Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#31 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Απρίλιος 2009 - 14:54

Σημειωση: Καταρχην θα ηθελα να ευχηθω σε ολους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!Στη συνεχεια θα ηθελα να σας μιλησω για τα επεισοδια!!Στην αρχη του επεισοδιου 30 αναφερεται πως το ταξιδι αρχισε πριν ενα χρονο!Δεν εχει περασει ετσι γρηγορα αυτο το διαστημα,απλα οταν ειχα ανεβασει αυτο το επεισοδιο στο προηγουμενο thread ειχε περασει ενας χρονος περιπου!!
Τα επεισοδια στο Kanto ειναι σχετικα παλια,για αυτο θα ανεβασω σιγα-σιγα και τα υπολοιπα και επειτα θα περασω στο Sinnoh οπου σταματησα να γραφω λογω του προβληματος που δημιουργηθηκε!Θα σας ενημερωσω για το μεχρι πιο επεισοδιο ειχα ανεβασει και θας πω απο που ειναι τα νεα!
Να περνατε καλα και αν εχετε καμια ιδεα-προταση-διορθωση-παρατηρηση γυρω απο την ιστορια....just let me know!CU guys!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#32 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2009 - 23:51

31.Ενα όχι και τοσο’’σπιτι μου-σπιτακι μου’’
Γεματοι από χαρα που επιστρεψαμε παλι πισω στην Pallet μετα από τοσο καιρο η Dawn,o Richie κι εγω χωριστηκαμε ώστε ο καθενας να παει στο σπιτι του και να δει τους δικους του!Δωσαμε όμως ραντεβου σε 1 ωρα εξω από το εργαστηριο του καθηγητη Oak!

-Μαμα???...........Μπαμπα???................!Μα που είναι κι οι δυο τους?.............................!Εψαξα ολο το σπιτι και δεν τους βρηκα πουθενα!Τι είναι αυτές οι πατημασιες?Τι είναι αυτος ο θορυβος στην αυλη?Μαμα?
-?????:Ανοητε,μην κανεις φασαρια,μπορει να μην είναι κανεις στο σπιτι πλεον αλλα θα ηταν καλυτερα να μην καταλαβουν τιποτα οι γειτονες!

-Ποιοι ειστε εσεις?Τι θελετε στο σπιτι μου
-?????:Ωχ όχι!Γυρισε νωριτερα από ότι υπολογισαμε!
-?????:Εγω το ειπα πως το Gyarados δεν αποτελουσε λυση
-Το Gyarados??Εσεις εξαγριωσατε το ποκεμον αυτό?Για ποιο λογο!
-?????:Μα για να σας καθυστερησει
-?????:Τι κανεις,τους λες το σχεδιο μας?
-Σχεδιο?Για μια στιγμη!Κατι μου θυμιζετε!...............Θυμηθηκα!Μα φυσικα!Η ομαδα πυραυλος!Οι δυο αχρηστοι που ηθελαν να κλεψουν τα αβγα ποκεμον!
-?????:Χρονια και ζαμανια
-?????:Λυπουμαστε όμως αλλα πρεπει να φυγουμε!
-Δεν εχετε να πατε πουθενα πρωτου μου πειτε τι κανατε στους γονεις μου!Magmar , Sceptile βγειτε εξω
-?????:Mightyena ριξε καπνο!
-?????:Αυτό το Magmar είναι αυτό….
-?????:Δεν εχουμε ωρα για αυτό!Παμε να φυγουμε!Sandslash σκαψιμο
-Να παρει!!!!

-Dawn,Richie!Που να σας πω τι εγινε
-Dawn:Προφανως ότι και σε μας!
-Richie: Η Ομαδα πυραυλος απηγαγε τους γονεις μας!Προσπαθησαμε να τους πολεμησουμε αλλα ξεφυγαν
-Dawn:Και επειτα ειπαν κατι για τη Roselia μου
-Κι εγω τα ιδια ακριβως περασα και ειπαν κατι για το Magmar
-Richie:Επισης λειπει κι ο καθηγητης Oak αλλα δεν ξερουμε αν τον εχουν απαγαγει ή όχι
-Να παρει!Θα το μετανιωσουν
-Richie:Δεν φανταζομουν πως θα πραγματοποιουσαν τις απειλες τους
-Ουτε κι εγω!Αλλα από οσο θυμαμαι ειχαμε προειδοποιησει το μπαμπα σου να προσεχει!
-Dawn: Κι αν δεν προλαβε να προετοιμαστει
-Richie:Τι εννοεις?
-Dawn:Από οσο ειδαμε η ομαδα πυραυλος είναι μια πολύ οργανωμενη ομαδα με ακρες που ενδεχεται να φτανουν και σε άλλες περιοχες!Γιατι να μην εχουν και καποια μελη εδώ κοντα ή ακομα μια μυστικη βαση?
-Εχει δικιο!Μονο ετσι εξηγειται το αν κι ειδοποιησαμε το μπαμπα σου τελικα τους απηγαγαν!Δεν προλαβε να ειδοποισει τους αλλους!
-Richie:Να παρει
-Και καθυστερησαν κι εμας
-Dawn: Πως??
-To Gyarados……
-Dawn:Δεν το πιστευω!Που το εμαθες
-Ξεφυγε σε έναν από τους δυο βλακες που ηταν σπιτι μου κι ετυχε να είναι οι τυποι που ηθελαν να κλεψουν τα αβγα ποκεμον!
-Dawn:Τι θα κανουμε λοιπον???
-Richie:Εμεις όχι και πολλα!Κοιταξτε!!
-Ένα αεροστατο και μεσα είναι αυτοι οι μπουφοι!
-Dawn:Ας τους ακολουθησουμε
-Swellow βγες εξω!Παρακολουθησε καλα αυτό το αεροστατο αλλα χωρις να σε καταλαβουνε κι εμεις θα σε ακολουθησουμε!
-Richie:Παμε…….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#33 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2009 - 23:52

32.Εναντιον της ομαδας πυραυλος(Last Volume) pt.1
-Αυτή δεν είναι η πολη Viridian??
-Dawn:Ακριβως!
-Richie:Κοιταξτε που μπαινουν
-Στο γυμναστηριο!!.....!Μια στιγμη!Ο Blaine δεν ειπε πως ο νεος αρχηγος σταδιου είναι ενας αντρας με πολύ δυναμη!
-Richie:Και το εργαστασιο που δουλευε ο μπαμπας μου ανηκε σε έναν τετοιο!
-Dawn:Αρα ο αρχηγος της ομαδας πυραυλος βρισκεται στο γυμναστηριο!
-Η τελεια καλυψη……
-Richie:Δειτε!Οι χαζοι βγαινουν από το γυμναστηριο και κατι λενε!Παμε ποιο κοντα να ακουσουμε

-?????:Ειπε πως ο Giovanni πηγε στα ερειπια!
-?????:Εκει που κραταμε τους ομηρους
-ΓΚΡΡΡΡΡ
-Dawn:Alf όχι
-?????:Το γυμναστηριο τι θα γινει??Αν παει κατι στραβα θα χαλασει η βιτρινα του αφεντικου κι ολης της ομαδας πυραυλος!Από εδώ σχεδιαζε να κατακτησει το κοσμο!
-?????:Μην ανησυχεις ο διαιτητης που είναι μεσα θα πει σε οποιοδηποτε διεκδηκητη να περιμενει και θα στειλει να ειδοποιησουν το Giovanni!
-?????:Ωραια λοιπον ας φυγουμε

-Dawn:Τι θα κανουμε!Να φωναξουμε εδώ το Giovanni ή θα είναι καλυτερο να παμε στο στομα του λυκου και να τους πιασουμε ολους μαζι?
-Αφου ξερει πως σκοπευω να συμμετασχω στο πρωταθλημα θα περιμενει να ερθω στο γυμναστηριο και να τον προκαλεσω σε μαχη αφου δεν θα ξερω ποιος είναι κι ετσι θα μαςεπιανε!Αρα τωρα δεν θα το περιμενει!
-Richie:Ωραια λοιπον ας τους ακολουθησουμε στα ερειπια!
-Παμε!!!!!!!!

-Dawn:Παρ’όλα αυτά δεν ηξερα πως η Viridian ειχε ερειπια!
-Richie:Ο μπαμπας μου μου ειχε πει πως αυτος που ειχε το εργαστασιο και μια ομαδα επιστημονων ειχαν ανακαλυψει καποια ερειπια εδώ κοντα τα οποια εξεμπεπαν μια μεγαλη ενεργεια αλλα δεν ειχαν πληρη προσβαση σε αυτά γιατι δεν μπορουσαν να τα αποκρυπτογραφησουν
-Dawn:Και τι θα κερδιζε από αυτά
-Εκτος απ αυτή τη μεγαλη ενεργεια θα κερδιζε και χρηματα από τις επισκεψεις!Σκεψου Dawn ένα νέο μουσειο!
-Richie:Ακριβως και φαινεται πως τελικα βρηκε προσβαση σε αυτά
-Dawn:Παιδια κοιταξτε!
-Μα που πηγαν????????
-Richie:Τα ερειπια είναι εδώ αλλα εξαφανιστηκαν
-Dawn:Ισως μπηκαν μεσα!
-Η ερωτηση δεν είναι που πηγαν αυτοι αλα το πώς θα μπουμε μεσα εμεις!
-Dawn:Υπαρχει μια εισοδος εκει!
-Richie:Μπαινουμε τωρα

-Δεν υπαρχει τιποτα μονο ένα αδειο δωματιο με ακαταλαβιστικα σκαλιστα γραμματα στους τοιχους
-Richie:Δεν γινεται κατι θα μας διαφευγει!
-Dawn:Μηπως πρεπει να χρησιμοποιησουμε τα ποκεμον μας?Θυμηθειτε τι ειπαν οι δυο μπραβοι προηγουμενως
-Κατι για το Magmar μου και την Roselia σου
-Richie:Μαλλον ειχαν δικιο,το κλειδι για να μπουμε στη σπηλια είναι το Roselia
-Dawn: Ti????
-Richie:Κοιταξτε στους τοιχους!Εκτος από αυτά τα γραμματα υπαρχουν και ζωγραφιες που δειχνουν το Roselia καθως και ένα ποκεμον που μοιαζει πολύ σε αυτό να χρησιμοποιουν χορο πεταλλων και από κατω ένα ποκεμον φωτιας ριχνει φλογοβολο!
-Dawn:Μοιαζει σαν ένα συνδυασμο επιθεσεων σε καποιο διαγωνισμο ποκεμον
-Tοτε ας βγαλουμε εξω τα ποκεμον μας Dawn!Magmar διαλεγω εσενα
-Dawn:Roselia βγες εξω!Τωρα τι?
-Richie:Καντε το συνδυασμο επιθεσεων
-Dawn:Roselia χορος πεταλλων
-Magmar φλογοβολο
-Richie:Νομιζω πετυχαινει κατι ανοιγει στο εδαφος
-Dawn:Κι όπως φαινεται είναι πολύ βαθυ!
-Πως θα κατεβουμε?
-?????:Ετσι
-Ti????AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
-Richie & Dawn:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

-Dawn:Roselia παιδια ειστε καλα?
-Richie:Ναι!Αλλα πως δεν χτυπησαμε?
-Πεσαμε πανω σε ένα στρωμα από πεταλλα!Magmar εισαι καλα ετσι?
-Dawn:Από πού εμφανιστηκαν αυτοι οι δυο που μας εσπρωξαν
-Δεν ξερω αλλα κατι αρχισε να μου βρωμαει!Κατι δεν παει καλα!
-Richie:Ακομα κι αυτό το δωματιο είναι καπως!Οι τοιχοι εκπαμπουν ένα πρασσινο φως το οποιο δυναμωνει
-Dawn:Roselia τι επαθες?
-Λαμπει!Εξελισσεται
-Dawn:Πως είναι δυνατον??Σε τι?
-Δεν υπαρχουν στοιχεια???
-Richie:Roserade!!
-Dawn: EEEE?
-Richie:Roserade το λενε!Δεν βρισκεις στοιχεια στο pokdex για τον απλο λογο ότι αυτό το ποκεμον δεν υπαρχει στην περιοχη του Kanto!Ειναι από το Sinnoh και εξελισσεται αν εκτεθει σε μια λαμπρη πετρα και όπως φαινεται αυτοι οι τοιχοι περιεχουν αυτές τις πετρες!
-Αυτη θα ηταν η μεγαλη ενεργεια των ερειπιων
-Dawn:Καλα όλα αυτά αλλα εσυ πως τα ξερεις όλα αυτά
-Richie:Στους τοιχους φαινοντουσαν καθαρα οι λεξεις Roserade,Sinnoh και λαμπρη πετρα!Σαν να τα ειχε γραψει καποιος!
-Dawn:Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει αλλα χαιρομαι πολύ που εχω ένα τοσο ομορφο και δυνατο ποκεμον!Με αυτό όχι μονο θα νικησουμε την ομαδα πυραυλο αλλα θα νικησω και στο μεγαλο φεστιβαλ!
-Ωραια είναι όλα αυτά αλλα πρεπει να προχωρησουμε!
-Richie:Εχει δικιο!Παμε!Τι είναι αυτό???
-Dawn:Συναγερμος??
-Δεν ειμαστε μονοι μας καθως φαινεται!Dawn Richie τι παθατε?

-Που ειμαι???Dawn Richie??Tα ποκεμον μου!Δεν εχω κανενα!Να παρει!
-Dawn:Alf
-Richielf
-Παιδια ειστε καλα?Χαιρομαι!
-Dawn:Δεν εχουμε τα ποκεμον μας!Τι θακανουμε
-Τι συνεβει και βρεθηκαμε εδώ?
-Richie:Το τελευταιο πραγμα που θυμαμαι είναι το συναγερμο να χτυπαει και μετα κενο
-Σαν να με κοιμησαν!Το ηξερα πως ηταν παγιδα από τι στιγμη που μας επρωξαν!
-Giovanni:Εξυπνοι πολύ εξυπνοι!Σας συγχαιρω που φτασατε ως εδώ και που καταφερατε να καταστρεψετε τα σχεδια μου τοσες φορες αν και ειστε παιδια!
-Giovanni….
-Giovanni:Ακριβως!Φαινεται πως αυτη τη φορα πεσατε σαν ποντικια στη φακα!
-Dawn:Τι εννοεις?
-Giovanni:Τα παντα ηταν σχεδιασμενα μικρη μου!Οι δυο μου μπραβοι δεν είναι τοσο χαζοι που να σας οδηγησαν εδώ αθελα τους!Εγω τους εστειλα στο σπιτι του Alf,εγω τους ειπα να φυγουν με αεροστατο,όπως κι εγω ειπα να κανουν αυτή τη συζητηση στο εργαστηριο!
-Kαι γιατι όλα αυτά
-Giovanni:Για να σας βγαλω επιτελους από τα ποδια μου και να μπορεσω να κατακτησω το κοσμο!
-Δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα!
-Giovanni:Ετσι λες??Εχουμε τα ποκεμον σας,ειστε φυλακισμενοι κι ακομα κι αν ελευθερωθειτε κραταμε τους γονεις σας οποτε δεν εχετε και πολλες επιλογες!Α!Και για να μην ξεχασω,σε λιγο θα δεις το Magmar σου και δεν θα το γνωριζεις!
-Τι εννοεις!
-Giovanni:Θα το βοηθησω ώστε να γινει πιο δυνατο!
-Richie: (Σε Magmortar!)
-Giovanni:Τι ειπες μικρε
-Richie:Τιποτα
-Και τι θα κερδισεις εσυ από την ανταλλαγη αυτή?
-Giovanni:Θα σε κανω να μετανιωσεις που μου χαλασες τα σχεδια μου !Σας αφηνω τωρα τα λεμε σε λιγο

-richie:Σκοπευουν να εξελιξουν το Magmar σου σε Magmortar!
-Πως το ξερεις!Μη μου πεις?Καποιος το ειχε γραψει στο τοιχο!
-Richie:Ακριβως
-Dawn:Αυτό δεν είναι καλο
-Richie:Θα ηταν αν παρεμενε δικο μας!
-Τι εννοεις!
-Richie:Για να εξελιχθει πρεπει να το ανταλλαξεις και να κραταει καποιο αντικειμενο που εχει σχεση με τη φωτια!Τεχνικα λοιπον
-Δεν θα ειναι πια δικο μου
-Dawn:Πρεπει να βγουμε από δω αλλιως ειμαστε χαμμενοι…..

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#34 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2009 - 23:53

33.Eναντιον της ομαδας πυραυλος(Last Volume) pt.2
-Dawn:Πρεπει να βγουμε από δω αλλιως ειμαστε χαμμενοι
-Richie:Πως όμως?
-Nick:Μπα μπα μπα!!Χρονια και ζαμανια!Τι γινεστε χαμενοι??Μηπως ετυχε και κερδισατε καποιον αγωνα?
-Dawn: Ο Νick!
-Ναι!Κερδισαμε αρκετους!Λυσε μου δυο αποριες!Που ησουν τοσο καιρο και δεν σε ξαναειδαμε από τοτε που σε νικησα και τι γυρευεις εσυ εδώ!
-Nick:Όχι ότι σε αφορα,αλλα δεν ημουν στο Kanto!Βρισκομουν στο Fiorre!
-Richie:Τι γυρευες εκει?Δεν εισαι πολεμιστης ποκεμον
-Nick:Ναι αλλα ο πατερας μου είναι ενας αρχηγος εκει και επειδη αντιμετωπιζαν μια κριση με φωναξε για να τον βοηθησω!
-Και τι εγινε με το πρωταθλημα εδώ!
-Nick:μη χαιρεσαι!Εχω ηδη 6 εμβληματα και πολύ καιρο ακομα για τα επομενα δυο αφου το πρωταθλημα ποκεμον είναι σε 2 μηνες!
-Dawn:Ένα μηνα μετα το μεγαλο φεστιβαλ!
-Nick:Μεγαλο φεστιβαλ ε?Καταφερες να μαζεψεις ττις κονκαρδες σου?
-Dawn:Θα ησουν ποιο συμπαθητικος αν ησουν λιγοτερο κυνικος
-Richie:Ουαου!Ο αγριος κοκκινισε!
-Nick:Πολύ αστειο!Ειμαι εδώ λοιπον για να σας σωσω τα τομαρια!Ο καθηγητης Oak με ειδοποιησε και μου ειπε για τα επιτευγματα σας με την ομαδα πυραυλο και πραγματικα εντυπωσιαστηκα!Μου ειπε πως ειχαν ηδη απαγαγει τις οικογενειες σας και πως θα γυρνουσαν για αυτόν και για σας όπως κι εγινε τελικα!
-Και πως αποφασισες να μας βοηθησεις??
-Nick:Δεν μπορουσα να αρνηθω στον καθηγητη!
-Αρκετα με τα λογια το Magmar μου κινδυνευει και πρεπει να βγουμε εξω!
-Nick:Καλα λοιπον!Charmeleon βγες και σπασε τα κλουβια με σιδερενια ουρα!
-Dawn:Ευχαριστουμε!
-Παμε
-Nick:Παρορμητικος όπως παντα!Φορεστε αυτές τις στολες και επειτα παμε!

-Nick:Εδώ θα γινει η ανταλλαγη
-Richie:Πως τα ξερεις ολα αυτα?
-Nick:Αμα πιεζεις τους φρουρους με ένα φλογοβολο πανω από το κεφαλι τους στα λενε όλα!
-Σχεδον σε συμπαθω!Ο καθηγητης Oak!Tι κανει εδώ?
-Nick:Τον απειλησαν πως αν δεν τους βοηθησει οι γονεις σας θα ηταν σε άλλη περιοχη τωρα!
-dAwn:Τι κανει?
-Nick:Ετοιμαζει την ανταλλαγη!Ηρεμα τωρα!Πλησιαζει ο Giovanni!
-Alf:Καλα όλα αυτά αλλα γιατι εχουν φαγωθει με το Magmar μου
-Nick:Γιατι θελουν να τελειωποιησουν τα πειραματα που εκαναν στο εργοστασιο για την εξελιξη των ποκεμον και το Magmar είναι ένα από τα ειδη που μπορει να εξελιχθει αν του παρεχουν μεγαλη ενεργεια φωτιας!Σταματα τωρα
-Giovanni:Καθηγητα ειναι ολα ετοιμα?
-Oak:Όλα ετοιμα!Φερατε τον ενισχυτη φωτιας?
-Giovanni:Ναι,τωρα βγαλτο από την μπαλα του δωστου το και ξαναβαλτο μεσα!
-Oak:Ωχ όχι δεν με ακουει!Ριχνει φλογοβολο!
-Giovanni:Πεισματαρικο ποκεμον!Xatu ακινητοποιησε το με συγχηση!Δωτου τον ενισχυτη!Καθηγητη βαλτο στη Pokeball
-Magmar,Nick…που πηγε?
-Nick:Σας ελλειψα?
-Που ησουν?
-Nick:Πηρα πισω τα ποκεμον σας!Οριστε!Δωσε μου μια pokeball σου
Dawn
-Dawn:Οριστε!
-Giovanni:Ετοιμαστε την ανταλλαγη!
-Nick: Dawn ετοιμασου να ελεγξεις το Magmortar
-Richie:Θα ανταλλαξει το ποκεμον σου με του Αλφ!Ωραια!

-Oak:Η ανταλλαγη ολοκληρωθηκε!Magmar βγες εξω!
-Giovanni:Πετυχε!Εξελισσεται!Τωρα Magmortar χτυπα αυτό το γερο!.....Τι συμβαινει??Γιατι δεν με υπακους?
-Dawn:Γιατι υπακουει εμενα τωρα!Magmortar χτυπα τον Giovanni με διπλη κοψη!
-Oak:Πανω στην ωρα παιδια!Μπραβο!
-Καθηγητα πηγαινετε να φωναξετε την αστυνομο Jenny για να τελειωσει εδώ αυτή η τρελλα!
-Oak:Εφυγα!

-Dawn:Ο Giovanni είναι αναισθητος!
-Δεν πειραζει!Ας ανταλλαξουμε ποκεμον ξανα!
-Dawn:Εγινε!
-Nick:Δωστε μου και οι 3 τα pokedex σας!
-Richie:Τι kανεις?
-Nick:Σας τα αναβαθμιζω γιατι θα τα χρειαστειται τωρα που δεν θα ειμαστε για πολύ μονοι μας!
-Dawn:Με τι μας τα αναμαθμιζεις?
-Nick:Με τα ποκεμον από τo Sinnoh!Ετοιμα!Το ποκεμον που σας εριξε ανεστητους λεγεται Spiritomb είναι ποκεμον φαντασμα και χρησιμοποιησε υπνωση για αυτό δεν προλαβατε να αντιδρασετε για αυτό να προσεχετε!
-Αν κανουμε μαχη εδώ μεσα δεν θα πεσουν τα ερειπια?
-Nick:Δεν ειμαστε πλεον στα ερειπια!Ειμαστε λιγο πιο εξω από την Viridian!Τα ερειπια σταματουσαν στο δωματιο με τις λαμπρες πετρες!

-Ωραια λοιπον!Magmortar,Sceptile,Swellow,Lapras,Kanghaskan,Metang βγειτε ολοι εξω!
-Nick:Ωραια συλλογη!Και φαινονται πολύ καλα εκπαιδευμενα!
-Αισθανεσαι καλα?Ειπες εσυ καλο λογο?
-Dawn:Ελα τωρα μην του μιλας ετσι κοιτα ποσο μα βοηθησε
-Συγγνωμη Nick
ick:……
-Dawn: Blastoise,Roserade,Jigglypuff,Medicham,Butterfree παμε
-Richie:Typhlosion,Manectric,Vileplume,Marill διαλεγω εσας
-Nick:Ισως να τους αδικησα!Εχουν πολύ καλα εκπαιδευμενα ποκεμον!Ηρθαν οι μπραβοι!Κανονιστε τους εγω παω να ελευθερωσω τος γονεις σας!
-Εγινε!Καλη τυχη!Sceptile ηλιακη ακτινα,Lapras φτιαξε ένα κλουβι από παγο,Kanghaskan σεισμος,Swellow ατσαλινα φτερα,Magmortar πυρινη λελαπα,Metang βαλε τους στρατιωτες και το Giovanni σε αυτό το κλουβι!
-?????:Eπιτεθιτε ολοι στο Metang
etang προσεξε!Τι?Εξελισσεται?Τελεια?Μetagross προστασια
-Dawn:Blastoise κανονι νερου,Medichiam βοηθησε το Metagross να βαλει τους φρουρους στο κλουβι,Jigglypuff διπλο χαστουκι,Roserade καταιγιδα φυλλων
-Richie:Τι είναι αυτό?
-Dawn:Επιθεση από το pokedex
-Richie:Και πολυ δυνατη μαλιστα!Typhlosion φλεγομενη ροδα,Vileplume χορος πεταλλων,Manectric κεραυνος Maril…??Εξελισσεται κι αυτό!Τελεια η σημερινη μερα!Azumarill κυλιωμενη επιθεση!


-Nick:Εφερα τους γονεις σας κι εσεις…..
-Κι εμεις νικησαμε ολους τους μπραβους
-Nick:Ουαου!Ειστε πολύ δυνατη ομαδα!
-Δεν θα μπορουσαμε να τα καταφερουμε χωρις εσενα
-Dawn:Εχει δικιο σε ευχαριστουμε πολύ
-Richie:Ευχαριστουμε!
-Nick:Ας τους παραδωσουμε στην αστυνομο!Xatu τηλεμετεφερε το κλουβι στην αυλη στην αστυνομο Jenny!
-Giovanni:Δεν το πιστευω οτι με νικησατε!Να παρει!
-Ετσι επρεπε να γινει γιατι το μονο που εκανες ητν κακο σε ποκεμον και σε ανθρωπους!Αντιο!

-Γονεις:Ειμαστε πολύ υπερηφανοι για σας παιδια μας!
-Mama Dawn:Όλα αυτά τα ποκεμον είναι εξαιρετικα!
-Μαμα Richie:Ειστε πολύ δυνατη ομαδα
-Mπαμπας Alf:Το ηξερα πως θα τα καταφερνατε!
-Σας κρατησαν πολλες μερες??Σας πειραξαν?
-Mama Αλφ:Μας κρατησαν μονο μια μερα και δεν μας πειραξαν
-Oak:Παιδια η αστυνομος είναι εξω και μας περιμενει!
-Dawn:Παμε εξω λοιπον!

-Είναι ωραιο να μυριζεις τον καθαρο αερα και να ξερεις πως τελειωσε!
-Dawn:Τελειωσε και κοιταξτε ποσα νεα ποκεμον εχουμε
-Richie:Σε αυτά χρωσταμε την νικη μας!!Σας ευχαριστουμε!
-Mpampas Richie:Γιε μου τα καταφερες τελικα και πιστεψες στις δυνατοτητες σου!Ειμαι πολύ υπερηφανος!
-Richie:Σε ευχαριστω
-Jenny:Παιδια χαρη σε εσας καταφεραμε να πιασουμε την ομαδα πυραυλο και να βαλουμε τελος στα πειραματα τους και τα σχεδια τους!Σας ευχαριστω
-Dawn:Δεν καναμε και τιποτα που δεν τους αξιζε!
-Jenny:Πρεπει να παρω και τους γονεις σας μαζι καθως και τον καθηγητη για να μας καταθεσουν τι ειδαν και τι ακουσαν μηπως και υπαρχουν κι αλλα εργοστασια κρυσφυγετα κτλ.!Θα τους δειτε το βραδυ!
-Μια τελευταια ερωτηση πιν φυγετε αστυνομε!Καθηγητα εσεις γραψατε στους τοιχους των ερειπιων τα ονοματα των ποκεμον τις λαμπρες πετρες και το Sinnoh?
-Oak:Ναι!Αφου αναγκαστηκα να δουλεψω για την ομαδα πυραυλος ηξερα τα σχεδια τους και επρεπε να σας προειδοποιησω με καποιο τροπο!
-Πολύ εξυπνο!Σε ευχαριστουμε καθηγητα!
-Oak:Εγω σας ευχαριστω που βαλατε τελος σε αυτή την τρελλα!Θα τα πουμε αυριο!Γεια σας!
-Ολη η παρεα:Γεια σας!Να προσεχετε
-Γονεις:Θα τα πουμε το βραδυ!

-Καλα λοιπον!Μεχρι τοτε τι κανουμε?
-Dawn:Νομιζω πως μπορουμε να παμε στο κεντρο ποκεμον να γραφτουμε στο πρωταθλημα ποκεμον και στο μεγαλο φεστιβαλ!
-Ξεχνας κατι εγω δεν εχω 8 εμβληματα και αμφιβαλω αν θα καταφερω να τα μαζεψω αφου το τελευταιο γυμναστηριο που ηξερα ηταν εδώ και τωρα εκλεισε!
-Nick:Παρε αυτό
-Που το βρηκες αυτό?
-Nick:Είναι το εμβλημα της γης!Το ειχε ο Giovanni και το πηρα!Πιστευω πως σου αξιζει!
-Σε ευχαριστω αλλα με αιφνιδιαζεις!Εισαι καλος τελικα!
-Nick:Οφειλω να ομολογησω πως ημουν λιγο υπερβολικος όταν πρωτογνωριστηκαμε!Αναγνωριζω πως ο τροπος που φερομουν στα ποκεμον δεν ηταν ο ιδανικοτερος!Και το καταλαβα σημερα που ειδα ποσο δεμμενοι και δυνατοι ειστε με τα ποκεμον σας!Σου χρωσταω μια συγγνωμη Metagross!Συγγνωμη!
-Νομιζω πως σε συγχωρει!
-Nick:Eσεις με συγχωρειτε?
-Εννοειται μετα από όλα αυτά!!!!
-Nick:Χαιρομαι!Ανυπομωνω για την revenge μας στο πρωταθλημα ποκεμον!
-Kι εγω!Αλλα για να γινει αυτό…
-Nik:Πρεπει να κερδισω τα υπολοιπα εμβληματα μου!Σας ευχαριστω λοιπον που μου ανοιξατε τα ματια!εις το επανυδειν!
-Εμεις σε ευχαριστουμε!Αντιο!


-Εφυγε κι αυτος!Πως αισθανεστε που τελειωσε?
-Dawn:Εγω αισθανομαι πιο δυνατη από ποτε και ετοιμη να νικησω το μεγαλω φεστιβαλ!
-Richie:Κι εγω αισθανομαι πολύ ωραια!Το ότι νικησαμε την ομαδα πυραυλο δεν ηταν το μονο καλο που καναμε!Καταφεραμε να αλλαξουμε έναν ανθρωπο!
-Dawn:Εχεις δικιο!Ηταν εξαιρετικο!
-Κι εγω αισθανομια πολύ ωραια!
-Dawn:Τι λετε λοιπον???Παμε να δηλωσουμε συμμετοχη?
-Παμε ολοι μαζι!
-Richie:Εμεις μαζι με τα ποκεμον μας
-ΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#35 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2009 - 23:55

34.Ξεγνιαστες στιγμες λιγο πριν το μεγαλο φεστιβαλ!!!
Μετα την μεγαλη μας νικη εναντιον της ομαδας πυραυλος επρεπε να γυρισουμε στους πρωταρχικους μας στοχους!Η Dawn κι εγω επρεπε να γραφτουμε στο μεγαλο φεστιβαλ το οποιο θα διοργανωνοταν σε λιγοτερο από μια εβδομαδα και στο πρωταθλημα Kanto το οποιο θα λαμβανε χωρα σε 2 εβδομαδες όπως μας πληροφορησε η νοσοκομα Joy!

Η Dawn φαινοταν πολύ αγχωμενη αλλα ολοι ξεραμε πως θα τα πηγαινε καλα γιατι ειχε δουλεψει σκληρα!Ακομα και τη στιγμη που γυρνουσαμε στη πολη Pallet για να δουμε τους γονεις μας εκεινη δεν εχανε το χρονο της και προπονουταν σκληρα σε συνδυασμους επιθεσεων!

Φτανοντας στην Pallet ειδαμε τους γονεις μας να μας περιμενουν και μας φωναξαν να παμε σπιτι μου στο οποιο ειχαν στησει μια μεγαλη γιορτη εξαιτιας της νικης μας εναντιον της ομαδας πυραυλος!Θεωρησαμε πως τα ποκεμον μας δεν πρεπει να το χασουν και ετσι…
-Sceptile,Metagross,Swellow,Magmortar,Lapras,Kanghaskan βγειτε εξω
-Dawn: Blastoise,Butterfree,Medicham,Jigglypuff,Roserade παμε
-Richie:Typhlosion,Manectric,Azumarill,Vileplume ελατε στη γιορτη!
Οι γονεις μας και ο καθηγητης ηταν εντυπωσιασμενοι από το ποσο δυνατα και υγιη φαινονταν όλα τα ποκεμον μας!Ειπαν ποως ολοι εχουμε κανει σπουδαια δουλεια και πως θα τα καταφερουμε στο μεγαλο φεστιβαλ και στο πρωταθλημα!Τα ιδια τα ποκεμον φαινονταν να περνανε πολύ ωραια αφου απολαμβαναν τις επιδοκιμασιες των γονιων μας ενώ παραλληλα ξεκουραζονταν!Τους αξιζει μια καλη αναπαυση γιατι μας περιμενουν δυσκολες μαχες!

Καθως εξιστορουσαμε τις περιπετειες μας οσο καιρο ταξιδευαμε στους γονεις μας αναφερθηκαμε στην ομαδα πυραυλο και τοτε μαθαμε τι συναιβει πραγματικα!Ο μπαμπας του Richie μας εξηγησε τι συνεβει!
-Μπαμπας Richie:Όταν μας τηλεφωνησατε ολοι μας προσεχαμε πολύ και τα πραγματα κυλουσαν φυσιολογικα ωσπου ξαφνικα την προηγουμενη μερα που μας σωσατε καποια μελη εισεβαλαν στα σπιτια μας και μας απηγαγαν!Καθως μας μετεφεραν στο κρυσφυγετο τους ακουσαμε κατι για μια ομαδα Α η οποια ευτυχως προλαβε εγκαιρα το καραβι!
-Καθηγητης:Θα εννοουσαν το Gyarados που εξαγριωσαν για να σας καθυστερησει,γιατι αν δεν τα ειχαν καταφερει θα ειχατε φτασει νωριτερα κι ετσι θα αποτρεπατε την απαγωγη!
-Dawn:Εσεις πως εμπλεκεστε σ’ολο αυτό και πως ξερετε τοσα πολλα?
-Μαμα Dawn:Ετσι αρχισαν όλα!Ο καθηγητης Oak ειχε εξαφανιστει δυο μερες πριν το τηλεφωνημα σας και ολοι μας ημασταν ανησυχοι!
-Καθηγητης:Ετσι ακριβως εγιναν τα πραγματα!Ηθελαν να τους βοηθησω να τελειοποιησουν τους ενισχυτες που θα εδιναν εξτρα δυναμη στα ποκεμον!
-Alf:Εννοειτε τον ενισχυτη που χρησιμοποιησατε στον Magmar μου!
-Καθηγητης:Ακριβως!Ωστοσο όλα αυτά ηταν σε πειραματικο σταδιο και δεν ξεραμε αν θα πετυχαιναν!Αλλα τελικα όλα πηγαν καλα!
-Richie:Λοιπον???
-Καθηγητης:Λοιπον!Με πληροφορησαν πως καποια παιδια μπλεκονταν στα ποδια τους αλλα σιγουρα θα τα εβγαζαν από τη μεση απαγαγοντας τους γονεις τους οι οποιοι ηταν από την Pallet!Καταλαβα αμεσως πως προκειται για εσας!
-Dawn:Θα μας σκοτωναν?
-Καθηγητης: Όχι!Θα σας αναγκαζαν να δουλεψετε για αυτους!
-Alf:Και τα θρυλικα ποκεμον???Ποιος ηταν ο ρολος τους σε ολο αυτό?
-Καθηγητης:Μεγαλυτερος από οσο φανταζεστε!Θα θυμαστε την εκρηξη στο εργοστασιο,ετσι δεν είναι?Ειχαν πιασει ηδη μια φορα τα θρυλικα ποκεμον με σκοπο να χρησιμοποιησουν την ενεργεια τους για να φτιαξουν αυτους τους ενισχυτες!Ετσι θα τα αποδυναμωναν θα τα επιαναν με pokeballs και μετα αφου θα ανακτουσαν δυναμεις θα τα χρησιμοποιουσαν για να κατακτησουν το κοσμο!Τα σχεδια τους δεν πηγαν ετσι ακριβως όπως τα υπολογισαν όταν συνειδητοποιησαν πως η δυναμη τους είναι πολύ μεγαλυτερη από ότι φανταζοντουσαν!
-Richie:Τρομερο
-Alf:Ευτυχως όμως καταστρεψαμε τα σχεδια τους κι όλα πηγαν καλα!
-Dawn:Εσας δηλαδη δεν σας πειραξαν?
-Καθηγητης:Όχι!Ουτε εμενα ουτε και τους γονεις σας!Απλα μας χρειαζοντουσαν!
-Alf:Εχω δυο τελευταιες ερωτησεις!Ποτε ζωγραφισατε αυτές τις εικονες και τα ονοματα στον τοιχο των ερειπιων για να μας προειδοποιησετε?Και πως ειδοποιησατε τον Nick?
-Καθηγητης:Ο καθηγητης από την περιοχη Fiorre είναι φιλος μου και επειδη ο Nick δεν ηθελε να ακολουθησει τα βηματα του πατερα του και να γινει πολεμιστης ποκεμον,με παρακαλεσε να τον βοηθησω να κανει την αρχη σαν εκπαιδευτης ποκεμον!Ετσι του εδωσα το πρωτο του ποκεμον και ξεκινησε το ταξιδι του!
-Dawn:Δεν το ηξερα αυτό!
-Καθηγητης:Το Fiorre όμως περασε μια κριση εξαιτιας μιας ομαδας κακοποιων και καλεσε οποιον μπορει να βοηθησει μεσα σε αυτους ηταν κι ο Nick!Οταν καταλαβα τι σκοπευαν να κανουν στους γονεις σας και σε εσας ειδοποιησα τον καθηγητη στο Fiorre και τον ενημερωσα σχετικα με τη δικη μας κριση!Ημασταν τυχεροι διοτι ειχαν καταφερει να νικησουν την ομαδα των κακοποιων που δημιουργουσαν φασαριες κι ετσι ο Νιck ηρθε αμεσως!
-Αλφ:Ηταν πολύ εξυπνο καθηγητη!Σας ευχαριστουμε!
-Dawn:Δεν θα τα καταφερναμε χωρις εσας!!!
-Καθηγητης:Ε!Δεν ηταν και τιποτα δυσκολο!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Μαθαμε λοιπον τι πραγματικα συνεβει με την ομαδα πυραυλο!Η ωρα όμως περνουσε και επρεπε να παμε για υπνο γιατι μας περιμενουν ωρες εξασκησης και δυσκολων μαχων!Ηταν μια πολύ τελεια βραδια!Κι ενώ ολοι κατευθυνοντουσαν στα σπιτια τους η Dawn κι εγω μειναμε πισω για να εξασκηθουμε!Αλλωστε το μεγαλο φεστιβαλ ηταν σε δυο μερες!!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#36 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:11

35.Η εναρξη του Μεγαλου Φεστιβαλ!Γυρος 1ος !!!!
Το Μεγαλο Φεστιβαλ είναι μονο μια μερα μακρια και η Dawn προπονειται πυρετοδως!Περασε ατελιωτες ωρες εξασκησης με τα ποκεμον της και ειμαι σιγουρος πως οι κοποι της θα ανταμοιφθουν!

Η εναρξη του Φεστιβαλ πλησιαζει και οι διαγωνιζωμενοι πρεπει να συγκεντρωθουν σημερα στο χωρο που θα διεξαχθει!Ετσι η Dawn,ο Richie κι εγω ξεκινησαμε για την πολη Viridian!Ετσι αφου χαιρετησαμε τους γονεις μας ξεκινησαμε!H Dawn ειχε πει σε ολους να μην ερθουν να την παρακολουθησουν γιατι θα αισθανεται περισσοτερη αγωνια αφου θα θελει να τους κανει υπερηφανους!Εκεινοι συμφωνησαν να την παρακολουθησουν από το σπιτι,αλλα αν περασει στα ημιτελικα θα ερθουν!Εκεινη δεν μπορουσε να τους το αρνηθει και ετσι συμφωνησε!

-Dawn:Παιδια εχω πολύ αγχος!Τι θα γινει αν δεν τα καταφερω???
-Alf:Ειμαι σιγουρος πως θα τα πας τελεια
-Richie:Ακομα κι αν δεν τα πας τοσο καλα τελικα δεν θα ερθει το τελος του κοσμου!Εφτασες στο Μεγαλο Φεστιβαλ χωρις να εχεις καμια προηγουμενη εμπειρια!Αν χασεις θα συνεχισεις την εξασκηση θα γινεις πολύ καλυτερη και θα παρεις το κυπελο!
-Dawn:Εχεις δικιο!Σας ευχαριστω για την εμψυχωση!......!Να το σταδιο!Παμε

-Μary: Γεια σας παιδια!Dawn ελπιζω να εισαι πανετοιμη για το Φεστιβαλ!
-Dawn:Εχω κανει ότι καλυτερο μπορω!
-Mary:Αυτό είναι το πνευμα!!!Να κανεις ότι καλυτερο μπορεις και να συνεχισεις να προσπαθεις ακομα κι όταν χανεις!
-Dawn:Λοιπον??Γιατι επρεπε ολοι οι διαγωνιζομενοι επρεπε να ερθουν μια μερα νωριτερα??Απο οσο ηξερα αυτό δεν γινοταν άλλες χρονιες
-Mary:Εχεις δικιο,δεν γινοταν!Θελαμε να εξεταζουμε τους συντονιστες στο πως θα αντεδραζαν αν δεν ηξεραν τι αντιμετωπιζουν!Μια παρουσιαση,μια μαχη??Κανεις δεν ηξερε!Φετος όμως τα πραγματα αλλαζουν!Θα γνωριζετε ακριβως τους γυρους του φεστιβαλ ώστε να προετοιμαστειτε καλυτερα και να οι μαχες καθως και οι παρουσιασεις να είναι πιο εντυπωσιακες!!
-Dawn:Καταλαβα!
-Mary:Αρχικα πρεπει να σε ενημερωσω πως οι 50 καλυτεροι συντονιστες του Kanto που καταφεραν να συγκεντρωσουν 5 κονκαρδες θα συμμετασχουν στο φεστιβαλ!Το 1ο γυρο που περιλαμβανει παρουσιασεις επιθεσεων θα τον περασουν οι 30 συντονιστες με τις καλυτερες παρουσιασεις!
-Richie:Θα κοπουν 20 συντονιστες??
-Mary:Ακριβως!Στον 2ο γυρο που περιλαμβανει παρουσιασεις με δυο ποκεμον θα αποκλειστουν 14 συντονιστες
-Dawn:Με δυο ποκεμον??
-Mary:Nαι!Σε αυτου του ειδους παρουσιασεις χρησιμοποιεις δυο από τα ποκεμον σου και προσπαθεις να συνδυασεις τις επιθεσεις σου!Δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο στο Kanto!Το εμπνευστηκαμε από την περιοχη του Sinnoh!
-Dawn:Δυσκολο μου φαινεται!
-Μary:Είναι για σενα δυσκολο όπως και για τους υπολοιπους συντονιστες που συμμετασχουν!Συνεχιζω!!Οι 16 καλυτεροι θα παλεψουν χρησιμοποιωντας 1 ποκεμον στον 3ο γυρο!Οι επομενοι δυο γυροι είναι τα ημιτελικα οι οποιοι θα διεξαχθουν την ιδια μερα για να αξιολογηθει η αντοχη των συντονιστων και την επομενη μερα θα γινει ο τελικος και η απονομη του κυπελου!
-Dawn:Ειμαι πολύ ενθουσιασμενη!
-Mary:Αυτό είναι πολύ καλο!Ευχομαι να τα πας τελεια!Τωρα όμως πρεπει να σας αφησω!Στο κεντρο ποκεμον θα μεινουν αυτές τις μερες οι συντονιστες και η αυλη του θα είναι γεματη από ολους τους συντονιστες!Οποτε αν θελετε να συναντησετε παλιους σας φιλους να η ευκαιρια!
-Alf:Σε ευχαριστουμε πολύ Mary!
-Mary:Θα τα πουμε ξανα αυριο!Αντιο!
-Γειαα

-Richie:Πως εισαι Dawn?
-Dawn:Ειμαι πολύ καλα!Ανυπομωνω να δω τον Jullian,το Winset,τη Hilary,το Harew και τον Murphy!
-Αλφ:Κι εμενα μου λειψανε!

-Dawn:Ηey Winset!Χρονια και ζαμανια!
-Winset:Παιδια!!Δεν το πιστευω πως σας ξαναβλεπω!Dawn τα καταφερες!Συγχαρητηρια!
-Dawn:Σε ευχαριστω!Κι εσυ δεν τα πηγες κι ασχημα!Ο Jullian??
-Jullian:Με φωναξε κανεις?
-Alf:Γεια σου φιλε μου!
-Jullian:Γεια σας παιδια!Alf,μαντεψε!Θα συμμετασχω στο πρωταθλημα ποκεμον!
-Αλφ:Τελεια Jullian!Ισως βρεθουμε και αντιμετωποι!Θα είναι τελειο!
-Jullian:Οντως!Ουτως η αλλως μου χρωστας μια revenge!...
-Hilary: Dawn??
-Dawn:Ηilary!!!
-Richie:Τα καταφερες!
ilary:Ναι τα καταφερα!
-Dawn:Παιδια δεν βλεπω πουθενα τον Harew και τον Murphy!Λετε να μην τα καταφεραν??
-Jullian:Δεν ξερω για τον Harew αλλα ο Murphy ξερω πως δεν ηθελε να γινει συντονιστης απλα συμμετασχει καθε χρονο στη γιορτη των λουλουδιων της Celadon για να δοκιμασει τη δυναμη του!Απο οσο ξερω ενδιαφερετε περισσοτερο για τη φυση και ποκεμον του χορτου!Ειμαι όμως σιγουρος πως θα σε βλεπει από την τηλεοραση του!
-Hilary:Οσον αφορα τον Harew ξερω εγω!
-Dawn:Τι???
-Hilary:Είναι αδερφος μου!Προφανως δεν σας το ειπε για να φαινεστε τοσο εκπληκτοι
-Alf:Όχι δεν μας το ειπε!
-Richie:Τι συνεβει λοιπον και δεν είναι εδώ??
-Hilary:Δεν συνεβει τιποτα το συγκεκριμενο!Απλα ξερει πως υπαρχει ηδη μια συντονιστρια στην οικογενεια και δεν ηθελε να ακολουθησει τα ιδια βηματα με μενα κι ετσι αποφασισε να ασχοληθει με τους διαγωνισμους ποκεμον μεν αλλα σαν διοργανωτης!
-Dawn:Αυτό είναι τελειο!
-Alf:Πραγματικα!
-Dawn:Χαιρομαι που σας ξαναβλεπω παντως!
-Winset:Κι εμεις χαιρομαστε!
-Hilary:Θα τα πουμε αυριο στους αγωνες!Προς το παρρον μας περιμενει πολύ δουλεια!
-Dawn:Εχεις δικιο!
-Winset:Αντιο λοιπον για τωρα!Jullian θα με βοηθησεις στην προπονηση μου?
-Jullian:Φυσικα!

-Alf:Ποιο ποκεμον σκεφτεσαι να χρησιμοποιησεις αυριο Dawn?
-Dawn:Θα ηθελα να κρατησω τον Roserade και το Blastoise για το τελος αλλα δεν γινεται να ρισκαρω!Θελω να κανω μια που εντυπωσιακη αρχη με καποιο ποκεμον που δεν θα περιμενει κανεις!Για αυτό θα χρησιμοποιησω το Roserade!
-Richie:Καλη επιλογη!
-Dawn:Ευχομαι να πανε όλα καλα!

Εκεινο το απογευμα η Dawn εξασκουταν με το Roserade και εγω με τον Richie την βοηθουσαμε!Μετα την εξασκηση ηταν πτωμα κι ετσι πηγε νωρις για υπνο ώστε να είναι ξεκουραστη αυτή και το ποκεμον της!Εγω και ο Richie την ακολουθησαμε!


Η μεγαλη μερα εφτασε!H Dawn ηταν ετοιμη για να περασει στον 2ο γυρο και ημασταν σιγουροι πως θα τα καταφερνε!Αν και μας φαινοταν αγχωμενη δεν ειπαμε τιποτα και αφου πηγαμε στην τεραστια αρενα με τα πολυχρωμα χρωματα καθισαμε στα καθισματα και περιμεναμε με αγωνια τις παρουσιασεις του πρωτου γυρου ενώ η Dawn πηγε στα παρασκηνια να ετοιμαστει μαζι με τους υπολοιπους συντονιστες!Κοντα μας ηρθε κι ο Jullian που υποστηριζε και την Dawn και τον Winset ενώ το σταδιο κατακλειζοταν από κοσμο οσο περνουσε η ωρα!!To Μεγαλο Φεστιβαλ μολις ξεκινουσε!

-Mary:Καλος ηρθατε κυριες και κυριοι στο Μεγαλο Φεστιβαλ της περιοχης Kanto!50 Συντονιστες δουλεψαν πολυ σκληρα με τα ποκεμον τους ωστε να φτασουν μεχρι εδώ!Στον επομενο γυρο όμως θα καταφερουν να περασουν μονο οι 30 καλυτεροι!Ο ανταγωνισμος είναι μεγαλος όπως και η αγωνια των συντονιστων μας!Ας μην παρατεινουμε το αγχος τους λοιπον,ας ξεκινησουμε λοιπον με τον διαγωνιζομενο No.1!

Το κοινο παραλυρουσε απο ενθουσιασμο και ολοι μας παρακολουθουσαμε εκπληκτικες παρουσιασεις ποκεμον αναμεσα στις οποιες ηταν καποιος Dylan και το Kricketone του,ο οποιος ηταν απο την πολη Hearthome του Sinnoh και ημουν σιγουρος πως αν θα περναγε το πρωτο γυρο θα περναγε και το 2ο διοτι θα εχει το πλεονεκτημα ότι σε πολλους διαγωνισμους της περιοχης Sinnoh οι παρουσιασεις γινονται με 2 ποκεμον όπως ειπε προηγουμενως η Mary!
Επισης παρακολουθησαμε με μεγαλο ενδιαφερον τις παρουσιασεις της Hilary και του Altaria της όπως και του Winset με το Vileplume του!Και ξαφνικα…
-Mary:Και τωρα η διαγωνιζομενη με τον αριθμο 32!H Dawn!
-Dawn:Roserade διαλεγω εσενα!
-Mary:Ένα ποκεμον πολύ σπανιο για την περιοχη Kanto!Αυτο είναι πολύ καλο για την Dawn!
-Dawn:Roserade χορος πεταλλων
-Mary:Μια πολύ κομψη επιδειξη!
-Dawn:Roserade χτυπα τα πεταλλα με την ηλιακη σου ακτινα
-Μary:Ολο το σταδιο γυαλιζει με τα αρωματιστα και λαμψα ροδοπεταλλα του Roserade!
-Dawn:Roserade τελειωσε με φωτοσυνθεση!
-Mary:Είναι πραγματικα μαγευτικο ετσι όπως το Roserade λαμπει μεσα στα γυαλιστερα πεταλλα που πεφτουν στην σκηνη!

H Dawn τα πηγε πολυ καλυτερα απο οτι περιμεναμε!Μεχρι και εμεις ειχαμε μεινει εκπληκτοι!
Οι παρουσιασεις συνεχιζαν και ετσι γρηγορα φτασαμε στο τελος του 1ο γυρου!Σε αντιθεση με τους διαγωνισμους ποκεμον,δεν μας επιτρεποταν να μπουμε στα παρασκηνια μεχρις οτου βγουν τα αποτελεσματα!Ετσι περιμεναμε με αγωνια να δουμε αν η Dawn,o Winset κι η Hilary περασαν στον 2ο γυρο!
Τα αποτελεσματα δεν αργησαν να βγουν!
-Mary:Σημερα παρακολουθησαμε εκπληκτικες παρουσιασεις!Ολοι οι συντονιστες και τα ποκεμον τους ηταν εξαιρετικοι!Οριστε τα αποτελεσματα του πρωτου γυρου!Οι 30 καλυτεροι που θα περασουν στο 2ο γυρο!Οι υπολοιποι μπορει να μην τα καταφερατε αλλα ειστε ηδη νικητες που φτασατε ως εδώ!Ανανεωνουμε το ραντεβου μας για αυριο λοιπον στον 2ο γυρο του φεστιβαλ!
-Alf:Δεν το πιστευω!
-Richie:Jullian κοιτα!!!
-Jullian:Περασανε και οι 3!Τελεια!!!
-Alf:Ναι!!
-Richie:Φαντασου την χαρα της Dawn!Παμε γρηγορα να τη βρουμε!

-Αλφ: Μπραβο Dawn!Και σε εσενα Roserade,ησουν τελειος!
-Dawn:Δεν μπορω να το πιστεψω τα καταφερα!Περασα στο 2ο γυρο!
-Richie:Συγχαρητηρια σε ολους σας!
-Hilary & Winset:Ευχαριστουμε
-Alf:Συγχαρητηρια ησασταν φανταστικοι και οι 3!
-Dawn:Σας ευχαριστω!
-Alf:Richie παμε εξω ας τους αφησουμε να τη συγχαρουν!!
-Richie:Εχεις δικιο!

Η Dawn ηταν πολύ χαρουμενη που καταφερε να περασει στο 2ο γυρο και με το δικιο της μαλιστα!Ωστοσο ηταν πολυ αγχωμενη για αυτό το γυρο αφου δεν ειχε αντιμετωπισει κατι παρομοιο, ετσι,αποχωρωντας απο το σταδιο,πηγαμε στο κεντρο ποκεμον αλλα η Dawn αρχισε αμεσως να εξασκειται για τον επομενο γυρο!!!Και με μεγαλη χαρα την παρατηρουσαμε να γινεται ένα με τα ποκεμον της…

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#37 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:13

36.Διπλη παρουσιαση???Διπλη χαρα!!Γυρος 2ος!!!
Η δευτερη μερα του Μεγαλου Φεστιβαλ ξεκινουσε κι η Dawn ηταν ξυπνια από νωρις!Ο Richie κι εγω όταν ξυπνησαμε και δεν την ειδαμε να κοιμαται σκεφτηκαμε πως θα προπονειται,ετσι πηγαμε να τη βρουμε στην αυλη του κεντρου ποκεμον!

-Dawn:Καλημερα παιδια!
-Alf:Καλημερα
-Richie:Καλημερα Dawn πως παει η προπονηση?
-Dawn:Μια χαρα!
-Alf:Χθες δεν ησουν αγχωμενη??Πως απεκτησες τετοια αυτοπεποιθηση ξαφνικα?
-Dawn:Χθες εγινε κατι που δεν προλαβα νας πω
-Richie:Τι συνεβει?
-Dawn:Όταν τελειωσα την παρουσιαση μου και πηγα στα καμαρινια ο Dylan από το Sinnoh με την εκπληκτικη παρουσιαση του,ηρθε και μου μιλησε!
(flashback)
-Dylan:Γεια Dawn!!
-Dawn:Γεια!
-Dylan:Ειμαι ο Dylan!Η παρουσιαση σου ηταν πολύ ωραια!Δεν περιμενα να δω ένα ποκεμον από την περιοχη Sinnoh στο Μεγαλο Φεστιβαλ!
-Dawn:Ναι!Το Roserade είναι το μυστικο μου οπλο!
-Dylan:Φανηκε πολύ δυνατο,ανυπομωνω να βρεθουμε στα τελικα και να παλεψουμε!
-Dawn:Κι εγω αν και δεν ειμαι τοσο αισιοδοξη!
-Dylan:Για ποιο λογο?
-Dawn:Εχεις συμμετασχει σε πολλους διαγωνισμους του Sinnoh υποθετω!Οποτε θα εισαι εξοικιωμενος με το 2ο γυρο του Φεστιβαλ!Εγω δεν το εχω ξανακανει και νομιζω πως δεν θα τα καταφερω!
-Dylan: Dawn,μην ανησυχεις θα πανε όλα καλα!Το μονο που εχεις να κανεις είναι να συνδυασεις σωστα τις επιθεσεις για ένα κομψο αποτελεσμα!Δες το σαν μια διπλη μαχη οπου πρεπει να συνδυασεις σωστα τις επιθεσεις με το παρτενερ σου για να νικησετε!
-Dawn:Καταλαβα!Σε ευχαριστω για τη συμβουλη!Τωρα αισθανομαι πολύ καλυτερα!
-Dylan:Χαρα μου που βοηθησα!
(τελος flashback)

-Dawn:Του μιλησα και για σας βεβαια και το ποσο με στηριζετε και για την κονκαρδα που μου εωσες Alf!Aνυπομωνει να σε αντιμετωπισει σε μαχη γιατι αφου νικησες την Erika σε μια μαχη διαγωνισμου αλλα κερδισες και στο διαγωνισμο της Lavender πιστευει πως θα εισαι εξαιρετικος εκπαιδευτης!
-Alf:Ανυπομωνω!
-Dylan: Dawn!Γεια σας παιδια!
-Dawn:Καλημερα!Να σου γνωρισω τον Alf και τον Richie που σου ελεγα!
-Dylan:Γεια παιδια
-Alf & Richie:Γεια Dylan
-Αλφ:Η Dawn μου ειπε πως θες μια μαχη!Τι λες για τωρα?
-Dylan:Κανενα προβλημα!Αν εισαι ετοιμος ας ξεκινησουμε!

-Hilary:Τι συμβαινει παιδια?
-Winset:Φαινεται πως ο Αλφ θα αντιμετωπισει τον Dylan
-Jullian:Τελειο,για να δουμε ποσο εχει βελτιωθει!
-Dawn:Πως βρεθηκατε ολοι εσεις εδώ?
-Hilary:Καποιος ηρθε και μας ειπε για την μαχη και ηρθαμε να δουμε
-Richie:ας την δουμε ολοι μαζι λοιπον

-Alf:Magmortar διαλεγω εσενα
-Jullian:Μα που βρηκε ένα Magmortar??
-Richie:Magmortar??Δεν θα ηταν καλυτερ να χρησιμοποιησει καποιο ποκεμον απο την περιοχη Kanto για να εχει πλεονεκτημα?
-Dawn:Αν το εκανε αυτό η μαχη δεν θα ειχε νοημα επειδη ο Dylan δεν ξερει πολλα για τα ποκεμον του Kanto κι ετσι θα εχανε γρηγορα!Ο Alf δεν αγωνιζεται για την νικη αλλα για την εμπειρια και ξερει ότι μια μαχη με ποκεμον από το Sinnoh θα εχει πιο πολύ ενδιαφερον!
-Dylan:Δεν περιμενα να εχεις ενα Magmortar!Αρχιζω να καταλαβαινω πως κερδισες τοσες μαχες!Μου αρεσει που εισαι ανταγωνιστικος κι οι δυο μας ξεραμε πως αν διαλεγες καποιο ποκεμον του Kanto θα μπορουσες να νικησεις ευκολοτερα,αλλα δεν το εκανες!!!Electivire διαλεγω εσενα!
-Alf:Εlectivire??Τι είναι αυτό?Για να δω το pokedex!
-Dawn:Ενα Electivire??
-Richie: Dawn θα ηταν πολυ καλο αν παρατηρουσες το στυλ που μαχεται ο Dylan αλλοστε μπορει να βρεθειτε αντιμετωποι!
-Dawn:Εχεις δικιο
-Hilary:Αυτος ο Dylan ειναι φοβερος
-Alf:Η εξελιγμενη μορφη του Electabuzz ε?Καθολου ασχημο!Ετοιμος?
-Dylan:Πανετοιμος!
-Alf:Magmortar!Πυρινη λελαπα!
-Dylan:Electivire κεραυνος
-Dawn:Δεν βλεπω τιποτα από τον καπνο!
-Dylan:Εlectivire σιδερενια ουρα
-Alf:Magmortar αποφυγε το και χτυπα το με διπλη κοψη
-Dylan:Electivire…!Eισαι καλα?Σηκω και χτυπα με γροθια κεραυνου!
-Alf:Μagmortar αντεπιθεση με γροθια φωτιας
-Ηilary:Είναι εκπληκτικη μαχη
-Winset:Αυτή η μαχη είναι τελεια
-Jullian:Μια τετοια μαχη μπορει να γινει μονο σε ποκεμον υψηλου επιπεδου!Εκπληκτικο!
-Dawn:Ο Alf τα παει πολύ καλα ε?
-Richie:Ναι!
-Dylan:Εlectivire ας τελειωνουμε κεραυνος
-Alf:Magmortar υπερθερμανση!
-Dawn: Τι να εγινε αραγε από αυτές τις επιθεσεις,δεν μπορω να δω τιποτα!
-Hilary:Παιδια κοιταξτε
-Winset:Νομιζω πως λεγεται ισοπαλια
-Dylan:Electivire επεστρεψε
-Alf:Magmortar ησουν τελειος γυρισε!


-Dylan:Λοιπον Alf εσυ κι ο Magmortar ησασταν εξαιρετικοι!Τον εχεις εκπαιδευσει τελεια!
-Alf:Ευχαριστω αλλα κι ο Electivire σου δεν πηγαινε πισω!
-Dawn:Ηταν μια μαχη που ολοι απολαυσανε!
-Dylan:Ποτε μαζευτηκε τοσος κοσμος
-Hilary:Οσο εσεις παλευατε
-Jullian:Αλφ ησουν πολύ καλος!Κι εσυ Dylan!
-Winset:Μπραβο και στους δυο σας!Ας επιστρεψουμε όμως στη προπονηση μας ολοι!
-Dawn:Εχει δικιο παμε
-Dylan: Dawn,Hilary,Winset θα τα πουμε το απογευμα!αντιο σε ολους
-Ολοι:Γεια!!

Μετα την συναρπαστικη μαχη μου με τον Dylan η νοσοκομα Joy περιποιηθηκε το Magmortar μου ενώ η Dawn γυρισε στην εξασκηση με τον Richie!Ετσι περασε η ωρα και φτασαμε χωρις να το καταλαβουμε στην ωρα του 2ου γυρου του φεστιβαλ!Για ακομη μια φορα ο Richie,o Jullian κι εγω πηραμε τις θεσεις μας και το Φεστιβαλ δεν αργησε να ξεκινησει!
-Mary:Καλος ηρθατε στο 2ο γυρο του Μεγαλου Φεστιβαλ!Ελπιζω πως χθες περασατε πολύ ωραια αλλα σιγουρα σημερα θα περασετε ακομα καλυτερα!Για πρωτη φορα φετος ο 2ος γυρος δεν περιλαμβανει απλα παρουσιασεις αλλα διπλες παρουσιασεις!Δηλαδη παρουσιασεις με δυο ποκεμον!Απο τους σημερινους 30 συντονιστες μονο οι 16 καλυτεροι θα περασουν στο 3ο γυρο!Ας ευχηθουμε σε ολους καλη επιτυχια και ας ξεκινησουμε!

Οι παρουσιασεις ηταν εξαιρετικες!Η Hilary με το Noctowl και το Milotic της ηταν εξαιρετικη και μας παρουσιασε ένα σοου παγου και ψυχισμου ενώ ο Winset με το Luvdisc και το Octillery του παρουσιασαν μια επιδειξη από καρδιες και φουσκες!?Με αγωνια περιμεναμε τον Dylan ο οποιος χρησιμοποιησε τον Electivire και ένα Rhydon και εκανε μια επειδηξη με πετρες και σιδερενια ουρα!Ξεραμε πως από στιγμη σε στιγμη θα εβγαινε η Dawn και τελικα…
-Μary:Ο αριθμος 16 Dawn!!Υποδεχτητε την θερμα
-Dawn: Blastoise & Medicham διαλεγω εσας!
-Mary:Ας δουμε τι ετοιμαζει η Dawn με αυτά τα δυο ποκεμον
-Dawn:Blastoise ακτινα με φουσκες!Medicham παγωσε τες με γροθια παγου και μετα σπασε τις με ψυχισμο!
-Mary:ένας πολύ ωραιος συνδυασμος από την Dawn
-Dawn:Blastoise κανονι νερου στο ταβανι!Medicham κατσε πανω στο πιδακα με ψυχισμο!
-Mary:Βλεπουμε τον εξαιρετικο αυτό συνδυασμο και την αρμονια με την οποια επικοινωνουν τα ποκεμον της!
-Dawn:Blastoise σταματησε το κανονι νερου!Μedicham συνεχισε να εισαι στον αερα με ψυχισμο
-Mary:Το Μedicham θα πεσει??Τι θα κανει η Dawn?
-Dawn:Blastoise ριξε φουσκες στο εδαφος!Medicham κατεβα ανεβαζοντας τις φουσκες προς τα πανω
-Mary:Πολύ κομψο θεαμα καθως το Medicham κατεβαινει σαν να μην συμβαινει τιποτα ενώ ανεβαζει τις φουσκες!
-Dawn:Blastoise σπασε τις φουσκες με γρηγορη περιστροφη και μετα κατεβα!Medicham πιασε το Blastoise με ψυχισμο και υποκληθειτε μαζι!
-Mary:Ένα εξαιρετικο τελειωμα από την Dawn!Eιμαι σιγουρη πως θα τα πας θαυμασια!Σε ευχαριστουμε

Η Dawn ηταν φανταστικη ολο το κοινο την λατρεψε!
Οι παρουσιασεις διαδεχονταν η μια την άλλη ωσπου εκανε την επιδειξη του και ο 30ος συντονιστης!
-Mary:Οι παρουσιασεις τελειωνουν εδώ όπως και ο 2ος γυρος του φετινου φεστιβαλ!Σε λιγα λεπτα θα δουμε ποιοι 16 θα περασουν στον επομενο γυρο!
Ολοι μας ειχαμε πολύ αγωνια αλλα ημασταν αισιοδοξοι!
-Mary:Οι προαχθεντες είναι….
Κοιτωντας στην οθονη ειδαμε πως η Dawn,o Winset,o Dylan και η Hilary περασαν στον επομενο γυρο!Αρχισαμε να ζητοκραυγαζουμε για την νικη αυτή και ξαφνικα ακουστηκε μια εκρηξη και καπνος καλυψε τη σκηνη!
-Alf:Τι συμβαινει?

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#38 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:14

37.Ελκυστικη-Γοητευτικη-Τραγουδιστη-ΠΑΜΕ!!!(γυρος 3ος)
-Αlf:Τι συμβαινει?
-Richie:Δεν βλεπω τιποτα!
-Mary:Θα σας παρακαλουσα να μεινετε ολοι στις θεσεις σας μεχρι να καθαρισει ο καπνος!
-Alf:Δεν μιλαει σοβαρα αν νομιζει ότι θα κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια παμε!Swellow βγες εξω και διωξε το καπνο κουνωντας τα φτερα σου!
-Mary:Πολύ καλυτερα τωρα!...!Μα…..!Δεν το πιστευω!Lucy εσυ το προκαλεσες αυτο??
-Lucy:Ναι εγω το εκανα με τη βοηθεια του Koffing μου!
-Alf:Τι συμβαινει??Ποια εισαι εσυ και γιατι κρατας το κυπελο του νικητη???
-Lucy:Ειμαι η Lucy αλλα που να με ξερεις αφου κοπηκα από το πρωτο κιολας γυρο του μεγαλου φεστιβαλ!
-Richie:Δεν εχεις δικιο κατι μας θυμισες!
-Mary:Lucy γιατι το εκανες αυτό??
-Lucy:Γιατι οι κριτες με κοψανε από το πρωτο γυρο χωρις να μου δωσουν μια δευτερη ευκαιρια μονο και μονο επειδη ειχα τρακ την ωρα της παρουσιασης!
-Mary:Οι κριτες δεν σε εκοψαν για αυτό το λογο Lucy!Σε εκοψαν εξαιτιας του ανταγωνισμου!καταφερες να φτασεις εδώ όπως και49 ακομα διαγωνιζομενοι!Εισαι μια από τις καλυτερες συντονιστριες!Ο ανταγωνισμος όμως ηταν μεγαλος και ετσι οι κριτες επρεπε να διαλεξουν την αφροκρεμα!
-Lucy:…..
-Richie:Εχει δικιο ξερεις!Δεν εφτασες ως εδώ κατά τυχη!Εχεις ταλεντο!Απλα περασες μια ασχημη στιγμη που σου κοστισε τον επομενο γυρο!Δεν ηρθε και το τελος του κοσμου!Μπορεις να ξαναπροσπαθησεις του χρονου!
-Alf:Με το να κλεψεις όμως το τροπαιο το μονο που καταφερνεις είναι να απαξιεις για τα ποεμον σου!Γιατι εκεινα προσπαθησανε τοσο σκληρα για να σε φερουν ως εδώ και εσυ τα ατιμαζεις με το χειροτερο τροπο!Ουτως η αλλως πως θα αισθανοσουν αν εκλεβες τελικα το τροπαιο χωρις να το ειχες κερδισει???
-Lucy:Εχετε δικιο.Μα τι σκεφτομουν???Αραγε θα με συγχωρεσουν τα ποκεμον μου??Ο κοσμος??Οι κριτες??
Εκεινη τη στιγμη ο Koffing της επεσε στην αγκαλια της!
-Mary:Τι λετε λοιπον παιδια???Ας φωναξουμε ολους τους συντονιστες που διαγωνιστηκαν σημερα να αγκαλιασουν ξανα στην αγκαλια τους την Lucy!
Το κοινο ζητοκραυγαζε!
-Mary:Γιατι σημασια εχει να καταλαβαινουμε τα λαθη μας και να τα διορθωνουμε οσο ακομα μπορουμε!Η Lucy λοιπον καταφερε να το κανει αυτό και ξαναβρηκε το δρομο της και ειμαι σιγουρη πως του χρονου θα είναι πολύ μα πολύ καλυτερη αρκει να εργαστει σκληρα με τα ποκεμον της!Εσεις κριτες μας τι λετε??
-Kριτης 1:Καλος ηρθες πισω στη παρεα μας
-Κριτης 2:Εκει που οι περισσοτεροι υποκυπτουν στα συναισθηματα τους εσυ καταφερες να νικησεις τους δαιμονες σου και να γυρισεις πισω στο φως!Μπραβο!
-Κριτης 3:Σε περιμενουμε με χαρα του χρονου Lucy!
-Lucy:Σας ευχαριστω πολύ ολους(Σνιφ)
-Mary:Τι υπεροχος τροπος να κλεισει ο σημερινος γυρος του μεγαλου φεστιβαλ φιλες και φιλοι μου!Θα τα πουμε παλι αυριο με το 3ο γυρο του διαγωνισμου!Καλη σας νυχτα!

(Στο δρομο προς το κεντρο ποκεμον)
-Alf: Dawn με ολα αυτα που συνεβησαν δεν προλαβαμε να σε συγχαρουμε που περασες αυτό το γυρο!Μπραβο!
-Richie:Εχεις δικιο!Μπραβο Dawn!Ησουν φανταστικη!
-Dawn:Σας ευχαριστω παιδια!Ειστε πολύ καλοι!
-Alf:Οσον αφορα την Lucy όλα πηγαν καλα τελικα!
-Dawn:Ναι πηγαν όλα τελεια και να σου πω την αληθεια την καταλαβαινω!Ισως εκανα κι εγω το ιδιο αν ημουν στη θεση της!Ποιος ξερει?
-Alf:Μαλλον δεν θα το μαθουμε ποτε!!
-Richie:Αυριο λοιπον θα διαγωνιστεις στο τριτο γυρο!Μαχη με ένα ποκεμον!Πιστευω πως αφου εφτασες ως εδώ εχεις πολλες πιθανοτητες να φτασεις στο τελικο Dawn και να κερδισεις!
-Alf:Θα είναι όμως δυσκολο με τους αντιπαλους που θα αντιμετωπισεις!Η Hilary,o Winset,o Dylan!
-Dawn:Το ξερω αλλα δεν θα υποχωρησω!Θα νικησω!
-Alf:Αυτό είναι το πνευμα Dawn!
-Richie:Φτασαμε!Dawn ειναι αργα,καλυτερα να πας να ξεκουραστεις!
-Dawn:Εχεις δικιο!Θα τα πουμε αυριο!!Καληνυχτα!
-Richie:Εμεις τι θα κανουμε??
-Alf:Θα με βοηθησεις να τελειοποιησω καποιες νεες επιθεσεις!Δεν πρεπει να ξεχνιομαστε!Πλησιαζει το πρωταθλημα ποκεμον και πρεπει να ειμαι ετοιμος!
-Richie:Εγινε!
Η Dawn λοιπον πηγε να ξεκουραστει κι εγω τελειοποιησα καποιες επιθεσεις με τη βοηθεια του Richie!
Το επομενο πρωι η Dawn μας ξυπνησε και πηγαμε στην αυλη του κεντρου για να τη βοηθησουμε να διαλεξει πιο ποκεμον θα χρησιμοποιησει!
-Dawn:Λοιπον??Τι λετε?
-Alf:Eγω προτεινω να χρησιμοποιησεις το Blastoise για να περασεις σιγουρα στον επομενο γυρο!
-Dawn:Το σκεφτηκα αλλα θελω να τον κρατησω για τα ημιτελικα που θα γινουν την ιδια μερα και δεν θα εχω περιθωρια για λαθη!Επισης δεν θελω να χρησιμοποιησω το Medicham και το Roserade γιατι τα εχω ηδη χρησιμοποιησει στις παρουσιασεις!
-Richie:Μενουν λοιπον ο Butterfree και το Jigglypuff!
-Alf:Είναι δυσκολη αποφαση!
-Dawn:Θα χρησιμοποιησω το Jigglypuff!...Ελα Butterfree μη στεναχωριεσαι!Θα σε χρησιμοποιησω στα ημιτελικα!!
-Richie:Ωραια λοιπον τωρα που διαλεξες ποκεμον μπορουμε να παμε να φαμε???
-Dawn:Μπορειτε!!!
Εκεινο το πρωι δεν ειδαμε ουτε την Hilary,ουτε το Dylan ουτε και το Winset με το Jullian και δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε γιατι αλλα η Dawn δεν φαινοταν να ανησυχουσε ιδιαιτερα!Το απογευμα ηρθε γρηγορα όμως και ετσι κατευθυνθηκαμε προς την αρενα του φεστιβαλ!Η Dawn πηγε προς τα παρασκηνια και εγω με το Richie πηγαμε στις κερκιδες οπου συναντησαμε το Jullian!
lf:Γεια!!Μα που εξαφανιστηκατε ολοι σημερα?
-Jullian:τι εννοεις??
-Alf:Λειπατε ολοι από το κεντρο ποκεμον!
-Jullian:Απλη συμπτωση!!
-Alf:Καταλαβα!
-Mary:Καλησπερα φιλοι του Μεγαλου Φεστιβαλ!Βρισκομαστε και σημερα εδώ,στην αρενα της Viridian με τους 16 καλυτερους συντονιστες της φετινης χρονιας!Σημερα θα παρακολουθησουμε τον 3ο γυρο ή αλλιως το γυρο των μαχων!Οι συντονιστες θα χρησιμοποιησουν ένα ποκεμον ο καθενας και με κομψοτητα αλλα και δυναμη θα προσπαθησουν να νικησουν τον αντιπαλο τους ώστε να περασουν στα ημιτελικα!Τα ζευγαρια θα επιλεχθηκαν μετα από κληρωση!Ας ξεκινησουμε λοιπον με το πρωτο ζευγαρι!Dawn VS Vince!
lfDawn τοσο νωρις???Δεν το περιμενα!
-Richie:Καλη τυχη Dawn!

-Mary:Συντονιστες αυτη ειναι μια μαχη διαγωνισμου!Εχετε 5 λεπτα και πρεπει μαζι με δυναμη να επιδιξετε και ομορφια!Ο αγωνας θα τελειωσει όταν καποιος από τους δυο συντονιστες δεν εχει αλλους ποντους η το ποκεμον του βγει εκτος μαχης!Καλη τυχη και στους δυο!Ξεκινηστε!
-Vincet: Jynx διαλεγω εσενα!!
-Dawn:Jigglypuff παμε!
-Vincet:Jynx εστιασμενη γροθια!
-Dawn:Jigglypuff ελκυστικη επιθεση
-Μary:Φαινεται πως ο Jynx ερωτευτηκε το Jigglypuff και σταματησε την επιθεση του!
-Dawn:Jigglypuff γοητευσε τον!
-Vincet:Να παρει!Jynx ξεπερασε το!
-Dawn:Ωρα να τελιωνουμε!Jigglypuff επιθεση τραγουδι!
-Mary:To εκπληκτικο τραγουδι του Jigglypuff γοητευσε ολο το κοινο και κοιμησε το Jynx του Vincet,αυτό κοστιζει καποιους ποντους στο Vincet!
lf:H Dawn τα παει πολυ καλα!
-Richie:Θα κερδισει!!!
-Dawn:Jigglypuff αποτελειωσε τον με διπλο χατουκι!
-Mary:Φαινεται πως ο Jynx είναι ανικανος για μαχη!Η Dawn κερδιζει και περναει στα ημιτελικα!
-Alf:NAIIII
-Richie:Τελεια!!
-DawN:Ησουν πολύ καλος Vincet!
-Vincet:Εσυ ησουν καλυτερη!!Καλη τυχη στο υπολοιπο φεστιβαλ!
-Mary:Ας περασουμε στο επομενο ζευγαρι….
H Dawn περασε στα τελικα οπως και η Hilary με το Ivysaur της ,o Winset με το Rapidash του και φυσικα ο Dylan με ενα Politoed!Kι ετσι ο 3ος γυρος τελειωσε με 8 πλεον συντονιστες να περνουν στα αυριανα ημιτελικα!Κι ενώ περιμεναμε τη Mary να χαιρετησει το κοινο τοτε…
-Jullian:Τωρα θα δεις που ειχαμε εξαφανιστει ολοι το πρωι!
-Mary:Σημερα όμως είναι μια πολύ ξεχωριστη ημερα για καποιον από το κοινο!Παρακαλουμε τον Alf να κατεβει στη σκηνη!........................!Λοιπον Alf η Dawn,η Hillary,o Winset,o Dylan,o Jullian και ο Richie εχουν να σου πουν κατι!
-Ολοι:Να ζησεις Alf και χρονια πολλα,μεγαλος να γινεις με ασπρα μαλλια!Παντου να σκορπιζεις της νιοτης το φως και ολοι να λενε να ενας σοφος!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
-Alf:Δεν το πιστευω!Ειχα ξεχασει πως ειχα γενεθλια!Σας ευχαριστω πολύ ολους!Και συγχαρητηρια που περασατε στα ημιτελικα!
-Dawn:Δεν σε πιστευω πως ξεχασες τα γενεθλια σου!
-Alf:Ημουν τοσο ενθουσιασμενος με τη νικη σου που το ξεχασα τελειως!
-Mary:Χρονια σου πολλα Alf!Να εισαι παντα ευτυχισμενος!Και καλη τυχη στο πρωταθλημα ποκεμον!
-Alf:Σας ευχαριστω ολους!
-Mary:Και ποιος είναι ο καλυτερος από το να πεσει η αυλαια του σημερινου γυρου του φεστιβαλ από το να σβησουμε τη τουρτα!!Καλη σας νυχτα φιλοι των ποκεμον!!

Εκεινη η νυχτα ηταν μια από τις καλυτερες της ζωης μου!Πραγματικα δεν περιμενα να συμβει κατι τετοιο!Ηταν απλα ΤΕΛΕΙΟ!Oταν γυρισαμε πλεον στο κεντρο ποκεμον και μπηκα στο δωματιο ειδα καποια πακετα που περιηχαν καποια δωρα!Ηταν από την οικογενεια μου,τους φιλους μου,ακομα και η νοσοκομα Joy μου ειχε στειλει κατι!Δεν προλαβα όμως να τα ανοιξω γιατι η γιορτη συνεχειστηκε στην αυλη του κεντρου ποκεμον με όλα μας τα ποκεμον και τους φιλους μου!!!!Γιατι η ζωη είναι ωραιοτερη όταν τη μοιραζεσαι με φιλους……!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#39 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:15

38.Για τη τιμη των ποκεμον ζουζουνιων!!!Οι ημιτελικοι!!!
Η χθεσινη νυχτα ηταν πολύ ωραια για διαφορους λογους!Εγω περασα καποια από τα ωραιοτερα γενεθλια μου κι η Dawn περασε στα ημιτελικα του Μεγαλου Φεστιβαλ!Ομως σημερα θα λαμβαναν χωρα και οι δυο ημιτελικοι ώστε να αξιολογηθει η αντοχη των συντονιστων κι ετσι από νωρις βρεθηκαμε στην αρενα του Φεστιβαλ!Δεν προλαβαμε ουτε να ευχηθουμε καλη επιτυχια στη Dawn ή στο Winset, τη Hilary ή και το Dylan!Oι γονεις μας ειχαν πει πως αν η Dawn καταφερνε να φτασει στα ημιτελικα θα ερχοντουσαν να την παρακολουθησουν!Ακομα κι αν ειχαν ερθει θα ηταν αδυνατο να τους δουμε γιατι ο κοσμος γινεται περισσοτερος οσο πλησιαζουμε προς το τελικο!Παρ’όλα αυτά καταφεραμε να διακρινουμε το Jillian και τον καλεσαμε στη παρεα μας!

Υστερα από λιγο η Mary εμφανιστηκε στη σκηνη και μας καλοσορισε στα ημιτελικα του Μεγαλου Φεστιβαλ!
-Mary:Καλη σας ημερα φιλοι των ποκεμον!Σημερα 8 συντονιστες ποκεμον θα διαγωνιστουν σε μια διπλη μαχη ώστε 2 από αυτους να φτασουν στον μεγαλο τελικο!Εχουν ότι χρειαζεται για να τα καταφερουν?Φτασαν ως εδώ από απλη τυχη ή είναι οντως τοσο ικανοι?Αυτα τα ερωτηματα ερχεται να μας απαντησει το πρωτο μας ζευγαρι!Dawn & Zack!
Δεν περιμεναμε την Dawn τοσο νωρις στη σκηνη αλλα ο Richie κι εγω ανυπομονουσαμε να αρχισει η μαχη!
-Mary:Συντονιστες εχετε 5 λεπτα!Ξεκινηστε!
-Zack: Butterfree & Haunter διαλεγω εσας!
-Dawn: Butterfree & Jigglypuff βγειτε εξω!!!
-Richie:Επιτελους θα χρησιμοποιησει το Butterfree!
lf:Και το Jigglypuff φαινεται σε μεγαλη φορμα
-Jillian:Σιγουρα η Dawn θα τα παει καλα
-Ζack:Butterfree ασημενιος ανεμος!Haunter βομβα απο αποβλητα
-Dawn: (Ο ασημενιος ανεμος επιταχυνε τις βομβες και τις εκανε πιο δυνατες!Αν βρουν στοχο θα κανουν μεγαλη ζημια)Butterfree στειλτα πισω με ψυχισμο!Jigglypuff μετρονομος!
-Μary:Η Dawn αντεδρασε γρηγορα στη συνδυασμενη επιθεση του Zack κι ετσι τα ποκεμον του χτυπηθηκαν!Φαινεται πως ο Zack χανει γρηγορα ποντους!Ποια επιθεση θα βγει από το μετρονομο αραγε?
-Zack:Να παρει!Butterfree σκονη υπνου στο Jigglypuff,Haunter μπαλα σκιας στο Butterfree της Dawn!
-Dawn: (Οι επιθεσεις τυπου φαντασματων δεν εχουν αποτελεσμα σε ποκεμον κανονικου τυπου!Αυτο είναι…)Jigglypuff προστατεψε το Butterfree!Butterfree ασημενιος ανεμος για να διωξεις τη σκονη υπνου!
-Mary:Η Dawn καταφερε να προστατεψει τα ποκεμον της και ο Zack χανει κι αλλους ποντους!
-Zack:Ξερεις Dawn βασιζομουν σε αυτή σου την κινηση!Ημουν σιγουρος πως μια τοσο ικανη συντονιστρια οσο εσυ θα ηξερε καλα τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα των ποκεμον της!
-Dawn:Τοτε γιατι το εκανες αυτό?
-Zack:Αν εξουδετερωσω ένα από τα δυο σου ποκεμον θα σε νικησω ευκολοτερα!Και ο ποιος είναι ο ευκολοτερος στοχος?Μα φυσικα ο Jigglypuff!Και για να το νικησω επρεπε να το πλησιασω!Haunter υπνωση!
-Mary:Περιμενουμε ολοι μας με αγωνια τον μετρονομο!Γιατι όμως αργει τοσο πολύ?Μηπως απετυχε?
-Dawn:Φαινεται όμως πως υπολογισες λαθος γιατι ο μετρονομος δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα και νομιζω πως τωρα είναι η καταλληλη στιγμη!
ack:Τι ειναι αυτο?
-Mary:Μια εντυπωσιακη ηλιακη ακτινα από το Jigglypuff!Ετσι εξηγειται γιατι ο μετρονομος αργησε να πραγματοποιηθει!Το Jigglypuff επρεπε να μαζεψει ενεργεια!
-Ζack:Όχι!Αν είναι όμως να πεσει ο Haunter θα σε παρει μαζι του!Haunter δεσμος της μοιρας!
-Jillian:Ωχ όχι!
-Dawn:Τι είναι αυτό??Jigglypuff!!
-Zack:Αυτη η επιθεση κανει το ποκεμον που νικαει σε μαχη το ποκεμον που χρησιμοποιησε αυτη την επιθεση να χασει ολη την ενεργεια του!
-Dawn:Jigglypuff ησουν τελειος!!Σε ευχαριστω πολύ!Butterfree φαινεται πως μειναμε οι δυο μας!Το πρωτο ποκεμον που επιασα πριν καιρο στο δασος της Viridian!Θυμασαι Butterfree??Ας νικησουμε τον Zack και το Butterfree του!!
-Zack:Δεν θα είναι τοσο ευκολο!!
-Dawn:Αυτό θα το δουμε!
-Mary:Και ο αγωνας συνεχιζεται με κάθε συντονιστη να εχει πλεον από ένα ποκεμον!
-Richie:Ανησυχω για τη Dawn!Mπορει να νικησει το Butterfree του Zack!
-Alf:Μα φυσικα RichieButterfree ειναι το πρωτο ποκεμον που επιασε!Κοιταξε την ποσο σιγουρη ειναι για τις δυναμεις του!Θα νικησει στα σιγουρα!!
-Dawn:Butterfree ασημενιος ανεμος
-Zack:Butterfree και εσυ το ιδιο!
-Mary:Οι δυο επιθεσεις συκρουστηκαν!Τα δυο ποκεμον φαινονται ισοδυναμα!
-Zack:Butterfree ψυχισμος
-Dawn:Butterfree και εσυ το ιδιο!
-Mary:Ποιο από τα δυο ποκεμον θα βγει νικητης από αυτό το παιχνιδι του μυαλου!
-Dawn:Μην υποχωρεις Butterfree!
ary:Και τα δυο ποκεμον ειναι τωρα στο εδαφος!
-Zack:Νομιζεις!Butterfree ασημενιος ανεμος!
-Dawn:Βutterfree oxi!!!
-Mary:Ειναι αραγε το τελος για τη Dawn??
-Dawn:Butterfree πρωινος ηλιος!!
-Zack:Να παρει αναπληρωνει ενεργεια!
-Mary:Εξαιρετικη και κομψη κινηση!Ο Zack χανει ποντους!
-Dawn:Butterfree ριπη ανεμου
-Alf:Αν η ριπη ανεμου βρει στοχο θα κανει μεγαλη ζημια αφου ο Butterfree είναι ποκεμον εντομο
-Zack:Butterfree αποφυγε το
-Mary:O Butterfree του Zack ειναι πολυ κουρασμενος και δεν καταφερε να αποφυγει τοη ριπη ανεμου
-Zack:Βutterfree…..σηκω!!
-Mary:ΤΕΛΟΣ ΧΡΟΝΟΥ!!!Νικητρια είναι η Dawn!!!
-Dawn:Τελεια!Μπραβο Butterfree!!!!Σ’αγαπω!!!
-Alf:Hey RichieDawn νικησε!!!Περασε στο 2ο ημιτελικο!
-Richie:Τελεια!Ανυπομωνω να δω πως θα τα πανε οι αλλοι!
-Jillian:Μπραβο Dawn!!!
Η Dawn καταφερε να φτασει ένα βημα πριν τον ημιτελικο και δεν είναι η μονη που περασε!Ο Dylan περασε ευκολα στην επομενη φαση με το Electivire του αλλα και ο Winset με τη Hilary καταφεραν να φτασουν στους 4 καλυτερους!

