Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Linkin Park


  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#181 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 07 November 2010 - 14:24

σαν μουσικη πλεον δεν μου λενε τιποτα...παλια τους ακουγα (τα ''καλα'' τραγουδια τους) παρολο που ξερω οτι ειναι απιστευτα εμπορικοι
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#182 Blackcut

Blackcut

    Anime Amateur

  • Members
  • 118 posts

Posted 07 November 2010 - 21:08

Κι εγω τους άκουγα τους Linkin Park απο τότε ωμός που έβγαλαν το Minutes to midninght δεν τους ακούω καθόλου.

#183 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 18 January 2011 - 00:11

Δεν μπορω να πιστεψω οτι καποτε μου αρεσε αυτο το συγκροτημα. Η Δημιουργια του συγκροτηματος ηταν η mainstream επιτυχια. Η μουσικη τους δεν εχει να δωσει τιποτα. Επισης ο κιθαριστας και ο μπασιστας ειναι ανυπαρκτοι δεν εχουν ιδεα απο μουσικη. Ενα πραμα το οποιο με ξενερωνει ειναι οτι τα κομματια τους τα γραφουν σε προγραμματα στον υπολογιστη κατι το οποιο το οποιο τους περιοριζει απίστευτα.
Τωρα για το τελευταιο τους αλμπουμ ηταν απλα μια αποτυχια oι Linkin Park μπορει να εχουν τη μεγαλυτερη fan base αλλα και πάλι πατωσαν , απο οτι φαινεται ο Mike Shinoda κατι ποια οτι θέλει μεσα στο συγκροτημα.

Edited by KageHitsu, 18 January 2011 - 00:16.

I put up my headphones and listen to the deftones

#184 M@R!()-

M@R!()-

    Νιάου.

  • Members
  • 624 posts

Posted 19 January 2011 - 22:53

Δεν μπορω να πιστεψω οτι καποτε μου αρεσε αυτο το συγκροτημα. Η Δημιουργια του συγκροτηματος ηταν η mainstream επιτυχια. Η μουσικη τους δεν εχει να δωσει τιποτα. Επισης ο κιθαριστας και ο μπασιστας ειναι ανυπαρκτοι δεν εχουν ιδεα απο μουσικη. Ενα πραμα το οποιο με ξενερωνει ειναι οτι τα κομματια τους τα γραφουν σε προγραμματα στον υπολογιστη κατι το οποιο το οποιο τους περιοριζει απίστευτα.
Τωρα για το τελευταιο τους αλμπουμ ηταν απλα μια αποτυχια oι Linkin Park μπορει να εχουν τη μεγαλυτερη fan base αλλα και πάλι πατωσαν , απο οτι φαινεται ο Mike Shinoda κατι ποια οτι θέλει μεσα στο συγκροτημα.


Τα καινουρια τους τραγουδια(συγκεκριμενα το thousand suns album)ειναι σκετη πατατα,αλλα δεν ισχυει το ιδιο για τα παλια τους τραγουδια...Οχι δεν ηταν φτιαγμενα σε υπολογιστη,αλλιως θα ακουγοταν πολυ χαλια στα live(πραγμα που δεν συμβαινει)

Προσωπικα εξακολουθουν να ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα μονο και μονο για τα παλια τους τραγουδια,αυτα που πανε πιο πολυ στο nu metal και rapcore,εστω και λιγα αλλα που απλα ειναι γαματα,οπως crawling,from the inside κλπ...

#185 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 05 February 2011 - 13:06

Με αυτο που εγραψα εννοω οτι χρησιμοποιουν προγραμματα για να φτιαξουν για παραδειγμα τα riff μετα τα ηχογραφουν κανονικα
I put up my headphones and listen to the deftones

#186 Shevliaskovic

Shevliaskovic

    Smoke two joints.

  • Members
  • 204 posts

Posted 05 February 2011 - 13:37

είχα πάει σε μια συναυλία τους πριν απο 3-4 χρόνια και απογοητεύτηκα πολύ
απο τότε σταμάτησα να ακούω

I can't stop from just smiling
When that damn sun is shining on



#187 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 20 March 2011 - 10:34

Άκουσα ότι θα έρθουν Αθήνα για συναυλία...Παίζει? Πάντως πλέον για μένα είναι άθλιοι...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#188 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 20 March 2011 - 15:45

Oντως θα ρθουν αλλα ποιος νοιαζεται???

sc5bab.jpg


#189 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 20 March 2011 - 15:49

Oντως θα ρθουν αλλα ποιος νοιαζεται???


xD..Παλιά τους ψιλοάκουγα...(δημοτικο και 1η γυμν.) μετά κατάλαβα ότι είναι και πολύ ξεφτίλες...
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#190 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 23 March 2011 - 19:24

Παλιά τους ψιλοάκουγα...(δημοτικο και 1η γυμν.) μετά κατάλαβα ότι είναι και πολύ ξεφτίλες...

ΣΑΝ ΕΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!:joyful:!Καλοσηρθες στο κλαμπ-καλοσηρθες στο κλαμπ-καλοσηρθες καλαμαρη καλοσηρθες καλαμαρη!!!

sc5bab.jpg


#191 Blackcut

Blackcut

    Anime Amateur

  • Members
  • 118 posts

Posted 23 March 2011 - 19:53

Όντως ειναι άθλιοι πια δεν ακούγονται καθόλου κρίμα γιατί ήμουνα Fun.

#192 Jcenawl

Jcenawl

    Anime Amateur

  • Members
  • 141 posts

Posted 26 August 2011 - 05:56

Χμμ, μάιστα...! Αρχικά θα πω ότι οι LP ήταν (από μικρή ηλικία), είναι και λογικά θα είναι πάντα ένα απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα. Προσωρινώς μπορώ να πω ότι και εγώ είχα ξενερώσει με το ΜΤΜ αλλά ευτυχώς κατάλαβα γρήγορα την αξία του, όπως επίσης μου αρέσει πολύ και το νέο άλμπουμ. Όχι δεν είναι ΗΤ και Meteora αλλά σίγουρα είναι δύο ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ cd!

'Εχω βαρεθεί τον κόσμο που τους λέει mainstream πραγματικά...

Ξεκίνησαν με έναν ήχο πολύ ιδιαίτερο για τα mainstream δεδομένα και μην ακούσω ότι η nu metal τότε ήταν ήδη μόδα απο τους Korn και σία γιατί τον ήχο που είχαν στην αρχή οι LP (Rock/Metal,Rap και Electronic) δεν θυμάμαι να τον είχε άλλη μπάντα...Οι περισσότερες "nu metal" μπάντες συνδύαζαν τα δύο από τα 3 είδη που περιέγραψα...

Ήρθε εν τέλει η στιγμή που βγάλαν το ΜΤΜ και τους κόλησαν πάλι την ταμπέλα Mainstream... Ωραία ας μου απαντήσει λοιπόν ένας από τους πολλούς έξυπνους γιατί να μην κρατήσουν τον κλασσικό τους ήχο που τους είχε χρυσώσει και που ήταν ο εύκολος και σίγουρος δρόμος? Άσε που αν το κάναν αυτό θα πεταγόταν πάλι κάποιος άλλος και θα λεγε ότι είναι Mainstream επειδή παίζουν μια ζωή τα ίδια...

Βγαίνει και το τελευταίο τους το οποίο δεν άρεσε σχεδόν σε κανέναν...Αυτος ακριβώς ο "ακατάστατος" ηλεκτρονικός ήχος που κυριαρχεί στο ATS είναι για μένα ότι πιο αντι-mainstream θα μπορούσαν να κάνουν γιαυτό και ο κόσμος τους κράζει και χαίρομαι να βλέπω αυτο το ξεσκατάρισμα των wannabe φανς επειδή κόλλησαν με ένα In The End και ένα Numb.

Και όσον αφορά τα σχόλια περί κιθαρίστα,μπασίστα και χρήση προγραμμάτων τι σημαίνει δηλαδή ότι επειδή ο κιθαρίστας τους παίζει 3 Power chords δεν ξέρει μουσική? Και στην τελική άμα είναι πράγματι έτσι καλύτερα να παιζει 5 απλά πράγματα που ξέρει που βγάζουν έναν όμορφο ήχο στο αυτί παρά να παίζει τους παπάδες του Malmsteen π.χ. που προσωπικά τους θεωρώ μια υπερβολική βλακεία και μισή. Επίσης το γεγονός του πως γράφουν την μουσική τους (ή ο οποιοσδήποτε) τι σε νοιάζει άμα το αποτέλεσμα είναι καλό και μπορούν να το αναπαράγουν και ζωντανά?

[media]http://www.youtube.com/watch?v=546KjKMB9kw[/media] Ορίστε, κλασσικό παράδειγμα μεγάλου κιθαρίστα να μην μπορεί να παίξει απλό riffάκι... Εκτος αν και ο Hammet θεωρείται gtp!

Καλό το κράξιμο αλλά να σκεφτόμαστε και λίγο πιο ψύχραιμα πριν πάρουμε το φτυαράκι γιατί κάτι σχόλια του στυλ αυτή είναι μουσική μόνο για γυμνασιόπαιδα και χαζογκόμενες δυστυχως τις λένε...γυμνασιόπαιδα και χαζογκόμενες!!

Θα κλείσω αφιερώνοντας σε όλους όσους αγάπησαν τα πρώτα δύο άλμπουμ μόνο και κατέκριναν τα υπόλοιπα, το πρώτο verse ενός song από το νέο άλμπουμ :)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=WNKv_nrTIeI[/media]

#193 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 26 August 2011 - 09:43

Εγώ από Linkin Park ακούω μόνο τα παλιά άλμπουμ. Όταν πρωτοάκουσα δεν με συγκίνησαν ιδιαίτερα αλλά έψαξα και βρήκα ωραία κομμάτια. Τι να πω, μετά χάλασαν και με ξενέρωσαν αλλά υπάρχουν ακόμη 2-3 κομμάτια που τα ακούω συχνά-πυκνά
Posted Image

#194 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 26 August 2011 - 09:47

Τις τελευταίες μέρες ξανακούω τα Μετέωρα. Πιο πολύ για να θυμηθώ τα σχολικά μου χρόνια παρά για να εκτιμήσω τη μουσική την ίδια.

#195 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 20 September 2011 - 15:55

Ένα κομμάτι που μ'αρέσει αρκετά
Youtube Video

Και τα κορμιά να πάλλονται