Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Comicdom Con Athens 2009: A Superhero Event!


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Comicdom

Comicdom

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 03 March 2009 - 21:52

Εσείς είδατε το νέο site του Comicdom Con Athens 2009;

Τσεκάρετε το φετινό μας πρόγραμμα, μάθετε για τα νέα events, γνωρίστε τους καλεσμένους μας Marv Wolfman και Barry Kitson, θυμηθείτε μαζί μας τις καλύτερες στιγμές από προηγούμενες διοργανώσεις, και δείτε για πρώτη φορά το artwork από την αφίσα μας, σε σχέδιο Γιάννη Ρουμπούλια, ένα tribute στο φετινό μας superhero theme!

Κλείστε από τώρα το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Απριλίου. To Comicdom Con Athens επιστρέφει καλύτερο από ποτέ!

#2 Comicdom

Comicdom

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 03 March 2009 - 21:55

Το Comicdom Con Athens στηρίζει τα ερασιτεχνικά έντυπα, παραχωρώντας, όπως κάθε χρόνο, στους δημιουργούς τους, χώρο για να προβάλουν τις εκδόσεις τους. Εκδίδετε κάποιο fanzine σχετικό με τα comics; Στείλτε ένα e-mail στο fanzines@comicdom-con.gr, προκειμένου να εξασφαλίσετε την -εννοείται δωρεάν!- παρουσία του στο τραπέζι με τα fanzines.

#3 Comicdom

Comicdom

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 03 March 2009 - 21:57

Σπύρος Σιάκας: “Εισαγωγή Σε Εξειδικευμένα Θέματα Δημιουργίας Με Την Τεχνική Του Animation”

Barry Kitson: Character Design

Marv Wolfman: Workshop Σεναρίου

“Comics Χαμένα Στη Μετάφραση”

Κώστας Κυριακάκης: “Γιατί Μου Αρέσουν Τα Comics;”

Γιάννης Ρουμπουλιας: “Ώστε Σου Αρέσει Να Φτιάχνεις Δράκους Και Τέτοια”

Γιώργος Μπότσος: “Πως Να Χειριστεί Κανείς Το Χρόνο, Που Ποτέ Δεν Είναι Αρκετός”

Οι θέσεις είναι περιορισμένες!

Περισσότερες λεπτομέρειες, στο επίσημο website του Comicdom Con Athens 2009.

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 03 March 2009 - 22:08

Threads merged. Φίλε Comicdom δεν χρειάζεται να ανοίγεις και άλλα threads, βάλε ότι χρειάζεσαι εδώ....:gotit:

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας, θα είμαι σίγουρα εκεί...^^

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 04 March 2009 - 13:45

Ω ναι κι εγω θα πάω. Εχω που θέλω να πάω από το πρώτο comicdom , αλλά λόγω του ότι μένω αρκετά μακριά δεν το έπραξα μέχρι στιγμής . Αλλά φέτος , θα είμαι εκεί.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#6 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 04 March 2009 - 14:00

Επισης να προσθεσουμε οτι ειπαμε να κανουμε το βημα και να καλεσουμε ΚΑΙ cosplayers φετος, μετα απο δικη μου προταση που -απ'οσο ξερω- εγινε δεκτη.
Θα ακουλουθησει official ανακοινωση οσονουπω.:wooi2:

Οχι τπτ αλλο αλλα ειναι κριμα να αφηνουμε απεξω τα παιδια που γουσταρουν μανγκα/ανιμε/κοσπλεη επειδη παλια ο επιστατης του κτηριου γκαριζε με κατι νιντζα μασκες a-la kakashi που φοραγαν κατι παιδια :/
Ας το κανουμε οπως τα ιαπωνικα και αμερικανικα κονς που πανε και ντυμενοι :D

Eλλη Μοκα -μελος Comicdom και Comicdom-Press ^_^

#7 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 March 2009 - 14:42

εγώ ΠΑΛΙ θα το χάσω...τι κατάρα και αυτή ρε παιδί μου, μόνο στο 1ο κατάφερα να πάω
anyway θα στείλουμε πάλι το schizoid με τα παιδιά από την πάτρα

Posted Image


#8 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 04 March 2009 - 14:58

Συγχαρητήρια παιδιά για ακόμα μία φορά. Η οργάνωση της εκδήλωσης όσο πάει και καλυτερεύει. Πέρυσι δυστυχώς ήρθα μόνο μία μέρα και δεν κατάφερα να έρθω σε κανένα workshop, όμως φέτος ελπίζω να κάτσω full και τις δύο μέρες. Αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο και δεν θα ήθελα να χάσω είναι:

Panel: Τα Cartoons Στην Ελληνική Τηλεόραση : ComicdomCon Athens

Workshop: Σπύρος Σιάκας "Εισαγωγή Σε Εξειδικευμένα Θέματα Δημιουργίας Με Την Τεχνική Του Animation : ComicdomCon Athens

Επίσης περιμένω εναγωνίως τον Marv Wolfman (έχει ένα Crisis On Infinite Earths και κάτι Disney να μου υπογράψει).


P.S.
Το thread μετακινείται στον τομέα "ψυχαγωγία διασκέδαση" λόγω θεματολογίας και stickώνεται.

E5VV38U.jpg


#9 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 04 March 2009 - 18:14

Πέρυσι είχα έρθει και ήταν ωραίο το όλο event.

Αλλά φέτος κατάφερα να το κάνω botch & όταν ήταν να διαλέξω μεταξύ ποιου ΣουΚου, αυτού πριν ή αυτού μετά το Πάσχα, θα πάω ένα ταξίδι που έχω κανονίσει το είχα ξεχάσει πότε ακριβώς ήταν το Comicdom (ενώ το είχα διαβάσει) & εν τέλη έβγαλα εισιτήρια για τις 11.

:emptyonexg1:


Άντε, καλά να περάσετε όλοι οι υπόλοιποι. Διαβάστε & κάνα comic για μένα.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#10 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 06 March 2009 - 07:29

Εννοείτε οτι θα φύγουμε κονβόι να πάμε :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#11 Comicdom

Comicdom

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 19 March 2009 - 22:26

Οι θέσεις για το workshop “Comics Χαμένα Στη Μετάφραση” έχουν συμπληρωθεί. Όσοι ενδιαφερόμενοι δεν πρόλαβαν να εγγραφούν, μπορούν να δώσουν τα στοιχεία τους στο workshops@comicdom-con.gr, για να μπουν στη λίστα αναμονής.

Συμπληρώθηκαν, επίσης, οι θέσεις για το workshop του Barry Kitson...

......όπως και για το workshop του Marv Wolfman.

Edited by Comicdom, 24 March 2009 - 18:40.


#12 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 28 March 2009 - 11:09

O κόσμος να γυρίσει ανάποδα θα έρθω!!! Αυτό το event επιβάλεται να το δει ο καθένας που ασχολείται με comics/manga/anime:)
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#13 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 28 March 2009 - 22:36

Καλη φαση !
Να ερθετε οσοι μπορειτε, να γνωριστουμε και απο κοντα (και φυσικα να επειτε και την γνωμη σας για να ξερουμε τι θελετε και τι να διορθωσουμε και γενικα οτιδηποτε.. γιατι το θεμα ειναι να γουσταρουμε ολοι :D)

#14 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 29 March 2009 - 13:28

Επειδή θέλω εγώ και ένας φίλος μου να γραφτούμε σε workshops μπορεί κάποιος να μου πει πως πρέπει να είναι το mail που θα στείλω; Tί πρέπει να λέει; Απλά όνομα;

thnx
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#15 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 29 March 2009 - 13:35

Ναι, αυτό που χρειάζεται είναι να στείλεις ένα mail με το όνομά σου. Καλό θα ήταν να βιαστείτε όσοι θέλετε να γραφτείτε, μιας και έχουν κλείσει ήδη οι θέσεις για μερικά workshops.

E5VV38U.jpg