-Mary:Φτανοντας προς το τελος του μεγαλου φεστιβαλ εχουμε ακομα δυο μαχες που θα μας καθορισουν το ζευγαρι του τελικου!Τωρα θα γινει η κληρωση για τα δυο ζευγαρια!......................................................!Το πρωτο ζευγαρι είναι ο Winset VS Dylan και το δευτερο είναι η Dawn VS Hilary!Ειμαι σιγουρη πως οι δυο τελευταιες μαχες θα είναι το ιδιο συναρπαστικες αλλα και πιο φλογερες από τις προηγουμενες γιατι 4 συντονιστες συναγωνιζονται για μια θεση στο τελικο!Aς μην καθυστερουμε λοιπον!Winset-Dylan ελατε στη σκηνη!
-Winset:Καλη τυχη
-Dylan:Επισης φιλε μου!
-Μary:Συντονιστες ξεκινηστε!
-Winset:Vileplume & Octillery βγειτε στη σκηνη!
lf:Πολυ καλη επιλογη!Τα ποκεμον του καλυπτουν πληρως τα μειονεκτηματα του αλλου!
-Dylan:Infernape & Politoed διαλεγω εσας!
-Alf:Infernape???Τι είναι αυτό??
-Richie:Ας δουμε τα pokedex!...........!Ti??
-Jillian:Αρχικο ποκεμον απο τη περιοχη Sinnoh!Δεν είναι καλο!
-Alf:Οντως!Ο Winset δεν ξερει πολλα από τα ποκεμον στην περιοχη Sinnoh!
-Winset:Ο Infernape ειναι ο ασσος στο μανικι σου ε?Μη περιμενεις να υποχωρησω!
-Dylan:Τον κραταγα για το τελικο αλλα ειδα πως μαχεσε και μαλλον θα χρειαστω κάθε δυνατη βοηθεια!
-Winset:Αυτό ηταν κομπλιμεντο φανταζομαι!
-Mary:Συντονιστες εχετε 5 λεπτα!!Αρχιστε!
-Winset:Vileplume χορος των πεταλλων στο Politoed,Octillery μεινε πισω απο το Vileplume
-Dylan:Infernape καψε τα πεταλλα,Politoed ακτινα παγου στο Vileplume!
-Winset:Αυτό περιμενα!Τωρα Octillery οσο ακομα το Infernape χρησιμοποιει φλογοβολο ριξε Octazooka!Vileplume αντεπιθεση με ηλιακη ακτινα!
-Dylan:Αυτό ηταν πολύ γρηγορο!Infernape-Politoed ειστε καλα???
-Mary:O Dylan χτυπηθηκε και εχασε ποντους αλλα δεν είναι το τελος!
-Dylan:Ηξερα πως ησουν καλος Winset αλλα με εκπλησεις!Infernape φλογοβολο στο Vileplume!Politoed ακτινα παγου στο Vileplume!
-Winset: (Διπλη επιθεση στο Vileplume ε?Θα τον αιφνιδιασω)!Vileplume προστασια Octillery σποροι σφαιρες στο Politoed!
-Dylan:Αυτο το ποκεμον ειναι ολο εκπληξεις!Politoed εισαι καλα?Infernape εστιασμενη γροθια στο Οctillery!Politoed ακτινα παγου στο Vileplume!
-Winset:Vileplume χορος των πεταλλων εναντιον του Politoed!Octillery ακτινα με φουσκες
-Dylan:Η προσποιηση μου επιασε!Infernape γυρνα και χτυπα το Vileplume!
-Winset:Vileplume γρηγορα βομβα αποβλητων στον Infernape!
-Dylan:Ωχ οχι!Infernape!
-Jillian:Τα παει πολυ καλα ε?Θα νικησει!
-Winset:Octillery Octazooka στο Infernape!
-Dylan:Politoed προστατεψε το Infernape!
-Winset:Τι συμβαινει??
-Mary:Κατι παραξενο συμβαινει!Τα ποκεμον του Dylan αρχισαν να λαμπουν!
-Dylan:Λες να είναι τοσο αφελης Winset!Απο την πρωτη κιολας κινηση μου καταλαβα πως δεν μπορω να σε πλησιασω για να σε χτυπησω ενώ παραλληλα προσπαθουσα να καταλαβω τη τεχνικη σου κι ετσι χρειαζομουν δυο πραγματα!Περισσοτερη δυναμη και επρεπε να κουρασω τα ποκεμον σου!Και τα καταφερα!Ο Politoed αποροφησε το Octazooka και αναζογονηθηκε χαρη στην ειδικη του ικανοτητα που του επιτρεπει να απορροφα τις επιθεσεις τυπου νερου!Οσο για τον Infernape η ειδικη του ικανοτητα,φλογα,τον βοηθαει ώστε οι επιθεσεις τυπου φωτιας να είναι πολύ πιο δυνατες!
-Alf:Το ηξερα ότι ο Dylan κατι σκαρωνε
-Richie:Είναι πολύ καλος!Ο Winset την εχει ασχημα!
-Dylan:Infernape υπερθερμανση στο Vileplume
-Winset:Vileplume προστασια!Τι???
-Dylan:To Vileplume ζαλιστηκε από το χορο πεταλλων
-Winset:Γρηγορα Octillery Octazooka στον Infernape!
-Dylan:Γινεσαι απροσεκτος!Politoed αποροφησε την επιθεση του και μετα χτυπα τον με διπλη κοψη!
-Winset:Vileplume………….Octillery………
-Jillian:Δεν το πιστευω!Ο Winset εχασε!
-Alf:Μην στεναχωριεσαι Jillian!Ο Winset εφτασε στους 4 καλυτερους και δεν φιανεται ιδιαιτερα στεναχωρημενος που εχασε!
-Richie:Εχει δικιο!Αυτος και τα ποκεμον του δωσαν το καλυτερο τους εαυτο!Ο Winset το ξερει αυτό και δεν στεναχωριεται αφου ξερει ότι ο Dylan το αξιζει αυτό!!
-Jillian:Εχετε δικιο!
-Mary:Εχουμε νικητη!O Dylan καταφερε να νικησει το Winset σε μια εντυπωσιακη μαχη και περναει στον τελικο!!Συγχαρητηρια και στους δυο!Μπραβο Dylan που καταφερες να περασεις στον τελικο και μπραβο σε εσενα Winset που εφτασες ως εδω!!
-Winset:Ευχαριστω πολύ!Ηταν πολύ ωραια μαχη Dylan!Καλη τυχη στο τελικο!!Θα τα ξαναπουμε στη στεψη!!
-Mary:Το κοινο φαινεται πως απολαυσε τη μαχη αλλα μην βιαζεστε να ζητοκραυγασετε γιατι τωρα ερχεται το τελευταιο ζευγαρι που εχει βρεθει αντιμετωπο και στο παρελθον!Dawn & Hilary!Την τελευταια φορα που αγωνιστηκαν η Dawn εχασε το διαγωνισμο ποκεμον!Αραγε η σημερινη μαχη θα εχει την ιδια καταληξη??Συντονιστριες ελατε στη σκηνη……….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#40 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:17

39.Η μεγαλη revenge!!!Οι ημιτελικοι!!!
-Mary:Συντονιστριες ελατε στη σκηνη!
-Alf:Εχω πολύ αγωνια!Αραγε η Dawn θα καταφερει να περασει στο τελικο???
-Richie:Το ευχομαι!!!!Φαντασου να νικησει!!!!
-Alf:Θα είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!
-Richie:Αν και δεν θα είναι ευκολο με το Dylan!!
lf:Ειμαι σιγουρος πως θα τα παει καλα!
-Jillian:Καλη τυχη Dawn!!!
-Mary:Συντονιστριες ξεκινηστε,εχετε 5 λεπτα!
-Dawn:Ηρθε η ωρα για τη revenge μου!!!
-Ηilary:Για να δουμε αν θα με νικησεις!!Ιvysaur & Milotic παμε
-Dawn:Blastoise & Medicham βγειτε στη σκηνη!!!
-Hilary:Ivysaur φυλλα ξυραφι
-Dawn:Medicham στειλτα στο Milotic με ψυχισμο
-Mary:Ωραια αποκρουση η Hilary χανει ποντους
-Hilary:Δες αυτό!!Milotic παγωσε τα φυλλα με ακτινα παγου!
-Mary:Τωρα η Dawn χανει ποντους!
-Dawn:Η σειρα μου να επιτεθω!Blastoise ακτινα παγου στον Ivysaur!
ilary:Milotic προστατεψε τον Ivysaur με ακτινα παγου!
-Dawn:Εσυ το διαλεξες!Medicham στειλε και τις δυο ακτινες στον Ivysaur!
-Ηilary:Ivysaur……oxi!!Εχεις βελτιωθει πολύ Dawn
-Mary:H Hilary χανει αρκετους ποντους
lf:Τελειο!Δυο αμεσα χτυπηματα στο Ivysaur!
-Dawn:Blastoise ακτινα παγου παλι στον Ivysaur!
-Ηilary:Περιμενεις να κανω το ιδιο λαθος δυο φορες στη σειρα??Μilotic σφιξε το Medicham ώστε να μη χρησιμοποιησει ψυχισμο!Ivysaur πηδα με μαστιγιο και αποφυγε την ακτινα!
-Dawn:Βlastoise χτυπα με γρηγορη περιστροφη τον Ivysaur στον αερα,Medicham γροθια του κεραυνου στο Milotic!
-Ηilary:Nα παρει!Ivysaur,Milotic!
-MaryHilary χανει γρηγορα ποντους
-Hilary:Τι να κανω για να αποφυγω τις επιθεσεις του Medicham?....!To βρηκα!(Θα την κανω να επιτεθει στον Ivysaur kαι τοτε…)Μilotic επιθεση κατά μετωπο στο Blastoise
-Dawn: (Τωρα ειναι η ευκαιρια που αφησε απροστατευτο τον Ivysaur)Medicham γροθια του παγου στον Ivysaur!
-Ηilary:Επιασε!!Ivysaur σκονη υπνου στο Medicham!
-Dawn:Οχι!!!Medicham!Βlastoise ακτινα παγου στο Ivysaur!
ary:Κυριες και κυριοι αυτο συμβαινει για πρωτη φορα!Το Ivysaur της Hilary παγωσε ενώ το Medicham της Dawn κοιμηθηκε!
-Dawn:Δεν το πιστευω!!!Αυτη η μαχη είναι γεματη ανατροπες!Ειμαι τοσο ενθουσιασμενη!!
-Alf:Richie κοιτα τη Dawn ποσο αποφασισμενη είναι
-Richie:Φαινεται να το απολαμβανει!
-Dawn:Ωρα να τελειωνουμε Blastoise χτυπα το Milotic με χτυπημα με το κρανιο σου!Medicham ξυπνα!!!!
-Hilary:OXIII!Milotic!!!Ivysaur ηλιακη ακτινα για να σπασεις το παγο!.........!Τιποτα!
-Dawn:Ουτε ο Medicham ανταποκρινεται!!
-Hilary:Κοιτα!!
-Dawn:Ξεπαγωσε με τη βοηθεια της ηλιακης ακτινας!
-Hilary:O Medicham ξυπνησε!!Τι λες Dawn???
-Dawn:’Η όλα ή τιποτα!!!ΠΑΜΕΕΕΕ!
-Ηilary:Ivysaur ηλιακη ακτινα στο Blastoise!!Milotic υδραντλια στο Medicham!
-Dawn: Blastoise αντεπιθεση με ακτινα παγου!Medicham αντεπιθεση με κλοτσια απο ψηλα!
……………………………………………………………………………………………………..
-Mary:Δεν μπορουμε να δουμε τιποτα από το καπνο που σηκωθηκε!Η Dawn ή η Hilary θα βγει νικητρια από αυτή τη τρομερη εκρηξη!Το κοινο κραταει την ανασα του!!
-Alf: Dawn,μακαρι να κερδισες!!!
-Richie:Ελα Dawn
-Jillian:Ποια θα αντιμετωπισει λοιπον το Dylan!!!
ary:Ο καπνος καθαριζει!!!
-Alf:Κοιταξτε!!!!!!!!!!Ta pokemon της Dawn!
-Richie:Στεκονται ακομα!!!!
-Jillian:Τα ποκεμον της Hillary
ary:Τα ποκεμον τηs Dawn στεκονται ακομα!Tα ποκεμον της Hilary είναι ανικανα για μαχη!!Η Dawn περναει στο τελικο!!!
-Hilary:Δεν με πειραζει που εχασα Dawn!!!Σου αξιζει να περασεις!Ευχομαι καλη τυχη αν και δεν τη χρειαζεσαι!Θα τα πας μια χαρα!!!
-Mary:Συγχαρητηρια Dawn!!!!
-Αlf:Τελεια!!!!!!!!
-Richie:Περασε στο τελικο!!
-Jillian:Μπραβο Dawn!!!
ary:Φτασαμε στο τελος των ημιτελικων φιλοι των ποκεμον!Οι δυο φιναλιστ μας είναι ο Dylan και η Dawn!!Ραντεβου αυριο εδώ για τη μεγαλη μαχη του μεγαλου τελικου και για τη στεψη του φετινου συντονιστη ποκεμον!Μεχρι αυριο λοιπον να περνατε καλα!!!!

(Λιγο αργοτερα προς το κεντρο ποκεμον)
lf: Dawn ησουν εκπληκτικη σημερα!
-Richie:Ναι!Αν και αυριο αγωνιστεις ετσι θα γινεις πρωταθλητρια!!Σκεψου το!Θα πραγματοποιηθει το μεγαλο σου ονειρο!!
-Dawn:Σας ευχαριστω πολύ παιδια!!Οσο αγωνιζομουν δεν σκεφτομουν καθολου το τελικο!Σκεφτομουν τη σκληρη δουλεια που εκανα τα ποκεμον μου για να φτασουμε μεχρι εδώ και απολαμβανα πραγματικα την μαχη!!
-Winset:Φανηκε!!
-Hilary:Ησουν πολύ καλη Dawn!Αξιζεις αυτή τη θεση!!!
-Dawn:Ευχαριστω παιδια!Λυπαμαι όμως που δεν καταφερατε να φτασετε στο τελικο!
-Hilary:Μη στεναχωριεσαι!Εισαι εσυ εκει και ειμαστε πολύ ευχαριστημενοι γιατι το αξιζεις
-Winset:Εχει δικιο ξερεις!Σημασια εχει να το απολαυσεις οσο κρατησει και να σεβεσαι τα ποκεμον σου γιατι χαρη σε αυτά ειμαστε εδώ!
-Hilary:Ακριβως!!Αν τα καταφερεις αυτά τα δυο,δεν θα στεναχωριεσαι για την ηττα!!
-Jillian:Ναι αλλα τα δυσκολοτερα ερχονται!
-Dylan:Ακριβως Dawn!!!Μη περιμενεις να δειξω ελεος αυριο!
-Dawn:Δεν περιμενω κατι τετοιο!!!Και οι δυο μας θα μαχουμε με ολες μας τις δυναμεις!Αλλοστε ξερω ότι θελεις το κυπελλο οσο το θελω κι εγω!Μη περιμενεις λοιπον ουτε από μενα ελεος!!
-Dylan:Πολύ καλα Dawn!!!Αυτο θελω να ακουω!!!Ανυπομωνω να σε αντιμετωπισω αυριο!

Μολις φτασαμε στο κεντρο ποκεμον ολοι μαζι βρηκαμε τους γονεις μας να μας περιμενουν!Αμεσως τους ρωτησαμε αν ειχαν ερθει στην αρενα γιατι δεν τους ειδαμε!Εκεινοι απαντησαν πως ειχαν ερθει αλλα ειχε πολύ κοσμο και δεν μπορουσαν να μας βρουν!Αμεσως συνεχαρηκαν την Dawn και αρχισαν να την αγκαλιαζουν και να την επαινουν όπως επισης και τους υπολοιπους συντονιστες που ηταν μαζι μας οι οποιοι εφτασαν τοσο μακρια!
Σε αυτή την οικογενειακη ατμοσφαιρα κυλισε και η υπολοιπη νυχτα με ολους εμας να ανυπομωνουμε για τον αυριανο μεγαλο τελικο!!!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#41 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:20

40.Η στεψη του νικητη (pt.1) “Παιχνιδια του μυαλου’’
Το πρωτο μερος του ταξιδιου στη περιοχη Kanto ετοιμαζεται να τελειωσει σημερα καθως η αυλαια του μεγαλου φεστιβαλ πεφτει σε λιγες ωρες!Μπορει η Dawn να διαγωνιζεται στο μεγαλο φεστιβαλ εγω όμως θα αγωνιστω στο πρωταθλημα ποκεμον σε μια εβδομαδα.Θα πρεπει να ειμαι πανετοιμος και για αυτό το λογο η εκπαιδευση μου δεν σταματαει!!Η Dawn με βοηθαει πολύ στις νεες τεχνικες μου και ετσι γινεται και εκεινη πιο δυνατη!
Η σημερινη ημερα δεν είναι διαφορετικη από τις άλλες!Η Dawn κι εγω βρισκομαστε στην αυλη του κεντρου ποκεμον και εξασκουμαστε μαζι!Οσο για τους γονεις μας,μετα το χθεσινοβραδινο γλεντι πηγαν σπιτι και θα τους συναντησουμε σε λιγες ωρες στην αρενα του φεστιβαλ!

-Richie: Dawn νομιζω πως εχεις πολλες πιθανοτητες να κερδισεις σημερα!!Αρκει να μη σκεφτεσαι το κυπελλο αλλα τν σκληρη δουλεια που εκανες!
-Alf:Εχει δικιο!Φροντισε να περασεις οσο καλυτερα γινεται σημερα!
-Dawn:Αυτό σκοπευω να κανω παιδια!Τα ποκεμον μου κι εγω ειμαστε πανετοιμοι!
-Hilary:Σιγουρα ειστε!!!!!
-Dawn:Καλημερα Hillary!
-Hillary:Καλημερα!Βλεπω πως εξασκησε μεχρι την τελευταια στιγμη ε?Μπραβο!!!Δεν φαινεσαι καθολου αγχωμενη!!Καλο σημαδι αυτό!
-Dawn:Όχι δεν ειμαι καθολου!Εχω σκοπω να παω στο φεστιβαλ και να δωσω το καλυτερο μου εαυτο!Ουτως ή αλλως ειμαι πολύ χαρουμενη που καταφερα να φτασω ως εδώ!
-Winset:Αυτό είναι το πνευμα!
-Alf: Winset,Jullian!
-Winset & Jullian:Γεια σας παιδια!
-Richie:Γεια!
-Jullian: Dawn διαλεξες τα ποκεμον που θα χρησιμοποιησεις??
-Dawn:Φυσικα!!Τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη!
-Winset:Ερχεται ο Dylan
-Dylan:Τι κανετε παιδια??Ολα καλα?Dawn,ετοιμαστηκες για τον αγωνα μας?
-Dawn:Ειμαι πανετοιμη!Ανυπομωνω να τα πουμε στην αρενα!
-Dylan:Χαιρομαι που το ακουω!Μιας και ειμαστε ολοι εδώ δεν ξεκιναμε για την αρενα??
-Dawn:Μα νομιζα πως ο τελικος θα γινει το απογευμα!
-Dylan:Δικιο εχεις!Ετσι ηταν κανονισμενα τα πραγματα αλλα το προγραμμα αλλαξε και για αυτό ηρθα να σας ειδοποιησω!
-Dawn:ΟΚ τοτε!Παμε!!!
-Hillary:Ακουσατε κατι εσεις για αλλαγη??
-Jullian:Όχι
-Winset:Περιεργο μου φαινεται!
-Alf:Δικιο εχετε αλλα ας μην ανησυχουμε
-Richie:Εχει δικιο!Το πολύ πολύ να παμε εκει και να μη βρουμε κανενα!

……………………………………………………………………………………………………
-Dawn: Dylan δεν είναι κανεις εδώ!Εισαι σιγουρος ότι αλλαξε το προγραμμα??
-Dylan:Όχι!...........Τωρα!
-Ολοι μας:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
-Hillary: Dylan τι κανεις??
-Dylan:Σας χτυπησα με ψυχισμο για να σας παραλυσω και να κανω αυτο
-Alf:Τι εννοεις??Τι να κανεις?
-Dylan: Kricketune τραγουδα και κοιμησε τους!
-Dawn: Dylan….
-Winset:Γιατι??
-Jullian: ZZZZZZZZZZZZZ


-Dawn:………………Το κεφαλι μου ποναει!!!
-Alf:Τι εγινε??Που ειμαστε?
-Hillary: Ξυπνησατε??Τελεια!!!
-Winset:Ειμαστε κλεισμενοι σε ένα υπογειο στις εγκαταστασεις του μεγαλου φεστιβαλ!
-Dawn:Που ειμαστε???
-Richie:Και τα χειροτερα δεν τα εμαθες ακομα!
-Jullian:Ο τελικος αρχιζει σε 10 λεπτα
-Dawn: Tιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!Δεν αισθανομαι καλα!!Αν βγω από εδώ μεσα θα του σπασω τα μουτρα!Γιατι το εκανε αυτό?Για να παρει το κυπελο?
-Hillary:Δεν το εκανε ο Dylan
-Alf:Τοτε ποιος?
-Hillary: Ο ψυχισμος ηρθε από ένα Gengar!Και από οσο ξερω ο Dylan δεν εχει καποιο Gengar μαζι του
-Winset:Τι θελεις να πεις με αυτό?
-Jullian:Θελει να πει πως ο Dylan ισως είναι υπνωτισμενος!
-Richie:Απο ποιον και γιατι?
-Dawn:Αυτό θα το μαθουμε αφου βγουμε από εδώ!
-Winset:Προσπαθησαμε αλλα δεν γινεται τιποτα
-Dawn:Θα ξαναπροσπαθησουμε!Hillary βγαλε το Noctowl σου ώστε αν πανε να μας υπνωτισουν να μας συνεφερει!Alf βγαλε εξω το Lapras σου κι εσυ Richie το Typlhosion!Jigglypuff βγες εξω!
-Alf & Richie & Hillary:Εγινε
-Dawn: Lapras και Typlhosion ριξτε με κανονι νερου και φλογοβολο στη πορτα και όταν ραγισει Jigglypuff χρησιμοποιησε εστιασμενη γροθια!
-Richie:Μα φυσικα,η αλλαγες στη θερμοκρασια της πορτας και η συστολη με τη διαστολη θα την κανουν να ραγισει!Μπραβο Dawn!
-Hillary:Ποτε του εμαθες αυτή την επιθεση!
-Dawn: Όχι ότι είναι της παρουσης αλλα το Kanghaskan του Alf την εμαθε στο Jigglypuff
-Winset:Η πορτα
-Jullian:Παμε

-Mary:Καλως ηρθατε φιλοι και φιλες των ποκεμον στο τελικο του φετινου Μεγαλου Φεστιβαλ!Επειτα από σκληρες μαχες και υπεροχες παρουσιασεις φτασαμε επιτελους στο τελος!Αραγε ο Dylan η η Dawn θα ανακυρηχθει ως ο φετινος πρωταθλητης-συντονιστης?Ας υποδεχτουμε τους διαγωνιζομενους!Απο τη μια πλευρα είναι ο Dylan!Απο την άλλη πλευρα είναι………..!Μα τι στο καλο συμβαινει?Η Dawn με την παρεα της??
-Dawn:Σταματηστε αμεσως!Ο Dylan είναι υπνωτισμενος!
-Dylan:……………
ary:Τι ειναι αυτα που λες Dawn???
-Hillary:Εχει δικιο Mary καποιος μεσα στο σταδιο εχει ενα Gengar που χρησιμοποιει για να ελεγξει το μυαλο του και προκειμενου να κερδισει ο Dylan το κυπελο τον αναγκασε να μας υπνωτισει και να μας κλεισει στο υπογειο!
-Mary:Μα αυτό είναι εξωφρενικο!
-Hillary:Noctowl ας βρουμε αυτόν που το προκαλει!
-Mary: Μα ποιος είναι αυτος?
-Zen:Ειμαι ο Zen και ειμαι φανατικος θαυμαστης της Hillary
illary:Ευχαριστω αλλα πρωτα ξυπνα το Dylan και θα τα πουμε μετα!
-Dylan:Τι συμβαινει??Το τελευταιο πραγμα που θυμαμαι είναι να κοιμαμαι όταν ένα Gengar ηρθε στον υπνο μου και……
-Dawn:Θα σου εξηγησω εγω….
-Hillary:Ώστε ετσι τον ηλεγχες???Με τον ονειροφαγο??Γιατι το εκανες αυτό?
-Zen:Το εκανα γιατι ηθελα εσυ να ησουν αυτή που θα κερδιζε το κυπελο και αφου εχασες από αυτην επρεπε να την αποκλεισω για εκδικηση!
illary:Σε ευχαριστω για την συμπαθεια σου αλλα πρεπει να καταλαβεις πως εκανες λαθος!Η ηττα δεν είναι παντα κακη!Σε κανει να θες να γινεις καλυτερος!Ειναι μια κινητηρια δυναμη που σε κανει να θες να βελτιωνεσε συνεχως!Ειδικα αν χανεις από ένα αξιο αντιπαλο τα πραγματα είναι πιο ωραια!Απο την άλλη μερια δεν μετραει η νικη η η ηττα αλλα η εμπειρια η διασκεδαση!!!
-Mary:Αν βαθμολογουσαμε αυτά που ειπες θα εβγαινες πρωταθλητρια Hillary!!
-Winset:Δεν θα τα ελεγα καλυτερα
en:Καταλαβαινω!Συγγνωμη Dawn!!Συγγνωμη Dylan!
-Dylan & Dawn:Δεν πειραζει!!!
-Jullian:Το κοινο ζητοκραυγαζει ενώ τοση ωρα παρακολουθουσε με κομμενη την ανασα!
-Alf:Τελος καλο
-Richie: Όλα καλα λοιπον!
ary:Ακριβως παιδια!Ολα πηγαν καλα και θα πανε ακομα καλυτερα σε λιγο οπου θα ξεκινησει ο μεγαλος τελικος!Θα δωσουμεένα 10 λεπτο διαλειμμα στους φιναλιστ για να προετοιμαστουν!
-Hillary:Παιδια παμε να παρουμε τις θεσεις μας στο σταδιο!Θα ερθεις μαζι μας Zen?
en:Με μεγαλη μου χαρα!!!
-Richie:Να οι γονεις μας!Θα παμε μαζι τους??
-alf:Δεν εχει θεσεις που να μας χωραει ολους!
-Richie:Εχουν πολύ πλακα παντως!Εχουν μεινει με ανοιχτο το στωμα
-Alf:XAXAXAXAXAXAXAXA
-Dylan: Dawn συγγνωμη!
-Dawn:Μη ζητας συγγνωμη!Δεν εφταιγες εσυ!Ξεχασε το!!Απλα ας παμε εξω και ας δωσουμε το καλυτερο αγωνα που εχει δωθει στην ιστορια των διαγωνισμων ποκεμον!
-Dylan: Παμε λοιπον!!

-Mary:Το φετινο Μεγαλο Φεστιβαλ ηταν γεματο με ανατροπες!Ομως τιποτα δεν εχει κριθει ακομα!Η τελικη μαχη για το κυπελο αρχιζει τωρα!!!!Στη μια γωνια ο Dylan απο την περιοχη Sinnoh!Στην άλλη ακρη η Dawn απο την περιοχη Kanto!Θα παλεψετε δυο εναντιον δυο με τεσσερα ποκεμον με χρονικο οριο τη μια ωρα!Καλη επιτυχια και στους δυο!Ξεκινηστε!
-Dylan: Rhydon & Politoed διαλεγω εσας
-Dawn: Medicham & Butterfree παμε!!
-Ολοι εμεις:Καλη τυχη!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#42 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:22

41.H στεψη του νικητη (pt.2)’’ Κanto VS Sinnoh(Volume 1)’’
-Dylan:Politoed ριξε ακτινα με φουσκες,Rhydon ριξε πετρες!
-Dawn: Medicham χρησιμοποιησε ψυχισμο στις πετρες και σπαστες μεταξυ τους!Butterfree χτυπα τις φουσκες με ασημενιο ανεμο!
-Mary:Η Dawn αποκρουει με κομψοτητα και ομορφια τις επιθεσεις του Dylan και ολο το σταδιο εχει γεμισει από καφε και ασημενιους κοκους!Το θεαμα είναι μαγευτικο,αυτό θα κοστισει καποιους ποντους στο Dylan!
-Dylan:Politoed πηδα στη πλατη του Rhydon!Rhydon χρησιμοποιησε σεισμο!
-Dawn: (Χρησιμοποιει σεισμο για να χτυπησει μονο το Medicham???Τι ετοιμαζει?)Μedicham αποφυγε το με κλοτσια από ψηλα!Χτυπα το Politoed
-Dylan: (Το φανταστηκα πως η Dawn θα απεφευγε το σεισμο με αυτό το τροπο)Politoed ακτινα παγου στο Medicham!
-Dawn: Butterfree χρησιμοποιησε ψυχισμο στην ακτινα παγου και στειλτην στο Rhydon!
ary:Αν αυτα τα δυο χτυπηματα πετυχαν τοτε ο Dylan θα τα βρει σκουρα
-Alf:Δεν μπορω να δω τιποτα!
-Hillary:Αν δεν καθαρισει ο καπνος δεν θα δουμε τι εγινε!
-Dawn:Δεν το πιστευω….Μα…τι εγινε?
-Dylan: Dawn το περιμενα πως δεν θα ησουν τοσο αφελης ώστε να πιστεψεις την προσποιηση μου με το σεισμο περιμενα πως θα αντεπιτεθεις!Αλλα ημουν ένα βημα μπροστα!
-Dawn:Το βλεπω!
-Dylan: Ο Politoed δεν ανεβηκε στη πλατη του Rhydon μονο για να προστατευτει απο το σεισμο αλλα και για να τον προστατεψει με την προστασια!
-Richie: Ο Dylan είναι φοβερος
-Jullian:Πραγματι!Πως μπορεις να νικησεις καποιον που βρισκεται ένα βημα μπροστα παντα??
-Winset: Η Dawn θα βρει τροπο να αντεπιτεθει!
-Ζen:Συμφωνω
-Dawn: Πολύ καλη κινηση και από ότι βλεπω εχασα αρκετους ποντους!
-Dylan: Οι μαχες σωμα με σωμα είναι μια καλη στρατηγικη αλλα δεν πιανει με σενα!Ετσι αποφασισα να περασω στην αμυνα!
-Dawn: Μια καλη επιθεση είναι μια καλη αμυνα!Δεν θα πτοηθω όμως!Butterfree και Medicham χρησιμοποιηστε ψυχισμο στα ποκεμον του Dylan και χτυπηστε τα μεταξυ τους!
-Dylan:Μα τι στο καλο…Rhydon , Politoed
-Dawn:Φαινεται πως δεν περιμενες κατι τετοιο!Ετσι δεν είναι Dylan?
-Mary:Τι εξεραιτικη επιστροφη απο την Dawn!O Dylan χανει γρηγορα ποντους!
-Dylan: Politoed καλυψου με ακτινα από φουσκες!Rhydon και εσυ το ιδιο με πετρες!
-Dawn:Να παρει,τα ποκεμον μου δεν μπορουν να τους σημαδεψουν!Αλλα…Το βρηκα!Butterfree και Medicham ψυχισμος στις πετρες και στις φουσκες!Σπαστε τα μεταξυ τους!
-Dylan:Τωρα Rhydon χτυπα με μεγακερατο και εσυ Politoed με υδραντλια!
-Dawn:Τι εγινε?Που πηγαν?Butterfree προστατεψε το Medicham……….
-Mary:Το Butterfree της Dawn χτυπηθηκε ασχημα
-Alf:Παλι ηταν ένα βημα μπροστα!
-Hillary: Dawn….
-Zen:Μην ανησυχεις θα τα παει καλα
-Richie:Γιατι η Dawn εβαλε το Butterfree να δεχθει και τις δυο επιθεσεις??
-Dawn:Butterfree συγγνωμη για αυτο!!!Πρωινος ηλιος!!!!
-Dylan:Να παρει!Rhydon μεγα κερατο Polited ακτινα παγου
-Dawn:Medicham προστατεψε το Butterfree!Χρησιμοποιησε ψυχισμο στην ακτινα παγου!Χτυπα το Rhydon
-Winset:Γινεται απροσεχτος!
-Mary: Ο Dylan χτυπηθηκε!
-Dylan:Εισαι πολύ καλη Dawn!
-Dawn:Κι εσυ δεν πας πισω!Εξηγησε μου όμως,πως με χτυπησες πριν!
-Dylan:Οσο εσυ ασχολιοσουν με τις φουσκες ειχες χαμηλωσει την αμυνα σου και βρηκα την ευκαιρια να επιτεθω!Αλλα αντεδρασες εξυπνα!
-Dawn:Καταλαβα!Ας συνεχισουμε!Butterfree σκονη υπνου στο Politoededicham γροθια του παγου στο Rhydon από τα αριστερα!
-Alf:Αν αυτή η κινηση πετυχει η Dawn θα κερδισει το πρωτο γυρο!
-Jullian:Τι εννοεις?
-Dylan:Δεν προκειται!Politoed προστασια!Rhydon αποφυγε το!
-Dawn:Κατευθειαν μεσα στη παγιδα!
-Dylan:Τι εννοεις??
-Hillary:Οντως γινεται απροσεκτος και θα του κοστισει!
-Dawn:Η σκονη υπνου δεν προοριζοταν στο Politoed αλλα στο Rhydon!
-Dylan: Rhydon…κοιμηθηκε!
-Dawn:Ηξερα πως θα χρησιμοποιουσες την προστασια κι αφου ο Politoed είναι δεξια του Rhydon ειπα στο Medicham να τον χτυπησει από τα αριστερα ώστε να τα αποφυγεις και να πεσεις μεσα στη σκονη!
-Mary:Εξαιρετικη κινηση!!!!
-Hillary:Απλα ιδιοφυες!
-DYlan:Δεν εχω λογια…..
-Dawn:Τωρα Butterfree ασημενιος ανεμος στο Politoed,και Medicham γροθια του παγου στο Rhydon!
-Dylan:Politoed προστατεψε το Rhydon και τον εαυτο σου με προστασια!
-Dawn:Δεν το νομιζω!Η προστασια δεν πετυχαινει αν χρησιμοποιηθει πολλες φορες!Και αυτό σημαινει….
-Dylan:Ωχ όχι….Rhydon,Politoed……
-Mary:Τα ποκεμον του Dylan ειναι ανικανα για μαχη!Ο πρωτος γυρος είναι της Dawn
-Αlf:Τελεια!
-Richie:Θα νικησεις!!!!!!!

-Dylan: Dawn οι κινησεις σου είναι φανταστικες!Λεπτο με το λεπτο γινεσαι καλυτερη!
-Dawn:Εχω καποιον εξισου καλο να ανταγωνιστω!!!
-Dylan:Τα παιχνιδια όμως τελειωνουν εδώ!Electivire & Infernape ελατε στη σκηνη!
-Dawn:Infernape ε?Το περιμενα
-Richie:Η Dawn δεν εχει μεγαλη εμπειρια με τα ποκεμον της περιοχης του Sinnoh!
-Winset:Φαινεται πως ο Dylan είναι αποφασισμενος να κερδισει με κάθε κοστος!
-Dawn:Ας ξεκινησουμε!
-Dylan:Electivire κεραυνος στο Butterfree,Infernape φλογοβολο στο Medicham!
-Dawn:Butterfree & Medicham χρησιμοποιηστε ψυχισμο για να τις στειλετε πισω!
-Mary:Η Dawn αντεπιτιθεται με ψυχισμο και πιανουν τοπο!
-Dylan:Electivire σιδερενια ουρα στο Medicham,Ιnfernape φλογοβολο στο Butterfree
-Richie:Μα γιατι κανει παλι το ιδιο πραγμα δεν γνωριζει πως η Dawn θα αντεπιτεθει με ψυχισμο?
-Alf:Το ξερει και θελει να εξαντλησει τα ποκεμον της Dawn!Ελα Dawn.σκεψου
-Ηillary:Ακομα και να το καταλαβει αυτό πρεπει να σκεφτει και την επομενη κινηση του Dylan αλλιως θα βρεθει παλι απροετοιμαστη
-Dawn: (Tι ετοιμαζει??Αφου ξερει πως θα αντεπιτεθω με ψυχισμο!Εκτος κι αν…!Αυτο είναι θελει να με εξαντλησει!)Buterfree αποφυγε το και εσυ Medicham!
-Dylan: Αυτό περιμενα από εσενα Dawn!Τιποτα λιγοτερο!Infernape γρηγορα κοντινη δραση(close combat) Electivire κεραυνος στο Medicham!
-Dawn:Αυτη τη φορα ειμαι εγω ενα βημα μπροστα!Μedicham μπαλα σκιας στον Electivire
-Winset:Κραταγε αυτή την επιθεση μεχρι τωρα??Δεν το πιστευω
-Dawn:Butterfree ριπη ανεμου στο Infernape!
-Dawn:Butterfree ,Medicham oxi
-Mary:H Dawn αντεδρασε γρηγορα αλλα τα ποκεμον της χτυπηθηκαν με απευθειας χτυπηματα οπως και τα ποκεμον του Dylan
lf:Μπραβο Dawn!!!
-Ηillary:Αυτή τη φορα βρεθηκε εκεινη ένα βημα μπροστα
-Ζen:Ναι!!!!!
-Richie:Nαι αλλα τα ποκεμον της χτυπηθηκαν ασχημα και ειναι ηδη κουρασμενα απο την προηγουμενη μαχη
-Jullian:Ακομα κι αν δεν σηκωθουν θα εχουν χτυπησει ασχημα τα ποκεμον του Dylan παρα την κουραση τους!
-Mary:Θα σηκωθουν τα ποκεμον της Dawn ή είναι το τελος?
-Dawn:Ελατε παιδια!!Butterfree πρωινος ηλιος!Medicham!
-Mary:Τα ποκεμον της Dawn ειναι πολυ κουρασμενα για να αγωνιστουν!Ομως και τα ποκεμον του Dylan φιανονται κουρασμενα και τωρα η Dawn εχει το πλεονεκτημα αφου τα δυο της τελευταια ποκεμον θα είναι τελειως ξεκουραστα!
-Dawn: (Πως θα αντιμετωπισω αυτά τα ποκεμον?Ειναι υψηλου επιπεδου και δεν γνωριζω πολα για αυτά!Ειδικα για το Infernape!........!Μα τι λεω!Δεν πρεπει να με κυριευσει ο φοβος!Τα ποκεμον μου ηταν παντα διπλα μου!Εξαλλου ουτε ο Dylan θα ξερει τοσα πολλα για τα ποκεμον της περιοχης Kanto)Blastoise & Roserade διαλεγω εσας!!
-Alf:Τελεια επιλογη!Το ένα ποκεμον καλυπτει τα μειονεκτηματα του αλλου!
-Dylan:Ενδιαφερουσα επιλογη!Περιμενα ότι θα κρατουσες το Blastoise για το τελος!
-Dawn: Ας τελειωσουμε αυτή τη μαχη Dylan!
-Dylan:Εχεις δικιο!Electivire κεραυνος στο Blastoise!
-Dawn:Roserade προστατεψε το Blastoise
-Winset:Φυσικα!Οι επιθεσεις ηλεκτρικου τυπου δεν εχουν αποτελεσμα στα ποκεμον του χορτου!
-Dylan:Το περιμενα αυτό!Infernape φλογοβ
-Dawn:Blastoise υδραντλια στον Infernape!!
-Dylan:Infernape οχι
-Dawn:Κι εγω περιμενα αυτό το φλογοβολο!Τωρα Roserade κι οσο o Infernape είναι κατω χρησιμοποιησε βομβα αποβλητων στο Electivire!
-Dylanlectivire…..Aυτο το Roserade είναι πολύ γρηγορο!Δεν προλαβα να αντιδρασω!
-Dawn:Roserade ηλιολουστη μερα και μετα μπαλα του καιρου στο Electivire!
-Dylan: (Με την ηλιολουστη μερα η μπαλα του καιρου εχει πολύ δυναμη και ειδικοτερα δυναμη φωτιας!Το καλο είναι ότι δυναμωνουν κι οι επιθεσεις τυπου φωτιας ενώ αποδυναμωνονται αυτές του νερου!Ισως καταφερω να γυρισω αυτή τη μαχη!Δεν πρεπει να την αφησω να χτυπησει το Electivire)Infernape φλογοβολο!
-Dawn:Προστατεψε το Roserade με γρηγορη περιστροφη!
-Dylan: Όχι Electivire
-MaryDawn τα παει πολύ καλα!Ο συνδυασμος ηλιολουστης μερας και μπαλας καιρου καθως και οι αποκορυσεις των επιθεσεων του Dylan που εκανα το φλογοβολο να χωριστει στα δυο κανει το Dylan να χανει ποντους!
-Alf:Δεν το πιστευω ότι η Dawn τα παει τοσο καλα!
-Hillary:Είναι στη καλυτερη φορμα της!Ειναι γρηγορη,εφευρετικη..
-Winset:Είναι τα χαρακτηριστικα ενός συντονιστη ικανου να νικησει το μεγαλο φεστιβαλ
-Richie:Ακομα κι ο Dylan φαινεται σοκαρισμενος!
-Dylan: Dawn δεν ξερω τι να πω!Δεν σταματας να με εντυπωσιαζεις!Μην νομιζεις πως θα χασω εδώ όμως!Electivire σηκω!Σιδερενια ουρα στο Blastoise!Infernape υπερθερμανση στο Roserade
-Dawn: Βlastoise προστατεψε το Roserade με γρηγορη περιστροφη!
-Dylan:Tελεια!Electivire χτυπα τους και τους δυο με κεραυνο!
-Dawn:Ηλιακη ακτινα στο Electivire!
-Dylan:Electivire oxi!
-Mary:To Electivire είναι ανικανο για μαχη!Ο Dylan xανει αρκετους ποντους!Θα μπορεσει να γυρισει αυτή τη μαχη αν και οι πιθανοτητες είναι εναντιον του?
-WinsetDawn θα νικησει
-Hillary:Τα πραγματα δεν είναι όπως φαινονται!
-Alf:Εχει δικιο!Η Dawn είναι σε δυσκολη θεση!Η ηλιολουστη μερα που χρησιμοποιησε για το συνδυασμο με τη μπαλα καιρου εκτος από το ότι τη βοηθαει να χρησιμοποιει αμεσα την ηλιακη ακτινα όπως τωρα,δυναμωνει τις επιθεσεις τυπου φωτιας και αποδυναωνει αυτές του νερου!Η Dawn το ξερει καλα αυτό και για αυτό εβαλε το Blastoise να προστατεψει το Roserade με γρηγορη περιστροφη!Αυτο που αγνοει είναι πως αν και ο Blastoise είναι ποκεμον του νερου οι ενισχυμενες αυτές επιθεσεις φωτιας τον εχουν κουρασει πολύ!
-Dylan: Dawn!Εισαι εξαιρετικη που εφτασες ως εδώ!Αλλα κοιτα το Blastoise!Eιναι κουρασμενος από τις επιθεσεις φωτιας του Infernape που εσυ ενισχυσες με την ηλιολουστη ημερα!Για ποσο ακομα θα μπορεις να προστατευεις το Roserade!
-Dawn: (Εχει δικιο ο Blastoise είναι κουρασμενος)
-Dylan: Infernape φλογοβολο στο Roserade
-Dawn: Roserade αποφυγε το
-Dylan: Το πετυχε στο ποδι
-Dawn:Να παρει!!!
-Dylan: Υπερθερμανση
-Dawn: Blastoise υδραντλια Roserade(αφου δεν μπορεις να πηδηξεις) ηλιακη ακτινα
-Mary:Ηταν αρκετη η υδραντλια για να αποτρεψει την υπερθερμανση?Ο Infernape χτυπηθηκε από την ηλιακη ακτινα?
-Alf:Ελα Dawn!
-Zen:Θα τα καταφερεις
-Mary:To Roserade ειναι ανικανο για μαχη!To Ιnfernape εχει χτυπηθει ασχημα!
-Dawn:Φαινεται πως φτασαμε στο τελος!!Blastoise μαζι ξεκινησαμε το ταξιδι και μαζι θα τελειωσουμε αποψε!
-Dylan:Κι εμεις Infernape δεν θα υποχωρησουμε!
-Hillary:Τι συμβαινει??Και οι δυο λαμπουν!
-Richie:Είναι η φλογα και το νερο οι ειδικες ικανοτητες του Infernape και του Blastoise!Mαζευουν ολη τους την ενεργεια,οση τους εχει απομεινει δηλαδη!
-Mary:Η θερμοκρασια ανεβαινει στο τελικο του μεγαλου φεστιβαλ και τωρα που η ηλιολουστη μερα εφυγε από το παιχνιδι η Dawn εχει το πλεονεκτημα!Αρκει όμως αυτό για να νικησει το τροπαιο??
-Dylan:Infernape υπερθερμανση
-Dawn:Blastoise υδραντλια!!!
-Mary:Ο καπνος που δημιουργηθηκε δεν μας επιτρεπει να δουμε τιποτα είναι σαν ομιχλη
-Dylan:Infernape κοντινη δραση
-Dawn:Blastoise αποφυγε με γρηγορη περιστροφη και χτυπα με εστιασμενη γροθια…..
-Mary:Ο καπνος αρχιζει να διαλυεται!!
-Alf:Απιστευτο,το Infernape σταματησε την στιασμενη γροθια και τωρα είναι πολύ κοντα για αμεσο χτυπημα
-Dawn:Παλεψες τελεια Dylan και νομιζω πως αυτή η μαχη είναι η καλυτερη που δοθηκε σε μεγαλο φεστιβαλ αλλα τελειωνει εδώ!Ηθελα να σταματησεις την εστιασμενη γροθια για να ειμαι πολύ κοντα για αμεσο χτυπημα!Blastoise πιασε το Infernape και ριξε υδραντλια
-Dylan:……………………………….

ary:Φαινεται πως εχουμε την φετινη συντονιστρια-πρωταθλητρια!Dawn ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!
-Alf:Μπραβο Dawn!!!
-Richie:Δεν μπορω να το πιστεψω….
-Hillary:Τα καταφερε!!!!
-Winset:Ημουν σιγουρος πως θα τα καταφερνε
-Jullian:Ανυπομωνω να τη δω να κραταει το κυπελο
-Zen:Είναι πραγματικα εξαιρετικη,την ειχα υποτιμησει
-Dylan: Dawn ησουν απεριγραπτη!Ησουν συγκροτημενη,οργανωμενη και συγκεντρωμενη καθολη τη διαρκεια της μαχης μας μπραβο!!Χαιρομαι που εχασα από μια τοσο αξια αντιπαλο οσο εσυ και ειμαι πολύ ικανοποιημενος με τον εαυτο μου και τα ποκεμον μου που φτασαμε ως εδώ!
-Dawn:Σε ευχαριστω Dylan!Δεν μπορω να το πιστεψω πως τα καταφερα!ΛΑΘΟΣ!Πως τα καταφεραμε!Roserade,Medicham,Butterfree,Jigglypuff βγειτε ολοι εξω!Κερδισαμε!Κερδισαμε Blastoise!Σας ευχαριστω ολους!
-Mary:Ας καλεσουμε τους φιλους και τους γονεις σου Dawn!Κατεβειτε στη σκηνη!
-Ολοι εμεις:Dawn!!!Συγχαρητηρια
-Dawn:Ευχαριστω!Θα με πνιξετε!!!
-Μαμα Dawn:Δεν το πιστευω πως η κορη μου τα καταφερε!Εξαιερετικα!Συγχαρητηρια!
-Mπαμπας Dawn:Μπραβο κοριτσακι μου!
-Mαμα Alf:Μπραβο Dawn!!
-Μπαμπας Dawn:Συγχαρητηρια!
-Μπαμπας & Μαμα Richie:TELEIA DAWN!!!!!
-Oλοι μας:Μπραβο και σε σενα Dylan ησουν απλα τελειος!
-Dylan:Σας ευχαριστω!
ary:Συγχαρητηρια αξιζουν σε ολους τους συντονιστες που συμμετειχαν στο μεγαλο φεστιβαλ αλλα και σε αυτους που ακομα προσπαθουν!!!Συνεχιστε τη προσπαθεια!Ας ερθουν στη σκηνη οι συντονιστες του μεγαλου φεστιβαλ για τη στεψη του νικητη!!Οι κριτες μας θα απονειμουν στη Dawn κονκαρδες αλλα και το τροπαιο της!

-Nοσοκομα Joy: Dawn συγχαρητηρια εισαι μια συντονιστρια με λαμπρο μελλον αφου με τη πρωτη σου προσπαθεια καταφερες να κερδισεις το μεγαλο φεστιβαλ
-Kos Sukizo: Πραγματι!Τα στοιχεια που σε εκαναν να ξεχωρισεις είναι η αυτοσυγκεντρωση,η ογανωση,η αγωνιστικοτητα,η πολύ δουλεια και η εμπιστοσυνη στα ποκεμον σου!Οσο για το ταλεντο τι να πω??Αν δεν το ειχες δεν θα βρισκοσουν εδώ!Συνεχισε ετσι!!
-Κος Contesta:Αυτό που με εντυπωσιασε σε σενα είναι ότι ποτε δεν δειλιασες μπροστα στο κινδυνο αλλα αντιμετωπισες με σθενος τις δυσκολιες σου!!Μπραβο!Με βαθια συγκινηση σου απονεμω το τροπαιο του φεστιβαλ
Το κοινο ζητοκραυγαζει!
-Dawn: Σας ευχαριστω πραγματικα ολους αλλα το μεγαλυτερο μερος της σημερινης επιτυχιας,για να μη πω ολο,το οφειλω στα ποκεμον μου!!Σας ευχαριστω!Ησασταν μαζι μου από την αρχη και σας ευχαριστω!Να ξερετε πως θα συνεχισω να προσπαθω για το καλυτερο!!!

-Mary:Συγχαρητηρια και παλι Dawn!!!Ετσι λοιπον το φετινο μεγαλο φεστιβαλ τελειωνει εδώ με μια νεα εξαιρετικη συντονιστρια-πρωταθλητρια ποκεμον την Dawn!Ηταν εκεινη που επειτα από κομψες και ομορφες παρουσιασεις αλλα και καυτες μαχες καταφερε να νικησει ολους της τους αντιπαλους!Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους που ησασταν εδώ ολες αυτές τις μερες!Κοινο,συντονιστες και κριτες!Θα τα ξαναπουμε του χρονου στο επομενο Μεγαλο Φεστιβαλ!Κλεινωντας θα ξαναδουμε τις πιο καυτες στιγμες του φετινου Φεστιβαλ!!!!!..............................

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#43 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2009 - 17:24

42.Πού πηγαν τα εμβληματα,ΟΕΟ??
Η Dawn είναι η μεγαλη νικητρια του Μεγαλου Φεστιβαλ!Ολοι μας δυσκολευομαστε να το πιστεψουμε,κι όχι επειδη δεν το αξιζε,αλλα επειδη είναι ένα τεραστιο γεγονος!Ποιος το περιμενε πως το κοριτσι που πριν από περιπου ένα χρονο ξεκινησε από τη Pallet για περιπετειες θα εφτανε ως εδώ!Αυτο το γεγονος αποτελει κινητρο για μενα!Πρεπει κι εγω να νικησω στο πρωταθλημα ποκεμον!Εχω προσπαθησει παρα πολύ ολο αυτό το χρονο κι εγω αλλα και τα ποκεμον μου και ειμαι πλεον ετοιμος να αντιμετωπισω οποιαδηποτε προκληση!

-Dawn:Δεν μπορω να το πιστεψω πως νικησα!Ειναι κατι πρωτογνωρο!Δεν μπορω να το συνειδητοποιησω!
-Dylan:Πιστεψε το Dawn γιατι το αξιζεις τοσο οσο και τα ποκεμον σου!
-Hillary:Εχει δικιο!Εσυ και τα ποκεμον σου ησασταν φανταστικοι!
-Winset:Πραγματι!Ησασταν συντονισμενοι και συγχρονισμενοι!
-Jullian:Σε πολλα σημεια του αγωνα ησουν διορατικη και…
-Alf:Απροσμενη!
-Jullian:Ακριβως!
-Richie:Μας κατεπληξες!
-Μαμα Dawn:Ετσι είναι η κορουλα μου!
-Mπαμπας Dawn:Μας εκανες πολύ υπερηφανους σημερα!
-Dawn:Ότι μπορουσα εκανα!!Και θα συνεχισω φυσικα!
-Mπαμπας Richie:Αυτό είναι το πνευμα!
-Mαμα Richie:Μπραβο Dawn
-Zen: Dawn τι θα κανεις τωρα??Εννοω με το κυπελο και με τους διαγωνισμους!
-Dawn: Οσον αφορα τους διαγωνισμους θα συνεχισω να αγωνιζομαι με στοχο να μαθω περισσοτερα για τους διαγωνισμους ποκεμον και ποιος ξερει ισως ξανακερδισω το Μεγαλο Φεστιβαλ μια μερα!Αυτο όμως που θα κανω τωρα είναι να παραδωσω αυτό το κυπελο στους γονεις μου!Αυτο που προεχει είναι η συμμετοχη του Alf στο πρωταθλημα ποκεμον!
-Mπαμπας Alf:Και μιας και το ανεφερες πρεπει να σας πω πως μεχρι αυριο πρεπει να εμφανιστειται στο Γαλαζιο Οροπεδιο που βρισκεται βορειοανατολικα στης Viridian!
-Alf:Αγχωθηκα τωρα
-Jullian:Κι εγω,θα προλαβουμε??
-Mαμα Alf:Προλαβαινεται παιδια μην ανησυχειτε θα πανε όλα καλα!Αρκει όμως να ξεκινησετε αμεσως!
-Richie:Μα αν ξεκινησουμε αμεσως θα πρεπει….
-Dawn:Να χωρισουμε….
-Hillary: Dawn!Μην ανησυχεις για εμας,θα τα ξαναπουμε συντομα!
-Dylan:Εχει δικιο ξερεις!Ειμαι σιγουρος πως θα ξαναβρεθουμε αντιμετωποι σε ένα διαγωνισμο ποκεμον!
-Alf:Zen εσυ τι θα κανεις τωρα??
-Zen:Θα ταξιδεψω για λιγο με τη Hillary!
-Winset:Τελεια ε?Θα μαθεις πολλα από την Hillary για αυτό να εχεις τα αυτια και τα ματια σου ανοιχτα
-Zen:Θα προσπαθησω!
-Dylan:Κι εσυ Hillary να το προσεχεις πολύ!
-Hillary:Εννοειται αυτό!.....Λοιπον παιδια ηρθε η ωρα!Αντιο!Να ξερετε πως καιρο ειχα να περασω τοσο ωραια οσο περασα μαζι σας!Και Alf καλη επιτυχια!
-Ζen:Ναι καλη επιτυχια και Dawn συνεχισε τη καλη δουλεια!!
-Dylan:Εγω δεν θα ευχηθω καλη επιτυχια γιατι ξερω πως θα τα πας τελεια!Θυμαμαι πολύ καλα τη μαχη μας και συμπερανα πολλα από αυτην!Dawn εισαι σε καλα χερια!!
-Alf:Σας ευχαριστω ολους παιδια!Καλη ανταμωση!
-Jullian & Winset:Αντιο
-Richie:Θα τα ξαναπουμε
-Dawn:Γεια σας παιδια!!!!!!(Σνιφ)
-Μαμα Dawn:Νομιζω πως ηρθε η ωρα να φυγουμε και εμεις!
-Μπαμπας Richie:Εχεις δικιο!!
-Μαμα Richie:Παιδια καλη τυχη σ’ότι κι αν κανετε
-Μπαμπας Dawn:Αλφ καλη επιτυχια!
-Alf:Να’στε καλα!!!
-Μπαμπας Alf:Καλη τυχη γιε μου
-Μαμα Alf:Θα τα πας τελεια!
-Ολοι εμεις:ΑΝΤΙΟΟΟΟ!!!
-Dawn:Και τωρα μειναμε οι πεντε μας!!
-Αλφ:Τι περιμενουμε λοιπον???Ας ξεκινησουμε για το Γαλαζιο Οροπεδιο!!!!
-Jullian:ΝΑΙ!!
-Richie:Παμε!
-Winset:Γαλαζιο Οροπεδιο ερχομαστε!!!

Παντα μας αρεσε να ταξιδευουμε νυχτα και ειδικα τη σημερινη νυχτα που η Dawn ηταν η πρωταθλητρια του Μεγαλου Φεστιβαλ!Σκοπευαμε να ταξιδεψουμε ώστε να φτασουμε αργα το βραδυ στο οροπεδιο και να ξεκουραστουμε εκει!
Ετσι κι εγινε λοιπον!Ο δρομος που διανυσαμε δεν ηταν πολύ μεγαλος κι ετσι φτασαμε νωριτερα από ότι υπολογιζαμε!Ωστοσο Ο Jullian κι εγω δεν καταφεραμε να δηλωσουμε παρρον στην υποδοχη του πρωταθληματος διοτι ειχε κλεισει!Ετσι ολοι μας πηγαμε στο κεντρο ποκεμον για να βρουμε δωματια και να ξεκουραστουμε!Η διαφορα ηταν ότι αυτό το κεντρο ποκεμον ηταν διαφορετικο από τα αλλα!Ειχε 3 οροφους και αυλη!

-Νοσοκομα:Καλησπερα παιδια!Τωρα φτασατε!
-Alf:Ναι μολις νοσοκομα!Θα θελαμε καποια δωματια!
-Nοσοκομα:Ευχαριστως!Ειστε διαγωνιζομενοι για το πρωταθλημα ποκεμον?
-Alf:Ναι εγω κι ο Jullian!Τα παιδια είναι φιλοι μας!
-Dawn:Νοσοκομα να σε ρωτησω κατι?
-Νοσοκομα:Eισαι η Dawn?Η πρωταθλητρια του Μεγαλου Φεστιβαλ!Και ηξερα πως κατι μου θυμιζες Αλφ!Μα πως φτασατε τοσο νωρις!Θα ξεκινησατε αμεσως μετα τη ληξη του Φεστιβαλ ε?Αχ νιατα νιατα!
-Richie:Alf(τρομαζω….)
-Αλφ:Ναι ετσι είναι!!
-Νοσοκομα:Συγγνωμη τι ελεγες?Ναι ναι ρωταμε ότι θελεις!
-Dawn:Γιατι αυτό το κεντρο ποκεμον εχει τοσους οροφους!
-Νοσοκομα:Διοτι εχουμε πολλους διαγωνιζομενους!
-Winset:Καταλαβα
-Richie:Δηλαδη ποσοι είναι φετος
-Nοσοκομα:Συμφωνα με τα στατιστικα στοιχεια της Viridian είναι περιπου 100
-Alf:100???
-Jullian:Ο ανταγωνισμος θα ειναι μεγαλος!
-Νοσοκομα:Οριστε τα δωματια σας!Καλη ξεκουραση!
-Dawn:Σε ευχαριστουμε!
-Alf:Καληνυχτα νοσοκομα!

Ημασταν ολοι πολύ κουρασμενοι και πιο πολύ η Dawn!Ετσι ολοι μας κοιμηθηκαμε αμεσως!Εγω και ο Jullian ειχαμε σχεδιασει να ξυπνησουμε νωριτερα το πρωι για να προπονηθουμε!

-Αλφ: Sceptile φυλο λεπιδα, Metagross μπαλα σκιας,Swellow αεροπορικος ασσος,Μagmortar πυρινη λελαπα,Lapras υδραντλια,Kanghaskan εστιασμενη γροθια!ΤΕΛΕΙΑ
-Dawn:Καλημερα Αλφ και Jullian
-Richie:Προπονειστε ε?Μπραβο
-Winset:Βαλτε τα ποκεμον στις pokeballs και παμε να δηλωσετε πως ειστε εδώ!

(Λιγο αργοτερα)
-Aντιπροσωπος:Καλημερα διαγωνιζομενοι!Αλφ και Jullian αν δεν κανω λαθος!
-Jullian:Σωστα!
-Αλφ:Ηρθαμε να δηλωσουμε πως θα συμμετασχουμε!
-Αντιπροσωπος:Ναι το ξερω!Ομως αυτό δεν είναι σιγουρο!
-Jullian:Τι θελεις να πεις!
-Αντιπροσωπος:Θα καταλαβετε!Θελω τα εμβληματα σας!..................!Ετσι μπραβο!Τωρα τα βλεπετε και τωρα…….Οχι!
-Alf:Μα τι γινεται θα μας εξηγησεις?
-Αντιπροσωπος:Επειδη αυτή τη χρονια οι διαγωνιζομενοι αυτή τη χρονια εφτασαν στον αριθμο 100,πρεπει να ελαττωσουμε τον αριθμο αυτό!Ετσι λοιπον λιγο πριν γινει η τελετη εναρξης του πρωταθληματος και αναψουμε την ιερη φλογα βαζουμε τους διαγωνιζομενους να περασουν μια τελευταια δοκιμασια!
-Jullian:Δηλαδη?
-Αντιπροσωπος:Οι εκπαιδευτες που θα καταφερουν να βρουν τα εμβληματα τους θα συμμετασχουν στο πρωταθλημα!
-Αλφ:Ναι αλλα που θα ψαξουμε??
-Αντιπροσωπος:Θα ψαξετε στο δωματιο που βρισκεται ακριβως πισω μου και μπορειτε να χρησιμοποιησετε τα ποκεμον σας!Αυτο το δωματιο οδηγει σε τρεις περιοχες!Μια λιμνη,μια αυλη με χορτα και σε μια περιοχη με πετρες!
-Jullian:Αν ολοι ψαχνουν τα εμβληματα δεν θα τα βρουν καποια στιγμη?
-Αντιπροσωπος:Όχι διοτι εχετε καποιο οριο χρονου!!30 λεπτα!
-Αλφ:Ναι αλλα αν ολοι ψαχνουν τα εμβληματα τους σε αυτό το δωματιο πως θα ξερουμε ποια εμβληματα είναι ποιου??
-Jullian:Εχει δικιο!Συν ότι οι εκπαιδευτες και τα ποκεμον θα μπλεκονται ο ενας με τον άλλο!
-Αντιπροσωπος:Ακουστε με προσεκτικα!Αυτη η διαδικασια εχει αρχισει εδω και μερες και κάθε διαγωνιζομενος μπαινει στο δωματιο μονος του!Εμεις από την επιτροπη παρακολουθουμε τη προσπαθεια σας και όταν βρειτε τα εμβληματα στελνουμε καποιον να σας βγαλει εξω!
-Αλφ:Ωραια λοιπον ας ξεκινησουμε!
-Αντιπροσωπος:Καλη τυχη Αλφ!
-Jullian:Καλη τυχη!Θα εξηγησω εγω στα παιδια!


-Αλφ:Ξερω καλα τι θα κανω!Lapras διαλεγω εσενα!Χρησιμοποιησε υπερηχους προς ολες τις κατευθυνσεις για να εντοπισεις τα εμβληματα!................!Στη λιμνη ε??Lapras παμε στη λιμνη!.................!Lapras βουτα στη λιμνη!Τι είναι αυτό!Gyarados??Lapras χτυπα το με κεραυνο και ψαξε για τα εμβληματα!............................!ΤΕΛΕΙΑ!!!Μπραβο Lapras!!Θα συμμετασχουμε στο πρωταθλημα!
-????:Συγχαρητηρια!Από εδώ παρακαλω!

-Αντιπροσωπος:Συγχαρητηρια Αλφ!Εκανες ένα χρονο ρεκορ!
-Dawn:Πραγματι!
-Richie:Ηταν πολύ εξυπνο να χρησιμοποιησεις τους υπερηχους!!
-Alf:Με παρακολουθουσατε ολοι μαζι??
-Αντιπροσωπος: Oxι δεν επιτρεπεται!Απλα γνωριστηκαμε με τους φιλους σου και με τη συντονιστρια της χρονιας!!
-Αλφ:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Winset:Να ο Jullian
-Richie:Θα τα παει πολυ καλα!!

(Μετα από 15 λεπτα)
-Alf:Μπραβο Jullian!!!!
-Jullian:Ευχαριστω Αλφ επισης!Ηταν πονηρο το σημειο παντως!
-Αλφ:Γιατι που ηταν τα δικα σου εμβληματα?Εμενα ηταν μεσα στη λιμνη!
-Jullian:Τα δικα μου ηταν μεσα σε μια πετρα που επρεπε να σπασω!
-Dawn:Σημασια εχει ότι τα καταφερες
-Winset:Εχει δικιο!
-Richie:Συγχαρητηρια και στους δυο σας!!!!
-Αλφ & Jullian:Ευχαριστουμε!!!
-Αντιπροσωπος:Λοιπον παιδια!Αυριο σας θελω πανετοιμους για την τελετη της εναρξης!Επισης θα διεξαχθει και ο 1ος γυρος του πρωταθληματος αμεσως μετα το αναμα της φλογας!Μεχρι στιγμης δεν μπορω να σας δωσω περισσοτερες πληροφοριες για το σταδιο που θα αγωνιστειτε και για το ποσα ποκεμον θα χρησιμοποιησετε!Αυτα θα τα μαθετε αυριο!
-Jullian:Τι εννοειςμε το σταδιο!
-Richie:Στο πρωταθλημα ποκεμον αγωνιζεστε σε σταδια του νερου,του παγου,του χορτου και της πετρας!Στα ημιτελικα συνηθως αγωνιζεστε σε ένα ουδετερο σταδιο και στο τελικο στο μεγαλο σταδιο με τη φλογα του Moltres να καιει από πανω σας!
-Jullian:Καταλαβα!
-Αντιπροσωπος:Μεχρι τοτε!Εις το επανυδειν!
-Αλφ:ΑΝΤΙΟ

Ετσι λοιπον ο Jullian κι εγω εξασφαλισαμε τη συμμετοχη μας στο πρωταθλημα ποκεμον και πηγαιναμε για περισσοτερη προπονηση!Αυτο που με ανησυχουσε όμως ηταν ότι δεν ειχα δει τον Nick!Αραγε καταφερε να παρει τα δυο τελευταια εμβληματα που του εμεναν ή όχι???

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#44 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Μάιος 2009 - 10:08


43.Η φλογα του πρωταθληματος αναψε!!Γυρος 1ος!!
Μετα την εξασφαλιση της συμμετοχης μου στο φετινο πρωταθλημα,εγω και τα ποκεμον μου πηγαμε για περισσοτερη εξασκηση!Αυτο που τριγυρνουσε στο μυαλο μου ολη νυχτα και δεν μπορουσα να κοιμηθω ηταν ο Nick.Αραγε καταφερε να κερδισει τα εμβληματα που του απεμειναν ή όχι.Χρειαζομουν απαντησεις κι ετσι ανημπορος να κοιμηθω βγηκα από το δωματιο μου και πηγα να βρω τη νοσοκομα Joy
-Αλφ:Νοσοκομα Joy…
-Joy:Τι συμβαινει Αλφ?Γιατι εισαι ξυπνιος τετοια ωρα?
-Αλφ:Δεν είναι και τοσο αργα!
-Joy:Ναι αλλα θα πρεπει να εχεις καθαρο μυαλο αυριο!Λοιπον τι συνεβει??
Αφου της εξηγησα τι εγινε,αποφασισε να με βοηθησει και ετσι πηγαμε στα αρχεια του υπολογιστη για να δουμε αν ειχε εμφανιστει.
-Joy:Δεν τον βρηκα πουθενα.Ισως δεν τα καταφερε!
-Αλφ:Ισως.Σε ευχαριστω πολύ νοσοκομα Joy για τη βοηθεια σου!Καληνυχτα!
-Joy:Καληνυχτα Αλφ

Το επομενο πρωι ειχα ξυπνησει νωρις και προπονιωμουν με τα ποκεμον μου στην αυλη του κεντρου ποκεμον!Ο Jullian ειχε ξυπνησει κι αυτος νωρις και εξασκουταν στην άλλη πλευρα της αυλης.Η Dawn κι ο Richie ηρθαν να με βρουν και τοτε τους εξηγησα πως ειχαν τα πραγματα για τον Nick
-Dawn:Ακομα και να μην τα καταφερε,πως ειναι δυνατον να μην ερθει να σε παρακολουθησει??
-Richie:Μπορει να ταξιδευει ακομα.Εξάλλου πρακτικα το πρωταθλημα ξεκιναει σημερα!
-Αλφ:Ελπιζω να εμφανιστει!
-Jullian:Καλαμερα παιδια!Αλφ ο αντιπροσωπος ηρθε και μου ειπε πως ο συνολικος αριθμος των φετινων διαγωνιζωμενων είναι 80!
-Alf:Αποκλειστηκαν 20 από την διαδικασια με τα εμβληματα??Φοβερο
-Jullian:Δεν είναι μονο αυτό!Με ενημερωσε πως όλοι οι διαγωνιζομενοι θα συμμετασχουμε στη τελετη της φλογας!
-Dawn:Πως θα γινει αυτό?
-Jullian:Θα χωριστουμε σε όλα τα μερη του οροπεδιου κι ο ενας θα την παραδιδει στον άλλο μεχρι να φτασει στο σταδιο!
-Richie:Πρωτο!!!
-Αλφ:Τι πρεπει να κανω??
-Jullian:Πρεπει να ερθεις μαζι μου!Εσεις παιδια μπορειτε να πατε στο σταδιο για την τελετη εναρξης!
-Dawn:Εγινε
-Richie:Καλη τυχη

(Λιγο αργοτερα)
-Αντιπροσωπος: Alf,Jullian oι περισσοτεροι από τους διαγωνιζομενους εχουν παρει τις θεσεις τους και τωρα πρεπει να παρετε και εσεις τις δικες μας.
-Alf:Γεια.Συγγνωμη που αργησαμε
-Jullian:Συγγνωμη
-Αντιπροσωπος:Δεν πειραζει παιδια!Εχουμε ακομα χρονο!Αλφ καταφερες να κανεις το λιγοτερο χρονο στο να βρεις τα εμβληματα στη χθεσινη διαδικασια κι ετσι εσυ θα εισαι αυτος που θα παει τη φλογα στο σταδιο!
-Alf:Ουαου!Αληθεια το λετε??
-Αντιπροσωπος:Μα φυσικα!Εσενα Jullian ο συνεργατης μου θα σε οδηγησει στη θεση σου
-Jullian:Εγινε!Μπραβο σου Αλφ
-Αλφ:Ευχαριστω πολυ!
-Αντιπροσωπος:Αφου θα εισαι διπλα στο σταδιο θα ακουσεις ολη τη διαδικασια και θα καταλαβεις ποτε ερχεται η φλογα και η καμερα για αυτό να εισαι ετοιμος!
-Alf:Εγινε!

(Η ωρα της τελετης)
-Σχολιαστης:Κυριες και κυριοι!Καλως ηρθατε στο φετινο πρωταθλημα ποκεμον!Σκοπος μας και φετος να ανακαλυψουμε το πιο δυνατο εκπαιδευτη σε ολη τη περιοχη Kanto!Παραλληλα βλεπουμε στο Wall την φλογα που περναει από τα χερια του ενος στον άλλο διαγωνιζομενο με σκοπο να ερθει στο σταδιο που βρισκομαστε!Οπως γνωριζετε οι διαγωνιζομενοι προκειμενου να εχουν το δικαιωμα να συμμετασχουν στο πρωταθλημα θα πρεπει να εχουν καταφερει να κερδισουν 8 εμβληματα από τα γυμναστηρια της περιοχης Kanto!Οι ιδιοι κανονες ισχυαν και φετος!Ομως φαινεται πως ειχαμε πολλους ταλαντουχους εκπαιδευτες και ετσι ο αριθμος τους ξεπερασε τους 100!Ετσι λοιπον αποφασισαμε να ελαττωσουμε αυτόν τον αριθμο με μια διαδικασια της τελευταιας στιγμης!Περναμε τα εμβληματα κάθε διαγωνιζομενου και τα κρυβαμε στις εγκαταστασεις του κεντρου ποκεμον!Ενας ενας οι διαγωνιζομενοι εμπαιναν και εψαχναν τα εμβληματα με χρονικο οριο 30 λεπτων!Ετσι φτασαμε στους καλυτερους 80!!Ο εκπαιδευτης που καταφερε να κανει το μικροτερο χρονο είναι εκεινος που θα αναψει τη φλογα του σταδιου!!Σημερα εκτος από την τελετη θα διεξαχθει και ο πρωτος γυρος του πρωταθληματος ο οποιος απαιτει την χρηση ενός ποκεμον από κάθε εκπαιδευτη και θα διεξαχθει σε ένα από τα σταδια της πετρας,του νερου,του χορτου και του παγου που θα επιλεχθει μετα από κληρωση!Επισης οι εκπαιδευτς θα χωριστουν σε δυο group A και B το οποιο θα περιλαμβανει 40 εκπαιδευτες το καθενα!Αρκετα όμως ειπαμε ας δουμε τη φλογα η οποια φτανει στα χερια του Alf!
-Dawn: O Alf θα αναψει τη φλογα??ΤΕΛΕΙΑ
-Nick:Alf???Εσυ εκανες το λιγοτερο χρονο??Δεν περιμενα τιποτε λιγοτερο!
-Richie: O Nick τα καταφερε τελικα κοιτα
-Alf:Nick??Τα καταφερες??Μα πως!Χθες ψαξαμε με τη νοσοκομα Joy στα αρχεια του υπολογιστη να σε βρουμε αλλα δεν ησουν εγγεγραμενος!
-Nick:Λαθος!Ημουν!Μαλλον θα με ψαχνατε με το ονομα Nick για αυτό δεν εμφανιζομουν πουθενα!Το κανονικο μου ονομα είναι Mathew
-Dawn:Μα τι λενε τοση ωρα
-Alf:Το Nick από πού τοτε?
-Nick:Ο μπαμπας ηθελε να εχω ένα διαφορετικο ονομα για τις αποστολες ως πολεμιστης ποκεμον κι ετσι εμεινε παροτι δεν εγινα πολεμιστης!Αρκετα όμως τωρα!Πηγαινε τωρα!

-Σχολιαστης:Βλεπουμε τωρα τον Alf να ανεβαινει ένα ένα τα σκαλια που τον οδηγουν στο αναμα της φλογας του πρωταθληματος!..........................!Και ναι η φλογα του πρωταθληματος αναψε!Το πρωταθλημα ξεκιναει επισημα τωρα!!!!Ας μπουν στο σταδιο ολοι οι διαγωνιζομενοι!!Σας ευχομαστε ολοι καλη επιτυχια!!!!Ας ξεκινησουν αμεσως οι μαχες!Τωρα θα γινει η κληρωση των ζευγαριων και των σταδιων!
-Richie: Nα ο Alf,Dawn!Σταδιο του χορτου!
-Dawn:Και ποιος είναι ο αντιπαλος του?
-Winset: Καποιος Jo
-Dawn:Να κι ο Jullian!Σταδιο της πετρας αντιπαλος ο Mark
-Richie:Kι ο Nick!Σταδιο του χορτου αντιπαλος Miranda!
-ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

(Στην αρενα του χορτου)
-Σχολιαστης:Ας προχωρησουμε στον επομενο αγωνα του group A!Alf VS Jo!Tωρα θα γινει τυχαια επιλογη για το ποιος θα ξεκινησει πρωτος!O Jo!
-Winset:Αυτο δινει πλεονεκτημα στον Alf ετσι?
-Dawn:Μαλλον
-Σχολιαστης:Εκπαιδευτες ξεκινηστε

-Jo: Tropius διαλεγω εσενα
-Richie:Να παρει!Το Tropius είναι ένα ποκεμον του χορτου που μπορει και πεταει κιολας!
-Dawn:Που σημαινει ότι μπορει να εκμεταλευτει στο επακρο την αρενα!Και αερα και χορτο!
-Winset:Ειμαι σιγουρος πως θα τα παει πολύ καλα ο Αλφ!
-Alf: Swellow διαλεγω εσενα!!
-Richie:Πολύ καλη επιλογη,ο Swellow εχει πλεονεκτημα εναντια στο Tropius
-Jo: Tropius φυλλα ξυραφι
-Alf:Swellow διπλη ομαδα!
-Dawn:Ουοαου το απεφυγε με εκπληκτικη ταχυτητα
-Jo: Να παρει αυτό το Swellow είναι και πολύ γρηγορο!
-Alf:Swellow αεροπορικος ασσος!Δεν υπαρχει τροπος να αποφυγεις αυτή την επιθεση
-Jo:Tropius όχι!!Ωστε θελεις τετοιο παιχνιδι ε?Ωραια λοιπον!Για να δουμε αν θα αποφυγεις αυτή την επιθεση!Tropius μαγικα φυλλα!Μετα χτυπα τον με το σωμα σου
-Alf:Ωχ όχι!Τα μαγικα φυλλα είναι μια επιθεση ακριβως σαν τον αεροπορικο ασσο!Δεν αστοχει ποτε!Swellow προσπαθησε να μην τα αφησεις να σε χτυπησουν ολα με γρηγορη επιθεση!Φαινεται Jo πως δεν επιασε το χτυπημα με το σωμα!
-Jo:Ετσι λες ε?Δες καλυτερα!
-Alf:Swellow γρηγορα διπλα ομαδα και μετα χτυπα με αεροπορικο ασσο!
-Jo:Tropius όχι…
-Richie: Ο Alf τα παει πολυ καλα
-Dawn:Πιστευω πως θα κερδισει!Εχει αντιμετωπισει πιο δυνατους αντιπαλους!
-Jo:Tropius ηλιακη ακτινα
-Alf:Swellow ατσαλινα φτερα
-Jo:Να παρει είναι τοσο γρηγορο που δεν προλαβαινω να εκτελεσω ουτε μια κινηση!Μπραβο Alf το Swellow σου είναι εκπληκτικο!
-Alf:Ευχαριστω και το Tropius δεν παει πισω!
-Jo:Tropius μαγικα φυλλα
-Alf:Ας τελειωνουμε εδώ!Swellow συνδυασμος γρηγορης επιθεσης κι αεροπορικου ασσου!
-Winset:Το Swellow εγινε αορατο!
-Richie:Όχι δεν εγινε!Ο συνδυασμος αυτος εκανε το Swellow να επιταγχυνει και να κανει πιο δυνατο τον αεροπορικο ασσο!Τον εχει ξαναχρησιμοποιησει στο παρελθον!
-Dawn:Νομιζω πως κερδισε…
-Σχολιαστης:Νικητης του 1ου γυρου αυτου του αγωνα ο Alf από την Pallet που με ένα εντυπωσιακο συνδυασμο μας εδειξε την δυναμη του Swellow!Μπραβο Alf!Μπραβο Swellow!
lf:Swellow κερδισαμε!!ΝΑΙΙ!
-Jo:Συγχαρητηρια Alf!Οφειλω να ομολογησω πως με επιασες απροετοιμαστο!Καλη τυχη από εδώ και περα!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ Jo!Θα θυμαμαι τον σημερινο μας αγωνα!
-Σχολιαστης:Ας προχωρησουμε στον επομενο αγωνα στο σταδιο της πετρας!

(Υστερα από λιγο)
-Σχολιαστης:Ας περασουμε στην επομενη μαχη του group B…
-Richie:Alf μπραβο!!
-Dawn:Τελειος αγωνας!
-Winset:Πραγματι!Εξαιρετικος!
-Αlf: O Nick κερδισε??
-Dawn:Ναι τα καταφερε!Χρησιμοποιησε το Charmeleon του και περασε!!
-Alh: O Jullian?
-Winset:Τωρα είναι η σειρα του!
-Αlf:Καλη τυχη Jullian….

O Jullian και το Scizor του,που προφανως ηταν το Scyther που ειχα αντιμετωπισει στο διαγωνισμο της Lavender πριν καιρο,που ειχε πλεον εξελιχθει,ηταν εξαιρετικοι κι ετσι κι εκεινοι περασαν στο 2ο γυρο του πρωταθληματος!Μαζι με εμας ακομα 38 εκπαιδευτες εφτασαν στο 2ο γυρο και περιμενουν ο ενας να αντιμετωπισει τον αλλον!Αραγε τι θα συμβει στον επομενο γυρο?Αλλα ποιος νοιαζεται?Εγω θα βαλω τα δυνατα μου και θα κερδισω

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#45 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Μάιος 2009 - 10:12

44.Διαλεξε μια poke-ball επιτελους!!!Γυρος 2ος!!
Ο Nick,o Jullian κι εγω καταφεραμε να περασουμε στον επομενο γυρο του πρωταθληματος ποκεμον!Ωστοσο χθες κυκλοφορησε μια φημη που ελεγε πως φετος θα υπαρξουν δυο εκπληξεις!Ολοι μας περιμεναμε με αγωνια τις ανατροπες αυτές καθως αποτελουν κινδυνο για να αποκλιστουμε!Χωρις να χανω χρονο λοιπον τα ποκεμον μου κι εγω προπονουμασταν σε νεες και παλιες τεχνικες!Παρολα αυτά ο Nick είναι αφαντος!δεν ξερω ουτε που προπονειται ουτε σε ποιο δωματιο βρισκεται!Νιωθω πως μας αποφευγει αλλα δεν ξερω γιατι!Τον βλεπω μονο στους αγωνες!H Dawn κι ο Richie με βοηθουσαν στην εξασκηση ενω ο Winset βοηθουσε το Jullian κι ετσι ειχαμε ωρα να τους δουμε!

-Αlf:Sceptile νυχι του δρακου,Swellow υπερακτινα,Metagross μπαλα σκιας,Magmortar διπλη κοψη,Lapras κεραυνος,Kanghaskan εστιασμενη γροθια
-Dawn:Τα ποκεμον σου είναι σε τελεια φορμα!
-Richie:Πραγματικα!Και το ωυχι του δρακου με την ηλιακη ακτινα εχουν σχεδον τελειοποιηθει!
-Alf:Eτσι είναι και ειμαι πολύ χαρουμενος!!Επιτελους αγωνιζομαστε στο πρωταθλημα ποκεμον!!!
-Dawn:Αραγε ποσα ποκεμον θα χρησιμοποιησεις σημερα και σε ποια αρενα θα αγωνιστεις??
-Alf:Η αρενα είναι το μικροτερο από τα προβληματα μου!Αυτο που με ανησυχει είναι τα ποκεμον που θα χρησιμοποιησω και αναρωτιεμαι ακομα και τωρα ποια θα είναι αυτή η μεγαλη εκπληξη!
-Richie:Δυστυχως θα πρεπει να να περιμενουμε για να μαθουμε!
-Dawn:Εχεις δικιο!!Alf τα ποκεμον σου πρεπει να είναι πανετοιμα για αυτό το λογο!Νομιζω πως πρεπει να τα παμε στη νοσοκομα Joy!
-Richie:Ναι και μετα ας ξεκινησουμε για το σταδιο γιατι και σημερα οι αγωνες είναι αρκετοι και θα πρεπει να ειμαστε εκει!
-Alf:Καλυτερα να ειδοποιησουμε το Jullian
-Dawn:Θα το κανω εγω!Πηγαινετε εσεις!

(Προς το σταδιο)
-Alf:Tα ποκεμον μου ειναι πολύ υγιη!Τελεια!!
-Richie:Nομιζω πως θα τα πας μια χαρα και σημερα!
-Dawn:Κι εγω το πιστευω αυτό!
-Winset:Αρκει να μην εχετε αγχος και όλα καλα θα πανε!....Εχετε?
-Jullian:Εγω εχω λιγο
-Alf:Κι εγω!!Αν βασιζομασταν μονο στα ποκεμον μας δεν θα ειχαμε κανενα προβλημα αλλα αυτή η ανατροπη μπορει να μας πιασει απροετοιμαστους!
-Jullian:Από στιγμη σε στιγμη μπορει να πεταχτει ο σχολιαστης και να πει…
-Σχολιαστης:Κυριες και κυριοι…
-Dawn:Δεν μελεταγες καλυτερα το κυπελλο??
-Jullian:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Σχολιαστης:Από χθες κυκλοφορησε μια φημη συμφωνα με την οποια οι εκπαιδευτες θα αντιμετωπισουν δυο διαφορετικες καταστασεις σχετικα παντα με το τροπο μαχης
-Alf:Αγχωνομαι!Δεν αισθανομαι καλα!
-Richie:Ελα ηρεμησε!
-Σχολιαστης:Η πρωτη αλλαγη θα συμβει σημερα!Ολοι οι εκπαιδευτες θα μαχουν στο σταδιο της πετρας!
-Alf:Αυτό ηταν ολο?
-Σχολιαστης:Αυτό φυσικα δεν είναι η μεγαλη εκπληξη!Η ομοσπονδια του πρωταθληματος ποκεμον αποφασισε πως θα ηθελε να δει την στρατηγικη και τις γνωσεις των εκπαιδευτων σε διαφορετικα ποκεμον!
-Jullian:Τι σημαινει αυτό?
-Σχολιαστης:Ετσι οι εκπαιδευτες που θα απομεινουν θα είναι οι πιο ικανοι!Σε αυτή τη προσπαθεια λοιπον,επιβαλει σε κάθε εκπαιδευτη τη χρηση ενός μονο ποκεμον!Σταθειτε όμως!!Αυτο το ποκεμον δεν θα είναι φυσικα καποιο από τα ποκεμον που εχει αναθρεψει ο εκπαιδευτης!
-Alf & Jullian: ΤΤΤΤΤΤΤΙΙΙΙΙΙΙ?????
-Σχολιαστης:Το ποκεμον αυτό θα είναι καποιο από αυτά που η ομοσπονδια εξεθρεψε!Ολα τα ποκεμον της ομοσπονδιας βρισκονται στο ιδιο επιπεδο και η επιλογη θα γινει τυχαια όπως επισης κι η επιλογη αντιπαλων!!Καλη τυχη εκπαιδευτες!!
-Alf:Πω πω!Οφειλω να ομολογησω πως δεν περιμενα κατι τετοιο
-Jullian:Αυτό κι αν είναι ανατροπη!
-Dawn:Παιδια εμεις πρεπει να κατσουμε στις κερκιδες γιατι σε λιγο αρχιζουν οι μαχες!Καλη τυχη
-Richie:Και μην αγχωνεστε!Ολα καλα θα πανε
-Winset:Εχει δικιο!Εχετε πολλες γνωσεις για τις επιθεσεις!!
-Alf:Καλη τυχη Jullian!
-Jullian:Επισης!

Ο Nick καταφερε ευκολα να περασει στον επομενο γυρο αφου το ποκεμον που του ετυχε ηταν ένα Steelix κι ετσι ειχε το πλεονεκτημα της αρενας!Ο Jullian καταφερε να περασει κι αυτος!Αν κι ο αντιπαλος του ειχε ένα Dugtrio και ειχε πλεονεκτημα o Jullian πετυχε ένα Pidgeot κι ετσι ειχε εκεινος πλεονεκτημα αφου δεν τον επηρεαζαν οι επιθεσεις εδαφους!Οι μαχες στα Group A και B γινονταν εναλλαξ κι ετσι τωρα ηταν παλι η σειρα μου!

-Αντιπροσωπος:Γεια σου Alf!Δωσε μου τη ζωνη με τα ποκεμον σου και διαλεξε μια pokeball!
-Alf:Γεια σας!.......................!Ευκολο το εχετε??...............
-Αντιπροσωπος:Ναι ευκολο είναι!Απλα πιασε μια pokeball!Ο αντιπαλος σου είναι ηδη στην αρενα!
-Alf:…………..Δεν μπορω………………
-Αντιπροσωπος:Για ποιο λογο?
-Alf:Γιατι η επιλογη που θα κανω μπορει να κρινει το αποτελεσμα!Αν θα μεινω ή αν θα φυγω!
-Σχολιαστης:Μα που είναι ο Alf??
-Αντιπροσωπος:Ακουσε με καλα!Το ποκεμον που θα διαλεξεις δεν θα κρινει το αποτελεσμα αλλα η στρατηγικη που θα ακολουθησεις!Αν αφησεις το φοβο να σε κυριεψει θεωρωντας πως ο αντιπαλος σου εχει πλεονεκτημα τοτε το μυαλο σου θολωνει και δεν σκεφτεσαι καθαρα!Μπορει μια επιθεση να κανει τη διαφορα και να γυρισει το παιχνιδι για αυτό μη μενεις μονο στους τυπους των ποκεμον!
-Σχολιαστης:Αν ο Alf δεν εμφανιστει θα αποκλειστει
-Dawn:Μα τι γινεται??
-Αντιπροσωπος:Πιασε μια pokeball επιτελους
-Alf:Ενταξει θα το κανω!!!
-Αντιπροσωπος:Καλη τυχη!

-Σχολιαστης:Επιτελους Alf!!
-Alf:Συγγνωμη για τη καθυστερηση,υπηρξε ένα προβλημα με τις pokeballs Μου!
-Richie:Επιτελους εμφανιστηκε!
-Winset:Παλι καλα!!
-Jullian:Καλη τυχη Alf!!!
-Σχολιαστης:Ελπιζουμε να είναι όλα καλα τωρα για σενα!Σε αυτό τον αγωνα εχουμε από τη μια πλευρα τον Timmy από την Fucshia και από την άλλη τον Alf από την Pallet!Εκπαιδευτες ξεκινηστε!
-Τimmy: Pokeball φυγε!!
-Σχολιαστης:Και ο Timmy εχει ένα Dragonair!
-Alf: Pokeball πηγαινε
-Σχολιαστης:Και ο Alf απελευθερωνει ένα….
-Dawn:Δεν το πιστευω
-Richie:Είναι πολύ τυχερος!
-Alf: Sceptile???Δεν θα μπορουσα να ζητησω καλυτερο ποκεμον!
-Jullian:Νομιζω πως θα τα παει καλα!
-Winset:Αυτό ελειπε!Αφου το Sceptile είναι το πρωτο του ποκεμον!

immy: Dragonair φλογοβολο!
-Alf:Ωχ όχι!Sceptile διπλη ομαδα!
-Timmy: Dragonair χτυπα τα όλα με ακτινα παγου!
-Alf:Nα παρει κι άλλη επιθεση που υστερει ο Sceptile
-Dawn:Φαινεται πως ο Timmy είναι αποφασισμενος να νικησει ότι κι αν γινει!
-Jullian:Ετσι είναι!Χρησιμοποιει συνεχως επιθεσεις που υστερει ο Sceptile!
-Winset:Ακομα και μια επιθεση να τον χτυπησει θα κανει μεγαλη ζημια
-Richie: O Alf το ξερει αυτό και ξερει πώς να χρησιμοποιει το Sceptile!Εχει βρεθει σε παρομοιες καταστασεις που δεν ειχε το πανω χερι!
-Dawn:Πραγματι!Ο Αλφ είναι καλυτερος όταν αντιμετωπιζει δυσκολιες!
-Timmy:Μα που είναι!??!
-Alf: Sceptile φυλλο λεπιδα!
immy: Dragonair σηκω!
lf:Sceptile ηλιακη ακτινα!
-Timmy: H ηλιακη ακτινα αργει!Dragonair φλογοβολο!
-Alf:Δες καλυτερα!
-Dawn:Είναι ισοδυναμα!
-Richie:Κοιτξτε εγινε εκρηξη!
-Winset:Δεν μπορω να δω τιποτα!
-Σχολιαστης:Και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν!
-Jullian:Σιγουρα όμως το Sceptile θα εχει παθει περισσοτερη ζημια!Ελα Alf!Δεν γινεται να χασεις!
-Alf:Ελα Sceptile!Σηκω!Ενα ποκεμον του χορτου ποτε δεν τα παραταει!
-Timmy:Dragonair ακτινα παγου!
-Alf:Διπλη ομαδα!
-Timmy:Δεν θα πετυχει ξανα!Διελυσε τα ένα ένα με ακτινα παγου!
lf: (Καποια λυση θα πρεπει να υπαρχει δεν γινεται να χασω!................ΤΟ ΒΡΗΚΑ)Κι όμως πετυχε ξανα αφου δεν μπορεις να δεις το Sceptile!
immy:Μα τι στο καλο?
-Alf:Τωρα Sceptile νυχι του δρακου!
-Timmy:Να παρει…………..Dragonair επεστρεψε!
-Dawn:Μπραβο Alf!
-Richie:Μα φυσικα!Πως δεν το σκεφτηκε νωριτερα!Το Dragonair είναι ποκεμον τυπου παγου
-Winset:Και τα ποκεμον του παγου υστερουν σε επιθεσεις δρακου ή παγου!
-Jullian: Κι ο Alf εξασκειται σε μια επιθεση δρακου με το Sceptile!
-Σχολιαστης:Και νικητης είναι ο Alf από την Pallet!
-Αlf:ΝΑΙΙΙΙΙ!Μπραβο Sceptile!Επεστρεψε!
-Σχολιαστης:Συνεχιζουμε με την επομενη μας μαχη!

-Αντιπροσωπος:Ειδες που στα ελεγα!Συγχαρητηρια!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ!
-Αντιπροσωπος:Οριστε η ζωνη σου και καλη συνεχεια!!!!
-Alf:Σε ευχαριστω!

Πραγματικα δεν ξερω τι με εκανε πιο χαρουμενο!Οτι κερδισα ή ότι καταφερα να κερδισω παρα το μειονεκτημα με το Sceptile!Σημασια εχει ότι νικησα!Και τωρα βρισκομαι πλεον στο 3ο γυρο!Αλλα αυτό που μπορω να κανω προς στιγμην είναι να παρω τη θεση μου στις κερκιδες με τους φιλους μου και να παρακολουθησω τους υπολοιπους αγωνες!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: