Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#361 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Σεπτέμβριος 2013 - 17:53

coming up...

 

43. Dawn & The former Champion…

 

44. Stuck in the mud!!

 

 

45. Weather Institute in crisis..

 

 

46. Contest Showdown!! Dawn Vs May..

 

 

47. Fly the 6th badge!!

 

 

48. Steven again…a rivalry begins!!


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Rihardil: 25 Ιανουάριος 2014 - 18:15

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#362 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Οκτώβριος 2013 - 20:43

43. Dawn & The former Champion…

Eχοντας ταξιδεψει πανω από τη περιοχη Hoenn με το αεροπλοιο ολοι μας εντυπωσιαστηκαμε από τα ψηλα βουνα, τις καταγαλανες λιμνες και τη πυκνη βλαστηση της περιοχης Hoenn! Φτανοντας στο προορισμο μας η σημερινη μερα μας βρισκει κοντα στο δρομο 119, ένα αρκετα παραξενο μερος στο οποιο το κλιμα μπορει να αλλαξει από λεπτο σε λεπτο κι από εκει που εχει λιακαδα, μπορει να ξεκινησει να βρεχει..Συμφωνα με τον Brendan για αυτές τις αλλαγες ευθυνεται το Ινστιτουτο Καιρου το οποιο βρισκεται στη περιοχη. Ωστοσο αυτό το παραξενο κλιμα είναι ο λογος για την απιστευτα πυκνη βλαστηση την οποια αν δεν προσεξει κανει, μπορει να ευκολα να χαθει..για αυτό λοιπον τα βηματα μας είναι αργα και σταθερα!

-Brendan: Dawn εχεις σκεφτει ποια ποκεμον θα χρησιμοποιησεις στον επομενο διαγωνισμο??

-Dawn: Μεσα στις ακρες ναι, ωστοσο θα ηθελα να χρησιμοποιησω κατι που δε θα περιμενε κανεις από τους αντιπαλους μου..

-Brendan: Oπως ειχες κανει τη προηγουμενη φορα χρησιμοποιωντας το Meganium??

-Dawn: Οχι ακριβως! Δε θελω να χρησιμοποιησω καποιο από τα ποκεμον που εχω εκπαιδευσει σε όλα μου τα ταξιδια…προτιμω να τα αφησω να ξεκουραστουν και να δωσουν το καλυτερο τους εαυτο στο Μεγαλο Φεστιβαλ! Αυτό που θελω είναι να χρησιμοποιησω ένα νέο ποκεμον που θα πιασω!

-Brendan: Τωρα καταλαβα..μπορει να εισαι αρκετα τυχερη λοιπον γιατι σε αυτή τη περιοχη υπαρχουν πολλα σπανια ποκεμον λογω της πυκνης βλαστησης!

-Alf: Τελεια! Ισως πιασω κι εγω καποιο σπανιο ποκεμον τοτε!

-Brendan: Σε αυτή τη περιπτωση δε γινεται να μεινω πισω εγω!!

-Ολοι: χαχαχαχαχα!

-Dawn: (εε?? Κατι ακουστηκε πισω από τα χορτα, ή μηπως ηταν η ιδεα μου??) Παιδια..

-Alf: …………..Tι? Πως?

-Brendan: Ακουσες κατι πισω από τα χορτα? Ωραια τοτε, ας πλησιασουμε προσεκτικα να δουμε..

-Dawn:…ααα κοιταξτε! Ενα Altaria! Τι ομορφο που είναι!!

-Brendan: Πραγματικα..

-Alf: Πολύ χαριτωμενο και κομψο!

-Dawn: χαριτωμενο και κομψο?? Φαινεται πως βρηκα το ποκεμον που εψαχνα!!

-Alf: Dawn??

-Dawn: Βlastoise διαλεγω εσενα!!

-Brendan: Blastoise?? Η Dawn σιγουρα θελει πολύ αυτό το Altaria…

-Alf: Ειναι μεχρι να βαλει κατι στο μυαλο της…σε αυτό μοιαζουμε!!

-Dawn: Blastoise υδραντλια εμπρος!

-Alf: Φοβερο! Το Altaria καταφερε να συγκρατησει την υδραντλια του Blastoise χρησιμοποιωντας ανασα του δρακου, κατι που αρκετοι αντιπαλοι του Blastoise στο περασμα των χρονων δεν εχουν καταφερει…

-Dawn:Blastoise αστραφτερο κανονι!

-Brendan: Αυτή τη φορα εκανε αντεπιθεση με φλογοβολο..

-Dawn: Blastoise ας ανεβασουμε τη πιεση…Κανονι Υδραντλιας!

-Alf: Αυτή τη φορα ηταν παγωμενη ακτινα..

-Brendan: …περα από το γεγονος ότι αυτό το Altaria εχει ένα ευρυ φασμα επιθεσεων, γνωριζει καλα για τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα τους..

-Αlf: Dawn, το Altaria παει να ξεφυγει..

-Dawn: Δε προκειται..Blastoise υδραντλια!

-Alf: To Blastoise δεν εχει συνελθει ακομα από το κανονι υδραντλιας…και ο παλμος δρακου που εξαπελησε το Altaria πολύ φοβαμαι πως θα βρει το στοχο του..

ΜΠΑΜ

-Alf/Brendan: DAWN..BLASTOISE...

-Dawn: Δε προκειται να μου ξεφυγεις…Blastoise ακολουθησε το!

-Alf: Dawn! Στασου!

-Brendan: Θυμησου τη πυκνη βλαστηση…δε πρεπει να χαθουμε!

-Alf: Δε βλεπω τιποτα από το καπνο που σηκωθηκε…Daaaawn!!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………

-Dawn: Να παρει..χασαμε τοσο το Altaria οσο και τον Alf με τον Brendan..παλι ενθουσιαστηκα και παρασυρθηκα! Τι είναι Blastoise?? Ακους κατι?? Πισω από τα χορτα?? Δε γινεται να είναι τα παιδια..θα φωναζαν! Μηπως είναι το Altaria??

-?????: Καλησπερα Dawn!

-Dawn: Steven? Ποσο χαιρομαι που σε βλεπω!

-Steven: χαχαχα! Κι εγω χαιρομαι Dawn…παει καιρος! Που είναι ο Alf και ο Brendan?

-Dawn: Που να στα λεω…………………………………………………………………………………………..

-Steven: …Κι ετσι χωριστηκατε…καταλαβα!! Κοιταξε, δε ξερω που μπορει να είναι το Altaria, αλλα μπορω ισως να σε βοηθησω με το πρωτο σκελος της ιστοριας!

-Dawn: Δηλαδη??

-Steven: Ειπες πως πηγαινατε προς τη πολη Fortree, σωστα??

-Dawn: Σωστα!

-Steven: Ξερω αυτή τη περιοχη αρκετα καλα οποτε θα επιστρεψουμε κοντα στο σημειο που σας αφησε το αεροπλοιο…

-Dawn: εξυπνο! Σιγουρα ο Alf και ο Brendan σιγουρα θα επιστρεψουν κι εκεινοι εκει!

-Steven: Tελεια! Ας ξεκινησουμε λοιπον…θα εχουμε το pokeNav να μας καθοδηγει!!

-Dawn: Χαιρομαι που ο πατερας σου ανακαλυψε το pokenav, είναι πολύ χρησιμο τελικα!!

-Steven: χαχαχα!

 

(Λιγο αργοτερα…)

-Dawn: …Εσυ δε μου ειπες όμως, τι γυρευεις εδω γυρω??

-Steven: Όπως παντα ψαχνω για σπανιες πετρες, αλλα αυτό είναι ένα από τα πολλα μου καθηκοντα!

-Dawn: Με τι άλλο ασχολεισαι??

-Steven: Ενας ακομη λογος που παραιτηθηκα από τη θεση του πρωταθλητη της περιοχης Hoenn είναι γιατι ηθελα να εχω από κοντα τις Ομαδες Magma και Aqua..δημιουργουν συνεχως προβληματα και κάθε επομενη φορα είναι χειροτερη από τη προηγουμενη..

-Dawn: Καταλαβαινω τι εννοεις…αλλωστε κι εμεις τους εχουμε αντιμετωπισει πολλες φορες! Είναι κριμα όμως που επρεπε να αφησεις το τιτλο σου, ενώ ο σκοπος σου είναι να προστατευσεις ολοκληρη τη περιοχη Hoenn..

-Steven: Μη στεναχωριεσαι Dawn…οταν ολοκληρωσω το ταξιδι μου και σταματησω και τις ομαδες τοτε θα επιστρεψω στο πρωταθλημα για να διεκδικησω και παλι το τιτλο απο τον Wallace!

-Dawn: Wallace?? ΤΟΝ WALLACE??

-Steven: Σωστα…εισαι συντονιστρια οποτε φανταζομαι πως θα τον ξερεις ως έναν από τους κορυφαιους συντονιστες στο κοσμο..

-Dawn: Ακριβως..

-Steven: Είναι το ιδιο προσωπο…εχει διαπρεψει τοσο στους διαγωνισμους, οσο και στο Πρωταθλημα ποκεμον! Καποτε ηταν ο γυμναστης της πολης Sootopolis, αλλα παραιτηθηκε για να ξεκινησει το δικο του ταξιδι και τελικα του βγηκε σε καλο, αφου πετυχε τοσα πολλα!

-Dawn: O Wallace είναι φοβερος…τον συναντησα και εδωσα μαχη μαζι του οταν ολοκληρωνα το δευτερο μου ταξιδι στη περιοχη Sinnoh!

-Steven: Αληθεια??

-Dawn: Φυσικα…Ηταν μια βραδια πριν τον τελικο του Μεγαλου Φεστιβαλ στο οποιο ο Wallace ηταν προσκεκλημενος! Ο Wallace ηρθε να συγχαρει τον Riland (τον αλλον φιναλιστ) και εμενα…ο Alf που ειχε ηδη κερδισει το πρωταθλημα Kanto και ετοιμαζοταν να λαβει μερος στο πρωταθηλμα της περιοχης Sinnoh, φυσικα δεν ηθελε να χασει την ευκαιρια να δωσει μαχη με καποιον άλλο Πρωταθλητη και ετσι καταληξαμε να δινουμε μια διπλη μαχη που εληξε με ισοπαλια!

-Steven: Φοβερη iστορια! Ηξερα πως ο Alf κι εσυ ειχατε ιστορια, αλλα εχετε καταφερει φοβερα πραγματα…και ολοι σας οι φιλοι…ο Richie ο πολεμιστης ποκεμον, o Nick…

-Dawn: ..και το ταξιδι δε σταματα ποτε!!

-Steven: χαχαχα! Τουλαχιστον ξερω ότι μπορω να στηριχτω πανω σας…!! Dawn χαρηκα πολυ που ειχαμε το χρονο να μιλησουμε!!

-Dawn: Κι εγω Steven, εισαι πολύ ενδιαφερον τυπος!!

-Steven: χαχαχα!! Μολις βγουμε από αυτά τα χορτα θα βρεθουμε στο σημειο που σας αφησε το αεροπλοιο..

-Dawn: Επιτελους!! ALF-BRENDAN!!

-Alf: Daaawn!!

-Brendan: Νομιζαμε πως ειχες χαθει..

-Dawn: Μπορει να ειχα χαθει αν δεν ειχα βρει τον Steven..

-Brendan: Τον Steven??

-Steven: Γεια σας παιδια, χρονια και ζαμανια!

-Alf: Steven! Ευχαριστουμε πολύ που βοηθησες τη Dawn!

-Steven: Δε κανει τιποτα, αλλωστε περασε ευχαριστα η ωρα μου!

 

TARIAAAA

rendan: Tι ηταν αυτο??

-Alf: Ακουστηκε σαν..

-Dawn: To Altaria!!

-Steven: Dawn τωρα ειναι η ευκαιρια!!

-Dawn: Αυτή τη φορα θα γινει σωστα…Blastoise διαλεγω εσενα!!

-Brendan: Απανω του Dawn!

-Alf: Αυτη τη φορα το Altaria επιτιθεται πρωτο με φλογοβολο!

-Dawn: Blastoise αντεπιθεση με υδραντλια!

-Brendan: Το παγωμενο νερο συγκρουστηκε με τη καυτη φωτια και ένα παχυ στρωμα ομιχλης απλωθηκε..

-Alf: Dawn τωρα είναι η ευκαιρια..που το Altaria δε βλεπει!

-Dawn: Blastoise παγωμενη ακτινα εμπρος!!

-Brendan: Βρηκε το στοχο!

-Alf: Dawn προσεχε το Altaria αντεπιτιθεται με ανασα του δρακου..

-Dawn: Blastoise αποφυγε το και χτυπα με αστραφτερο κανονι!

-Brendan: Βρηκε το στοχο ξανα!

-Dawn: Τωρα είναι η ευκαιρια…pokeball φυγεεε!!

………………………………………………………………………………………………………………………….

-Alf: Να παρει!

-Brendan: Ελευθερωθηκε..

-Steven: Dawn προσεχε…ερχεται ενας παλμος δρακου!

-Dawn: Blastoise όχι…

-Brendan: Γρηγορα Dawn, βιασου να αποφυγεις..

-Alf: O Brendan εχει δικιο…ερχεται παγωμενη ακτινα..

-Dawn: Blastoise…

-Steven: To Blastoise παγωσε..

-Dawn: Να παρει…δε γινεται να χαραμισω τη δευτερη ευκαιρια μου ετσι! Πρεπει να πιασω αυτό το Altaria οπωσδηποτε..φαινεται να είναι φυσικο ταλεντο στους διαγωνισμους! Οι επιθεσεις του, τοση χαρη, τοση ομορφια…Blastoise χρησιμοποιησε κανονι υδραντλιας!!

 

ΜΠΑΜ

-Steven: Φοβερο!!

-Brendan: Ο παγος εσπασε…

-Alf: …και το κανονι υδραντλιας βρηκε το στοχο του!

-Dawn: Αυτή τη φορα θα πετυχει…pokeball φυγεεεε!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………..

-Dawn: NAAAAAAAI!! ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑME!! ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ALTARIA!!

-Alf: Μπραβο Dawn!

-Brendan: Οριστε το νέο σου οπλο για τους διαγωνισμους ποκεμον!

-Steven: χαιρομαι που βρηκες τα παιδια και καταφερες να πιασεις το Altaria!

-Dawn: Ευχαριστω πολυ παιδια! Ειμαι πολυ χαρουμενη!

-Alf: Κι εγω…ωστοσο σκεφτομαι πως θα διασχισουμε τα τοσο πυκνα χορταρια..αν ξαναχαθουμε, ισως ο Steven να μην είναι εκει την επομενη φορα..

-Dawn: Σε αυτό εχεις ένα δικιο..

-Brendan: Και δε ξερουμε τοσο καλα τη περιοχη για να μας βοηθησει το pokenav..

-Steven: Μην ανησυχειτε παιδια…θα σας οδηγησω εγω εξω από τη περιοχη της πυκνης βλαστησης και επειτα θα επιστρεψω στην ερευνα μου!

-Alf: Τελεια!!

-Dawn: Steven για ακομα μια φορα μας σωζεις!!

-Brendan: Ευχαριστουμε πολύ!

-Steven: Η  ευχαριστηση είναι δικη μου παιδια…αλλωστε θα εχω και το χρονο να σας γνωρισω λιγο καλυτερα!

-Alf: τοτε τι θα λεγατε να ξεκινησουμε??

-Ολοι: ΦΥΓΑΜΕΕΕΕ!!

 

Κι ετσι με ένα νέο ποκεμον για τη συλλογη της Dawn που παραλιγο να δημιουργησει προβληματα και τη βοηθεια του Steven, μπορουμε να οδηγηθουμε με ασφαλεια μεσα από το πυκνο χορταρι και να ερθουμε ένα βημα πιο κοντα στη πολη Fortree!!  


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Rihardil: 10 Οκτώβριος 2013 - 20:47

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#363 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Νοέμβριος 2013 - 17:54

44. Stuck in the mud!!

 

Στο δρομο προς τη πολη Fortree και την επομενη σταση του ταξιδιου μας στη περιοχη Hoenn, η πυκνη βλαστηση φανταζει πια παιχνιδακι μπροστα σε αυτό που αντιμετωπιζουμε σημερα…

 

-Dawn: Πρωτα το αλλοκοτο κλιμα, επειτα η πυκνη βλαστηση και τωρα ΑΥΤΟ!!

 

-Brendan: Dawn προσπαθησε να ηρεμησεις…

 

-Dawn: ΠΩΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ??? Όχι μονο βρεχει με αποτελεσμα ολος ο δρομος να μετατραπει σε ένα απεραντο βουρκο από λασπες, αλλα επιπροσθετως ο αερας που εχει σηκωθει ταξιδευει τη σκονη και είναι σα να βρεχει λασπη…ΠΟΣΟ ΔΡΟΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΟΛΗ FORTREE??

 

-Brendan: συμφωνα με το χαρτη ειμαστε περιπου στη μεση της διαδρομης..

 

-Dawn: αααα δν υπαρχει σωτηρια…

 

-Alf: Παιδια νομιζω πως εχουμε μεγαλυτερο προβλημα από το ότι βρισκομαστε στη μεση της διαδρομης..Νομιζω πως εχουμε κολλησει στη λασπη..

 

-Dawn: TTTIIIIIIIIIIIII??

 

-Brendan: Εχεις δικιο…δε μπορουμε να κουνηθουμε..αντιθετως οσο κουνιομαστε μοιαζει πως βυθιζομαστε..

 

-Dawn: ΒΥΘΙΖΟΜΑΣΤΕ??? Αlf κανε κατι, μη στεκεσαι ετσι!!

 

-Alf: Τι μπορουμε να κανουμε?? Ακομα και τα ποκεμον μας δε μπορουν να μας βοηθησουν σε αυτή τη κατασταση…εκτος κι αν…γραψτε λαθος!! ΤΟ ΒΡΗΚΑ!! Barboach διαλεγω εσενα!!

 

-Brendan: Σωστη επιλογη…το Barboach συνδυαζει στοιχεια νερου και εδαφους οποτε είναι η καλυτερη λυση στο προβλημα μας!! Μακαρι να μπορουσα να φτασω κι εγω τις pokeballs μου για να σε βοηθησω με το Marshtomp..

 

-Alf: Δε πειραζει Brendan, δε θα χρειαστει αλλωστε!! Barboach χρησιμοποιησε παλμο νερου και νεροπιστολο για να μας ελευθερωσεις από τις λασπες!!

 

-Dawn: Τελειααα!! Ειμαστε ελευθεροι!!

 

-Alf: Μας εσωσες!! ευχαριστουμε πολύ Barboach!!

 

-Dawn: Brendan δε χαιρεσαι??

 

-Brendan: Φυσικα!

 

-Alf: Εισαι σκεπτικος…σε προβληματιζει κατι??

 

-Brendan: Στη πραγματικοτητα ναι! Ο δρομος 119 δεν ηταν ποτε τοσο επικινδυνος οσο αυτές της μερες..θελω να πω πως παρα τα πειραματα από το Ινστιτουτο Καιρου, ποτε δεν ειχε κινδυνεψει κανεις…όλα αυτά είναι σαν να εχει παει κατι στραβα.

 

-Dawn: Με τοσα που εχουμε δει δεν εχεις και αδικο που σκεφτεσαι ετσι..

 

-Alf: Οπως και να εχει ομως το Ινστιτουτο ειναι στο δρομο μας, σωστα? Οποτε μπορουμε να δουμε τι συμβαινει με τα ιδια μας τα ματια!

 

ΜΠΑΜ

 

-Brendan: Τι ηταν αυτό??

 

-Dawn: Το μονο που προλαβα να δω ηταν κατι να κατευθυνεται κατά πανω μας και το Barboach να πηδαει για να μας προστατεψει…

 

-Alf: Barboach εισαι καλα?? Barboach..

 

-Brendan: Ποιος ειναι εκει?? Εμφανισου!!

 

-Dawn: Συμφωνα με το pokedex ειναι ένα Castform..αλλα μοιαζει διαφορετικο..

 

-Brendan: Αυτό συμβαινει γιατι τα Castform αλλαζουν μορφη αναλογα με το καιρο που επικρατει, αυτή είναι η βροχερη μορφη του!

 

-Alf: δε βλεπω τον εκπαιδευτη του εδώ γυρω, οποτε υποθετω πως είναι ένα αγριο Castform, κι αν είναι αγριο δε καταλαβαινω γιατι μας επιτεθηκε στα ξαφνικα..

 

-Brendan: Αυτό που είναι ακομα πιο παραξενο είναι πως τα Castform είναι πολύ σπανια ακομα και στη περιοχη Hoenn και χρησιμοποιουνται κυριως στο Ινστιτουτο, και για να είναι εδώ αυτό το Castform σιγουρα κατι δε παει καλα..

 

-Dawn: Alf, Brendan προσεξτε! Επιτιθεται παλι με μπαλα καιρου!

 

-Alf: Εξακολουθω να μη καταλαβαινω γιατι θελει να μας πληγωσει…

 

-Dawn: Μοιαζει να εχει κατι στο λαιμο του..

 

-Brendan: Θες να πεις πως το ελεγχουν από καπου?? Πολύ πιθανον!

 

-Alf: Σε αυτή τη περιπτωση πρεπει να το αντιμετωπισουμε και να το γυρισουμε στο Ινστιτουτο οσο το δυνατον γρηγοροτερα!

 

-Brendan: Συμφωνω..Marshtomp διαλεγω εσ

 

-Alf: ΠΕΡΙΜΕΝΕ!! Το Barboach φαινεται να θελει να το κανει..

 

-Dawn: Δε πληγωθηκε όταν μας προστατεψε?

 

-Alf: χεχε!! Θα χρειαστουν πολλα περισσοτερα από μια μπαλα καιρου για να το κερδισουν..σωστα??

 

-Brendan: τοτε ειμαστε μαζι σου!!

 

-Dawn: Alf ακομα μια μπαλα καιρου ερχεται!

 

-Alf: Barboach αποφυγε το!! Μπραβο!! Ε?

 

-Brendan: To Barboach αρχισε να λαμπει…

 

-Dawn: Εξελισσεται??

 

-Alf: Whiscash?? Τελεια!! Ας δειξουμε σε αυτό το Castform ποιος κανει κουμαντο εδώ περα…εχουμε και μερικες εκπληξεις συμφωνα με το pokedex!!

 

-Dawn: Alf..

 

-Alf: Ξερω! Whiscash αντεπιθεση με παλμο νερου!

 

 

 

ΜΠΑΜ

 

-Brendan: To Castform δε φαινεται να τα παραταει..

 

-Alf: Whiscash αποφυγε το με βομβα λασπης!

 

 

 

ΜΠΑΜ

 

-Dawn: Γιατι αποκρουεις τις επιθεσεις του??

 

-Alf: Γιατι θελω να το κουρασω και να το πληγωσω οσο το δυνατον λιγοτερο..Whiscash συνεχισε ετσι!!

 

ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ

 

-Brendan: Φαινεται πως τα καταφερες Alf!

 

-Alf: Whiscash τωρα ειναι η ευκαιρια…τελειωσε το με ένα χτυπημα…λασπωμενο νερο!!

 

-Dawn: Ακριβως στο στοχο…Whiscash εισαι φοβερος!

 

-Brendan: Δευτερη φορα που μας σωζεις σημερα!

 

-Alf: η αληθεια να λεγεται!! Ας μη χανουμε άλλο χρονο όμως…παμε να παρουμε το Castform και να βρουμε το Ινστιτουτο Καιρο!

 

 

-Dawn/Brendan: ΦΥΓΑΜΕ!!


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Rihardil: 11 Νοέμβριος 2013 - 17:55

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#364 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1.409 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2013 - 02:01

Διάβασα τα τελευταία επεισόδια!! Keep it up with the great work ^_^


Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#365 Tightwad

Tightwad

    Starting...

  • Members
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Νοέμβριος 2013 - 22:36

Συγχαρητήρια για το κουράγιο και το μεράκι σου, φίλε. 



#366 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Δεκέμβριος 2013 - 12:56

Xmas Greetings ya all!!
Σας ευχαριστω για τα τελευταια σχολια και ζητω συγγνωμη που ανεβαινει πιο αργα απο οτι συνηθως η συνεχεια της ιστοριας, αλλα υποχρεωσεις βλεπετε!! Καλη συνεχεια στην αναγνωση και καλες γιορτες σε ολους :) 

 

45. Weather Institute in crisis..

Ο δρομος προς την πολη Fortree αποδειχτηκε περισσοτερο προκλητικος απο οτι περιμεναμε! Μαθαμε πως λογω του Ινστιτουτου Βροχης το κλιμα στον δρομο 119 είναι πολύ παραξενο…πολλη πυκνη βλαστηση, πολλη λασπη από το πουθενα και από κει που εχει ηλιο, ξαφνικα αρχιζει να βρεχει και σαν να μην εφτανε αυτό, ένα από τα Castform του Ινστιτουτου μας επιτεθηκε και αναγκαστηκαμε να αντισταθουμε…τωρα η Dawn, o Brendan, το πληγωμενο ποκεμον κι εγω ειμαστε εξω από τις εγκαταστασεις του Ινστιτουτου για να ζητησουμε απαντησεις…

-Dawn: Μοιαζει τελειως ερηπωμενο ή είναι η ιδεα μου??

-Brendan: Το Ινστιτουτο παντα σφυζει από ζωη..κατι δεν πηγαινει σιγουρα καλα!

-Alf: Παιδια κοιταξτε όλα αυτά τα Castforms στα κλουβια…αποκλειεται οι επιστημονες να φερονταν ετσι στα ποκεμον που τους βοηθουν στην ερευνα τους, σωστα??

-?????: ΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Πολύ σωστα!!

-Dawn: Ποιος είναι εκει??

-Brendan: Η Ομαδα Aqua!!!

-Alf: Τωρα εξηγουνται ολα! Εσεις κρυβεστε πισω από αυτό το φιασκο??

-Grunt 1: Δηλωνουμε ενοχοι!!

-Grunt 2: Βλεπετε ο Archie θελει να μαθει να ελεγχει τον καιρο…και που νομιζετε είναι το καλυτερο μερος για την επιτευξη του σκοπου αυτου?? Φυσικα το Ινστιτουτο Καιρου!!

-Grunt 1: Δε νομιζεις ότι τους ειπες πολλα??

-Grunt 2: ελα τωρα…ένα ματσο παιδαρελια είναι, τι νομιζεις ότι μπορουν κανουν??

-Dawn: (Δε γινεται να χασουμε άλλο χρονο πολεμοντας αυτους)

-Brendan: (H Dawn εχει δικιο…μπορει να κινδυνευουν οι ερευνητες του Ινστιτουτου, ακομα και αλλα ποκεμον όπως το Castform που εχουμε μαζι μας!)

-Alf: (Συμφωνω…εχω μια ιδεα!!)

-Grunt 1: ας τους βουλωσουμε λοιπον τα στωματα! Zubat, Poochyena διαλεγω εσας!

-Grunt 2: Zubat, Carvanha βοηθεστε μας!

-Grunt 1: για να δουμε αν θα τα βγαλετε περα μαζι μας…

-Alf: χεχεχε!! Ετσι λες ε?? Sceptile διαλεγω εσενα!! Χρησιμοποιησε φυλλο λεπιδα για να ελευθερωσεις ολα τα Castform απο τα κλουβια!!

-Dawn: Combusken βοηθησε μας κι εσυ με ουρανιο απερκατ!!

-Grunt 1: Τι?? Πως??

-Brendan: Καλη τυχη!!!

-Grunt 2: Να παρει, μας την φερανε!!

-Alf: Φυγαμε!!

…………………………………………………………………………………………………………………………

-Brendan: Νομιζω πως φτασαμε στο πιο βαθυ σημειο μεσα στο Ινστιτουτο…

-Dawn: Και πανω από όλα φτασαμε ασφαλεις χαρη στα Castform που κανονισαν όλα τα τσιρακια της Ομαδας Aqua!!

-Alf: Παιδια κοιταξτε…οι ερευνητες του Ινστιτουτου..

-Dawn: είναι και αυτοι φυλακισμενοι!!

-Brendan: Μοιαζει με παγιδα..

-Alf: Συμφωνω…Καπου εδω πρεπει να ειναι ο Archie υποθετω…

-?????: Πολύ κοντα…αλλα το ονομα είναι Shelly!!

-Dawn: Ποια εισαι εσυ??

-Shelly: Μια από τους Διοικητες της Ομαδας Aqua!!

-Alf: Μπορω να πω πως συμπαθησα περισσοτερο τον Matt!!

-Shelly: Τον Matt?? Για μια στιγμη…η φιγουρα σου…το Sceptile σου…Εισαι το παιδι που δημιουργησε φασαριες στον Matt επειδη τον σταματησε απο το να κλεψει το κρουαζιεροπλοιο??

-Alf: ακριβως…και τωρα που ξερεις με ποιον εχεις να κανεις, πες μας γιατι θελετε να ελεγξετε τον καιρο??

-Dawn: Η τελευταια φορα που προσπαθησατε κατι τετοιο δημιουργησατε ένα ναυαγιο και ως εκ θαυματος δεν επαθες κανεις τιποτα από τους ανθρωπους που ηταν μεσα στο S. S. Anne!!

-Shelly: Πως ειναι δυνατον να ξερετε τοσα πολλα?? Δεν το πιστευω πως από ολους τους ανθρωπους στη περιοχη Hoenn επρεπε να πεσω πανω στον Alf, στην Dawn και στον Brendan!! Eιμαι τοσο τυχερη γιατι θα παρω εκδικηση για ολα τα προβληματα που δημιουργησατε μεχρι τωρα!! Mightyena-Carvanha παμε!

lf: Sceptile φροντισε να μη πλησιασεις το Carvanha γιατι το σκληρο του δερμα θα σε πληγωσει…θα επιτεθουμε από μακρια!

-Dawn: Combusken εμεις θα αναλαβουμε το Mightyena!

-Brendan: Τοτε εγω θα παω να ελευθερωσω τους ερευνητες!

-Ερευνητης:  Αυτά τα κλουβια είναι πολύ ανθεκτικα…μπορουν να σπασουν μονο με την αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας..

-Brendan: Αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας ε?? ΤΟ ΒΡΗΚΑ!! Marshtomp-Numel διαλεγω εσας!! Σας παρακαλω…πηγαιντε ολοι ένα βημα πισω!! Numel φλογοβολο στα καγκελα….

-Alf: Sceptile παλμος νερου!

-Dawn: Combusken ουρανιο απερκατ!

-Shelly: Mightyena – Carvanha!!

-Brendan: Τωρα που εχουν υπερθερμανθει τα καγκελα, Marshtomp χρησιμοποιησε παλμο του νερου!!

ΚΡΑΚ

-Ερευνητης: Τα καγκελα ραγισαν…

-Brendan: Marshtomp σπαστα με βομβα λασπης!!

-Ερευνητης: ΝΑΙ!! Ελευθερωθηκαμε!!

-Alf: Sceptile ας τελειωνουμε…Μανιασμενο Φυτο!!

-Dawn: Combusken Στροβιλος Φωτιας!!

-Shelly: Mightyena – Carvanha!! Nα παρει…δεν το πιστευω πως εχασα…καταστραφηκαν όλα…τα Castform και οι ερευνητες είναι ελευθεροι!!

-Alf: Αυτό για να μαθετε με ποιους μπλεκετε!!

-Grunt: Δεν χαθηκαν όλα κυρια Shelly!! Εχουμε παρει τις πληροφοριες που χρειαζομασταν..

-Shelly: Χαιρομαι για αυτό…Ελεγες κατι Alf?? ΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Εις το επανυδειν…

-Alf: Να παρει..με εκνευριζουν!!

-Dawn: Κι εμενα!!

-Ερευνητης: Παιδια σας ευχαριστουμε πολύ για την βοηθεια σας, αν δεν ησασταν εσεις και τα ποκεμον σας όλα θα ειχαν χαθει!!

-Brendan: Δεν κανει τιποτα!

-Dawn: Ηρθαμε εδώ γιατι υποψιαστηκαμε πως κατι πηγαινε στραβα…

-Alf: Ξεραμε πως το κλιμα στο δρομο 119 είναι παραξενο, αλλα ηταν πολύ αλλοκοτο και επισης αυτό το Castform μας επιτεθηκε από το πουθενα!

-Dawn: αναγκαστηκαμε να αντισταθουμε όπως καταλαβαινετε..

-Brendan: …κι όταν η μαχη τελειωσε το πηραμε μαζι μας και το φεραμε εδώ για να το δειτε, αλλωστε το Ινστιτουτο Καιρου είναι το μονο μερος που υπαρχουν Castform σε ολο το Hoenn!!

-Ερευνητης: Παιδια δε χρειαζεται να δωσετε εξηγησεις…το Castform το εκανε αυτό για να σας τραβηξει την προσοχη και να το ακολουθησετε και τελικα αυτό κανατε, κατά μια εννοια!! Η ευγνομοσυνη μου είναι μεγαλη και ότι και να σας δωσω δε μπορω να σας ξεπληρωσω το χρεος!!

-Alf: Δε χρειαζεται να μας δωσετε τιποτα..

-Dawn: Χαιρομαστε που βοηθησαμε και που ειστε καλα!!

-Ερευνητης: Τοτε μηπως θα μπορουσατε να μου κανετε ακομα μια μικρη χαρη??

-Brendan: φυσικα!

-Ερευνητης: Η Ομαδα Aqua εχει καταστρεψει σχεδον τα παντα..και όπως καταλαβαινετε δε μπορουμε να φροντισουμε το πληγωμενο Castform, οποτε η καλυτερη εναλλακτικη είναι να το το πατε στο κεντρο ποκεμον της πολης Fortree η οποια δεν απεχει πολύ από εδώ! Μπορειτε να το κανετε αυτό?

-Alf: το συζητατε?? Ουτως η αλλως προς τα εκει πηγαινουμε!!

-Ερευνητης: Τελεια!!

-Dawn: Θα σας καλεσουμε όταν όλα ηρεμησουν!!

-Ερευνητης: Σας ευχαριστω πολύ παιδια…κι εγω με τους συνεργατες μου και τα υπολοιπα Castform θα επισκευασουμε ξανα το Ινστιτουτο!

-Alf: Ομορφα! Dawn, Brendan παμε γρηγορα στο κεντρο ποκεμον..

-Dawn – Brendan: ΦΥΓΑΜΕ!!

 

Και καπως ετσι τα σχεδια της Ομαδας Aqua ανατραπηκαν για ακομα μια φορα…με την πολη Fortree να απεχει μολις μερικα λεπτα απο το Ινστιτουτο, το Castform συντομα θα αρχισει να αισθανεται καλα!! 


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#367 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Ιανουάριος 2014 - 18:16

46. Contest Showdown!! Dawn Vs May..

-Vivian: Φιλες και φιλοι των ποκεμον…ειμαι η Vavian και σας καλοσοριζω ολους στον σημερινο διαγωνισμο ποκεμον!! To μέρος?? Μα φυσικά η πόλη Fortree!! Συντονιστες και συντονιστριες από ολη τη χωρα βρισκονται σημερα κοντα μας, προκειμενου να καταφερουν να κερδισουν αυτην εδώ την ομορφη κονκαρδα! Αυτη μαζι με άλλες 4 θα δωσει το δικαιωμα συμμετοχης στους συντονιστες στο Μεγαλο Φεστιβαλ…Με τους κριτες μας, τους κυριους Contesta και Sukizo και φυσικα μία από τις νοσοκομες Joy της πολης Fortree. Ο σημερινος διαγωνισμος ωστοσο επιφυλλασει εκπληξεις…Οσον αφορα στο πρωτο γυρο, οι συντονιστες και τα ποκεμον τους θα πρεπει να εκτελεσουν το μερος των παρουσιασουν χρησιμοποιωντας μονο μεχρι 3 κινησεις!! Στον δευτερο γυρο θα περασουν ΜΟΝΟ οι δυο συντονιστες που θα συγκεντρωσουν την υψηλοτερη βαθμολογια!! Ας ξεκινησουμε με τις παρουσιασεις ποκεμον!!

 

 

 

(Στο κέντρο πόκεμον)

 

-Brendan: Ο διαγωνισμος ποκεμον ξεκιναει..και μοιαζει να είναι πολύ ενδιαφερον..και να φανταστεις πως ειχα πει ότι θα λαμβανα μερος στον επομενο διαγωνισμο!

 

-Alf: Θα ειμαστε εκει για το δευτερο μερος για αυτό η Dawn καλα θα κανει να περασει το προκριματικο γυρο! Οσο για την συμμετοχη σου, θα λαβεις μερος την επομενη φορα!!

 

-Brendan: Ελπιζω να μην την απασχολει το Castform και να μπορεσει να συγκεντρωθει!

 

-Alf: Για αυτο το λογο μειναμε εμεις πισω, αλλα συμφωνα με τη νοσοκομα Joy μπορουμε να φυγουμε!

 

-Brendan: Tελεια! Μενει λοιπον να ενημερωσουμε το Ινστιτουτο για το Castform!

 

-Alf: Το εχω ηδη αναλαβει…

 

 

 

(Στο διαγωνισμο ποκεμον)

 

-Vivian: Και τωρα η επομενη διαγωνιζομενη μας..η Dawn από τη πολη Pallet της περιοχης Kanto!

 

-Dawn: (Ειναι η πρωτη φορα που ειμαι μονη μου σε ενα διαγωνισμο! AlfBrendan…θα τα καταφερω!) Milotic βγες στη σκηνη!

 

-Vivian: Και η Dawn επελεξε ενα απο τα ομορφοτερα και κομψα ποκεμον για το πρωτο γυρο!

 

-Dawn: Milotic επικαλυψη καθρεφτη!

 

-Vivian: Αραγε τι ετοιμαζει η Dawn ξεκινοντας με αυτή την επιθεση??

 

-Dawn: Milotic χρησιμοποιησε υδατινη ουρα!

 

 

 

ROOOOOOOOAAAAAAAAAAAAAAAAR

 

 

 

-Dawn: Και τωρα Milotic ολοκληρωσε με αναζωογονηση!!

 

 

 

ROOOOOOOOAAAAAAAAAAAAAAAAR

 

 

 

-Vivian: Τι εξαιρετη παρουσιαση! Χρησιμοποιωντας την επικαλυψη καθρεφτη η Dawn καταφερε να κανει το Milotic να ανατικατοπτρισει τα χρωματα των επιθεσεων που το ιδιο χρησιμοποιησε δινοντας του την οψη ενός ουρανιου τοξου! Πραγματικα πολύ πρωτοτυπο και το αγαπησε και το κοινο!!

 

 

 

(Στο κεντρο ποκεμον)

 

-Brendan: Η παρουσιαση της Dawn ηταν από τις καλυτερες της..

 

-Alf: Πραγματι..ξεκιναμε??

 

-Brendan: To Castform??

 

-Alf: Θα ειναι ενταξει με τον καθηγητη Oak..

 

-Brendan: Toν καθηγητη Οak?? Τι εννοεις??

 

-Alf: Θα σου εξηγησω στο δρομο!!

 

 

 

(Στα παρασκηνια)

 

-Dawn: Alf Brendan τα καταφερατε!!

 

-Brendan: Δε γινοταν να το χασουμε με τιποτα..

 

-Alf: …και αν κρινουμε από την παρουσιαση σου ηρθαμε πανω στην ωρα για να σε δουμε στο δευτερο μερος!!

 

-Dawn: χαχαχα! Πως είναι το Castform??

 

-Alf: Ειναι πολυ καλυτερα..το εστειλα στο καθηγητη Oak για να παιξει με τα υπολοιπα ποκεμον μας!

 

-Dawn: Τι σημαινει αυτό??

 

-Alf: Σημαινει πως όταν μιλησα με τον Ερευνητη που γνωρισαμε στο Ινστιτουτο, το Castoform δεν ηθελε να φυγει και ετσι με αφησε να το κρατησω! Επειδη όμως οι τελευταιες μερες του ηταν δυσκολες το εστειλα στο καθηγητη Oak για να χαλαρωσει!

 

-Dawn: Πολύ τελεια!

 

-Alf: Εσυ συναντησες την May??

 

-Dawn: Δεν την συναντησα, αλλα η παρουσιαση με τη Beautifly της ηταν φανταστικη..

 

-May: ευχαριστω πολύ!!

 

-Dawn: May??

 

-May: Εσυ εισαι η φιλη που μου ειχε μιλησει ο Alf!

 

-Dawn: Εγω ειμαι, χαιρω πολυ!

 

-May: Παρομοιως! Alf πως εισαι? Εμαθα εχεις κιολας το 5ο σου εμβλημα!!

 

-Alf: Ακριβως!! Μιλησες με τον πατερα σου!! Χαχα!

 

-May: Brendan?? Εσυ εισαι??

 

-Brendan: Με σαρκα και οστα!!

 

-May: Δεν ηξερα πως ταξιδευες με τον Alf! Χαιρομαι πολύ που σε βλεπω!

 

-Brendan: Μπορει να αργησα σε σχεση με σενα, αλλα ξεκινησα το ταξιδι μου επιτελους..

 

V: Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΦΤΑΣΕ!! ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ 2ΟΥ ΓΥΡΟΥ!! ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ, ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΔΥΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ Η ΜΑΥ ΚΑΙ Η DAWN!!

 

-Dawn: Τα καταφεραμε!!

 

-May: Τελεια!!

 

-Brendan: Θα υποστηριζω και τις δυο σας από τη κερκιδα!!

 

-Alf: O Brendan εχει δικιο…βαλτε τα δυνατα σας!!

 

 

 

(Στη σκηνη)

 

-Vivian: Κυριες και κυριοι! Ο διαγωνισμος ποκεμον της πολης Fortree φτανει σιγα σιγα στο τελος του με την Dawn και την May να είναι οι δυο συντονιστριες που προσπαθουν να στα χερια τους αυτην εδώ την κονκαρδα! Αραγε ποια από τους δυο θα αναδειχθει νικητρια?? Η αναμονη τελειωσε…5 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΡΟΛΟΙ!! ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ!!

 

-May: Dawn ξερω τι εχεις καταφερει εως τωρα και χαιρομαι που θα δωσουμε μαχη!! Μη νομιζεις όμως πως θα φοβηθω..Blaziken ξεκιναμε!!

 

-Dawn: Δε περιμενα τιποτε λιγοτερο από τη κορη του Norman…Altaria βγες στη σκηνη!!

 

-May: Blaziken…

 

-Dawn: Altaria…

 

-May/Dawn: Φλογοβολο!

 

ΜΠΑΜ

 

 

 

-Vivian: Ολο το σταδιο τρανταχτηκε από τη συγκρουση αυτων των δυο επιθεσεων..ενω παραλληλα η θερμοκρασια ανεβηκε!

 

-Brendan: Φαινεται σαν ισσοπαλια..κι ας εχει το πανω χερι η Dawn!

 

-Alf: Περα από αυτό φαινεται  να εχουν παρομοιες στρατηγικες..ξεκινωντας με μια επιθεση από μακρια ηθελαν να τσεκαρουν η μια τη δυναμη της αλλης..

 

-Dawn: Altaria παλμος του δρακου..

 

-May: Blaziken απεκρουσε το με δυναμικη γροθια..

 

-Vivian: Και το Blaziken αποκρουει με χαρη..η Dawn χανει ποντους!

 

-Dawn: Altaria ανασα του δρακου!

 

-May: Blaziken φλογοβολο..

 

-Vivian: H Dawn χανει κι αλλους ποντους..

 

-Brendan: Τι συμβαινει στη Dawn??

 

-Alf: Απλα χρησιμοποιει ενα ποκεμον χωρις εμπειρια στους διαγωνισμους που επιασε προσφατα..ειναι λογικο να ειναι λιγο μουδιασμενη..

 

-Dawn: (Ελα Dawn..ηρεμησε και σκεψου! Το βρηκα!) Altaria ανεβα ψηλα και χρησιμοποιησε ακτινα παγου στριφογυριζοντας!!

 

-May: Blaziken…

 

-Dawn: Μη φοβασαι May…δε στοχευω το Blaziken, αλλα το εδαφος απο κατω του!!

 

-Vivian: Φοβερο…το Altaria παγωσε ολη τη πιστα και τωρα το Blaziken δυσκολευεται να σταθει!!

 

-Brendan: Φοβερο, η Dawn ισσοφαρησε τη May!!

 

-Alf: Και παραλληλα εστησε μια παγιδα..

 

-May: αυτο ηταν το καλυτερο που μπορουσες να κανεις?? Blaziken χρησιμοποιησε φλογοβολο για να λιωσεις το παγο..

 

-Dawn: Altaria χρησιμοποιησε τωρα ανασα του δρακου!!

 

-May: Blaziken όχι…να πάρει έπεσα στη παγίδα της!

 

-Vivian: Μια μάχη με μεγάλες ανατροπες!

 

-May: Blaziken..(Να παρει..ολες οι επιθεσεις του Altaria είναι από μακρια, ο μονος τροπος να κερδισω είναι αν πλησιασω πολύ κοντα, αλλα πως??)

 

-Dawn: Altaria παλμος του δρακου!

 

ay: (Να η ευκαιρια!) Blaziken στειλε πισω το παλμο του δρακου με λαμπρη κλοτσια!!

 

-Brendan: Ωχ όχι..

 

-Dawn: Altaria!

 

-May: Blaziken δυναμικη γροθια!!

 

-Αlf: Δεν είναι καλο αυτό..αν πετυχει αυτή η επιθεση το Altaria θα ζαλιστει και τοτε η Dawn θα εχει προβλημα..

 

-Dawn: Altaria όχι..

 

-Vivian: Φαινεται πως το Altaria ζαλιστηκε και με λιγοτερα από 20 δευτερολεπτα στο ρολοι, η Dawn δυσκολα θα καταφερει να αλλαξει τα πραγματα..

 

-Dawn: Δεν προκειται να χασω ετσι…Altaria παλμος του δρακου ξανα..

 

-May: Blaziken στειλτην πισω όπως προηγουμενως..

 

 

 

ΜΠΑΜ

 

 

 

-Dawn: Τελεια!! Το σοκ από το χτυπημα ηταν αρκετο για να ξεζαλισει το Altaria!!

 

-Αlf: Πολυ εξυπνο!

 

-Βrendan: Μπραβο Dawn!!

 

-Dawn: Tελειωσε…Altaria παλμος του δρακου!

 

-Μay: Blaziken..

 

-Vivian: TEΛΟΣ ΧΡΟΝΟΥ!! ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ FORTREE ΕΙΝΑΙ Η MAY!!

 

ay: Blaziken τα καταφεραμε!!

 

-Dawn: χαχαχα! Συγχαρητηρια May! Altaria τα πηγαμε περιφημα για το ντεπουτο σου!

 

-Brendan: Τουλαχιστον ηταν εξαιρετικη μαχη..

 

-Alf: Πραγματι!

 

-May: ευχαριστω πολύ Dawn, ωστοσο ξερω πως αν η τελευταια επιθεση σου ολοκληρωνοταν και δε σε προλαβαινε το ρολοι, εσυ θα κραταγες τωρα αυτή τη κονκαρδα!! Ηταν φοβερη μαχη!

 

-Dawn: Ηταν οντως και τωρα θα εχω να περιμενω για τη ρεβανς μας!! Χαχαχα!

 

-Vivian: May συγχαρητηρια…

 

 

 

(Αργοτερα εξω από το σταδιο..)

 

-Brendan: Συγχαρητηρια και στις δυο σας! Ητα εξαιρετικη μαχη!

 

-Dawn: Ευχαριστουμε! May χαρηκα πολυ που σε γνωρισα και ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!

 

-May: Εννοειται! Τωρα τι εχει σειρα για εσας?

 

-Alf: Το γυμναστηριο της Fortree φυσικα!!!

 

-May: Kαλη επιτυχια Alf, η Winona δεν είναι ευκολη αντιπαλος και τα ποκεμον πτησης που χρησιμοποιει δεν θα στο κανουν ευκολο!

 

-Alf: Τοσο το καλυτερο τοτε!χαχα! Εσυ τι θα κανεις?

 

-May: Εξασκηση μεχρι τον επομενο διαγωνισμο φυσικα! Τα λεμε αργοτερα…Brendan να τους προσεχεις!!

 

-Brendan: Μεινε ησυχη!

 

 

 

Και καπως ετσι ο διαγωνισμος ποκεμον της πολης Fortree ελαβε τελος! Μπορει να μην εληξε με νικη της Dawn, αλλα σιγουρα η εμπειρια που αποκομισε με το Altaria ηταν σημαντικη, σειρα τωρα εχει η Winona και το 6ο εμβλημα!!


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Rihardil: 25 Ιανουάριος 2014 - 18:18

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: