Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Linkin Park


  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#31 Shadowstrike

Shadowstrike

    White Noise/Black Silence

  • Members
  • 370 posts

Posted 12 February 2008 - 18:46

ενωει οτι ο καθενας ακουει 1 μονο τραγουδι απο LP και λενε οτι ακουνε LP κατι χρονια..εμενα πρωσωπικα μου την σπαει να ειμαι στην ιδια κατηγορια τετοιων..
Posted Image

#32 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 17 February 2008 - 15:01

Oι Linkin Park ειναι σταθερη αξια. Πειραματιζομαι , ψαχνομαι αλλα στους συγκεκριμενους χρωσταω πολλα! 4 χρονια ενεργο μελος του lpU και συνεχιζουμε ακαθεκτοι... I will break away, I'll find myself today

#33 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 26 February 2008 - 00:32

παλια ημουν μεγαλος φαν,και τα Hybrid Theory & Meteora μου αρεσουν πολυ ακομα αν κ εδω κ καιρο το γυρισα στην πιο ''σκληρη'' κ ''σκοτεινη'' πλευρα της μουσικης.Ειδικα το Hybrid ειναι απο τα αγαπημενα μου αλμπουμ γενικοτερα.To τελευταιο δεν μπορεσα να το ακουσω ολοκληρο αλλαξαν εντελως το στυλ.Προς το χειροτερο.Κριμα λυπη8ικα πραγματικα.Μια ανοητη αντιγραφη U2 με καααποια σκληρα στοιχεια που κ που [Ειδικα το Shadow Of The Day ειναι Η αντιγραφη!!!]


Το μονο κομματι που μου αρεσε ηταν το Valentine's Day.


Κριμα...

#34 FireFistAce

FireFistAce

    R.I.P.

  • Members
  • 163 posts

Posted 03 March 2008 - 12:33

Θα συνφωνησω και εγω με τον 6Greed9. Το Hybrid Theory ειναι ενα απο τα καλυτερα album πουκυκλοφορησαν ποτε. Το Meteora ειναι εξισου καλο αλλο οχι οσο το Hybrid Theory.

Ειχα ξενερωσει ακι εγω με το Album που συνεργαστηκαν με τον Jay Zee γιατι ξεφυγε λιγο απο το ειδος του συγκροτηματοσ που ειχα συνιθισει. Αλλα μετα το What I've done αρχισα να εχω παλι ελπιδες για το συγκροτημα και ελπιζω σε κατι καλυτερο στο μελλον.

Αντε και καποια στιγμη να τους δουμε Ελλαδα να γινει πανικος!!!
Posted Image
"If I surrender my power to you, then there was no point in me being a man..."

#35 -Darkrai-Nolis

-Darkrai-Nolis

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 03 March 2008 - 14:02

Το Hybrid Theory και το Meteora ειναι τα καλύτερα. Απο το καινούριο δεν μου αρέσουν πολλά..

#36 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 07 March 2008 - 16:36

απορω πως γινετε να υπαρχει κοσμος που τους ακουει ακομα... ακομα και για την ηλικια των 15 ειναι ξεπερασμενοι...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#37 elaiza

elaiza

    anime lover :D

  • Members
  • 15 posts

Posted 08 March 2008 - 16:57

Απτους αγαπημένους μου, αν και με ξενέρωσε άγρια, το πόσο πολύ έκαναν μέχρι να βγάλουν τον τελευταίο τους δίσκο, τον οποίο έχω ακούσει ελάχιστα σε σχέση με τα προηγούμενά τους...

Posted Image

There is no justice without sin...


#38 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 21 March 2008 - 02:40

απορω πως γινετε να υπαρχει κοσμος που τους ακουει ακομα... ακομα και για την ηλικια των 15 ειναι ξεπερασμενοι...



Μπα πηγαίνοντας σχολή πέτυχα κάτι γυμνασιόπαιδα που σχόλαγαν με μπλουζάκια από δαύτους.

Μα καλά πως μπορείτε και τους ακούτε, η αλήθεια βρίσκεται στον Χάκο

#39 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 21 March 2008 - 11:52

Παίδες,δεν νομίζετε ότι βάζετε πολλά καλούπια στις μουσικές;
Δεν υπάρχει μουσική για κάθε ηλικία,απλά υπάρχουν μουσικές που αποτελούν διαχρονικές αξίες και άλλες που ακούγονται ένα μόνο καλοκαίρι και πάπαλα μετά.

Λέτε ότι οι Linkin Park είναι για γυμνασιόπαιδα/λυκειόπαιδα όταν αντίστοιχα στην ίδια ηλικία ανακαλύψαμε τους Metallica και τους Iron Maiden.Ναι,η ηλικία εκείνη είναι για όλους όσους ακούγονται δυνατά και τα σπάνε.Όσο όμως ωριμάζουμε αλλάζουμε ακούσματα και γούστα και ξαφνικά καταλήγουμε να γουστάρουμε τα σκυλάδικα(μπλιαχ) όταν φτάσουμε στα 20 μας.Δόξα σοι ο θεός εγώ πάω ανάποδα στην ρέντα...

Εμένα μ'άρεσαν πολύ το Hybrid Theory και το Meteora αλλά και το Minutes to Midnight ήταν και μια ευχάριστη έκπληξη.Ήταν μια αλλαγή,τίποτα περισσότερο.Ούτε η πρώτη μπάντα είναι που αλλάζει τον ήχο της,ούτε η τελευταία.Ούτως η άλλως,ξέρετε όλοι πόσο κράξιμο έχουν φάει οι Linkin Park ανά τα χρόνια από τους καθαρόαιμους ροκάδες/μεταλάδες για τον ήχο τους.Μια από τις λίγες μπάντες με τόσο πολλούς fans και haters ταυτοχρόνως.

Τα ακούω και τα 3 album ενώ κομμάτια σαν το Hands Held High ή το What I've done δεν χορταίνω να τα ακούω.Προφανώς και προτιμώ τα 2 πρώτα album αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το 3ο είναι για τα μπάζα...

#40 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 03 April 2008 - 12:39

Eδω ειμαστε...Για οσους δεν το ξερουν ακομα οι LP θα ερθουν στην Ελλαδα φετος...Απανταχου Fans ξεριζοστε τα βυζια σας...:hahaha:Rocking.gr : Οι Linkin Park στην Αθήνα!
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#41 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 07 April 2008 - 19:03

επιτελους :if: !!!

#42 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 07 April 2008 - 19:19

ναιιιιιιιιιιιιιιι! Μολις εκλεισα εισητηριο!Τι υπερτατη χαρα! :lovulovu:

#43 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 08 April 2008 - 13:14

ναιιιιιιιιιιιιιιι! Μολις εκλεισα εισητηριο!Τι υπερτατη χαρα! :lovulovu:


me too :if:.

#44 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 08 April 2008 - 14:20

ζηλευω! εγω θα παω την πεμπτη για εισιτηρια! αν και με βριζουν που θα παω στην αθηνα απο θεσσ αλλα ποιος νοιαζεται? για χαρη τους......... μια ερωτηση ποσες ωρες πριν πρεπει να παω για να βρω καμια καλη θεση (εννοω οσο πιο κοντα γινεται) ?

#45 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 08 April 2008 - 17:25

Τι να σου πω...Εγω επειδη ειμαι λιγο καμμενη σκεφτομαι να τη στησω εκει απο το πρωι...Αλλα θελει πολλεεεες ωρες πριν! Ρε και μπροστα να μην ειμαστε, θα ειμαστε στη συναυλια των lp στην Ελλαδα!!! ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!:Blissfull: