Squirtle:Θελουμε το εργο της ομαδας μας να συνεχισει η ομαδα του Gengar!!
-Gengar:TI???Δεν ξερω αν μπορω να το κανω αυτο…
-Treecko:Μπορεις!Αρκει να αφαιθεις ελευθερος,όπως εκανες στο βουνο της φωτιας!
-Squirtle:Το ενστικτο σου θα σε οδηγησει!!
-Gengar:Σας ευχαριστω,θα κανω ότι καλυτερο μπορω!!
-Treecko: Κανονιστηκαν όλα λοιπον!!
-Gardevoir:Ετσι φαινεται!!Νομιζω πως τωρα ηρθε η ωρα να γυρισετε πισω!!
-Squirtle:Ειμαστε ετοιμοι!!
-Gardevoir:Το μονο που αρκει είναι να πιασετε τα χερια μου!

Αφου χαιρετησαμε λοιπον όλα τα ποκεμον στη πλατεια και τα ευχαριστησαμε για τις ομορφες εμπειριες που μας χαρισαν και μας χαιρετησαν κι εκεινα με τη σειρα τους όπως και μας ευχαριστησαν που τα σωσαμε,ετσι δακρυσμενοι που ημασταν αγγιξαμε τα χερια της Gardevoir και νιωσαμε ένα τεραστιο ρευμα να μας παρασυρει λες και ταξιδευαμε σε ένα διαστημοπλοιο!Μια φωνη ακουστηκε,η φωνη της Gardevoir και των υπολοιπων ποκεμον! «ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!»


(Στις καμπινες του πλοιου μας…)
-?????:Alf,Dawn ξυπνειστε!Alf!Dawn!
-Alf:………..
-Dawn:………
-?????:Μα τι παθατε???Ξυπνειστε επιτελους!!
-Alf:Nick???Τι γυρευεις εδώ??





End of Mystery Dungeon Series


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#65 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2009 - 18:20

Kαι με αυτα τα 10 επεισοδια ολοκληρωθηκε το side-quest στο κοσμο των ποκεμον!!Απο αυριο θα αρχιζω να ανεβαζω τα επεισοδια στη περιοχη Sinnoh!!Οταν θα φτασω στο επεισοδιο που ειχε ανεβει τελευταια στο προηγουμενο thread,τοτε θα σας ειδοποιησω ξανα!!Have Fun!!

ΥΓ.Για τυχον παρατηρησεις η ιδεες στειλτε μου ενα μηνυμα!!!Comments δεκτα!!χαχαχαχα

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#66 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:06

Sinnoh Series


1.Νεο ξεκίνημα….Νέοι αγώνες!!!
Ηταν αληθεια!!Ο Nick βρισκοταν πανω από τα κεφαλια μας και προσπαθουσε να μας ξυπνησει!Φαινεται πως εμφανιστηκε ακριβως την καταλληλη στιγμη,αφου μολις ειχαμε επιστρεψει-σαν ανθρωποι-από τη χωρα των ποκεμον και την τελευταια περιπέτεια μας!
-Alf:Nick!!Δεν το πιστευω πως εισαι εσυ..
-Dawn:Η αληθεια είναι πως δεν περιμεναμε να σε δουμε τοσο συντομα…
-Nick: Ουτε εγω πιστευα πως θα σας ξανασυναντουσα τοσο γρηγορα-και τοσο ανανεωμενους.Τελεια ρουχα-,αλλα τελειωσα γρηγορα με τις δουλειες μου στο Fiorre κι ετσι μπορω να αρχισω το ταξιδι μου πλεον σαν ερευνητης ποκεμον μαζι σας,εάν φυσικα με θελετε!!
-Alf:Ευχαριστουμε!!Θα αστειευεσαι!!
-Dawn:Εννοειται πως σε θελουμε μαζι μας!!Και τα δικα σου ρουχα είναι πολύ ωραια! (Όπως του αντιπαλου στις D/P)
-Nick:Ευχαριστω!Χαιρομαι που με δεχτηκατε,γιατι όταν εφυγα από το Fiorre δεν ηξερα αν θα σας προλαβαινα και μετα ποιος ξερει αν θα σας συναντουσα σε ολοκληρο το Sinnoh!!
-Alf:Απο το Fiorre ε??O Richie τι κανει??Προσαρμοστηκε??
-Nick:Αν προσαρμοστηκε λεει!!Ειναι παρα πολύ χαρουμενος που τον δεχτηκαν στη σχολη και φαινεται να τα πηγαινει παρα πολύ καλα!Θα γινει σπουδαιος πολεμιστης ποκεμον!
-Dawn:Τι καλα!!Ημουν σιγουρη πως ηταν γεννημενος για μεγαλα πραγματα!!
-Alf:Τι εγινε με τα ποκεμον του όμως??Δεν υποτιθεται πως πρεπει να εχει ένα ποκεμον μαζι του??
-Nick:Ναι!!Εχει τον Typhlosion!Τα υπολοιπα ποκεμον του τα εδωσε σε μενα να τα μεταφερω στο εργαστηριο του καθηγητη Oak,αφου προκειμενου να σας συναντουσα θα περνουσα από την Pallet!....Kαι μιας και μιλαμε για ποκεμον,τι δουλεια εχει αυτό το Chimchar εδώ???
-Alf:Αυτό το Chimchar είναι δικο μου!!!
-Nick:Το επιασες???Που???Αυτα τα ποκεμον είναι εξαιρετικα σπανια στο Sinnoh,ποσο μαλλον στο Kanto!
-Αlf:Πηρες φορα!!Μια-μια τις ερωτησεις!!Δεν το επιασα ακριβως!!
-Nick:Τι θα πει αυτό???
-Dawn:Αυτό θα πει………………..

H Dawn κι εγω ειπαμε στο Nick για την περιπετεια που περασαμε στη χωρα των ποκεμον κι εκεινος ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο!Δεν πιστευε στα αφτια του,αλλα ευτυχως για εμας ο Chimchar ηταν η ζωντανη αποδειξη για το ότι λεγαμε την αληθεια!!!
-Nick:Και γινατε ποκεμον???
-Dawn:Εντελως!!
-Nick:Και σωσατε και τους δυο κοσμους???
-Alf:Εντελως!!
-Nick:ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ???
-Alf:Μη στεναχωριεσαι,θα εισαι μαζι μας την επομενη φορα!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Dawn:Παιδια δεν βγαινουμε καμια βολτα στο καταστρωμα??Μου ελειψε ο κοσμος των ανθρωπων!!
-Nick:Ειμαι μεσα!
-Alf:Κι εγω!!Chimchar θελω να μεινεις εξω απο την pokeball για να δεις με τα ματια σου το κοσμο των ανθρωπων!!

Ετσι λοιπον πηγαμε ολοι μαζι στο καταστρωμα,στο οποιο προφανως γινονταν καποιοι αγωνες μεταξυ των επιβατων αλλα και του προσωπικου του πλοιου!
-Alf:Θελω να παρω μερος!!Εχω καιρο να αγωνιστω!!
-Dawn:Μην υπερβαλλεις Alf!
-Alf:Ενταξει-ενταξει,απλα θελω να αγωνιστω!
-Nick:Νομιζω πως μπορεις να αγωνιστεις τωρα που τελειωσε αυτή η μαχη!
-Nαυτης:Ελατε λοιπον!!Ακομα μια νικη για μενα!Ποιος είναι αρκετα ικανος ώστε να τα βαλει με μενα σε μια διπλη μαχη??
-Alf:Εγω!!
-Nαυτης:Ωραια λοιπον!!Διαλεξε τα ποκεμον σου!
-Alf:Εγινε!!Chimchar θελεις να παλεψεις??......Ωραια!Το δευτερο ποκεμον μου θα είναι ο Scept……..!Tangela??
-Dawn:Να και κατι που δεν βλεπεις καθε μερα!Το Tangela θελει να αγωνιστει!
-Nick:Ποτε ο Alf επιασε το Tangela??
-Dawn:Δεν το επιασε!Ο καθηγητης Oak του το εδωσε προκειμενου να το μεταφερει στο καθηγητη Rowan στο Sinnoh οπου ηθελε να το εξετασει!Και μη ρωτησεις γιατι δεν το τηλεμετεφερε!!Αναβαθμιζοταν το δικτυο και δεν επιτρεπονταν οι μεταφορες!!
-Nick:Με καλυψες πληρως!!
-Alf: Dawn τι να κανω??Ο καθηγητης δεν μου ειπε αν θα επρεπε να το χρησιμοποιησω σε μαχη!
-Dawn:Alf ο καθηγητης ηξερε ότι θα συναντουσαμε κι αλλους εκπαιδευτες και πως θα μπλεκομασταν σε μαχες!Αν δεν ηθελε να αγωνιστει θα στο ειχε πει….
-Alf:Εχεις δικιο!
-Ναυτης:Τι συμβαινει??Ολα καλα??
-Alf:Μια χαρα!!Ας αρχισουμε!

-Ναυτης:Cloyster ακτινα παγου στο Tangela!Wartoltle νεροπιστολο στο Chimchar!
-Alf:Chimchar αντεπιθεση στην ακτινα παγου με φλογοβολο!Tangela γρηγορα χτυπα το Wartortle με φυτικο μαστιγιο πριν προλαβει να ριξει νεροπιστολο!
-Ναυτης:Cloyster!!Wartortle!! Εισαι καλος!!
-Nick:Καλη αποκρουση!
-Alf:Chimchar φλεγομενη ροδα στο Cloyster!Τangela ηλιακη ακτινα στο Wartortle!
-Ναυτης:Cloyster προστασια!Wartortle αμυντικη μπαλα!
-Dawn:Αυτά τα ποκεμον είναι πολύ καλα εκπαιδευμενα και σε επιθεση και σε αμυνα!
-Alf:Πολύ καλη αμυνα!!Δεν τα επηρεασαν σχεδον καθόλου οι επιθεσεις μου!
-Ναυτης:Cloyster κανονι με βελονες στο Chimchar!Wartortle γρηγορη περιστροφη στο Tangela!
-Alf:Tangela αστον να πλησιασει και ριξε σπορο που ζαλισει!Chimchar αποφυγε το με φλεγομενη ροδα!
-Ναυτης:Cloyster……….
lf:Tangela!
-Nick:Χαρη στη δυναμη της γρηγορης περιστροφης ο σπορος που ζαλιζει σκορπιστηκε στο αερα!
-Dawn:Κι ετσι τελικα χτυπησε το Tangela.
-Alf:Πολυ καλες κινησεις αλλα δεν τελειωσε εδω!
-Ναυτης:Wartortle γρηγορη περιστροφη ξανα στο Tangela!Cloyster κανονι νερου στο Chimchar!
lf:Chimchar αντεπιθεση με φλογοβολο!Tangela………Τι ηταν αυτη η επιθεση??
-Nick:Αρχαια δυναμη!
-Alf:Τι??
-Nick:Ναι!!Ετσι λεγεται!
-Dawn:Φαινεται πως η ενταση της μαχης εσπρωξε στα ακρα το Tangela και εμαθε μια νεα επιθεση!
-Alf:Πολύ ωραια!
-Dawn:Κανε κατι γρηγορα Alf!To Chimchar δεν κρατιεται για πολυ ακομα!
-Alf:Εχεις δικιο!Tangela αρχαια δυναμη στο Cloyster!Chimchar αγριες νυχιες στο Wartortle!
-Ναυτης:Cloyster!!!!Wartortle!!!
-Alf:Κερδισαμε!!!ΝΑΙ!!Μπραβο Chimchar!Μπραβο Tangela!!

-Ναυτης:Εισαι πολύ καλος!!Μπραβο!!Cloyster-Wartortle επιστρεψτε!
-Dawn:Δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο!
-Nick:Alf εισαι ολο εκπληξεις!Δεν ηξερα πως εχεις αυτό το Tangela μαζι σου!
-Alf:Ναι!Και ειμαι πολύ χαρουμενος που το εχω!Ετσι δεν είναι Tangela??Tangela???
-Dawn:Λαμπει!!!
-Nick:Νομιζω πως εξελισσεται!!
-Dawn:Σε τι???
-Alf:Τangrowth!!Ετσι λεει το pokedex!
-Dawn:Εισαι πολυ ωραιος!!
Το Tangrowth φανηκε να απολαμβανει το κοπλιμεντο!!
-Dawn:Μα πως εξελιχθηκε ετσι ξαφνικα??
-Nick:Μπορει να το εκανε η μαχη??
-Ναυτης:Η μηπως η επιθεση αρχαια δυναμη??
-Alf:Ε??
-Ναυτης:Ξερετε,καποια ποκεμον προκεινενου να εξελιχθουν πρεπει να γνωριζουν καποια συγκεκριμενη επιθεση!
-Αlf:Το ηξερα αυτό,αλλα δεν ηξερα πως το Tangela ηταν ένα από αυτά!!
-Ναυτης:Είναι και πρεπει να εισαι και εσυ πολύ χαρουμενος γιατι είναι πολύ δυνατο και υγιες!!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ!!
-Dawn:Νομιζω πως πρεπει να ειδοποιησεις το καθηγητη!!
-Alf:Εχεις δικιο!!Μηπως ξερεις που εχει καποιο τηλεφωνο??
-Ναυτης:Ναι!Ειναι από εκει!
-Alf:Ευχαριστουμε!!
-Nick:Και κατι τελευταιο!!Ποτε φτανουμε στο Sinnoh??
-Ναυτης:Φτανουμε αυριο το πρωι,για αυτο ξεκουραστειτε!!
-Nick:Ευχαριστουμε!!

Πηγαμε λοιπον και τηλεφωνησαμε στο καθηγητη Oak και εκπλαγηκαμε από αυτά που μας ειπε!!
-Oak:Μη μου πειτε??Πηρες για να μου πεις πως το Tangela που σου εδωσα εξελιχθηκε ετσι??
-Alf:Ναι!!!Αλλα πως το ξερατε??
-Oak:Κοιταξε να δεις,σου ειπα ένα μικρο ψεματακι!Μπορουσα να στειλω αμεσα το Tangela στο καθηγητη Rowan αλλα δεν το εκανα!
-Dawn:Για ποιο λογο??
-Oak: Ο καθηγητης Rowan μελεταει εκτος των αλλων,τα διαφορετικα ειδη εξελιξης!Ηξερε λοιπον πως ενας τροπος εξελιξης είναι ένα ποκεμον να γνωριζει ένα ειδος επιθεσης!!Η ερωτηση του ηταν λοιπον «Αρκουσε μονο αυτό???»
-Alf:Ποια είναι η απαντηση???Αρκουσε???
-Oak: Όχι παιδια δεν αρκουσε!!Για να εξελιχθει ένα ποκεμον δεν χρειζεται μονο μια επιθεση,αλλα και η εμπειρια της μαχης!Για αυτό το λογο το εδωσα σε εσενα!Ηξερα πως σιγουρα θα εμπλακεις σε καποια μαχη και θα αναγκαστεις να χρησιμοποιησεις το Tangela!!
-Alf:Ωραια!!Χαιρομαι που βοηθησα,αλλα τωρα τι κανω??
-Οak:Ότι σου ανεθεσα!!Θα παραδωσεις το Tangrowth στο καθηγητη Rowan!!
lf:Βασιστειτε πανω μου καθηγητα!!Και άλλη φορα να μου λετε ακριβως τι χρειαζεστε!
-Oak:Alf δεν σου ειπα ολη την αληθεια γιατι δεν ηθελα να πιεσεις το Tangela στη μαχη,ηθελα τα πραγματα να εξελιχθουν φυσιολογικα!
-Alf:Καταλαβαινω!!
-Dawn:Καθηγητα τα ποκεμον μας είναι καλα??
-Oak:Αυτά καλα είναι!!Το υπολοιπο εργαστηριο εχει αναστατωθει!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ετσι λοιπον,μαθαμε τι πραγματικα ηθελε ο καθηγητης από εμας και κλεισαμε το τηλεφωνο αφου ειχε διαφορες δουλειες στο εργαστηριο,μεσα σε αυτές ηταν να ταισει και τα ποκεμον μας!
Και μιας και αναφερθηκαμε σε φαι,ολοι μας θυμηθηκαμε πως πεινουσαμε,ετσι πηγαμε για ένα καλο γευμα στο εστιατοριο του πλοιου!!
Αυριο το πρωι θα ημασταν επιτελους στο Sinnoh………….!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#67 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:07

2.Επιστροφη στις ριζες….!!!
Μια μερα συντομα θα ξεκινουσε στο Sinnoh,ή μηπως θα ηταν καλυτερα αν ελεγα μια νυχτα???Συμφωνα με το Ναυτη που συναντησαμε χθες,το καραβι θα εφτανε στο Sinnoh αυριο το πρωι.Κανεις από εμας όμως δεν καταλαβε το ποσο νωρις εννοουσε!!

- «Το καραβι S-01 σε λιγοτερο από 10 λεπτα φτανει στη περιοχη Sinnoh!Οσοι επιβατες εχουν αυτό το προορισμο,παρακαλουνται να ετοιμαστουν για να κατεβουν από το πλοιο.Επαναλαμβανω!Το καραβι S-01…»

-Dawn:Alf!Nick!Ακουσατε τι ειπε??
-Alf:Ναι ακουσαμε!Πρεπει να ετοιμαστουμε!
-Nick:Τι ωρα είναι??
-Dawn:Το ρολοι της καμπινας δειχνει 5:45!
-Nick:Δεν το πιστευω!Ειναι πολύ νωρις ακομα!
-Alf:Η αληθεια είναι αυτή!Αυτος ο ναυτης που ρωτησαμε χθες ειπε πως θα φταναμε το πρωι,όχι τα χαραματα….
-Dawn: Όπως και να εχει πρεπει να ετοιμαστουμε για να κατεβουμε!Και φροντιστε να μη ξεχασετε τιποτα!
-Alf:Ενταξει μαμα!

Η ωρα ηταν μονο 6 το πρωι και η πιο κοντινη πολη από το σημειο οπου μας αφησε το πλοιο ηταν η πολη Twinleaf,αλλα υπηρχαν δυο προβληματα!Πρωτον δεν υπηρχε καποιο κεντρο ποκεμον στη πολη αυτή και δευτερον ποιος κατοικος θα μας φιλοξενουσε στις 6 το πρωι??
-Dawn:Λοιπον??Τι θα κανουμε??
-Alf:Πραγματικα δεν ξέρω!
-Nick:Εγω προτεινω να παμε στη πολη Sandgem οπου εχει και κεντρο ποκεμον και εκει βρισκεται και το εργαστηριο του καθηγητη Rowan!
-Alf:Nick τι σε εχει πιασει και δεν θες να παμε σε αυτη τη πολη??
-Dawn:Και πως ξερεις τοσα πολλα για τη περιοχη Sinnoh τελος παντων??Μηπως μας κρυβεις κατι??
-Nick:Ειμαι ενοχος!Το ομολογω!
-Alf:Λεγε λοιπον,τι συμβαινει??
-Nick:Ωραια!Ο πατερας μου είναι ενας από τους αρχηγους πολεμιστες στη περιοχη Fiorre!Εξ’αιτιας της δουλειας του επρεπε να λειπει συχνα από το σπιτι και εγω με τη μητερα μου επρεπε να μετακομιζουμε συνεχεια για να βρισκομαστε κοντα του!
-Dawn:Θα περναγες πολύ δυσκολα ε??
-Nick:Για την ακριβεια όχι!Μου αρεσαν ολες αυτές οι μετακινησεις!Γνωριζα το κοσμο!
-Alf:Τοτε??Ποιο είναι το προβλημα??
-Nick:Τη τελευταια φορα που μετακομισαμε ηταν εδώ,στο Sinnoh,στη πολη Twinleaf!
-Dawn:Ωραια!Αρα εχουμε καπου να μεινουμε!ΠΑΜΕ!
-Nick:Δεν είναι τοσο απλο Dawn!
-Alf:Γιατι??Δεν θελεις να δεις τη μητερα σου??
-Nick:Η μητερα μου ταξιδευει συχνα στο Fiorre για να συναντησει το πατερα μου και λιγο πριν που ημουν στο Fiorre ηταν εκει!
-Dawn:Αχ Nick!Δεν μας εξηγεις!Ποιο είναι το προβλημα σου?
-Nick:Θα σας πω,αν σταματησετε να ρωτατε επιτελους!!
-Dawn:Συγγνωμη….
-Nick:Καταγομαι από το Sinnoh!Απο τη πολη αυτή!Εδω περασα τα πρωτα μου χρονια ως παιδι και εκανα καλους φιλους!Πολλοι από αυτους εδειξαν πολύ κατανοηση όταν εφυγα και χαρηκαν πολύ όταν επεστρεψα!Ο κολλητος μου όμως,δεν το πηρε τοσο καλα!Θεωρει ότι τον παρατησα κι ότι ο μονος λογος που γυρισα,είναι για να του δειξω πως ειμαι καλυτερος από εκεινον!
-Alf:Λυπαμαι πολύ!Αλλα δεν είναι κατι τοσο σοβαρο!Θελω να πω,πως οσο αποφευγεις αυτή τη κατασταση τοσο θα βασανιζει και εσενα και το φιλο σου!
-Dawn:Σωστα!Τα προβληματα μας πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε και όχι να προσπαθουμε να τα αποφυγουμε!
-Alf:Σκεψου πως ειμαστε και εμεις μαζι σου!Θα τα καταφερουμε ολοι μαζι!!
-Nick:Ενταξει λοιπον!Δεν θα τρεχω μακρια λοιπον,θα αντιμετωπισω τους φοβους μου!Παμε!!

Ετσι ξεκινησαμε για το σπιτι του Nick στη πολη Twinleaf!Ωφειλω να παραδεχτω πως δεν περιμενα να ακουσω μια τετοια ιστορια,αν και βεβαια αυτή εξηγουσε γιατι ο Nick ηταν τοσο σκληρος και απομακρος με τους ανθρωπους αλλα και τα ποκεμον το τελευταιο καιρο και χαιρομαι που συναντηθηκαμε,γιατι τον βοηθησαμε να το ξεπερασει!!
Όταν φτασαμε πια στο σπιτι του Nick ειχε κιολας ξημερωσει!Η μητερα του ηταν ξυπνια και μας υποδεχτηκε με μεγαλη χαρα!
-Nick:Παιδια από εδώ η μητερα μου η Nala!Μαμα από εδώ είναι η Dawn και ο Alf!
-Nala:Καλημερα παιδια!Χαιρομαι πολυ που σας γνωριζω!Θα ειστε κουρασμενοι και πεινασμενοι,να σας φτιαξω ένα πρωινο??
-Alf:Ευχαριστουμε…αλλα…
-Nick:Αλλα,ταξιδευαμε ολη τη νυχτα και φτασαμε πολύ νωρις το πρωι!Ειμαστε πολύ κουρασμενοι και νυσταζουμε,για αυτό μπορουμε να παμε να κοιμηθουμε??
-Nala:Καταλαβαινω!!Φυσικα και να πατε και όταν θα ξυπνησετε θα σας περιμενει ένα πλουσιο πρωινο!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!

Μετα από μερικες ωρες υπνου,ολοι μας αισθανομασταν αναζογονημενοι!Οπως μας ειχε υποσχεθει η Nala στην αυλη υπηρχε ένα πλουσιο πρωινο για εμας και τα ποκεμον μας!
-Alf:Sceptile,Tangrowth,Chimchar είναι ωρα για φαι!
-Dawn:Blastoise βγες εξω!
-Νick:Τα υπολοιπα ποκεμον σας που είναι??Τα αφησατε στο εργστηριο του καθηγητη Oak??
-Alf:Ναι τους αξιζε μια καλη ξεκουραση!!
-Dawn:Τα δικα σου ποκεμον??
-Nick:Τα δικα μου ποκεμον είναι στο εργστηριο του καθηγητη Rowan εκτος από αυτά εδώ!Charizard,Sneasel βγειτε εξω!
-Dawn:Sneasel??
-Alf:Τελικα δεν επιασα μονο εγω νεα ποκεμον….
-Nick:Το βρηκα καθως ερχομουν από το Fiorre κι αποφασισα να το πιασω!
Το πρωινο ηταν υπεροχο!Ηταν πολύ ωραιο και πολύ καλομαγειρεμενο!!Φαγαμε μεχρι σκασμου!!
-Alf:Η μαμα σου είναι πολύ καλη μαγειρισσα!
-Dawn:Και πολύ καλος ανθρωπος!Πολυ φιλοξενος!
-Nick:Της αρεσει το σπιτι να γεμιζει με κοσμο και να τον φροντιζεi!!Και ειμαι σιγουρος πως και τωρα εχει παει να ψωνισει πραγματα για το μεσημεριανο!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

-Dawn:Nick!Πιανου είναι αυτό το σπιτι που φαινεται??
-Nick:Είναι του φιλου μου!
-Alf:Πιστευω πως ηρθε η ωρα να τον επισκευτουμε!
-?????:Δεν θα χρειαστει!!
-Nick: Dean???
-Dean:Ακριβως!!
-Nick:Πως ηξερες ότι επεστρεψα!
-Dean:Δεν χρειαστηκε να κουραστω πολύ!Μια ματια από το μπαλκονι μου και σε ειδα!!
-Dawn: (Νoμιζω πως αυτος είναι ο φιλος του)
-Alf: (Αυτος είναι!Σταματα τωρα)
-Nick:Να σου γνωρισω τον Alf και την Dawn είναι…
-Dean:Ξέρω πολύ καλα ποιοι είναι και δεν μου κανει εντυπωση που επιασες φιλιες μαζι τους!
-Nick:Τι σημαινει αυτό??
-Dean:Σημαινει ότι θελεις να μαθεις τις στρατηγικες τους για να με νικας!!
-Αlf:Δεν είναι ετσι!
Dawn: Ο Νick ηρθε μαζι μας επειδη ειναι φιλος μας!
-Dean:Φιλος???Τι σημαινει για σας ο φιλος??Καποιος που είναι διπλα σου ή καποιος που σε παραταει και φευγει??
-Alf:Αναλογα τις περιστασεις!!
-Dawn:Σωστα!Μπορει οι συνθηκες να είναι τετοιες που να μην εχει επιλογη και να χρειαστει να φυγει!
-Alf:Ακριβως!Κι εμεις ειχαμε ένα πολύ καλο φιλο που εφυγε για να γινει πολεμιστης ποκεμον,γιατι αυτό είναι το ονειρο του!Δεν του κρατησαμε κακια για αυτό,γιατι ξεραμε πως θα τον εκανε ευτυχισμενο!
-Dawn:Συνεχιζουμε ακομα να ειμαστε φιλοι και να ενδιαφερομαστε για αυτόν!
-Dean:Ανοησιες!Nick θελεις να παλεψουμε??Ενας με έναν??
-Nick:Γιατι όχι??

-Dean:Ωραια!Διαλεγω το Bibarel
-Alf:Bibarel??Τι λεει το Pokedex??
-Dawn:Ποκεμον καστορας!!Τυπος νερου-φυσιολογικου!Δεν θα είναι ευκολο!
-Nick:Sneasel πηγαινε!!
-Dean:Bibarel σουπερ δοντι!
-Nick:Sneasel αποφυγε το και χτυπα με σκοτεινο παλμο!
-Dean:Bibarel όχι!
-Nick:Sneasel αγριες νυχιες!
-Dean:Bibarel κανονι νερου!
-Nick:Sneasel…!Εισαι καλα???...Ωραια!
-Dean:Βibarel κυλιωμενη επιθεση!
-Nick:Sneasel παγωμενος ανεμος!
-Dean:Bibarel όχι!!!
-Dawn:Παγωσε!!
-Nick:Τωρα Sneasel αποτελειωσε τον με αγριες νυχιες!
-Dean:Bibarel………….!Επεστρεψε!!
-Alf:Μπραβο Nick!

-Dean:Ναι μπραβο!!Χαρηκες που καταφερες να με νικησεις??Χαιρεσαι που εισαι ο καλυτερος??
-Nick: Dean συνελθε επιτελους!Εσυ με προκαλεσες σε μαχη,όχι εγω!Αν ηθελα να αποδειξω κατι από αυτά που υποστηριζεις με το που θα εφτανα εδώ θα ηθελα να δω εσενα για να σε αντιμετωπισω!
-Dean:…………………………………
-Nick:Καταλαβε πια πως δεν ηταν επιλογη δικια μου που φυγαμε απο εδω!Συνεβει λογο της δουλειας του πατερα μου!Ολη η πολη το εχει καταλαβει εσυ γιατι δεν μπορεις??
-Dean:Ετσι λες ε??Τοτε γιατι δεν γυρισες ποτε πισω κι ουτε τηλεφωνησες ουτε μια φορα??Αυτο ηταν δικη σου επιλογη!
-Nick:Δεν μπορουσα να γυρισω μονος μου!Ημουν πολύ μικρος για να ταξιδεψω!Οσον αφορα το τηλεφωνο δεν ειχα το θαρρος και το κουραγιο να σου τηλεφωνησω.Ησουν ο μονος που με καταλαβαινε πραγματικα και μου ελειπες πολύ,αλλα πιστευα πως θα καταλαβαινες και πως δεν θα μου κραταγες κακια τοσο καιρο μετα γιατι νομιζα πως ημασταν παντοτινα φιλοι!Αλλα ειχα αδικο γιατι από τοτε που ξαναγυρισαμε εισαι απομακρος!Και στη τελικη εσυ γιατι δεν τηλεφωνησες??
-Dean:Που να τηλεφωνουσα Nick??Aλλαζατε συνεχως σπιτια! Ξερεις ποσο στεναχωρηθηκα για αυτή τη συμπεριφορα σου??Νομιζα πως ηθελες να σταματησουμε να μιλαμε και δεν καταλαβαινα που ειχα φταιξει!
-Nick:Φυσικα και όχι!!Με το που ξαναγυρισα στη πολη εσυ ησουν ο πρωτος που ηρθα να δω κι εσυ μου εκλεισες τη πορτα στα μουτρα!

-Αlf:Αυτό που εφταιξε λοιπον ηταν μια σειρα από ατυχα γεγονοτα!Τωρα νομιζω πως το καταλαβαινετε κι οι δυο σας!
-Dawn:Κι αφου η φιλια σας αντεξε μετα από αυτό,θα αντεξει πολλα χρονια ακομα!
-Alf:Σωστα!Παντα υπαρχουν τσακωμοι στις φιλιες και μερικες φορες κανουν καλο!Δημιουργουνται πιο ισχυροι δεσμοι!
-Dean:Συγγνωμη Nick!Ημουν απαραδεχτος!Δεν επρεπε να σκεφτω αυτά τα πραγματα!
-Nick:Σταματα!Κι εγω αν ημουν στη θεση σου τα ιδια θα σκεφτομουν!Εγω φταιω!Συγγνωμη!!
-Alf: (Dawn,ας τους αφησουμε λιγο μονους!Εχουν τοσα πολλα να πουνε)
-Dawn: (Εχεις δικιο!Παμε)

Ημασταν πολύ χαρουμενοι που καταφεραν και τα ξαναβρηκαν μετα από τοσο καιρο για μια σειρα από ατυχη συμβαντα!!!Θεωρησαμε λοιπον πως επρεπε να τους αφησουμε να τα πουνε,ετσι ηDawn κι εγω πηγαμε μεσα στο σπιτι ξανα.Εκει μας περιμενε η Nala που ειχε γυρισει και ετοιμαζε το μεσημεριανο!!
-Alf:Γυρισες!!!
-Nala:Ναι!Ειχα βγει να ψωνισω!
-Dawn:Ευχαριστουμε πολύ για το πρωινο!Ηταν τελειο!
-Alf:Εισαι φοβερη μαγειρισσα!!
-Nala:Σταματηστε!Θα κοκκινισω!!Ο Nick Που είναι??
Εξηγησαμε αμεσως στη Nala τι ειχε συμβει και φανηκε πανευτυχης που οι σχεσεις τους αποκατασταθηκαν!!Επειτα μας ζητησε να τη βοηθησουμε στο μεσημεριανο εφοσον δεν ειχαμε να κανουμε κατι!Εμεις δεχτηκαμε με μεγαλη χαρα!!
Υστερα από αρκετη ωρα,όλα ηταν ετοιμα!Το τραπεζι στην αυλη ηταν στρωμενο και τα φαγητα μοσχοβολουσαν!Τοτε ηταν που ο Nick με τον Dean επεστρεφαν γελωντας και φωναζωντας!!
-Alf:Είναι όλα καλα??
-Nick:Δεν θα μπορουσαν να είναι καλυτερα!!
-Dawn:Τελεια!!Θελετε να κατσουμε να φαμε ολοι μαζι??
-Dean:Φυσικα!!Μυριζουν τελεια!
-Nala:Δεν μαγειρεψα μονη μου σημερα!Με βοηθησαν και τα παιδια!!Ειναι πολύ ωραιο και υπαρχει αρκετο για ολους!!

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ!!!


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#68 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:10

3.Αναζητωντας το κοκκινο Gyarados!!!
Το ταξιδι μας στη περιοχη Sinnoh ειχε μολις ξεκινησει!!!Βρισκομαστε στο σπιτι του Nick στη πολη Twinleaf και περναμε τοσο ωραια-τοσο εμεις,οσο και τα ποκεμον μας-που αποφασισαμε να κατσουμε ακομα μια μερα,ουτως η αλλως,ο Nick και ο Dean επρεπε να περασουν λιγο χρονο μαζι επειτα από τοσο καιρο!
-Nala:Καλημερα Alf!
-Alf:Καλημερα!!Οι αλλοι που είναι??
-Nala: Οι αλλοι ξυπνησαν πριν από εσενα και είναι με τα ποκεμον στην αυλη!Πηγαινε αν θελεις!!
-Alf:Ευχαριστω!Θα….
-TV:Καποιοι λενε πως ειδαν ένα κοκκινο Gyarados στη λιμνη Verity!Ειναι αραγε ακομα μια φημη,ή αυτή η ειδηση αποτελει αληθεια??Ας μη ξεχναμε αλλοστε πως σε αυτή τη λιμνη παρομοιες φημες εχουν ακουστει για το θρυλικο ποκεμον Μesprit!Μη στεκεστε λοιπον εκπαιδευτες!!Ειναι μια πολύ καλη ευκαιρια για εξερευνηση!Μεινετε κοντα μας καθως…
-Alf:Nala ακουσες??
-Nala:Ναι ακουσα!!Γιατι δεν κανετε μια βολτα μεχρι τη λιμνη??
-Alf:Εχεις δικιο!Αυτο θα κανουμε,παω να το πω στους αλλους!

Ετσι και εκανα λοιπον!Πηγα στην αυλη του σπιτιου,οπου και βρηκα το Nick,το Dean και τη Dawn να παιζουν με τα ποκεμον μας!!Αφου τους εξηγησα τι συνεβει και τι ειδα στη τηλεοραση,αποφασισαμε να ερευνησουμε τη λιμνη ολοι μαζι!

(Στο δρομο προς τη λιμνη Verity)
-Dawn:Mesprit ε??Υπαρχουν κι αλλα θρυλικα ποκεμον??
-Dean:Αρκετα!!Η περιοχη Sinnoh είναι πολύ ξακουσμενη για τους θρυλλους της!
-Dawn:Πολύ ωραιο!
-Nick:Υπαρχουν 3 ομοιες λιμνες σε ολο το Sinnoh!Η λιμνη Verity οπου πηγαινουμε τωρα,η λιμνη Acuity η οποια βρισκεται κοντα στη πολη Snowpoint και η λιμνη Valor που βρισκεται κοντα στη πολη Pastoria!
-Dean:Σωστα Nick!Σε καθε μια απο αυτες τις λιμνης υπαρχουν φημες πως κατοικει ενα ποκεμον!Το Mesprit θεωρειται πως κατοικει σε αυτή τη λιμνη και ο θρυλος λεει πως ηρθε στο κοσμο για να δωσει στους ανθρωπους το δωρο του συναισθηματος!
-Nick:Ο κοσμος πιστευει πω τo Azelf κατοικει στη λιμνη Valor και συμφωνα με τους θρυλλους ηρθε στο κοσμο για να δωσει στους ανθρωπους την ελευθερη βουληση!
-Dean:Και τελος το θρυλικο ποκεμον Uxie που ζει στη λιμνη Acuity ηρθε στο κοσμο για να δωσει στους ανθρωπους γνωσεις!!
-Alf:Φανταστικη ιστορια!
-Dawn:Πραγματικα είναι πολύ ωραια!!Το συναισθημα,η γνωση και η ελευθερια βουλησης δωρα από τα ποκεμον!Δεν θα το φανταζομουν ποτε!
-Dean:Αυτά λεει ο θρυλος,αλλα αυτό που ξέρω εγω είναι πως οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια!
-Nick:Εχεις δικιο!Δεν είναι τυχαιο πως καποιοι ισχυριζονται πως εχουν δει αυτά τα ποκεμον!
-Dean:Σωστα!Μπορει να είναι σπανια και να μην εμφανιζονται συχνα,όμως υπαρχουν!!
-Alf:Πω-πω!Με όλα αυτά που μου ειπατε θελω να συναντησω αυτό το ποκεμον!Γρηγορα ας παμε στη λιμνη Verity!

Oλοι ημασταν συνεπαρμενοι απο την ιστορια που περιεγραφε ο θρυλος και ανυπομωνουσαμε ολοι να φτασουμε στη λιμνη προκειμενου να συναντησουμε το Mesprit!
Η αληθεια είναι πως δεν αργησαμε και πολύ μεχρι να φτασουμε,γιατι με ολη αυτή τη συζητηση ειχαμε φτασει αρκετα κοντα κι ετσι μετα από λιγα λεπτα ειδαμε τη λιμνη να ξεδιπλωνεται μπροστα μας!

-Alf:Είναι πολύ ομορφο το θεαμα!
-Dawn:Ναι,μαγευτικο!Υπαρχει γυρω γυρω πρασσινο και η λιμνη απλωνεται με ένα κυανο χρωμα…
-Dean:Αυτή είναι η μαγεια του τοπιου του Sinnoh παιδια!
-Alf:Είναι πολύ ωραιο…
-Dawn:Είναι οντως πολύ ωραιο αλλα δεν βλεπω πουθενα αυτό το κοκκινο Gyarados!
-Nick:Ποιος ξερει,ισως πεταξε και εφυγε μεχρι να ερθουμε εδω!
-Dean:Είναι πολύ πιθανο!
-Alf:Τι κανουμε τωρα λοιπον???Δεν βλεπω ουτε το Mesprit…
-Nick:Προτεινω να γυρισουμε σπιτι!!
-Dawn:Συμφωνω!
-Dean:Κι εγω!!
-Alf: (Kριμα….και ηθελα τοσο πολύ να συναντησω αυτό το ποκεμον)
-Dawn:Παιδια δεν θελω να σας τρομαξω,αλλα κατι κουνιεται πισω από τους θαμνους!
…………………………………………………………………………………………………
-Dean:Ένα κοπαδι με αγρια Starly!Καλυφθειτε!
-Alf:Starly??Τι λεει το pokedex??
-Dawn:Με κοροιδευεις??Πως κοιτας το Pokedex μια τετοια ωρα??Θα μας κατασπαραξουν!
-Nick:Ηρεμησε Dawn!!Oλα καλα θα πανε….
-Alf:Φερονται σαν να τα ταραξε κατι!
-Dean:Ωραια λοιπον,ας τα ηρεμησουμε!Bibarel κανονι νερου!
-Dawn:Blastoise διαλεγω εσενα!Υδραντλια!
-Alf:Chimchar βγες και ριξε φλογοβολο!
-Nick:Sneasel παγωμενος ανεμος!
…………………………………………………………………………………………………..
-Alf:Φαινεται να ηρεμησαν!
-Dawn:Νομιζω βρηκα τι τα τρομαξε!
-Dean:Τι λες??
-Nick:Ένα κοπαδι με αγρια Combee και Vespiqueen!Γρηγορα βαλτε τα ποκεμον να επιτεθουν αλλιως δεν μας βλεπω καλα..!Sneasel νυχι σκιας!
-Dawn:Blastoise χιονοθυελλα!
-Dean:Bibarel κυλιωμενη επιθεση
-Alf:Vespiqueen εξελιγμενη μορφη του Combee??
-Dawn:Alf??Τι κανεις??Προσεξε….
-Alf:Ti???ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
-Dawn:Επεσε στη λιμνη!
-Dean:Γρηγορα να τον βοηθησουμε
-Nick:Ναι τωρα που τρεψεμε τα Combee και τα Vespiqueen σε φυγη δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα

-Dawn:Μα τι συμβαινει??Πεταει??Alf!!
-Alf:XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!
-Dean:Δεν το πιστευω!
-Nick:Τον βοηθαει το Mesprit!!
Aυτο που ειδα οταν επεσα στη λιμνη ξεπερνουσε και τα πιο τρελλα μου ονειρα!Ενα ροζ ποκεμον με μεγαλα εκφραστικα ματια με κοιταξε κι επειτα χρησιμοποιωντας τη ψυχικη του δυναμη με εβγαλε παλι στη στερια!Ηθελα να δω το Mesprit και τα καταφερα!Μαζι με εμενα κι οι υπολοιποι ειδαν αυτό το θρυλο σε δραση!Ηταν ισως το ομορφοτερο θεαμα που ειχα δει!
-Alf:Σε ευχαριστω Mesprit!
Αμεσως μετα το Mesprit ξαναχαθηκε στα βαθη της λιμνης Verity!

-Dean:Δεν το πιστευω αυτο που ειδαμε!
-Dawn: Ουτε εγω!!
-Alf: Ο κοσμος των ποκεμον είναι ολο εκπληξεις!
-Nick:Καλα που επεσες στη λιμνη γιατι αλλιως δεν θα ειχαμε αυτή τη μοναδικη ευκαιρια!
-Dawn:Ναι!Αλλα φροντισε να μη το ξανακανεις….!Μας κατατρομαξες!!
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
-Alf:Συγγνωμη που σας τρομαξα!!Συγγνωμη Chimchar!
-Nick:Δεν πειραζει!
-Dawn:Νομιζω πως τωρα πρεπει να γυρισουμε πισω γιατι ο Alf είναι βρεγμενος και μπορει να αρρωστησει ασχημα!
-Dean:Εχεις δικιο Dawn!Παμε!!

Μπορει λοιπον να μην συναντησαμε το κοκκινο Gyarados,συναντησαμε όμως ένα από τα πιο σπανια και θρυλικα ποκεμον της περιοχης Sinnoh κι αυτό είναι κατι που θα μεινει σε ολους μας αξεχαστο!
Με αυτές τις νεες εικονες στο μυαλο μας,πηραμε το δρομο του γυρισμου!Στο σπιτι του Nick η Nala φαινοταν να μην πιστευει στα αφτια της αυτά που ακουγε,αλλα τα βρεγμενα μου ρουχα μαρτυρουσαν πως λεγαμε την αληθεια!!
Η Nala Πηρε τα ρουχα μου και τα στεγνωσε και αργοτερα ειπε
-Nala:Παντως πρεπει να ειστε πολύ χαρουμενοι που ειδατε αυτό το ποκεμον!!
-Nick:Για πιο λογο??
-Νala:Λοιπον!Φαινεται πως ξερετε τους θρυλους αλλα δεν ξερετε εξισου καλα και τις παραδοσεις!!Οι παπουδες μου ελεγαν πως αν δεις καποιο από τα ποκεμον που ζουν σε καποια από αυτές τις λιμνες,είναι παρα πολύ καλος οιωνος,ειδικα αν ξεκινας ένα νέο ταξιδι όπως εσεις!!

Αυτό που ακουσαμε μας εκανε να αναπηδησουμε από τη χαρα μας!!Αυτο σημαινε ότι να εργαζομασταν σκληρα και μεθοδικα,θα καταφερναμε τα ονειρα μας να γινουν πραγματικοτητα!
Ηταν η πρωτη φορα που ηθελα πιο πολύ από ότι τις άλλες φορες να ξεκινησουμε να ταξιδευουμε ξανα στη περιοχη Sinnoh!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#69 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:13

4.Πιαστε αυτό το Chimchar επιτελους!!!
Σημερα είναι η μερα που θα ξεκινησουμε ξανα το ταξιδι μας στη περιοχη Sinnoh!Ξυπνησαμε λοιπον αρκετα νωρις προκειμενου να κανουμε ολες τις απαραιτητες προετοιμασιες!Επειτα κατεβηκαμε στο σαλονι,οπου η Nala και ο Dean μας περιμεναν για να μας αποχαιρετησουν!
-Dean:Όλα ετοιμα??
-Alf:Ναι!Τα εχουμε ετοιμασει όλα!
-Dawn:Μπορουμε να φυγουμε…
-Nala:Μη βιαζεστε τοσο παιδια!.................!Οριστε κι αυτά!
-Nick:Τι είναι αυτά μαμα?
-Nala:Είναι φαγητο για το δρομο!
-Alf:Ευχαριστουμε πολύ Nala!!
-Nala:Δεν κανει τιποτα!Χαρα μου!Ελπιζω να ημουν καλη οικοδεσποτης και να σας φροντισα καλα!!
-Dawn:Πλακα κανεις??Ησουν η καλυτερη!!!
-Alf:Ναι!Δεν μας ελειψε τιποτα!Σε ευχαριστουμε πολύ!Μακαρι να μπορουσαμε να στο ανταπωδιδαμε!
-Nala:Μπορειτε!!
-Dawn:Πως??
-Nala:Να προσεχετε τον Nick!!
-Nick:Μαμα,δεν ειμαι μωρο,μπορω να προσεχω τον εαυτο μου
-Nala:Για μενα θα εισαι παντα το μωρο μου
-Alf: Ολες οι μαμαδες ιδιες είναι!
-Nala: Dean θα φυγεις κι εσυ??
-Dean:Ναι!Θα τους συνοδευσω μεχρι την εξοδο της Twinleaf!
-Nala:Καλα λοιπον!!Παιδια,σας ευχομαι καλο ταξιδι και καλη τυχη!!
-Alf:Ευχαρστουμε Nala!!
-Dawn:Και μεινε ησυχη!Ο Nick θα είναι μια χαρα!!Αντιο!!
-Nala:Αντιο!
-Nick:Γεια σου μαμα!!Σ’αγαπω!!

Ετσι φυγαμε από το σπιτι του Nick και κατευθυνομασταν πλεον προς τη πολη Sandgem οπου βρισκοταν το εργαστηριο του καθηγητη Rowan!
Στο δρομο προς την εξοδο της Twinleaf αναπολουσαμε τις μερες που περασαμε με το Dean,ο οποιος προς εκπληξη ολων μας δεν στεναχωριοταν που θα εφευγε ο Nick….
-Dean:Εδω ειμαστε!!Εαν παρετε αυτο το δρομο,θα ειστε στη πολη Sandgem πριν το καταλαβετε!!
-Dawn:Σε ευχαριστουμε Dean!!Ησουν πολύ καλη παρεα αυτές τις μερες!!Χαρηκα που σε γνωρισα!
-Alf:Και εγω!Ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!!
-Dean:Θα τα ξαναπουμε στο Μεγαλο Φεστιβαλ και στο Πρωταθλημα Sinnoh!!Θα ερθω να σας δω!Για αυτό να βαλετε τα δυνατα σας!!
-Alf:Εγινε!!
-Dawn:Θα τα ξαναπουμε λοιπον!
-Nick:Ξερεις κατι??Δεν στεναχωριεμαι που θα φυγω τωρα που τα ξαναβρηκαμε!!
-Dean: Ουτε κι εγω!Χαιρομαι που ακολουθεις τα ονειρα σου!
-Nick:Και το δικο σου ονειρο??Θα το πραγματοποιησεις σε λιγο καιρο!!
-Dean:Ετσι φαινεται!!Ενας χρονος εμεινε!!
-Nick:Αντιο λοιπον φιλαρακο!!
-Dean:Αντιο!!

Χαιρετωντας και τον τελευταιο φιλο μας από την πολη Twinleaf συνεχισαμε τη πορεια μας προς τη πολη Sandgem!
-Alf:Nick,για ποιο ονειρο μιλουσατε??
-Dawn:Ναι!Ποιο είναι το ονειρο του Dean??
-Nick:Λοιπον!Θελει να γινει γυμναστης ποκεμον!
-Dawn:Μπραβο του!
-Alf:Αρα πρεπει να τελειωσει το τελευταιο χρονο στη σχολη ποκεμον και μετα θα μπορει να κανει αιτηση!
-Nick:Ακριβως!Κι αυτος ηταν κι ο λογος που δεν ταξιδευει ακομα!
-Alf:Καταλαβα!Ανυπομωνω να τον αντιμετωπισω σε μαχη σταδιου…
-Dawn:Λυπαμαι που θα σου χαλασω το ονειρο αλλα τωρα πρεπει να ‘αντιμετωπισεις’ το καθηγητη Rowan!
-Alf:Αυτή είναι η πολη Sandgem??Ειναι πολη ωραια πολη!
-Nick:Είναι λιγο μεγαλυτερη από την Twinleaf…
-Alf:Λοιπον??Που είναι το εργαστηριο του καθηγητη!
-Nick:Είναι από εδώ!!

Ο Nick μας οδηγησε στο εργαστηριο του καθηγητη οπου μια μεγαλη εκπληξη μας περιμενε ολους!!
-Βοηθος:Παιδια λυπαμαι,αλλα ο καθηγητης δεν είναι εδώ…
-Alf:Ξερεις ποτε θα γυρισει??
-Βοηθος:Λογικα σε λιγο!
-Dawn:Γιατι’’λογικα’’??
-Βοηθος:Γιατι σε λιγο θα ερθει μια νεα εκπαιδευτρια ποκεμον να παραλαβει το αρχικο της ποκεμον και ο καθηγητης πρεπει να είναι παρρον!
-Alf:Αχ!Και τι θα κανουμε εως τοτε??
-Βοηθος:Θελετε να ριξετε μια ματια στα αρχικα ποκεμον της περιοχης Sinnoh??
-Dawn:Ναι αμε!!Γιατι οχι??
-Nick:Γινεται πρωτα να δουμε τα ποκεμον μου??
-Βοηθος:Βεβαια Nick!

(Στην αυλη του εργαστηριου..)
-Nick:Shiftry,Azumarill,Pidgeotto,Magneton!
-Dawn:Αυτά είναι όλα σου τα ποκεμον??Δεν ειχες ένα Gyarados και ένα Alakazam επισης???
-Nick:Nαι απλα τα αφησα στο Fiorre στο πατερα μου!!!Ολα αυτά τα ποκεμον ηταν η ομαδα μου στο Kanto και τωρα επιασα και το Sneasel!
-Alf:Γιατι δεν το βγαζεις να τον γνωρισουν και τα υπολοιπα ποκεμον σου??
-Nick:Καλη ιδεα!Charizard βγες εξω!Λοιπον παιδια!Θελω να σας γνωρισω ένα καινουργιο μελος της ομαδας μας!!Sneasel βγες εξω!
-Dawn:Είναι πραγματική ομαδα!Ολοι χαιρονται που γνωρισαν το Sneasel!
-Βοηθος:Θα ηταν καλυτερα αν τα αφηνες να γνωριστουνε!Ας παμε στα αρχικα ποκεμον!
-Nick:Παμε!

(Μεσα στο εργαστηριο…)
-Βοηθος: Οριστε τα αρχικα ποκεμον της περιοχης Sinnoh!Οι εκπαιδευτες εδώ εχουν να επιλεξουν αναμεσα στο ποκεμον του χορτου Turtwig,στο ποκεμον του νερου Piplup και στο ποκεμον της φωτιας Chimchar!
lf:Είναι και τα τρια πολύ ωραια!!!
-Dawn:Πραγματι!Ε!!Nick!Εσυ πως επελεξες ένα Charmander σαν αρχικο σου ποκεμον??
-Alf:Σωστα,αφου εδώ δινουν τα TurtwigPiplup,Chimchar!
-Nick:Βρηκα το Charmander τραυματισμενο!Το φροντισα κι αποφασισα να το κρατησω!
-Dawn:Μαλιστα!!
-Alf:Καλα εκανες και το φροντισες!Μπραβο!
-Βοηθος:Παιδια κατι συμβαινει και χρειαζομαι τι βοηθεια σας!
-Dawn:Τι γινεται??
-Βοηθος:Τα ποκεμον αρχισαν να τσακωνονται για την τροφη!ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!
-Nick:Ηρεμηστε!
-Βοηθος:Κυνηγηστε τα!
……………………………………………………………………………………………………….

-Alf:Δεν γινεται τιποτα ετσι!Ας χρησιμοποιησουμε τα ποκεμον μας!Chimchar βγες εξω!Βοηθησε μας να πιασουμε αυτό το Chimchar!
-Dawn: Blastoise βγες και πιασε αυτό το Piplup!
-Nick:Sneasel ελα εδώ!Πιασε αυτό το Turtwig!
……………………………………………………………………………………………………….-Νick:Alf!Πιασαμε το Piplup και το Turtwig!
-Dawn:Φυσικα!Πως να αντισταθουν στα ποκεμον μας!!!ΧΕΧΕΧΕΧΕ!
-Alf:Εγω δεν τα παω τοσο καλα!Αυτο το Chimchar δεν πιανεται τοσο ευκολα!Εχει βγαλει το chimchar μου εκτος μαχης δυο φορες!
-Nick:Sneasel ας βοηθησουμε!
-Dawn:Κι εμεις Blastoise!
lf: Οχι Dawn!Εσυ μεινε να φυλας τα αλλα δυο ποκεμον,γιατι μπορει να ξαναφυγουν!
-Nick:Sneasel!!Αυτο το Chimchar είναι το κατι άλλο,ειδικα αυτή η επιθεση με τις σπιθες του!
-Alf:Με εχει εκνευρισει!Tangrowth,Sceptile βγειτε εξω!Πιαστε αυτό το μικρο ταραξια!
-Nick:Ναι!!Τον εχεις στριμωξει για τα καλα!!
-Alf:Πιαστε τον!
-Dawn: Ωχ!!
-Nick:Εφυγε κυριολεκτικα τη τελευταια στιγμη και χτυπησαν μεταξυ τους!!
-Alf:ΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡΡΡ!
-Dawn:Παιδια!Σταθειτε!Κοταξτε!
-Nick:Μη μου πεις ότι????
-Alf:Εξελισσεται!!Τωρα μαλιστα!
-Dawn:Inferno λεει το Pokedex!
-Αlf:Sceptile πιαστο!
-Nick:Ναι!!Γρηγορα Dawn βαλτο στη Pokeball του!
-Dawn:Γυρισε!!
-Nick:Τα καταφεραμε!!
-Alf:Δεν θα το ελεγα!Τωρα τι ποκεμον θα διαλεξει η εκπαιδευτρια??
-Dawn:Παμε να βρουμε το βοηθο του καθηγητη και θα δουμε τι θα γινει!!

Υστερα από λιγο βρηκαμε το βοηθο μεσα στο εργαστηριο να συγιριζει το χαμο που ειχαν δημιουργησει αυτά τα τρια ποκεμον!Αφου τον βοηθησαμε να μαζεψει και το εργαστηριο ηταν όπως πρωτα,του ειπαμε τι ακριβως συνεβει??
-Βοηθος:Ωχ όχι!!Και τωρα τι θα διαλεξει η εκπαιδευτρια?Αν ηθελε ένα Chimchar??Και ο καθηγητης μου ειπε να εχω το νου μου σε αυτό το Chimchar!
-Rowan:Πραγματι!Αυτα ηταν τα λογια μου!Αλλα τι συνεβει???

Ο βοηθος του καθηγητη παγωσε όταν συνειδητοποιησε πως ο καθηγητης μολις επεστρεψε και σιγουρα θα απαιτουσε εξηγησεις για αυτά που μολις ακουσε…..

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#70 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:18

5.Καθε starter στο καιρο του…και τα Burmy μπηκαν στην ομαδα μας!!!
-Βοηθος:Καθηγητα,αυτα τα παιδια ηρθαν για νας μιλησουν και επειδη δεν ησασταν εδώ τους εκανα μια ξεναγηση στο εργαστηριο μεχρι να επιστρεψετε!Την ωρα που ταιζαμε τα ποκεμον που θα ερθει να παραλαβει η εκπαιδευτρια,εκεινα αρχισαν να τσακωνονται για το φαι κι επειτα εφυγαν από το εργαστηριο!O Nick,o Alf και η Dawn με βοηθησαν να τα πιασω αλλα πανω στην προσπαθεια το Chimchar εξελιχθηκε!
-Rowan:Μην ανησυχεις Alister!Ολα θα πανε καλα!
-Alister:Τι εννοειτε καθηγητα??
-Rowan:Το απογευμα θα ερθουν κι αλλα αρχικα ποκεμον στο εργαστηριο!Οποτε αν η εκπαιδευτρια ερθει και θελησει ένα Chimchar θα πρεπει να περιμενει λιγο!
-Alister:Ναι,αλλα είναι άλλο να το δει στη φωτογραφια κι άλλο στη πραγματικοτητα!
-Rowan:Αυτό υποθετω πως είναι ένα προβλημα!
-Alf:Μη φοβαστε καθηγητα!Εγω εχω ένα Chimchar και μπορουμε να το βαλουμε να υποδηθει το αρχικο ποκεμον ώστε η εκπαιδευτρια να εχει αντικειμενικη αποψη!
-Rowan:Εξαιρετικη ιδεα Alf!!Λοιπον Alister αυτό θα κανουμε,για αυτό πηγαινε να ετοιμασεις τα πραγματα!
-Alister:Ενταξει καθηγητα!!Παιδια σας ευχαριστω!!

-Rowan:Λοιπον παιδια,σας περιμενα!Nick εισαι καλα??Ελπιζω να ειδες τα ποκεμον σου!Ειναι όλα πολύ υγιοι και χαρουμενα!
-Nick:Μια χαρα ειμαι καθηγητα!Ναι τα ειδα!!
-Rowan:Alf και Dawn!Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας με το Tangela!
-Alf:Μα πως τα μαθατε??Επικοινωνησατε με το καθηγητη Oak??
-Rowan:Φυσικα!Μου ειπε ότι το ανεθεσε σε εσενα και τη Dawn και ηξερα καλα ποιοι ησασταν αφου παρακολουθω τα δρωμενα!Συγχαρητηρια και στους δυο!Αυτο εδώ το Tangrowth είναι??
-Alf:Ευχαριστουμε!!Ναι καθηγητα!Αυτο είναι!
-Dawn: Οσο για τη βοηθεια δεν κουραστηκαμε ιδιαιτερα!Ηταν χαρα μας!!
-Rowan:Λοιπον από οσο βλεπω,είναι μια χαρα και η θεωρια μου για την εξελιξη των ποκεμον με τις συγκεκριμενες επιθεσεις επιβεβαιωθηκε!
-Alf:Χαιρομαστε που βοηθησαμε!
-Rowan:Ωραια λοιπον!Μπορεις να το κρατησεις!!
-Αlf:Τι??
-Rowan:Μην απορεις!!Μπορεις!Σιγουρα θα είναι πολύ καλα μαζι σου Alf!Θα μαθει πολλα από εσενα και τα ταξιδια σου!
-Alf:Τελεια!!!
-Dawn:Φαινεται πως και το Tangrowth χαιρεται!
-Alister:Καθηγητα!Η εκπαιδευτρια είναι εδώ!
-Rowan:Ερχομαστε!
-Alf:Chimchar βγες εξω!!
-Rowan:Ειμαστε ετοιμοι!Παμε!!
Η νεα εκπαιδευτρια ηρθε να παραλαβει το πρωτο της ποκεμον από το καθηγητη Rowan και τελικα διαλεξε το Piplup!Ετσι δεν χρειαστηκε να περιμενει μεχρι το απογευμα για να ξεκινησει το ταξιδι της!Οσο για εμας ακουγαμε καποιες συμβουλες από τον καθηγητη πριν ξεκινησουμε για την επομενη πολη!

(Στο εργαστηριο)
-Rowan:Υποθετω πως θα συνεχισετε για το Μεγαλο Φεστιβαλ και το πρωταθλημα της περιοχης Sinnoh,ετσι δεν είναι!
-Alf:Ετσι ακριβως καθηγητα!
-Rowan:Σε αυτή τη περιπτωση τοτε,πρεπει να πατε στη πολη Jubilife!Εκει Alf μπορεις να γραφτεις στο πρωταθλημα της κατηγοριας Sinnoh ενώ εσυ Dawn θα μπορεσεις να συμμετασχεις στο πρωτο σου διαγωνισμο σε αυτή τη περιοχη!
-Dawn:Θα διεξαχθει διαγωνισμος στη πολη Jubilife??Τελεια!!
-Rowan:Ναι ετσι ακουσα!!Ευχομαι και στους δυο σας καλη επιτυχια!οσον αφορα εσενα Nick ο πατερας σου μου ειπε πως θα γινεις ερευνητης ποκεμον!
-Nick:Ετσι είναι!!
-Rowan:Θελει πολύ δουλεια,αλλα ειμαι σιγουρος πως θα τα καταφερεις!Και να θυμασαι ότι θα υπαρχει μια θεση για σενα στο εργαστηριο μου!!
-Nick:Ευχαριστω καθηγητα!!Θα το εχω υποψην μου!
-Alister:Alf μπορεις να ερθεις μαζι μου??Ο καθηγητης Oak σε θελει στο τηλεφωνο!
-Alf:Φυσικα,θα ερθω!!
-Rowan:Εμενα με συγχωρειτε!Θα επιστρεψω σε λιγο!

(Στο τηλεφωνο)
-Alf:Γεια σας καθηγητα Oak!
-Oak:Γεια σου Alf!Ο καθηγητης Rowan με ειδοποιησε για τη βοηθεια σου στο αργαστηριο και επισης μου ειπε πως σε αφησε να κρατησεις το Tangrowth!
-Alf:Ναι ετσι γιναν τα πραγματα!
-Oak:Σε αυτή τη περιπτωση θα ηθελα να σου ζητησω μια χαρη!
-Alf: Ότι θελετε καθηγητα!
-Oak:Λοιπον,χρειαζομαι το Tangrowth σου!
-Alf:Για ποιο λογο!
-Οak:Κανω μια ερευνα πανω στα ποκεμον της περιοχης Sinnoh σε συνδυασμο με τα νεα ειδη εξελιξης και το Tangrowth μπορει να βοηθησει αρκετα!
-Alf:Ωραια θα σας το στειλω,αλλα θα τον προσεχετε!!
-Oak:Εγινε!Σε ευχαριστω πολύ!!
-Alf:Τιποτα καθηγητα

(Στο εργαστηριο)
-Dawn:Τι σε ηθελε ο καθηγητης Alf?
-Alf:Ηθελε να του στειλω τοTangrowth γιατι κανει μια ερευνα!
-Nick:Και το εστειλες??
-Alf:Nαι!Η αληθεια είναι ότι δεν δυσκολευτηκα πολύ να το πισω!Χαρηκε που θα ξαναεβλεπε το καθηγητη Oak!
-Dawn:Παλι καλα!!!
-Rowan:Επεστρεψα και σας εφερα καποια δωρα!!
-Nick:Τι είναι αυτά??
-Rowan:Ακουστε με προσεκτικα!!Nick και Dawn,αυτα τα ποκεμον εδω λεγονται Burmy και οσον αφορα την εξελιξη…
-Nick:Εχουν διακλαδισμενη εξελιξη!
-Rowan:Ακριβως!!Μπραβο Nick!!
-Alf:Το θα πει διακλαδισμενη??
-rowan:Θα πει πως εξελισσονται σε δυο διαφορετικα ποκεμον αναλογα με τις συνθηκες!
-Nick:Είναι όπως το Eevee εξελισσεται σε Umbreon αν το εκπαιδευεις τη νυχτα ή σε Espeon αν το εκπαιδευεις τη μερα!
-Dawn:Καταλαβα!!
-Alf:Ετσι εξελισσονται και αυτά??
-Rowan:Περιπου!
-Nick:Τα Burmy εξελισσονται αναλογα το φυλο τους!
-Rowan:Σωστα!Ενα αρσενικο θα εξελιχθει στο Mothim,ενώ ένα θηλυκο στο Wormadam!Επισης υπαρχουν διαφοροι τυποι του Burmy αναλογα σε ποια περιοχη κατοικουν!
-Nick:Τα Burmy που ζουν στο δασος είναι πρασινα!Εκεινα που ζουν στο εδαφος είναι καφε και αυτά που ζουν στα βουνα είναι ροζ!
-Rowam:Φυσικα το ιδιο ισχυει-οσον αφορα τα χρωματα-και για τα Wormadam στα οποια εξελισσονται τα Burmy στην αντοιστιχη περιοχη!
-Αlf:Τα Mothim δεν εχουν διαφορετικες μορφες αναλογα από ποιο Burmy προηλθαν,όπως τα Wormadam??
-Rowan: Οχι δεν εχουν!Αλλα το ερωτημα ειναι αν δυο διαφορετικα Burmy,τοσο σε φυλο,οσο και σε περιοχη μπορουν να εξελιχθουν ταυτοχρονα!Αυτο το ερωτημα επικρατει γιατι εχουν παρατηρηθει πολλα Burmy που ζουν στην ιδια περιοχη και είναι του ιδιου φυλου ή Burmy που ζουν σε διαφορετικες περιοχες και είναι του ιδιου φυλου να εξελισσονται ταυτοχρονα!Kανεις ομως δεν αναρωτηθηκε για τα Burmy με διαφορετικο φυλο απο διαφορετικες περιοχες!Για αυτό δινω σε εσενα Nick ένα αρσενικο Burmy που ζουσε στο δασος και σε σενα Dawn ένα θηλυκο Burmy που ζουσε στα βουνα!Και περιμενω τα αποτελεσματα!
-Dawn:Αυτό είναι το ροζ??Τελεια!!!
-Nick:Καθηγητα εχω μια ερωτηση!Το χρωμα των Burmy και των Wormadam δηλωνει από ποιο μερος προηλθαν??
-Rowan:Πολύ καλη ερωτηση και η απαντηση είναι όχι!!Δηλωνει και το τυπο!Το πρασσινο δηλωνει τυπο Εντομου-Χορτου!Το Καφε δηλωνει τυπο Εντομου-Εδαφους και το Ροζ δηλωνει τυπο Εντομου-Ατσαλιου!
-Dawn:Δηλαδη το δικο μου οταν εξελιχθει θα ειναι τυπος εντομου-ατσαλιου!!!Τελειο!Παντα ηθελα ένα ποκεμον τυπου ατσαλιου!
-Rowan: Οσον αφορα εσενα Alf,εχω να σου δωσω αυτό το αβγο ποκεμον!!Ειναι το ευχαριστω μου για τη βοηθεια σου στο εργαστηριο μου!!
-Alf:Σας ευχαριστω πολύ καθηγητα!!Τι είναι??
-Rowan:Είναι κατι ξεχωριστο!!!!
-Nick:Σε ευχαριστουμε πολύ καθηγητα!!
-Rowan:Δεν κανει τιποτα παιδια!Υποθετω όμως πως θα θελετε να φυγετε,είναι όμως αργα,δεν θα ηταν συνετο αν ταξιδευατε τετοια ωρα!
-Alf:Εχει δικιο!Ας παμε στο κεντρο ποκεμον!
-Rowan:Δεν χρειαζεται Alf!Μπορειτε να μεινετε στο εργαστηριο για σημερα το βραδυ!
-Dawn:Μπορουμε??Πολυ ωραια!Θα περασουμε ολο το βραδυ με όλα αυτά τα ποκεμον!!
-Alf:ΝΑΙ!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ολοι μας ειχαμε μαγευτει από τα ποκεμον της περιοχης Sinnoh!Αυτα τα Burmy ειχαν τοσες διαφορετικες μορφες που πραγματικα μπορουσες ευκολα να μπερδεψεις ολους αυτους τους συνδυασμους που μας εξηγησε ο καθηγητης!!Εμεις ωστοσο δεν θα πεφταμε σε αυτή τη παγιδα αφου ακουγαμε πολύ προσεκτικα τα λογια του καθηγητη!
Σιγουρα ηταν μια πολύ κουραστικη μερα με πολύ περπατημα και τρεξιμο κι ευτυχως που ο καθηγητης προσφερθηκε να μας φιλοξενησει στο εργαστηριο γιατι δεν μπορουσαμε να παρουμε τα ποδια μας!Η Dawn κι ο Nick ηταν πολύ χαρουμενοι που απεκτησαν ένα νέο ποκεμον κι εγω ημουν πανευτυχης που ειχα ξανα υστερα από τοσο καιρο ένα αβγο ποκεμον!Καθως σκεφτομουν διαφορα ποκεμον στα οποια θα μπορουσε να εκολαφθει το αβγο με πηρε ο υπνος…..

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#71 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:20

6.Ελξη και…εξελιξη…!!!
Η επομενη μερα συντομα ηρθε και αφου χαιρετησαμε το καθηγητη Rowan αλλα και το βοηθο του Alister,η Dawn,o Nick κι εγω ξεκινησαμε για τον επομενο προορισμο μας,την πολη Jubilife και το πρωτο διαγωνισμο ποκεμον της Dawn στη περιοχη Sinnoh!
Η Jubilife δεν βρισκοταν πολύ μακρια από την πολη Sandgem!Ετσι λοιπον αποφασισαμε να φτασουμε εκει πριν το απογευμα!Καπου στα μεσα της διαδρομης,συμφωνα με ένα χαρτη που μας ειχε δωσει ο καθηγητης Rowan,αποφασισαμε να σταματησουμε για ένα μικρο διαλειμμα.
-Dawn:Παιδια δεν εχουμε φαει τιποτα από το πρωι και πειναω πολύ
-Nick:Κι εγω επισης!
-Alf:Ωραια!Τοτε ας βγαλουμε τα ποκεμον μας να φαμε εδώ γιατι το πιο κοντινο κεντρο ποκεμον βρισκεται στη πολη Jubilife!
-Dawn:Συμφωνοι!Blastoise,Burmy βγειτε εξω!
-Nick:Charizard,Sneasel,Burmy ωρα για φαι!
-Alf:Κι εσεις παιδια!Sceptile,Chimchar!

Εφαγα ελαχιστα γιατι δεν πολυπεινουσα!Την περισσοτερη ωρα την περασα με το αβγο ποκεμον που μου εδωσε ο καθηγητης!Ημασταν ολοι πολύ περιεργοι να δουμε τι θα εσκαγε από αυτό!
-Dawn:Τι λες να βγει Nick?
-Nick:Ποιος ξερει!Ισως ενα Articuno,ή ένα Suicune!
-Dawn:Μα τι λες τωρα Nick??Αποκλειεται να εκολαφθει σε ένα θρυλικο ποκεμον!!
-Nick:Αστειευομαι Dawn!Το να προσπαθεις να προβλεψεις το τι θα βγει από ένα αβγο ποκεμον είναι σαν να προσπαθεις να μαθεις σε ένα Magikarp να κολυμπαει αντι να πλατσουριζει!Εσυ τι λες Alf!
-Alf:Ειλικρινα δεν με νοιαζει οτι κι αν βγει!!Με ενδιαφερει μονο να είναι γερο!!
-Dawn:Συμφωνω!!
-nick:Κι εγω!!Παιδια,κοιταξτε!Τι παθαν τα ποκεμον μας??charizard,Sneasel,Burmy……
-Dawn: Blastoise,Burmy….
-Alf:Sceptile,Chimchar που πατε??
-Dawn:Ας τα βαλουμε στις pokeballs
lf:Καλη ιδεα!!
-Nick: Όχι!!Μυριστε στον αερα!
-Alf:Καταλαβα!
-Dawn:Καποιο ποκεμον χρησιμοποιει την επιθεση γλυκο αρωμα!
-Nick:Ακριβως,για αυτό το λογο τα ποκεμον μας δεν μας ακουν!Για ποιο λογο όμως ένα ποκεμον να χρησιμοποιει αυτή την επιθεση?
-Alf:Ας ακολουθησουμε τα ποκεμον μας για να μαθουμε!

-?????: Budew,Cherubi άλλη μια φορα,γλυκο αρωμα!!..................Πω-πω!!Κοιταξτε ποσα πολλα ποκεμον ηρθαν!
-Alf:Γεια!!Ειμαστε ο Alf,Dawn και Nick!
-Eve:Γεια παιδια!Ειμαι η Eve!
-Dawn:Γιατι χρησιμοποιεις αυτη την επιθεση??Προσελκυσες όλα μας τα ποκεμον να ερθουν εδώ!
-Eve:Συγγνωμη για αυτό!Απλα προσπαθω να προσελκυσω διαφορα αγρια ποκεμον για να αντιμετωπισουν το Cherubi και Budew!Προσπαθω να τα κανω να εξελιχθουν!
-Nick:Εχουμε κι εμεις δυο ποκεμον που θελουμε να εξελιχθουν!!
-Eve:Τελεια!!Τι θα λεγατε για μια διπλη μαχη ποκεμον??
-Nick: Dawn τι λες??Θα είναι μια καλη εξασκηση για τα Burmy μας!
-Dawn:Συμφωνω!!
-Eve:Ωραια!!Νομιζω πως ειμαι πολύ κοντα στο να εξελιχθουν τα ποκεμον μου!!
-Nick:Εχεις δικιο!!Οι βολβοι και των δυο ποκεμον του χορτου εχουν σκληρυνει και είναι πολύ λαμπεροι!Αυτο σημαινει πως είναι ετοιμα να εξελιχθουν!
-Εve:Αληθεια??Χαιρομαι πολύ!Αλλα πως ξερεις τοσα πολλα!
-Alf: O Nick σκοπευει να γινει ερευνητης ποκεμον,ετσι ξερει αρκετα ποκεμον!Εσυ όμως γιατι θελεις να εξελιξεις τα ποκεμον σου???
-Eve: Η οικογενεια μου εχει ένα μαγαζι με αρωματα στη πολη Jubilife και χρειαζομαστε τα αποσταγματα από τα πεταλλα του Roselia και του Cherim για να φτιαξουμε ένα αρωμα!!
-Nick:Ωραια λοιπον!Ας ξεκινησουμε!!
-Alf:Θα ειμαι ο κριτης!!

-Αlf:Είναι μια διπλη μαχη αναμεσα στην Eve και των Nick-Dawn!Θα χρησιμοποιησετε δυο ποκεμον!Ξεκινηστε!
-Eve:Cherubi-Budew παμε!!
-Nick-Dawn: Burmy διαλεγω εσενα!!
-Eve: Cherubi μαγικα φυλλα!Budew απορροφηση!
-Nick-Dawn:Burmy προστασια!!
-Eve: Ωραια αποκρουση!!τιποτα δεν τελειωσε ομως!Cherubi-Budew ηλιακη ακτινα!
-Nick:Η ηλιακη ακτινα αργει…κακη επιλογη κινησης!
-Dawn-Nick: Burmy κρυμμενη δυναμη!!
-Eve: Cherubi-Budew!Οχι!!
-Nick:Στο ειπα πως αργει!!
-Eve:Ναι αλλα τωρα είναι ετοιμη!!Ηλιακη ακτινα!!
-Nick-Dawn: Burmy προστασια!!
-Eve: (Επρεπε να το σκεφτω ότι θα χρησιμοποιουσαν αυτή την επιθεση)Cherubi μαγικα φυλλα!Budew σποροι σφαιρες!
-Nick-Dawn: Burmy κρυμμενη δυναμη!
-Alf:Δεν βλεπω τιποτα για να κρινω!!
-Eve: Ουτε εγω!!
-Nick: Ο καπνος διαλυεται!!
-Alf:Και οι δυο πλευρες είναι ορθιες ακομα και….
-Dawn:Κοιταξτε!!
-Νick:Τα Burmy εξελισσονται!!
-Dawn: Wormadam!!Τυπος ατσαλιου-εντομου!!
-Nick: Mothim!!!
-Alf:Τελεια!!!Τελικα δυο Burmy διαφορετικου φυλου κι από διαφορετικες περιοχες μπορουν να εξελιχθουν ταυτοχρονα!!
-Nick:Ανυπομωνω να πουμε τα αποτελεσματα στο καθηγητη!
-Dawn:Αυτό πρεπει να περιμενει μεχρι να φτασουμε στη Jubilife!!
ve:Μπραβο παιδια!!!Θελετε να συνεχισουμε τη μαχη???
-Nick:Εχω μια ιδεα!!Καλυτερα να συνεχισεις με τον Alf!!Τα ποκεμον που εχει μαζι του εχουν πολύ περισσοτερη εμπειρια από τα δικα μας Mothim και Wormadam οποτε θα βοηθησουν περισσοτερο!!
-Eve:Κανενα προβλημα!Alf??
-Alf:Ειμαι μεσα!!

-Nick:Ωρια λοιπον!!Alf-Eve!Ξεκινηστε τη νεα διπλη μαχη!Θα χρησιμοποιησετε δυο ποκεμον!!
-Alf:Sceptile-Chimchar διαλεγω εσας!!
-Eve:Ωχ όχι!Ενα ποκεμον φωτιας…!
-Alf:Μην ανησυχεις Eve!Ξερω τι κανω!
-Eve:Εγινε!Cherubi μαγικα φυλλα!Budew σποροι σφαιρες στο Sceptile!
-Alf:Chimchar αποφυγε τα μαγικα φυλλα με επιθεση σκαψιμο και Sceptile αντεπιθεση με γροθια του κεραυνου!
-Εve:Cherubi εισαι καλα??Budew???Ωραια!Budew ηλιακη ακτινα!Κι εσυ Cherubi!
lf:Chimchar-Sceptile μπειτε στις τρυπες απο το σκαψιμο για να αποφυγετε!! (βγειτε πριν το Cherubi και το Budew καταλαβουν οτι το αποκρουσατε!Πρεπει να νομιζουν ότι σας χτυπησαν και σας νικησαν!Θελουμε να τα κανουμε να εξελιχθουν και χρειαζονται την εμπειρια της νικης!)
-Eve:Μπραβο Cherubi και Budew!Νικησαμε!Ησασταν τελειοι!!Tι στο καλο??
-Nick:Εξελισσονται Eve!!
-Alf: (Mπραβο σας παιδια!!)

-Eve:ΝΑΙ!!!Τωρα μπορουμε να φτιαξουμε το υπερτατο αρωμα στο μαγαζι μας!!Σας ευχαριστω Roselia και Cherim!Σας ευχαριστω πολύ κι εσας παιδια!!!
-Alf:Δεν κανει τιποτα!!
-Dawn:Ναι μην το συζητας,αφου κι εμεις βοηθηθηκαμε!!
-Eve:Χαιρομαι!!Λοιπον!Εχω μια πολύ ωραια ιδεα!Αφου κι εσεις κι εγω παμε στην Jubilife να παμε μαζι στο μαγαζι μου για να σας ευχαριστησω εκει δινοντας σας κατι πολύ ξεχωριστο!!
-Dawn:Μια χαρα μου ακουγεται!!
-Nick:Κανενα προβλημα!!
-Alf:Φυγαμε!!
-Eve:Πολύ ωραια τοτε!!Ακολουθηστε με!!

Βοηθωντας λοιπον την Eve καταφεραμε να εξελιξουμε και τα Burmy της Dawn και του Nick!!Τωρα θα μας παει στο μαγαζι της,στη πολη Jubilife οπου εγω θα γραφτω στο πρωταθλημα της κατηγοριας Sinnoh και η Dawn θα χει την ευκαιρια να συμμετασχει στο πρωτο διαγωνισμο ποκεμον της περιοχης Sinnoh!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#72 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:21

7.Poketch για ολους!!!
Πολλα πραγματα στη περιοχη Sinnoh ηταν πρωτογνωρα για την Dawn,τον Nick και εμενα!Ενα από αυτά ηταν τα ψωμακια ποκεμον!!Ουσιαστικα ηταν σαν τα pokeblocks της περιοχης Hoenn και βοηθουν τα ποκεμον των συντονιστων,αλλα και των εκπαιδευτων ποκεμον ώστε να μεγαλωσουν καλα!
Αυτό ηταν και το δωρο της Eve προς εμας αφου την βοηθησαμε να εξελιξει τα ποκεμον της!Εδωσε σε ολους μας ψωμακια για τα ποκεμον μας και μας εδειξε πως θα τα φτιαχνουμε μονοι μας με τις δικες μας συνταγες!Αυτο βεβαια βοηθησε πολύ την Dawn για τον επερχομενο διαγωνισμο ποκεμον!Μαθαμε επισης πως το αποσταγμα από καποια ψωμακια χρησιμοποιουνταν και για τα αρωματα που κατασκευαζε η οικογενεια της!
Με ολες αυτές τις νεες πληροφοριες και αποχαιρετωντας πρωτα την Eve,ξεκινησαμε για το κεντρο ποκεμον της Jubilife οπου θα γραφομουν στο πρωταθλημα της κατηγοριας Sinnoh,κι επειτα για το χολ του διαγωνισμου οπου η Dawn θα δηλωνε συμμετοχη!
-Noσοκομα:Καλησπερα παιδια!Πως μπορω να σας βοηθησω??
-Alf:Γεια σου νοσοκομα Joy!Θα ηθελα να γραφτω στο πρωταθλημα της κατηγοριας Sinnoh!!
-Noσοκομα:Εγινε!Δεν θα παρει πολύ ωρα,απλα δωσε μου το pokedex σου!
-Alf: Οριστε!!
………………………………………………………………………………………………………
-Νοσοκομα:Εισαι ετοιμος Alf!!Σου ευχομαι καλη τυχη ώστε να συγκεντρωσεις τα 8 εμβληματα της περιοχης και να αποκτησεις το δικαιωμα να συμμετασχεις στο πρωταθλημα!!Οριστε και η θηκη που θα φυλας τα εμβληματα σου!
-Alf:Ευχαριστω πολύ νοσοκομα Joy!
-Dawn:Παιδια παμε γρηγορα στο χολ του διαγωνισμου!
-Alf:Ενταξει-ενταξει!Αντιο νοσοκομα!
-Νοσοκομα:Γεια σας παιδια!!

Η Dawn ανυπομωνουσε τοσο πολύ να γραφτει στο διαγωνισμο της Jubilife,που τα λιγα λεπτα στο κεντρο ποκεμον της φανηκαν αιωνας!Ετσι ετρεξε αμεσως στο χολ του διαγωνισμου,το οποιο βρισκοταν στην άλλη ακρη της πολης!Δυστυχως για εμας η πολη Jubilife ηταν μια από τις μεγαλυτερες πολεις που ειχαμε ποτε δει!Μπορουσες ανετα να χαθεις!Η Dawn Όμως δεν το εβαλε κατω και καταφερε να φτασει στο χολ του διαγωνισμου με εμας να ακολουθουμε εξουθενωμενοι!
-Dawn:Γεια σας!Θελω να γραφτω στον διαγωνισμο ποκεμον της πολης σας!!
-Ρεσεψιον:Ευχαριστως!!Περιμενετε μερικα λεπτα!!
………………………………………………………………………………………………….
-Ρεσεψιον:Η εγγραφη ολοκληρωθηκε!!Ο διαγωνισμος θα πραγματοποιηθει σε 2 μερες!
-Dawn:2 ΜΕΡΕΣ????
-Αlf:Ηρεμησε Dawn!
-Nick:Σκεψου οτι θα εχεις περισσοτερο χρονο να προετοιμαστεις!!
-Dawn:Εχετε δικιο!Συγγνωμη!
-Ρεσεψιον:Δεν πειραζει!Καταλαβαινω τον ενθουσιασμο σου!Λοιπον!Ειναι η πρωτη φορα που συμμετεχεις σε διαγωνισμο ποκεμον της περιοχης Sinnoh??
-Dawn:Ναι!!
-Ρεσεψιον:Τοτε πρεπει να σου δωσω αυτό!Ειναι μια θηκη για να αποθηκευεις τις νικητηριες κονκαρδες σου!!
-Dawn:ευχαριστω πολύ!!
-Ρεσεψιον:Επισης πρεπει να ξερεις ότι σε αυτους τους διαγωνισμους δεν μπορεις να αγωνιστεις με τα συνηθισμενα ρουχα σου,αλλα με καποιο επισημο φορεμα!!Επισης θα ηταν καλο αν διακοσμουσες τις pokeballs σου με αυτοκολλητα!
-Nick:ΑΑ!!Εχω ακουσει για τα αυτοκολλητα!Οταν μια pokeball που εχει ένα αυτοκολλητο πανω της ελευθερωνει ένα pokemon,τοτε ελευθερωνει και καπνους,μπουρμπουληθρες,φωτιες κτλ.
-Ρεσεψιον:Ακριβως!!Αυτο εξαρταται από το ειδος του αυτοκολλητου!
-Dawn:Καλα όλα αυτά,αλλα από πού μπορω να τα προμηθευτω όλα αυτά!
-Ρεσεψιον:Μα φυσικα από τα μαγαζια της πολης μας,αλλα και από κάθε άλλη πολη,όμως σημερα δεν προλαβαινεις γιατι τα μαγαζια κλεινουν νωρις!Αυριο θα εχεις όλα τα μαγαζια στη διαθεση σου!!
-Dawn:Kαι τι θα κανουμε μεχρι αυριο??Δεν εχει καν νυχτωσει!!
-Ρεσεψιον:Υπαρχει ενας διαγωνισμος στη πολη!!
-Alf:Τι διαγωνισμος!
-Ρεσεψιον:Στη πολη Jubilife βρισκεται η εταιρια που κατασκευαζει χρησιμα αντικειμενα για τους εκπαιδευτες!Ενα από αυτά είναι το Poketch το οποιο εχει πολλες δυνατοτητες κι είναι χρησιμο για κάθε εκπαιδευτη!Εχει χαρτη,ρολοι,κομπιουτερακι κτλ!Στα πλαισια της προωθησης αυτου του προιοντος η εταιρια εχει στειλει 3 μελη της στη πολη!Οποιος τα βρει και απαντησει σωστα στις ερωτησεις τους θα παρει poketch!
-Dawn:Ωραια!!!
-Nick:Ας τους ψαξουμε λοιπον!!
-Alf:Παιδια σε λιγο θα σκοτεινιασει όμως και αυτή η πολη είναι τεραστια,που θα τους βρουμε???
-Ρεσεψιον:Ξέρω που θα βρειτε τον έναν!
-Dawn:Που??
-Ρεσεψιον:Είναι μπροστα σας!!
-Alf: Ουαου!!
-Dawn:Πολύ εξυπνο!Ειναι σε ένα μερος που ερχονται αρκετοι αλλα όχι πολύ εκπαιδευτες!!
-Nick:Λοιπον!Ποια είναι η ερωτηση σου???
-Ρεσεψιον:Είναι πολύ ευκολη!!Πως το Roselia εξελισσεται σε Roserade??
-Dawn:Θα απαντησω εγω!!Πρεπει να εκτεθει σε μια λαμπρη πετρα!!
-Ρεσεψιον:Πολύ σωστα!!Οριστε ένα από τα τρια κουπονια που πρεπει να δειξετε στην εταιρια για να παρετε τα poketch!Σας ευχομαι καλη συνεχεια και Dawn,καλη τυχη στο διαγωνισμο!!
-dawn:Ευχαριστω!Παιδια,παμε να βρουμε τους υπολοιπους!!Θελω ένα poketch!!

Ετσι αφου μαθαμε και για τα φορεματα και για τα αυτοκολητα που χρειαζονται στους διαγωνισμους,μαθαμε και για τα poketch,αυτά τα χρησιμα εργαλεια!Μπορουσαμε να αποκτησουμε από ένα ο καθενας μας,αν βρισκαμε τα αλλα δυο μελη της εταιριας…
-Nick:Που μπορει να βρισκονται οι αλλοι δυο??
-Dawn:Αφου θελουν να προωθησουν το προιον τους θα είναι σε ένα μερος που επισκεπτεται αρκετος κοσμος,συνεπως και εκπαιδευτες!
-Nick:Σωστα!!Ο διαγωνισμος ποκεμον είναι ένα από αυτά τα μερη,αλλα που αλλου υπαρχει πολυς κοσμος??
-Alf:Στο κεντρο ποκεμον!
-Nick:Σωστα!
-Dawn:Και στην εταιρια πηγαινει πολυς κοσμος για να δει τα προιοντα της!!
-Nick:Νομιζω πως βρηκαμε τις δυο τοποθεσιες!!ΠΑΜΕ!!

(Στο κεντρο ποκεμον)
-Alf:Γεια σου νοσοκομα Joy!Ξερεις που θα βρουμε ένα από τα μελη της εταιριας poketch!
-Νοσοκομα:Δεν χρειαζεται να ψαξετε πολυ!!Ειναι μπροστα σας!!
-Nick:Τελεια!Εχουμε ηδη ένα κουπονι,θα μας κανεις την ερωτηση για να παρουμε και το δευτερο??
-Νοσοκομα:Φυσικα!!Λοιπον!Τι θα επρεπε να κανει ενας εκπαιδευτης αν το ποκεμον του τραυματιζοταν στη μαχη??Να συνεχιζε τη μαχη ή να το απεσυρε και να το εφερνε στο κεντρο ποκεμον??
-Alf:Μα φυσικα να το απεσυρε και να το εφερνε στο κεντρο ποκεμον!
-Nοσοκομα:Πολύ σωστα Alf!!Oριστε τα δευτερα κουπονια σας!!
-Dawn:Ναι,ακομα ένα!!
-Nick:Γρηγορα παμε στην εταιρια!!

(Στην εταιρια poketch..)
-Nick:Υπαρχει πολυς κοσμος,που θα βρουμε το 3ο κουπονι??
-Dawn:Γιατι δεν ρωταμε τον διευθυντη??
-Alf:Καλη ιδεα,αλλα που θα τον βρουμε??
-Dawn:Καθεται εκει περα!!
-Nick:Τελεια!Παμε!
-Alf:Γεια σας διευθυντα!Συμμετεχουμε στο διαγωνισμο για τα Poketch και εχουμε ηδη 2 κουπονια!
-Dawn:Ειμαστε σιγουροι πως εδώ είναι η τοποθεσια για το 3ο κουπονι!
-Nick:Μπορειτε να μας βοηθησετε?
-Διευθυντης:Εχετε δικιο!Εδω είναι η 3η τοποθεσια και ναι θα σας βοηθησω αρκει να απαντησετε σωστα στη τελευταια ερωτηση!
-Alf:Δηλαδη εσεις ειστε το τελευταιο μελος??
-Διευθυντης:Ναι!!
-Dawn:Ωραια ειμαστε ετοιμοι για την ερωτηση!!
-Διευθυντης:Είναι λιγο δυσκολη για αυτό να ειστε προσεκτικοι!!Ποτε το Eevee θεωρειται πως ειναι ετοιμο για να εξελιχθει σε μια απο τις επομενες μορφες του??
-Nick:Το χω!!!Το Eevee θεωρειται ετοιμο να εξελιχθει όταν το τριχωμα του αποκτα μια γυαλαδα και οι τριχες του σκληραινουν!!!
-Διευθυντης:Σωστα νεαροι εκπαιδευτες!!!
-ΝΑΙ………………..ΝΑΙ!!!!!
-Διευθυντης: Οριστε και τα poketch σας!Βγαινουν σε 3 χρωματα,κοκκινο,μπλε,πορτοκαλι!Οριστε!
-Alf:Εγω θα παρω το μπλε!
-Dawn:Εγω το κοκκινο!
-Nick:Κι εγω το πορτοκαλι!!
-Διευθυντης:Σε καλη μερια παιδια!Και μη σταματατε να το διαφημιζετε σε ολο το Sinnoh!!!
-Alf:Μεινε ησυχος!!
-Διευθυντης:Και να θυμαστε ότι νεες καρτες για αναβαθμιση βγαινουν συχνα,οποτε μπορει να σας συναντησει καποιο μελος της εταιριας για να σας τα αναβαθμισει,ακομα και ενας ανθρωπος που θα συναντησετε μπορει να εχει μια καρτα που δεν θα εχετε εσεις!!
-Dawn:Εγινε!!
-Διευθυντης:Αντιο νεαροι μου!!!
-Nick:Αντιο!!!

Ετσι λοιπον,μπορει να μην αγορασαμε φορεματα και αυτοκολλητα,σιγουρα ομωςαποκτησαμε κατι πιο πολυτιμο!!Τα Poketch!Δυστυχως όμως αυριο είναι μια δυσκολη μερα,καθως θα παμε για ψωνια,και τι χειροτερο από ένα κοριτσι που ψωνιζει………………………?????Ενα κοριτσι που ψωνιζει για το διαγωνισμο ποκεμον!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#73 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:26

8.Φορεματα και αυτοκολλητα!!!
Η σημερινη μερα μας βρισκει ένα βημα πριν το διαγωνισμο ποκεμον της Jubilife!Η Dawn ειχε από νωρις ξυπνησει κι ετοιμαζοταν προκειμενου να παμε για ψωνια!Ηθελε να αγορασει ένα φορεμα για το διαγωνισμο και καποια αυτοκολλητα με τα οποια θα διακοσμουσε τις pokeballs της!
Πριν ξεκινησουμε όμως επρεπε να ειδοποιησουμε το καθηγητη Rowan για τα Burmy,τα οποια τελικα εξελιχθηκαν σε Wormadam και Mothim την ιδια στιγμη!Ηταν μια σημαντικη ανακαλυψη που θα βοηθουσε το εργο του καθηγητη,αλλα με ολο το χθεσινο τρεξιμο για τα poκetch,δεν ειχαμε την ευκαιρια να του πουμε τα νεα!
-Rowan:Μπραβο σας παιδιαΜε βοηθατε παρα πολύ στην ερευνα μου με αυτά τα νεα!
-Nick:Χαρηκαμε που βοηθησαμε καθηγητα!
-Dawn:Ναι!Τωρα όμως πρεπει να φυγουμε γιατι πρεπει να προλαβουμε τα μαγαζια!Χρειαζομαι ένα φορεμα και καποια αυτοκολλητα για τον αυριανο διαγωνισμο!
-Rowan:Καταλαβαινω…!!Μην ανησυχειτε κι εγω εχω πολύ δουλεια!Να προσεχετε!!
-Nick:Και καθηγητα,αν μας ξαναχρειαστειτε να μας ειδοποιησετε!
-Rowan:Eγινε!Dawn καλη αρχη αυριο!!
-Dawn:Ευχαριστω!!Γεια σας!!

Αφου αποχαιρετησαμε και το καθηγητη Rowan τιποτα δεν χωριζε πλεον την Dawn από τα μαγαζια!!
Και παρα το γεγονος ότι γυρισαμε όλα τα μαγαζια της Jubilife η Dawn ειχε καταφερει να βρει μονο καποια αυτοκολλητα,μερικα από αυτά ηταν αρκετα σπανια,αλλα δεν ειχε ακομα φορεμα και ειχε ηδη μεσημεριασει!
-Dawn:ΑΧ!!Τι θα κανω παιδια??Σε λιγο τα μαγαζια κλεινουν κι εγω δεν εχω καταφερει να βρω καποιο φορεμα!!Θα λυποθυμησω!!
-Alf: Dawn ηρεμησε!!Θα βρουμε καποια λυση!
-Nick:Σωστα!Ουτως η αλλως δεν θα σε αποκλεισουν αν δεν φορεσεις καποιο φορεμα!
-Dawn:Καλυτερα να με αποκλεισουν αν είναι να βγω με αυτά τα ρουχα!!
-Alf:Κι όμως δεν θα χρειαστει να βγεις με αυτά τα ρουχα!!
-Dawn:τι θελεις να πεις??
-Alf:Συμφωνα με το poketch υπαρχει ένα ακομα μαγαζι με αξεσουαρ ποκεμον στην επομενη γωνια!Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να βρεις καποιο φορεμα εκει!!
-Nick:Ναι!!
-Dawn:Ας μη καθυστερουμε ουτε λεπτο!!Παμε αμεσως εκει!!!

Και ΝΑΙ λοιπον!!!!!!Η Dawn καταφερε να βρει ένα φορεμα για τους διαγωνισμους ποκεμον στη περιοχη Sinnoh!Ηταν πολύ ομορφο και της πηγαινε!
Ευχαριστημενη με την επιλογη της αυτή,καθισαμε σε ένα παρκο κοντα στο μαγαζι και η Dawn βαλθηκε να δοκιμαζει τι εφε θα δημιουργουσαν τα διαφορα αυτόκολλητα κατά την εξοδο του ποκεμον της από την pokeball!
-Dawn:Πω-πω αυτο δημιουργησε πολλες μπουρμπουληθρες!!
-Alf:Είναι πολύ ωραιο!!
-Dawn:Γιατι δεν δοκιμαζετε κι εσεις καποιο αυτοκολλητο!
-Νick:Καλη ιδεα!!
-Αlf:Ετοιμος!!Chimchar-Sceptile βγειτε εξω!!!
-Dawn: Ουαου!!Φλογες και διαφορα χρωματα από πεταλλα!!!
-Nick:Mothim-Sneasel παμε!!
-Alf:Κοιταξτε!!Κομφετι και αυτά τι είναι ακριβως???
-Dawn:Μαλλον κεραυνοι!!!
-Nick:Πολύ ωραιο θεαμα!!!
-Alf:Ναι!!!

-Dawn:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
-Alf: Dawn….τι συνεβει??
-Dawn:Δεν το πιστευω…
-Nick:Ωχ όχι!!
-Alf:Τι εγινε???
-Nick:Αυτό το Eevee ανοιξε το πακετο με το φορεμα και αρχισε να παιζει με αποτελεσμα να το κανει χαλια!
-Alf:Μα ποτε εγινε αυτό??
-Nick:Προφανως οση ωρα εμεις ασχολιομασταν με τα αυτοκολλητα!
-Alf:Και τωρα???
-Dawn:ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΗ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΣΟΥ!!BLASTOISE ΔΙΑΛΕΓΩ ΕΣΕΝΑ!!!
-Alf:Ξεχασε να βγαλει τα αυοκολλητα και μαζι με το Blastoise ελευθερωθηκαν πολλες μπουρμπουληθρες!!
-Nick:Τι σκοπευει να κανει τωρα??
-Dawn:ΒLASTOISE ΑΚΤΙΝΑ ΜΕ ΦΟΥΣΚΕΣ
-Alf:Mα πως ειναι δυνατον να αποφυγει τοσες φουσκες??
-Dawn:ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!BLASTOISE AΚΤΙΝΑ ΠΑΓΟΥ!
-Nick:Τοαπεφυγε ξανα!
-Alf:Νομιζω πως δεν αποφευγει ολες αυτές ις επιθεσεις εσκεμενα!Αυτο το Eevee παιζει….
-Dawn:AAAAAAAAAAAAAA!BLASTOISE ΓΡΗΓΟΡΗ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ!!!
-Alf:Και αναρωτιωμουν για το ποτε θα επιτεθει!!
-Nick:Δεν περιμενα να γνωριζει την μπαλα σκιας!!
-Alf: Ουτε κι η Dawn για αυτό την επιασε απροετοιμαστη…
-Dawn:ΒLASTOISE ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ???ΜΠΡΑΒΟ!!ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ….
-Αlf: Dawn!συγκεντρωσου!!Αυτο το Eevee είναι πολύ δυνατο κι εξυπνο!
-Dawn:Εχεις δικιο!!Θα το πιασω!!Blastoise ακτινα με φουσκες!!
-Nick:τις απεκρουσε ολες με σιδερενια ουρα???
-Dawn:Ας τελειωνουμε Blastoise!!Υδραντλια!!!
-Alf:Ναι!!Βρηκε το στοχο!
-Dawn: Pokeball πηγαινε….
……………………………………………………………………………………………………
-Dawn:Επιασα ένα Eevee!!!
-Alf:Μπραβο Dawn!!
ick:Ειναι μια καλη προσθηκη στην ομαδα σου!Αυτο το Eevee θα σε βοηθησει πολύ!!
-Dawn:Το ξέρω,αλλα αυτό που με απασχολει πιο πολύ τωρα είναι το τι θα γινει με το φορεμα!Δεν μπορω να το φορεσω στον αυριανο διαγωνισμο σε αυτά τα χαλια…..
-Alf:ας παμε στο κεντρο ποκεμον!Ισως η νοσοκομα Joy καταφερει να μας βοηθησει!

(Στο κεντρο ποκεμον)
-Joy:Καταλαβα!!Και τωρα δεν εχεις φορεμα ε??
-Dawn: Όχι!!
-Joy:Θα μπορουσαμε να το πλυνουμε αλλα δεν θα ηταν ετοιμο εγκαιρως για αυριο!!
-dawn:Αυτό σημαινει ότι δεν θα συμμετασχω στον διαγωνισμο??
-Joy: Όχι φυσικα,γιατι τυχαινει να εχεις ένα δευτερο φορεμα….
-Alf:……………
-Nick:Τι??
-Joy:Μην απορειτε!!Η μητερα σου Dawn εστειλε αυτό το πακετο και μεσα εχει ένα πανεμορφο φορεμα για διαγωνισμους ποκεμον!!
-Dawn:Είναι πανεμορφο!!
-Nick:Εχει και μια καρτα!!!
-Alf:Τι λεει???
-Dawn:Λεει πως ηξερε πως θα μου χρειαστει στους διαγωνισμους της περιοχης Sinnoh και πως ανυπομωνει να με δει να το φοραω!!
-Nick:Τοτε όλα λυθηκαν!!Οχι μονο εχεις ένα εκθαμβωτικο φορεμα,αλλα και ένα νέο ποκεμον στην ομαδα σου!!
-Dawn:Ναι!!Νομιζω πως για αυτό που πρεπει να ανησυχω τωρα είναι πια ποκεμον θα χρησιμοποιησω αυριο!!
-Alf:Δεν εχεις διαλεξει ακομα??
-Dawn:Περιπου!!Ξερω πως στο πρωτο γυρο θα χρησιμοποιησω το Blastoise,αλλα στο δευτερο γυρο δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιησω το Eevee η το Wormadam!!
-Joy:Πρεπει να επιλεξεις συντομα όμως,αυριο είναι ο διαγωνισμος!!Να παρω τελικα το φορεμα!!
-Dawn:Ναι φυσικα!!Και σε ευχαριστω…
-Joy:Χαρα μου που σε βοηθαω Dawn…!!!
-Nick:Λοιπον τι σκεφτεσαι να κανεις??
-Dawn:Δεν ξέρω…Το Eevee φαινεται αρκετα δυνατο στις μαχες,αλλα δεν ξέρω πως είναι στη μαχη το Wormadam!Δεν ειχα την ευκαιρια να το τεσταρω αφοτου εξελιχθηκε!!!
-Nick:Και γιατι δεν χρησιμοποιεις το Blastoise στο δευτερο γυρο για να κερδισεις σιγουρα??
-Dawn:Μπορει ο Blastoise να είναι πολύ δυνατος αλλα θελω να χρησιμοποιησω τα νεα μου ποκεμον,να ανακαλυψω τις δυναμεις τους!!
-Nick:Καταλαβα τι εννοεις!!Εχεις δικιο….
-Alf: Dawn,όπως και να εχει,αυτή την επιλογη πρεπει να τη κανεις μονη σου!

Ετσι λοιπον,με 2 φορεματα,αρκετα αυτοκολλητα και ένα νέο ποκεμον η dawn φαινοταν περισσοτερο ετοιμη από ποτε για αυτό το διαγωνισμο!Αραγε ποια ποκεμον θα χρησιμοποιησει??Θα καταφερει να κερδισει τη πρωτη κονκαρδα της??με αυτά τα ερωτηματα πηγε να εξασκηθει για το αυριανο μεγαλο γεγονος!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#74 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:32

9.Ντεπουτο για ποιον….????Dawn Vs Nick…!!
Η μεγαλη μερα επιτελους εφτασε!!Σημερα η Dawn θα συμμετασχει στο πρωτο της διαγωνισμο στη περιοχη Sinnoh και μπορω να πω,πως εχω να την δω τοσο αγχωμενη από τοτε που συμμετειχε στο πρωτο της διαγωνισμο,στο βουνο του φεγγαριου περυσι!Τα πραγματα όμως θα χειροτερευαν όταν πανω στη προπονηση το Wormadam που η Dawn σκοπευε να χρησιμοποιησει στο πρωτο γυρο του διαγωνισμου,τραυματιστηκε….!

(Στο κεντρο ποκεμον)
-Alf: Dawn εισαι καλα??
-Dawn:Εγω καλα ειμαι,για το Wormadam ανησυχω….
-Alf:Μη φοβασαι!!Η νοσοκομα ειπε πως θα είναι ενταξει!Τι θα κανεις με το διαγωνισμο τωρα??
-Dawn:Τι εννοεις??
-Alf:Noμιζα πως σκοπευες να χρησιμοποιησεις το Wormadam στα προκριματικα!
-Dawn:Αυτό σκοπευα να κανω
-Alf:Και πως εισαι τοσο ηρεμη??Σε άλλες περιπτωσεις θα ειχες φρικαρει….
-Dawn:Στο δρομο προς το κεντρο ποκεμον ειχα φρικαρει γιατι βασιζομουν στο Wormadam για τα προκριματικα!Ωστοσο ενας καλος συντονιστης πρεπει να είναι ετοιμος για κάθε αναποδια!
-Alf:Χαιρομαι που το ακουω!Δηλαδη εχεις καποιο σχεδιο??
-Dawn:Μα φυσικα!!Θα χρησιμοποιησω το Blastoise!
-Alf:Ναι αλλα μηπως θα ηταν καλυτερο να τον χρησιμοποιησεις στο δευτερο γυρο??
-Dawn:Ισως ναι,αφου ο Blastoise είναι το δυνατοτερο ποκεμον μου,αλλα αν το κανω αυτό,τα ποκεμον μου στη περιοχη Sinnoh δεν θα καταφερουν να αποκτησουν ποτε εμπειρια στους διαγωνισμους!Για αυτό αποφασισα το Eevee να το χρησιμοποιησω στο δευτερο γυρο!
-Alf:Εχεις δικιο!!Καλη τυχη!!
-Nick:Παιδια!!
-Dawn:Nick??Μα που ησουν τοση ωρα??Πρεπει να φυγουμε για το μερος που θα διεξαχθει ο διαγωνισμος!
-Nick:Εχεις δικιο και συγγνωμη που αργησα,αλλα καθως επαιρνα πισω τα ποκεμον που εδωσα στη νοσοκομα να κοιταξει,επεσα πανω στον Kley!
-Dawn:Γεια Kley ειμαι η Dawn,κι από εδώ ο Alf!!
-Alf:Χαρηκα!
-Kley:Παρομοιως!
-Nick: Ο Kley λοιπον ηταν πολύ στεναχωρημενος γιατι σκοπευε να συμμετασχει στο σημερινο διαγωνισμο,αλλα χτυπησε ασχημα με αποτελεσμα να μη μπορεσει να αγωνιστει!
-Dawn:Για αυτό καθεσαι σε καροτσακι ε???Λυπαμαι!!
-Kley:Θα γινω καλα!!!
-Alf:Λοιπον???
-Kley:Αυτό που συμβαινει ειναι ότι αυτος ο διαγωνισμος γινεται μια φορα το χρονο στη Jubilife και συμμετεχω κάθε χρονο και φετος εγω και ειδικα τα ποκεμον μου δουλεψαν παρα πολύ σκληρα και δεν θελω ο κοπος τους να παει χαμενος!
-Nick:Aυτος είναι κι ο λογος που ηταν τοσο στενοχωρημενος!
-Kley:Για αυτό το λογο ζητησα από τον Nick μια χαρη!
lf:Τι χαρη??
-Nick:Μου ζητησε να συμμετασχω εγω στη θεση του και να κερδισω εγω για αυτόν!!
-Kley:Και ο Nick δεχτηκε να με βοηθησει!
-Alf:Αυτό σημαινει ότι θα ειστε αντιπαλοι με την Dawn!!
ick:Το ξερω,αλλα ειμαι βεβαιος πως κι η Dawn θα εκανε το ιδιο αν ηταν στη θεση μου,ετσι δεν ειναι??
-Dawn:Ναι φυσικα!!
-Kley:Πρεπει λοιπον να παμε ολοι να ετοιμαστουμε!!
-Dawn:Εχεις δικιο!!Φυγαμε!!
Ετσι λοιπον ξεκινησαμε για το χολ του διαγωνισμου και στα καμαρινια,βοηθησαμε τον Nick και την Dawn να ντυθουν!Το πιο παραξενο ηταν η στολη του Nick!Εμοιαζε με cowboy!!Επειτα ο Kley κι εγω κατευθυνθηκαμε στη σκηνη οπου μας περιμεναν οι θεσεις μας!!Ο διαγωνισμος θα ξεκινουσε σε λιγα λεπτα!

-Lillian:Φιλες και φιλοι των ποκεμον!!Ειμαι η Lillian και σας καλοσοριζω στον ετησιο διαγωνισμο ποκεμον της πολης Jubilife!Το βραβειο???Μα φυσικα αυτή η υπεροχη κονκαρδα που θα προστεθει στη συλλογη του πρωτου συντονιστη!Ειναι ένα σημαντικο κομματι αφου οσοι συντονιστες καταφερουν να κερδισουν 5 κονκαρδες θα αποκτησουν το δικαιωμα να αγωνιστουν στο μεγαλο φεστιβαλ!!Ας μην καθυστερουμε άλλο λοιπον!!Ας αρχισουμε με το πρωτο γυρο του διαγωνισμου μας ο οποιος περιλαμβανει παρουσιασεις ποκεμον!!Ο πρωτος διαγωνιζομενος είναι ο …….

Παρακολουθουσαμε αρκετες παρουσιασεις ποκεμον,μερικες από τις οποιες ηταν καταπληκτικες!Μεχρι που ηρθε η σειρα της Dawn να αναιρεσει τις προηγουμενες!!

-Lillian:Και τωρα η επομενη διαγωνιζομενη μας!!Η Dawn!
-Dawn: Blastoise βγες εξω!!!
-Lillianpokeball του Blastoise απελευθερωσε μια σειρα από φουσκες…
-Dawn: Blastoise παγωσε ολες τις φουσκες!!...........Και τωρα διελυσε τες με γρηγορη περιστροφη!!
-Lillian:Ένα πολύ ομορφο θεαμα καθως ολο το σταδιο εχει γεμισει από ασημενιους κοκκους!
-Dawn:Και τωρα προσγειωσου με υδραντλια!!
-Lillian:Ένα εξαιρετικο φιναλε!!!Μπραβο Dawn!!
-Kley:Η Dawn μαγεψε πραγματικα το κοινο!!
-Alf:Δεν περιμενα τιποτε λιγοτερο!!!!Εχει ξαναχρησιμοποιησει αυτή τη τεχνικη στο πρωταθλημα,αλλα τωρα είναι καλυτερη.
-Lillian:Ο επομενος διαγωνιζομενος μας είναι ο Nick!!Καλη τυχη!!
-Κley:Εχω αγχος για τον Nick!!Ελπιζω να τα παει καλα!!
-Nick:Miltank διαλεγω εσενα!!Αμυντικη μπουφλα και μετα ακολουθησε με με κυλιωμενη επιθεση!!
-Lillian:Εξαιρετικος συνδυασμος!!!
-Kley:Τα πηγαινει καλα….
-Nick:Τωρα Miltank ριξε μπαλες σκιες
-Kley:Ερχεται το φιναλε!!
-Nick:Σπαστες ολες με εστιασμενη γροθια!!
-Lillian:Αυτό είναι το τελος!!!Εξαιρετικο!!
-Alf:Ηταν πολύ ωραιο πραγματικα!!!
-Kley:Μπραβο Nick!!!!Μπραβο Miltank!

Οι υπολοιπες παρουσιασεις δεν αργησαν να τελειωσουν κι ετσι γρηγορα βρεθηκεμα στο δευτερο γυρο!
-Lillian: Ολες οι παρουσιασεις ηταν εξαιρετικες μεχρι τωρα,όμως στο δευτερο γυρο,ο οποιος περιλαμβανει μαχες ποκεμον,θα περασουν μονο οι 4 καλυτεροι!Ας δουμε ποιοι είναι αυτοι!!

Η Dawn αλλα και ο Nick ηταν μεσα στους τεσσερις και το πραγμα θα γινοταν πιο ενδιαφερον όταν τελικα αντιμετωπιζαν ο ενας τον αλλον!!
-Lillian:Συμφωνα με τον υπολογιστη,τα ζευγαρια είναι η Dawn Vs Gathy και Nick VS Troik!Ας ερθει στη σκηνη το πρωτο ζευγαρι!Dawn και Gathy!!Οταν ειστε ετοιμες αρχιστε!!Εχετε 5 λεπτα!!
-Alf:Καλη τυχη Dawn!!
-Kley:Κερδισε την!!!
-Dawn: Eevee πηγαινε!!
-Gathy:Spiritomb διαλεγω εσενα!!
-Alf:Τι είναι αυτό???
-Dawn:Ένα ποκεμον φαντασμα ε??Δεν θα είναι ευκολο….!
-Nick:Τα ποκεμον που χρησιμοποιησε η ομαδα πυραυλος για να τους παγιδευσει ηταν Spiritomb!Δεν τα ειχαν δει!
-Gathy:Spiritomb αορατη επιθεση
-Kley:Ωχ όχι!!Dawn προσεξε το Spiritomb γινεται αορατο και επιτιθεται
-Dawn: Eevee μπαλα σκιας!!
-Gathy: Spiritomb όχι…
-Alf:Η μπαλα σκιας εκανε μεγαλη ζημια στο Spiritomb
-Gathy:Spiritomb μπαλα σκιας
-Dawn:Εevee απεκρουσε με σιδερενια ουρα
-Lillian:Μια εξαιρετικη αποκρουση από την Dawn που στοιχιζει ποντους στη Gathy!
-Gathy:Spiritomb δυσοιωνος ανεμος
-Dawn: Eevee χτυπα με μπαλα σκιας!!Eevee….
-Alf:Πολυ δυνατη επιθεση!Διελυσε μεχρι και τη μπαλα σκιας!
-Gathy:Spiritomb μπαλα σκιας!
-Dawn:Eevee απεκρουσε με σιδερενια ουρα!
-Gathy:Spiritomb,δυσοιωνος ανεμος
-Κley:Παλι το ιδιο γινεται
-Alf:Μη βιαζεσαι!!!
-Dawn:Eevee απεφυγε με σκαψιμο μετα βγες απο πισω και χτυπα με μπαλα σκιας…….
-Lillian:Και αυτό είναι το τελειωτικο χτυπημα!!Η Dawn περναει στο τελικο!!
-Alf:Ναι!!!
-Kley:Τελεια!!Η Dawn ηταν ένα βημα μπροστα!!!Μπραβο Dawn!!Και τωρα η σειρα του Nick…

-Lillian:Το επομενο ζευγαρι!!Nick και Troik!Ανεβειτε στη σκηνη!Εχετε 5 λεπτα!Καλη τυχη!
-Alf:Τι ποκεμον θα χρησιμοποισει Kley??
-Kley:Ενα ποκεμον που βοηθαει πολυ σε μια φαρμα!!
-Nick:Luxio διαλεγω εσενα!!
-Troik:Πηγαινε Μothim!
-Alf:Luxio ε??Το pokedex λέει ότι είναι τυπου ηλεκτρικου,αρα ο Nick εχει πλεονεκτημα.Λυσε μου μια απορια!Γιατι χρειαζεται σε μια φαρμα??
-Kley:Μα για να δινει φως φυσικα!!
-Troik:Mothim ακτινα συγχησης!
-Nick:Luxio αποφυγε το και κανε φορτιση!
-Troik:Mothim υπερηχοι
-Nick:Luxioχρησιμοποιησε την εκφορτιση!!
-Alf:Εκφορτιση??Ωστε αυτό σχεδιαζε!!
-Kley:Μα φυσικα!Η εκφορτιση είναι από μονη της αρκετα δυνατη επιθεση και σε συνδυασμο με την φορτιση εγινε πιο δυνατη!
-Lillian:Εξαιρετικος συνδυασμος από τον Nick….
-Troik:Mothim εισαι καλα??
-Alf:Είναι παρελυμενος!!
-Nick:Luxio!Αποτελέιωσε τον με δοντι του κεραυνου!
-Alf:Αυτο ηταν γρηγορο!
-Kley:Μπραβο Nick!!
-Lillian:Και ο συντονιστης που θα αντιμετωπισει την Dawn ειναι ο Nick!!
-Alf:Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα…..!!
-Kley:Πως θα αντιμετωπισουν ο ενας τον αλλον αραγε??
-Alf:Και οι δυο εχουν ένα στοχο οποτε θα αγωνιστουν για αυτό!Αυτη θα είναι η κινητηρια δυναμη!!
-Kley:Εχεις δικιο!Ελπιζω να τα πανε καλα!!!

-Lillian:Βρισκομαστε στο τελικο του διαγωνισμου της πολης Jubilife!Η Dawn θα αντιμετωπισει τον Nick!Συντονιστες εχετε 5 λεπτα!
-Dawn:Καλη τυχη!!
-Nick:Καλη τυχη!!
-Lillian:Ξεκινηστε!!
-Dawn:Eevee διαλεγω εσενα!
-Nick:Luxio πηγαινε!!
-Dawn:Eevee μπαλα σκιας!
-Nick:Luxio αποφυγε το και κανε φορτιση!
-Alf: Ο Nick χρησιμοποιει την ιδια τακτικη με προηγουμενως,αλλα δεν νομιζω πως η Dawn θα την πατησει!
-Dawn:Eevee σιδερενια ουρα!
-Nick:Luxio???Εισαι καλα??
-Kley:Τουλαχιστον προλαβε να ολοκληρωσει την φορτιση
-Nick:Luxio εκφορτιση….
-Dawn:Eevee σκαψιμο…
-Nick:Ωχ όχι!Η εκφορτιση απετυχε και επιπλεον εχω να ανησυχω για το που θα βγει το Eevee!
-Alf:Αν το σκαψιμο βρει στοχο,το Luxio θα τα βρει σκουρα!
-Dawn:Τωρα Eevee!
-Nick:Luxio….
-Lillian:Ενα αγριο χτυπημα απο την Dawn που εκανε αρκετη ζημια στους ποντους αλλα και το ποκεμον του Nick!
ick:Δοντι του κεραυνου!
-Dawn:Eevee μπαλα σκιας….!Τι συμβαινει??Eevee???
-Alf:Απο οτι φαινεται η επιθεση σκαψιμο δεν εκανε ζημια μονο στο Luxio!
-Lillian:Φαινεται πως το eevee της Dawn παραλυθηκε απο το στατικο ηλεκτρισμο του Luxio οταν χρησιμοποιησε το σκαψιμο!
-Kley:Ετσι ηταν αδυνατο να αποκρουσει την επιθεση και να αντεπιτεθει!!Μπραβο Nick!!
-Nick:Luxio φορτιση!
-Dawn:Eevee μπαλα σκιας!
-Nick:Luxio?????
-Kley:Χτυπηθηκε!
-Nick:Luxio μην υποχωρεις!Εκφορτιση!
-Alf:Ωχ όχι!Αν η Dawn δεν κανει κατι όλα θα ρελειωσουν εδώ…
-Dawn:Eevee προσπαθησε να το αποφυγεις με σκαψιμο
-Alf:Το Eevee δεν μπορει να κουνηθει…..
-Lillian:Και αυτό είναι το τελος για την Dawn και το Eevee!νικητης του φετινου διαγωνισμου είναι ο Nick!!Μπραβο και στους δυο σας!Ηταν μια πολύ καυτη μαχη!!
-Dawn:Eevee εισαι καλα???Χαιρομαι…..
-Kley:ΝΑΙ!!!!ΜΠΡΑΒΟ Nick!Μπραβο MILTANK & LUXIO!!
-Alf:Μπραβο Nick!!

Αφου εγινε η απονομη της κονκαρδας ο Nick εδωσε την κονκαρδα στο Kley!
-Kley:Nick σε ευχαριστω,χωρις εσενα δεν θα μπορουσα να την κερδισω σημερα!!
-Nick:δεν κανει τιποτα!!
-Kley: Dawn ηταν εξαιρετικος αγωνας,αλλα στο ειπα πως τα ποκεμον μου δεν σκοπευαν να χασουν!!
-Dawn:Ηταν εξαιρετικος!
-Alf:Τι θα κανεις τωρα Kley??
-Kley:Θα σας χαιρετησω και θα φυγω!Εχω μια φαρμα που με περιμενει!!Και να θυμαστε πως δεν θα ξεχασω τι κανατε για μενα!!Σε ευχαριστω Nick!!Αντιο!!
-Ολοι μας:Αντιο Kley!!Καλη αναρρωση!!
-Nick:Λοιπον Dawn συγγνωμη που σε κερδισα!!
-Dawn:Nick τι λες??Δεν πειραζει!Ενας διαγωνισμος ηταν,δεν κρινεται από αυτόν το Μεγαλο Φεστιβαλ!!Μη λυπασαι αληθεια!!Ειχα καιρο να περασω τοσο καλα σε μαχη!Ακομα και το Eevee ευχαριστηθηκε!
-Nick:Ωραια λοιπον!!
-Dawn:Μια ηττα μπορει να σου μαθει περισσοτερα από μια ηττα!Αν κερδιζα συνεχως θα επαναπαυωμουν και δεν θα γινομουν καλυτερη!!
-Nick:Δεν στεναχωρηθηκες δηλαδη??
-Dawn:Στεναχωρηθηκα μεσα στα λογικα πλαισια!Στεναχωρηθηκα για το eevew,αλλα αφου είναι εκεινο ενταξει!Ειμαι κι εγω!!
-alf:Χαιρομαι που ειστε καλα!!!Τι θα λεγατε όμως να συνεχιζαμε για τη πολη Oreburgh??Υπαρχει ένα σταδιο εκει που πρεπει να κερδισω!!!
-Dawn:Παμε λοιπον!!
-Nick:ας μη καθυστερουμε ουτε στιγμη!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#75 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2009 - 20:36

10.Σταδιο ή Ορυχειο????
Μια πραγματικα μικρη αποσταση χωριζει την πολη Jubilife από την πολη Oreburgh για αυτό λοιπον το απογευμα μετα το διαγωνισμο ποκεμον και την απροσμενη νικη του Nick,αποφασισαμε να φτασουμε στη πολη Oreburgh μεχρι το βραδυ!Αυτο βεβαια δεν αποδειχτηκε ιδιαιτερα δυσκολο,αφου η πολη βρισκοταν αμεσως μετα από ένα μικρο τουνελ!
-Nick:Φτασαμε!!
-Dawn:Τελικα δεν ηταν και πολύ δυσκολο….
-Alf:Eτσι φαινεται!!Επιτελους ηρθε η ωρα για το πρωτο εμβλημα μου στη περιοχη Sinnoh!!
-Dawn:Μη βιαζεσαι!!Ειναι αργα και ειμαστε ολοι πολυ κουρασμενοι!
-Nick:Σωστα!Ας παμε στο κεντρο ποκεμον και θα δωσεις αυριο το πρωι τη μαχη σου!Ουτως η αλλως το σταδιο δεν προκειται να φυγει από εκει!
-Alf:Εχετε δικιο,με επιασε ο ενθουσιασμος μου!!Ας παμε λοιπον!!

Ετσι και εγινε,ολοι μας πηγαμε στο κεντρο ποκεμον και αφου φαγαμε ένα καλο βραδινο πηγαμε για υπνο εξουθενωμενοι!
Το επομενο πρωι ειχα ξυπνησει από νωρις για μια προπονηση με τα ποκεμον μου!Η Dawn και ο Nick δεν αργησαν να με βρουν όταν ξυπνησα,καθως η αυλη του κεντρου δεν ηταν ιδιαιτερα μεγαλη!Πριν ξεκινησουμε για το σταδιο,ηθελα η νοσοκομα Joy να εξετασει τα ποκεμον μου για να μου πει αν είναι σε καλη φορμα για τον αγωνα!!
-Alf:Λοιπον νοσοκομα??
-Joy:Alf,το Sceptile και το Chimchar είναι πανετοιμα για τον αγωνα,καλη τυχη!!
-Alf:Σε ευχαριστω νοσοκομα!!
-?????:Νοσοκομα Joy!!!!!Τα Καταφερα,κερδισα το πρωτο μου εμβλημα στη περιοχη!!
-Joy:Μπραβο Jeffrey!!!
-Alf:Jeffrey???
-Joy:Ναι!!Ο Jeffrey είναι εκπαιδευτης ποκεμον και ταξιδευει αρκετο καιρο!
-Jeffrey: Ερχομαι από το Johto!!Εσεις ειστε…
-Alf:Εγω ειμαι ο Alf!Απο εδώ οι φιλοι μου,η Dawn κι ο Nick!!
-Jeffrey:Σας ξερω!!Dawn εσυ δεν κερδισες το Μεγαλο Φεστιβαλ και εσυ Alf το πρωταθλημα ποκεμον,στην περιοχη Kanto!
-Dawn:Ετσι ειναι!!
-Jeffrey:Ώστε τωρα ηρθατε για να κατακτησετε τη περιοχη Sinnoh ε??
-Alf:Ναι!Η Dawn συμμετεχει στους διαγωνισμους εδώ!Οσο για μενα σκοπευω να συμμετασχω στο πρωταθλημα!!
-Jeffrey:Σας ευχομαι καλη επιτυχια,αν και alf δεν θα είναι ευκολο γιατι θα συμμετασχω κι εγω!!
-Alf:Θα το δουμε!!Τι θα ελεγες για μια μαχη??Θα ηταν η τελεια εξασκηση για τη μαχη σταδιου!
-Jeffrey:Θα το ηθελα πολύ,αλλα πρεπει να φυγω παιδια!Πρεπει να παω στη πολη Eterna οπου βρισκεται το δευτερο γυμναστηριο!
-Alf:Καταλάβαινω!Μια άλλη φορα!!
-Jeffrey:Στο χρωσταω!!Α!Μια συμβουλη!Ο Roark δεν είναι ευκολος αντιπαλος,χρησιμοποιει ποκεμον τυπου πετρας και θα χρειαστεις τρια ποκεμον!Αυτη τη στιγμη είναι στο ορυχειο της πολης!
-Alf:Εγινε!!Σε ευχαριστω πολύ!Θα παω να τον βρω αμεσως…
-Jeffrey:Δεν κανει τιποτα,αλλα πρεπει να πηγαινω!Χαρηκα που σας γνωρισα και νοσοκομα Joy σε ευχαριστω που φροντισες τα ποκεμον μου!
-Joy:Χαρα μου!!
-Alf:Θα τα ξαναπουμε σιγουρα!!Γειααα!
-Dawn:Αντιο Jeffrey!
ick:Στο επανυδειν!!
-Dawn:Alf εχεις νέο αντιζηλο!!
-Alf:Ετσι φαινεται!!
-Nick:Ναι,αλλα Alf τι θα κανεις τωρα??
-Alf:Τι εννοεις??
-Nick: O Jeffrey ειπε πως χρειαζεσαι δυο ποκεμον για να αγωνιστεις,αλλα εσυ εχεις μονο δυο μαζι σου!!
-Alf:Μην ανησυχεις Nick!Θα καλεσω καποιο από τα αλλα μου ποκεμον από το καθηγητη Oak!!
-Dawn:Καλη ιδεα!!Παμε!!

Αφου μιλησαμε με το καθηγητη και του εξηγησα την κατασταση,ηρθε η στιγμη που το Tangrowth ηρθε και παλι στην ομαδα μου!!Ο καθηγητης δεν το χρειαζοταν άλλο προς το παρρον κι ετσι μπορεσω να τον παρω πισω!!
Χωρις να καθυστερουμε λοιπον κατευθυνθηκαμε προς το ορυχειο που ηταν λιγα βηματα από το κεντρο ποκεμον!Εκει βρηκαμε τον Roark,τον αρχηγο του σταδιου!
-Alf:Καλημερα!!Μηπως τυχαινει να ξερεις που βρισκεται ο Roark???
-Roark:Ναι!!Ειναι ακριβως μπροστα σας!
-Alf:Γεια Roark!Ειμαι ο Alf κι από εδώ η Dawn και ο Nick!!
-Roark:Χαρηκα παιδια!
-Dawn:κι εμεις!
-Alf:Ειμαι εδώ για να σε προκαλεσω σε μαχη σταδιου!
-Roark:Εγινε!Ας παμε στο σταδιο μου!!!

Στο δρομο προς το σταδιο ο roark μας εξηγησε την ιστορια της πολης αλλα και τη σημασια του Ορυχειου,το οποιο παραγει καρβουνο και ανθρακα και πολλα απολιθωματα ποκεμον εχουν βρεθει σε αυτό!Επισης μας ειπε πως είναι ένα πολύ καλο μερος οπου μπορεις να εκπαιδευσεις τα ποκεμον σου!Και πρωτου το καταλαβουμε βρισκομασταν στο σταδιο και η μαχη μου για το πρωτο εμβλημα μολις ξεκινουσε!!
-Roark:Alf σε συμπαθησα πολύ αλλα αυτό δεν θα με σταματησει!Ενας αγωνας είναι αγωνας!
-Alf:Εχεις δικιο Roark!Δεν θα δειξω ελεος!!
-Διαιτητης:Είναι ο αγωνας για το εμβλημα του καρβουνου αναμεσα στο γυμναστη Roark και το διεκδικητη Alf!Θα χρησιμοποιησετε 3 ποκεμον!Ξεκινηστε!
-Dawn:Καλη τυχη Alf!
ick:Καλη τυχη!!
-roark:Geodude διαλεγω εσενα!
-Alf:Chimchar παμε!!
-Dawn:Chimchar???Μα υστερει??
-Roark:Geodude εστιασμενη γροθια!
-Alf:Chimchar φλογοβολο!Chimchar……
-Dawn:Αυτο το Geodude ειναι πολυ δυνατο!Το φλογοβολο ουτε που το αγγιξε ενώ το Chimchar χτυπηθηκε ασχημα
-Alf:Chimchar εισαι καλα????Μπραβο!!
-Roark:Στο ειπα δεν θα δειξω ελεος!!
-Alf:Chimchar φλεγομενος τροχος!
-Roark:Geodude προστασια!
-Nick:Να παρει!
-Roark:Geodude κυλιωμενη επιθεση!
-Alf:Chimchar???
-Dawn:Χτυπηθηκε ξανα
-Roark:Geodude κυλιωμενη επιθεση ξανα!
-Alf:Chimchar σκαψιμο!
-Dawn:Ναι!!Απεφυγε το χτυπημα!
-Nick:Και χτυπησε ασχημα το Geodude!
-Roark:Geodude σηκω!Εστιασμενη γροθια!
-Alf:Chimchar σκαψιμο ξανα!!
-Roark:Geodude….
-Alf:Αποτελειωσε τον με φλογισμενο τροχο!
-Roark:Geodude!
-Διαιτητης:Το Geodude είναι ανικανο για μαχη!
-Alf:Μπραβο Chimchar!
-Roark:Πολύ καλες κινησεις Alf!Aλλα δεν νικησες ακομα!Geodude επεστρεψε!Onix διαλεγω εσενα!!
-Αlf:Πωπω!Μου θυμιζει πολύ τον γυμναστη της Pewter!O Brock ειχε χρησιμοποιησει τα ιδια ποκεμον στην μαχη μας τοτε!
-Roark: Onix αθορυβες πετρες!
-Alf:Tι είναι αυτό??
-Nick: αυτές οι πετρες θα χτυπανε το ποκεμον που θα αλλαζεις!
-dawn:Δεν είναι καλο!
-Roark: Onix χτυπημα με την ουρα!
-Alf:Chimchar επιθεση σκαψιμο
-Roark: Onix όχι!
-Alf:Συνεχισε ετσι Chimchar!
-Roark:Διαισθανσου που είναι και μολις βγει ριξε ανασα του δρακου!
-Alf:Chimchar όχι!
-Roark: Onix χτυπημα με την ουρα
-Alf:Αποφυγε το
-Dawn:Γιατι δεν κουνιεται……???
-Nick:Η ανασα του δρακου το παρελυσε…..
-Alf:Chimchar,όχι!
-Διαιτητης:Το Chimchar είναι ανικανο για μαχη!
-Alf:Chimchar ησουν τελειος!Επεστρεψε!Πολυ καλα Τα πας Roark!
-Roark:Κι εσυ δεν τα πας κι ασχημα.
-Alf:Tangrowth διαλεγω εσενα!!Τι συμβαινει???Tangrowth
-Roark:Το αποτελεσμα απο τις πετρες του Onix!
-Alf:Καταλαβα…!Tangrowth εισαι καλα??Ας τον νικησουμε λοιπον!!
-Roark: Onix σιδερενια ουρα!
-Alf:Tangrowth ενεργειακη μπαλα!!
-Dawn:ΩΩΩΩΩΩΩ!!Δεν ηξερα πως ηξερε αυτή την επιθεση??
-Alf:Ένα δωρο από το καθηγητη!!
-Roark: Οnix oχι!
-Alf:Tangrowth μπραβο!!
-Roark: Onix χτυπημα με την ουρα!
-Alf:Tangrowth σταματα το με ενεργειακη μπαλα!!
-Roark: Onix!!
-Διαιτητης: Το Onix ειναι ανικανο για μαχη!
-Roark: Μπραβο Alf!Λιγοι φτανουν σε αυτό το σημειο!!Cranidos διαλεγω εσενα!
-Dawn:Τι είναι αυτό??
-Alf:Άλλο ένα ποκεμον της πετρας ε??Δεν περιμενα τιποτε λιγοτερο!
-Roark:Cranidos κουτουλια Zen!
-Nick:Alf προσεξε,αν αυτή η επιθεση πετυχει την εχεις ασχημα!
-Dawn:Γιατι??
-Nick:Αυτή η επιθεση είναι τυπου ψυχισμου και το Tangrowth εχει και στοιχεια τυπου δηλητηριου οποτε θα κανει μεγαλη ζημια
-Alf:Tangrowth ριξε σπορο που ζαλιζει….!!Tangrowth…
-Dawn:Ναι!!Πετυχε η επιθεση!
-Nick:Ναι αλλα χτυπηθηκε και το Tangrowth!
-Διαιτητης:Το Tangrowth είναι ανικανο για μαχη
lf:Tangrowth ησουν πολυ καλος!!Επεστρεψε!!(Αυτό το Cranidos είναι πολύ δυνατο,αφου εβγαλε εκτος μαχης το Tangrowth με ένα μονο χτυπημα.Καταφερε να τον παραλυθει όμως,αυτό είναι πολύ καλο)
-Roark:Λοιπον θα συνεχισεις??
-Alf:Φυσικα!Ηρθε η ωρα για το πρωτο μου ποκεμον!!Sceptile διαλεγω εσενα!!
-Dawn:Ναι!!!
-Alf:Sceptile!
-Nick:Η επιδραση απο τις πετρες του Onix δεν περασε ακομα κι ετσι χτυπηθηκε,αλλα θα ειναι καλα!!
-Alf:Sceptile όλα καλα???Μπραβο!Φυλλο λεπιδα
-Roark: Cranidos φλογοβολο
-Αlf-Dawn-Nick:ΤΙ???
-Alf:Mπορει να ριχνει φλογοβολο???Sceptile εισαι καλα??
-Dawn:Αυτό τα Cranidos είναι πολύ δυνατο
-Roark:Πιστευες αληθεια,πως δεν θα ειχα αμυνα απεναντι στα ποκεμον του χορτου???Cranidos φλογοβολο ξανα και ξανα!
-Alf:Sceptile!Sceptile….
-Roark:Γιατι δεν παραιτησε??
-Αlf:Ποτε!Sceptile,Sceptile????Τι γινεται??
-Nick:Η υπεραναπτυξη???
-Dawn:Δεν νομιζω πως ειναι αυτο….
-Nick:Τοτε τι??
-Alf:Καταιγιδα φυλλων??Eτσι λεει το pokedex!
-Dawn:Ημουν σιγουρη πως ηταν αυτο,ετσι αντιδρουσε και το Roserade μου πριν ριξει αυτη την επιθεση…
-Nick:Φαινεται πως το Sceptile εμαθε μια νεα απιθεση και πανω στην ωρα μαλιστα!
-Alf:Sceptile!καταιγιδα φυλλων τωρα!!!
-Roark:Cranidos αποφυγε το!Τι συμβαινει??Γιατι δεν κουνιεσαι!??!
-Alf:Φαινεται πως ο σπορος που ζαλιζει κανει τη δουλεια του!Λυπαμαι Roark…
-Roark:…………….
-Διαιτητης:Το Cranidos είναι ανικαν για μαχη,νικητης είναι ο διεκδικητης Alf!!

-Dawn:ΝΑΙ!!
-Nick:Μπραβο Alf!!
-Alf:Τα καταφεραμε!!Μπραβο μας!
-Roark:Μπραβο Alf!Ηταν μια από τις καλυτερες μαχες που εχω δωσει εδώ και καιρο!!Οριστε το εμβλημα του καρβουνου!!Συγχαρητηρια!!!
-Alf:Ναι!!!Chimchar,Tangrowth βγειτε εξω!!Τα καταφεραμε!!
-Dawn:Μπραβο Alf!
-Nick:Ημουν σιγουρος πως θα τα καταφερνες!!
-Alf:Ευχαριστω παιδια!Σε ευχαριστω και σενα Roark!
-Roark:Θα σου προτεινα πριν συνεχισεις το ταξιδι σου να περασετε απο το κεντρο ποκεμον,ωστε η νοσοκομα να θεραπευσει τα ποκεμον σου που κουραστηκαν πολύ στη μαχη μας!
-Αlf:Αυτό θα κανω Roark!Σε ευχαριστω για τη συμβουλη!!Αντιο!
-Roark:Στο καλο και καλη τυχη σε ολους!!!

Με ένα νέο εμβλημα,από τον αρχηγο σταδιου της Oreburgh,αλλα και με μια νεα εκπληκτικη επιθεση,φυγαμε από το σταδιο αποχαιρετωντας τον Roark με κατευθυνση πλεον το κεντρο ποκεμον…!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: